LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS
Į S A K Y M A S
DĖL STEBĖJIMO PASLAUGOS TEIKIMO IR APMOKĖJIMO TVARKOS APRAŠO TVIRTINIMO
2006 m. gruodžio 22 d. Nr. V-1111
Vilnius
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos sveikatos draudimo įstatymo 25 straipsnio 1 dalimi (Žin., 1996, Nr. 55-1287; 2002, Nr. 123-5512) bei atsižvelgdamas į Privalomojo sveikatos draudimo tarybos 2006 m. gruodžio 19 d. nutarimą Nr. 9/2 „Dėl Stebėjimo paslaugos teikimo ir apmokėjimo tvarkos aprašo projekto“:
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos sveikatos
apsaugos ministro
2006 m. gruodžio 22 d. įsakymu
Nr. V-1111
STEBĖJIMO PASLAUGOS TEIKIMO IR APMOKĖJIMO TVARKOS APRAŠAS
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Šis aprašas reglamentuoja asmens sveikatos priežiūros įstaigos (toliau – ASPĮ) teikiamos stebėjimo paslaugos teikimo ir apmokėjimo tvarką.
2. Stebėjimo paslauga – tai asmens sveikatos priežiūros paslauga, teikiama pagal ASPĮ kompetenciją pacientams, atvykusiems į ASPĮ priėmimo-skubiosios pagalbos skyrių, atliekant reikiamus tyrimo ir (ar) gydymo veiksmus. Ji apmokama iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (toliau – PSDF) biudžeto lėšų.
II. STEBĖJIMO PASLAUGOS TEIKIMO TVARKA
3. Stebėjimo paslauga teikiama ASPĮ, teikiančiose stacionarines asmens sveikatos priežiūros paslaugas, išskyrus ASPĮ, teikiančias tik slaugos ir palaikomojo gydymo arba tik medicininės reabilitacijos ir sanatorinio (antirecidyvinio) gydymo paslaugas.
4. Stebėjimo paslauga teikiama B ar C tipo priėmimo-skubiosios pagalbos skyriuje įrengtoje stebėjimo patalpoje (su lovomis) arba stacionaro skyriuje.
5. Stebėjimo paslauga teikiama pacientui, jei:
5.1. po paciento apžiūros priėmimo-skubiosios pagalbos skyriuje nėra galimybės tiksliai įvertinti jo sveikatos būklės;
5.2. gali kilti pavojus paciento sveikatai ar gyvybei, jei atlikus tyrimo ir (ar) gydymo veiksmus priėmimo-skubiosios pagalbos skyriuje jis iš karto būtų išleistas iš ASPĮ;
5.3. tyrimo ir (ar) gydymo veiksmus galima atlikti ne trumpesniu kaip 8 val. ir ne ilgesniu kaip 24 val. laikotarpiu;
6. Apie stebėjimo paslaugos teikimo būtinumą sprendžia paciento sveikatos būklę įvertinęs stacionarines asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančios ASPĮ gydytojas.
7. Teikiant stebėjimo paslaugą pildoma gydymo stacionare ligos istorija (forma Nr. 003/a), o pacientui išvykus – išvykusio iš stacionaro asmens statistinė kortelė (forma Nr. 066/a-LK).
8. Teikiant stebėjimo paslaugą sudaromas paciento stebėjimo planas, apimantis reikiamus paciento tyrimo ir (ar) gydymo veiksmus. Stebėjimo planas įrašomas į paciento gydymo stacionare ligos istoriją.
9. Gydymo stacionare ligos istorijoje taip pat fiksuojami duomenys apie pagalbą, suteiktą pacientui priėmimo-skubiosios pagalbos skyriuje iki buvo pradėta teikti stebėjimo paslauga, duomenys apie stebėjimo laikotarpiu atliktus tyrimo ir (ar) gydymo veiksmus, paciento sveikatos būklę ir jos pokyčius, jeigu įmanoma, pagrindžiama klinikinė diagnozė, prireikus koreguojamas stebėjimo planas, daroma išvada apie jo įvykdymą, motyvuojamas sprendimas dėl paciento išrašymo, hospitalizavimo arba perkėlimo į kitą ASPĮ.
III. STEBĖJIMO PASLAUGOS APMOKĖJIMO TVARKA
10. ASPĮ už pacientui suteiktą stebėjimo paslaugą, jei buvo atlikti stebėjimo plane numatyti tyrimo ir (ar) gydymo veiksmai ir nuspręsta pacientą išrašyti ar perkelti į kitą ASPĮ, teritorinė ligonių kasa (toliau – TLK) moka bazinę kainą.
12. Už stebėjimo paslaugą ASPĮ nemokama, jei:
12.1. suteikus stebėjimo paslaugą, pacientui toliau teikiama stacionarinė paslauga toje pačioje ASPĮ (tuomet TLK moka ASPĮ atitinkamos stacionarinės paslaugos bazinę kainą);