LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ
N U T A R I M A S
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS RELIGINIŲ BENDRIJŲ TEISĖS Į IŠLIKUSĮ NEKILNOJAMĄJĮ TURTĄ ATKŪRIMO TVARKOS ĮSTATYMO ĮGYVENDINIMO
1995 m. rugsėjo 22 d. Nr. 1275
Vilnius
Įgyvendindama Lietuvos Respublikos religinių bendrijų teisės į išlikusį nekilnojamąjį turtą atkūrimo tvarkos įstatymą (Žin., 1995, Nr. 27-600), Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:
1. Patvirtinti pridedamas:
2. Nustatyti, kad:
2.1. rengiant Lietuvos valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų projektus, turi būti numatytos lėšos piniginėms kompensacijoms išmokėti bei paramai, susijusiai su paminklinių ansamblių, kulto pastatų remontu (restauravimu), teikti atsižvelgiant į priimtus sprendimus dėl nuosavybės teisių atkūrimo;
2.2. šiuo nutarimu patvirtintos Turto, grąžinamo religinėms bendrijoms natūra, perdavimo tvarkos nuostatos atkuriant nuosavybės teises į privatinėje nuosavybėje esantį turtą netaikomos, kol įstatymo nenustatyta sprendimų dėl nuosavybės teisės atkūrimo į privatinėje nuosavybėje esantį turtą priėmimo tvarka.
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos Vyriausybės
1995 m. rugsėjo 22 d. nutarimu Nr. 1275
TURTO, GRĄŽINAMO RELIGINĖMS BENDRIJOMS NATŪRA, PERDAVIMO TVARKA
1. Ši tvarka nustato, kaip religinėms bendrijoms perduodami natūra pastatai, statiniai (ar jų dalys), į kuriuos jai atkurtos nuosavybės teisės.
2. Miesto (rajono) tarybai ar ministerijai, kurios reguliavimo sričiai priklauso valstybės įmonės, įstaigos ir organizacijos, turinčios savo žinioje religinės bendrijos išlikusį turtą, arba nurodytasis turtas, priėmus sprendimą dėl religinės bendrijos nuosavybės teisės į pastatus, statinius (ar jų dalis) atkūrimo grąžinant juos natūra, pastatai, statiniai (ar jų dalys) perduodami jai ne vėliau kaip per 3 mėnesius nuo sprendimo priėmimo dienos, surašant pastatų, statinių (ar jų dalių) priėmimo-perdavimo aktą (pagal pridedamą pavyzdinę formą). Aktas surašomas 3 egzemplioriais (institucijai, priėmusiai sprendimą, institucijai, perdavusiai nekilnojamąjį turtą, religinei bendrijai, kuriai perduodamas nekilnojamasis turtas).
3. Miesto (rajono) taryba ar ministerija, priėmusi sprendimą dėl religinės bendrijos nuosavybės teisės į pastatus, statinius (ar jų dalis) atkūrimo, šį sprendimą per 3 dienas perduoda atitinkamai savivaldybės ar valstybės įmonei, įstaigai ar organizacijai, kurios žinioje yra nekilnojamasis turtas, į kurį religinei bendrijai atkurtos nuosavybės teisės.
4. Perduodami religinėms bendrijoms natūra pastatai, statiniai (ar jų dalys) turi būti techniškai inventorizuoti valstybės įmonėje Respublikiniame inventorizavimo, projektavimo ir paslaugų biure bei nustatytąja tvarka įkainoti. Pastatai, statiniai (ar jų dalys) inventorizuojami turtą perduodančių institucijų lėšomis.
______________
Forma
Pastatų, statinių (ar jų dalių) priėmimo-perdavimo aktas
_______________________________________________________________________________ ,
(institucijos, perduodančios turtą, pavadinimas)
vadovaudamasi Lietuvos Respublikos religinių bendrijų teisės į išlikusį nekilnojamąjį turtą atkūrimo tvarkos įstatymu, ______________________________________________________________ religinei bendrijai, kuriai
_______________________________________________________________________________
(institucijos, priėmusios sprendimą, pavadinimas)
sprendimu _______________________________________________________________________
(data, numeris)
atkurta nuosavybės teisė į
________________________________________________________________________________
(pastatų, statinių (ar jų dalių) adresas, plotas)
________________________________________________________________________________
perduoda ________________________________________________________________________
(pastatai, statiniai (ar jų dalys), charakteristika, vertė, adresas, plotas)
_______________________________________________________________________________________
Pastabos: _______________________________________________________________________________
Institucijos, perdavusios turtą, įgaliotas asmuo
|
(Parašas) |
(Vardo raidė, pavardė) |
Religinės bendrijos, priėmusios turtą, įgaliotas asmuo |
(Parašas) |
(Vardo raidė, pavardė) |
A. V.
______________
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos Vyriausybės
1995 m. rugsėjo 22 d. nutarimu Nr. 1275
RELIGINEI BENDRIJAI NEGRĄŽINTO NATŪRA TURTO IŠPIRKIMO TVARKA
Bendroji dalis
1. Ši tvarka nustato, kaip išperkamas išlikęs nekilnojamasis turtas tais atvejais, kai religinė bendrija nepageidauja susigrąžinti jo natūra arba jis negrąžintinas jai natūra pagal Lietuvos Respublikos religinių bendrijų teisės į išlikusį nekilnojamąjį turtą atkūrimo tvarkos įstatymo 4 straipsnį.
2. Išlikusį nekilnojamąjį turtą, į kurį religinei bendrijai atkuriamos nuosavybės teisės, valstybė išperka šiais būdais:
2.1. tokios pat rūšies ar vertės turtą perduoda religinės bendrijos nuosavybėn neatlygintinai:
2.1.1. religinių bendrijų nuomojamus ar kitaip teisėtai naudojamus pastatus, statinius (ar jų dalis) – per 6 mėnesius nuo sprendimo priėmimo dienos;
2.4. išnuomoja ne aukciono tvarka žemės sklypą ne žemės ūkio veiklai, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1995 m. liepos 17 d. nutarimu Nr. 987 „Dėl valstybinės žemės sklypų ne žemės ūkio veiklai pardavimo ir nuomos“ (Žin., 1995, Nr. 60-1513) patvirtinta Valstybinės žemės sklypų ne žemės ūkio veiklai pardavimo ir nuomos tvarka.
Turto perdavimas religinės bendrijos nuosavybėn neatlygintinai
3. Perduodami religinės bendrijos nuosavybėn neatlygintinai pastatai, statiniai (ar jų dalys) turi būti techniškai inventorizuoti valstybės įmonėje Respublikiniame inventorizavimo, projektavimo ir paslaugų biure.
Jeigu religinės bendrijos nuosavybėn neatlygintinai perduodamų pastatų vertė yra didesnė už pastatų, į kuriuos jai atstatyta nuosavybės teisė, vertę, vertės skirtumą valstybei kompensuoja religinė bendrija. Jeigu religinės bendrijos nuosavybėn neatlygintinai perduodamų pastatų vertė yra mažesnė už pastatų, į kuriuos jai atstatyta nuosavybės teisė, vertę, valstybė vertės skirtumą bendrijai sumoka pinigais.
Pastatai, statiniai (ar jų dalys) religinei bendrijai perduodami surašant jų priėmimo-perdavimo aktą (3 egzemplioriais).
Piniginių kompensacijų mokėjimas
4. Piniginė kompensacija religinei bendrijai už išperkamą nekilnojamąjį turtą pradedama mokėti po 5 metų nuo sprendimo dėl šios kompensacijos išmokėjimo priėmimo dienos. Piniginė kompensacija religinei bendrijai už turėtus pastatus, statinius, gyvenamuosius namus (arba jų dalis) išmokama ne vėliau kaip per 25 metus (skaičiuojant nuo sprendimo dėl nuosavybės teisių atkūrimo į pastatus, statinius, gyvenamuosius namus (arba jų dalis) priėmimo datos), laikantis nuostatos, kad praėjus 15 metų nustatytojo termino būtų išmokėta ne mažiau kaip pusė priklausančios pinigų sumos.
5. Piniginės kompensacijos už nekilnojamąjį turtą religinėms bendrijoms mokamos iš Lietuvos valstybės biudžeto ar savivaldybių biudžetų priklausomai nuo to, kieno žinioje buvo religinei bendrijai priklausęs turtas.
6. Savivaldos institucijos, ministerijos kasmet pateikia Finansų ministerijai duomenis apie religines bendrijas, kurioms už turėtą nekilnojamąjį turtą turi būti išmokėta nustatytąja tvarka apskaičiuota piniginė kompensacija. Lėšos šiai kompensacijai mokėti numatomos Lietuvos valstybės biudžeto ir atskaitymų į savivaldybių biudžetus normatyvų ir dotacijų projekte.
Lėšos, skirtos kompensacijoms už religinių bendrijų turėtą nekilnojamąjį turtą mokėti, kas ketvirtį pervedamos į ministerijų arba savivaldybių vykdomųjų institucijų specialiai atidarytas sąskaitas ir naudojamos tik šiam tikslui.
7. Savivaldos institucijos, ministerijos sudaro religinių bendrijų, kurioms atkurta nuosavybės teisė į išlikusį nekilnojamąjį turtą išmokant už jį piniginę kompensaciją, sąrašus. Sąrašai sudaromi eilės tvarka pagal sprendimų šiuo klausimu priėmimo datas. Sąrašuose nurodomi religinių bendrijų pavadinimai, turėtų pastatų, statinių, gyvenamųjų namų (arba jų dalių) adresai ir plotas, kompensacijų sumos, banko, kuriame yra atidaryta religinės bendrijos sąskaita, pavadinimas, sąskaitos numeris. Sąrašai surašomi 2 egzemplioriais. Juos pasirašo institucijos, priėmusios sprendimą dėl nuosavybės teisės atkūrimo, įgaliotas atstovas.
8. Piniginės kompensacijos mokamos visoms į 7 punkte nurodytus sąrašus įrašytoms religinėms bendrijoms, atsižvelgiant į tai, kokią sumą kiekvienai reikia išmokėti ir kiek savivaldybėms, ministerijoms skirta šiam tikslui lėšų.
9. Savivaldos institucijos, ministerijos mokėjimo pavedimu perveda lėšas į religinės bendrijos nurodytą sąskaitą atitinkamo banko įstaigoje. Prie mokėjimo pavedimo pridedami religinių bendrijų, kurioms pervedami pinigai, sąrašai (po 2 egzempliorius). Sąrašuose daromos žymos, kad lėšos įskaitytos į sąskaitas. Vienas sąrašo egzempliorius grąžinamas savivaldybės vykdomajai institucijai, ministerijai.
10. Savivaldos institucija, ministerija pagal banko įstaigos grąžintą sąrašą surašo (2 egzemplioriais) kiekvienai religinei bendrijai pažymą (nurodydama bendrijos pavadinimą), kiek jai iš viso turi būti išmokėta kompensacijos, kiek jau išmokėta, kokią kompensacijos sumą liko išmokėti. Vienas šios pažymos egzempliorius įsegamas į religinės bendrijos nuosavybės teisės į išlikusį nekilnojamąjį turtą atkūrimo bylą, o kitas išsiunčiamas religinei bendrijai jos nurodytu adresu.
Paramos remontuojant (restauruojant) paminklinius ansamblius, kulto pastatus, teikimas
Baigiamosios nuostatos
13. Jeigu valstybės išperkamas religinių bendrijų nekilnojamasis turtas buvo pagerintas, atskaitomos jo pagerinimo išlaidos.
14. Pastatai, statiniai, gyvenamieji namai (arba jų dalys) įkainojami ir jų pagerinimo išlaidos nustatomos vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1995 m. kovo 8 d. nutarimo Nr. 336 „Dėl Piniginės kompensacijos už valstybės išperkamus gyvenamuosius namus (arba jų dalis) mokėjimo tvarkos patvirtinimo“ (Žin., 1995, Nr. 23-535) nustatyta tvarka.