LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO

N U T A R I M A S

 

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO NUTARIMO „DĖL KRIZIŲ VALDYMO SISTEMOS PLĖTOTĖS PROGRAMOS PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2009 m. lapkričio 12 d. Nr. XI-481

Vilnius

 

(Žin., 2008, Nr. 133-5105)

 

Lietuvos Respublikos Seimas n u t a r i a :

 

1 straipsnis.

1. Lietuvos Respublikos Seimo 2008 m. lapkričio 13 d. nutarimu Nr. X-1808 „Dėl Krizių valdymo sistemos plėtotės programos patvirtinimo“ patvirtintos Krizių valdymo sistemos plėtotės programos (toliau – Programa) 15.1.1 punktą pripažinti netekusiu galios.

2. Pakeisti Programos 15.1.2 punktą ir jį išdėstyti taip:

15.1.2. Krizių valdymo centras bus likviduotas ir jo funkcijos bus perduotos Ministro Pirmininko tarnybai ir kitoms valstybės institucijoms, vykdančioms su krizių prevencija ir valdymu susijusias funkcijas;“.

3. Programos 15.1.3 punktą pripažinti netekusiu galios.

4. Pakeisti Programos 15.2.2 punktą ir jį išdėstyti taip:

15.2.2. Krizių valdymo komiteto sprendimu, atsižvelgiant į krizės pobūdį, krizei valdyti ir jos padarinių likvidavimui koordinuoti bus sudaromas Jungtinis koordinavimo centras, kuris veiks tik krizių atvejais;“.

5. Pakeisti Programos 15.7.2 punktą ir jį išdėstyti taip:

15.7.2. nustatyta susistemintos informacijos apie krizių prevencijos ir valdymo priemones ir jos pagrindu parengtų informacinių pranešimų pateikimo visuomenei tvarka;“;

6. Pakeisti Programos 15.8.2 punktą ir jį išdėstyti taip:

15.8.2. Ministro Pirmininko tarnybai bus priskirtos bendradarbiavimo tarp valstybės institucijų ir tarptautinių organizacijų krizių prevencijos ir valdymo srityse koordinavimo funkcijos;“.

7. Pakeisti Programos 17 punktą  ir jį išdėstyti taip:

17. Bus patikslintos Krizių valdymo komiteto funkcijos ir išplėsta komiteto sudėtis. Komitetas priims sprendimą dėl krizės susidarymo valstybėje konstatavimo ir paskelbimo ir bus atsakingas už krizės valdymo koordinavimą. Strateginiu lygmeniu Krizių valdymo komitetas priims sprendimus dėl krizės likvidavimo, pagal krizės pobūdį ir poreikį sudarys Jungtinį koordinavimo centrą.“

8. Pakeisti Programos 19 punktą ir jį išdėstyti taip:

19. Ministro Pirmininko tarnyba bus atsakinga už rizikos veiksnių ir krizinių reiškinių bei krizių indikatorių kompleksinės analizės ir pasiūlymų dėl prevencinių priemonių taikymo parengimą. Ministro Pirmininko tarnyba iš kitų valstybės institucijų ir tarptautinių organizacijų gautą informaciją apie rizikos veiksnius ir krizinius reiškinius analizuos, sistemins ir teiks siūlymus Krizių valdymo komitetui dėl atitinkamo krizinių reiškinių ar krizės paskelbimo valstybėje. Bendroji analizė, rekomendacijos ir pasiūlymai bus teikiami pagal kompetenciją valstybės pareigūnams ir pagal atitinkamą sritį institucijoms, kurios bus integrali krizių valdymo sistemos dalis, taip pat institucijoms, kurių veikla bus susijusi su krizių valdymu.“

9. Pakeisti Programos 20 punkto pirmąją pastraipą ir ją išdėstyti taip:

20. Ministro Pirmininko tarnybos veikla bus nukreipta į šias pagrindines sritis:“.

10. Pakeisti Programos 20.1 punktą ir jį išdėstyti taip:

20.1. saugumo aplinkos pokyčių stebėjimą, analizę ir vertinimą, krizinių reiškinių, jų indikatorių, prevencijos ir šalinimo prioritetų nustatymą;“.

11. Pakeisti Programos 20.2 punktą ir jį išdėstyti taip:

20.2. kryptingą prevencijos priemonių planavimą pagal turimus išteklius, įtraukiant valstybės institucijų rengiamus analizės, planavimo ir organizacinius dokumentus ir integralių krizių ir ekstremalių situacijų prevencijos bei jų valdymo planų ir priemonių rengimo koordinavimą;“.

12. Pakeisti Programos 21 punktą ir jį išdėstyti taip:

21. Ministro Pirmininko tarnyba užtikrins nuolatinį informacijos gavimą, sisteminimą, analizę ir perdavimą, taip pat vykdys Krizių valdymo komiteto sekretoriato funkcijas, pagal savo kompetenciją koordinuos valstybės institucijų dalyvavimą NATO, ES veikloje, susijusioje su krizių prevencija ir valdymu.“

13. Pakeisti Programos 23 punktą ir jį išdėstyti taip:

23. Sėkmingam krizių valdymo sistemos veikimui užtikrinti valstybės ir savivaldybių institucijose bus užtikrintas krizių prevencijos funkcijų vykdymas. Už jų vykdymą atsakingi institucijų padaliniai analizuos savo srities rizikos veiksnių ir krizinių reiškinių bei krizių indikatorių pokyčius ir bus atsakingi už tai, kad laiku būtų pateikiama informacija Ministro Pirmininko tarnybai; taip pat bendradarbiaudami su Ministro Pirmininko tarnyba rengs krizių ir ekstremalių situacijų prevencijos bei jų valdymo planus ir priemones.“

14. Pakeisti Programos 29 punktą ir jį išdėstyti taip:

29. Programos įgyvendinimą koordinuoja Ministro Pirmininko tarnyba.“

15. Pakeisti Programos 30 punktą ir jį išdėstyti taip:

30. Institucijos, dalyvaujančios įgyvendinant Programą, kiekvienais metais iki vasario 1 dienos teikia Ministro Pirmininko tarnybai informaciją apie Programos priemonių įgyvendinimą. Ministro Pirmininko tarnyba kiekvienais metais iki kovo
1 dienos informuoja Lietuvos Respublikos Vyriausybę apie Programos įgyvendinimo eigą ir rezultatus.“

 

 

Seimo Pirmininkė                                                                            Irena Degutienė

 

_________________