LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTERIJA
Į S A K Y M A S
DĖL TEISĖS AKTŲ TVIRTINIMO
1996 m. spalio 28 d. Nr. 540
Vilnius
Vykdydamas Lietuvos stomatologinės priežiūros (pagalbos) įgyvendinimo įstatymo 2 straipsnio antrąją dalį,
1. Patvirtinti „Būtinosios stomatologinės priežiūros (pagalbos) mastą pirminiame, antriniame ir tretiniame sveikatinimo veiklos lygiuose“ (pridedama).
2. Patvirtinti „Būtinosios stomatologinės priežiūros (pagalbos) paslaugų teikimo pagrindus, sąlygas ir tvarką, įstaigų specialistų kompetenciją būtinosios stomatologinės priežiūros (pagalbos) teikimo klausimais“ (pridedama).
PATVIRTINTA
Sveikatos apsaugos ministerijos
1996 10 28 įsakymu
Nr. 540
BŪTINOSIOS STOMATOLOGINĖS PRIEŽIŪROS (PAGALBOS) MASTAS
PIRMINIAME, ANTRINIAME IR TRETINIAME SVEIKATINIMO VEIKLOS LYGIUOSE
1. Būtinoji stomatologinė priežiūra (pagalba) pirminiame sveikatinimo veiklos lygyje:
2. Būtinoji stomatologinė priežiūra (pagalba) antriniame sveikatinimo veiklos lygyje:
3. Būtinoji stomatologinė priežiūra (pagalba) tretiniame sveikatinimo veiklos lygyje:
PATVIRTINTA
Sveikatos apsaugos ministerijos
1996 10 28 įsakymu Nr. 540
BŪTINOSIOS STOMATOLOGINĖS PRIEŽIŪROS (PAGALBOS) PASLAUGŲ TEIKIMO
PAGRINDAI, SĄLYGOS IR TVARKA, ĮSTAIGŲ SPECIALISTŲ KOMPETENCIJA BŪTINOSIOS STOMATOLOGINĖS PRIEŽIŪROS (PAGALBOS) TEIKIMO KLAUSIMAIS
Bendrosios nuostatos
1. Būtinoji stomatologinė pagalba – tai stomatologinės priežiūros (pagalbos) priemonių taikymas, siekiant atstatyti ir palaikyti gyvybiškai svarbias organizmo funkcijas bei išvengti ilgalaikių arba negrįžtamų patologinių organizmo pakitimų. Būtinoji stomatologinė priežiūra (pagalba) teikiama dėl priežasčių, kurias sukėlė teikiama stomatologinė priežiūra (pagalba), arba dėl kitų priežasčių, pakenkusių paciento sveikatai.
2. Būtinoji stomatologinė priežiūra (pagalba) – tai:
2.1. pirmoji stomatologinė pagalba nelaimingų atsitikimų vietoje ar ūmaus gyvybei pavojingo susirgimo atveju;
Būtinosios stomatologinės priežiūros (pagalbos) teikimo tvarka
3. Būtinąją stomatologinę priežiūrą (pagalbą) privalo teikti sveikatos priežiūros įstaigų, į kurias kreipėsi ar buvo atvežtas pacientas, specialistai. Būtinoji stomatologinė priežiūra (pagalba) turi būti suteikta neatidėliotinai.
4. Būtinąją stomatologinę priežiūrą (pagalbą) privalo teikti bendrosios praktikos gydytojai stomatologai, stomatologai specialistai, gydytojo stomatologo padėjėjai, burnos higienistai pagal savo kompetenciją, numatytą Sveikatos apsaugos ministerijos teisės aktuose ir medicinos normose. (Šie specialistai privalo mokėti teikti ir kitą būtinąją medicinos pagalbą, kurios apimtį ir sąlygas nustato Sveikatos apsaugos ministerijos teisės aktai.)
5. Jeigu sveikatos priežiūros įstaigos specialistai negali suteikti pakankamos būtinosios stomatologinės priežiūros (pagalbos), jie privalo apie tai informuoti pacientą ir organizuoti jo pervežimą į kitą sveikatos priežiūros įstaigą, kur jam bus suteikta reikalinga pagalba.
6. Gydytojas stomatologas, nukreipiantis pacientą į aukštesnio lygio sveikatos priežiūros įstaigą būtinajai stomatologinei priežiūrai (pagalbai), privalo pacientui išduoti siuntimą (forma 027).
7. Antrinio ir tretinio lygio sveikatos priežiūros įstaigose būtinosios stomatologinės priežiūros (pagalbos) apimtį ir jos teikimo trukmę nustato ne mažiau kaip dviejų gydytojų stomatologų konsiliumas.
8. Būtinoji stomatologinė priežiūra (pagalba) asmenims, turintiems teisę į valstybės ir savivaldybių remiamą stomatologinę priežiūrą (pagalbą), teikiama nemokamai. Užsienio valstybės piliečiams ir asmenims, neturintiems Lietuvos Respublikos pilietybės, būtinoji stomatologinė priežiūra (pagalba) teikiama nemokamai, jei taip numatyta Lietuvos Respublikos tarptautinėse sutartyse (Lietuvos Respublikos stomatologinės priežiūros (pagalbos) įstatymo 12-13 straipsniai).
______________