LIETUVOS RESPUBLIKOS ŽEMĖS ŪKIO MINISTRAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL VALSTYBINĖS AUGALŲ VEISLIŲ VERTINIMO KOMISIJOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2002 m. liepos 5 d. Nr. 257

Vilnius

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos augalų sėklininkystės įstatymo (Žin., 2001, Nr. 102-3623) 4 straipsniu,

tvirtinu Valstybinės augalų veislių vertinimo komisijos nuostatus (pridedama).

 

 

 

ŽEMĖS ŪKIO MINISTRAS                                                                     JERONIMAS KRAUJELIS

 


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos žemės

ūkio ministro

2002 m. liepos 5 d. įsakymu

Nr. 257

 

VALSTYBINĖS AUGALŲ VEISLIŲ VERTINIMO KOMISIJOS NUOSTATAI

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Šie nuostatai reglamentuoja Valstybinės augalų veislių vertinimo komisijos (toliau – Komisija) paskirtį, funkcijas, teises, pareigas ir darbo organizavimą.

2. Komisija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos įstatymais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, žemės ūkio ministro įsakymais, kitais teisės aktais bei šiais nuostatais.

 

II. KOMISIJOS PASKIRTIS, FUNKCIJOS IR TEISĖS

 

3. Komisijos paskirtis – nagrinėti ir vertinti Lietuvos valstybinio augalų veislių tyrimo centro atliktų augalų veislių ūkinio vertingumo ir jų tinkamumo mūsų šalies agroklimato sąlygoms tyrimų rezultatus bei teikti pasiūlymus dėl naujų augalų veislių, pripažintų geros ūkinės vertės ir tinkamiausių auginti Lietuvos agroklimato sąlygomis, įrašymo į Lietuvos sąlygoms tinkamiausių augalų veislių sąrašą (toliau – Augalų veislių sąrašas) ar įrašytų išbraukimo iš jo.

4. Komisija vykdo šias funkcijas:

4.1. nagrinėja ir vertina Lietuvos valstybinio augalų veislių tyrimo centro atliktų augalų veislių ūkinio vertingumo ir jų tinkamumo Lietuvos agroklimato sąlygoms tyrimų rezultatus;

4.2. teikia pasiūlymus Augalų veislių sąrašo tvarkytojui dėl naujų augalų veislių, kurioms atlikti veislės išskirtinumo, vienodumo ir stabilumo tyrimai ir veislės pripažintos geros ūkinės vertės bei tinkamiausiomis auginti Lietuvos agroklimato sąlygomis, įrašymo į Augalų veislių sąrašą;

4.3. teikia pasiūlymus Augalų veislių sąrašo tvarkytojui dėl į Augalų veislių sąrašą įrašytų augalų veislių išbraukimo iš jo;

4.4. svarsto ir teikia Lietuvos valstybiniam augalų veislių tyrimo centrui rekomendacijas dėl augalų veislių ūkinio vertingumo ir jų tinkamumo Lietuvos agroklimato sąlygoms tyrimo metodikų patikslinimo, tiriamų augalų veislių asortimento ir kitais klausimais.

5. Komisija turi teisę:

5.1. reikalauti iš Lietuvos valstybinio augalų veislių tyrimo centro papildomos informacijos apie siūlomas įrašyti į Augalų veislių sąrašą naujas veisles, taip pat ir apie siūlomas išbraukti iš šio sąrašo veisles;

5.2. inicijuoti pakartotinį tam tikrų augalų veislių ūkinio vertingumo tyrimų atlikimą;

5.3. siūlyti Lietuvos valstybiniam augalų veislių tyrimo centrui organizuoti ir atlikti kai kurių naujų, specifinėmis geromis savybėmis pasižyminčių augalų veislių ūkinio vertingumo tyrimus;

5.4. kviesti į Komisijos posėdį augalų veislių selekcininkus ir jų įgaliotus atstovus, taip pat pareikalauti iš jų papildomos informacijos apie svarstomas ir vertinamas veisles.

 

III. KOMISIJOS SUDARYMAS IR DARBO ORGANIZAVIMAS

 

6. Komisija sudaroma žemės ūkio ministro įsakymu. Jos pirmininku skiriamas Lietuvos valstybinio augalų veislių tyrimo centro direktorius, pavaduotoju – Žemės ūkio ministerijos atstovas, o sekretoriumi – Lietuvos valstybinio augalų veislių tyrimo centro atstovas.

Komisijos nariais gali būti skiriami: Lietuvos žemdirbystės instituto, Lietuvos sodininkystės ir daržininkystės instituto, Lietuvos žemės ūkio universiteto atstovai, Lietuvos valstybinio augalų veislių tyrimo centro, Ūkininkų sąjungos, Valstybinės sėklų ir grūdų tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos, Valstybinės augalų apsaugos tarnybos, Žemės ūkio ministerijos, Žemės ūkio rūmų, Žemės ūkio konsultavimo tarnybos ir Žemės ūkio bendrovių asociacijos deleguoti atstovai. Į Komisijos sudėtį gali būti įtraukti ir kitų institucijų ir organizacijų atstovai.

7. Komisijos darbui vadovauja pirmininkas, o kai jo nėra – pirmininko pavaduotojas.

8. Komisijos pirmininkas:

8.1. organizuoja Komisijos darbą ir atsako už jos veiklą;

8.2. šaukia Komisijos posėdžius, tvirtina posėdžių darbotvarkę, pirmininkauja posėdžiams;

8.3. paskirsto pavedimus Komisijos nariams;

8.4. veikia Komisijos vardu, atstovauja Komisijai valstybės valdymo institucijose, kitose įstaigose ir organizacijose arba įgalioja jai atstovauti Komisijos pirmininko pavaduotoją ar kitą Komisijos narį.

9. Komisijos sekretorius:

9.1. organizuoja Komisijos posėdžius, kartu su Komisijos pirmininku ar jo pavaduotoju parengia posėdžių darbotvarkę;

9.2. įteikia Komisijos nariams Lietuvos valstybinio augalų veislių tyrimo centro parengtą svarstyti posėdžio medžiagą ir darbotvarkę ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki posėdžio;

9.3. surašo Komisijos posėdžių protokolus ir tvarko visą kitą Komisijos dokumentaciją bei vykdo kitus Komisijos pirmininko nurodymus.

10. Pagrindinė Komisijos veiklos forma yra posėdis.

11. Posėdyje svarstomus klausimus pristato Komisijos pirmininkas, išklausoma Komisijos narių nuomonė. Komisijos pirmininkui leidus, savo nuomonę gali pareikšti ir kiti posėdžio dalyviai.

12. Komisijos sprendimai yra teisėti, jeigu posėdyje dalyvauja ne mažiau kaip 2/3 Komisijos narių.

13. Komisijos posėdžiuose gali dalyvauti augalų veislių selekcininkai ar jų įgalioti atstovai, augalų veislių ūkinio vertingumo tyrimų rezultatų vertinimo techniniai ekspertai, kitų valstybės institucijų ir visuomeninių organizacijų bei žiniasklaidos atstovai.

14. Komisijos sprendimai priimami atviru balsavimu dalyvaujančių narių balsų dauguma. Kai Komisijos narių balsai pasiskirsto po lygiai, lemia posėdžio pirmininko balsas.

15. Komisijos sprendimai įforminami protokolais, kuriuos pasirašo Komisijos pirmininkas ir sekretorius.

______________

 

part_1c2aa3351ea44c0a89191aba36fda919_end