LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO
ĮSAKYMAS
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO 2004 M. BALANDŽIO 29 D. ĮSAKYMO Nr. V-294 „DĖL VAISTŲ IR MEDICINOS PAGALBOS PRIEMONIŲ, KURIŲ IŠLAIDOS ARBA JŲ DALIS AMBULATORINIO GYDYMO METU KOMPENSUOJAMOS PRIVALOMOJO SVEIKATOS DRAUDIMO FONDO LĖŠOMIS, IŠRAŠYMO IR IŠDAVIMO TVARKOS APRAŠO“ PAKEITIMO
2009 m. birželio 29 d. Nr. V-518
Vilnius
Pakeičiu Vaistų ir medicinos pagalbos priemonių, kurių išlaidos arba jų dalis ambulatorinio gydymo metu kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis, išrašymo ir išdavimo tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2004 m. balandžio 29 d. įsakymu V-294 „Dėl Vaistų ir medicinos pagalbos priemonių, kurių išlaidos arba jų dalis ambulatorinio gydymo metu kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis, išrašymo ir išdavimo tvarkos aprašo“ (Žin., 2004, Nr. 70-2469), ir išdėstau 2 punktą taip:
„2. Kai pacientui nustatomas kraujo krešėjimo defektas (hemofilija), viename recepte galima išrašyti ne daugiau kaip 3 vienkartines kraujo krešėjimo konkretaus faktoriaus koncentrato dozes. Konkretaus faktoriaus aktyvumo plazmoje tyrimu pacientui nustačius, kad plazmoje aktyvaus faktoriaus yra mažiau kaip 1 procentas (sunkios formos hemofilija), viename recepte galima išrašyti ne daugiau kaip 10 vienkartinių kraujo krešėjimo konkretaus faktoriaus koncentrato dozių. Kai pacientas suvartoja anksčiau išrašytas kraujo krešėjimo faktorių dozes arba kai jam lieka tik viena nesuvartota vienkartinė dozė, jas pakartotinai gali išrašyti gydytojas hematologas, gydytojas vaikų hematologas, šeimos, vidaus ligų ar vaikų ligų gydytojai. Asmens sveikatos istorijoje turi būti įrašoma kiekviena suvartota kraujo krešėjimo faktoriaus koncentrato dozė (nurodant datą), nepaisant to, kur ji buvo vartojama (sveikatos priežiūros įstaigoje ar namuose).“