LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO
N U T A R I M A S
DĖL SPECIALIŲJŲ TYRIMŲ TARNYBOS 2006 METŲ VEIKLOS ATASKAITOS
2007 m. birželio 27 d. Nr. X-1230
Vilnius
Lietuvos Respublikos Seimas, susipažinęs su Specialiųjų tyrimų tarnybos 2006 metų veiklos ataskaita ir vadovaudamasis Seimo statuto 206 straipsniu, nutaria:
1 straipsnis.
1. Pažymėti, kad 2006 metais, siekiant didinti Specialiųjų tyrimų tarnybos veiklos efektyvumą bei operatyvumą, buvo tęsiamas vidaus valdymo sistemos pertvarkymas, imtasi priemonių operatyvinei veiklai pagerinti ir baudžiamajam persekiojimui suaktyvinti. Daug dėmesio buvo skiriama teisės aktų, sudarančių sąlygas stiprinti kovą su korupcija ir gerinti Specialiųjų tyrimų tarnybos veiklą, projektams parengti.
2. Pripažinti, kad reikia toliau didinti Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnų aktyvumą nustatant korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Specialiųjų tyrimų tarnyba turėtų spręsti sudėtingesnius kovos su korupcija uždavinius, siekti veiksmingesnių baudžiamojo persekiojimo rezultatų.
3. Konstatuoti, kad Nacionalinė kovos su korupcija programa, priimta 2002 m. sausio 17 d. Seimo nutarimu Nr. IX-711 (Žin., 2002, Nr. 10-355, Nr. 113-5031; 2003, Nr. 70-3175; 2004, Nr. 25-764; 2006, Nr. 8-283), iš esmės vykdoma, tačiau vėluojama įgyvendinti atskiras programos priemones, nėra nustatyti aiškūs priemonių įgyvendinimo vertinimo kriterijai, nenumatyta atsakomybė už priemonių neįgyvendinimą.
2 straipsnis.
1. Pasiūlyti Vyriausybei:
1) išnagrinėti klausimą dėl politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo priežiūros ir kontrolės institucinės sistemos tobulinimo bei jos veiksmingumo didinimo;
2) apsvarstyti naujos redakcijos Nacionalinės kovos su korupcija programos parengimo tikslingumą, joje numatyti šios dienos situaciją atitinkančias korupcijos prevencijos ir baudžiamojo persekiojimo strategines nuostatas;
3) didinant Specialiųjų tyrimų tarnybos veiklos efektyvumą, tobulinti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2006 m. birželio 1 d. nutarimą Nr. 527 „Dėl Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos disponuojamos informacijos apie kliento operacijas su pinigais teikimo Lietuvos Respublikos teisėsaugos ir kitoms valstybės institucijoms taisyklių patvirtinimo“, jį suderinant su Lietuvos Respublikos pinigų plovimo prevencijos įstatymo reikalavimais.
2. Pasiūlyti Tarpžinybinei komisijai kovai su korupcija koordinuoti nustatyti aiškius Nacionalinės kovos su korupcija programos priemonių įgyvendinimo vertinimo kriterijus, siekti, kad priemonės būtų įgyvendinamos laiku, spręsti atsakomybės už priemonių neįgyvendinimą klausimą.
3. Pasiūlyti Specialiųjų tyrimų tarnybai:
1) pagal savo kompetenciją daugiau dėmesio skirti politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo stebėsenai;
2) imtis priemonių Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnų aktyvumui nustatant ir tiriant korupcines veikas didinti;
3) laiku įvertinti korupcijos plitimą atskirose valstybės valdymo ir viešojo administravimo srityse ir neatidėliotinai imtis visų reikalingų priemonių užkirsti tam kelią;