LIETUVOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRO

Į S A K Y M A S

 

DĖL ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRO 2010 M. BIRŽELIO 19 D. ĮSAKYMO
Nr. V-951 „
DĖL NACIONALINĖS MOKSLO PROGRAMOS „LIETUVOS EKOSISTEMOS: KLIMATO KAITA IR ŽMOGAUS POVEIKIS“ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2012 m. kovo 13 d. Nr. V-383

Vilnius

 

P a k e i č i u Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2010 m. birželio 19 d. įsakymą Nr. V-951 „Dėl Nacionalinės mokslo programos „Lietuvos ekosistemos: klimato kaita ir žmogaus poveikis“ patvirtinimo“ (Žin., 2010, Nr. 75-3849):

1. preambulėje vietoj skaičių „2009, Nr. 157-7086“ įrašau skaičius „2011, Nr. 92-4378“;

2. nurodytu įsakymu patvirtintoje Nacionalinėje mokslo programoje „Lietuvos ekosistemos: klimato kaita ir žmogaus poveikis“:

2.1. išdėstau 1 punktą taip:

1. Nacionalinė mokslo programa „Lietuvos ekosistemos: klimato kaita ir žmogaus poveikis“ (toliau – Programa) apsiriboja praeities ir dabarties biologinių invazijų bei rūšių arealų kaitos problematika, nes šių reiškinių tyrimai yra vieni informatyviausių, nagrinėjant esminius ekosistemų ir jų komponentų funkcionavimo ir evoliucijos dėsningumus, būtinus Lietuvos ekosistemų raidai suprasti ir prognozuoti globalios kaitos (angl. global change) sąlygomis. Biologinių invazijų ir rūšių arealų kaitos problema yra esminė, siekiant Programoje numatytų tikslų ir sprendžiant iškeltus uždavinius. Svetimų kraštų rūšių reakcijų ir įtakos naujoje vietoje tyrimai gali suteikti vertingos esminės informacijos apie biologinių sistemų reakciją į aplinkos pokyčius, jų adaptaciją ir evoliuciją. Tai leis geriau suprasti biotos prisitaikymą prie aplinkos pokyčių, prognozuoti gamtinių sistemų kaitą ir ją valdyti.“;

2.2. išdėstau 30 punktą taip:

30. Programa finansuojama atsižvelgiant į valstybės finansines galimybes iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto asignavimų, skirtų Lietuvos mokslo tarybai, ir kitų teisėtų finansavimo šaltinių. Programai įgyvendinti reikia 20 mln. litų.“;

2.3. išdėstau 34–37 punktus taip:

34. Programą administruoja Lietuvos mokslo taryba, vadovaudamasi Nacionalinių mokslo programų nuostatais, patvirtintais Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2008 m. liepos 16 d. nutarimu Nr. 731 (Žin., 2008, Nr. 85-3382; 2011, Nr. 92-4378), bei Nacionalinių mokslo programų rengimo ir įgyvendinimo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos mokslo tarybos 2012 m. sausio 2 d. nutarimu Nr. VII-91 (Žin., 2012, Nr. 3-106).

35. Programos mokslinių tyrimų projektams ir kitoms veikloms, nurodytoms Programos priemonių plane, atlikti rengiami konkursai teisės aktų nustatyta tvarka. Programos priemonių vykdytojai – Lietuvos mokslo taryba ir jos atrinktos mokslo ir studijų institucijų tyrėjų grupės.

36. Programos įgyvendinimo stebėseną vykdo Lietuvos mokslo taryba. Lietuvos mokslo taryba kasmet organizuoja programos ataskaitų viešą svarstymą. Šios programos ataskaitos ir jų apibendrintos išvados skelbiamos Lietuvos mokslo tarybos interneto svetainėje. Informaciją apie Programos įgyvendinimo eigą ir rezultatus Lietuvos mokslo taryba pateikia Lietuvos Respublikos Vyriausybei savo metinėse veiklos ataskaitose.


37. Programos įgyvendinimas užbaigiamas, kai Lietuvos mokslo taryba Nacionalinių mokslo programų nuostatų nustatyta tvarka patvirtina pagal viešo svarstymo, ekspertų ir suinteresuotų institucijų pateiktas pastabas patikslintą Programos baigiamąją ataskaitą.“

 

 

Švietimo ir mokslo ministras                               Gintaras Steponavičius