LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL KOMISIJOS BIODEGALŲ GAMYBOS IR NAUDOJIMO PROBLEMOMS SPRĘSTI SUDARYMO IR JOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2006 m. balandžio 10 d. Nr. 340

Vilnius

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Vyriausybės įstatymo (Žin., 1994, Nr. 43-772; 1998, Nr. 41(1)-1131; 2000, Nr. 92-2843; 2002, Nr. 41-1527; 2005, Nr. 67-2405) 22 straipsnio 15 punktu, 27 straipsniu ir atsižvelgdama į Lietuvos Respublikos Seimo 2005 m. spalio 18 d. rezoliuciją „Dėl biodegalų gamybos ir vartojimo skatinimo“ (Žin., 2005, Nr. 127-4538), Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Sudaryti šią Komisiją biodegalų gamybos ir naudojimo problemoms spręsti (toliau vadinama – Komisija):

Ūkio ministerijos sekretorius, atsakingas už energetikos sektoriaus administravimą (Komisijos pirmininkas);

Aplinkos ministerijos sekretorius;

Finansų ministerijos sekretorius;

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos sekretorius;

Susisiekimo ministerijos sekretorius;

Žemės ūkio ministerijos sekretorius;

Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas.

2. Nustatyti, kad Komisijos personalinę sudėtį tvirtina ūkio ministras.

3. Patvirtinti Komisijos biodegalų gamybos ir naudojimo problemoms spręsti nuostatus (pridedama).

 

 

Ministras Pirmininkas                                                             Algirdas Brazauskas

 

Ūkio ministras                                                                                        Kęstutis Daukšys

 


Patvirtinta

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2006 m. balandžio 10 d. nutarimu Nr. 340

 

komisijos biodegalų gamybos ir naudojimo problemoms spręsti nuostatai

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Komisiją biodegalų gamybos ir naudojimo problemoms spręsti (toliau vadinama – Komisija) sudaro Lietuvos Respublikos Vyriausybė.

2. Šie Nuostatai reglamentuoja Komisijos uždavinius ir funkcijas, teises, darbo organizavimą.

3. Komisija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos įstatymais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, ūkio ministro įsakymais, šiais Nuostatais ir kitais teisės aktais.

 

II. KOMISIJOS UŽDAVINIAI IR FUNKCIJOS

 

4. Komisijos uždaviniai yra:

4.1. nustatyti ir nagrinėti biodegalų gamybos ir naudojimo problemas;

4.2. koordinuoti viešojo administravimo institucijų ir kitų juridinių asmenų vykdomą biokuro gamybos ir naudojimo skatinimo veiklą.

5. Komisija atlieka šias funkcijas:

5.1. svarsto klausimus, susijusius su biodegalų gamybos ir naudojimo problemomis, ir teikia Lietuvos Respublikos Vyriausybei išvadas ir pasiūlymus dėl šių problemų sprendimo;

5.2. nagrinėja ir analizuoja Lietuvos Respublikos teisės aktus ir jų projektus, susijusius su biodegalų gamyba ir naudojimu, o prireikus teikia pasiūlymus dėl jų tobulinimo;

5.3. vertina nacionaliniuose ir Europos Sąjungos teisės aktuose nustatytų biodegalų gamybos ir naudojimo reikalavimų įgyvendinimą ir teikia Lietuvos Respublikos Vyriausybei atitinkamus pasiūlymus ir išvadas dėl sprendimų projektų.

 

III. Komisijos teisės

 

6. Komisija, atlikdama savo funkcijas, turi teisę:

6.1. gauti informaciją ir dokumentus, susijusius su Komisijos funkcijomis, iš valstybės ir savivaldybių institucijų, kitų juridinių asmenų;

6.2. pasitelkti nepriklausomus atitinkamų sričių ekspertus su Komisijos funkcijomis susijusiems klausimams spręsti, prireikus kviesti juos į posėdžius;

6.3. teikti viešojo administravimo institucijoms ir kitiems juridiniams asmenims pasiūlymus, susijusius su biodegalų gamybos ir naudojimo problemų sprendimu.

 

IV. Komisijos darbo organizavimas

 

7. Komisijai vadovauja ir jos darbą organizuoja Komisijos pirmininkas, jo nesant – Komisijos pirmininko įgaliotas Komisijos narys.

8. Komisijos pirmininkas:

8.1. organizuoja Komisijos darbą ir atsako už jos veiklą;

8.2. veikia Komisijos vardu, atstovauja jai valstybės valdymo, kitose valstybės institucijose, savivaldybių institucijose, įmonėse, įstaigose ir organizacijose arba įgalioja tai daryti kitus Komisijos narius;

8.3. šaukia Komisijos posėdžius, jiems pirmininkauja;

8.4. Komisijos pavedimu kviečia Komisijos posėdžiuose dalyvauti kitų valstybės institucijų, asociacijų, mokslo ir studijų institucijų, žiniasklaidos atstovus.

9. Komisija turi teisę pasitelkti Lietuvos pramonininkų konfederacijos, Lietuvos biokuro gamintojų ir tiekėjų asociacijos, Lietuvos rapsų augintojų ir perdirbėjų asociacijos, Lietuvos naftos produktų mažmeninės prekybos įmonių asociacijos ir Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos LINAVA, kitų asociacijų ar juridinių asmenų atstovus.

10. Komisija gali pavesti nagrinėti problemas ir parengti išvadas darbo grupėms, kurios sudaromos Komisijos sprendimu. Šių darbo grupių vadovus Komisijos pirmininko pasiūlymu Komisija skiria iš savo narių.

11. Komisijos posėdžiai yra teisėti, jeigu juose dalyvauja ne mažiau kaip 2/3 Komisijos narių.

12. Komisijos sprendimai laikomi priimtais, jeigu jiems pritaria daugiau kaip pusė visų posėdyje dalyvavusių Komisijos narių. Kai balsuojant Komisijos narių balsai pasiskirsto po lygiai, lemiamas Komisijos pirmininko (jo nesant – Komisijos pirmininko įgalioto Komisijos nario) balsas.

13. Komisijos sprendimai įforminami protokolais, kuriuos pasirašo Komisijos pirmininkas (jeigu Komisijos pirmininko nėra ir Komisijos posėdžiui vadovauja Komisijos pirmininko įgaliotas Komisijos narys, jis pasirašo Komisijos protokolą). Posėdžių protokolų kopijos įteikiamos Komisijos nariams.

14. Komisijos posėdžiai vyksta ne rečiau kaip 2 kartus per metus.

15. Komisiją ūkiškai ir techniškai aptarnauja Ūkio ministerija.

______________