LIETUVOS RESPUBLIKOS APLINKOS MINISTRO
Į S A K Y M A S
DĖL NEINVENTORIZUOTOS ĮRANGOS, TURINČIOS MAŽIAU NEI 5 DM3 POLICHLORINTŲ BIFENILŲ IR POLICHLORINTŲ TERFENILŲ (PCB/PCT), SURINKIMO IR ŠALINIMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO
2005 m. rugsėjo 6 d. Nr. D1-435
Vilnius
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos atliekų tvarkymo įstatymo (Žin., 1998, Nr. 61-1726; 2002, Nr. 72-3016) 20 straipsniu ir įgyvendindamas 1996 m. rugsėjo 16 d. Tarybos direktyvą 96/59/EB dėl polichlorintų bifenilų ir polichlorintų terfenilų (PCB/PCT) šalinimo,
Tvirtinu Neinventorizuotos įrangos, turinčios mažiau nei 5 dm3 polichlorintų bifenilų ir polichlorintų terfenilų (PCB/PCT), surinkimo ir šalinimo taisykles (pridedama).
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos aplinkos ministro
2005 m. rugsėjo 6 d. įsakymu Nr. D1-435
NEINVENTORIZUOTOS ĮRANGOS, TURINČIOS MAŽIAU NEI 5 DM3 POLICHLORINTŲ BIFENILŲ IR POLICHLORINTŲ TERFENILŲ (PCB/PCT), SURINKIMO IR ŠALINIMO TAISYKLĖS
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Neinventorizuotos įrangos, turinčios mažiau nei 5 dm3 polichlorintų bifenilų ir polichlorintų terfenilų (PCB/PCT), surinkimo ir šalinimo taisyklės (toliau – Taisyklės) nustato elektros ir elektroninės įrangos atliekų, netinkamų eksploatuoti transporto priemonių ir kitų atliekų, kuriose yra sudedamųjų dalių su mažiau nei 5 dm3 polichlorintų bifenilų ir polichlorintų terfenilų, tvarkymo reikalavimus. Identifikuojant atliekas, turinčias mažiau nei 5 dm3 polichlorintų bifenilų ir polichlorintų terfenilų, siūloma vadovautis Taisyklių priede pateiktomis atliekų, turinčių mažiau nei 5 dm3 polichlorintų bifenilų ir polichlorintų terfenilų, identifikavimo rekomendacijomis.
2. Šiose Taisyklėse vartojamos sąvokos:
2.1. sudedamosios dalys, turinčios PCB – elektros ir elektroninės įrangos atliekose, netinkamose eksploatuoti transporto priemonėse ar kitose atliekose esančios dalys, turinčios mažiau nei 5 dm3 PCB arba nuo elektros ir elektroninės įrangos atliekų, netinkamų eksploatuoti transporto priemonių ar kitų atliekų atskirtos dalys, turinčios mažiau nei 5 dm3 PCB;
2.2. kitos Taisyklėse vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos atliekų tvarkymo įstatyme (Žin., 1998, Nr. 61-1726; 2002, Nr. 72-3016), Atliekų tvarkymo taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 1999 m. liepos 14 d. įsakymu Nr. 217 (Žin., 1999, Nr. 63-2065; 2004, Nr. 68-2381), ir Polichlorintų bifenilų ir polichlorintų terfenilų (PCB/PCT) tvarkymo taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2003 m. rugsėjo 26 d. įsakymu Nr. 473 (Žin., 2003, Nr. 99-4469), vartojamas sąvokas.
3. Taisyklių reikalavimų privalo laikytis atliekų tvarkytojai, tvarkantys elektros ir elektroninės įrangos atliekas, netinkamas eksploatuoti transporto priemones ir kitas atliekas, kuriose yra sudedamųjų dalių su mažiau nei 5 dm3 polichlorintų bifenilų ir polichlorintų terfenilų (toliau – atliekos, turinčios PCB).
II. ATLIEKŲ, TURINČIŲ PCB, TVARKYMAS
4. Sudedamosios dalys, turinčios PCB, turi būti atskiriamos nuo elektros ir elektroninės įrangos atliekų, netinkamų eksploatuoti transporto priemonių, kitų atliekų ir surenkamos atskirai nuo jų.
5. Sudedamosios dalys, turinčios PCB, nuo elektros ir elektroninės įrangos atliekų, netinkamų eksploatuoti transporto priemonių, kitų atliekų turi būti atskiriamos jų nepažeidžiant. Taip pat turi būti užtikrinama, kad PCB neužterš kitų atliekų, atliekų perdirbimo įrangos ir nepateks į aplinką.
6. Draudžiama smulkinti ar presuoti atliekas, turinčias PCB, kol iš jų nepašalintos sudedamosios dalys, turinčios PCB.
7. Iš įrangos išmontuotos sudedamosios dalys, turinčios PCB, turi būti supakuojamos plastikiniuose maišeliuose ir saugomos sandariuose metaliniuose konteineriuose. Nepažeistos ir pažeistos sudedamosios dalys, turinčios PCB, turi būti saugomos atskiruose konteineriuose.
8. Konteineriai, kuriuose saugomos sudedamosios dalys, turinčios PCB, turi būti sandarūs, nepažeisti, be matomų korozijos žymių ir paženklinti įskaitomomis etiketėmis, informuojančiomis apie konteinerių turinį.
9. Konteineriai, kuriuose saugomos pažeistos sudedamosios dalys, turinčios PCB, turi būti iš dalies užpildyti sugeriančia medžiaga (pavyzdžiui, sorbentu, kačių kraiku, diatomitu).
10. Konteineriai, kuriuose saugomos sudedamosios dalys, turinčios PCB, turi būti laikomi rakinamose patalpose ar aikštelėse, į kurias nepatenka pašaliniai asmenys. Vietose, kuriose saugomi tokie konteineriai, negali būti laikomi maisto produktai, degūs skysčiai, neturi būti atviros liepsnos šaltinių, kanalizacijos.
11. Atliekų tvarkytojai, neturintys teisės tvarkyti pavojingas atliekas, sukauptas sudedamąsias dalis, turinčias PCB, privalo perduoti įmonei, turinčiai teisę tvarkyti pavojingas atliekas, kai sudedamosiose dalyse esančių PCB tūris viršija 5 litrus.
12. Sudedamosios dalys, turinčios PCB, į atliekų šalinimo įmonę turi būti vežamos sandariuose metaliniuose konteineriuose, kad vežimo metu PCB nepatektų į aplinką. Konteineriai turi būti paženklinti įskaitomomis etiketėmis, informuojančiomis apie konteinerių turinį.
13. Sudedamąsias dalis, turinčias PCB, gali vežti tik turintys teisę vežti pavojingas atliekas atliekų vežėjai.
14. Vežant sudedamąsias dalis, turinčias PCB, privaloma turėti pavojingų atliekų lydraštį pagal Atliekų tvarkymo taisyklių reikalavimus.
Neinventorizuotos įrangos, turinčios mažiau
nei 5 dm3 polichlorintų bifenilų ir
polichlorintų terfenilų (PCB/PCT), surinkimo
ir šalinimo taisyklių
priedas
ATLIEKŲ, TURINČIŲ MAŽIAU NEI 5 DM3 POLICHLORINTŲ BIFENILŲ IR POLICHLORINTŲ TERFENILŲ (PCB/PCT), IDENTIFIKAVIMO REKOMENDACIJOS
I. POLICHLORINTŲ BIFENILŲ SAVYBĖS IR NAUDOJIMAS
1. Polichlorinti bifenilai (PCB) – tai sintetiniai chlorinti angliavandeniliai. Jie sudaryti iš dviejų tarpusavyje sujungtų benzeno žiedų, prie kurių skirtingose padėtyse gali prisijungti chloro atomai. Priklausomai nuo chloro atomų skaičiaus PCB gali būti ir bespalviai ar tamsūs aliejiniai skysčiai, ir geltonos ar juodos spalvos kietos dervos.
2. PCB buvo naudojami uždarose, pusiau uždarose ir atvirose sistemose. Apibrėžimas „uždara sistema“ reiškia, kad PCB negali nevaržomai patekti į aplinką. Uždaros sistemos – tai elektros transformatoriai ir kondensatoriai. Pusiau uždaros sistemos pavyzdžiai – šilumos perdavimo, hidraulinės sistemos, vakuuminiai siurbliai, jungikliai, įtampos reguliatoriai. Atviros sistemos apibūdinamos tuo, kad PCB turi tiesioginį kontaktą su juos supančia aplinka. Didžiausia atvirų sistemų grupė – plastifikatoriai, naudojami polivinilchlorido, neopreno ir kitose chlorintose gumose. PCB taip pat buvo naudojami mikroskopų imersinėje alyvoje, hermetikuose, pjaustymo, tepimo alyvoje, stabdžių sistemose, dažuose, paviršiaus apsauginėse dangose kaip liepsnos lėtikliai.
3. PCB pasižymi naudingomis fizinėmis ir cheminėmis savybėmis, kurios nulėmė platų šių medžiagų pritaikymą įvairiose srityse. Tai atsparumas ugniai, žemas elektros laidumas, ypatingas atsparumas terminiam skilimui, cheminis stabilumas, atsparumas daugumai oksidatorių, geras šilumos laidumas. Būtent PCB stabilumas sukelia aplinkos apsaugos problemas, kadangi patekę į aplinką PCB išlieka kaip ypatingai patvarūs dariniai ir kaupiasi žmogaus ar gyvūnų riebaliniame audinyje. PCB pasižymi ilgalaikiu neigiamu poveikiu žmogaus sveikatai, sukeliančiu nervų, endokrininės, imuninės ir reprodukcinės sistemų, širdies, kepenų bei skrandžio veiklos sutrikimus. Tikėtina, kad PCB gali sukelti vėžinius susirgimus. Šiuo metu mažos PCB koncentracijos aptinkamos visuose aplinkos komponentuose ir gyvūnų audiniuose.
4. Atsižvelgiant į PCB savybes, būtina pasirinkti tokius PCB tvarkymo būdus, kurie neleistų šioms medžiagoms patekti į aplinką. Polichlorintų bifenilų ir įrangos, turinčios polichlorintų bifenilų, atliekos turi būti tvarkomos laikantis pavojingų atliekų tvarkymui keliamų reikalavimų. Turinčių teisę tvarkyti pavojingas atliekas įmonių duomenys pateikiami Atliekas tvarkančių įmonių registre (http://193.219.55.14/atir/ATIR.py).
II. ATLIEKŲ, TURINČIŲ MAŽIAU NEI 5 DM3 PCB/PCT, IDENTIFIKAVIMAS
5. Lietuvoje draudžiama tiekti į rinką ir naudoti polichlorintus bifenilus ir jų preparatus, kuriuose PCB yra daugiau nei 0,005 % pagal masę. Polichlorintų bifenilų ir polichlorintų terfenilų (PCB/PCT) tvarkymo taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2003 m. rugsėjo 26 d. įsakymu Nr. 473 (Žin., 2003, Nr. 99-4469), nurodyta, kad, kai praktiškai įmanoma, įranga, turinti mažiau nei 5 dm3 PCB, ir kuri yra kitos įrangos dalis, turi būti išimama ir surenkama atskirai, kai visa įranga tampa nebenaudojama, yra perdirbama ar šalinama. Dažniausiai tai yra maži kondensatoriai, esantys elektros ir elektroninėje įrangoje, pagamintoje 1950-1986 metais (šaldytuvuose, skalbimo mašinose, viryklėse, dienos šviesos lempų detalėse ir pan.). Perdirbant elektros ir elektroninę įrangą (ją smulkinant ar presuojant), PCB iš kondensatorių patenka į aplinką ir užteršia kitas atliekas, atliekų perdirbimo įrangą, dirvožemį ir paviršinius vandenis. PCB užterštų atliekų kiekis ir PCB patekimas į aplinką žymiai sumažėtų tinkamai išmontuojant, saugant ir šalinant kondensatorius iš elektros ir elektroninės įrangos.
6. PCB turintys kondensatoriai buvo naudojami elektros ir elektroninėje įrangoje, pagamintoje 1950-1986 metais:
6.2. namų apyvokos prietaisuose (skalbimo mašinose, skalbinių gręžimo ar lyginimo prietaisuose, viryklėse, mikrobangų krosnelėse, šaldikliuose, indaplovėse);
7. Kondensatoriai su PCB negaminami jau daugelį metų ir duomenų apie tokių kondensatorių gamyklinius pavadinimus ar tipus yra nedaug. Šių rekomendacijų trečiame skyriuje pateikiamas Europos Komisijos sudarytas Europoje gamintų kondensatorių su PCB gamyklinių pavadinimų sąrašas, tačiau jame pateikiami negausūs duomenys. Informaciją apie kondensatorius su PCB taip pat galima rasti Australijos ir Naujosios Zelandijos Aplinkos apsaugos tarybos sudarytame sąraše (http://www.safetyline. wa.gov.au/PageBin/elechazd0004.htm).
8. Pagrindinis kriterijus, leidžiantis spręsti, ar kondensatoriuje yra PCB – įrangos pagaminimo metai. Dauguma gamintojų naudojo PCB visuose 1950-1986 metais gamintuose kondensatoriuose. Todėl, jei nėra kitokių duomenų, visi kondensatoriai, esantys įrangoje, pagamintoje iki 1986 metų, turi būti tvarkomi kaip turintys PCB.
9. Įvairių šaltinių duomenimis, buvusioje Sovietų Sąjungoje PCB baigti gaminti 1987-1990 metais. Tačiau duomenų apie Sovietų Sąjungoje gamintų kondensatorių gamyklinius pavadinimus ar tipus nėra. Todėl kondensatoriai, esantys įrangoje, pagamintoje Sovietų Sąjungoje iki 1990 metų, turi būti tvarkomi kaip turintys PCB.
10. Kondensatoriai su PCB dažniausiai buvo naudojami dienos šviesos ir gatvių apšvietimo lempose. Dienos šviesos lempose kondensatoriai buvo montuojami po lempos instaliacijos plokšte. Dienos šviesos lempos schema, kurioje nurodyta kondensatoriaus montavimo vieta, pateikta šių rekomendacijų ketvirtame skyriuje.
11. Dienos šviesos lempose esantys kondensatoriai su PCB gali būti identifikuojami pagal tokias savybes:
11.2. cilindrinis ar stačiakampis kondensatorius su dviem prijungimo gnybtais, padengtas aliuminio korpusu, kurio suvirinimo siūlė eina aplink viršutinę briauną;
12. Namų apyvokos prietaisuose esantys kondensatoriai būna pritvirtinti prie prietaiso variklio korpuso ir gali būti uždengti apsauginiu gaubtu. Jie veikia tik variklio paleidimo momentu. Dažniausiai tai sausieji kondensatoriai juodu plastikiniu korpusu. Sausųjų kondensatorių korpusas nebūna hermetiškas, viename gale jie turi akytą kamštelį. Sausieji kondensatoriai neturi PCB, todėl jų nereikia surinkti atskirai nuo kitų atliekų.
III. KONDENSATORIŲ, TURINČIŲ PCB, GAMYKLINIŲ PAVADINIMŲ SĄRAŠAS
Gamyklinis pavadinimas |
Kondensatoriaus tipas |
Modelis |
Impregnuojančios medžiagos su PCB tipas |
AEG |
|
LFB 71224 EW XI LFB375/385 EW VI |
4 CD |
AEG (HYDRA) |
Jėgos kondensatoriai
Dienos šviesos lempų/variklių kondensatoriai |
Nuo 1956–1983 m. |
Klofen CPA 30, 40, 50 3 CD 4 CD 5 CD
3 CD 4 CD CD CP |
ACEC |
Aukštos įtampos kondensatoriai |
CAN 50 |
|
AEROVOX |
|
|
|
ABB (ASEA Dominit, Lepper Dominit, ASEA Lepper) |
Jėgos kondensatoriai |
CPN... (išskyrus CPN7 ir CPN9) CPH CKN CKH |
A30 A50 3 CD Cpstab |
AXEL ELECTRONIC |
|
|
|
BAUGATZ |
Jėgos kondensatoriai
Dienos šviesos lempų/variklių kondensatoriai |
LD... LU... KSE... OVL... KSE/OVL... TV... KSE/TV... CpD... CpM... CpN... CpNK... HSE... HSD... RKO... ZZD... CpH...
MB... CpL... Motostal... |
CD, 3 CD, 4 CD, CPA 30, CPA 40
CP, CPA 40, 3 CD, 4 CD |
BICC |
|
Visi kondensatoriai |
|
CAPACITOR SPECIALISTS |
|
|
|
CESA |
|
|
|
CINE-CHROME LAB |
|
|
|
COGEGO |
|
PRA 2211210 34202 TS420V |
|
COMAR |
Pavieniai atvejai |
50013.5/oil |
|
CORNELL DUBLIER |
|
|
|
DUBLIER |
|
|
|
DUCATI (iki 1972–1976 m./indaplovės?) |
Jėgos kondensatoriai
Dienos šviesos lempų/variklių kondensatoriai
Skalbimo mašinų kondensatoriai |
16.52.22.89 HMF 16.52.23.89 HMF
16.43.41.90 16.67.06 16.67.11.94 |
3 CD
3 CD LDO
3 CD |
ELECTRIC UTILITY |
|
|
|
ELECTRICA |
|
|
|
ELECTRONICON RFT/GERA |
|
0.218. xxx 0.219. xxx |
Clordifenilas Clordifenilas |
ELOS |
|
560-6 JPF |
CP |
ERO |
Indaplovių kondensatoriai
Jėgos kondensatoriai
Dienos šviesos lempų/variklių kondensatoriai |
Iki 1983 m.
BX RCD 5LY5011
Phcl
LX |
CPA 40
CD CP
|
ESTA |
Jėgos kondensatoriai
Dienos šviesos lempų/variklių kondensatoriai |
BX/LMX/5LY5011 BX/LMX/5LY5010 BX/LMX/5375 HMC BX/LCX/559 HMF
Phclz Phclf Phkc Phfp Phfpw
LCU MCX MCU |
CD CD CD
P25
CP CD
|
F + G |
|
Neptun 922-758-50 IPF 922-758-51 IPF 922-758-51 INF 922-758-50 INF 922-758-50 IPF 922-758-50 ISF |
CP CP CP CP 4 CD CP |
FELTEN&GUILLEAUME |
Jėgos kondensatoriai |
0.220… galingumo duomenys 0.230… 0.380… 0.400… 0.500… 0.526… |
Klofen Cp P CP 25, 30, 40, 50 |
FRAKO |
Virtuvės prietaisai
Jėgos kondensatoriai
Dienos šviesos lempų/variklių kondensatoriai
Skalbimo mašinų kondensatoriai |
LR 15TW LR 31T LR 2
Iki 1983 m.
Ph
LR M…RLB M…RKB M…RFB |
3 CD 3 CD
CPA 40
3 CD A30 4 CD A 40 Cp
3 CD A 30 4 CD A 40 CP CD 3 D 76 C CP CPA 40
CPA 40 Klofen |
GEC |
|
|
|
GENERAL ELECTRIC |
Aukštos įtampos kondensatoriai |
36F780G11 61 F39LAA MNP-50 MNP-2531
UNIFILM 100 |
|
GENERAL ELECTRICA ESPANOLA (dabar ABB) |
|
130 CMA-150 CMA-200 CMDK-200 CMA-100 |
|
HYDRA |
Indaplovių kondensatoriai
Dienos šviesos lempų/variklių kondensatoriai
Skalbimo mašinų kondensatoriai |
Iki 1983 m.
MKB/20/2521 |
3 CD
C2 CPA 50 4C 4 CD 3 CD LFB CPA 40
|
HYDRAVERK |
|
|
|
IBM |
|
|
|
ICAR-SLIMOTOR (iki 1972–1976 m. / indaplovės?) |
Virtuvės prietaisų kondensatoriai
Indaplovių kondensatoriai
Jėgos kondensatoriai
Dienos šviesos lempų/variklių kondensatoriai
Skalbimo mašinų kondensatoriai |
1411051 iki 1983 m.
Visi 1972–1976 m.
Nuo 1976–1986 m. MS 55 697 JTYP MS |
3 CD, MS 55
CP
5 CD 3 CD C 100 C 125 C 180 CD
3 CD C C 100 C 105 C 180 C 125 CD |
INCO (iki 1983 m. / indaplovės?) |
Jėgos kondensatoriai
Dienos šviesos lempų/variklių kondensatoriai
Skalbimo mašinų kondensatoriai |
6911 717 |
3 CD
3 CD |
INDUKON |
|
Visi kondensatoriai iki 1970 m. vidurio |
|
INF |
|
|
|
IPF |
|
|
|
ISF |
|
|
|
ISKRA |
Dienos šviesos lempų/variklių kondensatoriai
Skalbimo mašinų kondensatoriai |
KPM 1015 KPM KPM 1017 |
9 D 8 D
9D 8D |
ISOKOND |
Jėgos kondensatoriai |
BK LKC LKP LKCA LKCI LKPA KCI KPI |
Orofen Cp, CD A 50, A 30 5CD, 3 CD |
ITAL-FARAD |
Dienos šviesos lempų/variklių kondensatoriai
Skalbimo mašinų kondensatoriai |
Visi 1969–1970 m. RL4546 KPM.711 KPM.1015 |
C
C |
ITT |
|
|
|
JARD CORP |
|
|
|
JENSEN |
Variklių kondensatoriai |
CXX NXX |
|
KAPSCH |
Jėgos kondensatoriai
Dienos šviesos lempų/variklių kondensatoriai |
KO 7943 RLO |
CD
CP CD
3C 3CD |
LCC |
|
|
|
LILJEHOLMEN |
Žemos įtampos kondensatoriai |
DRA… |
|
LK |
|
Visi 1960–1980 m. |
|
LUMAX |
Dienos šviesos lempų/variklių kondensatoriai |
LFB 922 933 922-758-59
922-758-51 ISF LBF 3.74/380Xi KPF LFB 9/222 XI |
CPA 40
CP |
MALLORY |
|
|
|
MARON |
Dienos šviesos lempų/variklių kondensatoriai |
M22AMFL256W |
|
McGRAW-EDISON |
|
5 |
|
NATIONAL INDUSTRY |
Aukštos įtampos kondensatoriai |
FPF-U 2C-0100A03 |
|
NETO |
|
|
|
NEUBERGER |
Dienos šviesos lempų/variklių kondensatoriai |
|
CP CD 3LP 3CP LDO3 |
NOKIA Nokia/Nordisk Brown Bovery |
Jėgos kondensatoriai
Žemos įtampos kondensatoriai
Aukštos įtampos kondensatoriai |
AD* AY* ED* EY* HD* HY* RD* RY* * = A, D, E, I, K, O, P, S, U arba V
1960–1976 m. pirmi du partijos numerio skaičiai nurodo pagaminimo metus
1960–1978 m. pirmi du partijos numerio skaičiai nurodo pagaminimo metus |
|
NORDFALK |
|
Visi kondensatoriai 1959–1982 m. Kondensatoriai numeruoti iš eilės 19.500 <kondensatoriaus numeris< 58.500 |
|
OTTO JUNKER |
Jėgos kondensatoriai |
CF… CE… CP… CD… CW… BZW |
A 30, CP 30 A 40, CP 40 A 50, CP 50 3 CD 4 CD 5 CD |
PHILIPS |
Dienos šviesos lempos |
2222 240 26031 2222 240 26035 2222 240 11431 C120 BA UDE 2222 240 76035 2222 240 241 C 120 C 124 C 125 C 126 82280-82228 |
CP
3 CD 3CD
|
RF INTERONICS |
|
|
|
RIFA |
Dienos šviesos lempų/variklių kondensatoriai |
PLJ 5011 PLJ 5013-5015 PLJ 503-505 PLJ 605 |
|
ROEDERSTEIN (ERO-ESTA) |
Jėgos kondensatoriai
Dienos šviesos lempų/variklių kondensatoriai |
Phcl Phclz Phclf Phkc Phfp Phfpw
LCX LCU LMX LMU MCX MCU |
CPA 40 P 25
CD Cp |
SANGAMO ELECTRIC |
|
|
|
SIEMENS |
Aukštos įtampos kondensatoriai (virš 1 kW)
Žemos įtampos kondensatoriai
Jėgos kondensatoriai
Dienos šviesos lempų/variklių kondensatoriai |
Nuo 1954 m.
Visi kondensatoriai 1954–1975 m. Pagaminimo metus nurodo pirmi du partijos numerio skaičiai po raidės D.
4RA Co Cd NSP: Ce… Co… Cd… Cod… 4 RA Msp: ICd… fCe… ICp… frCE… 4 RG… 4 RH… MF: ICe… ICy… WCe… kCe… RI… (iki 1976 m.)
B 13311… B 13312… B13314 (iki 1973 m.) B 13319… B 15030… B21311 B21312 B21313 B21314 B21315 B21316 B21317 B21318 B21319 |
C1p30 C1p40 P25
PCB Askarel Klofen CP A 30 CP A 60 CP A 40
|
SIVERTS (ASEA) kabelių gamykla |
Žemos įtampos kondensatoriai
Aukštos įtampos kondensatoriai
Šuntavimo ar nuoseklaus jungimo kondensatoriai
Specialieji kondensatoriai
|
|
CRA 3 CLE 01 CLD 01 CLD 1 CLD 2 CLD 3 CLD 4 CLD 5 CLFA 100 CRK 5 CRK 8 CRK 10 CRK 20 CRK 40 CRKS 5 CRKS 8 CRKS 10 CRKS 25 CRKS 40
CTVA 6 CVGA CHF 31 CVF 31 CVFA 50 CVFA 100 CVGA 50 CVGA 100 CVH
CKTA 5 CTDA 6 CHA 50 CHA 100 CHX CR 50 CR 100 CRS 50 CRS 100 CPNI CHF CHF 20 CHF 50 CHF 100
CLFL 100 CRU CUD
HMRV 25 HMRV30
|
SPA |
Visi kondensatoriai |
Iki 1988 m. KSK… |
|
SPRAGUE |
Visi kondensatoriai, pažymėti ženklu CHLORINOL |
|
|
SUKO |
Jėgos kondensatoriai
Dienos šviesos lempų/variklių kondensatoriai |
Ph…380 PH…400 (iki 1974 m.)
MCAL (iki 1970 m.) 31…260 iki 450 (iki 1982 m.) CLA…(iki 1970 m.) CDA…(iki 1970 m.) 11/13…220 (iki 1982 m.) 12/14…380 (iki 1982 m.) 12/14…420 (iki 1982 m.)
560-665F R |
CD CPA
CD CP BE(5) BEE |
THOMSON |
|
LS3 LCX 559 |
3 CD |
THOMSON-CSF (Elos, Ducati) |
Dienos šviesos lempų/variklių kondensatoriai |
LEUKO – LS xxx 250-420 MOTKO – 16.60XXX DCT – MS xx Elos |
3 CD 3 DC |
TOBE DEUTSCHMANN LABS |
|
|
|
TRAFO UNION (jungianti SIEMENS ir AEG Vakarų Vokietijoje) |
|
TC**** Visi transformatoriai, pažymėti raidėmis TC ir keturių skaičių numeriu TU**** Visi transformatoriai, pažymėti raidėmis TU ir keturių skaičių numeriu |
Klofen Pyralen |
UNIVERSAL MANUFACTURING CORPORATION |
|
|
|
VALVO |
Dienos šviesos lempų/variklių kondensatoriai |
|
P CP |
VEB Spindelberg |
Skalbimo mašinų kondensatoriai |
TS 66 TS 60 |
|
VEB Schwarzenberg |
Skalbimo mašinų kondensatoriai |
WM 66 ELECTRO 02 WA 45 WA 46 WVA 500 WM 60 TM 64 |
|
WESTINGHOUSE |
Aukštos įtampos kondensatoriai |
FE 65549-1 65549-1 200KVAR-9.6KV
DV… |
|
YORK ELECTRONICS |
|
|
|
NEŽINOMAS |
Virtuvės įtaisų kondensatoriai
Skalbimo mašinų kondensatoriai
Nežinomi prietaisai |
Italų gamintojas 03834 P. RIC iki 1983 m.
Buvusios VDR gamintojai Iki 1976 m. 0291 TLG 10589 Iki 1977 m. A-TGL 8699 25/070/56 10/070/56 KPM 1013 DB 764 Iki 1984 m. TLG 200/8268
LFB ewl BB LR 2211 210 23017 (Philips?) 2222 240 90091 560-6 0277 FP (Philips?) 2222 240 11431 QF (Philips?) LCX GIO BO 40 MF EUC 958-501401 2-3 S 120 ZX X.3 2222 290 11055 (Philips?) N NEUKO LS 2222 240 90059 (Philips?) |
Chlordifenilas CD AK 50
3CD
3 CD 3 CD 3 CD CD
3 CD
3 CD |