LIETUVOS RESPUBLIKOS ŽEMĖS ŪKIO MINISTRO

 

Į S A K Y M A S

DĖL KONSULTAVIMO ĮSTAIGŲ AKREDITAVIMO TAISYKLIŲ

 

2004 m. kovo 12 d. Nr. 3D-109

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. gruodžio 22 d. nutarimu Nr. 1622 „Dėl Veiksmų plano Žemės ūkio ir kaimo plėtros strategijai įgyvendinti pagrindinių krypčių“ (Žin., 2001, Nr. 110-4003), Lietuvos 2004–2006 metų Bendrojo programavimo dokumento Kaimo plėtros ir žuvininkystės prioriteto Kaimo vietovių pritaikymo ir plėtros priemonės veiklos „Konsultavimo paslaugos ūkiams“ nuostatomis bei atsižvelgdamas į 2003 m. rugsėjo 29 d. Tarybos reglamento (EB) Nr. 1782/2003, nustatančio bendrąsias tiesioginės paramos schemų pagal bendrą žemės ūkio politiką taisykles ir tam tikras paramos schemas ūkininkams bei iš dalies pakeičiančio Reglamentus (EEB) Nr. 2019/93, (EB) Nr. 1452/2001, (EB) Nr. 1453/2001, (EB) Nr. 1454/2001, (EB) Nr. 1868/94, (EB) Nr. 1251/1999, (EB) Nr. 1254/1999, (EB) Nr. 1673/2000, (EEB) Nr. 2358/71 ir (EB) Nr. 2529/2001, nuostatas dėl ūkininkų konsultavimo sistemos sukūrimo:

1. Tvirtinu Konsultavimo įstaigų akreditavimo taisykles (pridedama).

2. Sudarau Konsultavimo įstaigų akreditavimo komisiją:

Jonas Panamariovas – ministerijos sekretorius, komisijos pirmininkas;

Virginija Žoštautienė – Kaimo plėtros departamento direktorė, komisijos pirmininko pavaduotoja;

Saulius Jasius – Maisto saugos ir kokybės departamento direktorius;

Vanda Narušytė – Kaimo plėtros departamento Mokslo ir mokymo skyriaus vedėja;

Petras Sakalauskas – Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos Kaimo plėtros programų departamento direktorius.

3. Pavedu įsakymo vykdymą kontroliuoti ministerijos valstybės sekretoriui Vidmantui Kanopai.

 

 

 

ŽEMĖS ŪKIO Ministras                                                                   Jeronimas Kraujelis

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro

2004 m. kovo 12 d. įsakymu Nr. 3D-109

 

KONSULTAVIMO ĮSTAIGŲ AKREDITAVIMO TAISYKLĖS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Konsultavimo įstaigų akreditavimo taisyklės (toliau – taisyklės) taikomos tuomet, kai konsultavimo įstaiga siekia gauti paramą žemės ūkio veiklos subjektų konsultavimo veiklai plėtoti pagal Lietuvos 2004–2006 metų Bendrojo programavimo dokumento Kaimo plėtros ir žuvininkystės prioriteto Kaimo vietovių pritaikymo ir plėtros priemonės veiklą „Konsultavimo paslaugos ūkiams“ arba toks akreditavimas nustatytas kitais teisės aktais.

2. Konsultavimo įstaiga – juridinis asmuo, teisės aktų nustatyta tvarka įregistruotas Juridinių asmenų registre ir pagal galiojančius teisės aktus užsiimantis konsultacinių paslaugų teikimu žemės ūkio srityje, tenkinant viešuosius interesus.

3. Konsultavimo įstaigų akreditavimą vykdo Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro įsakymu sudaryta konsultavimo įstaigų akreditavimo komisija (toliau – Komisija).

4. Pagrindinis konsultavimo įstaigų akreditavimo tikslas – užtikrinti konsultavimo paslaugų teikimo žemės ūkio veiklos subjektams kokybę.

 

II. AKREDITACIJOS TEIKIMAS

 

5. Remiantis šiomis taisyklėmis, akredituojamos konsultavimo įstaigos teikti konsultacijas žemės ūkio veiklos subjektams pagal šias konsultavimo kryptis:

5.1. konsultavimas rengiant paraiškas ir verslo planus paramai pagal Bendrojo programavimo dokumento Kaimo plėtros ir žuvininkystės prioriteto ir Kaimo plėtros plano priemones bei tiesioginėms išmokoms gauti;

5.2. konsultavimas higienos ir gyvulių gerovės standartų taikymo klausimais;

5.3. konsultavimas Gero ūkininkavimo praktikos įgyvendinimo (būtino dalyvaujant „Mažiau palankių ūkininkauti vietovių ir vietovių su agroaplinkosaugos apribojimais“ arba „Agrarinės aplinkosaugos“ schemose pagal Kaimo plėtros plano priemones) klausimais.

6. Pasirengimas įgyvendinti konsultavimo krypties turinį įvertinamas pagal šiuos kriterijus:

6.1. turimi žmogiškieji ištekliai (pagal neterminuotas darbo sutartis dirbančių darbuotojų skaičius ir jų kvalifikacijos atitikimas konsultavimo krypties turinį);

6.2. materialiniai ištekliai (konsultavimui naudojamos techninės priemonės);

6.3. numatytos konsultavimo formos (seminarai, individualus konsultavimas įstaigos buveinėje/filiale arba ūkyje ir kt.);

6.4. metodinė bei informacinė konsultavimo medžiaga pagal 5 punkte nurodytas konsultavimo kryptis.

 

III. PRAŠYMO PATEIKIMAS

 

7. Konsultavimo įstaiga, siekdama akreditavimo teikti konsultavimo paslaugas pagal 5 punkte nurodytą konsultavimo kryptį (kryptis), privalo pateikti žemės ūkio ministro įsakymu sudarytai komisijai vadovo ar įgalioto asmens pasirašytą prašymą, kuriame nurodoma:

7.1. Konsultavimo įstaigos pavadinimas;

7.2. Konsultavimo įstaigos teisinė forma;

7.3. Konsultavimo įstaigos buveinės adresas;

7.4. Konsultavimo įstaigos juridinio asmens kodas;

7.5. Konsultavimo įstaigos registravimo pažymėjimo numeris bei išdavimo data;

7.6. Konsultavimo įstaigos vadovo vardas, pavardė ir kontaktiniai duomenys;

7.7. konsultavimo krypties (krypčių) pavadinimas, pagal kurią (kurias) siekiama akreditacijos;

7.8. pridedamų dokumentų sąrašas.

8. Konsultavimo įstaiga kartu su prašymu turi pateikti šiuos dokumentus:

8.1. Konsultavimo įstaigos registracijos pažymėjimo kopiją;

8.2. Konsultavimo įstaigos įstatų ar kito veiklą reglamentuojančio dokumento kopiją;

8.3. paskutinių metų ar tam tikro laikotarpio veiklos audito (jeigu buvo atliktas) išvados kopiją;

8.4. informaciją apie turimus materialinius išteklius, reikalingus konsultavimo paslaugoms teikti;

8.5. informaciją apie darbuotojų, su kuriais sudarytos neterminuotos darbo sutartys, skaičių ir jų kvalifikacinį pasirengimą teikti konsultavimo paslaugas pagal 5 punkte nurodytas konsultavimo kryptis;

8.6. informaciją apie numatomas taikyti konsultavimo formas;

8.7. informaciją apie parengtą metodinę ir informacinę konsultavimo medžiagą.

9. Visa medžiaga pateikiama 3 egzemplioriais.

 

IV. PRAŠYMO NAGRINĖJIMAS IR SPRENDIMO PRIĖMIMAS

 

10. Prašymą akredituoti konsultavimo įstaigą komisija turi išnagrinėti ir priimti sprendimą ne vėliau kaip per 30 dienų nuo jo gavimo, o tuo atveju, kai prašoma patikslinti ar papildyti duomenis (13 punktas), – ne vėliau kaip per 30 dienų nuo duomenų patikslinimo ir papildymo.

11. Komisijos posėdžių datą ir laiką nustato komisijos pirmininkas.

12. Akreditavimo medžiagai įvertinti komisija gali kviesti ekspertus.

13. Komisija turi teisę prašyti konsultavimo įstaigą patikslinti ir/ar papildyti 7 ir 8 punktuose nurodytus duomenis (įskaitant personalo profesinį pasirengimą) ir dokumentus bei atlikti patikrinimą vietoje.

14. Komisija, išanalizavusi konsultavimo įstaigos pateiktus dokumentus ir remdamasi ekspertų išvadomis (jei ekspertizė buvo atlikta), priima sprendimą dėl akreditacijos.

15. Priimti sprendimai dėl prašymo akredituoti konsultavimo įstaigą yra teisėti, kai posėdyje dalyvauja ne mažiau kaip 2/3 jos narių ir už juos balsuoja ne mažiau kaip pusė posėdyje dalyvavusių komisijos narių. Jeigu balsai pasiskirsto po lygiai, sprendimą lemia komisijos pirmininko balsas.

16. Komisijos posėdžiai yra protokoluojami. Protokolą surašo komisijos posėdžio sekretorius, kurį skiria komisijos pirmininkas. Protokole nurodomi balsavimo rezultatai. Komisijos posėdžio protokolą pasirašo visi posėdyje dalyvavę komisijos nariai ir komisijos pirmininkas.

17. Konsultavimo įstaiga raštu per 5 darbo dienas informuojama apie suteiktą akreditaciją, nurodant pagal kurią 5 punkte nurodytą kryptį (kryptis), suteikiama teisė vykdyti konsultavimą. Apie konsultavimo įstaigos akreditaciją skelbiama „Valstybės žinių“ priede „Informaciniai pranešimai“.

18. Jeigu akredituoti atsisakoma, konsultavimo įstaigai apie tai raštu pranešama per 5 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo ir nurodomos atsisakymo priežastys.

19. Konsultavimo įstaiga gali pakartotinai kreiptis į komisiją dėl akreditacijos suteikimo, jei jos veikloje įvyko pokyčiai, sąlygojantys akreditacinių reikalavimų atitikimą.

20. Sprendimas neakredituoti konsultavimo įstaigos per 5 darbo dienas nuo jo priėmimo gali būti apskųstas žemės ūkio ministrui. Skundas turi būti išnagrinėtas per 15 darbo dienų nuo jo įregistravimo. Žemės ūkio ministro sprendimas gali būti skundžiamas įstatymų nustatyta tvarka.

 

V. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

21. Konsultavimo įstaigai suteikiama 3 metų akreditacija.

22. Konsultavimo įstaigos akreditacija nustoja galioti:

22.1. reorganizavus ar likvidavus konsultavimo įstaigą;

22.2. nustačius, kad veikla pagal išduotą akreditaciją vykdoma nekokybiškai;

22.3. pasibaigus akreditacijos suteikimo terminui.

______________