LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTERIJA

 

Į S A K Y M A S

DĖL VAISTŲ KAINŲ NUSTATYMO IR TAIKYMO TVARKOS

 

1995 m. birželio 30 d. Nr. 342

Vilnius

 

 

1. Tvirtinu vaistų kainų nustatymo ir taikymo tvarką pagal priedą.

Vaistų kainų nustatymo ir taikymo tvarka įsigalioja kitą dieną po jos paskelbimo „Valstybės žiniose“.

2. Pripažinti netekusiu galios Sveikatos apsaugos ministerijos 1994 05 19 įsakymą Nr. 209.

 

 

 

SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS                                                        ANTANAS VINKUS

 

PATVIRTINTA

Sveikatos apsaugos ministerijos1995 m.

birželio 30 d. įsakymu Nr. 342

 

VAISTŲ KAINŲ NUSTATYMO IR TAIKYMO TVARKA

 

Vaistų, vaistinių medžiagų kainas ir vaistų gamybos vaistinėse įkainius nustato Sveikatos apsaugos ministerija, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1994 m. vasario 3 d. nutarimu Nr. 77 „Dėl kainodaros reguliavimo“ patvirtinta „Kainų ir tarifų reguliavimo tvarka“ (Žin.,1994, Nr. 11-178).

Sveikatos apsaugos ministerija pagal Lietuvos Respublikos farmacinės veiklos įstatymą nustato ir tvirtina Būtinojo asortimento (kompensuojamų) vaistų sąrašo vaistų ir vaistinių medžiagų mažmenines kainas.

Vaistams, vaistinėms medžiagoms, neįrašytoms į Būtinojo asortimento (kompensuojamų) vaistų sąrašą, mažmenines kainas nustato farmacijos įmonės (vaistinės).

Kainos vaistams, vaistinėms medžiagoms, įrašytoms ir neįrašytoms į Būtinojo asortimento (kompensuojamų) vaistų sąrašą, nustatomos ir tvirtinamos tik tais atvejais, kai jie yra registruoti Lietuvos Respublikoje arba yra Laikinai leidžiamų realizuoti Lietuvos Respublikoje neregistruotų vaistų sąraše, patvirtintame Sveikatos apsaugos ministerijos įsakymu.

 

1. Dokumentų vaistų, vaistinių medžiagų kainoms nustatyti

pateikimas

 

1.1. Prašymus nustatyti Būtinojo asortimento (kompensuojamų) vaistų sąrašo vaistų ir vaistinių medžiagų mažmenines kainas pateikia Sveikatos apsaugos ministerijos Farmacijos skyriui:

Lietuvos pramonės įmonės, gaminančios vaistus ir vaistines medžiagas;

vaistų tiekimo įmonės, įvežančios vaistus ir vaistines medžiagas.

 

2. Mažmeninės kainos skaičiavimas

 

2.1. Būtinojo asortimento (kompensuojamų) vaistų sąrašo vaistų ir vaistinių medžiagų mažmeninės kainos nustatomos:

– Lietuvos pramonės įmonėse gaminamiems vaistams ir vaistinėms medžiagoms taikant nustatyto dydžio prekybinio antkainio procentą įmonės pardavimo kainai;

– įvežamiems vaistams ir vaistinėms medžiagoms taikant nustatyto dydžio prekybinio antkainio procentą gamintojo nustatytai pardavimo Lietuvai CIP (CIF) kainai.

2.2. Vaistams, vaistinėms medžiagoms, neįrašytoms į Būtinojo asortimento (kompensuojamų) vaistų sąrašą, vaistažolėms, medicinos paskirties gaminiams, dezinfekcinėms medžiagoms, reagentams, rentgeno kontrastinėms medžiagoms ir kitoms diagnostinėms priemonėms mažmenines kainas nustato farmacijos įmonės (vaistinės) taikydamos Sveikatos apsaugos ministerijos įsakymu nustatytus prekybinius antkainius šių prekių pirkimo kainai (vaistų ir vaistinių medžiagų pirkimo kaina negali viršyti firmos-gamintojos nustatytų pardavimo CIP (CIF) Lietuvai kainų su nustatyto dydžio didmeninės prekybos antkainiu).

2.3. Vaistų kainos nustatomos originalios pakuotės vienetui, o vaistinėms medžiagoms – svorio (g, kg) arba tūrio (l) vienetui.

2.4. Prekybinio antkainio procentas nustatomas vadovaujantis vaistų tiekimo įmonių ir farmacijos įmonių (vaistinių) atitinkamo laikotarpio ūkinės-finansinės veiklos rodiklių analize. Apskaičiuotas prekybinio antkainio procentas diferencijuojamas pagal vaistų pirkimo kainas. Vienkartinio panaudojimo medžiagų, naudojamų įpakavimui (polietileniniai maišeliai, popierius, metaliniai dangteliai, guminiai kamšteliai (išskyrus kamščius kraujo indams) ir kt.), kaina yra įskaičiuota į prekybinį antkainį ir papildomas mokestis už jas neskaičiuojamas.

2.5. Tais atvejais, kai vaistai, vaistinės medžiagos perkamos už užsienio valiutą, pirkimo kaina į nacionalinę valiutą – litus perskaičiuojama pagal Lietuvos banko nustatytą oficialų lito ir užsienio valiutos santykį, galiojantį vaistų ir vaistinių medžiagų pirkimo dieną.

2.6. Pirktų už laisvai konvertuojamą valiutą vaistų ir vaistinių medžiagų (Būtinojo asortimento (kompensuojamų) vaistų sąrašo) mažmeninės kainos perskaičiuojamos tais atvejais, kai oficialus lito ir konvertuojamos valiutos santykio pasikeitimas sudaro 7% nuo santykio, priimto kainų skaičiavimui. Perskaičiavimas atliekamas kiekvieno ketvirčio 1 dienai.

2.7. Būtinojo asortimento (kompensuojamų) vaistų sąrašo vaistų ir vaistinių medžiagų kainyną tvirtina sveikatos apsaugos ministras.

3. Farmacijos įmonės (vaistinės) vaistus (išskyrus ekstemporalią gamybą) ir vaistines medžiagas sveikatos priežiūros įstaigoms, neturinčioms savo vaistinių, parduoda pirkimo kainomis, taikant Sveikatos apsaugos ministerijos įsakymu patvirtintą prekybinį antkainį.

Ekstemporalios gamybos vaistus farmacijos įmonės (vaistinės) parduoda sveikatos priežiūros įstaigoms, neturinčioms savo vaistinių, nustatyta tvarka.

4. Vaistus ir vaistines medžiagas sveikatos priežiūros įstaigoms, turinčioms savo vaistines, vaistų tiekimo įmonės parduoda pirkimo kainomis, taikydamos didmeninės prekybos antkainį, bet ne didesnį kaip patvirtintą Sveikatos apsaugos ministerijos įsakymu. 5. Visų nuosavybės formų vaistų tiekimo įmonės, realizuodamos vaistus, vaistines medžiagas, įrašytas ir neįrašytas į Būtinojo asortimento (kompensuojamų) vaistų sąrašą, farmacijos įmonėms (vaistinėms) privalo taikyti Sveikatos apsaugos ministerijos nustatytus pagal grupes didmeninės prekybos antkainių procentus, bet ne didesnius už nustatytus.

Už šio punkto nevykdymą ūkiniams subjektams taikomos ekonominės sankcijos, numatytos Laikinosios kainų ir tarifų reguliavimo tvarkos, patvirtintos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1991 m. lapkričio 13 d. nutarimu Nr. 464 „Dėl kainų ir tarifų liberalizavimo ir kainodaros reguliavimo Respublikoje“, 45 punkte (Žin., 1991, Nr. 35-968).

 

SUDERINTA

Valstybinės konkurencijos ir vartotojų

teisių gynimo tarybos prie

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

direktorius R. Stanikūnas

______________