LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VALSTYBINĖS AUGALŲ KARANTINO INSPEKCIJOS PASIENIO VALSTYBINĖS AUGALŲ KARANTINO TARNYBOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO IR JOS APTARNAUJAMŲ ZONŲ SCHEMOS

 

1991 m. gruodžio 16 d. Nr. 557

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Patvirtinti Lietuvos Respublikos valstybinės augalų karantino inspekcijos Pasienio valstybinės augalų karantino tarnybos nuostatus (pridedama).

2. Pritarti augalų karantino punktų ir jų aptarnaujamų zonų schemai (pridedama).

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS MINISTRAS PIRMININKAS                               G. VAGNORIUS

______________

 

 


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

1991 m. gruodžio 16 d. nutarimu

Nr. 557

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS VALSTYBINĖS AUGALŲ

KARANTINO INSPEKCIJOS PASIENIO VALSTYBINĖS

AUGALŲ KARANTINO TARNYBOS NUOSTATAI

 

BENDRIEJI NUOSTATAI

 

1. Lietuvos Respublikos valstybinės augalų karantino inspekcijos Pasienio valstybinė augalų karantino tarnyba (toliau vadinama – Augalų karantino tarnyba) vykdo valstybinę augalų karantino kontrolę Lietuvos Respublikos teritorijoje ir yra atskaitinga Lietuvos Respublikos valstybinei augalų karantino inspekcijai. Jos veikla finansuojama iš Lietuvos valstybės biudžeto.

2. Augalų karantino tarnyba savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos įstatymais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais ir potvarkiais, kitais normatyviniais aktais, tarptautiniais susitarimais, taip pat šiais nuostatais.

3. Augalų karantino tarnyba turi savo antspaudą ir atributus.

4. Augalų karantino tarnybos veiklos teritoriją riboja Lietuvos Respublikos valstybinė siena.

5. Augalų karantino tarnybos kontrolė privaloma visiems juridiniams ir fiziniams asmenims, įvežantiems į Lietuvos Respubliką ar išvežantiems iš jos bei vežantiems tranzitu šviežius vaisius, uogas, daržoves, durpes, sapropelį, medieną, sėklas, vaismedžius, uogakrūmius, miško ir dekoratyvinius augalus, jų dalis (ūglius, šakeles, atlankas, šaknis, gumbus, gumbasvogūnius, svogūnus, šakniastiebius, žiedus, vaisius, grybus ir grybieną, bakterijas, virusus, nematodas, erkes, vabzdžius, vabzdžių ir augalų sėklų kolekcijas), taip pat kitą augalininkystės produkciją, kuri gali būti karantininių augalų kenkėjų, ligų ir piktžolių platintoja.

6. Augalų karantino tarnybos veiksmai gali būti apskųsti

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS ĮSTATYMŲ NUSTATYTA TVARKA.

AUGALŲ KARANTINO TARNYBOS UŽDAVINIAI

IR FUNKCIJOS

 

7. Svarbiausieji Augalų karantino tarnybos uždaviniai yra:

7.1. užtikrinti, kad į Lietuvos Respublikos teritoriją nepatektų iš užsienio valstybių karantininių ir pavojingų augalų kenkėjų, ligų sukėlėjų ir piktžolių, galinčių padaryti ekonominę žalą žemės ir miškų ūkiui;

7.2. vykdyti augalinės kilmės produktų, transporto priemonių, krovinių bei sandėlių karantino kontrolę;

7.3. organizuoti augalų, užkrėstų karantininiais kenkėjais, ligomis, jų sukėlėjais ir piktžolėmis, nukenksminimą bei išvalymą.

8. Augalų karantino tarnyba, vykdydama jai pavestus uždavinius, atlieka šias funkcijas:

8.1. vykdo įvežamų į Lietuvos Respubliką ir išvežamų iš jos bei tranzitu vežamų šviežių vaisių, uogų, daržovių, durpių, sapropelio, medienos, sėklų, vaismedžių, uogakrūmių, miško ir dekoratyvinių augalų, jų dalių (ūglių, šakelių, atlankų, šaknų, gumbų, gumbasvogūnių, svogūnų, šakniastiebių, žiedų, vaisių, grybų ir grybienos, bakterijų, virusų, nematodų, erkių, vabzdžių, vabzdžių ir augalų sėklų kolekcijų), taip pat kitos augalininkystės produkcijos, kuri gali būti karantininių augalų kenkėjų, ligų ir piktžolių platintoja, karantino kontrolę;

8.2. tikrina iš kitų valstybių įvežamus augalinės kilmės produktus ir kitas medžiagas, iš jų ir tuos, kurie patenka į Lietuvos Respubliką su bagažu, rankiniu keleiviniu bagažu, pašto siuntiniais, transporto priemonėmis. Atlieka karantininį tikrinimą ir laboratorinę ekspertizę;

8.3. organizuoja įvežtų augalinės kilmės produktų ir transporto priemonių, užkrėstų karantininiais ir kitais pavojingais kenkėjais ar ligomis, fumigaciją, refrižeraciją ar degazaciją.

Užkrėsta karantininiais augalų kenkėjais ar ligomis įvežta į Lietuvos Respubliką augalinės kilmės produkcija bei tara, kurios negalima nukenksminti fumiguojant ar kitomis priemonėmis, sunaikinama;

8.4. vykdo sandėlių, kuriuose laikinai saugomi augalinės kilmės produktai, žaliavos, pašarai ir sėklos, karantino kontrolę;

8.5. kontroliuoja, kaip naikinamos tarptautinių reisų laivuose, traukiniuose bei lėktuvuose susikaupusios vaisių ir daržovių atliekos;

8.6. išduoda šviežių vaisių, uogų, daržovių, sėklų, augalų, medienos ir kitos augalininkystės produkcijos, pervežamos per Lietuvos Respublikos valstybinę sieną, karantininius sertifikatus.

 

AUGALŲ KARANTINO TARNYBOS STRUKTŪRA

 

9. Augalų karantino tarnybos padalinius (punktus ir postus) steigia ir likviduoja, jų struktūrą nustato Lietuvos Respublikos valstybinė augalų karantino inspekcija, suderinusi su suinteresuotomis valstybinėmis tarnybomis.

10. Augalų karantino tarnybos padalinių vadovus skiria pareigoms ir atleidžia iš pareigų Lietuvos Respublikos valstybinė augalų karantino inspekcija. Darbui padaliniuose priimami tik agronomai ir biologai.

11. Augalų karantino tarnybos darbuotojai, eidami tarnybines pareigas, dėvi Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtinto pavyzdžio uniformą.

12. Augalų karantino tarnybos darbuotojo tarnybinio pažymėjimo pavyzdį nustato Lietuvos Respublikos valstybinė augalų karantino inspekcija.

 

BENDRADARBIAVIMAS SU VALSTYBINĖMIS IR VISUOMENINĖMIS

ORGANIZACIJOMIS, KITOMIS VALSTYBINĖMIS TARNYBOMIS

IR GYVENTOJAIS

 

13. Augalų karantino tarnyba bendradarbiauja su visų pasienio tarnybų pareigūnais.

14. Augalų karantino tarnyba turi teisę raštu įspėti visų įmonių, įstaigų, organizacijų, kurių darbuotojai pažeidė šiuos nuostatus, vadovus, kitus pareigūnus, taip pat gyventojus.

15. Prireikus augalų karantino tarnybos specialistai naudojasi Lietuvos Respublikoje esančių laboratorijų paslaugomis.

______________

 

 


PRITARTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

1991 m. gruodžio 16 d. nutarimu

Nr. 557

 

AUGALŲ KARANTINO PUNKTŲ IR JŲ APTARNAVIMO

ZONŲ SCHEMA

 

1. Panemunės augalų karantino punktas (Šilutės rajonas): kelias A-216 (Ryga–Kaliningradas) – Pagėgių muitinės Panemunės postas.

2. Klaipėdos augalų karantino punktas – Klaipėdos muitinės jūros uosto postas.

3. Vilniaus augalų karantino punktas – Vilniaus muitinės aerouosto postas, geležinkelio stoties postas, krovinių stoties postas, centrinio pašto postas.

4. Medininkų augalų karantino punktas (Vilniaus rajonas): kelias M-12 (Minskas–Vilnius–Ryga–Talinas) – Vilniaus muitinės Medininkų postas.

5. Lazdijų augalų karantino punktas: kelias į Lenkijos Respubliką – Lazdijų muitinės postas.

6. Kybartų augalų karantino punktas (Vilkaviškio rajonas): kelias A-229 (Vilnius–Prienai–Kaliningradas) – Kybartų muitinės postas.

7. Švenčionių augalų karantino punktas: kelias 8P37 (Švenčionys–Adutiškis–Baltarusijos Respublika) – Švenčionių muitinės Adutiškio postas.

8. Šalčininkų augalų karantino punktas: kelias A-234 (Vilnius–Ivacevičiai) – Šalčininkų muitinės postas.

9. Šeštokų augalų karantino punktas (Lazdijų rajonas) – Lazdijų muitinės Šeštokų postas.

______________