LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 1994 M. LAPKRIČIO 18 D. NUTARIMO NR. 1156 „DĖL VALSTYBINIŲ SOCIALINIO DRAUDIMO PENSIJŲ SKYRIMO IR MOKĖJIMO NUOSTATŲ PATVIRTINIMO“ DALINIO PAKEITIMO

 

1997 m. birželio 16 d. Nr. 623

Vilnius

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymo 33, 34, 36, 45 straipsnių pakeitimo ir papildymo 451 straipsniu įstatymu (Žin., 1997, Nr. 38-924), Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Iš dalies pakeičiant Valstybinių socialinio draudimo pensijų skyrimo ir mokėjimo nuostatus, patvirtintus Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1994 m. lapkričio 18 d. nutarimu Nr. 1156 „Dėl Valstybinių socialinio draudimo pensijų skyrimo ir mokėjimo nuostatų patvirtinimo“ (Žin., 1994, Nr. 91-1781; 1995, Nr. 101-2257; 1996, Nr. 84-2013):

1. Papildyti 3 punktą šiomis ketvirtąja, penktąja ir šeštąja pastraipomis:

„Našlių pensija už mirusį iki 1995 m. sausio 1 d. sutuoktinį mokama kartu su pačios našlės ar našlio valstybine socialinio draudimo senatvės ar invalidumo pensija.

Maitintojo netekimo pensija, apskaičiuota pagal galiojusius iki 1995 m. sausio 1 d. pensijų įstatymus, nemokama kartu su pačios našlės ar našlio valstybine socialinio draudimo senatvės ar invalidumo pensija. Maitintojo netekimo pensijas gaunančių našlių pasirinkimu vietoj maitintojo netekimo pensijos jos (jie) gali gauti našlės ar našlio pensiją kartu su savo pačių senatvės ar invalidumo pensija.

Asmenims, turintiems teisę gauti arba gaunantiems valstybines maitintojo netekimo pensijas už mirusį iki 1995 m. sausio 1 d. maitintoją ir tuo pat metu turintiems teisę gauti valstybines socialinio draudimo senatvės ar invalidumo pensijas, skiriama pagal jų pasirinkimą viena iš šių pensijų, jeigu įstatymų nenumatyta kitaip“.

2. Įrašyti 6 punkte vietoj žodžių „Lietuvos Respublikos gyventojų užimtumo įstatymo 16 straipsnio trečiąją dalį“ žodžius „Lietuvos Respublikos bedarbių rėmimo įstatymo 15 straipsnio pirmąją dalį“.

3. Įrašyti 16 punkte vietoj žodžių „darbo biržų pažymėjimais“ žodžius „socialinio draudimo skyrių pažymėjimais, išduotais remiantis šiuose skyriuose esančia draudžiamųjų įskaita“.

4. Išdėstyti 17.5 punktą taip:

17.5. kariniais liudijimais arba Krašto apsaugos ministerijos išduotais karinės tarnybos trukmės pažymėjimais“.

5. Papildyti 26 punkto trečiąją pastraipą žodžiais „bei asmenims, dirbusiems iki 1991 m. birželio 1 d. pas pavienius samdytojus namų darbininkėmis, asmeniniais vairuotojais, auklėmis ir taip toliau (šių nuostatų 17.8 punkte nustatyta tvarka)“.

6. Papildyti 38 punktą antrąja pastraipa:

„Pakeitus invalidumo priežastį dėl bendrojo susirgimo į priežastį dėl sužalojimo darbe ar profesinės ligos, invalidumo pensija skiriama iš naujo. Tokiu atveju Pensijų įstatymo 27 straipsnio pirmosios dalies 2 punkto sąlyga netaikoma“.

7. Papildyti 39 punktą sakiniu:

„Už mirusius iki 1995 m. sausio 1 d. asmenis našlių pensijos skiriamos pagal įstatymo 451 straipsnį. Maitintojo netekimo pensijos už asmenis, mirusius iki 1995 m. sausio 1 d., skiriamos pagal galiojusių iki šios datos pensijų įstatymų nuostatas, reglamentavusias maitintojo netekimo pensijų skyrimą. Šios pensijos pagal Pensijų įstatymą neperskaičiuojamos ir mokamos šių nuostatų 3 punkte nustatyta tvarka“.

8. Išdėstyti 40 punktą taip:

40. Nustatytąja tvarka pripažinus asmenį nežinia kur esančiu, santuokinis bei vaikai turi teisę gauti našlių ar našlaičių pensiją (Pensijų įstatymo 33 straipsnis), jeigu dingęs asmuo teismo sprendimo dėl pripažinimo nežinia kur esančiu įsigaliojimo dieną, o asmenį pripažinus mirusiu – mirties liudijime nurodytą mirties dieną buvo įgijęs Pensijų įstatymo nustatytą teisę gauti valstybinę socialinio draudimo invalidumo pensiją (jeigu būtų tapęs invalidu) ar senatvės pensiją arba tokią pensiją gavo. Šiais atvejais teisės gauti pensiją atsiradimo diena (Pensijų įstatymo 39 straipsnis) laikoma teismo sprendimo dėl pripažinimo nežinia kur esančiu įsigaliojimo diena, o asmenį pripažinus mirusiu – mirties liudijimo išdavimo diena“.

9. Išdėstyti 62 punktą taip:

62. Pensijų sumos, kurios priklausė pensininkui ir kurių jis dėl mirties negavo, išmokamos jį laidojusiems asmenims, jeigu dėl šios pensijos išmokėjimo kreiptasi ne vėliau kaip per 6 mėnesius po pensininko mirties“.

10. Papildyti 63 punktą šiuo sakiniu:

„Į draudžiamąsias pajamas, turėtas iki mirties dienos, atsižvelgiama kaip į viso mėnesio pajamas“.

11. Papildyti 74 punktą šia trečiąja pastraipa:

„Pensininkui persikeliant nuolat gyventi į kitą valstybę, Pensijų įstatymo 41 straipsnio antrojoje dalyje nurodytais pensijų išmokėjimo už 6 mėnesius į priekį atvejais išvykimo mėnesiu laikomas mėnuo, kurį turintis leidimą emigruoti asmuo buvo išregistruotas iš nuolatinės gyvenamosios vietos“.

12. Šis nutarimas taikomas nuo 1997 m. liepos 1 dienos.

 

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                              GEDIMINAS VAGNORIUS

 

 

 

FINANSŲ MINISTRAS,

PAVADUOJANTIS SOCIALINĖS

APSAUGOS IR DARBO MINISTRĄ                                                            ALGIRDAS ŠEMETA