LIETUVOS RESPUBLIKOS
INDIVIDUALIŲ (PERSONALINIŲ) ĮMONIŲ SAVININKŲ (BENDRASAVININKIŲ) ATLEIDIMO NUO NESUMOKĖTŲ VALSTYBINIO SOCIALINIO DRAUDIMO ĮMOKŲ, DELSPINIGIŲ IR BAUDŲ MOKĖJIMO BEI ŠIŲ ĮMONIŲ IŠREGISTRAVIMO IŠ ĮMONIŲ REJESTRO
Į S T A T Y M A S
1999 m. balandžio 22 d. Nr. VIII-1153
Vilnius
1 straipsnis. Įstatymo paskirtis
2 straipsnis. Individualių (personalinių) įmonių savininkų (bendrasavininkių) atleidimo nuo nesumokėtų valstybinio socialinio draudimo įmokų, delspinigių ir baudų mokėjimo sąlygos
1. Šis įstatymas yra taikomas individualių (personalinių) įmonių savininkams (bendrasavininkiams), kurie įregistravo individualią (personalinę) įmonę iki 1995 m. sausio 1 d., bet nuo 1995 m. sausio 1 d. nevykdė ūkinės komercinės veiklos ir dėl šios priežasties negavo (neturėjo) pajamų, neturi įsiskolinimo valstybės biudžetui, savivaldybių biudžetams bei valstybiniams fondams ir kreipiasi dėl įmonės išregistravimo iš įmonių rejestro.
2. Dėl atleidimo nuo nesumokėtų valstybinio socialinio draudimo įmokų, delspinigių ir baudų mokėjimo individualių (personalinių) įmonių savininkai (bendrasavininkiai) iki 1999 m. gruodžio 31 d. turi kreiptis į Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos teritorinį skyrių, kuriame jie įregistruoti draudėjais, ir pateikti prašymą atleisti nuo nesumokėtų valstybinio socialinio draudimo įmokų, delspinigių ir baudų mokėjimo bei savivaldybėje užregistruoto savininko prašymo išregistruoti individualią (personalinę) įmonę iš įmonių rejestro kopiją.
3. Individualių (personalinių) įmonių savininkai (bendrasavininkiai), kreipdamiesi dėl atleidimo nuo nesumokėtų valstybinio socialinio draudimo įmokų, delspinigių ir baudų mokėjimo, privalo pateikti Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos teritoriniam skyriui pažymas, vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta reorganizuojamų ir likviduojamų įmonių išregistravimo tvarka.
4. Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos teritorinių skyrių vedėjai privalo Valstybinio socialinio draudimo fondo tarybos nustatyta tvarka spręsti klausimą dėl individualių (personalinių) įmonių savininkų atleidimo nuo nesumokėtų valstybinio socialinio draudimo įmokų, delspinigių ir baudų mokėjimo bei kreiptis į įmonių rejestro tvarkytoją dėl įmonės išregistravimo tais atvejais, kai individualių (personalinių) įmonių savininkai įstatymų nustatyta tvarka yra pripažinti nežinia kur esančiais arba yra išvykę iš Lietuvos Respublikos nuolat gyventi į kitą valstybę.
5. Iki šio įstatymo įsigaliojimo sumokėtos arba ne ginčo tvarka išieškotos valstybinio socialinio draudimo įmokų, delspinigių ir baudų sumos negrąžinamos.
3 straipsnis. Sprendimas atleisti individualios (personalinės) įmonės savininką (bendrasavininkius) nuo nesumokėtų valstybinio socialinio draudimo įmokų, delspinigių ir baudų mokėjimo
1. Sprendimą atleisti individualios (personalinės) įmonės savininką (bendrasavininkius) nuo nesumokėtų valstybinio socialinio draudimo įmokų, delspinigių ir baudų mokėjimo priima Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos teritorinių skyrių vedėjai šio fondo tarybos nustatyta tvarka, esant šio įstatymo 2 straipsnyje nurodytoms sąlygoms ir šio įstatymo galiojimo laikotarpiu.
2. Priėmus sprendimą atleisti individualios (personalinės) įmonės savininką (bendrasavininkius) nuo nesumokėtų valstybinio socialinio draudimo įmokų, delspinigių ir baudų mokėjimo, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos teritoriniai skyriai pateikia įmonių rejestro tvarkytojui pažymas, vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta reorganizuojamų ir likviduojamų įmonių išregistravimo tvarka.
4 straipsnis. Sprendimas išregistruoti individualias (personalines) įmones iš įmonių rejestro
1. Įmonių rejestro tvarkytojas per tris mėnesius nuo pažymų gavimo dienos privalo išregistruoti iš įmonių rejestro individualias (personalines) įmones, kurių savininkai (bendrasavininkiai) Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos teritorinio skyriaus vedėjo sprendimu yra atleisti nuo nesumokėtų valstybinio socialinio draudimo įmokų, delspinigių ir baudų mokėjimo ir prašo išregistruoti individualią (personalinę) įmonę iš įmonių rejestro. Rejestro tvarkytojas apie išregistruotas įmones skelbia vietos ir šalies spaudoje ir informuoja Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos teritorinius skyrius bei teritorines valstybines mokesčių inspekcijas.