LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 1996 M. SAUSIO 15 D. NUTARIMO NR. 91 „DĖL UŽSIENIO LAIVŲ, ŽVEJOJANČIŲ BALTIJOS JŪROS LIETUVOS EKONOMINĖJE ZONOJE IR TERITORINIUOSE VANDENYSE, TIKRINIMO TVARKOS PATVIRTINIMO“ DALINIO PAKEITIMO

 

2001 m. birželio 20 d. Nr. 755

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Iš dalies pakeisti Užsienio laivų, žvejojančių Baltijos jūros Lietuvos ekonominėje zonoje ir teritoriniuose vandenyse, tikrinimo tvarką, patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1996 m. sausio 15 d. nutarimu Nr. 91 „Dėl Užsienio laivų, žvejojančių Baltijos jūros Lietuvos ekonominėje zonoje ir teritoriniuose vandenyse, tikrinimo tvarkos patvirtinimo“ (Žin., 1996, Nr. 6-157):

1. Išdėstyti 13 ir 14 punktus taip:

13. Jeigu užsienio žvejybos laivas nereaguoja į valstybinių aplinkos apsaugos inspektorių garsinius bei vizualinius signalus, nestoja, bando pasišalinti iš Lietuvos ekonominės zonos Baltijos jūroje ir yra pakankamas pagrindas manyti, kad jis pažeidė Lietuvos Respublikos įstatymus ar kitus teisės aktus, valstybiniai aplinkos apsaugos inspektoriai apie tai praneša Valstybės sienos apsaugos tarnybai prie Vidaus reikalų ministerijos (toliau vadinama – Valstybės sienos apsaugos tarnyba) arba Lietuvos karinių jūrų pajėgų flotilės laivui, kuris tuo metu yra arčiausiai įvykio vietos, prašydami padėti sustabdyti laivą. Valstybės sienos apsaugos tarnybos bei Lietuvos karinių jūrų pajėgų flotilės laivų vadai turi padėti valstybiniams aplinkos apsaugos inspektoriams užtikrinti, kad jų teisėti reikalavimai būtų vykdomi. Iki atplaukia Lietuvos karinių jūrų pajėgų flotilės (Valstybės sienos apsaugos tarnybos) laivai, aplinkos apsaugos inspekcinis laivas persekioja laivą pažeidėją, fiksuoja jo priklausomybę, registracijos numerį, pavadinimą, nuolat duodamas signalas jam sustoti. Laivas pažeidėjas pradedamas persekioti Lietuvos teritoriniuose vandenyse arba ekonominėje zonoje, o baigiamas – jam įplaukus į savo arba kurios nors trečiosios valstybės teritorinius vandenis.

14. Priartėjus Valstybės sienos apsaugos tarnybos arba Lietuvos karinių jūrų pajėgų flotilės laivui prie laivo pažeidėjo, pažeidėją sustabdo karo (Valstybės sienos apsaugos tarnybos) laivas nustatytąja tarnybos tvarka“.

2. Išdėstyti 16 punktą taip:

16. Laivo pažeidėjo kapitonui atsisakius vykdyti teisėtus valstybinio aplinkos apsaugos inspektoriaus reikalavimus, inspektorius apie tai praneša Valstybės sienos apsaugos tarnybai arba Lietuvos karinių jūrų pajėgų flotilės laivams ir prašo jų pagelbėti nubuksyruoti laivą, apie tai informuodamas laivo pažeidėjo kapitoną“.

3. Išdėstyti 18 punktą taip:

18. Atbuksyruotas į uostą užsienio žvejybos laivas perduodamas Valstybės sienos apsaugos tarnybos pakrančių apsaugos rinktinei bei muitinės darbuotojams ir apie tai informuojama uosto kapitono tarnyba“.

4. Išdėstyti 23 punktą taip:

23. Jeigu nustatytąja tvarka sumokamas užstatas arba gaunamas atitinkamas laidavimas, valstybinis aplinkos apsaugos inspektorius, priėmęs sprendimą buksyruoti užsienio žvejybos laivą į uostą, tai įrašo į laivo patikrinimo aktą ir nedelsdamas raštu praneša Valstybės sienos apsaugos tarnybos pakrančių apsaugos rinktinei, kad laivą galima išleisti iš uosto“.

 

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                                       ROLANDAS PAKSAS

 

 

 

APLINKOS MINISTRAS                                                                      HENRIKAS ŽUKAUSKAS