LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTRO

 

Į S A K Y M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTRO 2004 M. SAUSIO 28 D. ĮSAKYMO NR. 1K-033 „DĖL LIETUVOS 2004-2006 M. BENDROJO PROGRAMAVIMO DOKUMENTO PRIEMONIŲ IR PROJEKTŲ, FINANSUOJAMŲ ĮGYVENDINANT ŠIAS PRIEMONES, ADMINISTRAVIMO IR FINANSAVIMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2005 m. gegužės 13 d. Nr. 1K-161

Vilnius

 

Pakeičiu Lietuvos 2004–2006 m. bendrojo programavimo dokumento priemonių ir projektų, finansuojamų įgyvendinant šias priemones, administravimo ir finansavimo taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos finansų ministro 2004 m. sausio 28 d. įsakymu Nr. 1K-033 „Dėl Lietuvos 2004–2006 m. bendrojo programavimo dokumento priemonių ir projektų, finansuojamų įgyvendinant šias priemones administravimo ir finansavimo taisyklių patvirtinimo“ (Žin., 2004, Nr. 19-599; 2005, Nr. 21-667):

1. Išdėstau 10 punkto paskutinį sakinį taip:

„Visi projektai, kuriems įgyvendinti skiriama parama, turi būti įgyvendinti, išlaidos faktiškai patirtos, paramos lėšos ir projekto vykdytojo ir jo partnerių nuosavos lėšos išmokėtos ir pripažintos deklaruotinomis Europos Komisijai iki 2008 m. gruodžio 31 d.“.

2. Įrašau 20 punkte po žodžių „Taisyklių 1 priede“ žodžius „(8 priemonės veiklos srities „Žvejybos laivų atidavimas į metalo laužą“ bei 10 priemonės veiklos sričių „Kompensacijos žvejams, netekusiems darbo žvejybos laive dėl jo atidavimo į metalo laužą“ ir „Kompensacijos už laikiną žvejybinės veiklos nutraukimą“ gairėse pareiškėjams tarpinė institucija nustato, kuriuos paraiškos A dalies punktus privaloma užpildyti)“.

3. Išdėstau 47 punkto paskutinį sakinį taip:

„Patikros vietoje metu nustačius, jog pareiškėjas paraiškoje pateikė klaidinančią informaciją, įgyvendinančioji institucija atmeta paraišką“.

4. Išdėstau 65.3.2 punktą taip:

65.3.2. ar pareiškėjo nuosavų lėšų finansavimo šaltiniai yra aiškiai apibrėžti, patikimi, tinkami (pavyzdžiui, įnašas natūra, pinigais), ar jų pakanka, ar jie yra realūs paraiškos pateikimo metu (jei pareiškėjas ir/arba partneris (-iai) yra biudžetinė įstaiga, paraiškoje nurodomo dydžio nuosavos lėšos turi būti numatytos kaip pareiškėjo ir/arba jo partnerio (-ių) atitinkamų metų asignavimai. Pareiškėjas kartu su paraiška turi pateikti įstaigos vadovo patvirtintą pažymą, kurioje būtų nurodyta, kurios biudžeto programos lėšų numatoma skirti projektui finansuoti einamaisiais metais) (jei taikoma);“.

5. Išdėstau 65.3.3 punktą taip:

65.3.3. ar projekto išlaidos yra pagrįstos, realios, suplanuotos atsižvelgiant į vidutinį metinį kainų augimą ir valiutų riziką ir būtinos projektui įgyvendinti“.

6. Įrašau 66 punkto pirmoje pastraipoje po žodžio „dydis“ žodžius „ir lyginamoji paramos dalis“.

7. Įrašau 66.3 punkte po pirmojo sakinio šiuos du sakinius:

„Paramos lyginamoji dalis nustatoma kaip procentinė paramos išraiška, skaičiuojama nuo bendros tinkamų finansuoti išlaidų sumos. Įgyvendinančioji institucija apvalina paramos lyginamąją dalį, jei po kablelio yra daugiau nei du skaičiai, vadovaudamasi matematinėmis taisyklėmis“.

8. Įrašau 83 punkte po žodžių „vertinimo ataskaitomis ir“ žodžius „taikant ribotos trukmės paramos skyrimo procedūrą,“.

9. Išdėstau 106 punktą taip:

106. Projektų atrankos komiteto protokolo nutariamosios ir dėstomosios dalių kopijas ne vėliau kaip po 2 darbo dienų nuo jų pasirašymo tarpinė institucija pateikia vadovaujančiajai ir įgyvendinančiajai institucijoms. Projektų atrankos komiteto protokolo nutariamoji dalis skelbiama tarpinės institucijos interneto svetainėje ne vėliau kaip po 2 darbo dienų nuo jos pasirašymo“.

10. Įrašau 108 punkte po žodžių „suderina su vadovaujančiąja institucija“ žodžius „kartu su sprendimo projektu pateikdama vadovaujančiajai institucijai paraiškos vertinimo ataskaitą“.

11. Išdėstau 113 punktą taip:

113. Jeigu dėl nepakankamo tinkamų finansuoti projektų skaičiaus neišnaudojama konkrečiam kvietimui teikti paraiškas skirta paramos lėšų suma, tarpinė institucija, suderinusi su vadovaujančiąja institucija, gali priimti šiuos sprendimus dėl likusių paramos lėšų panaudojimo“.

12. Išdėstau 118 punktą taip:

118. Paramos sutartyje nurodoma skiriama paramos suma ir lyginamoji paramos dalis. Skiriamos paramos suma sutartyje nurodoma kaip galima didžiausia paramos suma, kuri gali būti išmokėta projekto vykdytojui, jeigu jis įvykdys visus sutartyje nustatytus įsipareigojimus ir tinkamai atsiskaitys už gautas paramos lėšas. Projekto vykdytojui įvykdžius ne visus įsipareigojimus dėl nuosavų lėšų panaudojimo, paramos suma turi būti proporcingai sumažinta. Paramos sutartyje taip pat turi būti nustatyta paramos lėšų išmokėjimo tvarka ir mokėjimo prašymų teikimo įgyvendinančiajai institucijai tvarkaraštis, atsižvelgiant į projekto veiklos pobūdį ir jo įgyvendinimo planą. Kiekvienam projektui nustatydamos lėšų išmokėjimo tvarką ir mokėjimo prašymų teikimo tvarkaraštį, institucijos turi užtikrinti kuo greitesnį paramos lėšų įsisavinimą“.

13. Išdėstau 122 punktą taip:

122. Projekto vykdytojas turi apdrausti turtą, kuriam įsigyti ar sukurti buvo naudota parama, maksimaliu turto atkuriamosios vertės draudimu nuo visų galimų rizikos atvejų projekto įgyvendinimo laikotarpiu (jei parama skiriama vadovaujantis Lietuvos Respublikos ūkio ministro patvirtinta valstybės pagalbos teikimo tvarka „Verslumo, verslo ir investicijų plėtros skatinimas“, turtas turi būti apdraustas projekto įgyvendinimo laikotarpiu ir ne mažiau kaip penkerius metus nuo projekto įgyvendinimo pabaigos). Jei projektui įgyvendinti sudaroma sutartis su rangovu pagal Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymą (Žin., 1996, Nr. 84-2000; 2002, Nr. 118-5296), projekto vykdytojas turi įpareigoti rangovą savo lėšomis apdrausti turtą, kuriam sukurti buvo naudota parama, maksimaliu turto atkuriamosios vertės draudimu nuo visų galimų rizikos atvejų, nuo kurių draudžia rangovo pasirinkta draudimo bendrovė, ne trumpesniam kaip projekto įgyvendinimo laikotarpiui. Projekto vykdytojo ir rangovo sutartyje turi būti nustatyta, kad įvykus draudiminiam įvykiui, dėl kurio turtas, nurodytas šiame punkte, yra sunaikinamas ar sugadinamas, rangovas privalo atlikti visus sutartyje numatytus darbus“.

14. Pripažįstu netekusiu galios IV skyriaus aštuntą skirsnį „Skundų nagrinėjimas“.

15. Išdėstau 136 punkto pirmą sakinį taip:

„Projekto vykdytojas teikia įgyvendinančiajai institucijai mokėjimo prašymus pagal paramos sutartyje nustatytą mokėjimo prašymų teikimo tvarkaraštį“.

16. Išdėstau 141 punktą taip:

141. Projekto vykdytojas kartu su galutinio mokėjimo prašymu pateikia įgyvendinančiajai institucijai galutinę projekto įgyvendinimo ataskaitą (Taisyklių 9 priedas). Jeigu taikomas sąskaitų apmokėjimo būdas, projekto vykdytojas galutinę projekto įgyvendinimo ataskaitą turi pateikti įgyvendinančiajai institucijai per du mėnesius nuo paskutinio lėšų pervedimo rangovui, paslaugų teikėjui ar prekių tiekėjui, jei tarpinė institucija nenustato kito galutinės projekto įgyvendinimo ataskaitos pateikimo termino. Tarpinė institucija pagal poreikį gali papildyti galutinės projekto įgyvendinimo ataskaitos formą. Tarpinė institucija gali nuspręsti reikalauti iš projekto vykdytojo auditoriaus išvados dėl paramos lėšų panaudojimo (toks reikalavimas turi būti nustatomas gairėse pareiškėjams ir paramos sutartyje)“.

17. Išdėstau 170 punktą taip:

170. Projekto išlaidų apmokėjimo būdus nustato tarpinė institucija, atsižvelgdama į įgyvendinančiosios institucijos siūlymus, jei paramos sutartis yra trišalė, arba įgyvendinančioji institucija, jei paramos sutartis yra dvišalė, vadovaudamasi Taisyklių 171, 173 ir 174 punktuose nustatytais kriterijais. Pirmenybė turėtų būti teikiama kompensavimo be avanso mokėjimo būdui“.

18. Išdėstau 171 punktą taip:

171. Kompensavimo be avanso mokėjimo būdas turi būti taikomas privačių juridinių ir fizinių asmenų įgyvendinamiems projektams finansuoti bei išlaidoms, patirtoms iki paramos sutarties pasirašymo dienos, kompensuoti, išskyrus Taisyklių 174 punkte numatytus atvejus. Kompensavimo be avanso mokėjimo būdas taip pat gali būti taikomas viešųjų juridinių asmenų įgyvendinamiems projektams ar projekto išlaidų daliai finansuoti“.

19. Išbraukiu 171.4 punkte žodžius „ir auditoriaus išvadą“.

20. Išdėstau 173 punkto pirmą pastraipą taip:

173. Biudžetinių įstaigų ir viešųjų juridinių asmenų, kurių veiklą reglamentuoja Lietuvos Respublikos asociacijų įstatymas (Žin., 2004, Nr. 25-745), Lietuvos Respublikos viešųjų įstaigų įstatymas (Žin., 1996, Nr. 68-1633) arba Lietuvos Respublikos labdaros ir paramos fondų įstatymas (Žin., 1996, Nr. 32-787), įgyvendinamiems projektams ar projektų daliai, kuriuos toks projekto vykdytojas įgyvendina nesudarydamas rangos, paslaugų teikimo ar prekių tiekimo sutarčių pagal Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymą, finansuoti gali būti taikomas kompensavimo su avansu mokėjimo būdas:“.

21. Išdėstau 173.1 punktą taip:

173.1. avanso dydis projekto vykdytojui nustatomas tokia tvarka:

173.1.1. jei projekto vykdytojas didžiąją projekto dalį, kuriai tenka 50 ar daugiau procentų visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų, įgyvendina nesudarydamas rangos, paslaugų teikimo ar prekių tiekimo sutarčių pagal Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymą, visam projektui finansuoti gali būti taikomas tik kompensavimo su avansu mokėjimo būdas;

173.1.2. jei projekto išlaidoms apmokėti taikomas tik kompensavimo su avansu mokėjimo būdas, avanso dydis projekto vykdytojui gali siekti iki 20 procentų paramos sumos;

173.1.3. jei tik daliai projekto išlaidų finansuoti taikomas kompensavimo su avansu mokėjimo būdas (kai projekto vykdytojas projekto dalį, kuriai tenka mažiau nei 50 procentų visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų, įgyvendina nesudarydamas rangos, paslaugų teikimo ar prekių tiekimo sutarčių pagal Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymą), avanso dydis gali sudaryti iki 40 procentų tos paramos sumos dalies, kuriai taikomas kompensavimo su avansu mokėjimo būdas;

173.1.4. kai kuriais atvejais, atsižvelgus į projekto vykdytojo finansavimo planą, jo finansines galimybes ir suderinus su vadovaujančiąja institucija, projekto vykdytojui gali būti suteiktas didesnis avansas.“

22. Išdėstau 174 punktą taip:

174. Viešųjų ir privačių juridinių asmenų, kurie yra perkančiosios organizacijos pagal Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymą, įgyvendinamiems projektams ar projektų daliai, sudarančiai daugiau nei 50 procentų visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų, kuriems įgyvendinti projekto vykdytojas sudaro darbų, paslaugų teikimo arba prekių tiekimo sutartis su rangovais, paslaugų teikėjais arba prekių tiekėjais, atrinktais vadovaujantis Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymu, finansuoti gali būti taikomas nuolatinio rangovų, prekių tiekėjų ir paslaugų teikėjų pateiktų sąskaitų apmokėjimo būdas:“.

23. Išbraukiu 174.8 punkte žodžius „kartu su auditoriaus išvada“.

24. Išdėstau 218 punktą taip:

218. Projekto vykdytojas, gavęs sprendimą dėl paramos teikimo sustabdymo arba paramos sutarties nutraukimo ir paramos lėšų grąžinimo, privalo per sprendime nustatytą terminą, kuris negali būti trumpesnis nei 10 darbo dienų, įvykdyti sprendime išvardytus reikalavimus ir apie jų įvykdymą raštu informuoti įgyvendinančiąją instituciją“.

25. Įrašau 229 punkte po žodžių „numatantis organizuoti viešuosius pirkimus“ žodžius „išskyrus pirkimus, vykdomus taikant įprastą komercinę praktiką“.

26. Išbraukiu 236 punkte žodžius „kartu su auditoriaus išvada“.

27. Išbraukiu 243.2 punkte žodžius „vertinimo metu“.

28. Išbraukiu 245.3 punkte žodžius „vertinimo metu“.

29. Išdėstau 250.4 punktą taip:

250.4. iki vasario 10 d., balandžio 10 d., birželio 10 d., rugpjūčio 10 d., spalio 10 d. ir gruodžio 10 d. – pagal kompetenciją užpildytas ir įgyvendinančiosios institucijos įgaliotų asmenų patvirtintas atitinkamo ES struktūrinio fondo BPD priemonių išlaidų, patirtų ir pripažintų deklaruotinomis Europos Komisijai nuo išlaidų tinkamumo finansuoti laikotarpio pradžios iki atitinkamo ataskaitinio laikotarpio pabaigos, tai yra sausio 31 d., kovo 31 d., gegužės 31 d., liepos 31 d., rugsėjo 30 d. ir lapkričio 30 d. imtinai, deklaracijas pagal Taisyklių 19 priede pateiktą formą. Tarpinė institucija turi teisę paprašyti pateikti išlaidų deklaraciją ir kitais mokėjimo institucijos nurodytais terminais“.

30. Papildau 251.1 punktą šiuo antruoju sakiniu:

„BPD priemonių būklės ataskaitinio mėnesio paskutinę dieną ataskaita neteikiama, jei už tą patį atsiskaitomąjį laikotarpį teikiama BPD priemonių projektų finansinės būklės ataskaita (Taisyklių 23 priedas)“.

31. Išdėstau 252 punktą taip:

252. per du mėnesius kiekvieniems kalendoriniams metams pasibaigus – jai priskirtų BPD priemonių metines įgyvendinimo ataskaitas (22 priedas)“.

32. Išdėstau 253 punktą taip:

253. Tarpinė institucija iki vasario 15 d., balandžio 15 d., birželio 15 d., rugpjūčio 15d., spalio 15 d. ir gruodžio 15 d. pateikia mokėjimo institucijai pagal kompetenciją užpildytas ir tarpinės institucijos įgaliotų asmenų patvirtintas atitinkamo ES struktūrinio fondo BPD priemonių išlaidų, patirtų ir pripažintų deklaruotinomis Europos Komisijai nuo išlaidų tinkamumo finansuoti laikotarpio pradžios iki atitinkamo ataskaitinio laikotarpio pabaigos, tai yra sausio 31 d., kovo 31 d., gegužės 31 d., liepos 31 d., rugsėjo 30 d. ir lapkričio 30 d. imtinai, deklaracijas pagal Taisyklių 24 priede pateiktą formą ir jai priskirtų BPD priemonių projektų finansinės būklės ataskaitas (Taisyklių 23 priedas), taip pat šių dokumentų elektroninius variantus. Mokėjimo institucija, atsižvelgdama į atitinkamam ES struktūriniam fondui skirtoje Valstybės iždo sąskaitoje esančius lėšų likučius, turi teisę paprašyti tarpinių institucijų pateikti išlaidų deklaracijas ir šiame punkte nenurodytais terminais“.

33. Papildau šiuo VIII skyriumi:

 

VIII SKYRIUS. TARPINIŲ INSTITUCIJŲ ĮGALIOJIMŲ PRISIIMTI ĮSIPAREIGOJIMUS SUDARANT PARAMOS SUTARTIS IR ATLIKTI MOKĖJIMUS PAGAL SUDARYTAS PARAMOS SUTARTIS SUSTABDYMAS

 

254. Vadovaujančioji institucija gali sustabdyti tarpinės ir/arba įgyvendinančiosios institucijų įgaliojimus prisiimti įsipareigojimus sudarant paramos sutartis ir/arba vykdyti mokėjimus pagal sudarytas paramos sutartis, jei nustato arba įtaria, kad tarpinė ir/arba įgyvendinančioji institucijos nesilaiko Taisyklėse nustatytų reikalavimų, reglamentuojančių:

254.1. kvietimų teikti paraiškas sąlygų nustatymą;

254.2. projektų vertinimo, atrankos, sprendimų dėl paramos skyrimo priėmimo, paramos sutarčių sudarymo, paramos lėšų išmokėjimo projektų vykdytojams ir projektų priežiūros procedūras;

254.3. išlaidų tinkamumo finansuoti nustatymą;

254.4. ES aplinkosaugos ir konkurencijos politiką, viešųjų pirkimų taisykles, ES horizontalaus lygio sričių (darnus vystymasis, lygios galimybės, informacinės visuomenės plėtra) taikymą;

254.5. atsiskaitymą už paramos lėšų panaudojimą;

254.6. dokumentų saugojimą ir galimybės sudarymą juos audituoti ir kontroliuoti įgaliotiems asmenims“.

34. Papildau šiuo IX skyriumi:

 

IX SKYRIUS. SKUNDŲ NAGRINĖJIMAS

 

255. Pareiškėjai turi teisę apskųsti įgyvendinančiosios, tarpinės, vadovaujančiosios ir mokėjimo institucijų veiksmus arba neveikimą, susijusius su paraiškos vertinimu, atranka, sprendimo dėl paramos skyrimo priėmimu ir projekto įgyvendinimu.

256. Įgyvendinančiosios institucijos veiksmus arba neveikimą, susijusius su paraiškos vertinimu ir atranka, pareiškėjas gali apskųsti tarpinei institucijai raštu per 10 darbo dienų nuo tos dienos, kai jis sužinojo ar turėjo sužinoti apie tokius įgyvendinančiosios institucijos veiksmus. Tarpinė institucija, gavusi pareiškėjo skundą, per 20 darbo dienų nuo jo užregistravimo dienos privalo išnagrinėti skunde pateiktus argumentus ir priimti sprendimą, ar jie pagrįsti, atsižvelgdama į paraiškos registravimo ir vertinimo dokumentus. Jei tarpinė institucija nusprendžia, kad įgyvendinančiosios institucijos veiksmai buvo teisėti ir pagrįsti, ji apie tai informuoja pareiškėją per 5 darbo dienas nuo sprendimo dėl pareiškėjo skundo priėmimo dienos. Jei tarpinė institucija nusprendžia, kad yra pagrindo manyti, kad įgyvendinančiosios institucijos veiksmai yra nepagrįsti, ji gali įpareigoti įgyvendinančiąją instituciją pakartoti vertinimo procedūrą arba atlikti kitus veiksmus. Tokiu atveju tarpinė institucija nustato terminą, per kurį vertinimo procedūra turi būti pakartota arba atlikti kiti veiksmai, ir apie priimtą sprendimą informuoja pareiškėją per 5 darbo dienas nuo sprendimo dėl pareiškėjo skundo priėmimo dienos.

257. Tarpinės institucijos veiksmus arba neveikimą, susijusius su paraiškos atranka ir sprendimo dėl paramos skyrimo priėmimu, pareiškėjas gali apskųsti vadovaujančiajai institucijai per 10 darbo dienų nuo tos dienos, kai jis sužinojo ar turėjo sužinoti apie tokius tarpinės institucijos veiksmus arba neveikimą. Vadovaujančioji institucija pareiškėjo skundą apsvarsto ir priima sprendimą per 20 darbo dienų nuo jo užregistravimo dienos. Vadovaujančioji institucija gali nuspręsti pratęsti šį terminą, jei skundui nagrinėti reikia gauti papildomos informacijos. Nusprendusi, kad skundas yra nepagrįstas, vadovaujančioji institucija informuoja apie tai pareiškėją per 5 darbo dienas nuo sprendimo dėl pareiškėjo skundo priėmimo dienos, nurodydama sprendimo motyvus. Nusprendusi, kad skundas yra pagrįstas, vadovaujančioji institucija nustato, kokius veiksmus tarpinė institucija turi atlikti, nustato jų atlikimo terminus ir apie tai per 5 darbo dienas nuo sprendimo dėl pareiškėjo skundo priėmimo dienos informuoja pareiškėją.

258. Projekto vykdytojas turi teisę apskųsti tarpinei institucijai įgyvendinančiosios institucijos veiksmus ar neveikimą, susijusius su jo įgyvendinamu projektu per 10 darbo dienų nuo tos dienos, kai jis sužinojo ar turėjo sužinoti apie tokius įgyvendinančiosios institucijos veiksmus ar neveikimą. Tarpinė institucija, gavusi projekto vykdytojo skundą per 10 darbo dienų nuo skundo užregistravimo dienos privalo išnagrinėti skunde pateiktus argumentus ir priimti sprendimą, ar jie pagrįsti. Tarpinė institucija gali nuspręsti pratęsti šį terminą, jei skundui nagrinėti reikia gauti papildomos informacijos. Nusprendusi, kad skundas yra nepagrįstas, tarpinė institucija per 5 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo apie šį sprendimą informuoja pareiškėją. Jei tarpinė institucija nusprendžia, kad skundas yra pagrįstas, ji paveda įgyvendinančiajai institucijai imtis tarpinės institucijos siūlomų veiksmų, nustato veiksmų atlikimo terminus ir informuoja apie tai projekto vykdytoją per 5 darbo dienas nuo sprendimo dėl pareiškėjo skundo priėmimo dienos.

259. Projekto vykdytojas turi teisę apskųsti vadovaujančiajai institucijai tarpinės institucijos veiksmus ar neveikimą, susijusius su jo įgyvendinamu projektu per 10 darbo dienų nuo tos dienos, kai jis sužinojo ar turėjo sužinoti apie tokius tarpinės institucijos veiksmus ar neveikimą. Vadovaujančioji institucija, gavusi projekto vykdytojo skundą per 10 darbo dienų nuo skundo užregistravimo dienos privalo išnagrinėti skunde pateiktus argumentus ir nustatyti, ar jie pagrįsti. Vadovaujančioji institucija gali nuspręsti pratęsti šį terminą, jei skundui nagrinėti reikia gauti papildomos informacijos. Nusprendusi, kad skundas nėra pagrįstas, vadovaujančioji institucija per 5 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo apie tai informuoja pareiškėją. Jei vadovaujančioji institucija nusprendžia, kad skundas yra pagrįstas, ji paveda tarpinei institucijai imtis vadovaujančiosios institucijos siūlomų veiksmų, nustato veiksmų atlikimo terminus ir informuoja apie tai projekto vykdytoją per 5 darbo dienas nuo sprendimo dėl pareiškėjo skundo priėmimo dienos.

260. Vadovaujančioji ir tarpinė institucijos skundams nagrinėti gali sudaryti nepriklausomas skundų nagrinėjimo komisijas.

261. Pareiškėjas ar projekto vykdytojas, nesutikdamas su įgyvendinančiosios, tarpinės ar vadovaujančiosios institucijų sprendimais ar veiksmais, gali kreiptis į teismą Lietuvos Respublikos įstatymuose nustatyta tvarka“.

35. Papildau 1 priedo 14 punktą šiomis vienuolikta ir dvylikta pastraipomis:

„sutinku, kad asmenys, tvarkantys mano ir partnerio(-ių) asmens duomenis (kredito įstaigos bei kitos finansų įstaigos, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba, VĮ Registrų centras, Gyventojų registro tarnyba ir kitos institucijos, kurios turi teisę tvarkyti mano asmens duomenis apie gaunamas pajamas, turimą turtą, nekilnojamojo turto sandorius, finansinius įsipareigojimus ir kitus duomenis), įgyvendinančiajai ir/arba tarpinei institucijoms paprašius pateiktų turimus mano asmens duomenis apie mane ir mano gaunamas pajamas, turimą turtą, nekilnojamojo turto sandorius bei prisiimtus finansinius įsipareigojimus ir kitus duomenis, kad galėtų nustatyti, ar aš ir partneris(-iai) esame tinkami skirti paramą;

patvirtinu, kad esu informuotas apie savo teisę susipažinti su įgyvendinančiosios, tarpinės, vadovaujančiosios ir mokėjimo institucijų tvarkomais mano asmens duomenimis ir kaip jie yra tvarkomi, reikalauti ištaisyti, sunaikinti savo asmens duomenis arba sustabdyti savo asmens duomenų tvarkymo veiksmus, kai duomenys tvarkomi nesilaikant Lietuvos Respublikos įstatymų nuostatų, taip pat nesutikti, kad būtų tvarkomi mano asmens duomenys“.

36. Papildau 3 priedo 3 punktą šia eilute „Paraiškos, atmestos naudos ir kokybės vertinimo etape“.

37. 5 priede:

37.1. 2 punkte vietoj raidžių ir skaičių „2003, Nr. 88-3999“ įrašau raides ir skaičius „2005, Nr. 51-1700“;

37.2. 4 punkte vietoj raidžių ir skaičių „2003, Nr. 88-3999“ įrašau raides ir skaičius „2005, Nr. 51-1700“;

37.3. 24.3 punkte išbraukiu žodžius „ir nustatant pakartotinio vertinimo terminus“.

38. Išdėstau 7 priedą nauja redakcija (pridedama).

39. Papildau 11 priedo „Mokėjimo prašymo tikrinimo ir tvirtinimo lapas“ 1 punktą šia eilute:

14. ar išlaidas pripažinus deklaruotinomis Europos Komisijai nebus viršyta paramos sutartyje nustatyta lyginamoji paramos dalis?“.

40. 13 priede „Sumokamo pirkimo ir (arba) importo pridėtinės vertės mokesčio pripažinimo tinkamomis finansuoti projektų išlaidomis tvarkos aprašas“:

40.1. pripažįstu netekusiu galios 5.4 punktą;

40.2. išdėstau 7.1 punktą taip:

7.1. projekto įgyvendinimo metu pirkimo ir (arba) importo PVM sumoka projekto vykdytojai ir (arba) partneriai įsigydami prekes ir (arba) paslaugas, skirtas PVM įstatymo 58 straipsnio 1 dalyje nurodytai veiklai“;

40.3. išdėstau 8 punktą taip:

8. Šio tvarkos aprašo III skyriuje nurodytais atvejais sumokėtas pirkimo ir (arba) importo PVM tarpinės institucijos sprendimu gali būti finansuojamas iš specialiosios PVM finansavimo programos. Kitais atvejais sumokamas pirkimo ir (arba) importo PVM gali būti finansuojamas iš specialiosios PVM finansavimo programos, gavus raštišką vadovaujančiosios institucijos sutikimą“.

41. Išdėstau 19 priedą nauja redakcija (pridedama).

42. Išbraukiu 22 priedo antraštėje žodį „pusmečio“.

43. Papildau taisykles šiuo 24 priedu (pridedama).

 

 

 

FINANSŲ MINISTRAS                                                                      ALGIRDAS BUTKEVIČIUS

 

Lietuvos 2004–2006 m. bendrojo

programavimo dokumento (BPD) priemonių ir

projektų, finansuojamų įgyvendinant šias

priemones, administravimo ir finansavimo

taisyklių 7 priedas

 

(Paramos skyrimo projektams, pagal kuriuos įgyvendinamos 2004–2006 metų bendrojo programavimo dokumento priemonės, pavyzdinės paramos sutarties forma)

 

bpdlogo

 

 

PARAMOS SKYRIMO PROJEKTAMS, PAGAL KURIUOS ĮGYVENDINAMOS 2004–2006 METŲ BENDROJO PROGRAMAVIMO DOKUMENTO PRIEMONĖS, PAVYZDINĖ PARAMOS SUTARTIS

 

                                       Nr.____________

                                                                                  (data)

_______________

(sudarymo vieta)

 

Atsižvelgdamos į tai, kad <tarpinės institucijos pavadinimas> ir <įgyvendinančiosios institucijos pavadinimas> Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. gegužės 31 d. nutarimu Nr. 649 „Dėl ES struktūrinių fondų administravimo Lietuvoje“ (Žin., 2001, Nr. 48-1676; 2003, Nr. 88-3999; 2005, Nr. 51-1700) pavesta vykdyti šiame nutarime nustatytas atitinkamai tarpinei ir įgyvendinančiajai institucijoms priskirtas funkcijas, įgyvendinant Lietuvos 2004–2006 m. bendrojo programavimo dokumento (toliau vadinama – BPD)... prioriteto... priemonę „.........“ (toliau vadinama – Priemonė),

 

atsižvelgdamos į tai, kad Priemonė įgyvendinama per projektų, atitinkančių BPD prioriteto ir Priemonės tikslus, rėmimą – jų įgyvendinimo finansavimą,

 

atsižvelgdamos į tai, kad pagal šią paramos sutartį suteikiama parama yra......... fondo ir Lietuvos bendrojo finansavimo lėšos, kurios įtrauktos į tarpinei institucijai skirtus biudžeto asignavimus,

 

atsižvelgdamos į tai, kad Projekto vykdytojas, remdamasis Įgyvendinančiosios institucijos paskelbtu kvietimu teikti paraiškas Nr. ____________________, pateikė paraišką skirti Europos Sąjungos (toliau – ES) struktūrinių fondų paramą šioje paramos sutartyje nurodytam projektui įgyvendinti,

 

atsižvelgdamos į tai, kad pateikta paraiška sėkmingai perėjo vertinimo ir atrankos procesus ir...... (tarpinės institucijos pavadinimas) priėmė sprendimą suteikti paramą šioje paramos sutartyje nurodytam projektui įgyvendinti,

 

suprasdamos tai, kad projektų finansavimo taisykles inter alia apibrėžia ne tik ši paramos sutartis ir nacionaliniai teisės aktai, tačiau ir ES teisės aktai, kurie nustato ES struktūrinių fondų paramos skyrimo sąlygas, ypač Tarybos 1999 m. birželio 21 d. reglamentas (EB) Nr. 1260/1999, nustatantis struktūrinių fondų bendrąsias nuostatas (toliau – Pagrindinis reglamentas), ir Europos Komisijos 2004 m. kovo 10 d. reglamentas (EB) Nr. 448/2004, iš dalies pakeičiantis reglamentą (EB) Nr. 1685/2000, nustatantį detalias taisykles įgyvendinant Tarybos reglamentą (EB) Nr. 1260/1999 dėl veiklos sričių, finansuojamų iš struktūrinių fondų, išlaidų tinkamumo ir panaikinantį reglamentą (EB) Nr. 1145/2003 (toliau – Išlaidų tinkamumo reglamentas), Europos Komisijos 2000 m. gegužės 30 d. reglamentas (EB) Nr. 1159/2000 dėl informavimo ir viešumo priemonių, kurias valstybės narės turi įgyvendinti dėl struktūrinių fondų paramos,

 

_______________________________________________  (toliau vadinama – Tarpinė institucija),

                               (Tarpinės institucijos pavadinimas)

atstovaujama ____________________________________________________________________ ,

 

________________________________________  (toliau vadinama – Įgyvendinančioji institucija),

            (Įgyvendinančiosios institucijos pavadinimas)

 

atstovaujama_____________________________________________________________________ ,

ir ____________________________________________  (toliau vadinama – Projekto vykdytojas),

                                  (Projekto vykdytojo pavadinimas)

atstovaujamas ____________________________________________________________________ ,

 

toliau bendrai vadinami „Šalimis“,

 

sudarė šią Paramos skyrimo projektui _________________________________________________ ,

                                                                                                                              (Projekto pavadinimas)

registracijos Nr. ________________________  (toliau vadinama – Projektas), vykdyti sutartį (toliau

vadinama – Sutartis):

 

1. SUTARTIES DALYKAS

 

1.1. Pagal šią Sutartį:

1.1.1. Tarpinė institucija, vadovaudamasi Projektų atrankos komiteto..... d. posėdžio protokolu Nr. ____________________________ ir Tarpinės institucijos 200_ m. _______________ d. įsakymu/potvarkiu Nr. ________ „Dėl …“, įsipareigoja Projekto vykdytojui Sutartyje nustatyta tvarka ir sąlygomis apmokėti iš ES struktūrinių fondų lėšų, gaunamų pagal BPD, ir Lietuvos Respublikos bendrojo finansavimo lėšų (toliau vadinama – Parama) Sutartyje (arba jos prieduose) nurodytas tinkamas finansuoti išlaidas, patirtas vykdant Projektą, arba jų dalį Sutartyje nurodytomis sąlygomis;

1.1.2. Įgyvendinančioji institucija įsipareigoja pagal savo kompetenciją Sutartyje nurodytomis sąlygomis atlikti Projekto administravimą ir įgyvendinimo priežiūrą;

1.1.3. Projekto vykdytojas įsipareigoja įgyvendinti kiekybinius projekto tikslus, naudoti Paramos ir nuosavas lėšas, laikytis projekto įgyvendinimo ir viešųjų pirkimų organizavimo tvarkaraščio taip, kaip nurodyta Sutartyje (arba jos prieduose).

1.2. Projekto vykdytojui suteikiama iki_________________ Lt (arba ___proc. visų tinkamų finansuoti Projekto išlaidų) Parama tinkamoms finansuoti Projekto išlaidoms apmokėti, iš jų _____Lt (____proc.) – iš ES struktūrinių fondų, _____Lt (____proc.) – iš bendrojo finansavimo lėšų.

1.3. Projekto tinkamų finansuoti išlaidų sumą mažina tiesiogiai iš Projekto veiklos ar rezultatų, kuriems skiriama Parama, Projekto įgyvendinimo metu ir vienerius metus po Projekto pabaigos gautos pajamos (pavyzdžiui, iš Projekto rezultatų pardavimų, nuomos, paslaugų ir kitos). Apie tokias pajamas Paramos gavėjas privalo informuoti Įgyvendinančiąją instituciją

1.4. Projekto vykdytojas (jei yra, kartu su partneriais) įsipareigoja prisidėti ne mažesniu kaip ____proc. savo įnašu[1] prie tinkamų finansuoti Projekto išlaidų apmokėjimo ir užtikrinti visų kitų Projektui įgyvendinti reikalingų išlaidų (tarp jų ir netinkamų) apmokėjimą.

 

2. PARAMOS SKYRIMO SĄLYGOS

 

2.1. Teikiant Paramą Projekto vykdytojui, laikantis Sutarties 1.2 punkte nurodytos Paramos sumos, apmokamos tik tos Projekto išlaidos, kurios yra:

2.1.1. tiesiogiai susijusios su Projekto, kuriam teikiama Parama, įgyvendinimu;

2.1.2. būtinos Projektui įgyvendinti ir atitinka skaidraus finansų valdymo, sąnaudų efektyvumo ir kaštų-naudos principus;

2.1.3. patirtos Projekto vykdytojo ir šių asmenų (partnerių):

2.1.3.1. _______________(partnerio pavadinimas, kodas, adresas)_______________

2.1.3.2. _______________(partnerio pavadinimas, kodas, adresas)_______________

2.1.4. laikomos tinkamomis finansuoti, vadovaujantis gairių pareiškėjams (pagal atitinkamą kvietimą teikti paraiškas) nuostatomis;

2.1.5. laikomos tinkamomis finansuoti pagal Sutartį (ar jos priedus) ir yra Projekto vykdytojo patirtos nuo ___________ (data) iki ________ (data);

2.1.6. Projekto vykdytojo patirtos nepažeidžiant ES ir Lietuvos Respublikos teisės aktų, įtrauktos į Projekto vykdytojo (jo partnerių) apskaitą ir kurios gali būti identifikuojamos, pagrįstos ir patvirtinamos atitinkamais išlaidas pateisinančiais ir išlaidų apmokėjimą įrodančiais dokumentais: (rangovų, paslaugų teikėjų ar prekių tiekėjų pateiktomis sąskaitomis, perdavimo-priėmimo aktais, darbo laiko apskaitos žiniaraščiais, kelionių dokumentais ir kitais dokumentais, pateisinančiais patirtas išlaidas, banko darbuotojo parašu ir banko spaudu patvirtintais išrašais iš banko sąskaitos, kasos išlaidų orderiais ir kitais dokumentais, įrodančiais, kad pagal išlaidas pateisinančius dokumentus buvo atliktas mokėjimas);

2.2. Kitos Paramos skyrimo sąlygos:

2.2.1. Projekto vykdytojas jokiu būdu neperleis, neįkeis turto ar kitokiu būdu nesuvaržys daiktinių teisių į turtą, kuriam įsigyti yra skiriama Parama, 5 (penkerius) metus nuo Sutarties pasirašymo dienos;

2.2.2. Projekto vykdytojas nekeis savo veiklos, kuriai yra suteikiama Parama, pobūdžio ir nekeis nuosavybės formos 5 (penkerius) metus nuo Sutarties pasirašymo dienos. Projekto vykdytojas, negalėdamas pats vykdyti veiklos dėl svarbių priežasčių (sunki liga, trauma ir pan.), įsipareigoja užtikrinti tokios veiklos tęstinumą. Apie svarbias priežastis, kliudančias vykdyti veiklą, Projekto vykdytojas įsipareigoja pranešti Įgyvendinančiajai institucijai nedelsdamas po jų paaiškėjimo;

2.2.3. jeigu Projektas, vadovaujantis gairėmis pareiškėjams, galėjo būti pradėtas įgyvendinti prieš Sutarties pasirašymą ir su trečiaisiais asmenimis sudarytos prekių, paslaugų arba darbų pirkimo-pardavimo sutartys, apmokamos tik išlaidos, kurios atitinka visus Sutartyje ir gairėse pareiškėjams nurodytus išlaidų tinkamumo finansuoti reikalavimus;

2.2.4. visos sutartys (įskaitant sudarytas iki šios Sutarties įsigaliojimo) su trečiaisiais asmenimis dėl prekių, paslaugų ar darbų pirkimo, kurių išlaidas prašoma apmokėti, turi būti sudaromos (sudarytos) vadovaujantis Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo nuostatomis, jei Projekto vykdytojas turi pareigą vykdyti pirkimus, remdamasis šiuo įstatymu, arba kita Įgyvendinančiosios institucijos nustatyta pirkimų tvarka;

2.2.5. tais atvejais, kada Projekto vykdytojas (ir partneriai) įsipareigoja naudoti nuosavas lėšas, Paramos dydis gali būti proporcingai sumažintas, jeigu Projekto vykdytojas (ir partneriai) nesilaiko įsipareigojimų, susijusių su nuosavų lėšų panaudojimu;

2.2.6. Projekto vykdytojas įgyvendina projektų planuojamus tikslus ir rezultatus taip, kaip numatoma Sutartyje (arba jos prieduose)

 

3. TINKAMŲ FINANSUOTI PROJEKTO IŠLAIDŲ APMOKĖJIMO TVARKA

 

3.1. Kai taikomas kompensavimo be avanso mokėjimo būdas:

3.1.1. Pasirašius Sutartį, Projekto vykdytojas pradeda įgyvendinti Projektą nuosavomis lėšomis ir Įgyvendinančiai institucijai teikiamuose mokėjimo prašymuose deklaruoja patirtas išlaidas.

3.1.2. Projekto vykdytojas nuo _______ (data) iki ________ (data) kas _________ mėnesius iki kito mėnesio __ dienos pateikia Įgyvendinančiajai institucijai nustatytos formos mokėjimo prašymą kartu su per atsiskaitomąjį laikotarpį patirtų išlaidų pateisinančių ir/ arba jų apmokėjimą įrodančių dokumentų kopijomis.

3.1.3. Galutinis mokėjimas Projekto vykdytojui (ne mažiau kaip 5 (penki) procentai Paramos sumos) išmokamas tik tada, kai Projekto vykdytojas yra patyręs ir apmokėjęs visas su Projekto įgyvendinimu susijusias išlaidas ir pateikęs galutinį mokėjimo prašymą, audito išvadą (kartu su audito ataskaita), jei tarpinė institucija yra nustačiusi reikalavimą ją teikti, ir galutinę Projekto įgyvendinimo ataskaitą.

 

3.2. Kai taikomas kompensavimo su avansu mokėjimo būdas:

3.2.1. Pasirašius Sutartį, Projekto vykdytojui išmokamas avansas iki ___________proc. (_______ Lt) Paramos sumos, nurodytos Sutarties 1.2 punkte. Avansas išmokamas per _____________ darbo dienų, Projekto vykdytojui pateikus Įgyvendinančiajai institucijai avanso mokėjimo prašymą bei banko garantiją arba laidavimo draudimo sutartį dėl avanso sumos. Jeigu per 3 (tris) mėnesius nuo avanso gavimo dienos Projekto vykdytojas nepradeda įgyvendinti projekto ir patirti išlaidų, jis praėjus 3 (trims) mėnesiams nuo avanso išmokėjimo dienos per 5 (penkias) darbo dienas privalo grąžinti avansą tarpinei institucijai.

3.2.2. Projekto vykdytojas kas _________ mėnesius iki kito mėnesio __ dienos pateikia Įgyvendinančiajai institucijai nustatytos formos mokėjimo prašymą ir per atsiskaitomąjį laikotarpį patirtų išlaidų pateisinančių ir jų apmokėjimą įrodančių dokumentų kopijas. Pirmąjį tarpinio mokėjimo prašymą projekto vykdytojas pateikia ne vėliau kaip per 3 (tris) mėnesius nuo avanso gavimo dienos.

3.2.3. Mokėjimo prašymai apmokami tol, kol Projekto vykdytojui išmokėta suma (įskaitant avansu išmokėtas lėšas) pasiekia Projekto įgyvendinimui skirtą Sutartyje nurodytos Paramos sumą. Galutiniame mokėjimo prašyme, teikiamame kartu su galutine Projekto įgyvendinimo ataskaita ir audito išvada, jei tarpinė institucija yra nustačiusi reikalavimą ją teikti, Projekto vykdytojas atsiskaito už visą likusią išmokėtų lėšų sumą. Nepanaudotas Paramos lėšas Projekto vykdytojas privalo grąžinti Tarpinei institucijai.

 

3.3. Kai taikomas sąskaitų apmokėjimo būdas:

3.3.1. Projekto vykdytojas kas _________ mėnesius iki kito mėnesio __ dienos pateikia Įgyvendinančiajai institucijai nustatytos formos mokėjimo prašymą ir prideda rangovų, prekių tiekėjų ar paslaugų teikėjų, su kuriais pasirašytos sutartys pagal Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymą, pateiktas ir dar neapmokėtas sąskaitas.

3.3.2. Gavęs Paramos lėšas, Projekto vykdytojas per 5 (penkias) darbo dienas apmoka rangovų, prekių tiekėjų arba paslaugų teikėjų pateiktas sąskaitas ir informuoja Įgyvendinančiąją instituciją apie atliktus mokėjimus pateikdamas išlaidų apmokėjimą įrodančių dokumentų kopijas.

3.3.3. Galutinį mokėjimo prašymą Projekto vykdytojas teikia gavęs paskutinę rangovų, prekių tiekėjų ar paslaugų teikėjų sąskaitą, po to, kai įsitikina, kad yra įvykdytos visos viešųjų pirkimų sutarties sąlygos.

3.4. Įgyvendinančioji institucija per _______ darbo dienų nuo mokėjimo prašymo ir Sutarties 3.1.2 (arba atitinkamai 3.2.2 ar 3.3.2) punkte nurodytų dokumentų gavimo dienos, patikrinusi Projekto vykdytojo mokėjimo prašyme nurodytų išlaidų tinkamumą finansuoti, rengia ir teikia paraiškas tarpinei institucijai dėl lėšų pervedimo Projekto vykdytojui.

3.5. Tarpinė institucija, patikrinusi ir patvirtinusi įgyvendinančiosios institucijos parengtas paraiškas tarpinei institucijai dėl lėšų pervedimo Projekto vykdytojui per ________ d. nuo paraiškų tarpinei institucijai dėl lėšų pervedimo projekto vykdytojui gavimo dienos teikia jas Finansų ministerijai apmokėti iš Tarpinės institucijos atitinkamų metų biudžeto asignavimų.

3.6. Jei mokėjimo prašyme nurodytos išlaidos negali būti apmokėtos dėl tam tikrų priežasčių (nepakanka išlaidų tinkamumą pagrindžiančių dokumentų, praleisti terminai ir pan.), atitinkama išlaidų dalis neapmokama ir apie tai Įgyvendinančioji institucija informuoja Projekto vykdytoją. Tokios išlaidos, pašalinus trūkumus, gali būti apmokėtos Projekto vykdytojui pateikus kitus mokėjimo prašymus.

3.7. Parama išmokama pervedant pinigus į Projekto vykdytojo Paramos lėšoms atidarytą banko sąskaitą, kurios rekvizitai yra tokie: ____________________________________.

3.8. Projekto vykdytojas privalo nedelsdamas pranešti Įgyvendinančiajai institucijai apie savo sąskaitos banke duomenų pasikeitimą.

3.9. Jei Projekto vykdytojas tinkamai neįvykdo Sutarties 3.8 punkte nurodytos pareigos ir Paramos lėšos yra pervedamos į jo ankstesnę banko sąskaitą, toks Paramos lėšų pervedimas yra laikomas tinkamu ir visa atsakomybė dėl tokio Paramos lėšų pervedimo tenka Projekto vykdytojui.

 

4. PROJEKTO VYKDYTOJO TEIKIAMOS ATASKAITOS

 

4.1. Projekto vykdytojas per visą Projekto įgyvendinimo laikotarpį turi teikti Įgyvendinančiajai institucijai Tarpinės institucijos nustatytos formos ataskaitas (toliau vadinama – ataskaitos) šioje Sutartyje nustatytais terminais ir sąlygomis.

4.2. Tarpinės Projekto įgyvendinimo ataskaitos teikiamos Įgyvendinančiajai institucijai kasmet ne vėliau kaip per 30 (trisdešimt) dienų pasibaigus kalendoriniams metams nuo Projekto įgyvendinimo pradžios.

4.3. Kartu su tarpinėmis Projekto įgyvendinimo ataskaitomis Projekto vykdytojas pateikia veiklą pagrindžiančius dokumentus (pavyzdžiui, publikacijas, seminarų dalyvių sąrašus, brėžinius, statinių nuotraukas ir kitus), informaciją apie įvykdytų pirkimų rezultatus (pasirašytas sutartis), projekto viešumo priemonių dokumentus.

4.4. Gavusi tarpinę projekto įgyvendinimo ataskaitą, Įgyvendinančioji institucija ją išnagrinėja per 20 (dvidešimt) darbo dienų ir nustato, ar Projektas vykdomas laikantis Sutarties sąlygų.

4.5. Patikrinusi ir įvertinusi tarpinę Projekto įgyvendinimo ataskaitą, Įgyvendinančioji institucija gali:

4.5.1. ją patvirtinti;

4.5.2. Projekto vykdytojo paprašyti papildomos informacijos ir nustatyti terminą, per kurį jis turi pateikti šią informaciją ir/arba nuspręsti atlikti Projekto patikrą vietoje;

4.5.3. atmesti, išdėstydama atmetimo motyvus, ir nustatyti terminą, per kurį Projekto vykdytojas turi ištaisyti Projekto įgyvendinimo ataskaitos trūkumus ir pateikti naują tarpinę Projekto įgyvendinimo ataskaitą.

4.6. Jeigu Projekto vykdytojas laiku nepateikia tarpinės Projekto įgyvendinimo ataskaitos, Įgyvendinančioji institucija turi raštu apie tai priminti Projekto vykdytojui ir nustatyti terminą, per kurį tarpinė Projekto įgyvendinimo ataskaita turi būti pateikta.

4.7. Jeigu Projekto vykdytojas tarpinės Projekto įgyvendinimo ataskaitos laiku nepateikia ir po priminimo arba Įgyvendinančioji institucija ją atmeta (kaip nurodyta Sutarties 4.5.3 punkte) 3 (tris) kartus, Įgyvendinančioji institucija gali inicijuoti Paramos Projekto vykdytojui sustabdymą, Sutarties nutraukimą ir/arba išmokėtų Paramos lėšų arba jų dalies grąžinimą.

4.8. Pasibaigus kalendoriniams metams, mokėjimo prašymai neapmokami tol, kol nepatvirtinta Projekto vykdytojo pateikta tarpinė Projekto įgyvendinimo ataskaita.

4.9. Galutinę Projekto įgyvendinimo ataskaitą Projekto vykdytojas teikia Įgyvendinančiajai institucijai kartu su galutinio mokėjimo prašymu ir auditoriaus išvada, jei tarpinė institucija yra nustačiusi reikalavimą ją teikti (arba teikia per du mėnesius nuo paskutinio lėšų pervedimo rangovui, paslaugų teikėjui ar prekių tiekėjui, jei tarpinė institucija nenustato kitos galutinės Projekto įgyvendinimo ataskaitos pateikimo datos).

4.10. Galutinė Projekto įgyvendinimo ataskaita turi būti pasirašyta ataskaitą parengusio Projekto vadovo ir Projekto vykdytojo institucijos, įmonės, įstaigos ar organizacijos vadovo.

4.11. Jeigu Projekto vykdytojas galutinės Projekto įgyvendinimo ataskaitos nepateikia laiku ir po Įgyvendinančiosios institucijos priminimo arba Įgyvendinančioji institucija ją atmeta 2 (du) kartus, Įgyvendinančioji institucija gali inicijuoti Sutarties nutraukimą ir/arba išmokėtų Paramos lėšų arba jų dalies grąžinimą.

 

5. PROJEKTO VYKDYTOJO ĮSIPAREIGOJIMAI IR TEISĖS

 

5.1. Projekto vykdytojas įsipareigoja:

5.1.1. siekdamas numatytų Projekto rezultatų, tikslų ir uždavinių, įgyvendinti Projektą taip, kaip aprašyta Sutartyje;

5.1.2. naudoti Paramos lėšas tik su Projekto įgyvendinimu susijusioms išlaidoms apmokėti ir tinkamai už jas atsiskaityti, kaip nurodyta Sutartyje;

5.1.3. užtikrinti nuosavų (ir partnerių) lėšų įnašą, nurodytą Sutarties 1.4 punkte, Projektui įgyvendinti;

5.1.4. pranešti Įgyvendinančiajai institucijai apie visus galimus nukrypimus nuo Projekto. Jokie su Įgyvendinančiąja institucija raštu nesuderinti nukrypimai nuo Projekto, keičiantys Projekto apimtį, keičiantys Projekto išlaidas, pratęsiantys Projekto įgyvendinimo laiką ar kitaip keičiantys Projektą, nėra leidžiami, išskyrus nukrypimus nuo Projekto biudžeto, keičiančius Projekto tinkamas finansuoti išlaidas iki 10 (dešimt) proc. pagal atskiras Projekto biudžeto išlaidų kategorijas (išskyrus tinkamų finansuoti išlaidų sumažėjimą, atsiradusį vykdant viešuosius pirkimus) arba pratęsiančius Projekto įgyvendinimo laiką;

5.1.5. laikytis Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo nuostatų, jei įstatymas taikomas Projekto vykdytojui ar konkretiems pirkimams;

5.1.6. vykdyti privalomus visuomenės informavimo veiksmus, nustatytus gairėse pareiškėjams (arba Sutarties XX priede);

5.1.7. ne vėliau kaip per 5 (penkias) darbo dienas grąžinti Tarpinei institucijai dėl klaidos gautą didesnę Paramos lėšų sumą, nei numatyta šioje Sutartyje;

5.1.8. gavęs sprendimą dėl Paramos skyrimo sustabdymo, nutraukimo ir/arba reikalavimo gražinti Paramos lėšas, per sprendime nustatytą terminą įvykdyti sprendime išvardytus reikalavimus;

5.1.9. atidaryti atskirą sąskaitą Paramos lėšoms pervesti ir tinkamai tvarkyti atskirą Projekto išlaidų buhalterinę apskaitą taip, kad apskaitos informacija būtų tinkama, objektyvi, pateikiama laiku, išsami ir naudinga vidaus ir išorės vartotojams, taip pat laikytis Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų norminių teisės aktų;

5.1.10. fiksuoti visas ūkines ir kitas operacijas, susijusias su Projekto vykdymu, ir saugoti su šiomis operacijomis susijusius dokumentus ne trumpiau kaip 10 (dešimt) metų po Projekto įgyvendinimo pabaigos ir šiuos dokumentus pateikti Sutarties 8.1 punkte nurodytoms institucijoms ir asmenims;

5.1.11. laiku ir tinkamai pateikti Įgyvendinančiajai institucijai visas reikiamas ataskaitas;

5.1.12. bendradarbiauti su Projektą kontroliuojančiais asmenimis, laiku teikti jiems visą prašomą informaciją, sudaryti sąlygas jiems apžiūrėti Projekto vykdymo vietą ir savo veiklą, susipažinti su dokumentais, susijusiais su Projekto ir Sutarties vykdymu;

5.1.13. apdrausti turtą, kuriam įsigyti ar sukurti buvo naudota parama, maksimaliu turto atkuriamosios vertės draudimu nuo visų galimų rizikos atvejų projekto įgyvendinimo laikotarpiu (jei parama skiriama vadovaujantis Lietuvos Respublikos ūkio ministro patvirtinta valstybės pagalbos teikimo tvarka „Verslumo, verslo ir investicijų plėtros skatinimas“, turtas turi būti apdraustas projekto įgyvendinimo laikotarpiu ir ne mažiau kaip penkerius metus nuo projekto įgyvendinimo pabaigos);

5.1.14. jei projektui įgyvendinti sudaroma sutartis su rangovu pagal Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymą, įpareigoti rangovą savo lėšomis apdrausti turtą, kuriam sukurti įgyvendinant projektą buvo naudota parama, maksimaliu turto atkuriamosios vertės draudimu nuo visų galimų rizikos atvejų, nuo kurių draudžia rangovo pasirinkta draudimo bendrovė, ne trumpesniam kaip projekto įgyvendinimo laikotarpiui. Projekto vykdytojo ir rangovo sutartyje turi būti nustatyta, kad įvykus draudiminiam įvykiui, dėl kurio turtas, nurodytas šiame punkte, yra sunaikinamas ar sugadinamas, rangovas privalo atlikti visus sutartyje numatytus darbus;

5.1.15. ne vėliau kaip per 3 (tris) darbo dienas nuo draudiminio įvykio pranešti Įgyvendinančiajai institucijai apie draudiminius įvykius, susijusius su turtu, kuriam sukurti ar įgyti buvo suteikta Parama, ir gautinas draudimo išmokas;

5.1.16. kaip galima greičiau, bet ne vėliau kaip per 10 (dešimt) darbo dienų, pranešti Įgyvendinančiajai institucijai apie bet kurių duomenų, pateiktų Sutartyje ir jos prieduose, pasikeitimus;

5.1.17. Įgyvendinančiosios institucijos nustatytais terminais teikti jai papildomą informaciją, pagrindžiančius dokumentus, šalinti mokėjimo prašymų ir projekto įgyvendinimo ataskaitų bei projekto įgyvendinimo trūkumus;

5.1.18. Tarpinei institucijai priėmus sprendimą sustabdyti Paramos išmokėjimą, per Tarpinės institucijos nustatytą laiką ištaisyti padarytus pažeidimus, o priėmus sprendimą nutraukti Paramos mokėjimą ir grąžinti jau sumokėtas lėšas, per Tarpinės institucijos nustatytą laiką grąžinti reikalaujamą Paramos dalį ar visą gautą Paramos sumą ir sumokėti sprendime grąžinti Paramą nustatytas palūkanas, kurios nustatomos pagal kiekvienais kalendoriniais metais buvusią vidutinę palūkanų normą Lietuvoje;

5.1.19. laiku negrąžinus Sutarties 5.1.18 punkte nurodytos sumos per Tarpinės institucijos sprendime grąžinti Paramą nurodytą terminą, mokėti 0,02 (dviejų šimtųjų) procento dydžio delspinigius nuo grąžintinos Paramos lėšų sumos už kiekvieną pavėluotą grąžinti Paramos lėšas dieną.

5.2. Jokie su Įgyvendinančiąja institucija raštu nesuderinti nukrypimai nuo Projekto, keičiantys Projekto apimtį, Projekto išlaidas, Projekto įgyvendinimo etapus ir laiką arba kitaip keičiantys Projektą, nėra leidžiami. Projekto vykdytojas privalo iš anksto raštu informuoti Įgyvendinančiąją instituciją apie visus numatomus su Projekto įgyvendinimu susijusius pakeitimus ir pranešti apie aplinkybes, dėl kurių Projekto įgyvendinimo sąlygos kinta ir, jei reikia, inicijuoti Sutarties pakeitimą vadovaujantis Sutarties 11 skyriuje nustatyta tvarka.

5.3. Projekto vykdytojas negali perleisti jokių savo teisių ir įsipareigojimų, kylančių iš Sutarties, tretiesiems asmenims be raštiško Tarpinės ir Įgyvendinančiosios institucijų sutikimo. Projekto vykdytojas turi užtikrinti, kad Projekto partnerių teisės ir įsipareigojimai taip pat nebūtų perleidžiami be raštiško Tarpinės ir Įgyvendinančiosios institucijų sutikimo.

5.4. Projekto rezultatai nuosavybės teise turi priklausyti Projekto vykdytojui, partneriui(-iams) arba jam kartu su partneriu(-iais).

5.5. Projekto vykdytojas turi teisę:

5.5.1. atsisakyti Paramos bei inicijuoti Sutarties pakeitimą, laikydamasis Sutarties 11 skyriuje nustatytos tvarkos;

5.5.2. žodžiu ir raštu teikti Sutarties Šalims paklausimus, susijusius su Projekto įgyvendinimu.

 

6. ĮGYVENDINANČIOSIOS INSTITUCIJOS ĮSIPAREIGOJIMAI IR TEISĖS

 

6.1. Įgyvendinančioji institucija, vadovaudamasi Vadovaujančiosios institucijos ir Tarpinės institucijos priimtais teisės aktais bei Įgyvendinančios institucijos vidaus procedūromis:

6.1.1. ne vėliau kaip per ______________ darbo dienų nuo mokėjimo prašymo gavimo dienos patikrina ir įvertina Projekto vykdytojo pateiktą mokėjimo prašymą ir kartu su mokėjimo prašymu teikiamus dokumentus, ir jei šis prašymas gali būti patenkintas, pateikia Tarpinei institucijai paraišką dėl lėšų pervedimo projekto vykdytojui;

6.1.2. teikia Projekto vykdytojui informaciją, susijusią su įgyvendinamo Projekto apskaita ir dokumentavimu;

6.1.3. vykdo Projekto administravimą ir įgyvendinimo priežiūrą bei Paramos ir Projekto vykdytojo nuosavų lėšų panaudojimo finansinę kontrolę;

6.1.4. stebi Projekto įgyvendinimo eigą ir pažangą, planuotų pasiekti Projekto rezultatų įgyvendinimą, tikrina ir analizuoja Projekto vykdytojo teikiamas ataskaitas bei priima sprendimus dėl jų tvirtinimo, prireikus reikalauja papildomos informacijos;

6.1.5. reikalauja iš Projekto vykdytojo papildomos informacijos arba dokumentų, jeigu, Įgyvendinančiosios institucijos nuomone, pateiktos informacijos nepakanka tam, kad mokėjimo prašymas būtų patenkintas;

6.1.6. atlieka su Projektu susijusius patikrinimus (dokumentų patikrinimus, patikras Projekto vietoje ir pan.), teikia Projekto vykdytojui pastabas ir įspėjimus dėl Projekto netinkamo vykdymo, reikalauja papildomos informacijos ir atlieka kitus veiksmus, užtikrinančius tinkamą Projekto įgyvendinimo priežiūrą ir kontrolę;

6.1.7. nustačiusi, jog esama rimtų Paramos panaudojimo pažeidimų, kurių neįmanoma ištaisyti, arba gavusi pagrįstą informaciją apie tokius pažeidimus, Įgyvendinančioji institucija apie tai praneša Tarpinei institucijai, Vadovaujančiajai institucijai ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybai prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos ir imasi būtinų priemonių netinkamai panaudotoms Paramos lėšoms susigrąžinti;

6.1.8. saugo visus su Projekto įgyvendinimu susijusius dokumentus ne trumpiau kaip
10 (dešimt) metų po Projekto įgyvendinimo pabaigos ir prireikus šiuos dokumentus pateikia Sutarties 8.1 punkte nurodytoms institucijoms ir asmenims;

6.1.9. turi kitų Vadovaujančiosios institucijos ir Tarpinės institucijos priimtuose teisės aktuose nustatytų teisių ir įsipareigojimų.

 

7. TARPINĖS INSTITUCIJOS TEISĖS IR PAREIGOS

 

7.1. Tarpinė institucija, vadovaudamasi Vadovaujančiosios institucijos priimtais teisės aktais bei Tarpinės institucijos vidaus procedūromis:

7.1.1. patikrinusi ir patvirtinusi Įgyvendinančiosios institucijos paraišką Tarpinei institucijai dėl lėšų pervedimo projekto vykdytojui, teikia ją Finansų ministerijai apmokėti iš atitinkamų metų Tarpinės institucijos biudžeto asignavimų ne vėliau kaip per _________ darbo dienų nuo šios paraiškos gavimo dienos;

7.1.2. turi teisę inicijuoti Paramos skyrimo sustabdymą arba nutraukimą ir reikalauti grąžinti jau išmokėtą Paramos dalį Sutarties 9 skyriuje nustatyta tvarka;

7.1.3. turi teisę papildomai tikrinti paraiškoje Tarpinei institucijai dėl lėšų pervedimo Projekto vykdytojui pateiktą informaciją ir prašyti Įgyvendinančiąją instituciją bei Projekto vykdytoją pateikti papildomos informacijos arba dokumentų;

7.1.4. privalo saugoti visus su Projekto įgyvendinimu susijusius dokumentus ne trumpiau kaip 10 (dešimt) metų po Projekto įgyvendinimo pabaigos ir prireikus šiuos dokumentus pateikti Sutarties 8.1 punkte nurodytoms institucijoms ir asmenims;

7.1.5. įsipareigoja savo interneto svetainėje (www.________.lt) skelbti informaciją (ES ir nacionalinius teisės aktus, dokumentus, paaiškinimus ir t. t.), kuri gali būti reikalinga Projekto vykdytojui (ir partneriams) šios Sutarties nuostatoms tinkamai vykdyti;

7.1.6. vykdydama savo funkcijas, turi kitų teisių ir pareigų, nustatytų šioje Sutartyje ir ES struktūrinių fondų paramos administravimą reglamentuojančiuose ES ir Lietuvos Respublikos teisės aktuose.

 

8. SUTARTIES VYKDYMO KONTROLĖ

 

8.1. Europos audito rūmų, Europos Komisijos, Vadovaujančiosios ir Mokėjimo institucijų, Valstybės kontrolės, Tarpinės institucijos ir Įgyvendinančiosios institucijos įgalioti asmenys turi teisę audituoti ir kontroliuoti, kaip yra vykdomas Projektas, taip pat turi teisę audituoti ir kontroliuoti Projekto vykdytojo finansinę-ūkinę veiklą, kiek ji susijusi su Projekto įgyvendinimu, ir visas kitas aplinkybes, susijusias su Projektu ir Sutartimi, 10 (dešimt) metų po Projekto įgyvendinimo pabaigos.

8.2. Projekto vykdytojas privalo bendradarbiauti su institucijomis bei asmenimis, nurodytais Sutarties 8.1 punkte, laiku teikti jiems visą pageidaujamą informaciją, leisti ir sudaryti sąlygas jiems tikrinti Projekto įgyvendinimą ir veiklą vietoje, įeiti į visas gamybines, pagalbines ir kitas patalpas, susipažinti su dokumentais, susijusiais su Projekto įgyvendinimu ir apskaita.

 

9. PARAMOS SKYRIMO SUSTABDYMAS, NUTRAUKIMAS, PARAMOS GRĄŽINIMAS

 

9.1. Įgyvendinančioji institucija turi teisę inicijuoti Paramos skyrimo sustabdymą arba Sutarties nutraukimą ir/arba siūlyti Tarpinei institucijai priimti sprendimą dėl Projekto vykdytojui suteiktos Paramos arba jos dalies grąžinimo, kai Projekto vykdytojas:

9.1.1. nepateikia mokėjimo prašymų ir Projekto įgyvendinimo ataskaitų Sutartyje nustatyta tvarka;

9.1.2. teikdamas Projekto paraišką, prašydamas išmokėti Paramos lėšas arba vykdydamas Sutartį, pateikia klaidinančią informaciją arba nuslepia informaciją, turinčią reikšmės sprendimui skirti Paramą priimti arba tinkamai Sutarties vykdymo kontrolei;

9.1.3. vykdydamas Projektą, pažeidė ES ar Lietuvos Respublikos teisės aktų reikalavimus, kiek jie yra susiję su Projekto įgyvendinimu;

9.1.4. nustojo vykdyti Projektą, nukrypo nuo patvirtintų Projekto biudžeto išlaidų kategorijų sumų daugiau kaip 10 (dešimt) proc., negali pasiekti Sutartyje nustatytų Projekto uždavinių, tikslų ir apie tai neinformavo Įgyvendinančiosios institucijos;

9.1.5. neinformuoja Įgyvendinančiosios institucijos apie Projekto įgyvendinimo metu ir per 1 metus nuo Projekto įgyvendinimo pabaigos iš Projekto sukurtų rezultatų gautas pajamas;

9.1.6. per penkerių metų laikotarpį nuo Sutarties pasirašymo dienos pakeičia pagal Sutartį remiamos veiklos pobūdį;

9.1.7. per penkerių metų laikotarpį nuo Sutarties pasirašymo dienos perleidžia arba parduoda iš Paramos lėšų įsigytą turtą;

9.1.8. nesuderinęs su Įgyvendinančiąja institucija, perleidžia tretiesiems asmenims savo įsipareigojimus arba teises pagal Sutartį;

9.1.9. nevykdo Sutarties sąlygų, susijusių su turto draudimu, pranešimu apie draudiminius įvykius bei gautinas draudimo išmokas;

9.1.10. nesudaro sąlygų ar neleidžia Sutarties 8.1 punkte nurodytiems asmenims apžiūrėti vietoje ir/arba patikrinti, kaip įgyvendinamas Projektas ir/arba kaip vykdoma veikla po Paramos skyrimo;

9.1.11. nevykdo Sutarties sąlygų, nustatančių Projekto vykdytojui pareigą tvarkyti apskaitą taip, kad apskaitos informacija būtų tinkama, objektyvi ir palyginama, pateikiama laiku, išsami ir naudinga vidaus ir išorės vartotojams;

9.1.12. pažeidžia norminiuose teisės aktuose ir Sutartyje nustatytą dokumentų saugojimo tvarką;

9.1.13. sistemingai pažeidinėja aplinkos apsaugos, priešgaisrines, higienos, veterinarijos ir kitas taisykles, reglamentuojančias Projekto vykdytojo veiklą;

9.1.14. nepradeda vykdyti Projekto per ___________mėn. nuo Sutarties pasirašymo;

9.1.15. tampa bankrutuojančiu arba likviduojamu Projekto įgyvendinimo metu;

9.1.16. pažeidžia kitas sutarties sąlygas.

9.2. Įgyvendinančioji institucija, nustačiusi ir/arba gavusi informacijos, jog esama Sutarties 9.1 punkte išvardytų pažeidimų, registruoja informaciją apie pažeidimus ir per 10 (dešimt) darbo dienų nuo tokios informacijos gavimo atlieka papildomą Projekto vykdytojo gautų dokumentų patikrinimą ir/arba patikrą vietoje.

9.3. Įgyvendinančioji institucija, atlikusi papildomą Projekto vykdytojo gautų dokumentų patikrinimą ir/arba patikrą vietoje ir aptikusi tam tikrų pažeidimų, nustato Projekto vykdytojui terminą (ne ilgesnį kaip 10 (dešimt) darbo dienų), per kurį aptikti pažeidimai turi būti ištaisyti, sustabdo atitinkamo Projekto vykdytojo mokėjimo prašymo vertinimą (jei mokėjimo prašymas yra pateiktas).

9.4. Jei Projekto vykdytojas per nustatytą terminą nepašalina aptiktų pažeidimų, Įgyvendinančioji institucija šią informaciją registruoja ir nedelsdama apie patikrinimo rezultatus bei aptiktus pažeidimus informuoja Tarpinę instituciją ir siūlo Tarpinei institucijai nutraukti Paramos skyrimą. Apie rastus ir nepašalintus pažeidimus Įgyvendinančioji institucija taip pat per 5 (penkias) darbo dienas informuoja Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybą prie Vidaus reikalų ministerijos, Vadovaujančiąją instituciją ir Mokėjimo instituciją.

9.5. Tarpinė institucija, gavusi Įgyvendinančiosios institucijos pasiūlymą dėl Paramos skyrimo sustabdymo arba Sutarties nutraukimo, per 10 (dešimt) darbo dienų išnagrinėja šį pasiūlymą ir priima sprendimą:

9.5.1. sustabdyti Paramos skyrimą ir nurodyti pažeidimų pašalinimo terminą;

9.5.2. nutraukti Paramos skyrimą, nutraukti Sutartį ir pareikalauti grąžinti sumokėtas lėšas arba jų dalį;

9.5.3. sumažinti Paramą Projekto vykdytojui;

9.5.4. Įgyvendinančiosios institucijos siūlymą atmesti kaip nepagrįstą.

9.6. Tarpinė institucija, priimdama sprendimą dėl netinkamai įgyvendinamo Projekto, atsižvelgia į tai, ar Projektas įgyvendinamas netinkamai dėl Projekto vykdytojo kaltės bei aplaidumo, ar dėl objektyvių aplinkybių, kurių neįmanoma buvo numatyti teikiant Projekto paraišką.

9.7. Tarpinė institucija per 5 (penkias) darbo dienas nuo sprendimo priėmimo dienos apie priimtą sprendimą registruotu laišku informuoja Įgyvendinančiąją instituciją ir Projekto vykdytoją.

9.8. Projekto vykdytojas, gavęs sprendimą dėl Paramos skyrimo sustabdymo arba sutarties nutraukimo ir paramos lėšų grąžinimo, privalo per sprendime nustatytą terminą įvykdyti sprendime išvardytus reikalavimus ir apie jų įvykdymą raštu informuoti Tarpinę instituciją. Šis terminas negali būti trumpesnis nei 10 (dešimt) darbo dienų, jei paramos skyrimas sustabdomas, ir 1 (vienas) mėnuo, – jei reikalaujama grąžinti sumokėtas Paramos lėšas.

9.9. Projekto vykdytojas gali pateikti Tarpinei institucijai motyvuotus paaiškinimus, papildomą informaciją ir dokumentus. Informaciją, pagrindžiančią paaiškinimus dėl priimto sprendimo, Tarpinė institucija išnagrinėja ne vėliau kaip per 10 (dešimt) darbo dienų nuo jos gavimo dienos ir priima vieną iš sprendimų, nurodytų Sutarties 9.5 punkte.

9.10. Sustabdytą Paramos skyrimą Tarpinė institucija gali atnaujinti tik Projekto vykdytojui pašalinus pažeidimus.

9.11. Sutartis laikoma nutraukta po to, kai Tarpinė institucija priima sprendimą atmesti Projekto vykdytojo paaiškinimus kaip nepagrįstus, taip pat tuo atveju, jeigu tokie paaiškinimai negauti per nustatytą terminą nuo sprendimo pateikimo Projekto vykdytojui dienos.

9.12. Tarpinei institucijai priėmus sprendimą sumažinti Paramą Projekto vykdytojui, sutartis laikoma pakeista po tokio sprendimo priėmimo.

 

10. KONFIDENCIALUMAS

 

10.1. Projekto vykdytojas sutinka, kad Šalys rinktų, kauptų ir apdorotų informaciją, duomenis (taip pat ir esančius ES Struktūrinių fondų ir sanglaudos fondo kompiuterizuotoje informacinėje valdymo ir priežiūros sistemoje) apie jį ir jo veiklą, būtiną sprendimams dėl Paramos skyrimo priimti ir kitiems tikslams, susijusiems su Projekto įgyvendinimo priežiūra ir kontrole.

10.2. Įgyvendinančioji ir Tarpinė institucijos įsipareigoja saugoti ir neviešinti su Sutarties sudarymu ir vykdymu gautos informacijos, susijusios su Projekto vykdytojo veikla, išskyrus informaciją, numatytą Komisijos 2000 m. gegužės 30 d. reglamente (EB) Nr. 1159/2000 „Dėl informavimo ir viešumo priemonių, kurias valstybės narės turi įgyvendinti dėl struktūrinių fondų paramos“.

10.3. Šios Sutarties sąlygos viešai neskelbiamos be šalių sutikimo, išskyrus Europos Sąjungos bei Lietuvos Respublikos teisės aktuose nustatytus atvejus.

 

11. SUTARTIES PAKEITIMAS, ATSISAKYMAS NUO SUTARTIES

 

11.1. Sutarties pakeitimai gali būti fiksuojami trim būdais:

11.1.1. Projekto vykdytojui raštu informuojant Įgyvendinančiąją instituciją apie pakeitimus;

11.1.2. keičiant Sutartį, Šalims pasirašant papildomą susitarimą;

11.1.3. Tarpinei institucijai priėmus sprendimą sumažinti paramą.

11.2. Projekto vykdytojui pakanka raštu informuoti Įgyvendinančiąją instituciją apie Projekto pakeitimus, kurie neturi poveikio Projekto apimčiai, tikslams ir uždaviniams, kaip nurodyta Sutarties 5.1.4 punkte, ir, jei Įgyvendinančioji institucija per 15 (penkiolika) darbo dienų nuo pranešimo gavimo Įgyvendinančioje institucijoje dienos nepateikia motyvuotų prieštaravimų dėl ketinamo atlikti pakeitimo ar jo dalies, laikoma, kad Įgyvendinančioji institucija pritaria sutarties pakeitimui.

11.3. Sutartis turi būti keičiama, jeigu:

11.3.1. būtina pakeisti Projekto įgyvendinimo laikotarpį;

11.3.2. keičiasi Projekto vykdytojo (arba partnerio) adresas, telefonas, faksas, banko sąskaitos rekvizitai;

11.3.3. kurios nors Projekto išlaidų kategorijos nukrypimas nuo Sutartyje nustatytos sumos yra didesnis nei 10 procentų;

11.3.4. planuoti Projekto kiekybiniai rezultatai sumažėja daugiau kaip 10 (dešimt) procentų;

11.3.5. atsiranda kitų nenumatytų aplinkybių, lemiančių Projekto įgyvendinimo nukrypimą nuo Sutarties sąlygų;

11.3.6. Tarpinė institucija priima sprendimą sumažinti paramą.

11.4. Atsiradus Sutarties 11.3 punkte išvardytoms aplinkybėms, Projekto vykdytojas privalo raštu pateikti Įgyvendinančiai institucijai prašymą pakeisti Sutartį ir kartu su prašymu pateikti visus prašymą pagrindžiančius įrodymus.

11.5. Įgyvendinančioji institucija, gavusi prašymą pakeisti Sutartį, turi įvertinti prašymo aplinkybes ir per 10 (dešimt) darbo dienų pateikti Tarpinei institucijai rekomendacinio pobūdžio pasiūlymą dėl galimo Sutarties keitimo. Pasiūlyme Įgyvendinančioji institucija išdėsto savo nuomonę ir ją pagrindžiančius argumentus dėl Projekto vykdytojo prašymo.

11.6. Galutinį sprendimą dėl prašymo pakeisti Sutartį priima Tarpinė institucija, atsižvelgdama į Įgyvendinančiosios institucijos pasiūlymą. Sprendimas priimamas ir Įgyvendinančioji institucija apie jį informuojama per 10 (dešimt) darbo dienų po to, kai buvo gautas ir užregistruotas Įgyvendinančiosios institucijos raštas dėl prašymo pakeisti Sutartį.

11.7. Po to, kai Įgyvendinančioji institucija gavo ir užregistravo Tarpinės institucijos sprendimą dėl prašymo pakeisti Sutartį, Projekto vykdytojas turi būti informuojamas nedelsiant. Jeigu prašymas atmetamas, informaciniame rašte išdėstomi atmetimo motyvai.

11.8. Paprastai prašymas pakeisti Sutartį patenkinamas, jeigu numatoma, kad, pakeitus Sutartį, Projektas galėtų duoti daugiau socialinės ir ekonominės naudos, geriau prisidėti prie BPD tikslų įgyvendinimo. Taip pat atsižvelgiama į aplinkybes, kurių Projekto vykdytojas, teikdamas paraišką, negalėjo numatyti.

11.9. Jeigu prašymas patenkinamas arba patenkinamas su tam tikromis išlygomis, prie rašto Projekto vykdytojui pridedamas ir Sutarties priedo dėl Sutarties pakeitimo projektas. Jame išdėstomos Sutarties pakeitimo sąlygos, kurioms Tarpinė ar Įgyvendinančioji institucija pritaria. Laiške nurodoma, per kiek laiko Projekto vykdytojas turi pasirašyti priedą ir grąžinti jį Įgyvendinančiajai institucijai.

11.10. Jeigu Projekto vykdytojas per nurodytą laiką neatsiunčia pasirašyto Sutarties priedo dėl Sutarties pakeitimo, laikoma, kad jis nesutiko su pasiūlytu Sutarties pakeitimu, ir pasirašyta Sutartis galioja be pakeitimų.

11.11. Per 5 (penkias) darbo dienas po to, kai Įgyvendinančioji institucija gavo ir užregistravo Projekto vykdytojo pasirašytą Sutarties priedą dėl Sutarties pakeitimo, jį pasirašo Įgyvendinančiosios institucijos vadovas arba jo įgaliotas asmuo, ir jis perduodamas Tarpinei institucijai. Per 5 (penkias) darbo dienas po to, kai Tarpinė institucija gavo ir užregistravo Įgyvendinančiosios institucijos pateiktą Sutarties priedą dėl Sutarties pakeitimo, gautus priedo egzempliorius pasirašo Tarpinės institucijos vadovas arba jo įgaliotas asmuo, ir vienas egzempliorius perduodamas Įgyvendinančiajai institucijai.

11.12. Įgyvendinančioji institucija informuoja Projekto vykdytoją (registruotu laišku, faksu) apie tai, kad Sutarties priedą pasirašė Tarpinė ir Įgyvendinančioji institucijos, per 5 (penkias) darbo dienas po to, kai iš Tarpinės institucijos gavo ir užregistravo pasirašytą Sutarties priedą. Projekto vykdytojui priklausantis pasirašytas priedo egzempliorius išsiunčiamas paštu (registruotu laišku) arba Projekto vykdytojas pakviečiamas atsiimti savo egzemplioriaus į Įgyvendinančiąją instituciją.

11.13. Apie sutikimą arba nesutikimą keisti Sutartį Projekto vykdytojas informuojamas per 1 (vieną) mėnesį nuo prašymo gavimo dienos, jei su juo buvo pateikti visi prašymą pagrindžiantys įrodymai.

11.14. Sutarties pakeitimai įsigalioja po to, kai Sutarties priedą, pakeičiantį Sutartį, pasirašo visos Šalys, ir Sutarties pakeitimas užregistruojamas.

11.15. Projekto vykdytojas turi teisę vienašališkai atsisakyti vykdyti Sutartį ir gauti Paramą, jeigu jam nebuvo išmokėta jokia Paramos lėšų dalis arba jis grąžino visas išmokėtas Paramos lėšas.

 

12. TAIKYTINA TEISĖ IR GINČŲ SPRENDIMAS

 

12.1. Ši Sutartis vykdoma vadovaujantis Lietuvos Respublikos bei Europos Sąjungos teisės aktais. Šalių ginčai, kilę dėl jos vykdymo, sprendžiami vadovaujantis Lietuvos Respublikos teisės aktais.

 

13. PRANEŠIMAI

 

13.1. Pranešimai Šalims turi būti siunčiami šiais adresais:

Tarpinei institucijai _______________________________

Įgyvendinančiajai institucijai _______________________

Projekto vykdytojui________________________________.

13.2. Pranešimas laikomas įteiktu praėjus dviem darbo dienoms po jo išsiuntimo registruotu paštu.

13.3. Pranešimas gali būti išsiųstas faksu šiais numeriais:

Tarpinei institucijai ______________________________

Įgyvendinančiajai institucijai ______________________

Projekto vykdytojui______________________________.

13.4. Faksimilinis pranešimas laikomas įteiktu tą pačią dieną, jeigu jis išsiųstas iki 12 valandos. Faksimilinis pranešimas laikomas įteiktu kitą dieną, jeigu jis išsiųstas po 12 valandos. Pranešimo išsiuntimą patvirtina siuntėjo telefakso aparato spausdinama ataskaita. Negavęs pranešimo asmuo privalo įrodyti, kad jo telefakso aparatas nepriėmė pranešimo.

13.5. Šalys privalo viena kitą informuoti apie savo adreso ar telefakso aparato numerio pasikeitimą. Šalis, neįvykdžiusi šio reikalavimo, negali pareikšti pretenzijų ar atsikirtimų, kad kitos šalies veiksmai, atlikti pagal paskutinius jai žinomus duomenis, neatitinka Sutarties sąlygų arba ji negavo pranešimų, siųstų pagal šiuos duomenis.

13.6. Sutartyje numatytos ataskaitos turi būti siunčiamos tik registruotu paštu.

13.7. Jei Sutartyje nenurodyta kitaip, visi pranešimai turi būti išsiųsti Projekto vykdytojui per _____darbo dienų nuo aplinkybių, apie kurias turi būti pranešta, atsiradimo dienos.

 

14. KITOS SĄLYGOS

 

14.1. Šalys yra atleidžiamos nuo atsakomybės dėl Sutarties vykdymo pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1996 m. liepos 15 d. nutarimą Nr. 840 „Dėl Atleidimo nuo atsakomybės esant nenugalimos jėgos (force majeure) aplinkybėms taisyklių patvirtinimo“.

14.2. Sutartis įsigalioja nuo to momento, kai ją pasirašo visos sutarties Šalys, ir galioja iki visiško Šalių įsipareigojimų įvykdymo.

14.3. Sutarties priedai laikomi neatskiriama Sutarties dalimi.

14.4. Sutartis sudaryta trimis egzemplioriais, po vieną kiekvienai Šaliai.

 

Sutarties priedai:

 

1. Tinkamų finansuoti projekto išlaidų sąrašas.

2. Projekto įgyvendinimo planas.

3. Darbų, paslaugų bei prekių pirkimo planas.

4. Privalomieji visuomenės informavimo veiksmai.

5. Tarpinės institucijos vadovo sprendimas finansuoti projektą.

6. Gairės pareiškėjams pagal atitinkamą kvietimą teikti paraiškas.

7. Šalių atstovavimo pagrindą patvirtinantys dokumentai.

 

ŠALIŲ PARAŠAI:

 

(Tarpinei institucijai atstovaujančio

asmens pareigų pavadinimas)                                      (Parašas)                        (Vardas ir pavardė)

 

Įgyvendinančiajai institucijai atstovaujančio

asmens pareigų pavadinimas                                        (Parašas)                       (Vardas ir pavardė)

 

Projekto vykdytojui atstovaujančio

asmens pareigų pavadinimas                                       (Parašas)                        (Vardas ir pavardė)

 

PASTABA. Sutartis gali būti pildoma ir tikslinama pagal priemonės specifiką, gali būti koreguojami mokėjimo terminai, ataskaitų teikimo terminai, įrašomi reikalavimai Projekto auditui atlikti, papildoma arba išbraukiama informacija apie viešuosius pirkimus–pardavimus, įrašomos tinkamos ir netinkamos finansuoti išlaidos. Negali būti keičiamos tik pagrindinės šalių pareigos ir teisės.

______________

 

Lietuvos 2004–2006 m. bendrojo

programavimo dokumento priemonių ir

projektų, finansuojamų įgyvendinant šias

priemones, administravimo ir finansavimo

taisyklių 19 priedas

 

(Išlaidų deklaracijos forma)

 

__________________________________________

(įgyvendinančiosios institucijos pavadinimas)

________________________________________________________

(įgyvendinančiosios institucijos kodas, adresas, tel., faks. Nr., el. p.)

 

(adresatas)

___________________________________

(ES struktūrinio fondo pavadinimas)

 

IŠLAIDŲ DEKLARACIJA

 

                                       Nr. __________

                                                                                   (data)

______________________

(sudarymo vieta)

 

________________________________________________________________________________

 

Programos pavadinimas:

_____________________________________________________________________

 

Aš, toliau pasirašęs __________________________________________________________ ,

atstovaudamas <įgyvendinančios institucijos pavadinimas>, patvirtinu, kad visos deklaruotinos Europos Komisijai išlaidos, nurodytos pridėtoje ataskaitoje, yra <ES struktūrinio fondo pavadinimas> ir bendrojo viešojo ir (arba) privataus finansavimo lėšos, kurios buvo išmokėtos ir pripažintos deklaruotinomis Europos Komisijai teikiant paramą

 

po          20__ ______________ ___                 ir sudaro                                  litų

                                                                                                                (suma vienos šimtosios tikslumu)

 

Į pridėtą išlaidų ataskaitą (kuri yra šios išlaidų deklaracijos sudedamoji dalis), suskirstytą pagal BPD priemones, yra įtrauktos visos išlaidos, pripažintos deklaruotinomis Europos Komisijai iki 20___ _____________ ____ (imtinai).

 

Aš patvirtinu, kad <įgyvendinančiosios institucijos pavadinimas> veikla yra vykdoma pagal patvirtintas vidaus procedūras, atitinkančias Taisyklių nuostatas ir kad <įgyvendinančiosios institucijos pavadinimas> ėmėsi visų priemonių užtikrinti, kad:

1) deklaruojamos išlaidos atitinka išlaidų tinkamumo finansuoti reikalavimus, nustatytus BPD priede, Taisyklėse ir <BPD priemonės pavadinimas ir numeris> gairėse pareiškėjams/ kvietimo teikti paraiškas dokumentacijoje;

2) deklaruojamos išlaidos patirtos, apmokėtos ir pripažintos deklaruotinomis Europos Komisijai tinkamu finansuoti laikotarpiu;

3) deklaruojamų išlaidų sumos yra nurodytos teisingai, pagrįstos išlaidas pateisinančiais ir išlaidų apmokėjimą įrodančiais dokumentais ir šie dokumentai prieinami juos kontroliuoti ir audituoti įgaliotiems asmenims;

4) deklaruojamos išlaidos patirtos pagal tinkamai sudarytas paramos sutartis;

5) projekto vykdytojai yra tinkami skirti paramą;

6) projektams nebuvo suteikta parama iš kitų Europos Sąjungos finansuojamų programų;

7) išlaidos buvo patirtos, laikantis paramos sutarties nuostatų;

8) išlaidos buvo patirtos, laikantis viešųjų pirkimų taisyklių;

9) išlaidos buvo patirtos, laikantis atitinkamų valstybės pagalbos taisyklių;

10) išlaidos buvo patirtos nepažeidžiant ES horizontalaus lygio sričių (darnus vystymasis, lygios galimybės, informacinės visuomenės plėtra);

11) išlaidos buvo patirtos laikantis informavimo ir viešinimo taisyklių;

12) įsigytos prekės, suteiktos paslaugos ir atlikti darbai, už kuriuos deklaruojamos išlaidos;

13) deklaruojamos išlaidos atitinka projektų vykdytojų apskaitos duomenis;

14) visos finansinės operacijos, susijusios su deklaruojamomis išlaidomis, yra užfiksuotos SFMIS ir yra prieinamos jas kontroliuoti ir audituoti įgaliotiems asmenims;

15) duomenys nuolat ir teisingai įtraukiami į SFMIS;

16) yra užtikrinta pakankama audito seka (kaip tai nustatyta Europos Komisijos 2001 m. kovo 2 d. reglamento Nr. 438/2001 I priede).

 

Aš taip pat patvirtinu, kad:

                                                                                                                            (išbraukti nereikalingą)

17.

visi vadovaujančiosios institucijos pateikti privalomi vykdyti nurodymai, susiję su paramos lėšų administravimu bei valdymo ir kontrolės sistemos gerinimu,

 

buvo įgyvendinti

bus įgyvendinti iki…

nepateikta jokių privalomų vykdyti nurodymų

18.

visos vadovaujančiosios institucijos pateiktos rekomendacijos, susijusios su paramos lėšų administravimu bei valdymo ir kontrolės sistemos gerinimu,

 

buvo įgyvendintos

bus įgyvendintos iki....

buvo pateikti paaiškinimai

nepateikta jokių rekomendacijų

19.

nesustabdytas mokėjimas projektams pagal jau deklaruotas išlaidas

nebuvo nė vieno išlaidų sustabdymo atvejo

neįtrauktos tokios išlaidos

20.

deklaruotos išlaidos nepriklauso priemonei, apimančiai dar nepatvirtintą valstybės pagalbą,

taip

ne

21.

išlaidų deklaracijoje atsižvelgta į visas susigrąžintas sumas ir į pajamas, gautas iš palūkanų,

atsižvelgta į visas susigrąžintas sumas

atsižvelgta į visas gautas palūkanas

susigrąžintų sumų nebuvo

pajamų iš palūkanų nebuvo

22.

Ar buvo aptikta su šiais projektais susijusių pažeidimų?

taip

ne

23.

Paskutinės pažeidimų ataskaitos numeris ir data

 

 

 

(vadovo ar jo įgalioto asmens

pareigų pavadinimas)                      A. V.                    (parašas)                        (vardas ir pavardė)

 

 

IŠLAIDŲ DEKLARACIJOS PRIEDAS

 

IŠLAIDŲ PAGAL PRIORITETUS IR PRIEMONES ATASKAITA

 

Data:

 

Prioritetas (priemonė)

Iš viso sumokėtų ir tinkamų deklaruoti Europos Komisijai išlaidų suma (litais)

2004

...........

2008

iš viso

viešosios

privačios

išlaidos,

iš viso

viešosios

privačios

išlaidos,

iš viso

viešosios

privačios

išlaidos,

iš viso

viešosios

privačios

išlaidos,

iš viso

 

Europos Bendrijų

kitos

viešosios

Europos Bendrijų

kitos viešosios

Europos Bendrijų

kitos

viešosios

Europos Bendrijų

kitos viešosios

1 prioritetas

1.1 priemonė

1.2 priemonė

Kt.

2 prioritetas

1.1 priemonė

1.2 priemonė

Kt.

3 prioritetas

Kt.

Techninė pagalba

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso pagal <ES struktūrinio fondo pavadinimas> fondą

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_________________________________________                                                  _________                          

         (vadovo ar jo įgalioto asmens pareigų pavadinimas)                                              (parašas)                                                  (vardas ir pavardė)

 

 

 

IŠLAIDŲ ATASKAITOS PRIEDAS

 

SUMOS, SUGRĄŽINTOS NUO PASKUTINĖS DEKLARUOTŲ IŠLAIDŲ ATASKAITOS IR ĮRAŠYTOS DABARTINĖJE IŠLAIDŲ ATASKAITOJE (IŠVARDYTA PAGAL PRIEMONĘ)

 

Suma, kurią įsakyta grąžinti

 

Skolininkas

 

Sugrąžinimo įsakymo išleidimo data

 

Institucija, išleidusi sugrąžinimo įsakymą

 

Sugrąžinimo data

 

Susigrąžinta suma

 

 

 

(vadovo ar jo įgalioto asmens

pareigų pavadinimas)                                                   (vardas ir pavardė)                  (parašas)

______________

 

 

Lietuvos 2004–2006 m. bendrojo

programavimo dokumento priemonių ir

projektų, finansuojamų įgyvendinant šias

priemones, administravimo ir finansavimo

taisyklių 24 priedas

 

(Išlaidų deklaracijos forma)

 

__________________________________________

(tarpinės institucijos pavadinimas)

_______________________________________________________

(tarpinės institucijos kodas, adresas, tel., faks. Nr., el. p.)

 

(adresatas)

___________________________________

(ES struktūrinio fondo pavadinimas)

 

IŠLAIDŲ DEKLARACIJA

 

                                       Nr. __________

                                                                                   (data)

___________________

(sudarymo vieta)

 

________________________________________________________________________________

Programos pavadinimas:

__________________________________________________________________

 

Aš, toliau pasirašęs __________________________________________________________ ,

atstovaudamas <tarpinės institucijos pavadinimas>, patvirtinu, kad visos deklaruotinos Europos Komisijai išlaidos, nurodytos pridėtoje ataskaitoje, yra <ES struktūrinio fondo pavadinimas> ir bendrojo viešojo ir (arba) privataus finansavimo lėšos, kurios buvo išmokėtos ir pripažintos deklaruotinomis Europos Komisijai teikiant paramą

 

po          20__ ______________ ___                 ir sudaro                                      litų

                                                                                                                   (suma vienos šimtosios tikslumu)

 

Į pridėtą išlaidų ataskaitą (kuri yra šios išlaidų deklaracijos sudedamoji dalis), suskirstytą pagal BPD priemones, yra įtrauktos visos išlaidos, pripažintos deklaruotinomis Europos Komisijai iki 20___ ____________ ____ (imtinai).

 

Aš taip pat patvirtinu, kad <tarpinės institucijos pavadinimas> veikla yra vykdoma pagal patvirtintas vidaus procedūras, atitinkančias Taisyklių nuostatas ir kad <tarpinės institucijos pavadinimas> ėmėsi visų priemonių užtikrinti, kad:

1) reguliariai gaunamos ir saugomos <įgyvendinančiosios institucijos pavadinimas> išlaidų deklaracijos;

2) <įgyvendinančiosios institucijos pavadinimas> nuolat ir teisingai įtraukia duomenis į SFMIS;

3) <tarpinės institucijos pavadinimas> nuolat ir teisingai įtraukia duomenis į SFMIS;

4) deklaruojamos išlaidos atitinka išlaidų tinkamumo finansuoti reikalavimus, nustatytus BPD priede, Taisyklėse ir <BPD priemonės pavadinimas ir numeris> gairėse pareiškėjams/ kvietimo teikti paraiškas dokumentacijoje;

5) deklaruojamos išlaidos patirtos, apmokėtos ir pripažintos deklaruotinomis Europos Komisijai tinkamu finansuoti laikotarpiu;

6) įgyvendinančiųjų institucijų taikomos administravimo procedūros užtikrina, kad deklaruojamų išlaidų sumos yra nurodytos teisingai, pagrįstos išlaidas pateisinančiais ir išlaidų apmokėjimą įrodančiais dokumentais ir šie dokumentai yra prieinami juos tikrinti ir audituoti įgaliotiems asmenims;

7) deklaruojamos išlaidos patirtos pagal tinkamai sudarytas paramos sutartis;

8) projektams nebuvo suteikta parama iš kitų Europos Sąjungos finansuojamų programų;

9) išlaidos buvo patirtos, laikantis paramos sutarties nuostatų;

10) išlaidos buvo patirtos, laikantis viešųjų pirkimų taisyklių;

11) išlaidos buvo patirtos, laikantis atitinkamų valstybės pagalbos taisyklių;

12) išlaidos buvo patirtos nepažeidžiant ES horizontalaus lygio sričių (darnus vystymasis, lygios galimybės, informacinės visuomenės plėtra);

13) išlaidos buvo patirtos laikantis informavimo ir viešinimo taisyklių;

14) įsigytos prekės, suteiktos paslaugos ir atlikti darbai, už kuriuos deklaruojamos išlaidos;

15) deklaruojamos išlaidos atitinka projektų vykdytojų apskaitos duomenis;

16) visos finansinės operacijos, susijusios su deklaruojamomis išlaidomis, yra užfiksuotos SFMIS ir yra prieinamos jas kontroliuoti ir audituoti įgaliotiems asmenims;

17) yra užtikrinta pakankama audito seka (kaip tai nustatyta Europos Komisijos 2001 m. kovo 2 d. reglamento, Nr. 438/2001 I priede).

 

Aš taip pat patvirtinu, kad:

                                                                                                                            (išbraukti nereikalingą)

18.

visi vadovaujančiosios institucijos pateikti privalomi vykdyti nurodymai, susiję su paramos lėšų administravimu bei valdymo ir kontrolės sistemos gerinimu,

 

buvo įgyvendinti

bus įgyvendinti iki....

nepateikta jokių privalomų vykdyti nurodymų

19.

visos vadovaujančiosios institucijos pateiktos rekomendacijos, susijusios su paramos lėšų administravimu bei valdymo ir kontrolės sistemos gerinimu,

 

buvo įgyvendintos

bus įgyvendintos iki…

buvo pateikti paaiškinimai

nepateikta jokių rekomendacijų

20.

nesustabdytas mokėjimas projektams pagal jau deklaruotas išlaidas

nebuvo nė vieno išlaidų sustabdymo atvejo

neįtrauktos tokios išlaidos

21.

deklaruotos išlaidos nepriklauso priemonei, apimančiai dar nepatvirtintą valstybės pagalbą,

taip

ne

22.

Išlaidų deklaracijoje atsižvelgta į visas susigrąžintas sumas ir į pajamas, gautas iš palūkanų,

atsižvelgta į visas susigrąžintas sumas

atsižvelgta į visas gautas palūkanas

susigrąžintų sumų nebuvo

pajamų iš palūkanų nebuvo

23.

Ar buvo aptikta su šiais projektais susijusių pažeidimų?

taip

ne

24.

Paskutinės pažeidimų ataskaitos numeris ir data

 

 

 

(vadovo ar jo įgalioto asmens

pareigų pavadinimas)                      A. V.                    (parašas)                        (vardas ir pavardė)

 

 

 

IŠLAIDŲ DEKLARACIJOS PRIEDAS

 

IŠLAIDŲ PAGAL PRIORITETUS IR PRIEMONES ATASKAITA

 

Data:

 

Prioritetas (priemonė)

Iš viso sumokėtų ir tinkamų deklaruoti Europos Komisijai išlaidų suma (litais)

2004

......

2008

iš viso

viešosios

privačios

išlaidos,

iš viso

viešosios

privačios

išlaidos,

iš viso

viešosios

privačios

išlaidos,

iš viso

viešosios

privačios

išlaidos,

iš viso

 

Europos Bendrijų

kitos

viešosios

Europos Bendrijų

kitos viešosios

Europos Bendrijų

kitos

viešosios

Europos Bendrijų

kitos viešosios

1 prioritetas

1.1 priemonė

1.2 priemonė

Kt.

2 prioritetas

1.1 priemonė

1.2 priemonė

Kt.

3 prioritetas

Kt.

Techninė pagalba

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso pagal <ES struktūrinio fondo pavadinimas> fondą

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_________________________________                                                                   ______________________

          (vadovo ar jo įgalioto asmens pareigų pavadinimas)                                             (parašas)                                                  (vardas ir pavardė)

 

 

 

IŠLAIDŲ ATASKAITOS PRIEDAS

 

SUMOS, SUGRĄŽINTOS NUO PASKUTINĖS DEKLARUOTŲ IŠLAIDŲ ATASKAITOS IR ĮRAŠYTOS DABARTINĖJE IŠLAIDŲ ATASKAITOJE (IŠVARDYTA PAGAL PRIEMONĘ)

 

Suma, kurią įsakyta grąžinti

 

Skolininkas

 

Sugrąžinimo įsakymo išleidimo data

 

Institucija, išleidusi sugrąžinimo įsakymą

 

Sugrąžinimo data

 

Susigrąžinta suma

 

 

 

(vadovo ar jo įgalioto asmens

pareigų pavadinimas)                                                   (vardas ir pavardė)                  (parašas)

______________

 

 



[1]  Jei projekto vykdytojas yra biudžetinė įstaiga, jos prisiimami įsipareigojimai negali viršyti patvirtintų asignavimų sumos einamaisiais biudžetiniais metais.