I s

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL PROFESINIŲ LIGŲ TYRIMO IR APSKAITOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2004 m. balandžio 28 d. Nr. 487

Vilnius

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymo (Žin., 2003, Nr. 70-3170) 25 straipsnio 12 punktu, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Patvirtinti Profesinių ligų tyrimo ir apskaitos nuostatus (pridedama).

2. Pripažinti netekusiu galios Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. birželio 29 d. nutarimą Nr. 815 „Dėl Profesinių ligų tyrimo ir apskaitos nuostatų patvirtinimo“ (Žin., 2001, Nr. 57-2051).

 

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                             ALGIRDAS BRAZAUSKAS

 

 

 

SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRĖ                           VILIJA BLINKEVIČIŪTĖ


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m.

balandžio 28 d. nutarimu Nr. 487

 

PROFESINIŲ LIGŲ TYRIMO IR APSKAITOS NUOSTATAI

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Profesinių ligų tyrimo ir apskaitos nuostatai (toliau vadinama – šie Nuostatai) reglamentuoja profesinių ligų priežasčių tyrimą, profesinių ligų diagnozės, išskyrus ūmius apsinuodijimus, nustatymą, profesinių ligų registravimą ir apskaitą. Šie Nuostatai privalomi visiems juridiniams ir fiziniams asmenims, susijusiems su profesinių ligų tyrimu, diagnozės nustatymu ir apskaita.

2. Vadovaujantis šiais Nuostatais, profesinės ligos tiriamos:

2.1. asmenims, dirbantiems ar dirbusiems pagal darbo sutartis;

2.2. asmenims, einantiems ar ėjusiems valstybės tarnautojų pareigas valstybės ar savivaldybės institucijose ar įstaigose;

2.3. kitiems asmenims, nurodytiems Lietuvos Respublikos nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialinio draudimo įstatymo (Žin., 1999, Nr. 110-3207, 2003, Nr. 114-5114) 4 straipsnyje.

3. Šių Nuostatų taikymo krašto apsaugos sistemoje ypatumus nustato krašto apsaugos ministras, sveikatos apsaugos ministras ir socialinės apsaugos ir darbo ministras.

4. Šiuose Nuostatuose vartojamos sąvokos apibrėžtos Lietuvos Respublikos darbuotojų saugos ir sveikatos įstatyme (Žin., 2003, Nr. 70-3170).

 

II. PRANEŠIMAI APIE PROFESINĘ LIGĄ

 

5. Darbuotojas, įtaręs, kad yra susirgęs ūmia profesine liga, jeigu pajėgia tai padaryti, ar asmuo, matęs įvykį ar jo pasekmes, privalo nedelsdamas apie tai pranešti padalinio vadovui, darbdaviui atstovaujančiam asmeniui (toliau vadinama – įmonės vadovas), įmonės darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybai.

6. Padalinio vadovas, jo nesant – darbdavio įgaliotas asmuo (toliau vadinama – įmonės vadovo įgaliotas asmuo) ar įmonės vadovas, įtaręs, kad darbuotojas susirgo ūmia profesine liga, nedelsdamas privalo suteikti darbuotojui neatidėliotiną medicinos pagalbą, užtikrinti, kad jis būtų nugabentas į artimiausią asmens sveikatos priežiūros įstaigą, ir faksu, telefonograma ar kitomis ryšio priemonėmis apie įtariamą ūmią profesinę ligą pranešti Lietuvos Respublikos valstybinės darbo inspekcijos (toliau vadinama – Valstybinė darbo inspekcija) teritoriniam skyriui ir Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau vadinama – Valstybinė visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba) teritorinei įstaigai apskrityje, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos teritoriniam skyriui, kuriame darbuotojas apdraustas nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialiniu draudimu (toliau vadinama – draudimo įstaiga).

7. Darbuotojui mirus dėl įtariamos ūmios profesinės ligos, įmonės vadovas ar įmonės vadovo įgaliotas asmuo apie tai nedelsdamas praneša (telefonu, telefaksu, elektroniniu (paštu)) atitinkamos apylinkės prokuratūrai, Valstybinės darbo inspekcijos teritoriniam skyriui, Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos teritorinei įstaigai apskrityje ir draudimo įstaigai.

8. Ūmią profesinę ligą įtaręs asmens sveikatos priežiūros įstaigos gydytojas ne vėliau kaip per valandą nuo profesinės ligos pirminės diagnozės nustatymo informuoja apie tai Valstybinės darbo inspekcijos teritorinį skyrių, Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos teritorinę įstaigą apskrityje, darbdavį ir išsiunčia jiems pranešimą (1 priedas).

9. Lėtinę profesinę ligą įtaręs asmens sveikatos priežiūros įstaigos gydytojas ne vėliau kaip per 3 dienas nuo profesinės ligos pirminės diagnozės nustatymo išsiunčia darbdaviui, Valstybinės darbo inspekcijos teritoriniam skyriui ir Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos teritorinei įstaigai apskrityje pranešimą (1 priedas).

10. Darbuotojas, įtaręs profesinę ligą, turi teisę kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą. Profesinę ligą įtaręs asmens sveikatos priežiūros įstaigos gydytojas Profesinių ligų priežasčių tyrimo reglamento (toliau vadinama – reglamentas), kurį tvirtina Lietuvos Respublikos vyriausiasis valstybinis darbo inspektorius (toliau vadinama – vyriausiasis valstybinis darbo inspektorius) ir Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos direktorius, nustatyta tvarka informuoja Valstybinės darbo inspekcijos teritorinį skyrių.

11. Pranešimai apie įtariamą profesinę ligą registruojami Valstybinės darbo inspekcijos teritoriniuose skyriuose ir tą pačią dieną įvedami į Valstybinės darbo inspekcijos kompiuterinę informacinę duomenų bazę, taip pat registruojami Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos teritorinėse įstaigose apskrityse.

 

III. PROFESINIŲ LIGŲ PRIEŽASČIŲ TYRIMAS

 

12. Profesinės ligos priežasčių tyrimo procedūra atliekama vadovaujantis reglamentu. Profesinės ligos priežastys tiriamos dalyvaujant visiems profesinės ligos tyrimo komisijos (toliau vadinama – komisija) nariams darbuotojo, kuriam įtariama profesinė liga, darbo vietoje, jeigu ji išlikusi.

13. Profesinės ligos priežastys pradedamos tirti gavus pranešimą šių Nuostatų 8 arba 9 punkte nurodyta tvarka. Profesinės ligos priežastis tiria komisija, kurios sudėtyje yra Valstybinės darbo inspekcijos teritorinio skyriaus vedėjo paskirtas darbo inspektorius (komisijos pirmininkas), Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos teritorinės įstaigos apskrityje vadovo paskirtas specialistas ir asmens sveikatos priežiūros įstaigos vadovo paskirtas gydytojas, įtaręs profesinę ligą.

14. Ūmių profesinių ligų, dėl kurių mirė 3 ir daugiau darbuotojų, priežastis tiria komisija. Komisijai pirmininkauja vyriausiasis valstybinis darbo inspektorius, jos nariai – Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos direktorius (pavaduotojas) ar kitas šios tarnybos direktoriaus skirtas atstovas, Valstybinės darbo inspekcijos teritorinio skyriaus viršininkas ir po vieną Valstybinės darbo inspekcijos, Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos teritorinės įstaigos apskrityje atstovą.

15. Tiriant profesinių ligų priežastis, dalyvauja darbdavio atstovas, darbuotojų atstovas (atstovai) saugai ir sveikatai, gali dalyvauti darbuotojas, kurio profesinė liga tiriama, arba jo atstovas ir draudimo įstaigos atstovas. Darbuotojas, kurio profesinė liga tiriama, jo atstovas turi teisę susipažinti su profesinės ligos priežasčių tyrimo medžiaga.

16. Komisijos prašymu:

16.1. įmonės, kurioje dirba ar dirbo darbuotojas, vadovas ar įmonės vadovo įgaliotas asmuo privalo pateikti duomenis apie darbuotojo dirbtą arba atliekamą darbą (profesijas, darbo trukmę, profesinės rizikos veiksnius, jų tyrimus, aplinkybes, turėjusias įtakos įtariamai profesinei ligai), darbo veiklos organizavimą ir atliktus privalomus sveikatos tikrinimus;

16.2. Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos teritorinė įstaiga apskrityje privalo pateikti turimus archyvinius duomenis apie darbuotojo darbo sąlygų higieninių tyrimų ir darbo vietų higieninio įvertinimo rezultatus, turimus profesinės rizikos tyrimo duomenis;

16.3. asmens sveikatos priežiūros įstaiga privalo pateikti duomenis apie darbuotojo privalomus sveikatos tikrinimus, asmens ligos istorijos išrašą ir Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintos formos siuntimą darbo medicinos gydytojui.

17. Nustačiusi, kad įtariamai profesinei ligai darbas ankstesnėje darbovietėje galėjo turėti įtakos, komisija tyrimą atlieka ankstesnėje darbovietėje ar darbovietėse. Jeigu įmonės vadovo įgaliotas asmuo (asmenys) ar įmonės vadovas atsisako pateikti komisijai reikiamus duomenis, taip pat negalima atlikti faktinio darbo sąlygų tyrimo, nes nėra įmonių (likviduotos, reorganizuotos, pertvarkytos) ar darbo vietų (reorganizuotos, pertvarkytos), kuriose darbuotojas dirbo, profesinės ligos priežastys tiriamos remiantis darbuotojo ir liudytojų raštiškais parodymais. Jeigu asmuo, kurio profesinė liga tiriama, dirbo daugiau nei vienoje darbovietėje, profesinės ligos tyrimo ir patvirtinimo akte (2 priedas) surašomos tik tos darbovietės, kuriose dirbtas darbas galėjo turėti įtakos profesinės ligos vystymuisi.

18. Įtariamos profesinės ligos priežastys turi būti ištirtos per 30 darbo dienų nuo pranešimo apie profesinę ligą užregistravimo Valstybinės darbo inspekcijos teritoriniame skyriuje. Jeigu tyrimas sudėtingas (neatliktas profesinės rizikos vertinimas, nežinoma pavojingų cheminių medžiagų sudėtis, būtina surinkti duomenis iš kelių darboviečių, technologinių procesų charakteristikoms nustatyti reikia ekspertizės, likviduojamos, reorganizuojamos ar pertvarkomos įmonės, darbo vietos ir kitais atvejais), komisijos pirmininko teikimu, nurodžius priežastis, tyrimas gali būti pratęstas ne ilgiau kaip 20 darbo dienų vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus įsakymu. Jeigu vyriausiasis valstybinis darbo inspektorius yra komisijos pirmininkas, tyrimas gali būti pratęstas komisijos sprendimu, nurodžius pratęsimo priežastis.

19. Įmonių, kuriose dirba ar dirbo darbuotojas, vadovai, įmonių vadovų įgalioti asmenys privalo komisijai sudaryti sąlygas ištirti įtariamos profesinės ligos priežastis, aprūpinti ją transportu ir ryšių priemonėmis, padaryti dokumentų, kurių reikia tyrimui atlikti, kopijas.

20. Komisijos pirmininkas, organizuodamas profesinių ligų priežasčių tyrimą, gali pasitelkti ekspertus ir atitinkamus specialistus. Už ekspertizes, kurias atlieka ne valstybinės įstaigos, sumokama Valstybinės darbo inspekcijos tam tikslui skirtomis lėšomis.

21. Komisija, ištyrusi įtariamos profesinės ligos priežastis, reglamente nustatyta tvarka užpildo ir pasirašo profesinės ligos tyrimo ir patvirtinimo akto (toliau vadinama – aktas) pirmąją dalį („Profesinės ligos priežasčių tyrimas“). Su akto pirmąja dalimi supažindinamas darbuotojas ar jo atstovas ir įmonės vadovas pasirašytinai.

22. Komisijos sprendimus dėl įtariamos profesinės ligos priežasčių ir tyrimo tvarkos darbuotojas, kuriam įtariama profesinė liga, tiriant dalyvavę darbuotojų atstovas (atstovai) saugai ir sveikatai, įmonės vadovas gali apskųsti vyriausiajam valstybiniam darbo inspektoriui ar teismui.

23. Komisijos pirmininkas akto su užpildyta pirmąja dalimi vieną egzempliorių reglamento nustatyta tvarka pateikia sveikatos priežiūros įstaigai.

 

IV. PROFESINIŲ LIGŲ NUSTATYMAS

 

24. Profesinės ligos nustatomos vadovaujantis profesinių ligų sąrašu, tvirtinamu Lietuvos Respublikos Vyriausybės, ir 10- osios redakcijos Tarptautine statistine ligų ir sveikatos problemų klasifikacija (TLK-10), įvesta sveikatos apsaugos ministro 1996 m. spalio 28 d. įsakymu Nr. 542 (Žin., 2001, Nr. 50-1758).

25. Profesinės ligos diagnozę nustato darbo medicinos gydytojas, turintis šios veiklos licenciją.

26. Profesinės ligos diagnozei nustatyti būtini šie dokumentai:

26.1. asmens sveikatos priežiūros įstaigos, kurioje asmuo gydosi (prisirašęs), Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintos formos siuntimas darbo medicinos gydytojui, asmens ligos istorijos išrašas;

26.2. aktas su užpildyta pirmąją dalimi.

27. Darbo medicinos gydytojas ne vėliau kaip per 2 mėnesius nuo šių Nuostatų 26 punkte nurodytų dokumentų gavimo ištiria asmenį ir nustato profesinės ligos diagnozę arba jos nenustato.

28. Darbo medicinos gydytojas, nustatęs profesinės ligos diagnozę arba jos nenustatęs, reglamento nustatyta tvarka užpildo, pasirašo ir išsiunčia komisijos pirmininkui akto antrąją dalį („Profesinės ligos patvirtinimas“).

29. Komisijos pirmininkas, gavęs akto antrąją dalį su nustatyta ar nenustatyta profesinės ligos diagnoze, per 3 darbo dienas pateikia pasirašyti aktą komisijos nariams, įmonės vadovui ir darbuotojų atstovui (atstovams) saugai ir sveikatai.

30. Komisijos pirmininkas aktą per 3 darbo dienas nuo jo pasirašymo įteikia pasirašytinai įmonės vadovui ir darbuotojui ar jo atstovui, išsiunčia asmens sveikatos priežiūros įstaigai, kurioje įtarta profesinė liga, Valstybinės darbo inspekcijos teritoriniam skyriui, draudimo įstaigai, Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros teritorinei įstaigai apskrityje, o jeigu nuo ūmios profesinės ligos asmuo miršta, – atitinkamos apylinkės prokuratūrai. Profesinių ligų valstybės registro tvarkymo įstaigai komisijos pirmininkas per 3 darbo dienas nuo akto surašymo užpildo ir išsiunčia nustatytosios formos profesinės ligos kortelę.

31. Suinteresuoti asmenys (darbuotojas ar jo atstovas, įmonės vadovas, draudimo įstaiga), nesutinkantys su profesinės ligos diagnozės nustatymu ar nenustatymu, ne vėliau kaip per 2 mėnesius nuo akto gavimo dienos turi teisę raštu kreiptis į Centrinę darbo medicinos ekspertų komisiją.

32. Ginčytinus klausimus, susijusius su profesinės ligos diagnozės nustatymu, sprendžia Centrinė darbo medicinos ekspertų komisija teisės aktų nustatyta tvarka. Centrinė darbo medicinos ekspertų komisija, priėmusi sprendimą dėl profesinės ligos diagnozės nustatymo, surašo išvadą dėl profesinės ligos pagrįstumo (nepagrįstumo). Centrinės darbo medicinos ekspertų komisijos pirmininkas per 3 dienas nuo išvados surašymo išsiunčia po vieną jos egzempliorių Valstybinės darbo inspekcijos teritoriniam skyriui, darbuotojui, darbdaviui ir draudimo įstaigai, o jeigu išvada surašyta dėl profesinės ligos nepagrįstumo, vieną jos egzempliorių – ir Profesinių ligų valstybės registro tvarkymo įstaigai. Suinteresuoti asmenys, nesutikę su Centrinės darbo medicinos ekspertų komisijos sprendimu, gali jį apskųsti teismui.

 

V. PROFESINIŲ LIGŲ REGISTRAVIMAS IR APSKAITA

 

33. Profesinės ligos registruojamos Profesinių ligų valstybės registre ir Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos teritorinėje įstaigoje apskrityje Profesinių ligų valstybės registro nuostatų, tvirtinamų Lietuvos Respublikos Vyriausybės, nustatyta tvarka.

34. Aktai ir Centrinės darbo medicinos ekspertų komisijos išvados registruojami, įtraukiami į apskaitą Valstybinės darbo inspekcijos teritorinio skyriaus profesinių ligų tyrimo ir patvirtinimo aktų registravimo žurnale (3 priedas) ir įvedami į Valstybinės darbo inspekcijos kompiuterinę informacinę profesinių ligų duomenų bazę.

35. Aktus ir Centrinės darbo medicinos ekspertų komisijos išvadas įmonės, kurios buvusiam ar esamam darbuotojui nustatyta profesinė liga, vadovo įgaliotas asmuo registruoja profesinių ligų tyrimo dokumentų registravimo žurnale (4 priedas).

36. Aktai su tyrimo medžiaga ir Centrinės darbo medicinos ekspertų komisijos išvados saugomos Valstybinėje darbo inspekcijoje reglamento nustatyta tvarka, taip pat įmonėje, kurios buvusiam ar esamam darbuotojui nustatyta profesinė liga, laikantis Lietuvos archyvų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatytų dokumentų saugojimo terminų.

37. Likviduojant įmonę, aktai ir Centrinės darbo medicinos ekspertų komisijos išvados perduodami saugoti Lietuvos Respublikos archyvų įstatymo (Žin., 1995, Nr. 107-2389) nustatyta tvarka.

______________


Profesinių ligų tyrimo ir apskaitos nuostatų

1 priedas

 

_______________________________________________________

(asmens sveikatos priežiūros įstaigos pavadinimas)

_______________________________________________________

(įstaigos duomenys)

 

_______________________

(adresatas)

 

PRANEŠIMAS APIE ĮTARIAMĄ PROFESINĘ LIGĄ

 

________________Nr. ____________

                                                                           (data)

 

 

1. Asmuo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                            (vardas ir pavardė)

(asmens kodas)

 

2. Asmens adresas, telefono numeris

 

 

 

3. Įmonė (paskutinė, kurioje asmuo dirbo veikiamas profesinės rizikos veiksnių, galėjusių sukelti profesinę ligą)

 

 

(įmonės pavadinimas, adresas, telefono numeris)

 

4. Profesija, pareigos

 

 

 

 

 

 

 

5. Užsiėmimas, pažymėti: dirba – 1, nedirba – 2

 

 

6. Socialinė padėtis, pažymėti: pensininkas – 1, bedarbis – 2, invalidas – 3

 

 

7. Profesinės ligos pirminė diagnozė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                (kodas)

8. Profesinė liga, įtarta (pažymėti): 1 – profilaktiškai tikrinant sveikatą, 2 – kreipimosi dėl susirgimo

 

į asmens sveikatos priežiūros įstaigą metu, 3 – gydantis stacionare, 4 – kitais būdais.

 

 

_____________________________                                                                                                      

(gydytojo pareigos, telefono numeris)              (parašas)                            (vardas ir pavardė)

 

___________________

(asmeninis spaudas)

______________


Profesinių ligų tyrimo ir apskaitos nuostatų

2 priedas

 

_____________________________________________________

(profesinės ligos tyrimo komisijos pavadinimas)

 

PROFESINĖS LIGOS TYRIMO IR PATVIRTINIMO AKTAS

 

_____________ Nr. ___________

                                                             (data)

_______________________

(sudarymo vieta)

 

I DALIS. PROFESINĖS LIGOS PRIEŽASČIŲ TYRIMAS

 

Profesinės ligos tyrimo komisija, susidedanti iš

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

remdamiesi______________________________________________________________________ ,

1. Pranešimu apie profesinę ligą (įtariamą)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                            (užpildymo data)

 

2. Profesinės ligos pirmine diagnoze (nurodyta TLK)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

nustatė:

 

3. Darbuotojas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                      (vardas ir pavardė)                                                   (asmens kodas)

 

4. Amžius (metais)

 

 

 

 

 

5. Lytis: vyras – 1, moteris – 2, nežinoma – 9

 

 

 

 

6. Išsilavinimas: pradinis – 1, pagrindinis – 2, vidurinis – 3, specialusis vidurinis – 4, aukštesnysis – 5, aukštasis – 6

 

 

 

 

7. Gyvenamoji vieta

 

 

 

 

 

 

                                         (adresas, teritorijos administracinio vieneto kodas)

 

 

 

 

 

8. Užsiėmimas, pažymėti: dirba – 1, nedirba – 2

 

 

 

 

8.1. socialinė padėtis, pažymėti: pensininkas – 1, bedarbis – 2, invalidas – 3

 

 

 

 

8.2. jeigu dirba, įmonė, kurioje dirba

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                               (pavadinimas ir kodas)

 

 

 

(adresas, pašto indeksas, telefono, fakso numeriai, teritorijos administracinio vieneto kodas)

 

 

 

 

 

 

 

 

9. Įmonė (paskutinė, veikiant profesinės rizikos veiksniams, galėjusiems sukelti profesinę ligą)

 

 

 

(pavadinimas, adresas, pašto indeksas, telefono, fakso numeriai, kodas)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9.1. ekonominės veiklos rūšis (pavadinimas ir kodas)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9.2. darbo vieta

(padalinys, skyrius, baras)

 

 

9.3. apmokytas darbų saugos ir sveikatos klausimais dirbti veikiant profesinės rizikos veiksniams

(taip – 1, ne – 2, nereikėjo – 3, nėra duomenų – 4)

 

 

9.4. įvadinio instruktavimo data

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9.5. instruktuotas saugiai dirbti darbą, kurį atliekant veikė profesinės rizikos veiksniai, data

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9.6. profesija, kodas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9.7. pareigos

 

 

 

10. Darbo stažas (metais):

 

10.1. bendras

 

 

10.2. paskutinėje įmonėje, veikiant profesinės rizikos veiksniams, susijusiems su profesinės ligos pirmine diagnoze

 

 

10.3. veikiant profesinės rizikos veiksniams, susijusiems su profesinės ligos pirmine diagnoze:

Profesinės ligos pirminė diagnozė

Kodas

Profesinės rizikos veiksnys

(pavadinimas)

Stažas (metais)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11. Darbo veiklos raida:

Įmonė

Profesija

Darbo laikotarpis

(nuo – iki)

Darbo trukmė

(metais)

Profesinės rizikos veiksniai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12. Aplinkybės, turėjusios įtakos įtariamai profesinei ligai: įmonės, darbo vietos, technologinio proceso, gamybos priemonių charakteristika, įvairios rizikos įvertinimas parenkant asmenines apsaugos priemones, darbo ir poilsio režimas:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13. Ankstesnių (archyvinių) higieninių tyrimų rezultatai:

 

 

 

 

 

 

 


 

14. Profesinės rizikos veiksniai:

Įmonė, profesija ir darbo procesas

Darbo proceso trukmė (minutėmis ar valandomis)

Profesinės rizikos veiksnys

Išmatuotas veiksnio dydis*

Leistina ribinė vertė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

* Pateikti matavimų atlikimo datas.

15. Privalomųjų sveikatos tikrinimų duomenys:

Profesinės rizikos veiksnys, darbo pobūdis

Tikrinimo data

Išvada apie sveikatos būklę

Sveikatos priežiūros įstaiga ir gydytojo pavardė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16. Priežastys, galėjusios sukelti profesinę ligą (pagal Europos profesinių ligų priežasčių klasifikaciją)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16.1. naudojimo kategorijos, galėjusios sukelti profesinę ligą (pagal Europos naudojimo kategorijų klasifikaciją)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16.2. profesinės ligos vystymosi priežastys: netinkamas darbų organizavimas – 1, netinkamas darbo vietos įrengimas – 2,

darbo atlikimas nustatytąja tvarka neapmokyto ir (ar) neatestuoto, neinstruktuoto saugos ir sveikatos darbe klausimais

asmens – 3, leidimas atlikti darbą asmeniui, kuriam šis darbas neleistinas dėl jo sveikatos būklės, – 4, darbo priemonės

gedimas dėl netinkamos jos priežiūros – 5, kolektyvinių saugos priemonių neįrengimas ir (ar) netinkamų kolektyvinių saugos

priemonių naudojimas – 6, neaprūpinimas asmeninėmis apsaugos priemonėmis – 7, apsaugos priemonių nenaudojimas – 8

 

 

17. Prevencinės priemonės:

Eil. Nr.

Priemonių pavadinimai

Įvykdymo terminai

 

 

 

 

 

 

 

Komisijos pirmininkas                                    ____________________________________________

                                                                                          (parašas)                         (vardas ir pavardė)

 

Komisijos nariai:                                             ____________________________________________

                                                                                          (parašas)                         (vardas ir pavardė)

 

____________________________________________

                                                                                          (parašas)                         (vardas ir pavardė)

 

Susipažinome

 

________________________________________________________________________________

(darbuotojas, kurio profesinė liga tiriama, arba jo                              (įmonės vadovas)

atstovas)

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

                               (parašas)                                                                      (parašas)

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

                       (vardas ir pavardė)                                                      (vardas ir pavardė)

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

                                 (data)                                                                           (data)

________________________________________________________________________________

 

 

II DALIS. PROFESINĖS LIGOS PATVIRTINIMAS

 

18. Sveikatos priežiūros įstaiga, nustačiusi (nenustačiusi) profesinę ligą________________________

 


 (pavadinimas, adresas, pašto indeksas, telefonas, faksas, kodas)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19. Profesinės ligos diagnozės nustatymo (nenustatymo) data

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20. Profesinės ligos diagnozė, kodas:

 

 

20.1. pagrindinė

 

 

 

 

 

                                                                                                                    (pagrindinis kodas)

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                    (papildomas kodas)

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                (pagrindinis kodas)

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                    (papildomas kodas)

20.2. gretutinė (neprofesinė)

 

 

 

 

 

20.3. pagal Europos profesinių ligų sąrašą

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

21. Profesinės ligos priežastis (pagal Europos profesinių ligų priežasčių klasifikaciją)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

22. Naudojimo kategorijos, sukėlusios profesinę ligą (pagal Europos naudojimo kategorijų klasifikaciją)

 

 

 

23. Profesinės ligos eiga, pažymėti: ūmi – 1, lėtinė – 2

 

24. Profesinės ligos diagnozės nepatvirtinimo priežastys: __________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

_____________________________                                                                                                      

(gydytojo pareigos, telefono numeris)           (parašas)                               (vardas ir pavardė)

 

25. Aktas surašytas ......... egzemplioriais

Komisijos pirmininkas                                    ____________________________________________

                                                                                          (parašas)                         (vardas ir pavardė)

 

Komisijos nariai:                                             ____________________________________________

                                                                                          (parašas)                         (vardas ir pavardė)

 

____________________________________________

                                                                                          (parašas)                         (vardas ir pavardė)

 

Įmonės vadovas                                              ____________________________________________

                                                                                          (parašas)                         (vardas ir pavardė)

 

Darbuotojų atstovas (atstovai) saugai ir sveikatai _________________________________________             

                                                                                          (parašas)                         (vardas ir pavardė)

 

Pastaba. Surašoma Profesinių ligų tyrimo ir apskaitos nuostatų ir Profesinių ligų priežasčių tyrimo reglamento nustatyta tvarka.

______________


Profesinių ligų tyrimo ir apskaitos nuostatų

3 priedas

 

____________________________________________________

(dokumento sudarytojo pavadinimas)

 

PROFESINIŲ LIGŲ TYRIMO IR PATVIRTINIMO AKTŲ REGISTRAVIMO ŽURNALAS ________________

(identifikavimo žymuo)

 

Reg. Nr.

Profesinės ligos tyrimo ir patvirtinimo akto data

Centrinės darbo medicinos ekspertų komisijos išvados data ir numeris

Asmens vardas, pavardė

Asmens adresas

Profesija, specialybė, pareigos

Profesinė liga (diagnozė)

Įmonės ar įmonių, kuriose darbuotojas dirbo veikiamas profesinės rizikos veiksnių, sukėlusių profesinę ligą, pavadinimas (-ai), kodas (-ai)

Ekonominės veiklos rūšis

Profesinės rizikos veiksniai, sukėlę profesinę ligą

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

______________

 


Profesinių ligų tyrimo ir apskaitos nuostatų

4 priedas

 

____________________________________________________

(dokumento sudarytojo pavadinimas)

 

PROFESINIŲ LIGŲ TYRIMO DOKUMENTŲ REGISTRAVIMO ŽURNALAS ________________

(identifikavimo žymuo)

 

Reg. Nr.

Registracijos data

Darbuotojas

Profesinės ligos tyrimo ir patvirtinimo akto data ir Nr.

Centrinės darbo medicinos ekspertų komisijos išvados data ir Nr.

vardas

pavardė

asmens kodas

adresas

profesija, specialybė, pareigos

1

2

3

4

5

6

7

8

9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

______________