LIETUVOS RESPUBLIKOS VALDYMO REFORMŲ IR SAVIVALDYBIŲ REIKALŲ MINISTRAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL ATOSTOGŲ DĖL ASMENINIŲ APLINKYBIŲ SKYRIMO TVARKOS PATVIRTINIMO

 

2000 m. rugsėjo 8 d. Nr. 95

Vilnius

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos valstybės tarnybo įstatymo (Žin., 1999, Nr. 66-2130; 2000, Nr. 75-2270) 52 straipsnio 1 dalimi,

Tvirtinu Atostogų dėl asmeninių aplinkybių skyrimo tvarką (pridedama).

 

 

VALDYMO REFORMŲ

IR SAVIVALDYBIŲ REIKALŲ MINISTRAS                                     JONAS RUDALEVIČIUS

______________

 


 

PATVIRTINTA

valdymo reformų ir

savivaldybių reikalų ministro

2000 m. rugsėjo 8 d. įsakymu Nr. 95

 

ATOSTOGŲ DĖL ASMENINIŲ APLINKYBIŲ SKYRIMO TVARKA

 

I. Bendrosios nuostatos

 

1. Karjeros valstybės tarnautojai turi teisę į atostogas dėl asmeninių aplinkybių.

2. Atostogos gali būti suteiktos karjeros valstybės tarnautojams, kurie turi ne mažesnį kaip 2 metų nepertraukiamos tarnybos stažą karjeros valstybės tarnautojo pareigose.

3. Atostogų trukmė – nuo 3 mėnesių iki 3 metų.

4. Atostogos dėl asmeninių aplinkybių nesuteikiamos karjeros valstybės tarnautojui, kuriam galioja tarnybinė nuobauda arba kuris pagal VTĮ 29 straipsnio nuostatas perkeltas į žemesnes pareigas.

 

ATOSTOGŲ SUTEIKIMO TVARKA

 

5. Valstybės tarnautojas, norėdamas išeiti atostogų dėl asmeninių aplinkybių, pateikia įstaigos personalo tarnybai ar asmeniui, atsakingam už personalo tvarkymą įstaigoje (toliau – personalo tarnyba), prašymą dėl atostogų suteikimo.

6. Prašyme turi būti nurodyta, nuo kokios datos ir kuriam laikotarpiui valstybės tarnautojas prašo suteikti jam atostogas.

7. Prašymas turi būti pateiktas ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas iki atostogų pradžios.

8. Įstaigos vadovas privalo suteikti atostogas karjeros valstybės tarnautojui prašyme nurodytais terminais, išskyrus tą atvejį, kai valstybės tarnautojas yra neatlikęs iki prašymo pateikimo jam pavestų tarnybinių užduočių. Šiuo atveju atostogos suteikiamos ne vėliau kaip po 14 darbo dienų.

9. Valstybės tarnautojas praranda valstybės tarnautojo statusą ir atleidžiamas iš valstybės tarnybos nuo prašyme nurodytos pirmos atostogų dienos, o esant 8 punkte nurodytoms aplinkybėms, ne vėliau kaip po 14 darbo dienų.

10. Atleidžiant valstybės tarnautoją iš valstybės tarnybos, su juo visiškai atsiskaitoma, taip pat ir už nepanaudotas kasmetines atostogas.

11. Valstybinio socialinio draudimo pažymėjime įrašoma: „Atleistas iš valstybės tarnybos pagal VTĮ 56 straipsnio 1 dalies 16 punktą“.

 

Baigiamosios nuOstatos

 

12. Asmuo, norėdamas atkurti karjeros valstybės tarnautojo statusą, turi kreiptis į Valstybės tarnybos departamentą ne vėliau kaip per 31 dieną po atostogų pabaigos.

13. Asmuo gali prašyti atkurti karjeros valstybės tarnautojo statusą ir nepasibaigus atostogoms.

______________