VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBOS PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS VADO
Į S A K Y M A S
DĖL ASMENŲ, VYKSTANČIŲ PER VALSTYBĖS SIENĄ, KELIONĖS DOKUMENTŲ ŽYMĖJIMO IR DOKUMENTŲ TIKRINIMO INSTRUKCIJŲ PATVIRTINIMO
2006 m. spalio 6 d. Nr. 4-705
Vilnius
Siekdamas tinkamai įgyvendinti Šengeno sienų kodekso nuostatas bei gerinti asmenų dokumentų tikrinimą pasienio kontrolės punktuose:
1. Tvirtinu pridedamas:
1.1. Asmenų, vykstančių per valstybės sieną, kelionės dokumentų žymėjimo instrukciją (toliau – Dokumentų žymėjimo instrukcija);
2. Įpareigoju:
2.1. Rinktinių vadus užtikrinti, kad iki 2006-12-01 pasienio kontrolės punktai būtų aprūpinti Dokumentų žymėjimo instrukcijos 4 priede nurodytais spaudais (po vieną spaudą kiekvienam pasienio kontrolės punktui, nurodytam Dokumentų žymėjimo instrukcijos 5 priede, po vieną spaudą kiekvienam rinktinių sienos apsaugos skyriui (SAS)).
3. Pripažįstu netekusiais galios:
3.1. Valstybės sienos apsaugos tarnybos (tarnyba) vado 2005 m. liepos 5 d. įsakymą Nr. 4-394 „Dėl asmenų, vykstančių per valstybės sieną, kelionės dokumentų žymėjimo ir asmenų, vykstančių per valstybės sieną, dokumentų tikrinimo instrukcijų patvirtinimo“;
3.2. tarnybos vado 2006 m. vasario 13 d. įsakymą Nr. 4-108 „Dėl Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos vado 2005 m. liepos 5 d. įsakymo Nr. 4-394 „Dėl asmenų, vykstančių per valstybės sieną, kelionės dokumentų žymėjimo ir asmenų, vykstančių per valstybės sieną, dokumentų tikrinimo instrukcijų patvirtinimo“ pakeitimo“;
3.3. tarnybos vado 2006 m. kovo 22 d. įsakymą Nr. 4-195 „Dėl Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos vado 2005 m. liepos 5 d. įsakymo Nr. 4-394 „Dėl asmenų, vykstančių per valstybės sieną, kelionės dokumentų žymėjimo ir asmenų, vykstančių per valstybės sieną, dokumentų tikrinimo instrukcijų patvirtinimo“ pakeitimo“.
PATVIRTINTA
Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie
Lietuvos Respublikos vidaus reikalų
ministerijos vado 2006 m. spalio 6 d.
įsakymu Nr. 4-705
ASMENŲ, VYKSTANČIŲ PER VALSTYBĖS SIENĄ, KELIONĖS DOKUMENTŲ ŽYMĖJIMO INSTRUKCIJA
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Asmenų, vykstančių per valstybės sieną, kelionės dokumentų žymėjimo instrukcija (toliau – instrukcija) nustato detalius kelionės dokumentų žymėjimo reikalavimus.
2. Datos spaudu kelionės dokumente, jeigu kitaip nenustatyta, patvirtinamas oficialus atvykimo ir išvykimo iš Europos Sąjungos ar vien tik iš Lietuvos Respublikos faktas.
II. KELIONĖS DOKUMENTŲ IR VIZŲ ŽYMĖJIMAS
4. Datos spaudu, jeigu kitaip nenustatyta, žymima eiliškumo tvarka, nuo dokumento pabaigos ar pradžios, priešingos duomenų lapui, nuo viršaus iki apačios. Atvykimo datos spaudas dedamas dešinėje puslapio pusėje, o išvykimo – kairėje laikantis 180 laipsnio kampo (lygiagretiškumo principu). Nesant galimybės lygiagrečiai dėti datos spaudų (jei datos spaudai yra per dideli ar tam nepakanka vietos), jie dedami 90 laipsnių kampu vienas šalia kito ir, jei yra galimybė, šalia paskutinio atvykimo datos spaudo. Datos spaudai dedami taip, kad neuždengtų vienas kito bei teksto dokumentuose.
5. Kai kelionės dokumente numatytas kitoks žymėjimo eiliškumas arba esant piliečio prašymui, jei antspaudavimas galėtų sukelti jam pagrįstų didelių sunkumų, datos spaudas dedamas į atskirą lapą (1 priedas), kuriame įrašomas asmens vardas, pavardė, dokumento numeris ir įdedama į pasą.
Pareigūnas, teigimai įvertinęs piliečio prašymą ir nusprendęs datos spaudą dėti į atskirą lapą, turi paimti iš tokio piliečio motyvuotą rašytinį prašymą. Tokiu atveju padaromos dokumentų kopijos. Surinkti dokumentai saugomi užkardoje (pasienio kontrolės punkte (toliau – PKP)). Dokumento nežymėjimo atvejį būtina užfiksuoti Valstybės sienos apsaugos tarnybos (toliau – VSAT) informacinėje sistemoje įrašant komentarą.
Asmeniui išvykstant, toks lapas žymimas išvykimo spaudu, VSAT informacinėje sistemoje įrašomas komentaras, lapas grąžinamas pateikėjui.
6. Vizų žymėjimas:
6.1. Atvykstantiems ir išvykstantiems užsieniečiams, kuriems taikomas vizų reikalavimas, datos spaudas dedamas jei įmanoma taip, kad padengtų vizos kraštą, o vizoje esantys įrašai netaptų neįskaitomi ar nebūtų pakenkta vizos įklijos apsauginėms savybėms. Mašininio skaitymo zona datos spaudu nežymima.
6.2. Jeigu viza datos spaudu turi būti žymima kelis kartus (pavyzdžiui, daugkartinio atvykimo vizos atveju), tai daroma puslapyje, esančiame priešais puslapį, kuriame yra įklijuota viza. Jei tas puslapis negali būti naudojamas, datos spaudas dedamas kitame puslapyje.
6.3. Užsieniečiams atvykstant su Lietuvos Respublikos galiojančia vienkartine A, B ir C viza ar jai prilygintu dokumentu (angl. Facilitated Rail Transit Document, toliau – FRTD), datos spaudu įvažiavimas žymimas vizos ar jai prilyginto dokumento dešinėje pusėje, o išvykimas – kairėje.
6.4. Užsieniečiams pirmą kartą atvykstant su D galiojančia viza, datos spaudu žymima vizos dešinėje pusėje. Kiti išvykimo ir atvykimo datos spaudai dedami kitame puslapyje, kaip nurodyta instrukcijos 6.2 punkte. Pasibaigus D vizos galiojimo laikui, paskutinį kartą išvykstant iš Lietuvos Respublikos, ji yra uždaroma datos spaudu žymint vizos kairėje pusėje.
6.5. Užsieniečiams vykstant pirmą kartą į Lietuvos Respubliką su galiojančiomis dvikartinėmis ar daugkartinėmis A, B, ir C vizomis ar joms prilygintais dokumentais (FRTD, arba angl. Facilitated Transit Document, toliau – FTD), datos spaudu žymima vizos ar jai prilyginto dokumento dešinėje pusėje. Kiti išvykimo ir atvykimo datos spaudai dedami kitame puslapyje (FRTD įklijos blanko kitoje pusėje), kaip nurodyta instrukcijos 6.2 punkte. Išvykstant iš Lietuvos Respublikos su šia viza ar jai prilygintu dokumentu antrą kartą arba pasibaigus galiojimo laikui, ji yra uždaroma, datos spaudu žymint vizos kairėje pusėje.
6.6. Užsieniečiams vykstant per Lietuvos Respublikos valstybės sieną (toliau – valstybės siena) su leidimu laikinai ar nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje arba kitose Europos Sąjungos valstybėse, vizos įklija (leidimas gyventi) nežymima, o datos spaudais žymima kituose puslapiuose šios instrukcijos nustatyta tvarka. Tokių asmenų kelionės dokumentai žymimi Šengeno sienų kodekso nustatyta tvarka.
7. Rusijos Federacijos piliečiams atvykstant į Lietuvos Respubliką su FTD, virš atvykimo datos spaudo ranka juodu arba mėlynu rašalu pažymimas atvykimo laikas, pvz., „10:20“. Jiems išvykstant iš Lietuvos Respublikos, VSAT pareigūnas PKP nustato, per kurį PKP ir kada buvo pradėtas supaprastintas tranzitas, ar neviršytas 24 val. tranzito per Lietuvos Respubliką laikas, ir pažymi kelionės dokumentą (ar FTD) išvykimo datos spaudu, virš jo ranka juodu arba mėlynu rašalu įrašydamas išvykimo laiką, pvz., „18:00“.
III. KOLEKTYVINIŲ DOKUMENTŲ ŽYMĖJIMAS
9. Užsieniečiams, vykstantiems su kolektyviniais dokumentais (grupiniais pasais, grupine viza, vardiniu sąrašu ir kt.), virš datos spaudo sąraše ir grupės vadovo dokumente įrašomas realus grupės narių skaičius, pvz., „+10“, „+10“, kitų grupės narių kelionės dokumentai žymimi virš atvykimo datos spaudo ranka juodu arba mėlynu rašalu užrašant vizos numerį.
10. Užsieniečiai, vykstantys su nepripažintais ar kitaip netinkamais įvažiuoti į Lietuvos Respubliką kelionės dokumentais, bet įrašyti Lietuvos Respublikos grupinėje vizoje, į Lietuvos Respubliką neįleidžiami, išbraukiami iš grupinės vizos. Kiekvienas sąrašo patikslinimas patvirtinamas atvykimo datos spaudu. Grupinės vizos lape įrašoma:
Vyksta kartu __________ žmonių (nurodomas vykstančių asmenų skaičius)
(Antspaudas) – dedamas atvykimo datos spaudas.
11. Jeigu kas nors iš nurodytų Lietuvos Respublikos grupinėje vizoje (kolektyviniame dokumente) neatvyksta į Lietuvos Respubliką kartu su šia grupe, tai tokie asmenys yra išbraukiami iš kolektyvinio sąrašo instrukcijos 10 punkte nurodyta tvarka.
12. Išvykstant su Lietuvos Respublikos grupine viza ne visai užsieniečių grupei, grupinėje vizoje įrašytas užsieniečių sąrašas yra papildomai tikslinamas ir apie tokią grupę nedelsiant pranešama pamainos vyresniajam. Pamainos vyresnysis užkardos vadui (PKP viršininkui) surašo tarnybinį pranešimą, kuriame pateikia su grupe neišvykusių užsieniečių anketinius duomenis, įrašytus grupinėje vizoje, vizos numerį ir jos išdavimo datą bei vietą. Grupei yra leidžiama išvykti iš Lietuvos Respublikos po to, kai iš grupės vadovo paimamas motyvuotas raštiškas paaiškinimas dėl atsilikusių (pasilikusių Lietuvos Respublikoje) grupės narių, grupinė viza pažymima datos spaudu ir ties užsieniečio pavarde įrašomas žodis „Neišvyko“. Surinktos medžiagos kopija (įskaitant ir grupinės vizos su visais įrašais ir spaudais kopija) nustatyta tvarka persiunčiama Migracijos departamentui prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos.
IV. KITŲ DOKUMENTŲ ŽYMĖJIMAS
14. Išsiunčiamų, įpareigojamų išvykti, grąžinamų iš Lietuvos Respublikos ar vykstančių tranzitu per Lietuvos Respublikos teritoriją (išskyrus tranzito oro transportu) užsieniečių kelionės dokumentai ir sprendimai dėl išsiuntimo (įpareigojimo išvykti, grąžinimo į užsienio valstybę, vykimo tranzitu per Lietuvos Respublikos teritoriją) žymimi išvykimo (tranzito atveju – atvykimo ir išvykimo) datos spaudais.
15. Į įpareigoto išvykti, išsiunčiamo ir grąžinamo užsieniečio kelionės dokumentą dedamas išvykimo datos spaudas ir perbraukiamas nenutrinamu juodu rašalu kryžminiu brūkšniu. Datos spaudo dėjimo pavyzdys pateiktas šios instrukcijos 3 priede.
16. Kiti dokumentai, kurie remiantis teisės aktais turi ir gali būti žymimi vykstant per valstybės sieną, yra žymimi eiliškumo tvarka datos ir kitiems spaudams skirtose vietose atvykimo datos spaudu žymint dešiniau išvykimo datos spaudo. Jei dokumentuose nėra numatytos vietos datos spaudui, tai žymima taip, kad neuždengtų arba kuo mažiau uždengtų dokumente esantį tekstą.
17. Jeigu kelionės ar kitas dokumentas vykstant per valstybės sieną nebuvo tinkamai pažymėtas atvykstant, vadovaujamasi Šengeno sienų kodekso 11 straipsnio nuostatomis. Jei įrodoma, kad asmuo teisėtai vyko per valstybės sieną, į kelionės dokumentą dedamas specialus spaudas (2 priedas) ir užpildomos jo tuščios grafos, ir jei užsienietis pageidauja, išduodama speciali forma pagal Šengeno sienų kodekso nuostatas.
18. Į neįleidžiamo užsieniečio kelionės dokumentą, jeigu toks yra, datos spaudas dedamas ir įrašai daromi pagal Šengeno sienų kodekso reikalavimus. Datos spaudo dėjimo pavyzdys pateiktas šios instrukcijos 3 priede. Tokiu atveju padaromos dokumentinių įrodymų kopijos ir pridedamos prie užkardos vadui (PKP viršininkui) adresuoto tarnybinio pranešimo, taip pat nustatyta tvarka informuojamas VSAT operatyvinis budėtojas.
19. Teismui nustačius, kad sprendimas neleisti atvykti buvo nepagrįstas bei esant trečiosios šalies piliečio prašymui, pilietis turi teisę į perbraukto atvykimo spaudo arba į kitų perbraukimų ar papildymų korekciją, kurią turi atlikti sprendimą atsisakyti leisti atvykti (neįleisti) priėmusi įstaiga (PKP). Spaudo pavyzdys pateiktas šios instrukcijos 4 priede.
Asmenų, vykstančių per valstybės sieną,
kelionės dokumentų žymėjimo instrukcijos
1 priedas
LAPO, KAI KELIONĖS DOKUMENTAS NEGALI BŪTI PAŽYMĖTAS DATOS SPAUDU, FORMA
|
2
|
|
Sienos kirtimo blankas |
LIETUVOS RESPUBLIKA |
|
|
|
VALSTYBES SIENOS APSAUGOS TARNYBA |
|
|
|
Patvirtinama, kad pilietis |
|
(Vardas, pavardė, gimimo data) |
|
dokumento serija ir numeris |
|
|
|
vyko per |
|
(Pasienio kontrolės punkto pavadinimas, vykimo data (dedamas datos spaudas)) |
|
|
|
Border crossing special form |
REPUBLIC OF LITHUANIA |
|
STATE BORDER GUARD SERVICE UNDER THE MINISTRY OF INTERNAL AFFAIRS |
|
Confirms, that person |
(Name, surname, birth day.) |
Document number |
|
Arrived though |
(Border crossing point, date) |
PASTABA. Forma spausdinama A4 formato lape, kuris užpildomas instrukcijos nustatyta tvarka ir įdėdamas į pasą.
______________
Asmenų, vykstančių per valstybės sieną,
kelionės dokumentų žymėjimo instrukcijos
2 priedas
SPAUDO, SKIRTO ŽYMĖTI VYKIMO PER VALSTYBĖS SIENĄ DATĄ IR VIETĄ, KAI ASMENS KELIONĖS DOKUMENTAS ATVYKSTANT NEBUVO PAŽYMĖTAS NUSTATYTA TVARKA, PAVYZDYS
|
|
Atvyko/ |
|
Entered at |
|
|
|
|
|
(Vykimo per sieną data/Border crossing date) |
|
|
|
|
|
(Vykimo per sieną vieta/Border crossing place) |
|
|
|
Įrašas atliktas/Indicated at |
|
(pavadinimas) |
|
pasienio kontrolės punkte/ |
|
border crossing point |
Matmenys: 50 x 60 mm
______________
Asmenų, vykstančių per valstybės sieną,
kelionės dokumentų žymėjimo instrukcijos
3 priedas
Į NEĮLEIDŽIAMO UŽSIENIEČIO KELIONĖS DOKUMENTĄ DEDAMO DATOS SPAUDO IR ĮRAŠO PAVYZDYS
|
Raidė pažymi neįleidimo priežastį, nurodytą atsisakymo leisti atvykti kertant sieną standartiniame blanke, kuris yra pateiktas Šengeno sienų kodekso V priedo B dalyje. |
Į ĮPAREIGOTO IŠVYKTI, IŠSIUNČIAMO IR GRĄŽINAMO UŽSIENIEČIO KELIONĖS DOKUMENTĄ DEDAMO DATOS SPAUDO PAVYZDYS
PASTABA. Kiti (ne kelionės) dokumentai (pvz., sprendimas dėl įpareigojimo išvykti, išsiuntimo ir pan.) žymimi datos spaudais, tačiau datos spaudas neperbraukiamas.
______________
Asmenų, vykstančių per valstybės sieną,
kelionės dokumentų žymėjimo instrukcijos
4 priedas
SPAUDO KOREKCIJOS PAVYZDYS
Spaudo korekcija / Stamp correction |
|
Koreguojamo spaudo Nr., data / Entry stamp No, date |
|
Atlikta (vieta, data) / Made (place, date) |
|
Pareigūno asm. ženklo Nr., parašas / Officers pers. badge No and signature |
Šiuo spaudu VSAT pažymi, kad anuliuotas spaudas laikomas negaliojančiu ir negali užtraukti jokių pasekmių jo turėtojui. |
SBGS confirms that the corrected stamp is invalidated and its holder will not suffer any negative consequences. |
Matmenys: 45 x 50 mm
______________
Asmenų, vykstančių per valstybės sieną,
kelionės dokumentų žymėjimo instrukcijos
5 priedas
PASIENIO KONTROLĖS PUNKTAI, KURIUOSE TURI BŪTI SPAUDO KOREKCIJOS SPAUDAS
1. Buknaičių
2. Būtingės
3. Joniškio (geležinkelio)
4. Kalvių
5. Obelių
6. Saločių
7. Smėlynės
8. Turmanto (geležinkelio)
9. Adutiškio
10. Eišiškių
11. Kenos (geležinkelio)
12. Lavoriškių
13. Medininkų
14. Papelekio
15. Raigardo
16. Šalčininkų
17. Stasylų (geležinkelio)
18. Tverečiaus
19. Kalvarijų
20. Lazdijų
21. Mockavos (geležinkelio)
22. Kybartų
23. Kybartų (geležinkelio)
24. Nidos
25. Panemunės
26. Ramoniškių
27. Kuršių
28. Molo
29. Malkų įlankos
30. Kauno oro uosto
31. Palangos oro uosto
32. Vilniaus oro uosto
______________
PATVIRTINTA
Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie
Lietuvos Respublikos vidaus reikalų
ministerijos vado 2006 m. spalio 6 d.
įsakymu Nr. 4-705
DOKUMENTŲ TIKRINIMO INSTRUKCIJA
1. Vykstančių per valstybės sieną asmenų dokumentų tikrinimo instrukcija (toliau – instrukcija) nustato pagrindinius dokumentų tikrinimo reikalavimus.
2. Šioje instrukcijoje vartojamos sąvokos:
Dokumentas – tai bet koks materialus objektas, kuriame tam tikru būdu ir tam tikrais ženklais užfiksuota informacija apie kokius nors įvykius, faktus, reikšmes.
Galiojantis kelionės dokumentas – atitinkantis nustatytą pavyzdį, išduotas kompetentingoje įstaigoje ir suteikiantis teisę kirsti sieną (vykti į užsienį), tinkamai užpildytas dokumentas, kurio galiojimo laikas nepasibaigęs ir kuris priklauso pateikėjui.
Netvarkingas ar netinkamas naudoti dokumentas – dokumentas, kuriame neįmanoma perskaityti įrašų ir dėl to pagal dokumentą negalima nustatyti asmens tapatybės; pažeisti dokumente įrašyti duomenys arba pažeista nuotrauka, išniekinti Lietuvos Respublikos valstybės simboliai; pažeisti vykimo per Lietuvos Respublikos valstybės sieną (toliau – valstybės siena) datos spaudo atspaudai ir dėl to neįmanoma nustatyti vykimo per valstybės sieną periodiškumo; yra sugadintas (pvz., suplyšęs, išblukęs).
Klastojimas – tai viso netikro dokumento pagaminimas ar tikro dokumento atskirų dalių pakeitimas ar iškraipymas.
Dalinė dokumento klastotė – kai dokumentas pagamintas įstaigos, įgaliotos juos gaminti, bet turintis pakeitimų (pakeista nuotrauka; rekvizitų taisymas, pakeitimas, trynimas ar kitoks jų naikinimas; trūksta arba per daug lapų, sukeisti vietomis ar panaudoti kito dokumento lapai; kitų priemonių panaudojimas siekiant suklaidinti oficialiąsias įstaigas, institucijas (suklastota vizos įklija, datos spaudo atspaudas ir kt.).
Visiška dokumento klastotė – kai dokumentas, pagamintas įstaigos, asmens ar grupės asmenų, neįgaliotų šį dokumentą gaminti, t. y. dokumentas pagamintas poligrafiniu būdu, nupieštas, išspausdintas spausdintuvu arba nukopijuotas, siekiant imituoti tikrą dokumentą.
Svetimas dokumentas – pagamintas ir išduotas įgaliotos tai daryti įstaigos be jokių taisymų ar manipuliacijų, bet kuriuo naudojasi kitas asmuo.
Fantazijos dokumentas – „pagamintas ir išduotas“ neegzistuojančios valstybės ar organizacijos dokumentas.
Originalaus neužpildyto blanko panaudojimas – dokumento blanko, pagaminto įgaliotos įstaigos, bet užpildyto įstaigos, asmens ar grupės asmenų, neįgaliotų tai daryti (klastojant naudojami pavogti ar pamesti nauji, neužpildyti dokumentų blankai).
Dokumentas, gautas apgaulės būdu – pagamintas ir išduotas įgaliotos tai daryti įstaigos, bet žinant, kad per klaidą arba neteisėtai oficialaus asmens pagalba pateikti klaidingi ar melagingi duomenys.
Pirmoji tikrinimo linija – pasienio kontrolės punkte esanti specialiai pasienio tikrinimams pritaikyta vieta, kurioje tikrinami visų valstybės sieną kertančių asmenų, transporto priemonių ar daiktų dokumentai. Pirma patikrinimo linija laikomi pasienio tikrinimai, atliekami tiesiog traukiniuose, laivuose, orlaiviuose.
Antroji tikrinimo linija – pasienio kontrolės punkte esanti specialiai pasienio tikrinimams pritaikyta vieta, kurioje nuodugniai tikrinami įtarimą sukėlę dokumentai.
Dokumentų tikrinimas – tai pateiktų asmens, transporto priemonės ir kitų dokumentų patikrinimas siekiant nustatyti pateikėjo tapatybę, identifikuoti transporto priemonę, nustatant dokumento galiojimo terminą bei ieškant galimų klastojimo požymių.
Nuodugnus dokumentų tikrinimas – tai dokumento tikrinimas naudojant dokumentų tikrinimo ir tyrimo įrangą (infraraudonųjų spindulių įrangą, mikroskopą, UV šviesos šaltinį ir kt.), turimus registrus bei apklausiant asmenį, kilus įtarimui dėl dokumentų tikrumo, priklausymo pateikėjui. Nuodugnus dokumentų tikrinimas atliekamas antroje patikrinimo linijoje.
3. Tikrinant dokumentus, būtina:
3.1. naudotis turimomis techninėmis priemonėmis (lupa, ultravioletine lempa ir pan.). Ten, kur leidžia turima įranga, didinamąjį prietaisą privalo turėti kiekvienas dokumentus tikrinantis pareigūnas.
3.2. išimti dokumentą iš apsauginio dėklo. Jeigu dokumente ar dėkle yra kiti dokumentai, pinigai ir kt., paprašyti tai padaryti pateikėjo;
3.4. įsitikinti, ar egzistuoja dokumentą išdavusi šalis ar organizacija. Jei dokumentas nepažįstamas ar nematytas, būtina taikyti nuodugnų dokumentų tikrinimą;
3.5. sutapatinti nuotrauką, esančią dokumente, su pateikėjo asmeniu, įsitikinti, ar nuotraukoje yra būtent tas asmuo, kuris pateikė dokumentą;
3.6. patikrinti, ar visi asmenys, vykstantys per valstybės sieną kartu su dokumento pateikėju, įrašyti į dokumentą, ir jeigu yra nuotraukos – sutapatinti jas su asmenimis;
3.7. įvertinti per valstybės sieną vykstantį asmenį pagal rizikos vertinimo pasienio tikrinimo metu metodiką;
3.8. nustatyti, ar šio dokumento pateikėjui reikalinga Lietuvos Respublikos viza ar ją atitinkantis dokumentas (angl. Facilitated Rail Transit Document (FRTD), Facilitated Transit Document (FTD), leidimas laikinai ar nuolat gyventi LR ir pan. Atvykstant į Lietuvos Respubliką, galiojanti viza turi būti galiojančiame dokumente (tokiu atveju privalu sutikrinti asmens duomenis vizoje ir dokumente);
3.9. teisės aktų nustatyta tvarka patikrinti dokumentą Valstybės sienos apsaugos tarnybos informacinėje sistemoje;
3.10. vizualiai ar panaudojant technines priemones patikrinti ir įvertinti dokumento išvaizdą, puslapių skaičių ir jų eiliškumą, esamus blanko, popieriaus, šrifto, rekvizitų pažeidimus, dokumento numerį, įskaitant perforaciją, spausdinimo būdus (pvz., ofsetas ar rašalinis, lazerinis spausdintuvas), rekvizitų užpildymo techniką, esamus popieriaus ir kitus apsaugos elementus;
4. Tikrinant dokumentus, būtina stebėti asmens elgesį visos kontrolės metu bei jo reakciją į pateikiamus klausimus. Būtina atsiminti, kad dažnai klastotės aptinkamos tik po pokalbio su asmeniu, vykstančiu per valstybės sieną.
5. Tikrinant asmenis, įvažiuojančius į Lietuvos Respubliką, Vilniaus geležinkelio PKP, būtina nustatyti įvažiavimo į Lietuvos Respubliką procedūros tipą pirmame PKP. Jei Rusijos Federacijos pilietis įvažiavo supaprastinta tranzito geležinkeliu tvarka, jis neturi teisės nutraukti kelionės tranzitu per Lietuvos Respubliką ir palikti tranzitinio traukinio viso tranzito per Lietuvos Respublikos teritoriją metu, neatsižvelgiant į tai, ar turi Lietuvos Respublikos vizą.
Rusijos Federacijos piliečiai, pažeidę vykimo su supaprastinto tranzito geležinkeliu dokumentais reikalavimus, atsako teisės aktų nustatyta tvarka.
6. Kilus pagrįstam įtarimui dėl dokumentų tikrumo ar priklausymo pateikėjui, ar jam nesugebant (nemokant) atsakyti į užduotus klausimus ar aptikus dokumentuose netikslumų, pareigūnai nedelsdami praneša PKP pamainos vyresniajam. Tokie dokumentai tikrinami nuodugniai, sulyginant su turimais pavyzdžiais ir aprašymais bei sutikrinus su paskelbtų negaliojančiais dokumentų sąrašais. Esant būtinumui, gali būti tiesiogiai susisiekiama su rinktinės dokumentų tikrinimo specialistu ar kitu kompetentingu pareigūnu arba specialistas iškviečiamas į punktą.
7. Asmenys, vykstantys per valstybės sieną su suklastotais ir negaliojančiais dokumentais, yra sulaikomi Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.
8. Įtarus dokumentų klastojimą, būtina stengtis savo veiksmais nerodyti to dokumentų pateikėjui ir nesukelti neigiamos jo veiksmų reakcijos. Įtartino ar suklastoto dokumento nuodugnų tikrinimą ir pokalbį su įtariamuoju asmeniu atlieka sargybos arba pamainos vyresnysis (dokumentų tikrinimo specialistas). Prireikus į pagalbą pasitelkiamas bet kuris labiausiai patyręs bei mokantis užsienio kalbą pareigūnas.
9. Klastotę aptikęs ar kitas pamainos vyresniojo paskirtas pareigūnas tos pačios pamainos metu užpildo pranešimą apie klastotę (1 priedas), kurio originalas per savaitę turi būti pateiktas rinktinės dokumentų tikrinimo specialistui (elektroninį pranešimo apie klastotę variantą galima rasti Valstybės sienos apsaugos tarnybos vidiniame elektroniniame pašte (Public Folders – All Public Folders – DTC)).
10. Pranešime apie klastotę įrašoma klastotės aptikimo data, laikas, vieta, duomenys apie sulaikytą dokumentą ir pateikėjo kelionę, aprašoma klastotė nurodant, kas suklastota, klastotės tipą (dalinė, visiška klastotė, svetimas dokumentas, fantazijos dokumentas, originalaus neužpildyto blanko panaudojimas, dokumentas, gautas apgaulės būdu, ar kt.), būdą ir požymius, taip pat informaciją apie sulaikytą asmenį bei taikytas priemones. Užpildytą pranešimą pasirašo ją surašęs pareigūnas ir klastotę nustatęs pareigūnas. Jei pranešimą surašo klastotę nustatęs pareigūnas, tai grafoj „Aprašymą surašė“ braukiamas ilgas brūkšnys.
11. Aptikti dokumentų klastojimo atvejai kartą per mėnesį yra apibendrinami ir analizuojami rinktinės dokumentų tikrinimo specialisto. Analizėje nurodoma: kas suklastota, pakeista, kokios priemonės tam buvo panaudotos, kokiai klastočių kategorijai priklauso dokumentas, kokiai pažeidėjų kategorijai priklauso asmuo ir kt. Nesant galimybės analizuoti (mažas suklastotų dokumentų skaičius), analizė nepateikiama, tačiau turi būti pateikti praėjusio mėnesio apibendrinimai iki einamojo mėnesio 6 d.
Kartą per ketvirtį rinktinės dokumentų tikrinimo specialistai Dokumentų tyrimo centrui pateikia rinktinės struktūriniuose padaliniuose sulaikytų dokumentų analizę pagal punkto pirmos dalies nuostatus ir terminus. Kartu su sulaikytų dokumentų ketvirčio analize rinktinės dokumentų tikrinimo specialistai pateikia užpildytą statistinę lentelę (2 priedas), (elektroninę statistinės lentelės variantą galima rasti VSAT vidiniame elektroniniame pašte (Public Folders – All Public Folders – DTC)). Lentelė pildoma vadovaujantis 3 priede parengtais metodiniais nurodymais. Praėjusio ketvirčio analizės pateikimas neatleidžia nuo pareigos teikti praėjusio mėnesio analizę ir apibendrinimus.
Dokumentų tyrimo centras iš padalinių gautą informaciją apibendrina, rengia metodinę medžiagą, kuri naudojama mokymų metu, bei teikia pasiūlymus tarnybos vadovybei.
Dokumentų tikrinimo instrukcijos
1 priedas
PRANEŠIMAS APIE KLASTOTĘ |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Data |
|
Val. |
|
|
||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||
|
Padalinys |
|
|||||||||||||||||||||||||||
DOKUMENTO DUOMENYS |
|||||||||||||||||||||||||||||
Valstybė |
|
Tipas |
|
Nr. |
|
Galioja iki |
|
||||||||||||||||||||||
(kodas) |
pasas, viza, kt.) |
||||||||||||||||||||||||||||
Išduotas |
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||
|
(Vardas) |
(Pavardė) |
(Gimimo data arba a. k.) |
||||||||||||||||||||||||||
PATEIKĖJO DUOMENYS 1 |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Pilietybė |
|
|
|
|
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
(Kodas) |
|
(Vardas) |
(Pavardė) |
(Gimimo data arba a. k.) |
|||||||||||||||||||||||
|
Kita informacija (Kas suklastojo dokumentą, kur įsigijo, kiek mokėjo ir kt.) |
|
|||||||||||||||||||||||||||
INFORMACIJA APIE KELIONĖS MARŠRUTĄ |
|||||||||||||||||||||||||||||
Kryptis |
|
Maršrutas |
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Į /Iš LR |
|
(Iš kokios valstybės, tranzitinės valstybės, tikslo valstybė) |
||||||||||||||||||||||||||
Tikslas |
|
Būdas |
|
||||||||||||||||||||||||||
KLASTOTĖS APRAŠYMAS |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Klastotės tipas2 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Klastotės požymiai (Perklijuota nuotrauka, suklastotas duomenų lapas, suklastoti spaudai ir pan.) |
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Klastotę nustatęs pareigūnas |
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||
|
|
(Pareigos) |
(Vardas) |
(Pavardė) |
|||||||||||||||||||||||||
|
Pranešimą surašęs pareigūnas |
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||
|
|
(Pareigos) |
(Vardas) |
(Pavardė) |
|||||||||||||||||||||||||
_____________________
1 Pildoma, jei nustatoma pateikėjo asmens tapatybė.
2 VK – visiška klastotė; DK – dalinė klastotė; FD – fantazijos dokumentas; SD – svetimas dokumentas.
______________
Dokumentų tikrinimo instrukcijos
2 priedas
STATISTINĖ LENTELĖ
Data ir punkto pavadinimas |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Pasai |
Iš viso |
Asmens tapatybės kortelės |
Iš viso |
Kiti kelionės dokumentai |
Iš viso |
Vizos |
Iš viso |
Leidimai gyventi |
Iš viso |
Vairuotojo pažymėjimai |
Iš viso |
Transporto pr. reg. liudijimai |
Iš viso |
Techninės apžiūros talonai |
Iš viso |
Draudimo polisai |
Iš viso |
Kiti |
Iš viso |
Iš viso |
Iš viso per ketvirtį |
||||||||||||||||||||||
|
I ketvirtis |
sausis |
vasaris |
kovas |
|
sausis |
vasaris |
kovas |
|
sausis |
vasaris |
kovas |
|
sausis |
vasaris |
kovas |
|
sausis |
vasaris |
kovas |
|
sausis |
vasaris |
kovas |
|
sausis |
vasaris |
kovas |
|
sausis |
vasaris |
kovas |
|
sausis |
vasaris |
kovas |
|
sausis |
vasaris |
kovas |
|
sausis |
vasaris |
kovas |
|
I |
Suklastoti dokumentai |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||
1. |
Pagal klastotės tipą: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||
1.1. |
Visiška klastotė |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
0 |
0 |
0 |
1.2. |
Fantazijos dokumentas |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
0 |
0 |
0 |
1.3. |
Dalinė klastotė: |
0 |
0 |
0 |
|
0 |
0 |
0 |
|
0 |
0 |
0 |
|
0 |
0 |
0 |
|
0 |
0 |
0 |
|
0 |
0 |
0 |
|
0 |
0 |
0 |
|
0 |
0 |
0 |
|
0 |
0 |
0 |
|
0 |
0 |
0 |
|
0 |
0 |
0 |
0 |
1.3.1. |
Nuotraukos keitimas |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
0 |
0 |
0 |
1.3.2. |
Lapų keitimas |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
0 |
0 |
0 |
1.3.3. |
Rekvizitų keitimas |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
0 |
0 |
0 |
1.3.4. |
Datos spaudo klastotė |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
0 |
0 |
0 |
1.3.5. |
Kiti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
0 |
0 |
0 |
|
Iš viso: |
0 |
0 |
0 |
|
0 |
0 |
0 |
|
0 |
0 |
0 |
|
0 |
0 |
0 |
|
0 |
0 |
0 |
|
0 |
0 |
0 |
|
0 |
0 |
0 |
|
0 |
0 |
0 |
|
0 |
0 |
0 |
|
0 |
0 |
0 |
|
0 |
0 |
0 |
0 |
2. |
Pagal dokumento priklausomybę šaliai: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||
|
... |
|
|
|
0 |
|
|
|
0 |
|
|
|
0 |
|
|
|
0 |
|
|
|
0 |
|
|
|
0 |
|
|
|
0 |
|
|
|
0 |
|
|
|
0 |
|
|
|
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
IŠ VISO |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
3. |
Pagal pateikėjo pilietybę: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||
|
... |
|
|
|
0 |
|
|
|
0 |
|
|
|
0 |
|
|
|
0 |
|
|
|
0 |
|
|
|
0 |
|
|
|
0 |
|
|
|
0 |
|
|
|
0 |
|
|
|
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
IŠ VISO |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
4. |
Asmenys, sulaikyti su suklastotais dokumentais, pagal pilietybę |
|
|
|
|
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Iš viso: |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
II. |
Svetimo dokumento panaudojimas |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||||||
1. |
š viso sulaikyta asmenų su svetimais dokumentais |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
2. |
Pagal dokumento priklausomybę šaliai: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||||||
|
... |
|
|
|
0 |
|
|
|
0 |
|
|
|
0 |
|
|
|
0 |
|
|
|
0 |
|
|
|
0 |
|
|
|
0 |
|
|
|
0 |
|
|
|
0 |
|
|
|
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
Iš viso: |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
3. |
Pagal pateikėjo pilietybę |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||||||
|
... |
|
|
|
0 |
|
|
|
0 |
|
|
|
0 |
|
|
|
0 |
|
|
|
0 |
|
|
|
0 |
|
|
|
0 |
|
|
|
0 |
|
|
|
0 |
|
|
|
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
Iš viso: |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
______________
Dokumentų tikrinimo instrukcijos
3 priedas
METODINIAI STATISTINĖS LENTELĖS PILDYMO NURODYMAI
1. Rinktinės specialistai, atsakingi už dokumentų tyrimą, turi kontroliuoti ir prireikus išmokyti struktūrinių padalinių pareigūnus teisingai ir išsamiai pildyti pranešimą apie klastotę, kadangi tai yra vienas iš pagrindinių dokumentų sudarant statistinę lentelę (toliau – lentelė).
2. Jeigu yra galimybė, rinktinės dokumentų tikrinimo specialistas turi asmeniškai sutikrinti tariamą suklastotą dokumentą (dokumento rūšį, klastotės tipą, būdus ir pan.) su pranešimu apie klastotę.
3. Tik esant visapusiškai informacijai apie tariamą suklastotą dokumentą ir jo pateikėją, galima pildyti statistinę lentelę.
4. Negalima apsiriboti tik klastotės tipo nustatymu (esant dalinei klastotei), būtina išskirti dalinės klastotės požymius (nuotraukos, rekvizitų keitimas ir pan.) ir sugebėti atskirti dalinę klastotę nuo visiškos. Esant visiškai suklastotam dokumentui (visiška klastotė), dalinės klastotės požymiai lentelėje nežymimi.
5. Rinktinės dokumentų tikrinimo specialistas lentelę pildo kiekvienam pasienio kontrolės punktui (toliau – PKP) atskirai ir ketvirčio pabaigoje pateikia el. versiją Dokumentų tyrimo centrui laikydamasis Dokumentų tikrinimo instrukcijos 11 punkto reikalavimų ir terminų. Kartu su PKP statistinėmis lentelėmis rinktinės dokumentų tikrinimo specialistas pateikia bendrą rinktinės struktūrinių padalinių statistinę lentelę.
6. Lentelė sudaryta iš dviejų dalių. Pirmoji dalis skirta tik suklastotiems dokumentams aprašyti, antroji – svetimiems. Atkreipiamas dėmesys, kad svetimi dokumentai dažniausiai nėra klastojami (tai tikras dokumentas), tačiau jais naudojasi kiti asmenys (ne dokumento savininkas).
7. Lentelė yra ketvirtinė (pildoma kas ketvirtį), tačiau siekiant tikslių duomenų, ją būtina pildyti kas mėnesį.
8. Lentelė yra pusiau automatizuota. Kai kurios grafos užpildomos automatiškai įvedant kitus duomenis (žr. lentelę). Lentelė taip pat automatiškai skaičiuoja grafas „iš viso“.
9. Lentelės viršutinėje dalyje nurodomi dokumentų tipai, todėl pildant lentelę būtina tiksliai laikytis dokumento tipo, pvz., aprašant pasą, neįrašinėti duomenų į kitas skiltis. Tokia taisyklė netaikoma įvedant skyrius „Asmenys, sulaikyti su suklastotais dokumentais, pagal pilietybę“ (pildoma tik pirmoji skiltis).
10. Skiltyje „pasai“ nurodomi visi dokumentai, kurie priskirti pasams (diplomatinis, tarnybinis, specialus, užsieniečio pasas ir pan.).
11. Skiltyje „kiti kelionės dokumentai“ nurodomi kiti (ne pasai ir ne ID kortelės) dokumentai, kurie gali būti naudojami kelionėms (pvz., vaiko, asmens be pilietybės, pabėgėlio kelionės dokumentai, grįžimo pažymėjimai ir pan.).
12. Pirmoji lentelės dalis „suklastoti dokumentai“ susideda iš 4 skyrių:
12.1. pirmame skyriuje pateikiamas sulaikytų dokumentų skaičius pagal klastotės tipą (visiška, dalinė, fantazijos). Klastotės tipai – neteisėtai gauti ir neteisėtai išduoti dokumentai lentelėje nenurodomi, sulaikius tokią klastotę, pranešama papildomai (raštu);
12.2. dalinė klastotė yra aprašoma plačiau. Tam skirti lentelės eil. Nr. 1.3.1–1.3.5 „pagal klastotės būdą“. Lentelė sudaryta taip, kad įvedus klastotės būdą (pvz., nuotraukos keitimas), skaičiuojamas automatiškai skyrius „dalinės klastotės tipas“.
12.3. Tais atvejais, kai nustatoma, kad dokumentas suklastotas iš dalies (pvz., pakeistas tik duomenų lapas, o likusi dokumento dalis yra tikra (originali)), lentelėje žymimi dalinės klastotės požymiai (pvz., nuotraukos, rekvizitų, lapų keitimas), dalinės klastotės langelis užsipildo automatiškai.
12.4. Esant kitiems (nenurodytiems lentelėje) klastojimo būdams, jie įrašomi į grafą „kiti“, jų nedetalizuojant.
12.5. Poskyriuose „Pagal dokumento priklausomybę šaliai“ ir „Pagal dokumento pateikėjo pilietybę“ pilietybės kodas įrašomas pasirenkant šalies pavadinimą iš sąrašo.
12.6. Poskyriuose „Pagal dokumento priklausomybę šaliai“ nurodoma sulaikyto dokumento šalis (pasirenkant iš sąrašo), duomenis įrašant pagal sulaikyto dokumento tipą (atsižvelgiant į viršutines skiltis).
12.7. Poskyriuose „Pagal dokumento pateikėjo pilietybę“ nurodoma sulaikyto asmens pilietybė (jei ji buvo nustatyta) tiek kartų, kiek dokumentų toks asmuo turėjo, atsižvelgiant į dokumentų tipus.
12.8. Poskyriuose „Asmenys, sulaikyti su suklastotais dokumentais, pagal pilietybę“ įrašoma suklastoto dokumento turėtojo pilietybė nepriklausomai nuo turėtų dokumentų skaičiaus.
Pavyzdžiui, esant keliems dokumentams, kuriuos turėjo vienas asmuo (pvz., RUS pilietis turėjo GBR vairuotojo pažymėjimą ir ITA ID kortelę), skiltyje „Asmenys, sulaikyti su suklastotais dokumentais, pagal pilietybę“ dokumentų turėtojo pilietybė įrašoma vieną kartą (pasirenkant RUS iš sąrašo), o skiltyse „pagal dokumento priklausomybę šaliai“ ties „ID kortelės“ ir „vairuotojo pažymėjimai“ iš sąrašo pasirenkama šalis ir nurodomas sulaikytų dokumentų skaičius.
13. Antroji lentelės dalis „Svetimo dokumento panaudojimas“ susideda iš 3 skyrių:
13.1. pirmame skyriuje pateikiami sulaikytų svetimų dokumentų skaičiai. Jie užsipildo automatiškai užpildžius 3 poskyrį „Pagal pateikėjo pilietybę“;