LIETUVOS RESPUBLIKOS VALSTYBINĖS MAISTO IR VETERINARIJOS TARNYBOS DIREKTORIAUS

 

Į S A K Y M A S

DĖL 3 KATEGORIJOS ŠALUTINIŲ GYVŪNINIŲ PRODUKTŲ IR 3 KATEGORIJOS PERDIRBTŲ ŠALUTINIŲ GYVŪNINIŲ PRODUKTŲ, SKIRTŲ PAŠARŲ GAMYBAI IR GYVŪNŲ ŠĖRIMUI, GAMYBOS, TIEKIMO RINKAI IR NAUDOJIMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO

 

2005 m. spalio 14 d. Nr. B1-562

Vilnius

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos veterinarijos įstatymu (Žin., 1992, Nr. 2-15), Lietuvos Respublikos pašarų įstatymu (Žin., 2000, Nr. 39-952; 2004, Nr. 73-2541) bei siekdamas įgyvendinti 2001 m. gegužės 22 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (EB) Nr. 999/2001, nustatantį taisykles dėl tam tikrų užkrečiamųjų spongiforminių encefalopatijų prevencijos, kontrolės ir likvidavimo, ir 2002 m. spalio 3 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (EB) Nr. 1774/2002, nustatantį sveikatos taisykles gyvūninės kilmės šalutiniams produktams, neskirtiems vartoti žmonių maistui:

1. Tvirtinu pridedamas 3 kategorijos šalutinių gyvūninių produktų ir 3 kategorijos perdirbtų šalutinių gyvūninių produktų, skirtų pašarų gamybai ir gyvūnų šėrimui, gamybos, tiekimo rinkai ir naudojimo taisykles.

2. Pavedu įsakymo vykdymo kontrolę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Gyvūnų sveikatingumo skyriui, Pasienio ir transporto valstybinei veterinarijos tarnybai ir Lietuvos valstybinei veterinarijos preparatų inspekcijai.

 

 

Pirmasis direktoriaus pavaduotojas

l. e. direktoriaus pareigas                                                                 Darius Remeika

______________


PATVIRTINTA

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos

direktoriaus 2005 m. spalio 14 d.

įsakymu Nr. B1-562

 

3 KATEGORIJOS ŠALUTINIŲ GYVŪNINIŲ PRODUKTŲ IR 3 kategorijos perdirbtų šalutinių gyvūninių produktų, skirtų PAŠARŲ GAMYBAI IR GYVŪNŲ ŠĖRIMUI, gamybos, Tiekimo RINKAI ir NAUDOJIMO Taisyklės

 

3 kategorijos šalutinių gyvūninių produktų ir 3 kategorijos perdirbtų šalutinių gyvūninių produktų, skirtų pašarų gamybai ir gyvūnų šėrimui, gamybos, tiekimo rinkai ir naudojimo taisyklės (toliau – Taisyklės) parengtos siekiant užtikrinti užkrečiamųjų spongiforminių encefalopatijų prevenciją, vadovaujantis Lietuvos Respublikos veterinarijos įstatymu (Žin., 1992, Nr. 2-15), Lietuvos Respublikos pašarų įstatymu (Žin., 2000, Nr. 34-952; 2004, Nr. 73-2541), bei siekiant įgyvendinti 2001 m. gegužės 22 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (EB) Nr. 999/2001, nustatantį tam tikrų užkrečiamųjų spongiforminių encefalopatijų prevencijos, kontrolės ir likvidavimo taisykles (toliau – Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (EB) Nr. 999/2001) ir 2002 m. spalio 3 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (EB) 1774/2002, nustatantį sveikatos taisykles gyvūninės kilmės šalutiniams produktams, neskirtiems vartoti žmonių maistui (toliau – Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (EB) Nr. 1774/2002).

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Taisyklės taikomos ūkio subjektams, gaminantiems, tiekiantiems rinkai ir naudojantiems 3 kategorijos šalutinius gyvūninius produktus (toliau – ŠGP) ir 3 kategorijos perdirbtus šalutinius gyvūninius produktus (toliau – PŠGP), skirtus pašarų gamybai ir/ar gyvūnų šėrimui, kaip nurodyta Europos Parlamento ir Tarybos reglamente (EB) Nr. 1774/2002 ir Europos Parlamento ir Tarybos reglamente (EB) Nr. 999/2001, ūkio subjektams, naudojantiems pašarus, į kurių sudėtį įeina 3 kategorijos ŠGP ir 3 kategorijos PŠGP.

2. Taisyklės taikomos nepažeidžiant Šalutinių gyvūninių produktų tvarkymo maisto tvarkymo subjektuose reikalavimų, patvirtintų Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (toliau – VMVT) direktoriaus 2005 m. kovo 5 d. įsakymu Nr. B1-189 (Žin., 2005, Nr. 40-1304).

3. Taisyklėse vartojamos sąvokos atitinka Europos Parlamento ir Tarybos reglamente (EB) Nr. 1774/2002 ir Europos Parlamento ir Tarybos reglamente (EB) Nr. 999/2001, Pašarų įstatyme nurodytas sąvokas.

4. Ūkio subjektai, norintys importuoti 3 kategorijos ŠGP ir 3 kategorijos PŠGP, Pasienio ir transporto valstybinei veterinarijos tarnybai pateikia valstybės, iš kurios šie produktai bus importuojami, kompetentingos institucijos išduotą veterinarijos sertifikatą pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 1774/2002 10 priedą. Veterinarijos sertifikatas turi būti surašytas lietuvių kalba. Jei 3 kategorijos ŠGP ar 3 kategorijos PŠGP skirti vežti į kitas ES šalis, Pasienio ir transporto valstybinei veterinarijos tarnybai turi būti pateiktas originalus veterinarijos sertifikatas, surašytas lietuvių ir paskirties šalies kalbomis.

5. Iš kitų ES šalių įsivežtus 3 kategorijos ŠGP ir 3 kategorijos PŠGP turi lydėti prekybos dokumentas, išduotas pagal 2005 m. sausio 19 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 93/2005 priedą. Prekybos dokumentas turi būti užpildytas lietuvių kalba arba būti pateiktas oficialus prekybos dokumento vertimas į lietuvių kalbą.

6. Lietuvos Respublikoje pagamintus ir šalies rinkai tiekiamus 3 kategorijos ŠGP ir 3 kategorijos PŠGP turi lydėti važtaraštis, patvirtintas VMVT direktoriaus 2005 m. spalio 7 d. įsakymu Nr. B1-558 „Dėl šalutinių gyvūninių produktų ir perdirbtų šalutinių gyvūninių produktų bei gaišenų važtaraščių formų, jų pildymo nurodymų patvirtinimo“.

 

II. VETERINARINIO PATVIRTINIMO REIKALAVIMAI

 

7. VMVT veterinarinį patvirtinimą ūkio subjektams, užsiimantiems 8 ir 9 punktuose nurodyta veikla, suteikia pagal Valstybinės veterinarinės kontrolės objektų, išskyrus maisto tvarkymo subjektus, veterinarinio patvirtinimo reikalavimus, patvirtintus VMVT direktoriaus 2005 m. kovo 1 d. įsakymu Nr. B1-146 (Žin., 2005, Nr. 31-1025).

8. Ūkio subjektai, siekiantys gaminti, tiekti rinkai, naudoti gyvūnų augintinių ėdalo gamybai 3 kategorijos ŠGP ar 3 kategorijos PŠGP, ir ūkio subjektai, siekiantys naudoti kaip pašarines žaliavas produktus, nurodytus 2005 m. sausio 19 d. Komisijos reglamento (EB) Nr. 79/2005, įgyvendinančio Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (EB) Nr. 1774/2002 dėl pieno, pieno pagrindo produktų ir pieno kilmės produktų, tame reglamente apibrėžtų kaip 3 kategorijos medžiagos, 1 priedo II skyriuje ir 2 priede, privalo turėti VMVT suteiktą veterinarinį patvirtinimą.

9. Ūkio subjektai, gaminantys pašarus su žuvų miltais, dikalcio ir trikalcio fosfatu, ne atrajotojų kraujo produktais, ne atrajotojų kraujo miltais, privalo turėti VMVT suteiktą veterinarinį patvirtinimą arba Valstybinės sėklų ir grūdų tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos suteiktą patvirtinimą.

 

III. SPECIALIOSIOS NUOSTATOS

 

10. Ūkio subjektai, siekiantys gaminti, tiekti rinkai ar naudoti pašarų gamybai žuvų miltus, dikalcio, trikalcio fosfatą, ne atrajotojų kraujo produktus, ne atrajotojų kraujo miltus arba tiekti rinkai pašarus, kurių sudėtyje yra šių gyvūninių žaliavų, turi užtikrinti, kad:

10.1. žuvų miltai, dikalcio ir trikalcio fosfatas, ne atrajotojų kraujo produktai, ne atrajotojų kraujo miltai, importuoti pašarai, kurių sudėtyje yra šių gyvūninių žaliavų, būtų tiekiami rinkai teisės aktų nustatyta tvarka ištyrus ir nustačius, kad juose nėra kitų perdirbtų gyvūninių baltymų, gydymui skirtų antimikrobinių medžiagų ir patogeninių mikroorganizmų;

10.2. žuvų miltai, dikalcio ir trikalcio fosfatas, ne atrajotojų kraujo produktai nebūtų terpiami į pašarus atrajotojams, o kraujo miltai nebūtų terpiami į pašarus produkcijos gyvūnams, išskyrus žuvis.

11. Žuvų miltai, dikalcio ir trikalcio fosfatas, ne atrajotojų kraujo produktai, ne atrajotojų kraujo miltai gaminami, terpiami į pašarus, transportuojami, sandėliuojami, ženklinami ir naudojami gyvūnų šėrimui pagal 2005 m. rugpjūčio 5 d. Komisijos reglamento (EB) Nr. 1292/2005, iš dalies pakeičiančio Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 999/2001 IV priedą, reikalavimus.

12. Palaidi 3 kategorijos PŠGP ir pašarai, kurių sudėtyje yra 11 punkte nurodytų produktų, sandėliuojami tik specialiose tam pritaikytose patalpose ir transportuojami specialiai tam skirtomis transporto priemonėmis. Patalpos ir transporto priemonės gali būti naudojamos kitoms reikmėms jas išvalius ir VMVT pareigūnams patikrinus.

13. Ūkio subjektai, nelaikantys atrajotojų ir pašarų gamybai savo reikmėms naudojantys žuvų miltus, dikalcio ir trikalcio fosfatą, ne atrajotojų kraujo produktus, ir ūkio subjektai, nelaikantys kitų produkcijos gyvūnų, išskyrus žuvis, ir pašarų gamybai savo reikmėms naudojantys kraujo miltus bei atitinkantys šių Taisyklių reikalavimus, turi būti įtraukti į sąrašus, kuriuos sudaro apskričių, miestų, rajonų (toliau – teritorinės) VMVT.

14. Teritorinės VMVT ūkio subjektams, laikantiems atrajotojus ir kitus produkcijos gyvūnus, gali leisti naudoti ir sandėliuoti pašarus, į kurių sudėtį įeina žuvų miltai, dikalcio ir trikalcio fosfatas, ne atrajotojų kraujo produktai, ir ūkio subjektams, laikantiems produkcijos gyvūnus, gali leisti naudoti ir sandėliuoti pašarus, į kurių sudėtį įeina kraujo miltai. Tokių ūkio subjektų, kurie atitinka šių Taisyklių reikalavimus ir kuriems leidžiama sandėliuoti ir naudoti žuvų miltus, dikalcio ir trikalcio fosfatą, kraujo miltus, sąrašus sudaro teritorinės VMVT. Teritorinės VMVT kontroliuoja, kaip šie ūkio subjektai laikosi Taisyklių, ir jų sąrašus kas ketvirtį pateikia Lietuvos valstybinei veterinarijos preparatų inspekcijai.

15. Pašarai, įskaitant gyvūnų augintinių ėdalą, kurių sudėtyje yra atrajotojų kraujo produktų arba perdirbtų gyvūninių baltymų, išskyrus žuvų miltus, negali būti gaminami ūkio subjektuose, kurie gamina pašarus produkcijos gyvūnams, išskyrus pašarus mėsėdžiams kailiniams žvėreliams.

16. Palaidi pašarai, įskaitant gyvūnų augintinių ėdalą, kurių sudėtyje yra atrajotojų kraujo produktų arba perdirbtų gyvūninių baltymų, išskyrus žuvų miltus, turi būti sandėliuojami, vežami ir pakuojami visiškai atskirai nuo palaidų pašarų produkcijos gyvūnams, išskyrus pašarus mėsėdžiams kailiniams žvėreliams.

17. Iš atrajotojų gautų perdirbtų gyvūninių baltymų ir produktų, kurių sudėtyje yra tokių perdirbtų gyvūninių baltymų, eksportas į trečiąsias šalis yra draudžiamas.

18. Teritorinės VMVT gali leisti iš neatrajotojų gautų perdirbtų gyvūninių baltymų ir produktų, kurių sudėtyje yra tokių baltymų, eksportą į trečiąsias šalis, jei laikomasi tokių sąlygų:

18.1. iš neatrajotojų gauti perdirbti gyvūniniai baltymai ir produktai, kurių sudėtyje yra tokių baltymų, skirti Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (EB) Nr. 999/2001 nedraudžiamam naudojimui;

18.2. ūkio subjektai, prieš eksportuodami į trečiąsias šalis iš neatrajotojų gautus perdirbtus gyvūninius baltymus ir produktus, kurių sudėtyje yra tokių baltymų, privalo sudaryti sutartį su trečiosios šalies ūkio subjektu, kad jis įsipareigos laikytis galutinės naudojimo paskirties ir neeksportuos perdirbtų gyvūninių baltymų arba produktų, kurių sudėtyje yra tokių baltymų, pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (EB) Nr. 999/2001 draudžiamam naudojimui.

19. VMVT informuoja Europos Komisiją ir kitas ES valstybes per Maisto grandinės ir gyvūnų sveikatos nuolatinį komitetą apie visas nuostatas ir sąlygas, dėl kurių susitarta su atitinkama trečiąja šalimi, jei eksportas leidžiamas pagal šių Taisyklių 18 punktą.

20. 17 ir 18 punkto reikalavimai netaikomi žuvų miltų, kai jie atitinka Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 999/2001 reikalavimus, produktų, kurių sudėtyje yra tokių žuvų miltų, ir gyvūnų augintinių ėdalų eksportui.

21. Draudžiama prekiauti turgavietėse 3 kategorijos ŠGP ir 3 kategorijos PŠGP.

22. Draudžiama prekiauti nepakuotais pašarais, kurių sudėtyje yra 3 kategorijos ŠGP ir 3 kategorijos PŠGP, išskyrus atvejus, kai pašarai iš gamintojo pristatomi tiesiogiai ūkio subjektams arba tokie pašarai parduodami specializuotose mažmeninės pašarų prekybos parduotuvėse.

23. Ūkio subjektai, savo reikmėms gaminantys pašarus, į kurių sudėtį įeina 3 kategorijos ŠGP ir 3 kategorijos PŠGP, įskaitant ūkių subjektus, siekiančius naudoti kaip pašarines žaliavas Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) 79/2005 1 ir 2 prieduose nurodytus produktus, bei ūkio subjektai, naudojantys pašarus, į kurių sudėtį įeina 3 kategorijos ŠGP ir 3 kategorijos PŠGP, privalo pildyti tikslią 3 kategorijos ŠGP ir 3 kategorijos PŠGP arba pašarų, kurių sudėtyje yra nurodytų gyvūninių pašarinių žaliavų, apskaitą pagal šių Taisyklių 1–3 priede pateiktus apskaitos žurnalus, kad būtų galima atsekti gyvūninių pašarinių žaliavų tiekėją, žaliavų panaudojimą pašarų gamybai, pašarų gamintoją, pagamintą pašarų partiją, kiekį, pagaminimo datą, pašarų sušėrimą gyvūnams. Apskaitos žurnalai turi būti saugomi ne mažiau kaip 7 metus ir pateikiami pareikalavus VMVT pareigūnams.

 

IV. valstybinė kontrolė

 

24. VMVT atlieka dokumentų ir fizinius tikrinimus, įskaitant pašarų tyrimus, visais 3 kategorijos ŠGP, 3 kategorijos PŠGP ir pašarų, kuriuose tokių produktų yra, gamybos, tiekimo rinkai ir naudojimo etapais pagal Gyvūnų mitybos produktų valstybinės kontrolės taisykles, patvirtintas žemės ūkio ministro 2003 m. birželio 27 d. įsakymu Nr. 3D-252 (Žin., 2003, Nr. 71-3307).

25. 3 kategorijos ŠGP ir 3 kategorijos PŠGP importo kontrolė atliekama pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 1774/2002 7 priedo reikalavimus ir pagal Gyvūninių produktų, įvežamų į Lietuvos Respubliką, veterinarinio tikrinimo tvarką, patvirtintą VMVT direktoriaus 2003 m. rugsėjo 8 d. įsakymu Nr. B1-723 (Žin., 2003, Nr. 87-3972; 2004, Nr. 85-3096).

26. Teritorinės VMVT saugo dokumentus su ištirtų siuntų mėginių tyrimo rezultatais ne trumpiau kaip dvejus metus.

27. Nustačius, kad 24 punkte nurodyti produktai neatitinka teisės aktų reikalavimų, VMVT taiko priemones, nurodytas Gyvūnų mitybos produktų valstybinės kontrolės taisyklėse.

______________

 

 

3 kategorijos šalutinių gyvūninių produktų ir 3

kategorijos perdirbtų šalutinių gyvūninių

produktų, skirtų pašarų gamybai ir gyvūnų

šėrimui, gamybos, tiekimo rinkai ir naudojimo

taisyklių 1 priedas

 

ŽUVŲ MILTŲ, KRAUJO PRODUKTŲ, KRAUJO MILTŲ, DIKALCIO FOSFATO, TRIKALCIO FOSFATO, PAGAMINTŲ IŠ KAULŲ SU PAŠALINTAIS RIEBALAIS, Kitų perdirbtų šalutinių gyvūninių produktų ir šalutinių gyvūninių produktų NAUDOJIMO PAŠARŲ GAMYBAI ŪKIO SUBJEKTE (FERMOJE) APSKAITOS ŽURNALAS

 

Eil. Nr.

Gyvūninių pašarinių žaliavų

pavadinimas

kiekis, kg

tiekėjas

gamintojas

pagaminimo data

pirkimo data

partijos numeris

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ūkio subjekte (fermoje) pagaminto pašaro

Gyvūninės pašarinės žaliavos

Gyvūninių pašarinių žaliavų likutis, kg

Atsakingo už pašarų apskaitą ir naudojimą asmens vardas,

pavardė, parašas

pavadinimas

pagaminimo data

kiekis, kg

partijos Nr.

% pašare

sunaudotas pašarų gamybai kiekis, kg

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

______________


3 kategorijos šalutinių gyvūninių produktų ir 3

kategorijos perdirbtų šalutinių gyvūninių produktų,

skirtų pašarų gamybai ir gyvūnų šėrimui, gamybos,

tiekimo rinkai ir naudojimo taisyklių

2 priedas

 

ŪKIO SUBJEKTE (FERMOJE) PAGAMINTŲ PAŠARŲ, KURIŲ SUDĖTYJE YRA ŽUVŲ MILTŲ, KRAUJO PRODUKTŲ, KRAUJO MILTŲ, DIKALCIO FOSFATO, TRIKALCIO FOSFATO, GAUTŲ IŠ KAULŲ SU PAŠALINTAIS RIEBALAIS, Kitų perdirbtų šalutinių gyvūninių produktų ir šalutinių gyvūninių produktų, NAUDOJIMO GYVŪNŲ ŠĖRIMUI APSKAITOS ŽURNALAS

 

Eil. Nr.

Ūkio subjekte (fermoje) pagaminto pašaro

Gyvūnų, kurių šėrimui naudoti pašarai, turintys gyvūninių pašarinių žaliavų, rūšis

Gyvūnų skaičius

Šėrimo laikotarpis

 

Sunaudotų pašarų, kuriuose yra nurodytų gyvūninių pašarinių žaliavų

Atsakingo už pašarų apskaitą ir naudojimą asmens vardas, pavardė, parašas

pavadinimas

pagaminimo data

kiekis, kg

partijos Nr.

Gyvūninių pašarinių žaliavų

pavadinimas

sušertas kiekis, kg

likutis, kg

pavadinimas

% pašare

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

______________


 

3 kategorijos šalutinių gyvūninių produktų ir 3

kategorijos perdirbtų šalutinių gyvūninių produktų,

skirtų pašarų gamybai ir gyvūnų šėrimui, gamybos,

tiekimo rinkai ir naudojimo taisyklių

3 priedas

 

PAŠARŲ GAMYBOS ĮMONĖSE PAGAMINTŲ PAŠARŲ, KURIŲ SUDĖTYJE YRA ŽUVŲ MILTŲ, KRAUJO PRODUKTŲ, KRAUJO MILTŲ, DIKALCIO FOSFATO, TRIKALCIO FOSFATO, GAUTŲ IŠ KAULŲ SU PAŠALINTAIS RIEBALAIS, Kitų perdirbtų šalutinių gyvūninių produktų ir šalutinių gyvūninių produktų, NAUDOJIMO GYVŪNŲ ŠĖRIMUI APSKAITOS ŽURNALAS

 

Eil. Nr.

Pašaro, kurio sudėtyje yra gyvūninių pašarinių žaliavų, pavadinimas

Gyvūninių pašarinių žaliavų pavadinimas

Gyvūninių pašarinių žaliavų kiekis pašare (%)

Tiekėjas

Gamintojas

Pagaminimo data

Pirkimo data

Partijos numeris

Kiekis, kg

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gyvūnų, kurių šėrimui naudoti pašarai, turintys gyvūninių pašarinių žaliavų, rūšis

Gyvūnų skaičius

Šėrimo laikotarpis

Pašarų, turinčių gyvūninių pašarinių žaliavų

Atsakingo už pašarų apskaitą ir naudojimą asmens vardas, pavardė, parašas

sušertas kiekis, kg

 

likutis, kg

11.

12.

13.

14.

15.

16.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

______________