LIETUVOS RESPUBLIKOS VALSTYBINĖS MAISTO IR VETERINARIJOS TARNYBOS DIREKTORIUS

 

Į S A K Y M A S

DĖL LAIKINŲJŲ ĮKAINIŲ UŽ MĖSOS IR ŽUVŲ TVARKYMO PREKYBOS ĮMONĖSE VETERINARINĘ PRIEŽIŪRĄ PATVIRTINIMO

 

2002 m. lapkričio 28 d. Nr. 549

Vilnius

 

Siekdamas įgyvendinti Europos Sąjungos teisės aktų reikalavimus maisto tvarkymo valstybinės veterinarinės priežiūros srityje:

1. Tvirtinu pridedamus Laikinuosius įkainius už mėsos ir žuvų tvarkymo prekybos įmonėse veterinarinę priežiūrą.

2. Nurodau įkainius taikyti nuo 2003 m. sausio 1 d.

3. Tvirtinu pridedamą Valstybinės veterinarinės priežiūros atlikimo sutarties tipinę formą.

4. Pavedu įsakymo vykdymą kontroliuoti Maisto ir veterinarijos audito tarnybai.

 

 

DIREKTORIUS                                                                                  KAZIMIERAS LUKAUSKAS

______________

 


PATVIRTINTA

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos

direktoriaus 2002 m. lapkričio 28 d.

įsakymu Nr. 549

 

LAIKINIEJI ĮKAINIAI UŽ MĖSOS IR ŽUVŲ TVARKYMO PREKYBOS ĮMONĖSE VETERINARINĘ PRIEŽIŪRĄ

 

Apmokėjimas už mėsos ir žuvų tvarkymo prekybos įmonėse veterinarinę priežiūrą grindžiamas valandiniu apmokėjimu už šiai priežiūrai atlikti reikalingą laiką, pridedant transporto bei laboratorinių tyrimų atlikimo išlaidas.

1. Darbo laiko trukmę sudaro:

– darbo laikas prekybos įmonėje atliekant priežiūrą;

– laiko trukmė kelyje į/iš įmonės;

– laiko trukmė pristatant mėginį į laboratoriją;

– laiko trukmė surašant patikrinimo aktą, įvedant duomenis į kompiuterį, vykdant analizę ir sudarant ataskaitas.

Valandos įkainis susideda iš lėšų, reikalingų:

– specialisto darbo užmokesčiui, „Sodrai“;

– darbo vietos išlaikymui (ryšio priemonės, darbo įrankiai, instrumentai, higienos priemonės, kanceliarinės prekės ir kt.).

2. Vieno mėginio laboratorinis tyrimas – 50,0 Lt.

3. Transporto išlaidos skaičiuojamos pagal faktines už nuvažiuoto kelio į objektą ir iš objekto išlaidas bei išlaidas pristatant mėginius į laboratorijas (nuvažiuoto 1 km išlaidos sudaro 0,57 Lt).

4. Įmonėms, kurios gamina daugiau kaip 5 pavadinimų produktus, įkainiai gali būti didinami nuo 10 iki 25 proc. (priklauso nuo asortimento).

 

Veterinarinės priežiūros įkainių paskaičiavimai pagal prekybos įmonėse perdirbamą produkcijos kiekį

 

Įmonės pajėgumas

Labai maža,

Maža,

Vidutinė,

Didelė,

Labai didelė, per

Kriterijai

iki 1000 kg/mėn.

1000–3000 kg/mėn.

3000–9000 kg/mėn.

9000–18000 kg/mėn.

18000 kg/mėn.

Apmokėjimas už darbą

165,0

220,0

275,0

385,0

550,0

Apmokėjimas už laboratorinio tyrimo atlikimą

50,0

100,0

100,0

150,0

150,0

Bendra suma

215,0

320,0

375,0

535,0

700,0

______________

 


FORMA PATVIRTINTA

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos

direktoriaus 2002 m. lapkričio 28 d.

įsakymu Nr. 549

 

VALSTYBINĖS VETERINARINĖS PRIEŽIŪROS ATLIKIMO SUTARTIS Nr.

 

_______________________                                                                             ___________________

        (Vietovės pavadinimas)                                                                                                                                     (Data)

 

Mes, ____________________________________ valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, atstovaujama viršininko ____________________________________________________________,

(toliau vadinama Tarnyba), ir prekybos įmonė _________________________________________,

                                                                                                                    (Įmonės pavadinimas)

įmonės kodas _________, atstovaujama ______________________________________________,

                                                                                             (Vadovo pareigos, vardas, pavardė)

(toliau vadinama Įmone), sudarėme šią mėsos ir žuvies tvarkymo Įmonėje valstybinės veterinarinės priežiūros atlikimo sutartį (toliau vadinama Sutartimi):

 

I. SUTARTIES DALYKAS

 

1. Šia Sutartimi Tarnyba įsipareigoja atlikti valstybinę mėsos ir žuvies tvarkymo veterinarinę priežiūrą Įmonėje (toliau vadinama valstybine veterinarine priežiūra), o Įmonė įsipareigoja sumokėti už atliktą darbą.

2. Valstybinė veterinarinė priežiūra – mėsos ir žuvies produktų išpjaustymo, smulkinimo, sandėliavimo, laikymo sąlygų, transportavimo, pusgaminių ir patiekalų gamybos, jų pateikimo vartotojui veterinarinė ir sanitarinė kontrolė.

 

II. ŠALIŲ PAREIGOS

 

3. Tarnyba įsipareigoja:

3.1. vadovaudamasi Veterinarijos įstatymu (Žin., 1992, Nr. 2-15), Maisto įstatymu (Žin., 2000, Nr. 32-893), Produktų saugos įstatymu (Žin., 1999, Nr. 52-1673), Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nuostatais (Žin., 2000, Nr. 53-1537), kitais Lietuvos Respublikos teisės aktais, reglamentuojančiais veterinarijos veiklą, vykdyti valstybinę veterinarinę priežiūrą Įmonėje;

3.2. valstybinei veterinarinei priežiūrai atlikti paskirti veterinarijos specialistą (-us) – valstybinį (-ius) veterinarijos gydytoją (-us) (toliau – veterinarijos gydytoją) ir, esant reikalui, jo(-ų) pagalbinį personalą (toliau – padėjėjas (-ai);

3.3. užtikrinti, kad veterinarijos gydytojas (-ai) ir jo padėjėjas (-ai) bus reikiamos kvalifikacijos, bei rūpintis jos kėlimu;

3.4. užtikrinti, kad valstybinę veterinarinę priežiūrą veterinarijos gydytojas (-ai) ir jo padėjėjas (-ai) atliks laikydamiesi Lietuvos Respublikos teisės aktuose ir pareigybės aprašyme (-uose) nustatytų uždavinių ir funkcijų;

3.5. užtikrinti, kad nesant paskirto (-ų) veterinarijos gydytojo (-ų), valstybinę veterinarinę priežiūrą atliks kitas Tarnybos paskirtas specialistas;

3.6. atlikti reikalingus inspekcinius veterinarinius tyrimus mėsos ir žuvies produktams bei žaliavoms.

4. Įmonė įsipareigoja:

4.1. suteikti Įmonės valstybinę veterinarinę priežiūrą atliekančiam (-tiems) veterinarijos gydytojui (-ams) visą reikiamą veterinarijos gydytojo funkcijoms vykdyti informaciją;

4.2. užtikrinti veterinarijos gydytojui (-ams) saugias darbo sąlygas;

4.3. veterinarijos gydytojui (-ams) pareikalavus, pateikti visus būtinus dokumentus, reikalingus valstybinei veterinarinei priežiūrai atlikti;

4.4. vykdyti veterinarijos gydytojo (-ų) nurodymus dėl valstybinės veterinarinės priežiūros;

4.5. pasibaigus mėnesiui, iki kito mėnesio 3 dienos pateikti Tarnybai ataskaitą apie perdirbtos produkcijos kiekį per mėnesį.

 

III. TARNYBOS TEISĖS

 

5. Nevykdant Tarnybos ir valstybinę veterinarinę priežiūrą vykdančio veterinarijos gydytojo (-ų) nurodymų, mėsos ir/ar žuvies tvarkymo veikla Įmonėje gali būti sustabdoma arba nutraukiama teisės aktų nustatyta tvarka.

6. Tarnyba turi teisę nutraukti sutartį, jeigu Įmonė reikalauja iš veterinarijos gydytojo(-ų) atlikti veiksmus, kurie prieštarauja įstatymams, profesinės veiklos taisyklėms, standartams, profesinei etikai, Sutarties sąlygoms, ar kitaip verčia veterinarijos gydytoją(-us), elgtis nesąžiningai.

 

IV. GARANTIJOS

 

7. Tarnyba garantuoja, kad:

7.1. laikysis visų Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės aktų nustatytų procedūrų bei tvarkos ir vykdys visas sąlygas, kurios įgalina sudaryti ir vykdyti šią Sutartį;

7.2. veterinarijos gydytojas (-ai) turi kvalifikaciją, būtiną valstybinei veterinarinei priežiūrai atlikti;

8. Įmonė garantuoja, kad laikysis visų Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės aktų nustatytų procedūrų bei tvarkos ir vykdys visas sąlygas, kurios įgalino sudaryti ir įvykdyti šią Sutartį.

 

IV. SUTARTIES KAINA IR ATSISKAITYMO TVARKA

 

9. Įmonė įsipareigoja už valstybinę veterinarinę priežiūra kiekvieną mėnesį mokėti Tarnybai __________ Lt.

10. Tarnyba išrašo Įmonei sąskaitą-faktūrą. Įmonė ne vėliau kaip per 7 dienas nuo sąskaitos faktūros išrašymo dienos atsiskaito su Tarnyba už suteiktą valstybinę veterinarinę priežiūrą.

11. Jeigu Įmonė neatsiskaito su Tarnyba 13 punkte nustatytais terminais, Įmonė moka Tarnybai 0,1 % delspinigių nuo pateiktos apmokėti sumos (pagal Įmonei pateiktą sąskaitą-faktūrą) už kiekvieną pavėluotą dieną.

 

V. FORCE MAJEURE

 

12. Šalys iš dalies ar visiškai atleidžiamos nuo atsakomybės už įsipareigojimų, prisiimtų šia Sutartimi, nevykdymo, jeigu to priežastis buvo nenugalimos jėgos (force majeure) aplinkybės, atsiradusios po Sutarties pasirašymo. Force majeure sąvoka apibūdinamos nepaprastos aplinkybės, kurių negalima nei numatyti arba išvengti, nei kuriomis nors priemonėmis pašalinti.

13. Force majeure aplinkybes gali sukelti šie įvykiai: karas (paskelbtas ar nepaskelbtas), pilietinis karas, maištai ir revoliucijos, piratavimas, sabotažas; stichinės nelaimės: smarkios audros, ciklonai, žemės drebėjimai, potvynis, žaibai; sprogimai, gaisrai, mašinų, gamybinių pastatų ir kurių nors arba visų vidaus komunikacijų sunaikinimas; boikotai, streikai, lokautai; teisėti ar neteisėti valstybės valdymo institucijų veiksmai; kitos nenugalimos jėgos.

14. Pasibaigus aukščiau minėtoms Force majeure aplinkybėms, šalys kuo skubiau informuoja viena kitą raštu ir nurodo datą, kada jos vėl pradės vykdyti savo įsipareigojimus, kaip nurodyta Sutartyje. Tuo atveju, jei Force majeure aplinkybės ar su jomis susijusios pasekmės trunka ilgai arba jau nuo pat pradžių yra aišku, kad jos tęsis ilgiau kaip 3 (tris) mėnesius, šalys turi derėtis dėl alternatyvių būdų įgyvendinti Sutartį.

 

VI. SUTARTIES GALIOJIMAS IR NUTRAUKIMAS

 

15. Vienašališkai nutraukdama Sutartį, Įmonė privalo sumokėti Tarnybai už iki Sutarties nutraukimo atliktą valstybinę veterinarinę priežiūrą ir atlyginti kitas išlaidas.

16. Sutarties priedai yra neatskiriama šios Sutarties dalis.

17. Sutartis pasibaigia pasibaigus 26 punkte nurodytam terminui.

18. Sutartis gali būti nutraukta:

18.1. rašytiniu Sutarties šalių susitarimu;

18.2. jeigu Įmonė du mėnesius iš eilės neapmoka sąskaitų už suteiktą valstybinę veterinarinę priežiūrą.

19. Jeigu kuri nors šios Sutarties nuostata bus pripažinta negaliojančia teismine tvarka, ji bus netaikoma ir bus laikoma neįtraukta į šią Sutartį, tačiau tai neturės jokios įtakos bei nepakenks kitų šios Sutarties nuostatų galiojimui, teisėtumui ar privalomumui.

 

VII. GINČŲ SPRENDIMAS

 

20. Šalys susitaria, kad kiekvienas ginčas, nesutarimas ar reikalavimas, kylantis iš šios Sutarties ar su ja susijęs, turi būti sprendžiamas derybų būdu. Jei aukščiau minėti ginčai, nesutarimai ar reikalavimai negali būti išspręsti derybų būdu, šalys susitaria spręsti ginčus Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

 

VIII. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

21. Jeigu vykdant Sutartį iškyla klausimų, nenumatytų šioje Sutartyje, šalys vadovaujasi Lietuvos Respublikos civiliniu kodeksu ir kitais Lietuvos Respublikos teisės aktais.

22. Sutartis sudaryta dviem egzemplioriais, turinčiais vienodą juridinę galią – po vieną kiekvienai Sutarties šaliai.

23. Sutartis įsigalioja nuo 200_ m. ________________ d. ir galioja iki 200__ m. __________________d.

 

ŠALIŲ JURIDINIAI ADRESAI:

 

_____________________ valstybinė maisto

_____________________________

ir veterinarijos tarnyba

___________________________                                       ____________________________

                 (Nurodyti adresą)                                                                                                (Nurodyti adresą)

___________________________                                       ____________________________

                 (Nurodyti adresą)                                                                                                (Nurodyti adresą)

___________________________                                       ____________________________

                 (Nurodyti adresą)                                                                                                (Nurodyti adresą)

 

Viršininkas                                                                          Įmonės vadovas

 

___________________________                                       ____________________________

                        (parašas)                                                                                                               (parašas)

___________________________                                       ____________________________

                (vardas, pavardė)                                                                                                (vardas, pavardė)

 

A. V.                                                                                   A. V.

______________