herbas

ŠIAULIŲ MIESTO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL NUOMOS MOKESČIO UŽ VALSTYBINĘ ŽEMĘ NUSTATYMO, ADMINISTRAVIMO IR MOKĖJIMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO

 

2010 m. balandžio 29 d. Nr. T-116

Šiauliai

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo (Žin., 1994, Nr. 55-1049; 2008, Nr. 113-4290) 16 straipsnio 2 dalies 36 punktu, 18 straipsnio 1 dalimi, Šiaulių miesto savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:

1. Patvirtinti Nuomos mokesčio už valstybinę žemę nustatymo, administravimo ir mokėjimo taisykles (pridedama).

2. Pripažinti netekusiais galios:

2.1. Šiaulių miesto savivaldybės tarybos 2005 m. birželio 23 d. sprendimo Nr. T-200 „Dėl Nuomos mokesčio už valstybinę žemę ir valstybinio vidaus vandenų fondo vandens telkinius nustatymo, administravimo ir mokėjimo taisyklių patvirtinimo“ 1 punktą.

2.2. Šiaulių miesto savivaldybės tarybos 2008 m. gegužės 22 d. sprendimą Nr. T-178 „Dėl Šiaulių miesto savivaldybės tarybos 2005 m. birželio 23 d. sprendimo Nr. T-200 „Dėl Nuomos mokesčio už valstybinę žemę ir valstybinio vidaus vandenų fondo vandens telkinius nustatymo, administravimo ir mokėjimo taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo“.

Šis sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                                     Genadijus Mikšys


 

PATVIRTINTA

Šiaulių miesto savivaldybės tarybos

2010 m. balandžio 29 d. sprendimu Nr. T-116

 

NUOMOS MOKESČIO UŽ VALSTYBINĘ ŽEMĘ NUSTATYMO, ADMINISTRAVIMO

IR MOKĖJIMO TAISYKLĖS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Nuomos mokesčio už valstybinę žemę nustatymo, administravimo ir mokėjimo taisyklės (toliau - Taisyklės) nustato nuomos mokesčio už valstybinės žemės sklypus, išnuomotus ne aukciono būdu, ir už naudojamą valstybinę žemę, suteiktą tesės aktų nustatyta tvarka arba kuriais naudotis leista valstybinę žemę administruojančių institucijų sprendimais, nesudarius valstybinės žemės nuomos sutarties, apskaičiavimo, mokėjimo, apskaitos, lengvatų taikymo, skolų pripažinimo beviltiškomis Šiaulių mieste tvarką.

2. Taisyklės parengtos vadovaujantis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymu, Lietuvos Respublikos civiliniu kodeksu, Lietuvos Respublikos žemės įstatymu, Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1999 m. vasario 24 d. nutarimu Nr. 205 „Dėl žemės įvertinimo tvarkos“, Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. lapkričio 19 d. nutarimu Nr. 1798 „Dėl nuomos mokesčio už valstybinę žemę“, Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. lapkričio 10 d. nutarimu Nr. 1387 „Dėl žemės nuomos mokesčio už valstybinės žemės sklypų naudojimą“ ir kitais teisės aktais.

3. Nuomos mokesčio už valstybinę žemę, išnuomojamą (išnuomotą) ne aukciono būdu, ir naudojamą valstybinę žemę, nesudarius valstybinės žemės nuomos sutarties, metinius tarifus ir mokėjimo terminus nustato Šiaulių miesto savivaldybės taryba (toliau - Savivaldybės taryba).

4. Išnuomojant valstybinę žemę aukciono būdu, nuomos mokesčio už valstybinę žemę dydis yra lygus aukciono metu pasiūlytam didžiausiam nuomos mokesčio dydžiui.

5. Valstybinės žemės vertė apskaičiuojama vadovaujantis Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

6. Nuomos mokesčio už valstybinę žemę mokėtojas (toliau - mokesčio mokėtojas) yra fizinis ar juridinis asmuo, nuomojantis ar naudojantis valstybinę žemę.

7. Žemės nuomos mokesčio apmokestinamasis laikotarpis yra kalendoriniai metai.

8. Prievolė mokėti nuomos mokestį už valstybinę žemę atsiranda:

8.1. sudarius ar perėmus įsipareigojimus pagal valstybinės žemės nuomos sutartį;

8.2. įgijus nuosavybės teise pastatus, statinius ar patalpas, stovinčius ant valstybinės žemės, kurios nuomos klausimas neišspręstas ir ji nėra valdoma panaudos teise;

8.3. kai žemės sklypai suteikti teisės aktų nustatyta tvarka arba žemę administruojančių institucijų sprendimais leista žeme naudotis žemės reformos metu.

9. Nuomos mokesčio už valstybinę žemę mokėtojo deklaracijos (toliau - mokėtojo deklaracija), pranešimo apie valstybinės žemės nuomos mokestį (toliau - pranešimas), priminimo formas tvirtina Šiaulių miesto savivaldybės administracijos (toliau - Savivaldybės administracija) direktorius.

10. Nuomos mokestį už valstybinę žemę administruoja Savivaldybės administracijos Finansų skyrius (toliau - Finansų skyrius).

 

II. DUOMENŲ, KURIŲ REIKIA NUOMOS MOKESČIUI UŽ VALSTYBINĘ ŽEMĘ ADMINISTRUOTI, RENGIMAS, TEIKIMAS, KAUPIMAS IR TIKSLINIMAS

 

11. Duomenys, reikalingi žemės nuomos mokesčiui administruoti:

11.1. valstybinės žemės nuomos sutarčių kopijos;

11.2. Savivaldybės nekilnojamojo turto nuomininkų ir panaudos gavėjų, naudojančių valstybinės žemės sklypus, sąrašai, kuriuose nurodomas nuomininko pavadinimas (vardas, pavardė, įmonės pavadinimas ir kodas), nuomojamo turto adresas, naudojamos žemės sklypo plotas, turto nuomininko adresas;

11.3. mokėtojo deklaracijos.

12. Dokumentus ir duomenis, reikalingus žemės nuomos mokesčiui administruoti, susitarimo pagrindais ar teisės aktų nustatyta tvarka teikia atitinkamos institucijos.

13. Mokėtojo deklaracijas teikia:

13.1. nuomos mokesčio už valstybinę žemę mokėtojai, naudojantys (t. y. nesudarę valstybinės žemės nuomos sutarčių) valstybinę žemę;

13.2. fiziniai ir juridiniai asmenys, kuriems valstybinė žemė suteikta pagal panaudos sutartis ar kurie yra atleisti nuo žemės nuomos mokesčio, bet leidžia naudotis valdomu turtu ar jo dalimi tretiesiems asmenims ir nurodo kokia turto dalimi naudojasi trečiasis asmuo.

14. Pateikta mokėtojo deklaracija registruojama gaunamų valstybinės žemės mokesčio mokėtojų deklaracijų registracijos žurnale. Jei už ankstesnį laikotarpį pateiktos mokėtojo deklaracijos duomenys nesikeičia, naujos mokėtojo deklaracijos pateikti nereikia, išskyrus garažų eksploatavimo bendrijas, kurios mokėtojo deklaracijas teikia kasmet, iki rugsėjo 1 d.

15. Per 10 dienų nuo mokėtojo deklaracijos gavimo dienos Finansų skyriaus darbuotojas patikrina, ar mokėtojo deklaracija yra užpildyta teisingai. Jei mokėtojo deklaracija yra užpildyta teisingai, informacija, reikalinga nuomos mokesčiui apskaičiuoti, įrašoma į žemės nuomos mokesčiui administruoti savivaldybėse skirtą informacinę sistemą (MASIS). Jei mokėtojo deklaracijoje yra klaidų, apie tai informuojamas deklaracijos teikėjas ir deklaracija yra laikoma nepateikta.

16. Mokesčio mokėtojas gali tikslinti pateiktą praeitų mokestinių laikotarpių mokėtojo deklaraciją pateikdamas patikslintą mokėtojo deklaraciją. Tokiu atveju nuomos mokestis už valstybinę žemę perskaičiuojamas už praėjusį laikotarpį ir skaičiuojamas už einamąjį ir vėlesnius laikotarpius naudojant patikslintos mokėtojo deklaracijos duomenis.

17. Nustačius, kad buvo naudojamasi valstybine žeme, bet nebuvo pateikta mokėtojo deklaracija, turtas neįregistruotas Nekilnojamojo turto registre, Finansų skyrius turi teisę reikalauti deklaruoti valstybinės žemės naudojimą ir apskaičiuoti nuomos mokestį už valstybinę žemę nuo žemės naudojimo pradžios, bet ne anksčiau kaip nuo 2003 m. sausio 1 d.

18. Žemės nuomos mokesčio mokėtojų duomenys, parengti 11 punkte nurodytų dokumentų pagrindu, kaupiami nuomos mokesčiui už valstybinę žemę administruoti savivaldybėse skirtoje informacinėje sistemoje (MASIS).

 

III. NUOMOS MOKESČIO UŽ VALSTYBINĘ ŽEMĘ APSKAIČIAVIMAS IR APSKAITA

 

19. Fizinių ar juridinių asmenų, nuomojančių ar naudojančių valstybinę žemę, nuomos mokestį už valstybinę žemę apskaičiuoja ir apskaitą tvarko Finansų skyrius naudodamas MASIS informacinę sistemą.

20. Nuomos mokestį už valstybinę žemę mokesčio mokėtojas moka nuo kito mėnesio po nuomos sutarties sudarymo ar pakeitimo. Jei valstybinės žemės nuomos sutartis nesudaryta, mokestis mokamas nuo kito mėnesio po turto įsigijimo nuosavybėn dienos. Tokiam naudotojui nuomos mokestis už valstybinę žemę skaičiuojamas už užstatytą žemės sklypą arba žemės sklypą pagal patvirtintą naudojamo žemės sklypo planą; jeigu asmuo įsigijo ne visą pastatą, o jo dalį, žemės nuomos mokestis skaičiuojamas už žemės sklypą, tenkantį proporcingai įsigytų ar išnuomotų patalpų daliai (pagal Nekilnojamojo turto registro duomenis).

21. Pasibaigus valstybinės žemės nuomos sutarties terminui, nuomos mokestis nebeskaičiuojamas nuo kito mėnesio po nuomos sutarties termino pasibaigimo (sutarties nutraukimo, sutarties teisių perleidimo įregistravimo Nekilnojamojo turto registre). Jei po nuomos sutarties termino pasibaigimo tas pats nuomininkas dėl to paties žemės sklypo sudaro naują sutartį, laikotarpiui nuo nuomos sutarties pasibaigimo iki naujos sutarties sudarymo taikomas mokesčio tarifas, nustatytas valstybinės žemės sklypams, kai šių žemės sklypų nuomos sutartys nesudarytos.

22. Pardavus nekilnojamąjį turtą (statinius), esantį teisės aktų nustatyta tvarka skirtame valstybinės žemės sklype, nuomos mokestis pardavėjui nebeskaičiuojamas nuo kito mėnesio po nekilnojamojo turto (statinių) nuosavybės teisės išregistravimo iš Nekilnojamojo turto registro.

23. Nuomos mokestis už ankstesnius kalendorinius metus skaičiuojamas pagal galiojančią nuomos mokesčio už valstybinę žemę apskaičiavimo tvarką ir galiojančius tarifus.

24. Nuomos mokestis už valstybinę žemę, išnuomojamą (išnuomotą) ne aukciono būdu, apskaičiuojamas metams, žemės sklypo vertę padauginus iš mokesčio tarifo.

25. Fiziniai ar juridiniai asmenys gali kreiptis į Finansų skyrių dėl žemės nuomos mokesčio perskaičiavimo, jei pagal Savivaldybės tarybos sprendimus ar įstatymų nustatyta tvarka suteikta lengvata jiems nepritaikyta ar pranešime yra netikslumų. Tokiu atveju pateikiami dokumentai (jei reikia), įrodantys, kad pranešime yra netikslumų arba neteisingai apskaičiuota nuomos mokesčio už valstybinę žemę suma. Finansų skyrius per 20 darbo dienų padaro pataisymus MASIS duomenų bazėje ir perskaičiuoja žemės nuomos mokestį.

26. Perskaičiavus nuomos mokestį už valstybinę žemę po mokėjimo termino pabaigos, mokesčio mokėtojui nuo mokesčio perskaičiavimo datos taikomas 15 kalendorinių dienų mokesčio sumokėjimo ir delspinigių skaičiavimo atidėjimo terminas.

27. Duomenys apie sumokėtą žemės nuomos mokestį periodiškai perduodami iš banko duomenų bazės į MASIS duomenų bazę. Finansų skyrius tvarko mokesčio mokėtojų įmokų apskaitą ir iki kiekvieno mėnesio 1 dienos, o metų pabaigoje - iki gruodžio 31 dienos sudaro ataskaitą apie nuomos mokesčio už valstybinę žemę sumokėjimą.

28. Mokesčių mokėtojų sumokėtos sumos pirmiausia skiriamos nuomos mokesčio už valstybinę žemę nepriemokai dengti pradedant nuo anksčiausiai susidariusiųjų: mokesčio nepriemokoms, mokesčio nepriemokų delspinigiams. Likusia suma dengiamas nuomos mokestis, kurio mokėjimo terminas nepasibaigęs pagal žemės sklypui apskaičiuotą nuomos mokesčio dydį, pradedant nuo didžiausio.

 

IV. PRANEŠIMO APIE VALSTYBINĖS ŽEMĖS NUOMOS MOKESTĮ ĮTEIKIMAS

 

29. Pranešimus ne vėliau kaip iki mokesčio sumokėjimo termino pabaigos parengia Finansų skyrius ir išsiunčia (įteikia asmeniškai) visiems į MASIS duomenų bazę įtrauktiems mokesčio mokėtojams.

30. Pranešimo pastabų dalyje turi būti nurodyta:

30.1. nuomos mokesčio už valstybinę žemę gavėjas, gavėjo (įstaigos) kodas;

30.2. savivaldybės biudžeto surenkamosios žemės nuomos mokesčio sąskaitos numeris, banko, kuriame yra ši sąskaita, pavadinimas ir banko kodas, mokesčio įmokų kodai;

30.3. nuomos mokestį už valstybinę žemę apskaičiavusio Finansų skyriaus darbuotojo vardas, pavardė, telefonas ir parašas.

31. Pranešimo pastabų dalyje gali būti nurodyta ir kita mokesčio mokėtojams svarbi informacija.

32. Naudojant informacinę sistemą MASIS visi pranešimai automatiškai registruojami suformavus ir patvirtinus naują pranešimą.

 

V. NUOMOS MOKESČIO UŽ VALSTYBINĘ ŽEMĘ MOKĖJIMAS IR SANKCIJŲ TAIKYMAS

 

33. Nuomos mokestis už valstybinę žemę turi būti sumokamas ne vėliau kaip iki Savivaldybės tarybos nustatyto termino.

34. Nuomos mokestis už valstybinę žemę mokamas banko įstaigose į savivaldybės biudžeto surenkamąją žemės nuomos mokesčio sąskaitą.

35. Laiku nesumokėjus valstybinės žemės nuomos mokesčio, už kiekvieną pavėluotą dieną skaičiuojami 0,03 procento nuo nesumokėto mokesčio sumos delspinigiai. Delspinigiai pradedami skaičiuoti kitą dieną po to, kai baigėsi nuomos mokesčio sumokėjimo terminas, ir skaičiuojami už kiekvieną kalendorinę dieną ne ilgiau kaip 200 dienų.

36. Nesumokėjus mokesčio ilgiau kaip 30 dienų nuo sumokėjimo termino pabaigos, Finansų skyrius siunčia priminimą dėl mokesčio prievolės vykdymo.

37. Priminime turi būti nurodyta:

37.1. nuomos mokesčio administratoriaus pavadinimas;

37.2. parengimo data;

37.3. mokesčio mokėtojo pavadinimas (vardas, pavardė, įmonės pavadinimas ir kodas);

37.4. mokėtinas valstybinės žemės nuomos mokestis ir iki raginimo parengimo datos apskaičiuoti delspinigiai;

37.5. atsakingo darbuotojo vardas, pavardė ir parašas.

38. Nesumokėjus nuomos mokesčio už valstybinę žemę ilgiau kaip tris mėnesius nuo nustatyto termino pabaigos, mokestis išieškomas Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka. Išieškojimo procedūrą inicijuoja Finansų skyrius, o teismui procesinius dokumentus rengia ir pateikia Savivaldybės administracijos Teisės skyrius.

 

VI. NUOMOS MOKESČIO UŽ VALSTYBINĘ ŽEMĘ LENGVATOS IR JŲ TAIKYMAS

 

39. Nuo nuomos mokesčio už valstybinę žemę, išnuomotą ne aukciono būdu, ir už valstybinės žemės sklypų naudojimą (išskyrus sklypus, kuriuose vykdoma komercinė ir/ar ūkinė veikla) atleidžiami šie valstybinės žemės nuomininkai ir naudotojai:

39.1. fiziniai asmenys, kuriems nustatytas 0-40 procentų darbingumo lygis (iki 2007 m. birželio 30 d. - ir I bei II grupės invalidus) - už 7 arus jiems išnuomoto (priskirto) žemės sklypo;

39.2. fiziniai asmenys, kuriems sukako Lietuvos Respublikos valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymo nustatytas senatvės pensijos amžius - už 7 arus jiems išnuomoto (priskirto) žemės sklypo;

39.3. fiziniai asmenys, kuriems apskaičiuota metinė mokesčio suma neviršija 10 Lt;

39.4. daugiabučių namų butų (patalpų) savininkai ir daugiabučių namų savininkų bendrijos (išskyrus daugiabučiuose namuose įsikūrusių įmonių naudojamą / priskirtą valstybinę žemę);

39.5. iš valstybės ar savivaldybių biudžetų išlaikomos įstaigos ir institucijos, miškų urėdijos, tradicinės religinės bendruomenės ir bendrijos, viešosios įstaigos, veikiančios pagal Viešųjų įstaigų įstatymą, kai bent vienas iš jų dalininkų yra valstybės ar savivaldybės institucija, taip pat viešosios įstaigos, turinčios Švietimo ir mokslo ministerijos leidimus (licencijas) mokyti;

39.6. socialinės įmonės statusą turintys juridiniai asmenys;

39.7. labdaros ir paramos fondai;

39.8. asociacijos ir politinės partijos;

40. Nuomos mokestis už valstybinę žemę, išnuomotą ne aukciono būdu, ir už valstybinės žemės sklypų naudojimą atskirais Savivaldybės tarybos sprendimais mažinamas arba nuo mokesčio atleidžiami mokėtojai:

40.1. kurie atitinka Šiaulių miesto savivaldybės tarybos 2009 m. lapkričio 19 d. sprendimu Nr. T-353 „Dėl priemonių darbo vietų kūrimui skatinti“ patvirtintų Įmonių, sukūrusių naujų darbo vietų, skatinimo taikant mokesčių lengvatas taisyklių reikalavimus;

40.2. kurie atitinka Šiaulių miesto savivaldybės tarybos 2010 m. sausio 28 d. sprendimu Nr. T-5 „Dėl mokesčių lengvatų asmenims, remiantiems kultūrą ir sportą, taikymo“ patvirtintų Mokesčių lengvatų fiziniams ir juridiniams asmenims, remiantiems kultūrą ir sportą Šiaulių miesto savivaldybėje, taikymo taisyklių reikalavimus;

40.3. kurie įgyvendina Šiaulių miestui reikšmingus projektus;

40.4. už sanitarinėms zonoms priskirtą valstybinę žemę, kai jų akcininkas yra Šiaulių miesto savivaldybė.

41. Nuomos mokestis už valstybinę žemę, išnuomotą ne aukciono būdu, ir už valstybinės žemės sklypų naudojimą koreguojamas taikant koeficientus Šiaulių miesto savivaldybės teritorijose, kuriose reguliuojama ekonominė plėtra. Šios teritorijos ir koeficientai nustatomi atskirais Savivaldybės tarybos sprendimais.

42. Nuomos mokesčio už valstybinę žemę, išnuomotą ne aukciono būdu, ir už valstybinės žemės sklypų naudojimą lengvatos netaikomos šiems valstybinės žemės nuomininkams ir naudotojams:

42.1. skolingiems už valstybinės žemės nuomą ar naudojimą. Šiems mokesčio mokėtojams nuomos mokesčio už valstybinę žemę lengvatos taikomos tik sumokėjus mokesčio nepriemoką ir priskaičiuotus delspinigius;

42.2. nedeklaravusiems naudojamo (-ų) valstybinės žemės sklypo (-ų). Šiems mokesčio mokėtojams nuomos mokesčio lengvata taikoma nuo kitų mokesčio mokėjimo metų, jei bus deklaruoti visi naudojami valstybinės žemės sklypai ir padengta skola bei priskaičiuoti delspinigiai.

43. Nuomos mokesčio už valstybinę žemę mokėtojai, kurie yra atleidžiami nuo nuomos mokesčio už valstybinę žemę, Finansų skyriui turi pateikti šiuos dokumentus:

43.1. fiziniai asmenys, kuriems nustatytas 0-40 procentų darbingumo lygis - neįgaliojo pažymėjimų kopijas;

43.2. garažų statybos ir eksploatavimo bendrijos - asmenų, kuriems sukako Lietuvos Respublikos valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymo nustatytas senatvės pensijos amžius, sąrašą.

 

VII. NUOMOS MOKESČIO UŽ VALSTYBINĘ ŽEMĘ IŠIEŠKOJIMO ATIDĖJIMAS

 

44. Mokesčio nepriemokos išieškojimas atidedamas, jei mokesčio mokėtojas kreipiasi į Savivaldybės administracijos direktorių su prašymu dėl atidėjimo ir pasirašo mokesčio nepriemokos sumokėjimo sutartį. Nuo sutarties įregistravimo dienos neskaičiuojami delspinigiai.

45. Mokesčio mokėtojo prašyme turi būti nurodyta:

45.1. įsiskolinimo priežastis;

45.2. pageidaujamas laikotarpis, iki kada norėtų padengti įsiskolinimą ir priskaičiuotus delspinigius, bet ne ilgesnis kaip 9 mėnesiai nuo nepriemokos susidarymo dienos.

46. Mokesčio nepriemokos, dėl kurios išieškojimo atidėjimo pateiktas prašymas, išieškojimas nepradedamas arba sustabdomas nuo tos dienos, kai Savivaldybė gavo mokesčio mokėtojo prašymą.

 

VIII. NUOMOS MOKESČIO UŽ VALSTYBINĘ ŽEMĘ SKOLŲ PRIPAŽINIMAS BEVILTIŠKOMIS

 

47. Atvejai, kai skolos gali būti laikomos beviltiškomis:

47.1. skolininkas yra miręs arba paskelbtas mirusiu;

47.2. skolininkas - juridinis asmuo, yra likviduotas;

47.3. skolininkas - juridinis asmuo, yra bankrutavęs ir išregistruotas iš Juridinių asmenų registro.

48. Mokesčio ir delspinigių skolos gali būti pripažintos beviltiškomis, jei jų neįmanoma išieškoti dėl objektyvių priežasčių arba jas priverstinai išieškoti netikslinga socialiniu ir (arba) ekonominiu požiūriu, kai:

48.1. nerasta skolininko turto arba rastas turtas yra nelikvidus (mažai likvidus);

48.2. išieškojimo išlaidos didesnės arba lygios skolininko skolos išieškojimo sąnaudoms;

48.3. netikslinga priverstinai išieškoti skolą, kadangi sunki skolininko ekonominė, socialinė padėtis: fiziniam asmeniui reikia valstybės paramos (asmuo yra pensinio amžiaus, neįgalus, bedarbis, gauna socialinę pašalpą);

48.4. Valstybinė mokesčių inspekcija yra pripažinusi šio mokėtojo skolas beviltiškomis.

49. Tam, kad skolos būtų pripažintos beviltiškomis, Finansų skyrius turi turėti skolų beviltiškumą ar pastangas jas susigrąžinti patvirtinančių dokumentų originalus arba dokumentų kopijas, dokumentų išrašus:

49.1. įsiteisėjusį Lietuvos Respublikos teismo sprendimą;

49.2. antstolio pateiktą dokumentą, pagal kurį išieškojimas nebuvo įvykdytas arba dokumentą, patvirtinantį faktą, kad skolininkas neturi privalomojo registruoti turto ir, kad iš jo nepavyko išieškoti pakankamai turto kreditorių reikalavimams patenkinti bylose su kitais kreditoriais.

49.3. Savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyriaus mirusiųjų asmenų sąrašą;

49.4. valstybės įmonės Registrų centro išrašą apie juridinio asmens teisinį statusą;

49.5. Valstybinės mokesčių inspekcijos raštišką informaciją apie skolų pripažinimą beviltiškomis;

49.6. kitus dokumentus, įrodančius skolų beviltiškumą.

50. Turint visus dokumentus, kurių pagrindu mokėtojo skola pripažįstama beviltiška, Savivaldybės tarybos sprendimu ji yra nurašoma.

51. Nurašomos beviltiškos skolos įtraukiamos į apskaitą ir registruojamos beviltiškų skolų nurašymo žiniaraštyje.

 

IX. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

52. Žemės nuomos mokesčio permoka grąžinama per 30 kalendorinių dienų nuo prašymo gavimo dienos, kai mokesčio mokėtojas pateikia prašymą Finansų skyriui. Nepateikus prašymo dėl nuomos mokesčio permokos grąžinimo, nuomos mokesčio permoka įskaitoma į einamųjų metų mokestinį laikotarpį.

53. Finansų skyrius mokesčio mokėtojo prašymu per 14 dienų išduoda pažymą apie mokesčio mokėtojo įsiskolinimą savivaldybės biudžetui už valstybinės žemės nuomą ar naudojimą.

54. Šios Taisyklės keičiamos ar naikinamos Šiaulių miesto savivaldybės tarybos sprendimu.

55. Tai, kas nereglamentuota šiose Taisyklėse, sprendžiama taip, kaip numatyta Lietuvos Respublikos teisės aktuose.

 

______________________________