UTENOS RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL UTENOS RAJONO SAVIVALDYBĖS GYVENTOJŲ MOKĖJIMO UŽ SOCIALINES PASLAUGAS TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2006 m. lapkričio 30 d. Nr. T-244

Utena

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymo (Žin., 2006, Nr. 17-589) 13 straipsnio 4 dalimi ir Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2006 m. birželio „ d. nutarimu Nr. 583 (Žin., 2006, Nr. 68- 2510) 3 dalimi, Utenos rajono savivaldybės taryba nusprendžia:

1.       Patvirtinti Utenos rajono savivaldybės gyventojų mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašą (pridedama).

2.       Nustatyti, kad:

2.1.    pagal šį sprendimą nustatomas mokėjimo už socialines paslaugas dydis asmenims, pradėjusiems gauti socialines paslaugas po 2006 m. liepos 1 dienos;

2.2.    asmenys, pradėję gauti socialines paslaugas iki 2006 m. liepos 1 d. už socialines paslaugas moka pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1998 m. sausio 29 d. nutarimą Nr. 111 „Dėl Apmokėjimo už socialines paslaugas principų ir tvarkos patvirtinimo (Žin., 1998. Nr. 12- 278), išskyrus tuos atvejus, kai jiems nustatytas mokėjimo už socialines paslaugas dydis yra didesnis už nustatytąjį pagal šiuo sprendimu patvirtintą Utenos rajono savivaldybės gyventojų mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašą.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                                  Alvydas Katinas


PATVIRTINTA

Utenos rajono savivaldybės tarybos

2006 m. lapkričio 30 d. sprendimu Nr. T-244

 

 

UTENOS RAJONO SAVIVALDYBĖS GYVENTOJŲ MOKĖJIMO UŽ SOCIALINES PASLAUGAS TVARKOS APRAŠAS

 

I.       BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1.       Utenos rajono savivaldybės gyventojų mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašas (toliau vadinama - Aprašas) reglamentuoja asmens (šeimos) mokėjimą už socialines paslaugas, pagalbos pinigų mokėjimą.

2.       Aprašas parengtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų

įstatymu, Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintu mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašu. Šiame Apraše vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatyme ir kituose teisės aktuose apibrėžtas sąvokas.

3.       Šis Aprašas taikomas mokėjimui už tas socialines paslaugas, kurias planuoja, skiria, kurių poreikį asmeniui (šeimai) nustato Utenos rajono savivaldybė ir kurių teikimas finansuojamas iš savivaldybės biudžeto ar savivaldybės biudžetui skiriamų Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto specialiųjų tikslinių dotacijų socialinėms paslaugoms finansuoti.

4.       Mokėjimo už socialines paslaugas dydis asmeniui (šeimai) nustatomas individualiai, atsižvelgiant į asmens (šeimos narių) finansines galimybes mokėti už socialines paslaugas ir asmeniui (šeimai) teikiamų socialinių paslaugų rūšį. Socialines paslaugas, jų turinį pagal socialinių paslaugų rūšis apibrėžia Socialinės apsaugos ir darbo ministro patvirtintas Socialinių paslaugų katalogas.

5.       Asmens (šeimos) ir savivaldybės tarpusavio teisės ir pareigos, susijusios su asmens (šeimos) mokėjimu už socialines paslaugas, nustatomos rašytine sutartimi (priedas). Sutartį pasirašo socialines paslaugas gaunantis asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjas (rūpintojas) ir Utenos savivaldybei atstovaujantis Socialinės rūpybos skyriaus vedėjas. Sutartyje nustatomi konkretūs asmens (šeimos) mokėjimo už socialines paslaugas dydžiai pinigine išraiška, mokėjimo tvarka.

 

II.    MOKĖJIMAS UŽ BENDRĄSIAS SOCIALINES PASLAUGAS

 

6.       Informavimo, konsultavimo, tarpininkavimo ir atstovavimo paslaugos teikiamos nemokamai.

7.       Už kitas bendrąsias socialines paslaugas (asmens higienos ir priežiūros, transporto, maitinimo organizavimo ir kt.) asmenys (šeimos) moka pagal Utenos rajono savivaldybės tarybos patvirtintus įkainius.

8.       Asmeniui (šeimai), teisės aktų nustatyta tvarka gaunančiam socialinę pašalpą, arba asmeniui (šeimai), kurio pajamos (vidutinės šeimos pajamos, tenkančios vienam šeimos nariui) mažesnės už valstybės remiamų pajamų (toliau - VRP) trigubą dydį, visos bendrosios paslaugos teikiamos nemokamai.

9.       Atskaičius nustatytą asmens (šeimos) mokėjimo už bendrąsias socialines paslaugas dalį, asmens (vidutinės šeimos pajamos, tenkančios vienam šeimos nariui) mėnesio pajamos negali likti mažesnės už valstybės remiamų pajamų trigubą dydį.

10.     Specialaus transporto paslauga nemokamai teikiama asmenims, turintiems sunkią negalią, socialinės rizikos asmenims (šeimoms) vykstantiems į sveikatos priežiūros įstaigas , kitais atvejais, kai reikalinga skubi medicininė ar socialinė pagalba.

Asmuo nuo mokėjimo už bendrąsias socialines paslaugas gali būti atleistas savivaldybės tarybos sprendimu.

IIIMOKĖJIMAS UŽ SOCIALINĘ PRIEŽIŪRĄ

 

11.     Mokėjimo už socialinę priežiūrą dydis nustatomas atsižvelgiant į asmens (šeimos) pajamas.

12.     Mokėjimo už socialinę priežiūrą dydis asmeniui (šeimai) neturi viršyti 20 procentų asmens (šeimos) pajamų.

13.     Atskaičius nustatytą asmens (šeimos) mokėjimo už socialinę priežiūrą dalį, asmens (vidutinės šeimos pajamos, tenkančios vienam šeimos nariui) mėnesio pajamos negali likti mažesnės už VRP trigubą dydį. Jeigu apskaičiuotos pajamos lieka mažesnės už trigubą VRP dydį, atitinkamai mažinamas mokėjimo už socialinę priežiūrą dydis.

14.     Socialinė priežiūra teikiama nemokamai:

14.1krizių atvejais 7 (septynias) pirmąsias kalendorines dienas, kai asmuo (šeima) patiria fizinį ar psichologinį smurtą arba kyla grėsmė jo fiziniam ar emociniam saugumui, sveikatai ar gyvybei;

14.2asmeniui (šeimai), teisės aktų nustatyta tvarka gaunančiam (-iai) socialinę pašalpą,

arba asmeniui (šeimai), kurio pajamos (vidutinės šeimos pajamos, tenkančios vienam šeimos nariui) mažesnės už VRP trigubą dydį.

15.     Kitais atvejais asmuo nuo mokėjimo už socialinę priežiūrą gali būti atleistas savivaldybės tarybos sprendimu.

 

IV.   PAGALBOS PINIGŲ MOKĖJIMAS

 

16.     Pagalbos pinigai skiriami asmeniui (šeimai) sumokėti kitiems asmenims už pagalbą, savo pobūdžiu analogišką bendrosioms socialinėms paslaugoms ar socialinei priežiūrai, kai asmuo (šeima) sutinka ir dėl objektyvių priežasčių paslaugų teikti neturi galimybių Utenos rajono socialinės paramos centro lankomosios priežiūros darbuotojai ir kai šias socialines paslaugas veiksmingiau organizuoti pinigais, kada asmeniui nėra galimybės suteikti specialaus transporto paslaugų vykti į hemodializes.

17.     Pagalbos pinigai mokami asmenims, deklaravusiems nuolatinę gyvenamąją vietą ir nuolat gyvenantiems Utenos rajono savivaldybėje:

17.1suaugusiems asmenims su negalia, kurie yra pripažinti nedarbingais ar iš dalies darbingais;

17.2pensijinio amžiaus asmenims, kuriems yra nustatytas didelių arba vidutinių poreikių lygis;

18.     Pagalbos pinigai yra skiriami atsižvelgiant į asmens savarankiškumą ar paslaugų

18.1didelių specialiųjų poreikių lygio asmenims arba netekusiems nuo 75 iki 100 procentų darbingumo lygio (iki 2007 m. liepos 1 d. - pirmos invalidumo grupės) - 1 MGL/mėn.;

18.2vidutinių specialiųjų poreikių lygio asmenims ir asmenims, kuriems nustatytas specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis arba netekusiems nuo 60 iki 70 procentų darbingumo lygio (iki 2007 m. liepos 1 d - antros invalidumo grupės) - 0,5 MGL/mėn:

18.3už specialaus transporto paslaugas vykti į hemodializes - 0.5 MGL/mėn.

19.     Pagalbos pinigai skiriami asmeniui (šeimai), teisės aktų nustatyta tvarka gaunančiam (-iai) socialinę pašalpą, arba asmeniui (šeimai), kurio pajamos (vidutinės šeimos pajamos, tenkančios vienam šeimos nariui) mažesnės už VRP trigubą dydį. Pagalbos pinigai nėra mokami, jei asmeniui nustatytas nuolatinės slaugos poreikis.

20.     Sprendimą dėl pagalbos pinigų ir jų dydžio skyrimo seniūnijos arba Utenos rajono socialinės paramos centro socialinių darbuotojų teikimu priima Utenos rajono savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos skyriaus vedėjas. Pagalbos pinigus moka Utenos rajono Socialinės paramos centras.

21.     Pagalbos pinigų naudojimą pagal paskirtį prižiūri Utenos rajono Socialinės paramos centro ir seniūnijų socialiniai darbuotojai.

22.     Pagalbos pinigų mokėjimas nutraukiamas:

22.1mirus pagalbos pinigų gavėjui;

22.2pasikeitus pagalbos pinigų gavėjo socialiniam statusui (pasveikus, atgavus darbingumą);

22.3pagalbos pinigų gavėjui apsigyvenus valstybės ar savivaldybės išlaikomoje globos ar slaugos įstaigoje;

22.4pagalbos pinigų gavėjui išvykus gyventi į kitą savivaldybę;

22.5nustačius, kad pagalbos pinigai naudojami ne pagal paskirtį.

22.6Nustačius nuolatinį slaugos poreikį.

23. Nustačius, kad pagalbos pinigai naudojami ne pagal paskirtį Utenos rajono Socialinės paramos centras nutraukia pagalbos pinigų mokėjimą, apie tai raštu informuodamas Socialinės rūpybos skyrių, ir pateikia siūlymus dėl bendrųjų          socialinių paslaugų ar socialinės priežiūros, kurioms nustatytas asmens (šeimos) poreikis, tolesnio teikimo.

 

V.    MOKĖJIMAS UŽ DIENOS SOCIALINĘ GLOBĄ

 

22.     Mokėjimo už dienos socialinę globą dydis nustatomas atsižvelgiant į asmens pajamas.

23.     Vieno gyvenančio asmens mokėjimo už vieną kalendorinį mėnesį teikiamą dienos socialinę globą dydis neturi viršyti 20 procentų asmens pajamų.

24.     Asmens, gyvenančio šeimoje, kurios pajamos vienam šeimos nariui neviršija VRP trigubo dydžio, mokėjimo už vieną kalendorinį mėnesį teikiamą dienos socialinę globą dydis neturi viršyti 20 procentų asmens pajamų.

25.     Teikiant dienos socialinę globą asmenims su negalia ir senyvo amžiaus asmenims jų namuose, atsižvelgiant į teikiamų paslaugų vidutinę trukmę valandomis per savaitę, paslaugų gavėjai už vieną kalendorinį mėnesį moka:

 

Paslaugų trukmė valandomis per savaitę

Mokėjimo dydis (procentais nuo asmens pajamų)

20

10

30

15

40

20

 

26.     Teikiant dienos socialinę globą asmenims su negalia ir senyvo amžiaus asmenims jų namuose, gyvenantiems šeimoje, kurios pajamos vienam šeimos nariui neviršija valstybės remiamų pajamų trigubo dydžio, už paslaugas taikomas 25 punkte nurodytas mokėjimo dydis.

27.     Asmens, gyvenančio šeimoje, kurios pajamos vienam šeimos nariui viršija VRP trigubą dydį, mokėjimo už vieną kalendorinį mėnesį teikiamą dienos socialinę globą dydis neturi viršyti 50 procentų asmens pajamų.

28.     Teikiant dienos socialinę globą asmenims su negalia ir senyvo amžiaus asmenims jų namuose, gyvenantiems šeimoje, kurios pajamos vienam šeimos nariui viršija VRP trigubą dydį, atsižvelgiant į teikiamų paslaugų trukmę valandomis per savaitę, paslaugų gavėjai už vieną kalendorinį mėnesį moka:

 

Paslaugų trukmė valandomis per savaitę

Mokėjimo dydis (procentais nuo asmens pajamų)

20

30

30

40

40

50

 

29.     Mokėjimo už trumpiau nei vieną kalendorinį mėnesį teikiamą dienos socialinę globą dydis nustatomas proporcingai teikiamos dienos socialinės globos trukmei. Tais atvejais. kai asmuo, gaudamas dienos socialinę globą namuose, maitinasi savo lėšomis, mokėjimo už dienos socialinę globą dydis mažinamas maitinimosi išlaidų pagal teisės aktų nustatytas rekomenduojamas paros maistinių medžiagų ir energijos normas dalimi.

30.     Asmuo nuo mokėjimo už dienos socialinę globą gali būti atleistas savivaldybės tarybos sprendimu.

 

VI.   MOKĖJIMAS UŽ TRUMPALAIKĘ SOCIALINĘ GLOBĄ

 

31.       Mokėjimo už trumpalaikę socialinę globą dydis nustatomas atsižvelgiant į asmens pajamas.

32.       Asmens mokėjimo už vieną kalendorinį mėnesį teikiamą trumpalaikę socialinę globą dydis neturi viršyti 80 procentų asmens pajamų. Tais atvejais, kai asmuo, gaudamas trumpalaikę socialinę globą (pvz., nakvynės namuose, krizių centruose ir pan.) maitinasi savo lėšomis, mokėjimo už trumpalaikę socialinę globą dydis mažinamas maitinimosi išlaidų pagal toje socialinių paslaugų įstaigoje vieno asmens maitinimuisi skiriamos sumos (pagal teisės aktus nustatytas rekomenduojamas paros maistinių medžiagų ir energijos normas) dalimi.

33.       Mokėjimo už trumpiau nei vieną kalendorinį mėnesį teikiamą trumpalaikę socialinę globą dydis nustatomas proporcingai teikiamos trumpalaikės socialinės globos trukmei.

34.       Trumpalaikė socialinė globa teikiama nemokamai:

34.1.    krizių atvejais, kai socialinės rizikos suaugęs asmuo patiria fizinį ar psichologinį smurtą arba kyla grėsmė jo fiziniam ar emociniam saugumui, sveikatai ar gyvybei, - iki 30 kalendorinių dienų;

34.2.    likusiam be tėvų globos vaikui ir socialinės rizikos vaikui.

35.       Kitais atvejais asmuo nuo mokėjimo už trumpalaikę socialinę globą gali būti atleistas savivaldybės tarybos sprendimu.

 

VII. MOKĖJIMAS UŽ ILGALAIKĘ SOCIALINĘ GLOBĄ

 

36.     Mokėjimo už ilgalaikę socialinę globą dydis nustatomas atsižvelgiant į asmens pajamas ir turtą.

37.     Mokėjimo už ilgalaikę socialinę globą suaugusiam asmeniui dydis per mėnesį neturi viršyti 80 procentų asmens pajamų, jeigu asmens turto vertė mažesnė už Utenos rajono savivaldybėje nustatytą turto vertės normatyvą.

38.     Jeigu suaugusio asmens turto vertė didesnė už Utenos rajono savivaldybėje nustatytą turto vertės normatyvą, mokėjimo už ilgalaikę socialinę globą suaugusiam asmeniui dydis per mėnesį padidėja vienu procentu, skaičiuojant nuo turto vertės, viršijančios normatyvą.

39.     Mokėjimo už ilgalaikę socialinę globą vaikui su negalia dydis nustatomas neatsižvelgiant į asmens turtą ir neturi viršyti 80 procentų vaiko pajamų.

40.     Ilgalaikė socialinė globa likusiam be tėvų globos vaikui ir socialinės rizikos vaikui teikiama nemokamai.

41.     Asmenys, laikinai teisės aktų nustatyta tvarka išvykę iš ilgalaikę socialinę globą teikiančios socialinių paslaugų įstaigos, už išvykimo laiką moka 30 procentų jiems nustatyto mokėjimo už ilgalaikę socialinę globą dydžio.

42.     Asmuo nuo mokėjimo už ilgalaikę socialinę globą gali būti atleistas ar mokėjimas sumažintas savivaldybės tarybos sprendimu.

 

VIII.                               ASMENS (ŠEIMOS NARIŲ) FINANSINIŲ GALIMYBIŲ VERTINIMAS

 

43.     Asmens (šeimos narių) finansinės galimybės mokėti už socialines paslaugas negali turėti įtakos asmens (šeimos) galimybėms gauti socialines paslaugas, kurių poreikis asmeniui (šeimai) nustatytas.

44.     Pageidaujantis gauti socialines paslaugas asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjas (rūpintojas) turi pateikti informaciją apie asmens (šeimos) pajamas. Ilgalaikę socialinę globą pageidaujantis gauti asmuo ar jo globėjas (rūpintojas) turi pateikti informaciją apie asmens pajamas ir turimą turtą.

45.     Informaciją apie asmens (šeimos) pajamas ir asmens turtą asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjas (rūpintojas) pateikia kartu su prašymu-paraiška skirti socialines paslaugas.

46.     Asmens (šeimos narių) finansines galimybes mokėti už socialines paslaugas vertina Socialinės rūpybos skyriaus specialistas, kuriam priskirta ši funkcija.

47.     Išskirtiniais atvejais, kai socialinės paslaugos asmeniui (šeimai) skiriamos siekiant išvengti grėsmės asmens (šeimos) fiziniam ar emociniam saugumui, sveikatai ar gyvybei, finansinės galimybės gali būti vertinamos po to, kai nustatomas asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikis ir jam skiriamos socialinės paslaugos.

48.     Tais atvejais, kai finansinių galimybių vertinimas apima ir turto vertinimą ir šis vertinimas atliekamas vėliau, negu pradedamos teikti socialinės paslaugos asmeniui, mokėjimo už socialines paslaugas dydis skaičiuojamas ir už praėjusio laikotarpio suteiktas socialines paslaugas.

49.     Asmens (šeimos narių), teisės aktų nustatyta tvarka gaunančio (-ių) socialinę pašalpą, finansinės galimybės nevertinamos.

Asmens (šeimos narių) finansinės galimybės nevertinamos, kai asmuo (šeima) sutinka mokėti visą socialinių paslaugų kainą.

50.     Asmens (šeimos narių) pajamų apskaičiavimas ir asmens turto vertinimas atliekamas Vyriausybės nustatyta tvarka.

51.     Socialiniai darbuotojai, nustatantys asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį, konsultuoja asmenis (šeimos narius) finansinių galimybių vertinimo, mokėjimo už socialines paslaugas šaltinių parinkimo klausimais ir jiems tarpininkauja.

52.     Socialines paslaugas gaunantis asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjas (rūpintojas) privalo pranešti Utenos rajono socialinės paramos centrui arba savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos skyriui apie asmens (šeimos) pajamų, asmens turto pokyčius per šių paslaugų gavimo laiką.

53.     Gavęs informaciją apie asmens (šeimos) pajamų pokyčius per socialinių paslaugų gavimo laiką, Socialinės rūpybos skyrius finansines galimybes iš naujo įvertina ne vėliau kaip per 3 mėnesius nuo minėtos informacijos gavimo.

54.     Savivaldybė užtikrina asmens (šeimos narių) pateiktų duomenų konfidencialumą teisės aktų nustatyta tvarka.

_____________________________

 


Utenos rajono savivaldybės gyventojų mokėjimo

už socialines paslaugas tvarkos aprašo, patvirtinto

Utenos rajono savivaldybės tarybos

2006 m. lapkričio 30 d. sprendimu Nr. T-244, priedas

SOCIALINIŲ PASLAUGŲ TEIKIMO IR APMOKĖJIMO SUTARTIS

20_ ___. m.__________________________d. Nr.

 

Utenos rajono savivaldybė, atstovaujama Utenos rajono savivaldybės administracijos

Socialinės rūpybos skyriaus vedėjo ______________________________  (toliau - Savivaldybė) ir

socialinių paslaugų gavėjas, jo globėjas (rūpintojas )____________________________________

(vardas, pavardė, asmens kodas, deklaruojama (faktinė)

______________________________________________________________________________

gyvenamoji vieta)

(toliau - Paslaugų gavėjas) sudarėme šia sutartį:

 

1.       SUTARTIES OBJEKTAS

 

1.1.       Socialinių paslaugų teikimo ir apmokėjimo tvarkos nustatymas.

 

2.     ŠALIŲ ĮSIPAREIGOJIMAI

 

2.1.        Savivaldybė įsipareigoja:

2.1.1.     nustatyti Paslaugų gavėjo socialinių paslaugų poreikį;

2.1.2.     priimti sprendimą dėl socialinių paslaugų skyrimo ir nukreipti Paslaugų gavėją į socialinių paslaugų įstaigą;

2.1.3.     įvertinti Paslaugų gavėjo (šeimos) finansines galimybes mokėti už socialines paslaugas;

2.1.4.     nustatyti konkrečią Paslaugų gavėjo (šeimos) mokėjimo už socialines paslaugas kainą bei apmokėjimo už socialines paslaugas tvarką (priedas).

2.2.        Paslaugų gavėjas įsipareigoja:

2.2.1.     pateikti Savivaldybei teisingą informaciją apie pajamas ir turtą, jei šių duomenų Savivaldybė savo informacinėse sistemose neturi;

2.2.2.     informuoti Savivaldybę apie asmens (šeimos) pajamų, turto pokyčius per paskirtų socialinių paslaugų gavimo laiką;

2.2.3.     pagal galimybes mokėti socialinių paslaugų įstaigai už suteiktas socialines paslaugas.

 

3.     ŠALIŲ ATSAKOMYBĖ

 

3.1.        Savivaldybė užtikrina Paslaugų gavėjo pateiktų duomenų konfidencialumą teisės aktų

nustatyta tvarka.

3.2.        Paslaugų gavėjas atsako už pateikiamų duomenų tikrumą bei teisingumą.

 

4.     ŠALIŲ TEISĖS

 

4.1.        Kilus įtarimui, kad Paslaugų gavėjas pateikė neteisingus duomenis, Savivaldybė gali pareikalauti papildomų dokumentų, patvirtinančių pateiktų dokumentų teisingumą.

4.2.        Savivaldybė turi teisę Paslaugų gavėjo, gaunančio socialines paslaugas, finansines galimybes iš naujo vertinti savo ar socialines paslaugas teikiančios socialinių paslaugų įstaigos iniciatyva.

4.3.        Paslaugų gavėjas turi teisę į informacijos ir dokumentų apie asmens (šeimos) konfidencialumą.

 

5.     KITOS SĄLYGOS

 

5.1.        Sutartis įsigalioja nuo jos sudarymo dienos ir galioja iki visiško šalių sutartinių įsipareigojimų įvykdymo.

5.2.        Sutarties kopiją Savivaldybė perduoda Paslaugų gavėjui socialines paslaugas teikiančiai socialinių paslaugų įstaigai.

5.3.        Sutartis gali būti pakeista atsižvelgiant į Paslaugų gavėjui keičiamas socialinių paslaugų rūšis, apimtis bei finansines galimybes.

5.4.        Sutartį nutraukti gali:

5.4.1.     Salys bendru susitarimu;

5.4.2.     Paslaugų gavėjas, įspėjęs savivaldybę prieš 3 dienas iki pageidaujamos sutarties nutraukimo dienos;

5.4.3.     Savivaldybė, jeigu Paslaugų gavėjas nemoka už suteiktas paslaugas socialines paslaugas teikiančiai socialinių paslaugų įstaigai nustatytais terminais ar nesilaiko šios sutarties sąlygų.

5.5.        Sutartis sudaroma dviem egzemplioriais, turinčiais vienodą juridinę galią, po vieną kiekvienai šaliai.

5.6.        Visi ginčai ir nesutarimai, kilę tarp šalių sprendžiami derybomis, nesusitarus - Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

 

 

Utenos rajono savivaldybės administracijos                                       Paslaugų gavėjas

Socialinės rūpybos skyriaus vedėjas

 

___________________________________                                      __________________________

(parašas)                                                                                              (parašas)

 

___________________________________                                      __________________________

(vardas, pavardė)                                     A.V.                                   (vardas, pavardė)


200 m. .................d. socialinių paslaugų

teikimo ir apmokėjimo sutarties Nr. ........

priedas

 

 

SOCIALINIŲ PASLAUGŲ MOKĖJIMO KAINOS APSKAIČIAVIMAS

 

1.       Socialines paslaugas teikiančios įstaigos pavadinimas________________

2.       Paslaugų gavėjui skiriamų paslaugų rūšis

3.       Savivaldybės tarybos patvirtinta Paslaugų gavėjui skiriamų socialinių paslaugų kaina

_______________________________________________________________________

(Lt/val. Lt/mėn.)

4.       Socialinių paslaugų

trukmė___________________________________________________

(val. per mėnesį,

____________________________________________________________________________

dienų skaičius, mėnesiai)

5.       Paslaugų gavėjo (šeimos) finansinių galimybių vertinimas:

5.1     Paslaugų gavėjo (šeimos) pajamos_________________________

(Lt. per mėnesį)

5.2     Paslaugų gavėjo (šeimos) turto vertinimas (skiriant ilgalaikę socialinę globą)

normatyvinis_____________________

turimas__________________________

6.       Nustatoma pirminė mokėjimo už socialines paslaugas kaina_____

________________________________________________________________

(Lt/val, Lt./diena Lt/mėn.)

7.       Atsižvelgdama į įvykusius Paslaugų gavėjo asmens ( šeimos) pajamų, turto pokyčius per paskirtų socialinių paslaugų gavimo laiką, Savivaldybė nustato naują mokėjimo už socialines paslaugas kainą, sudarydama kitą šios sutarties priedą.

 

APMOKĖJIMO UŽ SOCIALINES PASLAUGAS TVARKA

 

8.       Paslaugų gavėjui faktiškai suteiktų socialinių paslaugų teikimo apskaitos žiniaraštį, pildo socialines paslaugas teikiančios įstaigos socialinis darbuotojas, kuris žymi paslaugų rūšis ir trukmę.

9.       Už trumpalaikes (iki 1 mėnesio) socialinės globos paslaugas Paslaugų gavėjas sumoka mokestį socialines paslaugas teikiančiai įstaigai iki paskirtos socialinės paslaugos (masažo) trukmės pabaigos.

10.     Už kitas paslaugas Paslaugų gavėjas sumoka mokestį socialines paslaugas teikiančiai įstaigai už faktiškai suteiktų socialinių paslaugų apimtį, už praeitą mėnesį iki kito mėnesio 20 d.

11.     Mokestis mokamas į socialines paslaugas teikiamos įstaigos kasą.

____________________