hERBAS_bmp

DRUSKININKŲ SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LEIPALINGIO IR VIEČIŪNŲ SENIŪNIJŲ VEIKLOS NUOSTATŲ

 

2009 m. balandžio 14 d. Nr. V35-224

Druskininkai

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 29 straipsnio 8 dalies 2 ir 3 punktais:

1.  T v i r t i n u Savivaldybės administracijos struktūrinių teritorinių padalinių – seniūnijų (Savivaldybės administracijos filialų) veiklos nuostatus (pridedama):

1.1. Leipalingio seniūnijos;

1.2. Viečiūnų seniūnijos.

2.    P r i p a ž į s t u netekusiais galios Leipalingio seniūnijos ir Viečiūnų seniūnijos veiklos nuostatus, patvirtintus savivaldybės administracijos direktoriaus 2006 m. vasario 1 d. įsakymo Nr. V35-44 „Dėl Savivaldybės administracijos padalinių veiklos nuostatų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, pareiginių nuostatų“ 1 punkto 1.1.3 ir 1.1.4 papunkčiais.

 

 

 

Savivaldybės administracijos direktorius                                               Linas Urmanavičius


 

PATVIRTINTA

Druskininkų savivaldybės administracijos direktoriaus

2009 m. balandžio 14 d. Nr. V35-224

 

LEIPALINGIO SENIŪNIJOS VEIKLOS NUOSTATAI

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1.    Leipalingio seniūnija (toliau – seniūnija) – tai Druskininkų savivaldybės administracijos filialas – struktūrinis teritorinis padalinys, veikiantis Druskininkų savivaldybės teritorijoje, kurios ribos nustatytos savivaldybės tarybos sprendimu.

2.    Seniūnijai vadovauja seniūnas. Jį konkurso būdu į pareigas skiria ir iš jų atleidžia savivaldybės administracijos direktorius, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymu ir Valstybės tarnybos įstatymu.

3.    Seniūnija turi savo blankus, herbinius antspaudus su Vyčiu ir Leipalingio herbu.

4.    Iš seniūnijos aptarnaujamos teritorijos gyvenamųjų vietovių ar jų dalių yra sudaromos seniūnaitijos. Seniūnijos gyvenamųjų vietovių suskirstymas į seniūnaitijas tvirtinamas savivaldybės tarybos sprendimu.

5.    Seniūnija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Vietos savivaldos, Valstybės tarnybos ir kitais įstatymais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, kitais teisės aktais, Savivaldybės tarybos veiklos reglamentu, savivaldybės tarybos sprendimais, savivaldybės mero potvarkiais, Savivaldybės administracijos nuostatais, Savivaldybės administracijos veiklos reglamentu, Savivaldybės administracijos vidaus tvarkos taisyklėmis, savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymais bei šiais seniūnijos veiklos nuostatais.

6.  Seniūnijos veikla finansuojama iš savivaldybės biudžeto savivaldybės tarybos patvirtintų seniūnijos veiklos programų įgyvendinimui skirtomis lėšomis arba lėšomis iš kitų savivaldybės biudžeto asignavimų.

 

II. SENIŪNIJOS UŽDAVINIAI

 

7.  Organizuoti seniūnijos aptarnaujamos teritorijos gyvenamųjų vietovių bendruomenėms rūpimų klausimų sprendimą, įgyvendinant savivaldybės tarybos sprendimu patvirtintas seniūnijos veiklos programas.

 

III. SENIŪNIJOS FUNKCIJOS

 

8.  Neviršijant įgaliojimų organizuoti ir kontroliuoti seniūnijos teritorijoje savivaldybės institucijų sprendimų įgyvendinimą arba juos įgyvendinti.

9.  Prireikus įvertinti atskirų šeimų (asmenų) gyvenimo sąlygas bei poreikius ir pateikti Savivaldybės administracijai siūlymus dėl socialinės paramos toms šeimoms (asmenims) reikalingumo ir paramos būdų.

10.  Pagal kompetenciją organizuoti vaikų teisių apsaugos prevenciją ir darbą su probleminėmis šeimomis, kuriose auga vaikai ar apribotos tėvų teisės į vaikus.

11.  Tvarkyti namų ūkio knygas kaimo vietovėse.

12.  Rinkti ir savivaldybės administracijos direktoriui teikti duomenis, reikalingus mokyklinio amžiaus vaikų apskaitai.

13.  Rinkti ir savivaldybės administracijos direktoriui teikti duomenis apie šaukiamojo amžiaus jaunuolius, gyvenančius seniūnijos teritorijoje.

14.  Registruoti žemės, vandens telkinių, miško sklypų savininkų, valdytojų ir naudotojų pranešimus kaimo vietovėse apie medžiojamųjų gyvūnų padarytą žalą ir teikti duomenis savivaldybės administracijos direktoriui.

15.  Dalyvauti rengiant ir įgyvendinant kaimo plėtros programas.

16.  Dalyvauti organizuojant civilinę saugą.

17.  Dalyvauti rengiant ir įgyvendinant gyventojų užimtumo programas seniūnijos aptarnaujamoje teritorijoje.

18.  Nustatyta tvarka dalyvauti rengiant gyventojų apklausas, atliekant gyventojų būstų, kitus visuotinius surašymus.

19.  Padėti organizuoti Prezidento, Seimo rinkimus, rinkimus į Europos Parlamentą, savivaldybės tarybos rinkimus ir referendumus.

20.  Dalyvauti kuriant ir įgyvendinant informacinės visuomenės plėtros programas.

21.  Dalyvauti organizuojant arba organizuoti gyventojų poilsį.

22.  Organizuoti viešuosius ir visuomenei naudingus darbus.

23.  Kontroliuoti savivaldybės kelių, bendrojo naudojimo teritorijų, kapinių, želdinių, gatvių, šaligatvių valymą ir priežiūrą, gatvių ir kitų viešų vietų apšvietimą, viešųjų tualetų paslaugų teikimą.

24.  Organizuoti ir įgyvendinti valstybės perduotas funkcijas žemės ūkio srityje.

25.  Tvarkyti priskirtus registrus ir teisės aktų nustatyta tvarka teikti duomenis.

26.  Tvarkyti gyvenamosios vietos deklaravimo duomenų ir gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą.

27.  Savivaldybės administracijos direktoriaus pavedimu:

27.1.  organizuoti socialinės paramos teikimą ir pašalpų mokėjimą;

27.2.  užtikrinti viešųjų paslaugų teikimą;

27.3.  sudaryti ir pasirašyti sutartis.

28.  Vykdyti kitas Lietuvos Respublikos įstatymais ir kitais teisės aktais nustatytas funkcijas.

 

IV. TEISĖS

 

29.  Seniūnija turi teisę:

29.1.  atstovauti priskirtos teritorijos gyventojų interesams seniūnijoje, Savivaldybės institucijose ir savivaldybės teritorijoje veikiančiose valstybės įstaigose;

29.2.  teikti informaciją seniūnijai priskirtos teritorijos gyventojams apie Savivaldybės institucijų, Savivaldybės administracijos ir jos padalinių, Alytaus apskrities viršininko administracijos bei Vyriausybės atstovo Alytaus apskrityje funkcijas, darbo laiką;

29.3.  gauti iš Savivaldybės administracijos struktūrinių ir struktūrinių teritorinių padalinių, įmonių, įstaigų ir organizacijų informaciją, reikalingą darbui;

29.4.  bendradarbiauti užtikrinant viešąją tvarką;

29.5.  nagrinėti Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso atitinkamuose straipsniuose numatytų administracinių teisės pažeidimų bylas ir skirti administracines nuobaudas;

29.6.  užmegzti ir palaikyti ryšius su labdaros bei nevyriausybinėmis organizacijomis ir fondais.

30.  Seniūnija turi ir daugiau Lietuvos Respublikos įstatymais ir kitais teisės aktais suteiktų teisių.

 

V. ATSAKOMYBĖ

 

31.  Seniūnijos valstybės tarnautojai ir darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartis, tiesiogiai ir asmeniškai atsako už:

31.1.  Lietuvos Respublikos įstatymų, Vyriausybės nutarimų bei kitų teisės aktų vykdymą;

31.2.  Savivaldybės tarybos veiklos reglamento, Savivaldybės administracijos nuostatų, Savivaldybės administracijos veiklos reglamento, Savivaldybės administracijos vidaus tvarkos taisyklių vykdymą;

31.3.  savivaldybės tarybos sprendimų, savivaldybės mero potvarkių, savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymų ir nurodymų vykdymą;

31.4.  seniūnijos veiklos nuostatų, valstybės tarnautojų pareigybių aprašymų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, pareiginių nuostatų vykdymą;

31.5.  tarnybinės ir darbo drausmės laikymąsi;

31.6.  dokumentų pateikimą laiku pagal paskirtį;

31.7.  asmens duomenų apsaugą;

31.8.  Savivaldybės turto, darbo priemonių tausojimą ir priežiūrą.

 

VI. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

32.  Seniūnija gali būti pertvarkyta ar jos veikla pasibaigti Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.

_______________________


 

PATVIRTINTA

Druskininkų savivaldybės administracijos direktoriaus

2009 m. balandžio 14 d. Nr. V35-224

 

VIEČIŪNŲ SENIŪNIJOS VEIKLOS NUOSTATAI

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1.  Viečiūnų seniūnija (toliau – seniūnija) – tai Druskininkų savivaldybės administracijos filialas – struktūrinis teritorinis padalinys, veikiantis Druskininkų savivaldybės teritorijoje, kurios ribos nustatytos savivaldybės tarybos sprendimu.

2.  Seniūnijai vadovauja seniūnas. Jį konkurso būdu į pareigas skiria ir iš jų atleidžia savivaldybės administracijos direktorius, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymu ir Valstybės tarnybos įstatymu.

3.  Seniūnija turi savo blankus, herbinius antspaudus su Vyčiu ir savivaldybės herbu.

4.  Iš seniūnijos aptarnaujamos teritorijos gyvenamųjų vietovių ar jų dalių yra sudaromos seniūnaitijos. Seniūnijos gyvenamųjų vietovių suskirstymas į seniūnaitijas tvirtinamas savivaldybės tarybos sprendimu.

5.  Seniūnija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Vietos savivaldos, Valstybės tarnybos ir kitais įstatymais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, kitais teisės aktais, Savivaldybės tarybos veiklos reglamentu, savivaldybės tarybos sprendimais, savivaldybės mero potvarkiais, Savivaldybės administracijos nuostatais, Savivaldybės administracijos veiklos reglamentu, Savivaldybės administracijos vidaus tvarkos taisyklėmis, savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymais bei šiais seniūnijos veiklos nuostatais.

6.  Seniūnijos veikla finansuojama iš savivaldybės biudžeto savivaldybės tarybos patvirtintų seniūnijos veiklos programų įgyvendinimui skirtomis lėšomis arba lėšomis iš kitų savivaldybės biudžeto asignavimų.

 

II. SENIŪNIJOS UŽDAVINIAI

 

7.    Organizuoti seniūnijos aptarnaujamos teritorijos gyvenamųjų vietovių bendruomenėms rūpimų klausimų sprendimą, įgyvendinant savivaldybės tarybos sprendimu patvirtintas seniūnijos veiklos programas.

 

III. SENIŪNIJOS FUNKCIJOS

 

8.    Neviršijant įgaliojimų organizuoti ir kontroliuoti seniūnijos teritorijoje savivaldybės institucijų sprendimų įgyvendinimą arba juos įgyvendinti.

9.    Prireikus įvertinti atskirų šeimų (asmenų) gyvenimo sąlygas bei poreikius ir pateikti Savivaldybės administracijai siūlymus dėl socialinės paramos toms šeimoms (asmenims) reikalingumo ir paramos būdų.

10.  Pagal kompetenciją organizuoti vaikų teisių apsaugos prevenciją ir darbą su probleminėmis šeimomis, kuriose auga vaikai ar apribotos tėvų teisės į vaikus.

11.  Tvarkyti namų ūkio knygas kaimo vietovėse.

12.  Rinkti ir savivaldybės administracijos direktoriui teikti duomenis, reikalingus mokyklinio amžiaus vaikų apskaitai.

13.  Rinkti ir savivaldybės administracijos direktoriui teikti duomenis apie šaukiamojo amžiaus jaunuolius, gyvenančius seniūnijos teritorijoje.

14.  Registruoti žemės, vandens telkinių, miško sklypų savininkų, valdytojų ir naudotojų pranešimus kaimo vietovėse apie medžiojamųjų gyvūnų padarytą žalą ir teikti duomenis savivaldybės administracijos direktoriui.

15.  Dalyvauti rengiant ir įgyvendinant kaimo plėtros programas.

16.  Dalyvauti organizuojant civilinę saugą.

17.  Dalyvauti rengiant ir įgyvendinant gyventojų užimtumo programas seniūnijos aptarnaujamoje teritorijoje.

18.  Nustatyta tvarka dalyvauti rengiant gyventojų apklausas, atliekant gyventojų būstų, kitus visuotinius surašymus.

19.  Padėti organizuoti Prezidento, Seimo rinkimus, rinkimus į Europos Parlamentą, savivaldybės tarybos rinkimus ir referendumus.

20.  Dalyvauti kuriant ir įgyvendinant informacinės visuomenės plėtros programas.

21.  Dalyvauti organizuojant arba organizuoti gyventojų poilsį.

22.  Organizuoti viešuosius ir visuomenei naudingus darbus.

23.  Kontroliuoti savivaldybės kelių, bendrojo naudojimo teritorijų, kapinių, želdinių, gatvių, šaligatvių valymą ir priežiūrą, gatvių ir kitų viešų vietų apšvietimą, viešųjų tualetų paslaugų teikimą.

24.  Organizuoti ir įgyvendinti valstybės perduotas funkcijas žemės ūkio srityje.

25.  Tvarkyti priskirtus registrus ir teisės aktų nustatyta tvarka teikti duomenis.

26.  Tvarkyti gyvenamosios vietos deklaravimo duomenų ir gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą.

27.  Savivaldybės administracijos direktoriaus pavedimu:

27.1.  organizuoti socialinės paramos teikimą ir pašalpų mokėjimą;

27.2.  užtikrinti viešųjų paslaugų teikimą;

27.3.  sudaryti ir pasirašyti sutartis.

28.  Vykdyti kitas Lietuvos Respublikos įstatymais ir kitais teisės aktais nustatytas funkcijas.

 

IV. TEISĖS

 

29.     Seniūnija turi teisę:

29.1.  atstovauti priskirtos teritorijos gyventojų interesams seniūnijoje, Savivaldybės institucijose ir savivaldybės teritorijoje veikiančiose valstybės įstaigose;

29.2.  teikti informaciją seniūnijai priskirtos teritorijos gyventojams apie Savivaldybės institucijų, Savivaldybės administracijos ir jos padalinių, Alytaus apskrities viršininko administracijos bei Vyriausybės atstovo Alytaus apskrityje funkcijas, darbo laiką;

29.3.  gauti iš Savivaldybės administracijos struktūrinių ir struktūrinių teritorinių padalinių, įmonių, įstaigų ir organizacijų informaciją, reikalingą darbui;

29.4.  bendradarbiauti užtikrinant viešąją tvarką;

29.5.  nagrinėti Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso atitinkamuose straipsniuose numatytų administracinių teisės pažeidimų bylas ir skirti administracines nuobaudas;

29.6.  užmegzti ir palaikyti ryšius su labdaros bei nevyriausybinėmis organizacijomis ir fondais.

30.  Seniūnija turi ir daugiau Lietuvos Respublikos įstatymais ir kitais teisės aktais suteiktų teisių.

 

V. ATSAKOMYBĖ

 

31.  Seniūnijos valstybės tarnautojai ir darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartis, tiesiogiai ir asmeniškai atsako už:

31.1.  Lietuvos Respublikos įstatymų, Vyriausybės nutarimų bei kitų teisės aktų vykdymą;

31.2.  Savivaldybės tarybos veiklos reglamento, Savivaldybės administracijos nuostatų, Savivaldybės administracijos veiklos reglamento, Savivaldybės administracijos vidaus tvarkos taisyklių vykdymą;

31.3.  savivaldybės tarybos sprendimų, savivaldybės mero potvarkių, savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymų ir nurodymų vykdymą;

31.4.  seniūnijos veiklos nuostatų, valstybės tarnautojų pareigybių aprašymų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, pareiginių nuostatų vykdymą;

31.5.  tarnybinės ir darbo drausmės laikymąsi;

31.6.  dokumentų pateikimą laiku pagal paskirtį;

31.7.  asmens duomenų apsaugą;

31.8.  Savivaldybės turto, darbo priemonių tausojimą ir priežiūrą.

 

VI. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

32.  Seniūnija gali būti pertvarkyta ar jos veikla pasibaigti Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.

______________________