AKMENĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS

TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL PRIĖMIMO Į AKMENĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS BENDROJO UGDYMO MOKYKLAS TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2011 m. gruodžio 28 d. Nr. T-278

Naujoji Akmenė

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo (Žin.,1994, Nr. 1049; 2008, Nr. 113-4290) 16 straipsnio 4 dalimi, 18 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo (Žin., 1991, Nr. 23-593; 2011, Nr. 38-1804) 29 straipsnio 2 dalimi, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2011 m. liepos 20 d. įsakymu Nr. V-1369 (Žin., 2011, Nr. 33-1566) patvirtintu Priėmimo į valstybinę ir savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklą, profesinio mokymo įstaigą bendrųjų kriterijų sąrašu, Akmenės rajono savivaldybės taryba nusprendžia:

1. Patvirtinti Priėmimo į Akmenės rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas tvarkos aprašą (pridedama).

2. Pripažinti netekusiu galios Akmenės rajono savivaldybės tarybos 2008 m. rugpjūčio 20 d. sprendimą Nr. T-194 „Dėl mokinių priėmimo į Akmenės rajono savivaldybės bendrojo lavinimo mokyklas tvarkos aprašo patvirtinimo“.

Šis sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos nustatyta tvarka.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                           Vitalijus Mitrofanovas


 

PATVIRTINTA

Akmenės rajono savivaldybės tarybos

2011 m. gruodžio 28 d. sprendimu Nr. T-278

 

PRIĖMIMO Į AKMENĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS BENDROJO UGDYMO

MOKYKLAS TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Priėmimo į Akmenės rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas tvarkos aprašas (toliau - Tvarkos aprašas) reglamentuoja asmenų priėmimą mokytis pagal priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio, vidurinio ir specialiojo ugdymo programas, bendruosius grupių ir klasių nustatymo kriterijus Savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklose, prašymų pateikimo terminus, priėmimo į laisvas vietas prioritetus, priėmimo į mokyklą įforminimą, informavimo apie grupių ir klasių nustatymo tvarką nustatymo vykdymo priežiūrą ir atsakomybę.

2. Apraše išvardyta terminų trukmė skaičiuojama darbo dienomis imtinai. Jeigu termino ribinė diena yra nedarbo diena, termino pradžios arba pabaigos diena laikoma paskutinė darbo diena prieš šią dieną.

3. Šiame Apraše vartojamos sąvokos:

3.1. mokykla - švietimo įstaiga, kurios pagrindinė veikla yra ugdymas pagal formaliojo švietimo pradinio, pagrindinio, vidurinio ar atitinkamas specialiojo ugdymo programas ir neformaliojo švietimo priešmokyklinio ugdymo programą;

3.2. mokyklos aptarnavimo teritorija - teritorija, kurią mokyklai (skyriui) nustato Akmenės rajono savivaldybės mokyklų savininko teises ir pareigas įgyvendinančioji institucija - Akmenės rajono savivaldybės taryba (toliau - Taryba);

3.3. laisva vieta - vieta iki Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu nustatyto maksimalaus mokinių skaičiaus klasėse, grupėse;

3.4. priešmokyklinio ugdymo programa - vienerių metų ugdymo programa, vykdoma priešmokyklinio ugdymo grupėje, kurios tikslas - padėti vaikui pasirengti sėkmingai mokytis pagal pradinio ugdymo programą;

3.5. pradinio ugdymo programa - ketverių metų ugdymo programa, vykdoma 1-4 klasėse;

3.6. pagrindinio ugdymo programa - šešerių metų (5-10 klasės) ugdymo programa, kuri apima du pagrindinio ugdymo turinio koncentruos: I dalis - ketverių metų, vykdoma 5-8 klasėse, ir II dalis - dvejų metų, vykdoma 9-10 (1-2 gimnazijų) klasėse;

3.7. vidurinio ugdymo programa - dvejų metų 11-12 (3-4 gimnazijų) klasėse vykdoma ugdymo programa, kurią sudaro įvairūs privalomi ir pasirenkami bendrojo ugdymo dalykai ir moduliai;

3.8. specialiojo ugdymo programa - valstybiniams standartams neprilygstanti bendroji dalyko programa, skirta tam tikrai specialiųjų poreikių asmenų grupei, ar programa, skirta sutrikusiai funkcijai lavinti.

4. Aprašas skelbiamas Akmenės rajono savivaldybės interneto svetainėje.

5. Mokyklų vadovai inicijuoja mokinių, jų tėvų (globėjų, rūpintojų) supažindinimą su šiuo Aprašu.

 

II. BENDRIEJI GRUPIŲ IR KLASIŲ NUSTATYMO KRITERIJAI

 

6. Kiekvienais kalendoriniais metais iki kovo 31 d. nustatomas, o iki liepos 1 d. patikslinamas mokinių ir klasių pagal vykdomas bendrojo ugdymo programas skaičius, priešmokyklinio ugdymo grupių ir vaikų skaičius kitiems mokslo metams bendrojo ugdymo mokyklose (atskirai - jų skyriuose, įregistruotuose kitose gyvenamosiose vietovėse), atsižvelgiant į mokyklos pastatų ir patalpų atitiktį higienos normoms, pagal vykdomas priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio, vidurinio, specialiojo ugdymo programas.

7. Vaikų ir grupių, mokinių ir klasių skaičius nustatomas pagal Tarybos nustatytą mokyklos aptarnavimo teritoriją. Siūlymus Tarybai dėl priešmokyklinio ugdymo vaikų ir grupių, mokinių ir klasių skaičiaus nustatymo teikia Savivaldybės administracija,

8. Grupės, klasės nustatomos neviršijant Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu nustatyto maksimalaus mokinių skaičiaus.

9. Suaugusiųjų mokymo centre klasės sudaromos mokslo metų pradžioje, papildomos bei patikslinamos mokslo metų eigoje.

 

III. PRIĖMIMO Į MOKYKLAS IR JŲ VYKDOMAS BENDROJO UGDYMO

PROGRAMAS KRITERIJAI

 

10. Į bendrąją mokyklą mokytis pagal pradinio ugdymo programą, pagrindinio ugdymo programos pirmąją ir antrąją dalis pirmumo teise priimami priešmokyklinio ugdymo grupę toje mokykloje lankę vaikai; mokiniai, toje mokykloje baigę pradinio ugdymo programą ar pagrindinio ugdymo programos pirmąją dalį ir toje mokykloje mokytis pageidaujantys asmenys, gyvenantys mokyklai priskirtoje aptarnavimo teritorijoje.

11. Tėvų (globėjų, rūpintojų) ir vaikų pageidavimu į bendrąją mokyklą gali būti priimti mokiniai, negyvenantys mokyklos aptarnavimo teritorijoje ar gyvenantys gretimoje savivaldybėje, pagal prašymo padavimo datą ar, jei neįmanoma patenkinti visų prašymų, atsižvelgiant į turimus mokymosi pasiekimus ir (ar) mokyklos pateiktų specialiųjų ir bendrųjų gebėjimų užduočių atlikimo rezultatus, į pirmąją klasę priimami atsižvelgiant į individualią vaikų brandą ir pasirengimą mokyklai, jei pradinis ugdymas jiems ketinamas teikti vienais metais anksčiau.

12. Mokytis pagal vidurinio ugdymo programą pirmumo teise priimami Savivaldybės teritorijoje gyvenantys mokiniai. Jei norinčiųjų yra daugiau nei laisvų mokymosi vietų, pirmiausia priimami asmenys atsižvelgiant į jų pageidavimą tęsti dalykų, dalykų modulių, kurių buvo pradėję mokytis pagal pagrindinio ugdymo programos antrąją dalį, mokymąsi pagal vidurinio ugdymo programą ir mokymosi pasiekimus (pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo įvertinimus, metinius įvertinimus, atliktus projektinius darbus, mokinio sukauptą darbų aplanką ar kitus mokymosi pasiekimų vertinimus);

13. Pagal vidurinio ugdymo programą pageidaujantys mokytis mokiniai gali mokytis pasirinktoje mokykloje, jeigu yra laisvų vietų, nepriklausomai nuo Tarybos priskirtos aptarnavimo teritorijos.

14. Jei per mokslo metus į mokyklą atvyksta asmuo, gyvenantis jos aptarnavimo teritorijoje, ir mokykloje nėra laisvų vietų, jis priimamas į klasę ar grupę vadovaujantis Bendrojo ugdymo, specialiojo ugdymo, profesinio mokymo mokyklų, pagalbą mokiniui, mokytojui ir mokyklai teikiančių įstaigų steigimo, reorganizavimo, likvidavimo ir pertvarkymo kriterijais arba, suderinus su Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėju, siunčiamas į artimiausią tą programą vykdančią mokyklą

15. Asmenys, dėl įgimtų ar įgytų sutrikimų turintys specialiųjų ugdymosi poreikių, priimami į arčiausiai savo gyvenamosios vietos esančią bendrąją mokyklą vykdančią bendrojo ugdymo programas ir jas pritaikančią Šiems mokiniams.

16. Vienas specialiųjų poreikių mokinys (turintis Pedagoginės psichologinės tarnybos įvertinimo pažymą) prilyginamas dviem tos klasės, kurioje mokosi, mokiniams.

17. Asmenys, dėl įgimtų ar įgytų sutrikimų turintys didelių ar labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių, priimami į specialiąją mokyklą.

18. Mokinys, nebaigęs pradinio, pagrindinio ar vidurinio ugdymo programos, tęsti mokslą priimamas pateikęs mokyklos direktoriui prašymą ir mokymosi pasiekimų pažymėjimą arba pažymą apie jo mokymosi pasiekimus ankstesnėje mokykloje.

19. Į Suaugusiųjų mokymo centrą priimami 16-18 metų jaunuoliai, bendrojo ugdymo mokykloje nepritapę, mokymosi motyvacijos stokojantys, dėl socialinių-ekonominių sąlygų negalintys toliau tęsti mokslo dieninėse bendrojo ugdymo mokyklose ir siekiantys baigti pagrindinio ar vidurinio ugdymo programas gavę Akmenės rajono savivaldybės administracijos Vaiko gerovės komisijos, Savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus ir mokyklos, kurioje nebegali tęsti mokslo, sutikimą.

20. Asmuo, baigęs užsienio šalies pradinio, pagrindinio ugdymo programą arba tam tikrą jos dalį, vidurinio ugdymo programos dalį, priimamas mokytis bendra tvarka.

21. Asmuo, neturintis išsilavinimą ar mokymosi pasiekimus liudijančio dokumento, priimamas mokytis tik mokyklos direktoriaus nustatyta tvarka patikrinus jo žinias bei gebėjimus ir nustačius, kurios klasės programą jis atitinka.

 

IV. DOKUMENTŲ PATEIKIMO TERMINAI

 

22. Prašymai iš gyvenančių mokyklos aptarnavimo teritorijoje asmenų mokytis bendrųjų mokyklų priešmokyklinio ugdymo grupėse ir bendrojo ugdymo klasėse priimami nuo einamųjų metų vasario l d.

23. Mokytis į priešmokyklinio ugdymo grupes bendrosiose mokyklose priimami vaikai, kuriems tais kalendoriniais metais sueina 6 metai, vienam iš tėvų (globėjų, rūpintojų) pateikus prašymą ir nustatytos formos vaiko sveikatos patikrinimo pažymą.

24. Tėvai, norintys leisti į priešmokyklinio ugdymo grupę vaiką, kuriam tais kalendoriniais metais dar nesueina 6 metai, arba į pradinio ugdymo pirmąją klasę leisti vaiką, nelankiusį priešmokyklinio ugdymo grupės arba lankiusį mažiau nei 2/3 priešmokyklinio ugdymo programos laiko, kai tais kalendoriniais metais jam nesueina 7 metai, turi teikti prašymą mokyklos, į kurią nori leisti vaiką mokytis, direktoriui ir prašymą Pedagoginės psichologinės tarnybos direktoriui atlikti vaiko brandumo mokytis įvertinimą. Prie prašymo pridedama vaiko gimimo liudijimo kopija ir, jei yra, kitų specialistų pažymos.

25. Vaiko brandumo mokytis pagal priešmokyklinio ir pradinio ugdymo programas įvertinimas atliekamas nuo einamųjų metų balandžio 1 d. iki rugpjūčio 31 d. Sprendimus dėl vaiko mokymosi pagal priešmokyklinio ir pradinio, adaptuoto pradinio, pradinio specialiojo ugdymo programas priima tėvai (globėjai, rūpintojai), atsižvelgdami į vaiko brandumo įvertinimo išvadą - rekomendaciją ir vaiko sveikatos būklę.

26. Į specialiąją mokyklą priimami asmenys pateikę tėvų (globėjų, rūpintojų) prašymą, pedagoginės psichologinės tarnybos pažymą dėl nustatytų didelių ar labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių, mokymosi pasiekimų įteisinimo dokumentą (išskyrus į 1 klasę), asmens dokumento kopiją, vaiko asmens sveikatos lapą ir kitus nustatytos formos medicinos dokumentus bei vaiko neįgalumą patvirtinantį dokumentą.

27. Mokytis į pirmąsias klases pagal pradinio ugdymo programą priimami vaikai, kuriems tais kalendoriniais metais sueina 7 metai. Tėvai (globėjai, rūpintojai) pateikia prašymą, vaiko gimimo liudijimo originalą ir jo kopiją (patikrinus duomenis originalas grąžinamas), nustatytos formos vaiko sveikatos patikrinimo pažymą.

28. Mokytis į penktąsias klases pagal pagrindinio, į vienuoliktąsias klases pagal vidurinio ugdymo programą priimami mokiniai, pateikę mokyklos direktoriui:

28.1. prašymą, jeigu mokėsi toje pačioje mokykloje;

28.2. prašymą ir išsilavinimą patvirtinantį dokumentą, jeigu mokėsi kitoje mokykloje,

29. Mokytis į gimnazijų 1 ir 3 klases, nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos, priimami mokiniai, pateikę gimnazijos direktoriui prašymą ir išsilavinimą patvirtinantį dokumentą.

30. Prašymą už vaiką iki 14 metų pateikia vienas iš tėvų (globėjų, rūpintojų), nuo 14 metų - gali ir pats vaikas, turintis vieno iš tėvų (globėjų, rūpintojų) raštišką sutikimą

31. Į mokyklą pirmumo teise priimamas asmuo, gyvenantis tai mokyklai priskirtoje aptarnavimo teritorijoje bei iki einamųjų metų kovo 1 d. pateikęs prašymą.

32. Asmuo, nepateikęs prašymo iki einamųjų metų kovo 1 d., netenka pirmumo teisės būti priimtas iš mokyklai priskirtos aptarnavimo teritorijos.

33. Prašymai mokytis į laisvas vietas priimami nuo einamųjų metų kovo 1 dienos.

 

V. PRIĖMIMO Į MOKYKLĄ ĮFORMINIMAS

 

34. Prašymas ir kiti pateikiami dokumentai registruojami gautų dokumentų registracijos žurnale.

35. Asmens priėmimas mokytis pagal priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio I ar II dalies, vidurinio ugdymo programą. įforminamas mokymo sutartimi. Mokymo sutartyje aptariami mokyklos ir asmens įsipareigojimai, atsakomybė už jų nevykdymą.

36. Abu sutarties egzempliorius pasirašo mokyklos direktorius ir prašymo pateikėjas. Vienas sutarties egzempliorius įteikiamas prašymą pateikusiam asmeniui, sutarties kopija segama į asmens bylą.

37. Mokymo sutartis registruojama Mokymo sutarčių registracijos knygoje.

38. Mokymo sutartis su kiekvienu naujai atvykusiu mokiniu bei tos mokyklos mokiniu, pradedančiu mokytis pagal aukštesniojo lygmens ugdymo programą, sudaroma jo mokymosi pagal tą ugdymo programą laikotarpiui.

39. Sudarius mokymo sutartį, asmuo įrašomas į mokyklos mokinių abėcėlinį žurnalą, formuojama jo asmens byla, kurioje saugoma išsilavinimo pažymėjimo kopija. Originalas grąžinamas jo pateikėjui.

40. Mokinių paskirstymas į klases įforminamas direktoriaus įsakymu (-ais).

41. Mokykla ne vėliau kaip per 10 dienų raštu informuoja Savivaldybės administraciją apie atvykusius iš kitų Šalių mokinius (jei tokių yra).

 

VI. INFORMAVIMAS APIE MOKYKLOS GRUPIŲ IR KLASIŲ NUSTATYMĄ

 

42. Mokyklos direktorius Savivaldybės administracijai pateikia informaciją:

42.1. apie planuojamą grupių, vaikų, klasių ir mokinių skaičių - iki einamųjų metų kovo 10 d.;

42.2. apie grupių, klasių nustatymo situaciją einamųjų metų birželio 1 dienai - iki birželio 10d.

43. Mokyklos direktorius kasmet iki vasario 1 d. viešai paskelbia prašymų ir kitų pateikiamų dokumentų priėmimo vietą ir laiką (pradžią ir pabaigą), reikalingų dokumentų sąrašą.

44. Mokyklos direktorius inicijuoja informacijos apie laisvas vietas grupėse, klasėse skelbimą ir nuolatinį jos atnaujinimą (skelbimų lentoje, mokyklos interneto puslapyje).

45. Mokyklos direktorius iki birželio 1 d. raštu informuoja tėvus (globėjus, rūpintojus) apie galimus 1-10 klasių mokinių perskirstymus, susijusius su mokinių sumažėjimu (padidėjimu) mokykloje naujaisiais mokslo metais.

 

VII. GRUPIŲ, KLASIŲ NUSTATYMO VYKDYMO PRIEŽIŪRA IR ATSAKOMYBĖ

 

46. Grupių, klasių nustatymo vykdymo priežiūrą atlieka Savivaldybės administracija.

47. Už grupių, klasių nustatymo vykdymo pažeidimus atsako mokyklos direktorius įstatymų nustatyta tvarka.

________________________