VH3BW

VILNIAUS MIESTO SAVIVALDYBĖS

TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL TARYBOS 2011-04-06 SPRENDIMO NR. 1-2070 „DĖL VILNIAUS MIESTO SAVIVALDYBĖS TARYBOS VEIKLOS REGLAMENTO TVIRTINIMO“PAKEITIMO

 

2011 m. gegužės 18 d. Nr. 1-21

Vilnius

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio 2 dalies 1 punktu ir atsižvelgdama į Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 3, 6, 13, 14, 15, 16, 20, 26, 27, 30, 31, 32, 52, 56 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymo 3, 13, 14, 15, 20 ir 26 straipsnius, Vilniaus miesto savivaldybės taryba nusprendžia:

Pakeisti Vilniaus miesto savivaldybės tarybos 2011 m. balandžio 6 d. sprendimu Nr. 1-2070 „Dėl Vilniaus miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento tvirtinimo“ patvirtintą Vilniaus miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamentą:

1. Išdėstyti 6 straipsnio 1, 3, 7 dalies 1 pastraipą, 10, 12, 13 dalis ir 15 dalies 1 pastraipą taip:

1. Tarybos nariams, išskyrus merą ir mero pavaduotojus, už darbo laiką atliekant Tarybos nario pareigas, yra atlyginama šio Reglamento 6 straipsnyje nustatyta tvarka.

3. Atlyginimas apskaičiuojamas pagal skelbiamą vidutinio mėnesio darbo užmokesčio dydį, atsižvelgiant į faktiškai dirbtą laiką, kurio trukmė patvirtinama šiame straipsnyje nustatyta tvarka.

7. Kolegijos narių darbo laikas žymimas darbo laiko apskaitos žurnaluose, nurodant atvykimo į darbą ir išvykimo iš darbo laiką. Kiekvieno mėnesio pabaigoje pagal šį žurnalą Tarybos sekretoriato atsakingasis specialistas užpildo Kolegijos nario darbo laiko apskaitos žiniaraštį, kurį pasirašo Kolegijos pirmininkas ar Kolegijos narys.

10. Komitetų, komisijų, darbo grupių ir frakcijų protokolus rašantys asmenys Tarybos narių darbo laiko apskaitos žiniaraštį su komiteto, komisijos, darbo grupės pirmininko ar frakcijos seniūno teikimu kiekvieno mėnesio paskutinę darbo dieną pateikia Tarybos sekretoriato paskirtam atsakingajam specialistui.

12. Tarybos nariams apmokama pagal Tarybos sekretoriato paskirto atsakingo specialisto užpildytą ir Tarybos sekretoriaus pasirašytą tabelį.

13. Tarybos sekretoriato paskirtas atsakingasis specialistas tabelį ne vėliau kaip iki kiekvieno mėnesio trečios dienos pateikia Savivaldybės administracijos Finansų valdymo ir apskaitos departamentui.

15. Merui, mero pavaduotojams, komitetų pirmininkams, Kolegijos nariams, frakcijų seniūnams, Tarybos nariams su jų, kaip Tarybos narių, veikla susijusioms kanceliarijos, pašto, telefono, interneto ryšio, transporto išlaidoms apmokėti, kiek jų nesuteikia ar neapmoka tiesiogiai Savivaldybės administracija, kas mėnesį skiriama ne didesnė kaip 1000 Lt išmoka atsiskaitytinai.“.

2. Išdėstyti 15 straipsnio 1 dalį taip:

1. Tarybos narių frakciją gali sudaryti ne mažiau kaip trys Tarybos nariai, pirmajame ar kitame Tarybos posėdyje viešu pareiškimu, įteiktu posėdžio pirmininkui, deklaravę, kad veiklą Taryboje tęsia susivieniję į frakciją.“.

3. Išdėstyti 16 straipsnio 1 dalį taip:

1. Tarybos narių grupę gali sudaryti Tarybos nariai, nesusivieniję į Tarybos narių frakcijas. Apie Tarybos narių grupės sudarymą, jos sudėtį ir vadovą turi būti raštu pranešta merui, o šis apie tai privalo paskelbti artimiausiame Tarybos posėdyje.“.

4. Išdėstyti 17 straipsnio 7 dalį taip:

7. Mero pavaduotojas vykdo Tarybos nustatytas funkcijas ir mero pavedimus. Taryba mero pavaduotojo funkcijas nustato mero pavaduotojo kadencijos laikotarpiui ir gali mero siūlymu jas keisti. Kai meras negali eiti pareigų, mero pavaduotojas atlieka visas mero pareigas, išskyrus šio straipsnio 1 dalies 1.4–1.8 punktuose numatytus įgaliojimus. Pavedimas mero pavaduotojui eiti mero pareigas turi būti įformintas mero potvarkiu.“.

5. Pripažinti netekusiais galios 18 straipsnio 6 ir 7 punktus.

6. Išdėstyti 32 straipsnio 1 ir 2 dalis taip:

1. Komitetai sudaromi per 30 dienų nuo pirmojo Tarybos posėdžio iš Tarybos narių Tarybos sprendimu. Komitetus, išskyrus Kontrolės komitetą, sudaro ne mažiau kaip 3 ir ne daugiau kaip 11 Tarybos narių. Į Kontrolės komitetą įeina vienodas visų Tarybos narių frakcijų ir Tarybos narių grupės, jeigu ją sudaro ne mažiau kaip 3 Tarybos nariai, deleguotų atstovų skaičius. Kontrolės komiteto narių skaičius neturi viršyti ketvirtadalio išrinktų Tarybos narių. Kiti komitetai sudaromi laikantis proporcinio daugumos ir mažumos atstovavimo principo.

Komitetų skaičių ir pavadinimus (išskyrus Kontrolės komiteto), jų narių skaičių ir sudėtį Tarybai siūlo meras, atsižvelgęs į Tarybos narių pageidavimus ir jų kompetenciją bei frakcijų pasiūlymus. Komitetų sudėtį bei komitetų (išskyrus Kontrolės komitetą) įgaliojimus tvirtina Taryba, balsuodama už visą komiteto narių sąrašą.

2. Komitetų, išskyrus Kontrolės komitetą, pirmininkus ir jų pavaduotojus renka komitetų nariai. Kontrolės komiteto pirmininką Tarybos mažumos (opozicijos) siūlymu, Kontrolės komiteto pirmininko pavaduotoją mero siūlymu skiria Taryba. Jeigu Tarybos mažuma (opozicija) nepasiūlo Kontrolės komiteto pirmininko kandidatūros arba jeigu nėra paskelbta Tarybos mažuma (opozicija), Kontrolės komiteto pirmininką ir pirmininko pavaduotoją skiria Taryba mero siūlymu. Kontrolės komiteto pirmininkas ir jo pavaduotojas laikomi paskirti, jeigu už juos balsuoja visų Tarybos narių dauguma.

Iki komiteto pirmininko, išskyrus Kontrolės komiteto pirmininką, išrinkimo, pirmajam komiteto posėdžiui vadovauja vyriausias pagal amžių komiteto narys. Komiteto pirmininku ir pavaduotoju negali būti meras ir jo pavaduotojai.“.

7. Išdėstyti 33 straipsnio 6 dalies 6.1 punktą, 7 dalį, 8 dalies 1 pastraipą, 13 ir 14 dalis taip:

6.1. šaukia komiteto posėdžius ir rūpinasi, kad jiems būtų parengti reikalingi dokumentai bei kita medžiaga, atsižvelgdamas į Tarybos sprendimus, mero, frakcijų vadovų sueigos pavedimus, komitetų narių siūlymus sudaro komiteto posėdžių darbotvarkes. Komitetų posėdžių darbotvarkės ne vėliau kaip artimiausią darbo dieną po jų patvirtinimo paskelbiamos Savivaldybės interneto tinklalapyje;

7. Komitetų posėdžiai rengiami prireikus, bet ne rečiau kaip kartą per dvi savaites arba per du mėnesius nuo paskutinio posėdžio atostogų metu. Komiteto pirmininkas šaukia posėdžius savo iniciatyva arba ne mažiau kaip 1/3 komiteto narių siūlymu. Komiteto pirmininkas turi sušaukti posėdį, jeigu tai raštu siūlo ne mažiau kaip 1/3 komiteto narių. Jeigu komiteto pirmininkas per 7 dienas komiteto posėdžio nesušaukia, jį gali sušaukti ne mažiau kaip 1/3 komiteto narių.

Komitetų posėdžiuose patariamojo balso teise gali dalyvauti kitų komitetų nariai. Komiteto atsakingas darbuotojas apie svarstytinus klausimus ir kvietimą į komiteto posėdį turi pranešti (elektroniniu paštu) kviečiamiems asmenims ne vėliau kaip prieš 1 darbo dieną iki komiteto posėdžio dienos.

8. Komitetų posėdžiai yra teisėti, jei juose dalyvauja ne mažiau kaip pusė visų komiteto narių. Komitetų sprendimai priimami atviru balsavimu paprasta posėdyje dalyvaujančių komiteto narių balsų dauguma. Jei balsai pasiskirsto po lygiai, lemia komiteto pirmininko balsas. Komiteto nario pareikšta atskiroji nuomonė yra įrašoma į protokolą ir skelbiama kartu su komiteto sprendimu.

13. Komitetų posėdžiai yra vieši. Kai komiteto posėdyje svarstomas su valstybės, tarnybos ar komercine paslaptimi susijęs klausimas, komitetas gali nuspręsti jį nagrinėti uždarame posėdyje. Atviruose posėdžiuose gali dalyvauti žiniasklaidos atstovai ir iš anksto užsiregistravę arba komiteto narių kviesti bei komiteto sutikimą gavę asmenys.

14. Komiteto darbe patariamojo balso teise gali dalyvauti ekspertai, Savivaldybės administracijos tarnautojai ir kiti suinteresuoti asmenys, kai komitetas nusprendžia, kad šių asmenų dalyvavimas yra reikalingas sprendžiant svarstomus klausimus. Visuomenės atstovai – seniūnaičiai gali dalyvauti Komiteto posėdžiuose patariamojo balso teise, kai svarstomi klausimai, susiję su seniūnaitijos gyventojais, ir pareikšti seniūnaitijos gyventojų nuomonę apie poreikius ir interesus šiais klausimais, siūlyti problemų sprendimo variantus.

Komitetas gali prašyti seniūnaičių, ekspertų, Savivaldybės administracijos tarnautojų ir kitų suinteresuotų asmenų komiteto posėdyje pateikti nuomonę svarstomais klausimais. Komiteto posėdžio pirmininkui sutikus, posėdyje dalyvaujantiems seniūnaičiams, ekspertams, Savivaldybės administracijos tarnautojams ir kitiems suinteresuotiems asmenims gali būti leidžiama kalbėti svarstomais, su jų veikla susijusiais, klausimais.

Komiteto pirmininkas kviečia dalyvauti komiteto posėdžiuose reikalingus asmenis. Komiteto posėdyje pageidaujantys dalyvauti seniūnaičiai, ekspertai, Savivaldybės administracijos tarnautojai ir kiti suinteresuoti asmenys privalo ne vėliau kaip prieš 1 darbo dieną iki posėdžio pradžios pateikti raštu Komitetui prašymą. Jame turi būti nurodyta posėdyje pageidaujančio dalyvauti asmens (asmenų) vardas, pavardė, gyvenamoji vieta, jį (juos) delegavusi organizacija ir kokį darbotvarkės klausimą svarstant norima dalyvauti. Prie prašymo pridedama organizacijos registravimo pažymėjimo kopija (jeigu Komitetui ji nebuvo pateikta anksčiau), įgaliojimas dalyvauti posėdyje ir pasiūlymai dėl konkretaus darbotvarkės klausimo.

Organizacijoms nepriklausantys asmenys gali dalyvauti komiteto posėdyje, jeigu svarstomi su jais susiję darbotvarkės klausimai.         

Komitetas gali apriboti posėdyje dalyvaujančių seniūnaičių, ekspertų, Savivaldybės administracijos tarnautojų ir kitų suinteresuotų asmenų skaičių.“.

8. Išdėstyti 35 straipsnio 1 dalį taip:

1. Taryba savo įgaliojimų laikui sudaro Administracinę komisiją ir Etikos komisiją. Taryba šių komisijų pirmininkus mero teikimu skiria iš Tarybos narių. Jeigu yra paskelbta Tarybos mažuma (opozicija), Etikos komisijos pirmininko kandidatūrą meras teikia Tarybos mažumos (opozicijos) siūlymu. Etikos komisijos pirmininkas laikomas paskirtu, kai už jo kandidatūrą balsavo posėdyje dalyvaujančių Tarybos narių dauguma. Jeigu Taryba nepritaria mero teikiamai Tarybos mažumos (opozicijos) pasiūlytai Etikos komisijos pirmininko kandidatūrai, meras tą pačią kandidatūrą gali teikti pakartotinai kitame posėdyje. Jei Taryba mero teikiamai Etikos komisijos pirmininko kandidatūrai nepritaria ir antrąjį kartą, Tarybos mažuma (opozicija) siūlo merui kitą kandidatą į Etikos komisijos pirmininkus, o meras šią kandidatūrą teikia Tarybai.

Jeigu Tarybos mažuma (opozicija) nepasiūlo Etikos komisijos pirmininko kandidatūros, Etikos komisijos pirmininką Taryba skiria mero teikimu. Komisijų atsakingųjų sekretorių pareigas atlieka Administracijos direktoriaus paskirti valstybės tarnautojai, šios funkcijos įrašomos į jų pareigybių aprašymus.”.

9. Išdėstyti 36 straipsnio 2 dalį taip:

2. Pirmajam ir kitiems išrinktos naujos Tarybos posėdžiams, iki bus išrinktas meras, pirmininkauja šio straipsnio pirmoje dalyje nustatyti asmenys. Pirmajame išrinktos naujos Tarybos posėdyje:

2.1. prisiekia Tarybos nariai;

2.2. gali būti posėdžio pirmininkui įteikiami vieši pareiškimai dėl Tarybos narių vienijimosi į frakcijas, dėl Tarybos daugumos ir Tarybos mažumos (opozicijos) sudarymo;

2.3. priimamas sprendimas dėl Administracijos direktoriaus (direktoriaus pavaduotojo) atleidimo iš pareigų, nes baigėsi jo įgaliojimų laikas, ir pavedimo jam eiti pareigas tol, kol bus paskirtas Administracijos direktorius (direktoriaus pavaduotojas) naujai kadencijai;

2.4. renkamas meras, gali būti skiriami mero pavaduotojas (pavaduotojai) ir Administracijos direktorius. Mero pavaduotojas (pavaduotojai) ir Administracijos direktorius negali būti skiriami, jeigu pirmajame posėdyje meras neišrenkamas. Jeigu per pirmąjį posėdį meras neišrenkamas, Taryba priima sprendimą dėl kito posėdžio datos. Jis turi įvykti ne vėliau kaip per 5 kalendorines dienas po pirmojo posėdžio, jam taip pat pirmininkauja apygardos rinkimų komisijos pirmininkas.“.

10. Išdėstyti 38 straipsnio 1 dalį taip:

1. Posėdžių, išskyrus pirmąjį, rengimą organizuoja meras. Jis, atsižvelgdamas į frakcijų ir jų vadovų sueigos, Tarybos narių grupių, Tarybos narių, komitetų, komisijų, Savivaldybės kontrolieriaus ir Administracijos direktoriaus pasiūlymus, sudaro Tarybos posėdžio darbotvarkę. Ne vėliau kaip prieš 4 darbo dienas iki Tarybos posėdžio svarstytinus klausimus kartu su įregistruotais sprendimų projektais meras privalo įtraukti į posėdžio darbotvarkę. Jei meras svarstytinų klausimų į posėdžio darbotvarkę neįtraukia, dėl jų įtraukimo į darbotvarkę sprendžia Taryba. Posėdžių darbotvarkė, pasiūlius komitetui, komisijai, frakcijai, frakcijų vadovų sueigai ar 1/3 posėdyje dalyvaujančių Tarybos narių, gali būti papildyta ar pakeista Tarybos sprendimu, tačiau šie siūlymai turi būti užregistruoti ne vėliau kaip prieš 24 valandas iki Tarybos posėdžio pradžios. Posėdį šaukiant šio Reglamento 37 straipsnio 3 dalies nustatyta tvarka posėdžio darbotvarkėje svarstomi tik posėdžio sušaukimo iniciatorių pasiūlyti svarstyti klausimai.“.

11. Išdėstyti 40  straipsnio 5 ir 14 dalis taip:

5. Slaptai yra balsuojama, kai renkamas meras, skiriamas mero pavaduotojas, Administracijos direktorius, Administracijos direktoriaus pavaduotojai, sprendžiamas nepasitikėjimo meru, mero pavaduotojais, Administracijos direktoriumi, Administracijos direktoriaus pavaduotojais klausimas.

Tarybai nutarus, gali būti slaptai balsuojama, kai skiriami Kontrolės komiteto pirmininkas, Kontrolės komiteto pirmininko pavaduotojas, Administracinės komisijos pirmininkas, Etikos komisijos pirmininkas, sprendžiamas nepasitikėjimo Kontrolės komiteto pirmininku, Kontrolės komiteto pirmininko pavaduotoju, Administracinės komisijos pirmininku, Etikos komisijos pirmininku klausimai.

Šiuo būdu slaptai balsuojama per posėdžio pertrauką. Balsavimo biuletenius antspauduoja ir išduoda Balsų skaičiavimo komisija. Tarybos nariai, gaudami biuletenį, pasirašo biuletenių išdavimo lape.

Balsavimo vietoje turi būti slapto balsavimo kabina ir balsadėžė.

14. Duomenys apie kiekvieno Tarybos nario balsavimą, išskyrus atvejus, kai balsuojama slaptai, yra vieši. Tarybos narių balsavimo rezultatai yra saugomi informacinėse laikmenose. Balsavimo rezultatų suvestinė kartu su posėdžių protokolais saugoma Tarybos sekretoriate ir ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo posėdžio protokolo pasirašymo skelbiama Savivaldybės interneto tinklalapyje. Balsavimo rezultatai, pasibaigus balsavimo procedūrai, Tarybos posėdyje dalyvaujančiam Tarybos nariui, pateikus prašymą žodžiu arba raštu Tarybos sekretoriato atstovui, pateikiami iš karto. Pasibaigus Tarybos posėdžiui, Tarybos narys, pateikęs Tarybos sekretoriato atstovui prašymą raštu, turi teisę iš karto gauti balsavimo rezultatus.“.

 

 

 

Meras                                                                                                              Artūras Zuokas