NERINGOS SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL NERINGOS SAVIVALDYBĖS PAPLŪDIMIŲ IR JŲ MAUDYKLŲ ĮRENGIMO, NAUDOJIMO BEI ELGESIO TAISYKLIŲ BEI SAUGAUS ELGESIO VANDENYJE IR ANT LEDO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO

 

2012 m. spalio 26 d. Nr. T1-192

Neringa

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo (Žin., 1994, Nr. 55-1049; 2008, Nr. 113-4290; 2011, Nr. 52-2504) 16 straipsnio 2 dalies 36 punktu, 18 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2007 m. gruodžio 21 d. įsakymu Nr. V-1055 patvirtintos Lietuvos higienos normos HN 92:2007 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ (Žin., 2007, Nr. 139-5716; 2008, Nr. 32-1121; 2009, Nr. 66-2642; 2011, Nr. 30-1403; 2011, Nr. 161-7657; 2012, Nr. 31-1456) 6 ir 11 punktais, Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (Žin., 1985, Nr. 1-1; 2010, Nr. 157-7968) 5 straipsnio 2 dalimi ir 185 straipsniu, Neringos savivaldybės taryba nusprendžia:

1. Patvirtinti Neringos savivaldybės paplūdimių ir jų maudyklų įrengimo, naudojimo bei elgesio taisykles (pridedama).

2. Patvirtinti Neringos savivaldybės saugaus elgesio vandenyje ir ant ledo taisykles (pridedama).

3. Pripažinti netekusiu galios Neringos savivaldybės tarybos 2007 m. rugsėjo 5 d. sprendimą Nr. T1-142 „Dėl Neringos savivaldybės paplūdimių ir maudymosi vietų įrengimo bei eksploatavimo ir saugaus elgesio vandenyje taisyklių patvirtinimo“.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                                     Antanas Vinkus

 

PATVIRTINTA

Neringos savivaldybės tarybos

2012 m. spalio 26 d.

sprendimu Nr. T1-192

 

NERINGOS SAVIVALDYBĖS PAPLŪDIMIŲ IR JŲ MAUDYKLŲ ĮRENGIMO, NAUDOJIMO IR ELGESIO TAISYKLĖS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Neringos savivaldybės paplūdimių ir jų maudyklų įrengimo, naudojimo ir elgesio taisyklės (toliau – Taisyklės) nustato reikalavimus Neringos savivaldybės paplūdimių ir jų maudyklų įrengimui, naudojimui bei elgesiui juose. Šios Taisyklės privalomos visiems juridiniams ir fiziniams asmenims, projektuojantiems, įrengiantiems, įteisinantiems bei naudojantiems paplūdimius ir jų maudyklas, institucijoms ir pareigūnams, vykdantiems paplūdimių priežiūrą ir kontrolę, bei lankytojams.

2. Taisyklės parengtos vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2007 m. gruodžio 21 d. įsakymu patvirtinta Lietuvos higienos norma HN 92:2007 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“.

3. Klausimus, nenumatytus šiose Taisyklėse, reglamentuoja įstatymai, Lietuvos higienos norma HN 92:2007 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“, Neringos savivaldybės (toliau – Savivaldybė) tarybos sprendimai, administracijos direktoriaus įsakymai, Mėlynosios vėliavos programos reikalavimai paplūdimiams (šioje programoje dalyvaujančių paplūdimių atveju) ir kiti teisės aktai.

4. Šiose taisyklėse vartojamos sąvokos:

4.1. Administravimas – veikla, kurią atlieka institucija, atsakinga už paplūdimių administravimą, pagal įstatymų ir kitų teisės aktų suteiktus įgaliojimus.

4.2. Maudykla – paplūdimio vieta, skirta maudytis dideliam besimaudančių žmonių skaičiui maudymosi sezono metu.

4.3. Maudymosi sezonas – įteisintas laiko tarpas, kurio metu pagal oro sąlygas bei vietinius papročius numatoma daug besimaudančiųjų.

4.4. Mėlynoji vėliava – apdovanojimas, kurį suteikia nevyriausybinė organizacija Aplinkosauginio švietimo fondas, remiantis griežtais kriterijais aplinkosauginio švietimo ir informavimo, vandens kokybės, aplinkosauginio valdymo ir saugumo bei paslaugų kategorijose.

4.5. Paplūdimys – patogus ilsėtis (sportuoti), maudytis smėlio (žvyro, žvirgždo ar kriauklelių) ruožas, esantis aukščiau atabrado nuolaidžiame jūros, ežero ar upės krante, įrengtame laikantis higienos reikalavimų. Paplūdimiuose gali būti išskiriamos šios zonos:

4.5.1. bendras paplūdimys – atitinkamais ženklais pažymėta paplūdimio dalis, skirta visų lyčių žmonėms, dėvintiems maudymosi kostiumus;

4.5.2. moterų paplūdimys – atitinkamais ženklais pažymėta paplūdimio dalis, skirta tik moterims;

4.5.3. nudistų paplūdimys – atitinkamais ženklais pažymėta paplūdimio dalis, skirta visų lyčių žmonėms, nedėvintiems maudymosi kostiumų ar dėvintiems tik jų dalį;

4.5.4. vyrų paplūdimys – atitinkamais ženklais pažymėta paplūdimio dalis, skirta tik vyrams;

4.6. Rūkymo vieta – atitinkamu informaciniu ženklu pažymėta ir įrengta rūkymo vieta paplūdimyje.

4.7. Suinteresuota visuomenės grupė – tai visuomenė, kuriai daro įtaką arba gali daryti įtaką aplinkosaugos srityje priimami sprendimai arba kuri yra suinteresuota sprendimų priėmimo procesu. Nevyriausybinės organizacijos, padedančios spręsti aplinkosaugos problemas ir veikiančios pagal nacionalinių įstatymų reikalavimus, laikomos suinteresuotomis organizacijomis.

4.8. Tarša – tai mikrobiologinio užterštumo arba teršiančių cheminių medžiagų ar atliekų buvimas, turintis įtakos maudyklos vandens kokybei ir keliantis grėsmę besimaudančių sveikatai.

4.9. Kitos šiose Taisyklėse vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos higienos normoje HN 92:2007 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ ir kituose teisės aktuose apibrėžtas sąvokas.

 

II. PAPLŪDIMIŲ IR MAUDYKLŲ ĮRENGIMAS IR NAUDOJIMAS

 

5. Teritorijos naujiems paplūdimiams rengti numatomos nustatyta tvarka parengtuose ir patvirtintuose teritorijų planavimo dokumentuose.

6. Paplūdimių ir pajūrio užkopės statiniai projektuojami ir statomi vadovaujantis įstatymais, kitais teisės aktais ir nustatyta tvarka parengtais ir patvirtintais teritorijų planavimo dokumentais.

7. Už paplūdimių ir maudyklų administravimą atsakingas Savivaldybės administracijos direktorius.

8. Paplūdimius įrengia, tvarko ir prižiūri, užtikrina poilsiautojų saugą, paplūdimių higienos reikalavimus, organizuoja maudyklų vandens kokybės stebėseną, teikia informaciją visuomenei apie jos rezultatus valstybės, Savivaldybės ar privačios įmonės (bendrovės), kurioms paplūdimiai ir jų maudyklos priskiriami eksploatuoti teisės aktų nustatyta tvarka.

9. Savivaldybės paplūdimių maudymosi sezono pradžią ir pabaigą, kai dirba gelbėjimo tarnybos ir jų darbo laiką, maudyklų vandens stebėsenos kalendorinį grafiką kasmet iki vasario 15 d. patvirtina Savivaldybės administracijos direktorius savo įsakymu, prieš tai ne vėliau kaip prieš 30 darbo dienų informuodamas suinteresuotą visuomenę ir atsižvelgdamas į gautus jos pasiūlymus.

10. Paplūdimių teritorija turi būti suskirstyta į atskiras funkcines zonas: poilsio, maudymosi, sporto ir kitas. Jos nurodomos informaciniame stende ir pažymimos atitinkamais ženklais (priedas).

11. Organizuojamiems renginiams paplūdimiuose turi būti išduoti Savivaldybės administracijos leidimai teisės aktų nustatyta tvarka. Tokių renginių metu gali būti įrengiamos laikinos funkcinės zonos.

12. Neringos savivaldybės paplūdimiai Savivaldybės tarybos 2007 m. gruodžio 5 d. sprendimu Nr. T1-212 „Dėl nerūkymo zonų Neringos savivaldybės teritorijoje patvirtinimo“ yra paskelbti nerūkymo zona. Rūkyti leidžiama tik paplūdimyje įrengtose ir atitinkamai pažymėtose rūkymo vietose. Rūkymo vietas įrengia paplūdimius eksploatuojanti ar administruojanti įmonė. Rūkymo vietų skaičių apsprendžia poilsiautojų tankumas atitinkamoje paplūdimio teritorijoje, bet jos įrengiamos ne rečiau kaip kas 100-150 m.

13. Poilsiautojams persirengti turi būti pastatomos kabinos: viena kabina 50-100-ui žmonių.

14. Paplūdimiuose nustatyta tvarka turi būti įrengtos gelbėjimo stotys ar postai. Nukentėjusiems asmenims pirmąją medicinos pagalbą privalo suteikti gelbėtojai. Gelbėjimo stočių ir postų personalas priimamas dirbti pasitikrinęs sveikatą ir tinkamai apmokytas Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro nustatyta tvarka.

15. Pajūrio užkopėje turi būti įrengti tualetai ne arčiau kaip 50 m iki maudyklų, įrengiant patogumus neįgaliems žmonėms. Tualetai turi atitikti Lietuvos higienos normos HN 55: 2001 „Viešieji tualetai“ reikalavimus, turi būti kasdien valomi ir prižiūrimi.

16. Paplūdimiuose ne rečiau kas 25 m bei paplūdimių prieigose ir didelio poilsiautojų susibūrimo vietose pastatomi nerūšiuotų buitinių atliekų konteineriai su dangčiais. Atliekos išvežamos kiekvieną dieną. Konteineriai išvalomi kasdien, vieną kartą per savaitę išplaunami dezinfekuojančiais tirpalais. Atliekos iš antrinių žaliavų konteinerių išvežamos jiems prisipildžius, po to konteineriai išvalomi. Konteineriai dezinfekuojami ne rečiau kaip kartą per mėnesį.

17. Poilsiautojams matomoje kiekvieno paplūdimio vietoje įrengiamas informacinis stendas, kuriame nurodoma:

17.1. bendra informacija (maudymosi sezono trukmė, paplūdimių ir maudyklų, gelbėjimo stočių bei postų, medicinos punktų (jei tokie įrengti) darbo laikas, higienos reikalavimai ir rekomendacijos lankytojams, oro, vandens temperatūra, kontaktiniai institucijos, atsakingos už paplūdimio ir maudyklos priežiūrą, telefonai);

17.2. informacija, teikiama pagal Mėlynosios vėliavos programos reikalavimus (jei tą sezoną Mėlynoji vėliava paplūdimiui yra suteikta);

17.3. informacija apie maudyklas (esama maudyklos vandens klasifikacija (puiki, gera, patenkinama, prasta kokybė), maudyklų vandens kokybės tyrimų rezultatai, bendro pobūdžio maudyklos vandens aprašymas ne techniniais terminais, draudžiama arba nerekomenduojama maudytis, dienų skaičius);

17.4. informacija ir rekomendacijos, atsiradus paplūdimio ir maudyklos taršai.

18. Prieš maudymosi sezoną visi paplūdimiuose ir pajūrio užkopėje esantys statiniai ir įrengimai (tualetai, persirengimo kabinos, gelbėjimo stotys ir postai) turi būti suremontuoti, dezinfekuoti bei deratizuoti.

19. Kiekvieną dieną paplūdimiai išvalomi. Persirengimo kabinos, tualetai, šiukšliadėžės išvalomi kasdien, vieną kartą savaitėje išplaunami dezinfekuojančiais tirpalais.

20. Paplūdimių viršutinis smėlio sluoksnis išvalomas bei kartą per savaitę išpurenamas (mechaniniu būdu).

21. Paplūdimių dirvožemis negali būti užterštas helmintais ir salmonelėmis. Tuo tikslu vieną kartą per sezoną atliekami visų paplūdimių dirvožemio tyrimai.

22. Paplūdimiuose turi būti tiekiamas kokybiškas geriamasis vanduo.

 

III. MAUDYKLŲ ĮRENGIMAS

 

24. Maudyklų vandens kokybė turi atitikti Lietuvos higienos normos HN 92:2007 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus. Paplūdimių, dalyvaujančių Mėlynosios vėliavos programoje, maudyklų vandens kokybė turi atitikti ir Mėlynosios vėliavos programos vandens kokybės kriterijus.

25. Maudyklos ir susiformavusios dugno duobės turi būti pažymėtos spalvotais plūdurais.

26. Institucija, eksploatuojanti paplūdimius ir maudyklas, turi užtikrinti, kad maudyklų vandens kokybė būtų periodiškai tikrinama ir vandens kokybės parametrų vertės atitiktų HN 92:2007 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ nurodytas vertes.

27. Nustačius trumpalaikę taršą, paplūdimius ir maudyklas eksploatuojanti įmonė:

27.1. nedelsdama skelbia informaciją visuomenei apie rekomendaciją nesimaudyti paplūdimyje HN 92:2007 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė” rekomenduojamu įspėjamuoju ženklu su atitinkamu simboliu ir komunikacijos priemonėmis;

27.2. organizuoja paėmimą papildomo mėginio vandens kokybės tyrimams atlikti, patvirtinančio taršos įvykio pabaigą, ir kito mėginio, praėjus 7 dienoms nuo trumpalaikės taršos pabaigos, paėmimą.

28. Išplitus melsvadumbliams bei didiesiems dumbliams ir (arba) jūriniam fitoplanktonui, apie galimai sveikatai keliamą grėsmę paplūdimius ir jų maudyklas eksplatuojanti nedelsiant skelbiama informacija visuomenei paplūdimyje ir komunikacijos priemonėmis. Nustačius grėsmę sveikatai, laikinai uždraudžiama maudytis, kol grėsmė išnyks. Šių augalų sankaupos pakrantėje pašalinamos.

 

IV. DRAUDŽIAMA VEIKLA IR ELGESYS PAPLŪDIMIUOSE IR MAUDYKLOSE

 

29. Savivaldybės įteisintuose paplūdimiuose ir maudyklose draudžiama:

29.1. vestis į paplūdimius šunis ir kitus gyvūnus,

29.2. vartoti alkoholinius gėrimus (įskaitant alų), išskyrus teisės aktų nustatyta tvarka įrengtose viešojo maitinimo įmonėse, turinčiose teisę prekiauti alkoholiniais gėrimais;

29.3. rūkyti (išskyrus įrengtas rūkymo vietas);

29.4. lankytis moterų paplūdimiuose vyrams ir berniukams, vyresniems nei 5 metai;

29.5. lankytis bendruose paplūdimiuose nuogiems asmenims;

29.6. važinėtis automobiliais, motociklais, keturračiais motociklais (išskyrus gelbėtojus ir kontrolę vykdančius pareigūnus), vėjaračiais ir kitomis transporto priemonėmis tam neskirtose paplūdimių zonose;

29.7. plaukioti mažaisiais, sportiniais, pramoginiais laivais, vandens motociklais, banglentėmis, burlentėmis, jėgos aitvarais, vandens dviračiais ir kitomis transporto priemonėmis tam neskirtose paplūdimių maudyklų zonose;

29.8. statyti transporto priemones (automobilius, plaukiojimo priemones, dviračius ir kt.) ne tam skirtose vietose;

29.9. kilti ir leistis oro transporto priemonėmis (skraidyklėmis, parasparniais ir kt.) tam neskirtose paplūdimių zonose;

29.10. žaisti sportinius žaidimus ne sporto zonose ar sukeliant pavojų poilsiautojams;

29.11. savavališkai įrengti pramogų įrenginius, sporto aikšteles;

29.12. įrengti stovyklavietes;

29.13. kurti laužus;

29.14. teršti aplinką buitinėmis ir kitomis atliekomis;

29.15. gadinti ir laužyti informacinius ženklus, suolus, dviračių stovus ir kitą paplūdimių įrangą;

29.16. skinti į Lietuvos raudonąją knygą įrašytus augalus;

29.17. ardyti apsauginio kopagūbrio sutvirtinimus;

29.18. kasinėti ir kitaip gadinti vakarinį apsauginio kopagūbrio šlaitą.

 

V. ATSAKOMYBĖ IR KONTROLĖ

 

30. Taisyklių laikymąsi kontroliuoja Savivaldybės administracija, Nuolatinė savivaldybės švaros ir tvarkos priežiūros komisija, seniūnaičiai, policijos pareigūnai.

31. Paplūdimius eksploatuojanti įmonė kasmet iki spalio mėn. 15 d. pateikia ataskaitą apie paplūdimių įrengimą, tvarkymą ir priežiūrą Savivaldybės administracijos direktoriui.

 

_____________________________

 

 

Neringos savivaldybės paplūdimių ir

jų maudyklų įrengimo bei naudojimo taisyklių priedas

 

 

PAPLŪDIMIŲ FUNKCINĖS ZONOS IR INFORMACINIAI ŽENKLAI

 

 

 

                             

 

Gelbėjimo stotis Medicinos punktas Mėlynoji vėliava

 

 

 

Informacinis stendas Neįgaliųjų takas Moterų paplūdimys

 

 

Bendras paplūdimys Tualetas Komunalinių atliekų konteineris ar dėžė

 

 


Draudžiama Draudžiama Geriamasis vanduo

vesti naminius gyvūnus rengti stovyklavietes

 

 

           

 

Dušas Aktyvi zona Maudytis draudžiama

 

 

                   

 

Nerūkymo zona Viešojo maitinimo įmonė Nudistų paplūdimys

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rūkymo vieta

 

 

PATVIRTINTA

Neringos savivaldybės tarybos

2012 m. spalio 26 d.

sprendimu Nr. T1-192

 

NERINGOS SAVIVALDYBĖS SAUGAUS ELGESIO VANDENYJE IR ANT LEDO TAISYKLĖS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Neringos savivaldybės saugaus elgesio vandenyje ir ant ledo taisyklės (toliau – Taisyklės) nustato žmonių saugaus elgesio vandenyje ir ant ledo reikalavimus. Šios taisyklės privalomos visiems juridiniams ir fiziniams asmenims.

2. Taisyklės parengtos vadovaujantis:

2.1. Lietuvos Respublikos vandens įstatymu (Žin., 1997, Nr. l04-2615; 2009, Nr.154-6955);

2.2. Lietuvos Respublikos civilinės saugos įstatymu (Žin., 1998, Nr. 115-3230; 2009, Nr. 159-7207);

2.3. Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2004-04-15 įsakymu Nr. D 1-187 „Dėl aplinkosaugos sąlygų plaukioti vandens telkiniuose plaukiojimo priemonėmis ir vandens telkinių, kuriuose plaukiojimas tam tikromis plaukiojimo priemonėmis draudžiamas ar ribojamas, sąrašo patvirtinimo'' (Žin., 2004, Nr.58-2073; 2010, Nr. 33-1584);

2.4. Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 1995-09-27 įsakymu Nr. 152 „Dėl mėgėjiškos žūklės ir žuvų apsaugos taisyklių patvirtinimo“ (Žin., 1995, 86-1950);

2.5. Lietuvos Respublikos vidaus vandenų transporto kodeksu (Žin., 1996, Nr. 1 05-2393; 2012, Nr. 77-3982);

2.6. Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 1999-06-29 įsakymu Nr.268 „Dėl vidaus vandenų laivybos taisyklių tvirtinimo“ (Žin., 1999, Nr. 60-1970);

2.7. Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2010-07-19 įsakymu Nr. 3-451 „Dėl Jungtinių Tautų Europos ekonomikos komisijos Europos vidaus vandenų kelių laivybos taisyklių paskelbimo“ (Žin., 2010, Nr. 87-4626);

2.8. Kuršių nerijos nacionalinio parko direktoriaus 2008-10-17 įsakymu Nr. V-308 „Dėl Kuršių nerijos nacionalinio parko lankymo taisyklių patvirtinimo“ (Žin., 2008, Nr. 80-1035).

3. Šiose taisyklėse vartojamos sąvokos:

3.1. paplūdimys – sausumos ir stovinčio vandens telkinio vieta, pažymėta skiriamaisiais ženklais ir skirta poilsiauti bei maudytis;

3.2. maudykla – paplūdimio vieta, skirta maudytis dideliam besimaudančių žmonių skaičiui maudymosi sezono metu;

3.3. maudymosi sezonas – įteisintas laiko tarpas, kurio metu pagal oro sąlygas bei vietinius papročius numatoma daug besimaudančiųjų;

3.4. laivybos sezonas – VĮ Vidaus vandens kelių direkcijos įteisintas laiko tarpas, kurio metu numatoma navigacija valstybinės reikšmės vidaus vandens keliais;

3.5. plūduriuojanti priemonė – nesavaeigis plaukiojantis statinys (mažųjų, pramoginių ir sportinių laivų stovėjimo įrenginiai, plaukiojantys vasarnamiai, restoranai, valgyklos, viešbučiai, turistiniai plaustai, maudyklos ir kiti);

3.6. vidaus vandenų laivas – bet kurio tipo savaeigis ar nesavaeigis keleivinis, krovininis, techninis laivas, keltas, kuris yra arba gali būti naudojamas laivybai vidaus vandenyse;

3.7. asmeninis laivas (vandens motociklas) – trumpesnis kaip 4 metrų laivas, naudojantis vidaus degimo variklį, turintį vandens srauto pompą kaip pirminį varymo šaltinį, ir suprojektuotas taip, kad jį sėdėdamas, stovėdamas ar klūpėdamas ant korpuso valdytų žmogus;

3.8. laivas mechaniniu varikliu – laivas, judantis panaudojant mechaninį įrenginį;

3.9.plaustas – plūduriuojanti, iš rąstų, vamzdžių ir kitų tarpusavyje sujungtų medžiagų sudaryta priemonė, skirta jų transportavimui vandeniu;

3.10.keturratis motociklas – tai keturratė motorinė transporto priemonė, išskyrus lengvuosius keturračius motociklus, kurios didžiausiasis konstrukcinis greitis didesnis kaip 45 km/h ir (arba) variklio darbinis cilindro tūris didesnis kaip 50 cm³, eksploatacinė masė ne didesnė kaip 400 kg, o kroviniams vežti skirtos priemonės eksploatacinė masė ne didesnė kaip 550 kg (be akumuliatorių baterijų, jeigu tai elektros varikliu varoma transporto priemonė) ir kurios didžiausioji naudingoji galia ne didesnė kaip 15 kW;

3.11.sniego rogės arba sniegaeigis sniego motociklas – universali, didelio pravažumo sausumos transporto priemonė, skirta žiemos kelionėms sniegu ar ledu.

 

II. SAUGUS ELGESYS VANDENYJE IR PRIE VANDENS

 

4. Paplūdimių lankytojai privalo paklusti teisėtiems gelbėtojų reikalavimams.

5. Nerekomenduojama:

5.1. maudytis tamsiu paros metu;

5.2. maudytis iš karto po valgio, stipriai įkaitus saulėje ar po fizinio krūvio;

5.3.stovėti ir žaisti ant prieplaukos ar molo krašto, stataus kranto;

5.4. maudytis ir šokinėti į vandenį nežinomose, nuošaliose vietose, kur nėra žmonių ir nebudi gelbėtojai.

 

III. PAPLŪDIMYJE PRIE VANDENS IR VANDENYJE BEI KURŠIŲ MARIOSE DRAUDŽIAMA

 

6. Gadinti ar naikinti informacinius ženklus ties vandens telkiniais ir vandens telkiniuose.

7. Maudytis arba plaukioti plaukiojimo priemonėmis apsvaigus nuo alkoholio, narkotinių ir kitų psichoaktyvių medžiagų.

8. Plaukti už plūdurų ar kitų ženklų, žyminčių maudyklų ribas.

9. Nardyti bei šokinėti iš visų tipų plaukiojimo priemonių.

10. Žvejoti paplūdimių ribose (vasaros sezono metu).

11. Vaikams iki 12 metų maudytis be suaugusiųjų priežiūros.

12. Palikti prie vandens ir vandenyje be priežiūros mažamečius vaikus.

13. Plaukti į laivų farvaterį arba artintis prie praplaukiančių laivų.

14. Plaukioti ant pripučiamų čiužinių, padangų kamerų, savadarbių plaustų ar kitų priemonių.

15. Išdykauti plaukiančioje valtyje, vaikščioti joje, ją supti.

16. Maudytis jūroje esant gelbėjimo stotyje arba gelbėjimo poste iškeltai raudonai vėliavai.

17. Maudytis esant perkūnijai.

18. Maudyklų ribose plaukioti asmeniniais laivais, jėgos aitvarais.

 

IV. SAUGUS ELGESYS ANT LEDO

 

19. Ledu rekomenduojama eiti pramintu keliu, čiuožiant, neatitraukiant kojų nuo ledo, tvirta lazda tikrinant ledo stiprumą. Jei sudavus į ledą lazda pasirodo vanduo, būtina grįžti į krantą.

20. Čiuožiant slidėmis, atsegami slidžių tvirtinimai ir plaštakos neprakišamos pro slidžių lazdų kilpas.

21. Ledu einant grupei žmonių, laikomasi ne mažesnio 5 metrų atstumo tarp kiekvieno žmogaus.

22. Einant ledu, aplenkiamos užneštos sniegu arba pripustytos ledo vietos, atidžiai tikrinamas ledo stiprumas prie kranto.

23. Ant užšalusių vandens telkinių čiuožyklą eksploatuojantys ar renginius organizuojantys juridiniai ar fiziniai asmenys privalo užtikrinti žmonių saugumą. Jei ledo storis ar jo struktūra kelia pavojų žmonių gyvybei, čiuožyklos eksploatacija ar ant ledo organizuojami renginiai turi būti nedelsiant sustabdyti.

24. Prognozuojant ar susidarius ekstremalioms meteorologinėms oro sąlygoms, savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu gali būti uždrausta lipti ant užšalusių vandens telkinių ledo.

 

V. ANT LEDO DRAUDŽIAMA

 

25. Važiuoti ar stovėti ant vandens telkinių ledo su motorinėms transporto priemonėms, išskyrus keturračius, sniego roges ir motociklus.

26. Lipti, vaikščioti, čiuožti asmenims ant užšalusių vandens telkinių ledo, jei vidutinis ledo storis mažesnis nei 10 cm.

27. Važiuoti ant užšalusių vandens telkinių motorinėmis transporto priemonėmis, jei vidutinis ledo storis mažesnis nei 15 cm.

28. Rengti masinius renginius ant užšalusių vandens telkinių, jei vidutinis ledo storis mažesnis nei 15 cm.

29. Organizuoti masinius renginius ir įrengti čiuožyklas ant vandens telkinių tose vietose, kur gylis didesnis nei vienas metras.

30. Palikti vaikus iki 12 metų amžiaus be suaugusiųjų priežiūros.

 

VI. ATSAKOMYBĖ IR KONTROLĖ

 

31. Šių taisyklių nesilaikymas užtraukia administracinę atsakomybę pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 185 straipsnį.

32. Taisyklių laikymąsi kontroliuoja Savivaldybės administracija ir policijos pareigūnai. 

33. Administracinių teisės pažeidimų protokolus surašo Savivaldybės administracijos direktoriaus įgalioti pareigūnai ir policijos pareigūnai;

34. Administracinių teisės pažeidimų bylas dėl šių Taisyklių pažeidimo nagrinėja Savivaldybės vykdomoji institucija ir Administracinė komisija prie Savivaldybės tarybos.

 

__________________________