riteris

visagino savivaldybės taryba

 

sprendimas

DĖL VIETOS BENDRUOMENIŲ SAVIVALDOS 2013–2015 METŲ PROGRAMOS

LĖŠŲ VIETOS BENDRUOMENIŲ SPRENDIMAMS ĮGYVENDINTI VISAGINO SAVIVALDYBĖJE SKYRIMO IR NAUDOJIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2013 m. balandžio 25 d. Nr. TS-63

Visaginas

 

 

Visagino savivaldybės taryba, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo (Žin., 1994, Nr. 55-1049; 2008, Nr. 113-4290) 16 straipsnio 2 dalies 17 punktu, atsižvelgdama į Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2013 m. vasario 25 d. įsakymo Nr. A1-71 „Dėl Vietos bendruomenių savivaldos 2013–2015 metų programos patvirtinimo“ (Žin, 2013, Nr. 22-1099) 2 punktą, Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2013 m. kovo 7 d. įsakymą Nr. A1-102 „Dėl Vietos bendruomenių savivaldos 2013– 2015 metų programos įgyvendinimo aprašo patvirtinimo“ (Žin., 2013, Nr. 27-1297; 2013, Nr. 30), nusprendžia

p a t v i r t i n t i Vietos bendruomenių savivaldos 2013–2015 metų programos lėšų vietos bendruomenių sprendimams įgyvendinti Visagino savivaldybėje skyrimo ir naudojimo tvarkos aprašą (pridedama).

 

 

 

Savivaldybės merė                                                                                                      Dalia Štraupaitė


PATVIRTINTA

Visagino savivaldybės tarybos

2013 m. balandžio 25 d. sprendimu Nr. TS-63

 

VIETOS BENDRUOMENIŲ SAVIVALDOS 2013–2015 METŲ PROGRAMOS

LĖŠŲ VIETOS BENDRUOMENIŲ SPRENDIMAMS ĮGYVENDINTI VISAGINO SAVIVALDYBĖJE SKYRIMO IR NAUDOJIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Vietos bendruomenių savivaldos 2013–2015 metų programos lėšų vietos bendruomenių sprendimams įgyvendinti Visagino savivaldybėje skyrimo ir naudojimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato Vietos bendruomenių tarybų sudarymo ir veiklos principus, lėšų skyrimo, naudojimo, stebėsenos ir kontrolės tvarką.

2. Aprašas parengtas vadovaujantis Vietos bendruomenių savivaldos 2013–2015 metų programa (toliau – programa), patvirtinta Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2013 m. vasario 25 d. įsakymu Nr. A1-71 (Žin, 2013, Nr. 22-1099), Vietos bendruomenių savivaldos 2013–2015 metų programos įgyvendinimo aprašu, patvirtinu Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2013 m. kovo 7 d. įsakymu Nr. A1-102 (Žin., 2013, Nr. 27-1297).

3. Programos tikslas – skatinti vietos bendruomenių savivaldą ir savarankiškumą tenkinant vietos bendruomenių viešuosius poreikius, stiprinti bendruomenių sutelktumą ir tarpusavio pasitikėjimą bei didinti bendruomenės narių atsakomybę už jų bendruomenėse sprendžiamus klausimus.

4. Vietos bendruomenė – I, II ir III miesto mikrorajonų gyvenamosios vietovės gyventojai, susieti bendrais gyvenimo kaimynystėje poreikiais ir interesais, toje gyvenamojoje teritorijoje veikiančios bendruomeninės organizacijos, religinės bendruomenės ir bendrijos, kitos nevyriausybinės organizacijos.

5. Vietos bendruomenės taryba (toliau – VBT) – miesto mikrorajono VBT steigiamajame susirinkime išrinkta gyventojų atstovų grupė šios programos tikslams įgyvendinti. VBT veiklos tikslas – bendradarbiaujant su vietos bendruomene, priimti sprendimus dėl programai įgyvendinti skirtų valstybės biudžeto lėšų panaudojimo tenkinant viešuosius vietos bendruomenės poreikius.

6. VBT koordinuojanti įstaiga (toliau – Koordinuojanti įstaiga) – savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu programos įgyvendinimo laikotarpiui paskirta biudžetinė įstaiga, inicijuojanti VBT sudarymą, sudaranti sąlygas VBT veiklai ir įgyvendinanti VBT priimtus sprendimus. Koordinuojanti įstaiga už skirtų lėšų panaudojimą šiame Apraše nustatyta tvarka atsiskaito Visagino savivaldybės administracijai.

7. Kitos šiame Apraše vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatyme (Žin., 1994, Nr. 55–1049; 2008, Nr. 113–4290) ir kituose teisės aktuose vartojamas sąvokas.

 

II. VIETOS BENDRUOMENIŲ TARYBŲ SUDARYMAS IR VEIKLA

 

8. Visagino savivaldybėje sudaromos trys VBT: miesto I mikrorajono, miesto II mikrorajono ir miesto III mikrorajono. Savivaldybės kaimiškos teritorijos priskiriamos prie miesto II mikrorajono.

9. VBT sudaroma iš pavienių vietos bendruomenės gyventojų, vietos bendruomenės gyventojų atstovų, šioje teritorijoje veikiančių religinių bendruomenių ir bendrijų, vietos bendruomenės gyventojų poreikius tenkinančių nevyriausybinių organizacijų, savivaldybės institucijų ir įstaigų atstovų.

10. VBT sudaro nuo 9 iki 13 narių. VBT nariai išrenkami šiam tikslui surengtuose VBT steigiamuosiuose susirinkimuose. Vienas ir tas pats asmuo gali dalyvauti (rinkti ir būti išrinktas VBT nariu) tik vienos VBT veikloje.

11. Koordinuojanti įstaiga ne mažiau kaip prieš septynias dienas iki VBT rinkimų datos paskelbia gyventojams patogiausiu būdu steigiamojo susirinkimo vietą, laiką bei kontaktus (el. paštą, telefono numerį), kuriais gyventojai galėtų gauti papildomą informaciją.

12. VBT steigiamajame susirinkime visi susirinkimo dalyviai (rinkėjai) yra lygūs, neatsižvelgiant į tai, kokiai gyventojų grupei, bendruomenei, bendrijai, įstaigai ar organizacijai atstovautų. Išrenkami daugiausia balsų surinkę kandidatai.

13. Valstybės ir savivaldybės institucijų bei įstaigų atstovai VBT steigiamajame susirinkime dalyvauja bendra tvarka, bet jie gali sudaryti ne daugiau kaip 1/3 VBT narių.

14. VBT renkama programos įgyvendinimo laikotarpiui. Pradedant antrais Programos įgyvendinimo metais, kasmet vykdoma ne mažiau kaip ketvirtadalio VBT narių rotacija.

15. VBT veikla yra teisėta, jei joje dirba ne mažiau nei 2/3 išrinktų narių. Likus mažiau narių, Koordinuojanti įstaiga organizuoja susirinkimą trūkstamiems VBT nariams išrinkti. Šiuo atveju susirinkimas organizuojamas ta pačia tvarka, kaip ir VBT steigiamasis susirinkimas.

16. Savo veiklai organizuoti ir skaidriam sprendimų priėmimui užtikrinti VBT gali vadovautis papildomais dokumentais (veiklos reglamentu, nešališkumo deklaracija, gyventojų pasiūlymų teikimo tvarka, sprendimu dėl metinių veiklos prioritetų, kitais dokumentais). Šie dokumentai priimami VBT susirinkime prieš VBT pradedant svarstyti sprendimus.

17. Kiekvienos VBT veiklai koordinuoti paskiriama po vieną Koordinuojančią įstaigą.

18. VBT darbo forma yra posėdžiai, kurių organizavimu rūpinasi Koordinuojanti įstaiga.

19. VBT posėdis yra teisėtas, jeigu jame dalyvauja ne mažiau kaip 2/3 jos narių.

20. VBT pirmininką, pavaduotoją ir sekretorių VBT nariai išrenka pirmojo posėdžio metu.

21. Sprendimai priimami balsuojant atvirai. Susitarimas dėl slapto balsavimo priimamas tik dalyvaujančių VBT narių dauguma.

22. VBT sprendimus priima posėdyje dalyvaujančių narių balsų dauguma. Jeigu balsai pasiskirsto po lygiai, lemia VBT pirmininko (jo nesant – pirmininko pavaduotojo) balsas.

23. VBT sprendimai įforminami VBT posėdžio protokolais. Protokolus pasirašo VBT posėdžio pirmininkas ir sekretorius. Protokolų kopijos kartu su siūlomų finansuoti priimtų sprendimų įgyvendinimo veiklų aprašymu ir sąmata pateikiami Koordinuojančios įstaigos vadovui.

24. VBT sprendimai yra vieši, skelbiami Koordinuojančios įstaigos ir Visagino savivaldybės interneto svetainėse, spaudoje.

25. VBT per Koordinuojančią įstaigą gali kreiptis į savivaldybės administraciją dėl papildomos informacijos pateikimo, darbo grupės, komisijos sudarymo aktualiems klausimams spręsti.

26. VBT, atstovaudama mikrorajono gyventojų interesams, taip pat gali teikti pasiūlymus fiziniams ir juridiniams asmenims (įstaigoms, organizacijoms, įmonėms, gyvenamųjų namų bendrijoms) dėl viešųjų erdvių tvarkymo, gyvenamosios aplinkos gerinimo ir kitais klausimais.

 

III. LĖŠŲ SKYRIMAS, NAUDOJIMAS, STEBĖSENA IR KONTROLĖ

 

27. VBT priimtiems sprendimams įgyvendinti skirtos programos lėšos savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu skiriamos Koordinuojančioms įstaigoms lygiomis dalimis.

28. Tinkamomis finansuoti laikomos VBT sprendimu patvirtintos veiklos, tenkinančios vietos bendruomenių viešuosius poreikius:

28.1. socialinė veikla, skirta pažeidžiamų bendruomenės narių ir grupių poreikiams tenkinti;

28.2. vaikų ir jaunimo užimtumas;

28.3. kultūrinė ir švietėjiška veikla;

28.4. viešųjų erdvių ir aplinkos kokybės gerinimas;

28.5. sporto ir sveikatinimo veikla;

28.6. bendruomeninės veiklos organizavimas;

28.7. kitos, vietos bendruomenės gyvenimo kokybę gerinančios, iniciatyvos.

29. Lėšos negali būti naudojamos:

29.1. įsiskolinimams dengti;

29.2. investiciniams projektams rengti ir įgyvendinti;

29.3. veikloms, kurios:

29.3.1. kelia grėsmę žmonių sveikatai, garbei, orumui ir viešajai tvarkai;

29.3.2. bet kokiomis formomis, metodais ir būdais populiarina smurtą, prievartą, neapykantą;

29.3.3. bet kokiomis formomis, metodais ir būdais pažeidžia Lietuvos Respublikos Konstituciją, įstatymus ir kitus teisės aktus;

29.3.4. bet kokiomis formomis, metodais ir būdais išreiškia nepagarbą Lietuvos valstybės tautiniams ir religiniams simboliams.

30. Lėšos privalo būti naudojamos tik VBT priimtiems sprendimams įgyvendinti. Lėšos turi būti naudojamos tik sutartyse nurodytai veiklai Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka ir panaudotos iki einamųjų metų pabaigos.

31. Savivaldybės administracija (toliau – administracija):

31.1. derina su ministerija parengtą tvarkos aprašą ir jo pakeitimo projektus;

31.2. pateikia ministerijai savivaldybės tarybos patvirtintą tvarkos aprašą;

31.3. savivaldybės administracijos direktorius pasirašo sutartį su socialinės apsaugos ir darbo ministru ar jo įgaliotu asmeniu dėl VBT sprendimais numatytų veiklų finansavimo ir atsiskaitymo už gautas lėšas;

31.4. savivaldybės administracijos direktorius paskiria Koordinuojančias įstaigas ir, vadovaudamasi Aprašo 27 punktu, paskirsto lėšas Koordinuojančioms įstaigoms VBT priimtiems sprendimams įgyvendinti ir apie tai jas informuoja raštu;

31.5. Koordinuojančios įstaigos teikimu vertina sudarytos VBT sudėties proporcinę atitiktį šio aprašo reikalavimams;

31.6. administracijos direktorius įsakymu paveda Koordinuojančioms įstaigoms VBT sprendimų dėl finansuojamų veiklų įgyvendinimą;

31.7. konsultuoja ir padeda Koordinuojančioms įstaigoms vykdyti VBT sprendimu numatytų finansuoti veiklų įgyvendinimą bei kontroliuoja skirtų lėšų panaudojimą;

31.8. teikia Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai veiklos ir finansines ataskaitas sutartyje nustatyta tvarka.

32. Koordinuojančios įstaigos:

32.1. per vieną mėnesį nuo Aprašo įsigaliojimo visuomenės informavimo priemonėse paskelbia informaciją apie programą ir inicijuoja steigiamuosius VBT susirinkimus;

32.2. sudaro VBT ir tvirtina jos sudėtį;

32.3. rūpinasi VBT posėdžių organizavimu: patalpomis, reikalingomis priemonėmis ir kitomis VBT veiklai reikalingomis sąlygomis;

32.4. informuoja savivaldybės administraciją apie VBT sprendimus ir pateikia sąmatas numatytoms veikloms vykdyti;

32.5. organizuoja VBT sprendimų įgyvendinimą ir informuoja apie tai Visagino savivaldybės gyventojus (gyventojams prieinamu būdu);

32.6. teikia savivaldybės administracijai veiklos ir lėšų panaudojimo ataskaitas.

33. VBT nariai dalyvauja vykdant VBT priimtų sprendimų įgyvendinimo stebėseną.

 

IV. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

34. Informacija apie finansuojamas ir įgyvendintas veiklas skelbiama savivaldybės interneto svetainėje (www.visaginas.lt), žiniasklaidos priemonėse (spaudoje, televizijoje), bendruomenių renginiuose ir pan.

__________________________________