KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL RENGINIŲ ORGANIZAVIMO KAUNO VIEŠOSIOSE VIETOSE TVARKOS PATVIRTINIMO

 

2003 m. gruodžio 18 d. Nr. T-544

Kaunas

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo (Žin., 1994, Nr. 55-1049; 2000, Nr. 91-2832; 2003, Nr. 17-704) 11 straipsnio 2 dalimi ir 17 straipsnio 33 punktu, Kauno miesto savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:

1. Patvirtinti Renginių organizavimo Kauno viešosiose vietose tvarką, renginio organizavimo Kauno viešosiose vietose pažymėjimo ir leidimo organizuoti komercinius renginius Kauno viešosiose vietose leidimo formas (pridedama). 

2. Pripažinti netekusiais galios:

2.1. Kauno miesto tarybos 2000 m. gruodžio 27 d. sprendimo Nr. 247 „Dėl vietinės rinkliavos už leidimo organizuoti komercinius renginius Kauno miesto savivaldybei priklausančiose ar valdytojo teise valdomose viešojo naudojimo teritorijose išdavimą“ 3 punktą;

2.2. Kauno miesto savivaldybės valdybos 2001 m. birželio 5 d. sprendimą Nr. 866 „Dėl renginių organizavimo tvarkos“.

 

 

 

Meras                                                                                                   Arvydas Garbaravičius


PATVIRTINTA

Kauno miesto savivaldybės tarybos

2003 m. gruodžio 18 d.

sprendimu Nr. T-544

 

RENGINIŲ ORGANIZAVIMO KAUNO VIEŠOSIOSE VIETOSE TVARKA

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Renginių organizavimo Kauno viešosiose vietose tvarka (toliau – tvarka) nustato bendruosius renginių organizavimo Kauno viešosiose vietose reikalavimus.

2. Tvarka taikoma renginiams, vykstantiems Kauno viešosiose vietose, kurių organizavimo nereglamentuoja Lietuvos Respublikos susirinkimų įstatymas.

3. Tvarka nereglamentuoja renginių, kuriuos organizuoja:

3.1. valstybės valdžios ir valdymo institucijos;

3.2. Seimo ir savivaldybių tarybų nariai, taip pat kandidatai į Seimo ar savivaldybės tarybos narius kaip susitikimus su rinkėjais;

3.3. valstybės pripažintos bažnyčios bei kitos religinės organizacijos tikybos apeigoms atlikti bažnyčiose, maldos namuose, kapinėse ir kitose tam tikrose specialiose vietose;

3.4. įstatymų nustatyta tvarka įregistruotos politinės partijos, kitos ir visuomeninės organizacijos, profesinės sąjungos, rengiančios savo narių ir individualiai kviestų asmenų susirinkimus pagal savo įstatus ar nuostatus jų reikalams aptarti savo ar kitose suteiktose arba nuomojamose patalpose;

3.5. įmonių, įstaigų, organizacijų administracija ar jų darbuotojai savo teritorijoje , taip pat išnuomotose teritorijose ar susitarus su savininkais gautose teritorijose bei vietose;

3.6. komercinės įmonės kaip komercinius pramoginius renginius tam skirtose patalpose, jei tie renginiai nepažeidžia viešosios tvarkos, kitų asmenų teisių ir laisvių;

3.7. privatūs asmenys pasilinksminimams, šventėms, kitiems privatiems reikalams spręsti (vestuvės, jubiliejai, bendramokslių susitikimai, grupinės nuotraukos viešosiose vietose ir pan.);

3.8. fiziniai ar juridiniai asmenys, jei renginyje dalyvauja iki 10 asmenų, o renginio trukmė ne ilgesnė kaip 1 valanda.

4. Šios tvarkos privalo laikytis visi asmenys, kurie organizuoja renginius Kauno viešosiose vietose.

5. Renginius Kauno miesto viešosiose vietose gali organizuoti juridiniai ar fiziniai asmenys, kuriems pagal Lietuvos Respublikos norminius aktus leista organizuoti renginius.

6. Pagrindinės šioje tvarkoje vartojamos sąvokos:

Renginys – šventė (dainų, sporto ir kt.), koncertas, sporto varžybos, mugė, festivalis, reklamos akcija, įvairių dienų minėjimai ir pan.

Nekomercinis renginys – renginys, kurio organizatorius nesiekia pelno. Žiūrovai į renginį įleidžiami nemokamai. Renginyje gali būti prekiaujama ir teikiamos paslaugos.

Komercinis renginys – renginys, kurio organizatorius siekia pelno. Žiūrovai į renginį įleidžiami su bilietais arba be jų. Renginyje gali būti prekiaujama ir teikiamos paslaugos.

Nepilnamečiams skirtas renginys – asmenims iki 18 metų skirtas renginys.

Viešoji vieta – Savivaldybei priklausanti ar patikėjimo teise valdoma miesto teritorija (aikštės, skverai, parkai, pėsčiųjų takai, paplūdimiai ir kitos žmonių susibūrimams skirtos vietos).

7. Norint Kauno viešosiose vietose organizuoti renginį, jo organizatoriui būtina turėti Renginių organizavimo Kauno viešosiose vietose komisijos išduotą pažymėjimą.

8. Jeigu renginys komercinis, renginio organizatorius kartu su šiuo pažymėjimu privalo turėti ir Kauno miesto savivaldybės administracijos Ekonomikos departamento Licencijų ir paslaugų skyriaus išduotą leidimą organizuoti komercinį renginį. Už šio leidimo išdavimą imama Kauno miesto savivaldybės tarybos nustatyta vietinė rinkliava.

 

II. PRAŠYMŲ LEISTI ORGANIZUOTI RENGINIUS NAGRINĖJIMO TVARKA

 

9. Prašymams leisti organizuoti renginius Kauno viešosiose vietose nagrinėti miesto Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudaroma nuolatinė Renginių organizavimo Kauno viešosiose vietose komisija (toliau – komisija), į kurią įtraukiami miesto Savivaldybės administracijos specialistai bei Viešosios policijos atstovai. Komisijos narių skaičius yra nelyginis.

10. Komisijai vadovauja komisijos pirmininkas, jeigu jo nėra – komisijos pirmininko pavaduotojas.

11. Komisijos posėdžių protokolus rašo komisijos sekretorius. Jis rengia komisijos posėdžio dienotvarkę, ruošia medžiagą posėdžiams, registruoja interesantų prašymus, tvarko nustatytas bylas.

12. Komisijos sprendimai priimami atviru balsavimu posėdyje dalyvaujančių komisijos narių balsų dauguma.

13. Komisijos posėdis teisėtas, jei jame dalyvauja daugiau kaip pusė visų komisijos narių.

14. Renginio organizatorius, norintis Kauno viešojoje vietoje organizuoti renginį, komisijos pirmininkui ne anksčiau kaip prieš 3 mėnesius ir ne vėliau kaip prieš 30 dienų iki renginio pateikia prašymą leisti organizuoti renginį. Prie prašymo pridedama renginio scenarijus ar programa.

15. Prašyme turi būti nurodyta:

15.1. įmonės pavadinimas, kodas, adresas, telefono numeris, už renginį atsakingo asmens vardas, pavardė, telefono numeris, numatomo renginio pavadinimas, pobūdis, data, laikas ir vieta, numatomas renginio dalyvių ir žiūrovų skaičius;

15.2. renginio dalyvių ir žiūrovų saugumo ir higienos reikalavimų užtikrinimas, prekybos, taip pat alkoholiniais gėrimais (jei bus prekiaujama) organizavimo tvarka, renginiui skirtos teritorijos sutvarkymo planas ir priemonės renginio metu ir po jo, viešojo transporto eismo koregavimo planą (jeigu būtina), scenos ir kitų įrenginių išdėstymo schemą (jeigu numatyta įrengti), medicinos pagalbos teikimo tvarka, išorinės reklamos ar kitokios informacinės medžiagos išdėstymo schema ir įrenginiai, priemonės želdiniams, reljefui, vandens telkiniams ir kt. apsaugoti.

16. Jei renginio metu bus organizuojamos parodomosios ir kitokios sporto varžybos, jei renginys bus susijęs su neįprastu dalyvių ar žiūrovų fiziniu ar emociniu krūviu, jei renginys vyks ekstremaliomis gamtinėmis sąlygomis, renginio organizatoriai turi užtikrinti, kad dalyviams ir žiūrovams bus suteikta kvalifikuota medicinos pagalba. Šis reikalavimas taikomas ir renginiams, kuriuose dalyvaus daugiau kaip 5000 dalyvių ir žiūrovų.

17. Renginio organizatorius komisijos sekretoriui iki komisijos posėdžio pateikia:

17.1. sutarčių su juridiniais ar fiziniais asmenimis dėl renginio teritorijos tvarkymo, renginio dalyvių saugumo užtikrinimo, renginio apsaugos, medicinos pagalbos teikimo kopijas;

17.2. įrenginių išdėstymo schemą, suderintą su Savivaldybės administracijos Miesto plėtros departamento Urbanistikos skyriumi, jei bus montuojama scena ar kiti įrenginiai.

18. Jei rengiant renginį prireiks įvažiuoti transporto priemonėmis į pėsčiųjų zonas ar jas statyti šiose zonose, renginio organizatorius prašymą turi suderinti su Savivaldybės administracijos Miesto ūkio departamento Komunalinio ūkio skyriumi.

19. Jei renginys organizuojamas miesto žaliuosiuose plotuose (parkuose, skveruose), renginio organizatorius prašymą turi suderinti su Savivaldybės administracijos Miesto plėtros departamento Aplinkos apsaugos skyriumi ir Miesto ūkio departamento Komunalinio ūkio skyriumi.

20. Jei renginio organizatorius pageidauja, kad renginio metu būtų apribotas eismas arba viešąją tvarką užtikrintų policijos pareigūnai, jis prašymą turi suderinti su Kauno miesto vyriausiuoju policijos komisariatu.

21. Jei renginio organizatorius pageidauja, kad renginio metu būtų apribotas viešojo transporto eismas, jis prašymą turi suderinti su Savivaldybės administracijos Miesto plėtros departamento Transporto skyriumi.

22. Komisija gali įpareigoti renginio organizatorių pateikti kitus dokumentus, reikalingus jos sprendimui pagrįsti.

23. Komisija turi teisę gauti iš Kauno miesto savivaldybės administracijos padalinių ir renginio organizatorių informaciją ir dokumentus, reikalingus sprendimams priimti.

24. Komisija ne vėliau kaip per 30 dienų nuo prašymo leisti organizuoti renginį gavimo dienos posėdyje jį išnagrinėja ir apie svarstymo rezultatus praneša renginio organizatoriui.

25. Komisija neprivalo svarstyti prašymų, pateiktų nesilaikant šioje tvarkoje nustatytų prašymo pateikimo terminų.

26. Komisija netenkina prašymų arba atideda jų svarstymą artimiausiam komisijos posėdžiui, jei renginio organizatoriai laiku nepateikia prašymo bei kitų reikalingų dokumentų, nepaaiškina renginio organizavimo eigos.

27. Komisija turi teisę kviesti į posėdį renginio organizatorius ar jų atstovus. Komisija turi teisę priimti sprendimą, jei paskirtu laiku kviestas organizatorius ar jo atstovas neatvyko, taip pat prašymo svarstymą atidėti ir pakartotinai kviesti į posėdį renginių organizatorius, jų atstovus, jei tokia būtinybė iškilo.

28. Jeigu renginio organizatoriaus prašymas patenkinamas, jam išduodamas renginio organizavimo Kauno viešosiose vietose pažymėjimas (toliau – pažymėjimas). Pažymėjime nurodoma: renginio organizatoriaus rekvizitai, už renginį atsakingo asmens vardas, pavardė, telefono numeris, renginio pavadinimas, pobūdis (komercinis, nekomercinis), data, laikas ir vieta, renginio organizatoriaus teisės, pareigos, atsakomybė, Savivaldybės ir policijos priemonės.

29. Pažymėjimą pasirašo komisijos pirmininkas. Pažymėjimas tvirtinamas Kauno miesto savivaldybės renginių organizavimo Kauno viešosiose vietose komisijos antspaudu.

30. Jeigu renginio organizatoriaus prašymas nepatenkinamas, organizatorius, jei jis pageidauja, privalo gauti motyvuotą raštišką komisijos atsakymą, kuriame nurodomos priežastys ir aplinkybės, dėl kurių prašymas leisti organizuoti renginį negali būti patenkinamas.

31. Renginio organizatoriai atsisakymą leisti organizuoti renginį gali apskųsti Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

 

III. LEIDIMŲ ORGANIZUOTI KOMERCINIUS RENGINIUS KAUNO VIEŠOSIOSE VIETOSE IŠDAVIMO TVARKA

 

32. Leidimus organizuoti komercinius renginius Kauno viešosiose vietose (toliau – leidimas) išduoda Kauno miesto savivaldybės administracijos Ekonomikos departamento Licencijų ir paslaugų skyrius (toliau – Licencijų ir paslaugų skyrius).

33. Už leidimų išdavimą imama Kauno miesto savivaldybės tarybos nustatyto dydžio vietinė rinkliava.

34. Jeigu komisijos išduotame pažymėjime nurodyta, jog organizuojamas renginys yra komercinis, Licencijų ir paslaugų skyrius, gavęs minėtą pažymėjimą, renginio organizatoriui privalo išduoti leidimą ne vėliau kaip per 2 dienas nuo visų reikalingų dokumentų pateikimo dienos.

35. Renginio organizatorius, norintis gauti leidimą, Licencijų ir paslaugų skyriui pateikia šiuos dokumentus:

35.1. įmonės įregistravimo pažymėjimo ir rejestro duomenų kopijas, patvirtintas įmonės antspaudu ir vadovo parašu;

35.2. mokamąjį pavedimą su banko žymomis arba kvitą, patvirtinantį, kad sumokėta nustatyto dydžio vietinė rinkliava, ir jų kopijas.

36. Leidime nurodoma:

36.1. leidimą išduodantis Savivaldybės administracijos padalinys;

36.2. leidimo numeris;

36.3. leidimo turėtojo rekvizitai;

36.4. už renginį atsakingo asmens vardas, pavardė, pareigos;

36.5. renginio pavadinimas;

36.6. renginio vieta;

36.7. renginio data;

36.8. renginio pradžios ir pabaigos laikas;

36.9. eitynių maršrutai (jeigu numatyti renginio programoje);

36.10. mokamojo pavedimo ar kvito numeris, sumokėjimo data, vietinės rinkliavos dydis;

36.11. leidimo išdavimo data.

37. Išduoti leidimai registruojami Licencijų ir paslaugų skyriaus kompiuterinėse laikmenose.

38. Leidimą pasirašo ir skyriaus antspaudu tvirtina Licencijų ir paslaugų skyriaus vedėjas.

 

IV. REIKALAVIMAI RENGINIAMS

 

39. Kauno viešosiose vietose leidžiama organizuoti šiuos renginius:

39.1. Rotušės aikštėje – muges, klasikinės ir folklorinės muzikos koncertus, miesto ar valstybinės reikšmės renginius;

39.2. Vienybės aikštėje – klasikinės ir folklorinės muzikos koncertus, miesto ar valstybinės reikšmės renginius, kitus renginius;

39.3. Nepriklausomybės aikštėje – klasikinės ir folklorinės muzikos koncertus, miesto ar valstybinės reikšmės renginius, kitus renginius;

39.4. Steigiamojo Seimo aikštėje – klasikinės ir folklorinės muzikos koncertus, miesto ar valstybinės reikšmės renginius, kitus renginius;

39.5. Muzikinio teatro sodelyje – klasikinės ir folklorinės muzikos koncertus, miesto ar valstybinės reikšmės renginius, teatrinius projektus;

39.6. Dainų slėnyje – klasikinės kamerinės ar liaudies muzikos koncertus, nepilnamečiams skirtus renginius, miesto ar valstybinės reikšmės renginius, kitus komercinius, pramoginius renginius;

39.7. Nemuno saloje – muges, festivalius, sporto renginius, koncertus, nepilnamečiams skirtus renginius, miesto ar valstybinės reikšmės renginius, kitus komercinius, pramoginius renginius;

39.8. Santakos parke – muges, festivalius, sporto renginius, koncertus, nepilnamečiams skirtus renginius, miesto ar valstybinės reikšmės renginius, religinių bendruomenių renginius, kitus komercinius, pramoginius renginius;

39.9. Laisvės alėjoje – muges, festivalius, sporto renginius, koncertus, nepilnamečiams skirtus renginius, miesto ar valstybinės reikšmės renginius, teatralizuotas eisenas, kitus komercinius, pramoginius renginius;

39.10. stadionuose – sporto renginius, koncertus, kitus komercinius ir pramoginius renginius;

39.11. miesto aikštėse ir skveruose – muges, festivalius, koncertus, sporto renginius, kitus komercinius ir pramoginius renginius;

39.12. gatvių ruožuose – parodas, muges, sporto renginius, eisenas;

39.13. Kauno pilies prieigose – festivalius, muges, teatrinius projektus, folklorinės muzikos koncertus, nepilnamečiams skirtus renginius;

39.14. Vilniaus gatvėje – parodas, festivalius, muges, teatrinius projektus, folklorinės muzikos koncertus, nepilnamečiams skirtus renginius, sporto bei pramoginius renginius.

40. Komisijos leidimu renginiai gali būti organizuojami ir kitose Kauno viešosiose vietose, jeigu galima taikyti šioje tvarkoje numatomus reikalavimus.

41. Kauno viešosiose vietose organizuojami renginiai gali trukti nuo 8 val. iki 23 valandos, išskyrus Joninių, kalėdinius, naujametinius ar miesto bei valstybinius renginius. Jei šie renginiai vyks ilgiau nei iki 23 val., jų laikas reglamentuojamas atskiru Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu.

42. Kauno viešosiose vietose organizuojami nepilnamečiams skirti renginiai negali tęstis ilgiau kaip:

42.1. gegužės 1 d. – rugsėjo 30 d. – iki 22 val.;

42.2. spalio 1 d. – balandžio 30 d. – iki 21 valandos.

43. Vaikai iki 16 metų be tėvų, globėjų ar kitų teisėtų atstovų priežiūros Kauno viešosiose vietose organizuojamuose renginiuose gali lankytis:

43.1. gegužės 1 d. – rugsėjo 30 d. – iki 22 val.;

43.2. spalio 1 d. – balandžio 30 d. – iki 21 valandos.

44. Jeigu numatoma, kad bus daugiau kaip 1000 dalyvių ir žiūrovų, renginio teritorija turi būti aptverta (jei tai nustato komisija ir jeigu tai įmanoma pagal renginio pobūdį ir vietą).

45. Renginio teritorija ir jo prieigos (jeigu renginys vyks tamsiu paros metu) turi būti apšviestos.

46. Renginyje turi būti saugos tarnybos darbuotojai, kurie užtikrintų renginio dalyvių, įrangos ir statinių apsaugą, padėtų policijai palaikyti viešąją tvarką, neįleistų į renginį neblaivių ar nuo psichotropinių medžiagų apsvaigusių asmenų, neleistų įsinešti į renginį alkoholinių gėrimų, kitų gėrimų stiklinėje taroje, ginklų ar daiktų, kuriais galima sužaloti žmogų. 

47. Apsaugos organizavimo planas turi būti suderintas su policija. Saugos tarnybos darbuotojai privalo užtikrinti renginio teritorijos apsaugą, teritorijoje esančių objektų ir gamtinės aplinkos (augalijos, reljefo, vandens telkinių) apsaugą, viešąją tvarką.

48. Ilgai (daugiau kaip 3 valandas) trunkančių renginių organizatoriai privalo pasirūpinti tualetų įrengimu, jei komisija nenustatė kitaip.

49. Organizatoriai privalo nutraukti renginį, jei kyla grėsmė žmonių saugumui.

50. Jeigu Kauno miesto vyriausiasis policijos komisariatas turi duomenų, kad renginio dalyviai gali turėti ginklų, daiktų ar medžiagų, pavojingų sveikatai arba gyvybei, jis apie tai praneša renginio organizatoriui ir gali priimti sprendimą organizuoti renginio vietos prieigose asmenų bei jų bagažo apžiūrą ir patikrinimą Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos nustatyta tvarka.

51. Renginiuose, išskyrus nepilnamečiams skirtus renginius, teisės aktų nustatyta tvarka gali būti leidžiama prekiauti alkoholiniais gėrimais komisijai įvertinant renginio paskirtį, numatomas žiūrovų amžiaus grupes, renginio vietą ir laiką.

52. Jeigu renginyje leidžiama prekiauti alkoholiniais gėrimais, jo organizatorius privalo užtikrinti, kad:

52.1. alkoholinių gėrimų prekyba ir vartojimas vyks tam tikroje apibrėžtoje teritorijoje;

52.2. prekyba alkoholiniais gėrimais bus nutraukta likus ne mažiau kaip 0,5 valandos iki renginio pabaigos;

52.3. alkoholiniai gėrimai nebūtų parduodami nepilnamečiams. Jei nustatoma tokių faktų, renginio organizatorius privalo informuoti policijos pareigūnus;

52.4. prekyba alkoholiniais gėrimais draudžiama stiklinėje ar kitoje taroje, kuri gali būti panaudota sužalojant žmones.

 

V. RENGINIAI, KURIUOS DRAUDŽIAMA ORGANIZUOTI

 

53. Draudžiama organizuoti šiuos renginius:

53.1. renginius, kurie skatina alkoholio, tabako, narkotinių ar kitų svaiginamųjų medžiagų vartojimą;

53.2. renginius, kurie savo pobūdžiu yra pavojingi dalyvių arba žiūrovų sveikatai. Jei renginio dalyviams būtini specialūs apsaugos drabužiai, renginio dalyviais negali būti atsitiktiniai asmenys. Tokie renginiai galimi kaip parodomieji ir juose dalyvauja tik specialiai tam paruošti žmonės (armija, policija, sportininkai);

53.3. renginius, kurių dalyviai vairuoja transporto priemones taip, kad tai kelia grėsmę eismo tvarkai ir saugumui, sudaro pavojų dalyvaujančių bei kitų asmenų saugumui, sveikatai, pažeidžia viešąją tvarką ir visuomeninę rimtį;

53.4. renginius, kurių dalyviai yra nuogi bei kitaip savo išvaizda ar turimais ir demonstruojamais daiktais ciniškai pažeidžia dorovę;

53.5. renginius, kurių dalyviai renginio metu sakomomis kalbomis, plakatais, šūkiais, audiovizualinėmis priemonėmis ir kitokiais veiksmais akivaizdžiai kursto pažeisti ar pažeidžia Lietuvos Respublikos Konstituciją ar kitus įstatymus, viešąją tvarką ir dorovę.

 

VI. RENGINIO ORGANIZATORIŲ IR DALYVIŲ TEISĖS, PAREIGOS IR ATSAKOMYBĖ

 

54. Renginio organizatoriai ir dalyviai privalo:

54.1. laikytis Lietuvos Respublikos įstatymų, kelių eismo, priešgaisrinės apsaugos, darbų saugos ir kitų taisyklių, šios tvarkos, vykdyti pažymėjime nustatytus įpareigojimus;

54.2. vykdyti teisėtus valdžios atstovų bei policijos pareigūnų reikalavimus.

55. Renginio organizatoriai privalo užbaigti renginį, kai:

55.1. jis nebetenka pažymėjime nurodyto pobūdžio;

55.2. iš renginio nepašalinami asmenys, kurie pažeidžia Lietuvos Respublikos įstatymus;

55.3. kurstoma pažeidinėti įstatymus arba dorovę.

56. Jeigu pažeidimai padaromi renginio metu, jo organizatoriai privalo renginį nutraukti ir pareikalauti, kad dalyviai išsiskirstytų.

57. Jeigu renginio neužbaigia organizatoriai ar tvarkdariai, tai turi padaryti policijos pareigūnai, atsakingi už viešąją tvarką.

58. Renginį nutraukia policijos pareigūnai, stebintys, ar laikomasi įstatymų, jeigu viešai perspėti renginio organizatoriai ar dalyviai:

58.1. pasinaudodami renginio galimybėmis, kėsinasi įvykdyti ar įvykdo nusikaltimus ar kitas tyčines nusikalstamas veikas žmogaus gyvybei, sveikatai, laisvei, asmens garbei ir orumui, visuomenės saugumui, valdymo ir viešajai tvarkai;

58.2. individualiai ar grupiniais veiksmais trikdo ar kelia grėsmę sutrukdyti transporto eismą, valstybinių įstaigų, organizacijų ar Savivaldybės normalią veiklą.

59. Už išorinės vaizdinės reklamos, susijusios su konkrečiu renginiu (rašytiniu tekstu (informacija) arba vaizdu pranešama apie šį renginį), naudojimą yra atsakingas leidimą gavęs renginio organizatorius.

60. Renginio organizatoriai ir dalyviai, pažeidę įstatymus ir šią tvarką, nustatyta tvarka traukiami baudžiamojon ar administracinėn atsakomybėn, atsako už padarytą materialinę žalą ir privalo atlyginti nuostolius.

61. Kai renginio dalyviai piktybiškai nevykdo policijos pareigūnų, saugančių viešąją tvarką, teisėtų reikalavimų, juos įžeidinėja, grasina panaudoti ar panaudoja prieš juos smurtą, renginių dalyviams taikomos įstatymų numatytos priemonės.

62. Jeigu renginio organizatoriams jau buvo paskirta administracinė nuobauda už padarytus teisėtvarkos pažeidimus arba jų organizuotas renginys buvo nutrauktas dėl tvarkos pažeidimų arba dėl didelės materialinės žalos padarymo, jiems vienerius metus pažymėjimas neišduodamas.

 

__________________________________