PASVALIO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL UAB „PASVALIO VANDENYS“ ĮSTATŲ NAUJOS REDAKCIJOS PATVIRTINIMO

 

2006 m. rugsėjo 28 d. Nr.T1-212

Pasvalys

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos akcinių bendrovių įstatymu (Žin., 2000, Nr. 64-1914; 2006, Nr. 82-3252), Pasvalio rajono savivaldybės taryba nusprendžia;

1.    Patvirtinti UAB „Pasvalio vandenys“ įstatų naują redakciją (pridedama).

2.    Įgalioti Savivaldybės merą Gintautą Gegužinską pasirašyti įstatus.

3.    Įpareigoti UAB „Pasvalio vandenys“ direktorių Petrą Krisiūną įstatymų nustatyta tvarka įregistruoti naujos redakcijos įstatus Juridinių asmenų registre.

4.    Pripažinti netekusiu galios Pasvalio rajono savivaldybės tarybos 2006 m. liepos 12 d. sprendimą Nr. T1-162 „Dėl UAB „Pasvalio vandenys“ įstatų naujos redakcijos patvirtinimo“.

 

Savivaldybės meras                                                                                  Gintautas Gegužinskas


 

 

PATVIRTINTA

Pasvalio rajono savivaldybės tarybos

2006 m. rugsėjo 28 d. sprendimu Nr. T1-212

 

UAB „PASVALIO VANDENYS“

ĮSTATAI

 

 

I. BENDROJI DALIS

 

1.    UAB „Pasvalio vandenys“ (toliau - Bendrovė) yra akcinio kapitalo pagrindu pagal Lietuvos Respublikos akcinių bendrovių įstatymą veikianti Lietuvos Respublikos įmonė. Bendrovė įsteigta Pasvalio rajono savivaldybės tarybos 1996 m. balandžio 24 d. sprendimu Nr.116 „Dėl specialiosios paskirties uždarosios akcinės bendrovės „Pasvalio vandenys“ steigimo“.

2.    Bendrovė turi ūkinį, finansinį, organizacinį ir teisinį savarankiškumą. Bendrovė turi savo antspaudą su Bendrovės pavadinimu.

3.    Bendrovė yra ribotos civilinės atsakomybės juridinis asmuo. Bendrovės turtas yra atskirtas nuo jos akcininkų turto. Pagal savo prievoles Bendrovė atsako visu savo turtu. Bendrovės akcininkas pagal bendrovės prievoles atsako tik ta suma, kurią privalo įmokėti už jo pasirašytas akcijas.

4.    Savo veikloje Bendrovė vadovaujasi įstatais, Lietuvos Respublikos civiliniu kodeksu, Lietuvos Respublikos akcinių bendrovių įstatymu, Lietuvos Respublikos darbo kodeksu, kitais Lietuvos Respublikos įstatymais ir teisės aktais.

5.    Bendrovės visas pavadinimas: Uždaroji akcinė bendrovė „Pasvalio vandenys“. Bendrovės sutrumpintas pavadinimas: UAB „Pasvalio vandenys“.

Bendrovės buveinė: Panevėžio g. 21, Pasvalys, Lietuvos Respublika.

6.    Bendrovės finansiniai metai sutampa su kalendoriniais metais: finansinių metų pradžia - sausio 1 diena (pirmųjų finansinių metų - Bendrovės įregistravimo diena), finansinių metų pabaiga - gruodžio 31 diena.

7.     Bendrovės vienintelis steigėjas yra Pasvalio rajono savivaldybė, atstovaujama Tarybos, kurios raštiški sprendimai prilygsta visuotinio akcininkų susirinkimo sprendimams. Bendrovė įsteigta neribotam laikui ir įregistruota Juridinių asmenų registre.

 

II. BENDROVĖS VEIKLOS TIKSLAI IR ŪKINĖS VEIKLOS

POBŪDIS

 

8.    Bendrovės veiklos tikslai:

8.1. gauti pelną iš Bendrovės vykdomos veiklos;

8.2. užtikrinti akcininkų Bendrovei perduoto turto bei Bendrovės veiklos metu sukaupto turto efektyvų panaudojimą;

8.3. sukurti ir išsaugoti gerą Bendrovės įvaizdį.

9.    Bendrovės ūkinės veiklos pobūdis:

9.1. vandens rinkimas, valymas ir paskirstymas (41.00);

9.2. nuotekų ir atliekų šalinimo, sanitarinių sąlygų užtikrinimo ir panaši veikla (90.00).

10.  Bendrovė gali organizuoti arba vykdyti ir kitą ūkinę veiklą, neprieštaraujančią Lietuvos Respublikos įstatymams.

 

III. BENDROVĖS TEISĖS

 

11.  Bendrovė gali sudaryti sandorius, prisiimti įsipareigojimus ir turėti kitų teisių ir pareigų, jeigu jos neprieštarauja Lietuvos Respublikos įstatymams ir šiems įstatams.

12.  Bendrovė gali užsiimti Lietuvos Respublikos įstatymų numatyta licencijuojama veikla Lietuvos Respublikoje, tik gavusi atitinkamą licenciją ar leidimą.

13.  Bendrovė gali, nepažeisdama Lietuvos Respublikos įstatymų ir šių įstatų:

13.1                      . viena ar kartu su kitais fiziniais ar juridiniais asmenimis Lietuvos Respublikoje ar už jos ribų steigti kitas įmones. Bendrovės buveinė turi būti Lietuvos Respublikoje.

13.1.                     tapti asociacijos ar konsorciumo nariu;

13.2.             Lietuvos Respublikoje ar užjos ribų steigti filialus bei atstovybes.

 

IV. BENDROVĖS ĮSTATINIS KAPITALAS

 

14.  Bendrovės įstatinio kapitalo dydis - 10730800 litų.

15.  Bendrovės įstatinis kapitalas padalintas į 107308 paprastųjų vardinių akcijų, kurių vienos nominali vertė yra 100 litų.

16.  Bendrovės įstatinis kapitalas gali būti didinamas, mažinamas bei keičiama jo sudėtis Akcinių bendrovių įstatymo nustatyta tvarka.

 

V. BENDROVĖS AKCIJOS IR JŲ SUTEIKIAMOS TEISĖS

 

17.  Bendrovės akcijos yra nematerialios. Akcijų nuosavybės teisės įrodymu yra įrašai akcininkų vertybinių popierių sąskaitose, kurias tvarko Bendrovė. Už akcininkų vertybinių popierių sąskaitų tvarkymą Bendrovėje atsakingas direktorius. Akcininko pageidavimu Bendrovės direktorius turi išduoti išrašą iš akcininkų vertybinių popierių sąskaitos.

18.  Bendrovės akcijos yra paprastos vardinės. Jų vienintelis savininkas yra Pasvalio rajono savivaldybė.

19.  Bendrovės akcija jos savininkui suteikia tokias turtines ir neturtines teises:

19.1.                     gauti Bendrovės pelno dalį (dividendą);

19.2.                     gauti likviduojamos Bendrovės turto dalį;

19.3.                     nemokamai gauti akcijų, kai įstatinis kapitalas didinamas iš bendrovės lėšų;

19.4.                     pirmumo teise įsigyti Bendrovės išleidžiamųjų akcijų ar konvertuojamųjų obligacijų;

19.5.  įstatymų nustatytais būdais skolinti Bendrovei, tačiau Bendrovė, skolindamasi iš savo akcininkų, neturi teisės įkeisti jiems savo turto. Bendrovei skolinantis iš akcininko, palūkanos negali viršyti paskolos davėjo gyvenamojoje vietoje esančių komercinių bankų vidutinės palūkanų normos, galiojusios paskolos sutarties sudarymo momentu.

20.  Bendrovės akcijų suteikiamos teisės negali būti ribojamos, jei tokia teisė nesuteikta Lietuvos Respublikos įstatymais ar teismo sprendimu.

 

VI. BENDROVĖS REZERVAI

 

21.  Bendrovėje sudaromi rezervai:

21.1                      . privalomasis rezervas;

21.2.  perkainojimo rezervas;

21.3.  kiti tiksliniai rezervai, kai, juos sudaryti nusprendžia visuotinis akcininkų susirinkimas.

22.  Rezervai sudaromi, didinami ir mažinami Akcinių bendrovių įstatymo numatyta tvarka.

23.  Priimant nutarimą dėl konkretaus rezervo sudarymo būtina nustatyti konkrečius jo sudarymo tikslus, dydį, naudojimo tvarką.

 

VII. BENDROVĖS VALDYMAS

 

24.  Bendrovės organai yra šie: visuotinis akcininkų susirinkimas, Valdyba ir Bendrovės vadovas - direktorius. Visuotinio akcininkų susirinkimo nutarimu (vienintelio akcininko sprendimu) stebėtojų taryba nesudaroma. Stebėtojų tarybos funkcijos kitiems Bendrovės valdymo organams nepriskiriamos. Jeigu bendrovės visų akcijų savininkas yra vienas asmuo, jo raštiški sprendimai, šiuo atveju Pasvalio rajono savivaldybės tarybos sprendimai, prilygsta visuotinių akcininkų susirinkimų nutarimams.

25.  Bendrovės valdymo organai privalo veikti tik Bendrovės ir jos akcininkų naudai. Bendrovės valdymo organai neturi teisės priimti sprendimų ar atlikti kitų veiksmų, kurie pažeidžia Bendrovės įstatus ar yra priešingi įstatuose nurodytiems Bendrovės veiklos tikslams, akivaizdžiai viršija normalią gamybinę - ūkinę riziką, yra akivaizdžiai nuostolingi (prekių, paslaugų ar darbų pirkimas didesnėmis arba jų pardavimas mažesnėmis negu rinkos kainomis, Bendrovės turto švaistymas) ar akivaizdžiai ekonomiškai nenaudingi.

26.  Jeigu visuotinis akcininkų susirinkimas priėmė nutarimą pakeisti Bendrovės įstatus, įvedant naują organą - Stebėtojų tarybą, naujai išrinkti šio valdymo organo nariai pradeda savo veiklą tik nuo įstatų pakeitimų įregistravimo dienos Lietuvos Respublikos įmonių rejestre.

 

VIII. VISUOTINIS AKCININKŲ SUSIRINKIMAS

 

27.  Visuotinis akcininkų susirinkimas yra aukščiausias Bendrovės organas, jo funkcijas atlieka vienintelis bendrovės akcininkas - Pasvalio rajono savivaldybė, atstovaujama tarybos, kurios sprendimai prilygsta visuotinio akcininkų susirinkimo sprendimams. Visuotinis akcininkų susirinkimas neturi teisės pavesti Bendrovės vadovui ir Valdybai spręsti visuotinio akcininkų susirinkimo kompetencijai priklausančių klausimų. Visuotiniame akcininkų susirinkime turi teisę dalyvauti visi akcininkai, susirinkimo dieną esantys Bendrovės akcininkais, asmeniškai, išskyrus įstatymo numatytas išimtis, arba jų įgalioti asmenys, su kuriais sudaryta balsavimo teisės perleidimo sutartis. Dalyvauti ir pasisakyti susirinkime gali ir Bendrovės direktorius, jeigu jis nėra akcininkas, bei išvadą ir ataskaitą parengę auditoriai.

28.  Bendrovės visuotinio akcininkų susirinkimo kompetencijai priskiriami šie klausimai:

28.1.  Bendrovės įstatų keitimas (išskyrus Akcinių bendrovių įstatyme numatytus atvejus);

28.2.  Valdybos narių rinkimas ir atšaukimas;

28.3.  audito įmonės rinkimas ir atšaukimas, audito paslaugų apmokėjimo sąlygų nustatymas;

28.4.  Bendrovės metinės finansinės atskaitomybės, tvirtinimas;

28.5.  Bendrovės pelno (nuostolių) paskirstymas;

28.6.  Bendrovės išleidžiamųjų akcijų klasės, skaičiaus, nominalios vertės ir minimalios emisijos kainos nustatymas;

28.7.  Bendrovės akcininkų pirmumo teisės įsigyti konkrečios emisijos Bendrovės akcijų ar konvertuojamųjų obligacijų atšaukimas;

28.8.  Bendrovės įstatinio kapitalo didinimas;

28.9.  Bendrovės įstatinio kapitalo mažinimas (išskyrus Akcinių bendrovių įstatyme numatytus atvejus);

28.10.  pritarimas Bendrovės stambių sandorių, nustatytų šių įstatų 32 punkte, sudarymui;

28.11.  pritarimas Bendrovės dalyvavimui asociacijose ar konsorciume;

28.12.  pritarimas Bendrovės tapimui kitų steigiamų ar veikiančių Lietuvos ar užsienio įmonių dalyviu (akcininku, nariu);

28.13.  Bendrovės filialų ir atstovybių steigimui ir jų veiklos nutraukimui;

28.14.  Bendrovės rezervų (išskyrus perkainojimo rezervą) sudarymas, naudojimas, sumažinimas ir naikinimas;

28.15.  Bendrovės reorganizavimas, restruktūrizavimas;

28.15.  Bendrovės likvidavimas;

28.16.  Bendrovės išlaidų tam tikriems tikslams limitų nustatymas;

28.17.  kiti Akcinių bendrovių įstatymu visuotinio akcininkų susirinkimo kompetencijai priskirti klausimai.

29.  Visuotinis akcininkų susirinkimas turi teisę:

29.1.  įpareigoti Bendrovės valdybą ar direktorių pateikti ataskaitas ir paaiškinimus dėl tam tikro laikotarpio Bendrovės veiklos, konkrečių priimtų sprendimų;

29.2.  įpareigoti Bendrovės valdybą ar direktorių vykdyti jų kompetencijai priskirtas funkcijas bei atlikti atitinkamus veiksmus.

30.  Visuotinis akcininkų susirinkimas, spręsdamas jo kompetencijai priskirtus klausimus, turi ir kitas Lietuvos Respublikos įstatymuose ir šiuose įstatuose nurodytas teises.

31.  Dalį akcijų pardavus ar perleidus kitų asmenų nuosavybėn, visuotinis akcininkų susirinkimas gali priimti nutarimus, jeigu jame dalyvauja akcininkai, kuriems priklausančios akcijos suteikia daugiau kaip 1/2 visų balsų. Kvorumas nustatomas pagal akcininkų registravimo sąrašo duomenis iki susirinkimo pradžios ir netikslinamas susirinkimo metu.

32.  Šiuose įstatuose Bendrovės stambiais sandoriais laikomi:

32.1.  Bendrovės ilgalaikio turto, kurio balansinė vertė didesnė kaip 1/20 Bendrovės įstatinio kapitalo, pardavimo, perleidimo, perdavimo panaudos pagrindais, nuomos ir įkeitimo sandoriai;

32.2.  sandoriai, kuriais Bendrovės vardu prisiimamų įsipareigojimų suma didesnė kaip 1/20 Bendrovės įstatinio kapitalo;

32.3.  turto, kurio įsigijimo kaina didesnė kaip 1/20 Bendrovės įstatinio kapitalo, įsigijimo sandoriai.

33.  Visuotiniai akcininkų susirinkimai (eiliniai ir neeiliniai) šaukiami Akcinių bendrovių įstatymo ir šių įstatų nustatytais atvejais ir tvarka.

34.  Eilinis visuotinis akcininkų susirinkimas valdybos turi būti šaukiamas kas metai iki balandžio 30 d.

35.  Neeilinis visuotinis akcininkų susirinkimas turi būti šaukiamas, jeigu:

35.1.  Bendrovės nuosavas kapitalas tampa mažesnis kaip 1/2 Bendrovės įstatinio kapitalo;

35.2.  Valdybos narių lieka (dėl atsistatydinimo ar negalėjimo toliau eiti pareigų) mažiau kaip 2/3 įstatuose nurodyto skaičiaus arba jų skaičius tampa mažesnis už Akcinių bendrovių įstatyme nustatytą minimalų;

35.3.  audito įmonė nutraukia sutartį su Bendrove ar dėl kitų priežasčių negali patikrinti Bendrovės metinės finansinės atskaitomybės, jei auditas privalomas pagal Lietuvos Respublikos akcinių bendrovių įstatymą ar įstatus;

35.4.  to reikalauja visuotinio akcininkų susirinkimo sušaukimo iniciatyvos teisę turintys akcininkai, valdyba;

35.5.  baigiasi įstatuose nurodytas Bendrovės valdybos veiklos terminas;

35.6.                     to reikia pagal akcinių bendrovių įstatymą ar Bendrovės įstatus.

36.  Visuotinio akcininkų susirinkimo iniciatoriai turi pateikti Valdybai (jei valdybos narių yra ne daugiau kaip pusė įstatuose nurodyto jų skaičiaus, - direktoriui) paraišką, kurioje nurodomos susirinkimo sušaukimo priežastys ir tikslai, darbotvarkės ir nutarimų projektai, pasiūlymai dėl susirinkimo datos, vietos, kitų klausimų, susijusių su visuotiniu akcininkų susirinkimu ar jo sušaukimu.

37.  Visuotinis akcininkų susirinkimas šaukiamas Valdybos sprendimu.

38.  Visuotinis akcininkų susirinkimas gali būti šaukiamas Bendrovės akcininkų, turinčių daugiau kaip 1/2 visų balsų visuotiniame akcininkų susirinkime, ar Lietuvos Respublikos įstatymų nustatytais atvejais teismo sprendimu.

39.  Visuotinio akcininkų susirinkimo darbotvarkę rengia Valdyba (ar šių įstatų 38 punkte nustatytu atveju akcininkai arba teismas, priėmę sprendimą sušaukti visuotinį akcininkų susirinkimą). Į darbotvarkę turi būti įtraukti susirinkimo iniciatorių siūlomi klausimai ir teikiami jų siūlomi nutarimų projektai.

40.  Visuotinis akcininkų susirinkimas turi įvykti ne vėliau kaip per 40 dienų nuo paraiškos gavimo dienos. Visuotinį akcininkų susirinkimą sušaukti neprivaloma, jei paraiška neatitinka visų šioje dalyje nustatytų reikalavimų ir nepateikti reikiami dokumentai arba siūlomi darbotvarkės klausimai neatitinka akcininkų susirinkimo kompetencijos.

41.  Jeigu visuotinis akcininkų susirinkimas neįvyksta, turi būti sušauktas pakartotinis visuotinis akcininkų susirinkimas.

42.  Visuotinio akcininkų susirinkimo nutarimai priimami esant kvorumui ir balsuojant Akcinių bendrovių įstatyme nustatyta tvarka.

43.  Visuotinio akcininkų susirinkimo nutarimai priimami paprasta akcininkų, dalyvaujančių susirinkime ir turinčių teisę balsuoti, dauguma, išskyrus 44-45 punktuose nustatytus atvejus.

44.  Visuotinis akcininkų susirinkimas kvalifikuota balsų dauguma, kuri negali būti mažesnė kaip 2/3 visų susirinkime dalyvaujančių akcininkų akcijų suteikiamų balsų, priima sprendimus:

44.1.  keisti Bendrovės įstatus, išskyrus Akcinių bendrovių įstatyme nustatytas išimtis;

44.2.  nustatyti Bendrovės išleidžiamųjų akcijų klasę, skaičių, nominalią vertę ir minimalią emisijos kainą;

44.3.  konvertuoti Bendrovės vienos klasės akcijas į kitos, tvirtinti akcijų konvertavimo tvarką;

44.4.  keisti uždarosios akcinės bendrovės akcijų sertifikatus į akcijas;

44.5.                     dėl pelno (nuostolio) paskirstymo;

44.6.                     dėl rezervų sudarymo, naudojimo, sumažinimo ir naikinimo;

44.7.                     išleisti konvertuojamąsias obligacijas;

44.8.                     padidinti įstatinį kapitalą;

44.9.                     Sumažinti įstatinį kapitalą, išskyrus Akcinių bendrovių įstatyme nustatytas išimtis;

44.10.  dėl Bendrovės reorganizavimo ar atskyrimo ir reorganizavimo ar atskyrimo sąlygų patvirtinimo;

44.11.  dėl Bendrovės pertvarkymo;

44.12.  dėl Bendrovės restruktūrizavimo;

44.13.  dėl Bendrovės likvidavimo ir likvidavimo atšaukimo, išskyrus Akcinių bendrovių įstatyme nustatytas išimtis.

45.  Kvalifikuota balsų dauguma, kuri negali būti mažesnė kaip 3/4 visų visuotiniame akcininkų susirinkime dalyvaujančių ir turinčių balsavimo teisę, priimamas sprendimas atšaukti visiems akcininkams pirmumo teisę įsigyti Bendrovės išleidžiamų konkrečios emisijos akcijų ar Bendrovės išleidžiamų konkrečios emisijos konvertuojamųjų obligacijų.

 

IX. VALDYBA

 

46.  Bendrovės valdybą iš 5 asmenų renka visuotinis akcininkų susirinkimas. Valdyba renkama 4 metams ir savo veiklą vykdo iki tol, kol bus išrinkta nauja valdyba.

47.  Valdyba yra kolegialus Bendrovės valdymo organas, atstovaujantis Bendrovės akcininkams laikotarpiui tarp jų susirinkimų ir priimantis sprendimus svarbiausiais Bendrovės ūkinės veiklos klausimais. Valdybos veiklai vadovauja jos pirmininkas, kurį iš savo narių renka ir atleidžia Valdyba.

48.  Valdyba svarsto ir tvirtina:

48.1.  Bendrovės veiklos strategiją;

48.2.  Bendrovės metinį pranešimą;

48.3.  Bendrovės valdymo struktūrą ir darbuotojų pareigybes;

48.4.  pareigybes, į kurias darbuotojai priimami konkurso tvarka;

48.5.  Bendrovės filialų ir atstovybių nuostatus.

49.  Valdyba renka (savo kadencijos laikotarpiui) ir atšaukia Bendrovės vadovą, nustato jo atlyginimą, kitas darbo sutarties sąlygas, tvirtina pareiginius nuostatus, skatina jį ir skiria nuobaudas.

50.  Valdyba nustato informaciją, kuri laikoma Bendrovės komercine (gamybine) paslaptimi. Komercine (gamybine) paslaptimi negali būti laikoma informacija, kuri pagal Akcinių bendrovių ir kitus įstatymus turi būti vieša.

51.  Valdyba priima:

51.1.  sprendimus Bendrovei tapti kitų juridinių asmenų steigėja, dalyve;

51.2.  sprendimus siūlyti visuotiniam akcininkų susirinkimui steigti Bendrovės filialus ir atstovybes;

51.3.  sprendimus dėl ilgalaikio turto, kurio balansinė vertė didesnė kaip 1/20 Bendrovės įstatinio kapitalo, investavimo, perleidimo, nuomos (skaičiuojama atskirai kiekvienai sandorio rūšiai);

51.4.  sprendimus dėl ilgalaikio turto, kurio balansinė vertė didesnė kaip 1/20 Bendrovės įstatinio kapitalo, įkeitimo ir hipotekos (skaičiuojama bendra sandorių suma);

51.5.  sprendimus dėl kitų prievolių, kurių suma didesnė kaip 1/20 Bendrovės įstatinio kapitalo, įvykdymo laidavimo ar garantavimo;

51.6.  sprendimus įsigyti ilgalaikio turto už kainą, didesnę kaip 1/20 Bendrovės įstatinio kapitalo;

51.7.  įmonių restruktūrizavimo įstatymo nustatytais atvejais sprendimą siūlyti visuotiniam akcininkų susirinkimui restruktūrizuoti Bendrovę;

51.8.  kitus Bendrovės įstatuose ar visuotinio akcininkų susirinkimo sprendimuose Valdybos kompetencijai priskirtus sprendimus.

52.  Valdyba analizuoja ir vertina Bendrovės vadovo pateiktą medžiagą apie:

52.1.  Bendrovės veiklos strategijos įgyvendinimą;

52.2.  Bendrovės veiklos organizavimą;

52.3.  Bendrovės finansinę būklę;

52.4.  ūkinės veiklos rezultatus, pajamų ir išlaidų sąmatas, inventorizacijos ir kitus turto pasikeitimo apskaitos duomenis.

53.  Valdyba analizuoja, vertina Bendrovės metinės finansinės atskaitomybės projektą bei pelno (nuostolių) paskirstymo projektą ir kartu su Bendrovės metiniu pranešimu teikia juos visuotiniams akcininkų susirinkimui. Valdyba nustato Bendrovėje taikomus materialiojo turto nusidėvėjimo ir nematerialiojo turto amortizacijos skaičiavimo metodus.

54.  Valdyba atsako už visuotinių akcininkų susirinkimų sušaukimą ir rengimą laiku.

55.  Valdybos nariai privalo saugoti Bendrovės komercines (gamybines) paslaptis, kurias sužinojo būdami Valdybos nariais.

56.  Valdybos darbo tvarką nustato jos priimtas Valdybos darbo reglamentas.

 

X. BENDROVĖS VADOVAS

 

57.  Bendrovės vadovas - direktorius yra vienasmenis Bendrovės valdymo organas.

58.  Bendrovės vadovu turi būti fizinis asmuo. Bendrovės vadovu negali būti asmuo, kuris pagal teisės aktus neturi eiti tokių pareigų.

59.  Bendrovės vadovą renka (Bendrovės valdybos kadencijos laikui) ir atšaukia bei atleidžia iš pareigų, nustato jo atlyginimą, tvirtina pareiginius nuostatus, skatina jį ir skiria nuobaudas Bendrovės valdyba. Bendrovės vadovas pradeda eiti pareigas nuo jo išrinkimo, jeigu su juo sudarytoje sutartyje nenustatyta kitaip. Apie Bendrovės vadovo išrinkimą ar atšaukimą bei sutarties su juo pasibaigimą kitais pagrindais jį išrinkusio ar atšaukusio Bendrovės organo įgaliotas asmuo ne vėliau kaip per 5 dienas privalo pranešti Juridinių asmenų registro tvarkytojui.

60.  Su Bendrovės vadovu sudaroma darbo sutartis. Sutartį su Bendrovės vadovu Bendrovės vardu pasirašo Valdybos pirmininkas ar kitas Valdybos įgaliotas narys. Su Bendrovės vadovu gali būti sudaryta jo visiškos materialinės atsakomybės sutartis. Bendrovės vadovą išrinkusiam organui priėmus sprendimą atšaukti vadovą, su juo sudaryta darbo sutartis nutraukiama. Darbo ginčai tarp Bendrovės vadovo ir Bendrovės nagrinėjami teisme.

61.  Bendrovės vadovas savo veikloje vadovaujasi įstatymais, kitais teisės aktais, Bendrovės įstatais, visuotinio akcininkų susirinkimo sprendimais bei Valdybos sprendimais ir pareiginiais nuostatais.

62.  Bendrovės vadovas organizuoja kasdieninę Bendrovės veiklą, priima į darbą ir atleidžia darbuotojus, sudaro ir nutraukia su jais darbo sutartis, skatina juos ir skiria nuobaudas.

63.  Bendrovės vadovas nustato Bendrovėje taikomus turto nusidėvėjimo skaičiavimo normatyvus.

64.  Bendrovės vadovas veikia Bendrovės vardu ir turi teisę vienvaldiškai sudaryti sandorius (išskyrus sandorius numatytus šių įstatų 32 punkte).

65.  Bendrovės vadovas privalo saugoti Bendrovės komercines (gamybines) paslaptis, kurias sužinojo eidamas šias pareigas.

66.  Bendrovės vadovas atsako už:

66.1.  Bendrovės veiklos organizavimą bei jo tikslų įgyvendinimą;

66.2.  metinės finansinės atskaitomybės sudarymą ir Bendrovės metinio pranešimo parengimą;

66.3.  sutarties su audito įmone sudarymą, kai auditas privalomas pagal įstatymus ar Bendrovės įstatus;

66.4.  informacijos ir dokumentų pateikimą visuotiniam akcininkų susirinkimui, Valdybai;

66.5.  Bendrovės dokumentų ir duomenų pateikimą Juridinių asmenų registro tvarkytojui;

66.6.  informacijos pateikimą akcininkams;

66.7.  Akcinių bendrovių įstatyme nustatytos informacijos skelbimą dienraštyje „Lietuvos Rytas“;

66.8.  kitų įstatymuose bei teisės aktuose, taip pat Bendrovės įstatuose ir Bendrovės vadovo pareiginiuose nuostatuose nustatytų pareigų vykdymą.

67.  Uždarosios akcinės bendrovės vadovas atsako už akcininkų nematerialių akcijų savininkų asmeninių vertybinių popierių sąskaitų tvarkymą, išskyrus atvejus, kai nematerialių akcijų apskaita yra perduota sąskaitų tvarkytojams.

68.  Kai visas Bendrovės akcijas įsigyja vienas asmuo arba Bendrovės visų akcijų savininkas perleidžia visas ar dalį Bendrovės akcijų kitiems asmenims, Bendrovės vadovas apie tai ne vėliau kaip per 5 dienas turi pranešti Juridinių asmenų registro tvarkytojui.

69.  Bendrovės vadovas turi užtikrinti, kad auditoriui būtų pateikti visi sutartyje su audito įmone nurodytam patikrinimui reikalingi Bendrovės dokumentai.

 

XI. BENDROVĖS PRANEŠIMŲ SKELBIMO TVARKA

 

70.  Bendrovės pranešimai, iš jų: informacija ir dokumentai dėl šaukiamo visuotinio akcininkų susirinkimo, pranešimai ir informacija apie Bendrovės pabaigą ir pertvarkymą, visuotinio akcininkų susirinkimo ir Valdybos sprendimai, Bendrovės vadovo pranešimai akcininkui apie naujų akcijų sertifikatų atsiėmimo tvarką bei kiti pranešimai ir dokumentai, su kuriais turi susipažinti ir kiti asmenys, siunčiami registruotu laišku arba įteikiami asmeniui pasirašytinai, taip pat Lietuvos Respublikos akcinių bendrovių įstatymo nustatytais atvejais (kai minėtas įstatymas nenustato kito pranešimo pateikimo varianto) skelbiami Lietuvos Respublikos dienraštyje „Lietuvos rytas“. Prireikus, pranešimai gali būti perduoti faksu, po to išsiunčiami registruotu laišku ar įteikiami asmeniui pasirašytinai.

71.  Bendrovės pranešimai siunčiami ir skelbiami laikantis Lietuvos Respublikos įstatymų nustatytų terminų, o jei tokie nenustatyti - išsiunčiami (paskelbiami) ne vėliau kaip per 5 dienas nuo atitinkamo sprendimo, su kuriuo turi būti supažindintas atitinkamas asmuo, priėmimo.

72.  Bendrovės vadovas yra atsakingas už šioje dalyje nurodytų pranešimų išsiuntimą ir paskelbimą.

73.  Akcininkui pranešimai siunčiami adresu, kuris yra paskutinis įrašytas akcininkų registre. Akcininkas nedelsdamas privalo informuoti Bendrovę apie adreso (buveinės) pasikeitimą. Kitiems asmenims pranešimai siunčiami pastarųjų nurodytu adresu.

 

XII. BENDROVĖS DOKUMENTŲ IR KITOS INFORMACIJOS PATEIKIMO

AKCININKAMS TVARKA

 

74.  Akcininkui raštu pareikalavus, Bendrovė ne vėliau kaip per 7 dienas nuo reikalavimo gavimo dienos privalo sudaryti akcininkui galimybę susipažinti ir (ar) pateikti šių dokumentų kopijas: Bendrovės įstatų, metinės finansinės atskaitomybės ataskaitų, Bendrovės veiklos ataskaitų, auditoriaus išvadų bei audito ataskaitų, visuotinių akcininkų susirinkimų protokolų ar kitų dokumentų, kuriais įforminti visuotinio akcininkų susirinkimo sprendimai, pasiūlymų ar atsiliepimų visuotiniams akcininkų susirinkimams, akcininkų sąrašų ir Valdybos narių sąrašų, bei kitų Bendrovės dokumentų, kurie turi būti vieši pagal įstatymus, taip pat Valdybos posėdžių protokolų ar kitų dokumentų, kuriais įforminti šių Bendrovės organų sprendimai, jei šiuose dokumentuose nėra komercinės (gamybinės) paskirties. Akcininkas arba akcininkų grupė, turintys ar valdantys daugiau kaip 1/2 akcijų ir pateikę Bendrovei jos nustatytos formos rašytinį įsipareigojimą neatskleisti komercinės (gamybinės) paslapties, turi teisę susipažinti su visais Bendrovės dokumentais. Atsisakymą pateikti dokumentus Bendrovė turi įforminti raštu, jei akcininkas to reikalauja. Ginčus dėl akcininko teisės į informaciją sprendžia teismas.

75.  Bendrovės dokumentai, jų kopijos ar kita informacija akcininkams turi pateikiama neatlygintinai.

 

XIII. BENDROVĖS FILIALŲ IR ATSTOVYBIŲ STEIGIMO IR VEIKLOS

NUTRAUKIMO TVARKA

 

76.  Bendrovės filialai ir atstovybės steigiami, jų veikla nutraukiama Akcinių bendrovių įstatymo ir Civilinio kodekso nustatyta tvarka.

 

XIV. BENDROVĖS ĮSTATŲ KEITIMAS

 

77.  Bendrovės įstatai keičiami įstatymų nustatyta tvarka.

78.  Visuotiniam akcininkų susirinkimui priėmus sprendimą pakeisti Bendrovės įstatus, surašomas visas pakeistų įstatų tekstas ir po juo pasirašo visuotinio akcininkų susirinkimo įgaliotas asmuo.

79.  Įstatai netenka galios, jeigu jie nebuvo pateikti Juridinių asmenų registro tvarkytojui per Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse nustatytą terminą.

80.  Bendrovės įstatus pasirašiusiųjų asmenų parašų tapatumas notaro netvirtinamas.

 

XV. BENDROVĖS REORGANIZAVIMAS, PERTVARKYMAS IR

LIKVIDAVIMAS

 

81.  Bendrovė gali būti reorganizuojama ją skaidant arba jungiant. Jei Bendrovės veikla po reorganizavimo pasibaigia, likvidavimo procedūra netaikoma.

82.  Bendrovę pertvarkant, ji pervedama į kitą teisinių formų juridinį asmenį.

83.  Bendrovės likvidavimo pagrindu gali būti:

83.1.  teismo ar kreditorių susirinkimo sprendimas likviduoti bankrutavusią Bendrovę;

83.2.  teismo sprendimas likviduoti Bendrovę už Lietuvos Respublikos įstatymų nustatytus teisės pažeidimus arba kai į teismą dėl Bendrovės likvidavimo kreipiasi Juridinių asmenų registro atstovas;

83.3.  visuotinio akcininkų susirinkimo nutarimas likviduoti Bendrovę.

84.  Visuotinis akcininkų susirinkimas ar teismas, priėmęs sprendimą likviduoti Bendrovę, išrenka arba paskiria Bendrovės likvidatorių.

85.  Atsiskaičius bent su vienu akcininku, Bendrovės likvidavimas nebegali būti atšauktas.

 

 

Pasvalio rajono savivaldybės tarybos įgaliotas asmuo

Savivaldybės meras                                                                                      Gintautas Gegužinskas

 

2006 m. rugsėjo 29 d.