RADVILIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL RADVILIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS BIUDŽETINIŲ ĮSTAIGŲ TARNYBINIŲ

LENGVŲJŲ AUTOMOBILIŲ ĮSIGIJIMO, NUOMOS IR NAUDOJIMO TAISYKLIŲ

PATVIRTINIMO

 

2007 m. lapkričio 29 d. Nr. T-225

Radviliškis

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo (Žin., 1994, Nr. 55-1049; 2000, Nr. 91-2832; 2003, Nr. 17-704, Nr. 28-1124, Nr. 73-3357, Nr. 104-4636; 2004, Nr. 2005. Nr. 57-1941; 2006, Nr. 82-3251) 17 straipsnio 26 punktu, Valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymo (Žin., 1998, Nr. 54-1492; 2002, Nr. 60-2412; 2006, Nr. 87-3397) 8 straipsnio 2 dalimi. 11 straipsnio 2 dalimi, 14 straipsnio 6 dalimi, Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1998-11-17 nutarimo Nr. 1341 „Dėl tarnybinių lengvųjų automobilių įsigijimo, nuomos ir naudojimo biudžetinėse įstaigose“ (Žin., 1998, Nr. 103-2838; 2007, Nr. 15-554) 5 punktu, Radviliškio rajono savivaldybės taryba nusprendžia patvirtinti Radviliškio rajono savivaldybės biudžetinių įstaigų Tarnybinių lengvųjų automobilių įsigijimo, nuomos ir naudojimo taisykles (pridedama).

 

 

 

Meras                                                                                                  Antanas Čepononis


PATVIRTINTA

Radviliškio rajono savivaldybės tarybos

2007 m. lapkričio 29 d. sprendimu Nr. T-225

 

RADVILIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS BIUDŽETINIŲ ĮSTAIGŲ TARNYBINIŲ

LENGVŲJŲ AUTOMOBILIŲ ĮSIGIJIMO, NUOMOS IR NAUDOJIMO TAISYKLĖS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1.  Šios taisyklės nustato Radviliškio rajono savivaldybės biudžeto lėšomis išlaikomų biudžetinių įstaigų ir institucijų (toliau – įstaigos) tarnybinių lengvųjų automobilių (toliau – automobiliai) įsigijimo, naudojimo, saugojimo, priežiūros, nuomos ir kompensacijų už netarnybinių automobilių naudojimą darbo reikmėms išmokėjimo tvarką.

2.  Įstaigos gali naudoti biudžeto lėšas automobiliams pirkti iš šiam tikslui metinėse išlaidų sąmatose numatytų lėšų.

3.  Įstaigos ne brangesnius kaip 60 tūkst. litų (be pridėtinės vertės mokesčio) automobilius gali įsigyti tik Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus leidžiamos, o brangesnius kaip 60 tūkst. litų (be pridėtinės vertės mokesčio) automobilius – tik rajono Savivaldybės tarybos leidžiamos.

4.  Automobiliai draudžiami transporto priemonių savininkų ir valdytojų privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu teisės aktų nustatyta tvarka. Atsižvelgiant į automobilio naudojimo ypatumus įstaigos vadovo sprendimu tam tikri tarnybiniai automobiliai gali būti draudžiami papildomu draudimu.

 

II. AUTOMOBILIŲ SKYRIMAS IR NAUDOJIMAS

 

5.  Biudžetinės įstaigos vadovo įsakymu automobiliais gali būti leidžiama naudotis kitoms rajono Savivaldybės biudžetinėms įstaigoms, esant motyvuotam rašytiniam šių įstaigų vadovų prašymui, iš jų reikalaujant atlyginti kuro ir visas kitas su automobilių eksploatavimu susijusias išlaidas.

6.  Prireikus (komandiruotės metu, priimant svečius, referendumų, rinkimų metu ir kitais teisės aktuose numatytais atvejais) automobiliai tarnybinėms užduotims vykdyti gali būti naudojami po darbo valandų, poilsio ir švenčių dienomis biudžetinės įstaigos vadovo nustatyta tvarka.

7.  Įstaigos, naudodamos tarnybinius lengvuosius automobilius arba prireikus (vykstantiems į komandiruotes darbuotojams aptarnauti ir panašiai) juos išsinuomojusios pagal nuomos sutartis iš įmonių, įstaigų, organizacijų, turi neviršyti joms nustatytų išlaidų tarnybiniams lengviesiems automobiliams išlaikyti arba jiems nuomoti dydžio.

Įstaiga negali leisti įstaigos darbuotojui neatlygintinai naudotis įstaigos automobiliu ne tarnybos reikmėms.

Įstaiga, esant motyvuotam rašytiniam darbuotojo prašymui, gali įstaigos vadovo nustatyta tvarka įstaigos automobilį, kurio nuomos laikotarpiu nereikia įstaigos funkcijoms įgyvendinti, ne konkurso būdu išnuomoti įstaigos darbuotojui (valstybės politikui, valstybės tarnautojai arba kitam darbuotojui) ne tarnybos reikmėms. Įstaigos tarnybinį automobilį išsinuomojęs darbuotojas sumoka nuompinigius, apmoka degalų įsigijimo ir kitas nuomos metu patirtas išlaidas. Nuompinigių už nuomojamą automobilį dydis apskaičiuojamas pagal Nuompinigių už valstybės materialiojo turto nuomą skaičiavimo taisykles, patvirtintas aplinkos ministro ir finansų ministro 2007 m. birželio 7 d. įsakymu Nr. D1-322/1K-206 (Žin.. 2007, Nr. 65-2541).

8.  Automobilis nuolatiniam tarnybiniam naudojimui darbuotojams skiriamas įstaigos vadovo įsakymu. Automobilio perdavimas darbuotojams įforminamas perdavimo-priėmimo aktu. Įstaigose automobiliai tarnybinėms užduotims vykdyti gali būti naudojami su vairuotoju ir be jo. Jei automobilis skiriamas be vairuotojo, tai darbuotojas yra atsakingas už jam priskirto automobilio savalaikę techninę priežiūrą.

9.  Įstaigų vadovai gali patvirtinti sąrašus kitų darbuotojų, turinčių vairuotojo pažymėjimus, galinčius pasinaudoti tam tikru automobiliu tarnybinei užduočiai vykdyti, šiuo atveju darbuotojo, pasinaudojusio automobiliu, pareigos, vardas ir pavardė įrašoma kelionės lape,

10.  Asmuo, kuriam suteikta teisė vairuoti tarnybinį automobilį, padarytą žalą atlygina . įstatymų nustatyta tvarka.

11. Įstaigų, kurioms naudotis yra priskirti automobiliai, darbuotojai, atsakingi už transporto panaudojimą, užtikrina, kad automobiliai būtų tinkamai saugomi ir kad jais nebūtų savavališkai naudojamasi.

12. Įvykus vagystei, eismo įvykiui ar kitaip apgadinus tarnybinį automobilį, jį vairavęs darbuotojas privalo ne vėliau kaip kitą darbo dieną apie vagystę, eismo įvykį ar kitokį biudžetinės įstaigos automobilio sugadinimą raštu (tarnybiniu pranešimu) informuoti įstaigos vadovą ir darbuotoją, atsakingą už konkretaus automobilio eksploataciją.

13. Automobilių degalų normas, ridos limitus tvirtina įstaigos vadovas.

14. Biudžetinių įstaigų tarnybiniams automobiliams degalai perkami centralizuotai, Viešojo pirkimo įstatymo nustatyta tvarka ir su laimėjusia degalų tiekimo įmone sudaroma degalų pirkimo sutartis. Darbuotojai, neturintys galimybės papildyti tarnybinio automobilio degalų atsargų tiekėjo degalinėje, išimties tvarka gali tą daryti kitoje degalų pardavimo vietoje. Pirkimo čekius darbuotojai pristato įstaigos buhalterinės apskaitos skyriui.

15. Automobilio vairuotojas arba darbuotojas, kuriam patikėtas automobilis, atsako už automobilio techninę būklę, jo švarą ir saugą eksploatavimo metu.

III. AUTOMOBILIŲ SAUGOJIMAS

 

16.  Įstaigų automobiliai saugomi įstaigų vadovo įsakymu nustatytose vietose. Komandiruotės metu automobilis nakčiai turi būti pastatomas saugomoje aikštelėje arba kitoje saugioje vietoje (saugomoje teritorijoje, garaže ir pan.).

17. Automobilyje draudžiama palikti automobilio techninį pasą, kelionės lapą, draudimo liudijimą, radijo aparatą (jei jis išimamas). Paliekant automobilį, privalu įjungti apsaugos sistemą ir užrakinti automobilį.

18.  Valstybinių švenčių ir poilsio dienomis, taip pat atostogų, ligos ar komandiruočių laikotarpiu vairuotojui ar darbuotojui priskirtas automobilis laikomas nustatytoje nuolatinėje saugojimo vietoje.

 

IV. AUTOMOBILIŲ NAUDOJIMO KONTROLĖ

 

19. Įstaigos vadovo paskirti darbuotojai, atsakingi už transporto naudojimą, kontroliuoja automobilių panaudojimą, saugojimą ne darbo metu, kilometrų skaitiklių tvarkingumą, kuro sunaudojimą pagal nustatytus limitus, normas ir kelionės lapus.

 

V. KELIONĖS LAPŲ PILDYMAS

 

20. Įstaigos vadovas savo įsakymu privalo patvirtinti tarnybinių automobilių kelionės lapų pildymo ir apskaitos taisykles.

21. Automobilių ridos ir kuro sunaudojimo apskaita tvarkoma vadovaujantis įrašais kelionės lapuose. Kelionės lapas pildomas kiek vieną kartą, kai pasinaudojama tarnybiniu automobiliu.

 

VI. AUTOMOBILIŲ TECHNINĖ PRIEŽIŪRA IR REMONTAS

 

22. Įstaigos vadovo paskirti asmenys, atsakingi už transporto naudojimą, vykdo įstaigos automobilių techninės būklės kontrolę.

23.  Už automobilio kasdieninę priežiūrą ir periodinę techninę priežiūrą atsakingas darbuotojas, kuriam priskirtas tarnybinis automobilis.

24.  Automobilių techninė priežiūra turi būti atliekama pagal gamyklos gamintojos nurodytą periodiškumą.

25.  Sprendimus dėl automobilių remonto, dėl susidėvėjusių dalių keitimo ir netinkamų naudoti dalių nurašymo priima įstaigos vadovo paskirtas darbuotojas, atsakingas už įstaigos transporto naudojimą, darbuotojo, kuriam priskirtas tarnybinis automobilis, teikimu.

26.  Tarnybinių automobilių atsarginės dalys, įskaitant padangas ir akumuliatorius, susidėvėjusios atsarginės dalys, įdėtos remonto įmonėse, nurašomos pagal įstaigos vadovo patvirtintą tvarką.

 

VII. NUOSAVŲ AUTOMOBILIŲ NAUDOJIMO TARNYBOS TIKSLAMS BIUDŽETINĖSE ĮSTAIGOSE TVARKA

27.  Įstaigų vadovai, atsižvelgdami į šioms įstaigoms nustatytus lėšų tarnybiniams lengviesiems automobiliams išlaikyti arba juos nuomoti limitus, tvirtina nustatytų pareigų, kurias einantiems valstybės tarnautojams bei darbuotojams suteikiama galimybė naudoti nuosavus automobilius tarnybos reikmėms, sąrašus, įstaigų valstybės tarnautojams bei darbuotojams, einantiems minėtame sąraše patvirtintas pareigas ir naudojantiems nuosavus lengvuosius automobilius tarnybos reikmėms, gali būti kas mėnesi mokama iki 0,3 šalies vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio (paskutinį kartą paskelbto Statistikos departamento) išlaidoms už kurą ir automobilio amortizaciją padengti. Kompensacijos dydį nustato įstaigos vadovas, atsižvelgdamas į valstybės tarnautojų bei darbuotojų darbų apimtį.

28.  Darbuotojas, kuriam pagal tarnybos pobūdį reikia dažnai naudoti automobilį tarnybos reikmėms, bet nėra galimybės skirti tarnybinį automobilį, gali rašyti prašymą įstaigos vadovui dėl netarnybinio automobilio naudojimo tarnybos reikmėms.

29.  Įstaigų lėšos, skirtos valstybės tarnautojų bei darbuotojų kompensacijoms už nuosavų automobilių naudojimą tarnybinėms reikmėms, naudojamos neatsiskaitytinai.

30.  Įstaigų vadovai, valstybės tarnautojai bei darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartis, gaunantys kompensaciją už netarnybinio automobilio naudojimą tarnybos reikmėms, neturi teisės tiems patiems tikslams naudoti įstaigos, kurioje dirba, tarnybinio automobilio.

 

VIII. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

31.  Rajono Savivaldybės biudžetinių įstaigų vadovai privalo:

31.1. patvirtinti savo įstaigų tarnybinių lengvųjų automobilių naudojimo tvarką, neprieštaraujančią šių taisyklių nuostatoms;

31.2. užtikrinti lėšų, skirtų tarnybiniams lengviesiems automobiliams išlaikyti, racionalų panaudojimą;

31.3. paskirti darbuotojus, kurie kontroliuotų, kaip naudojami tarnybiniai lengvieji automobiliai, ar jie tinkamai laikomi, saugomi, naudojami tik tarnybiniams įstaigų uždaviniams bei funkcijoms vykdyti;

31.4. nustatyti tarnybinių lengvųjų automobilių nuolatinę saugojimo vietą,

32.  Šių taisyklių privalo laikytis rajono Savivaldybės biudžetinių įstaigų vadovai, atsakantys už jų įstaigoms skirtų lėšų asignavimą.

33.  Rajono Savivaldybės biudžetinių įstaigų tarnybiniai automobiliai turi būti ženklinami logotipu su Radviliškio rajono savivaldybės herbu.

34.  Pasikeitus Lietuvos Respublikos įstatymų, nutarimų ar kitų teisės aktų nuostatoms, reglamentuojančioms tarnybinių lengvųjų automobilių įsigijimą, nuomą ir naudojimą biudžetinėse įstaigose bei privalomoms iš savivaldybės biudžeto išlaikomoms įstaigoms, būtina vadovautis šiomis nuostatomis, nelaukiant šių taisyklių pakeitimo.

________________________