RADVILIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL ŠEDUVOS IR POLEKĖLĖS GLOBOS NAMŲ NUOSTATŲ PATVIRTINIMO IR ŠEDUVOS BEI POLEKĖLĖS GLOBOS NAMŲ GYVENTOJAMS VIENOS PAROS MAISTO NORMOS NUSTATYMO

 

2005 m. vasario 10 d. Nr. T-433

Radviliškis

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo (Žin., 1994, Nr. 5517 straipsniu, Lietuvos Respublikos biudžetinių įstaigų įstatymo (Žin., 1995, Nr. 104-2322) 5 Radviliškio rajono savivaldybės taryba nusprendžia:

1.   Patvirtinti:

1.1Šeduvos globos namų nuostatus (pridedama).

1.2Polekėlės globos namų nuostatus (pridedama).

2.   Nustatyti Šeduvos ir Polekėlės globos namų gyventojams vienos paros maisto – 4,5 – 6,0 Lt.

3.   Laikyti netekusiais galios:

3.1.   Radviliškio rajono tarybos 1997 m. gruodžio 18 d. sprendimo Nr. 63 „Dėl globos Šeduvoje steigimo“ 2 punktą.

3.2Radviliškio rajono tarybos 1997 m. spalio 9 d. sprendimo Nr. 53 „Dėl Polekėlės namų reorganizavimo“ 2 punktą.

3.3.     Radviliškio rajono tarybos 1998 m. birželio 25 sprendimą Nr. 115 „Dėl Polekėlės globos namų nuostatų papildymo“.

3.4Radviliškio rajono tarybos 2000 m. liepos 13 d. sprendimą Nr. 46 „Dėl Polekėlės ir Šeduvos globos namų nuostatų papildymo“.

3.5.   Radviliškio rajono tarybos 2001 m. birželio 28 d. sprendimo Nr. 212 „Dėl savivaldybės įstaigų nuostatų dalinio pakeitimo“ 1 ir 2 punktus.

3.6.   Radviliškio rajono savivaldybės tarybos 2003 m. kovo 27 d. sprendimą Nr. T-523 „Dėl Šeduvos globos namų nuostatų papildymo“.

 

 

 

Meras                                                                                                          Antanas Čepononis

 


 

PATVIRTINTA

Radviliškio rajono savivaldybės

tarybos 2005 m. vasario 10 d.

sprendimu Nr. T-433

 

 

ŠEDUVOS GLOBOS NAMŲ NUOSTATAI

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

 

1.    Šie nuostatai nustato biudžetinės įstaigos Šeduvos globos namų (toliau – globos namų) tikslus, uždavinius, funkcijas ir pareigas, reglamentuoja jos struktūrą, valdymą, darbo organizavimą bei finansavimo tvarką.

2.    Globos namai yra Radviliškio rajono stacionari, biudžetinė įstaiga, kurioje teikiamos stacionarinės ir dienos centro socialinės paslaugos:

2.1. stacionarios globos paslaugos skirtos žmonėms, kuriems reikalinga nuolatinė globa ir slauga ir kurie dėl senatvės ar negalios negali savarankiškai gyventi savo namuose, o jų vaikai ar kiti artimieji dėl objektyvių priežasčių negali jų prižiūrėti;

2.2. dienos centro paslaugos teikiamos asmenims, turintiems negalią arba esantiems senyvo amžiaus, kurie gyvena savo namuose, o dienos metu jiems teikiamos bendravimo, skalbimo, maudymosi paslaugos.

3.    Globos namų steigėjas yra Radviliškio rajono savivaldybės taryba, kuri tvirtina globos namų nuostatus.

4.    Globos namų struktūrą, pareigybių sąrašą, etatus, tarnybinių atlyginimų koeficientus Lietuvos Respublikos įstatymų ir Vyriausybės nustatyta tvarka tvirtina globos namų direktorius.

5.    Globos namai yra savarankiška biudžetinė įstaiga, turinti juridinio asmens teises, išlaidų sąmatą, antspaudą, atsiskaitomąsias sąskaitas Lietuvos bankuose, gali turėti simboliką.

6.    Globos namai savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos įstatymais, poįstatyminiais aktais, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos įsakymais, rajono Savivaldybės tarybos sprendimais, administracijos direktoriaus įsakymais bei šiais nuostatais.

7.    Globos namai reorganizuojami arba likviduojami steigėjo sprendimu Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

8.    Globos namai savo santykius su juridiniais ir fiziniais asmenimis grindžia sutarčių ir susitarimų pagrindu.

9.    Globos namų adresas: Vilniaus g. 4a, Šeduva, Radviliškio rajonas.

 

II. GLOBOS NAMŲ TIKSLAS

 

10Padėti seniems ir vienišiems, žmonėms su negalia patenkinti būtinus poreikius, saugoti ir ginti jų teises ir interesus, sudaryti kuo geresnes gyvenimo sąlygas, atkurti ir išugdyti sugebėjimus, kad jie patys galėtų pasirūpinti savimi ir integruotis į bendruomenę.

 

III. GLOBOS NAMŲ UŽDAVINIAI IR FUNKCIJOS

 

11Tenkinti psichologines, socialines, kultūrines ir dvasines kiekvieno asmens reikmes.

12Sudaryti žmogaus orumą nežeminančias sąlygas, užtikrinti materialinį – buitinį aptarnavimą bei slaugą.

 

 

 

IV. GYVENIMO GLOBOS NAMUOSE TVARKA IR SĄLYGOS

 

13Asmenys į globos namus priimami gyventi nuolat arba laikinai.

14Siuntimas į globos namus išduodamas pagal Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos patvirtintą apgyvendinimo socialinės globos įstaigose tvarką. Siuntimus išduoda Radviliškio rajono Socialinių paslaugų centras.

15. Globos namų administracija su kiekvienu globos namų gyventoju ar jiems atstovaujančiu asmeniu pasirašo sutartį, kurioje abi šalys susitaria dėl pagrindinių įsipareigojimų viena kitos atžvilgiu bei šių įsipareigojimų vykdymo laiko.

16Globos namų administracija pagal pageidavimą, nurodytą sutarties su gyventoju priede, rūpinasi gyventojo laidotuvėmis.

 

17Globos namų gyventojai už išlaikymą moka rajono Savivaldybės tarybos sprendimu nustatyto dydžio mokestį. Rajono Savivaldybės taryba atskiru sprendimu gali atleisti nuo mokesčio išlaikymą globos namuose.

18Globos namų gyventojai gali laikinai išvykti iš globos namų pagal galiojančią tvarką.

18.1. jeigu globos namų gyventojas išvyksta iš globos namų už nebūtą laiką su globos namais atsiskaito nustatyta tvarka kaip globos namų gyventojas.

 

19Globos namų administracija vadovaujasi Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Sveikatos apsaugos ministerijos rekomenduojamomis mitybos, medikamentų, drabužių, inventoriaus ir kitų gyventojams teikiamų paslaugų normomis.

20Globos namų mitybos normą nustato rajono Savivaldybės taryba.

21Globos namuose negali būti apgyvendinti asmenys, turintys psichinę negalią.

22Globos namų gyventojų ar jų artimųjų prašymus perkelti į kitus globos namus, gyventojo išvykimo iš globos namų nuolat gyventi savarankiškai klausimus sprendžia Socialinių paslaugų centras.

23Išvykstančiam iš globos namų gyventojui savarankiškai gyventi, išduodami jo asmens dokumentai ir asmeninės vertybės saugotos globos namuose, taip pat sezonui pritaikyti rūbai.

24Globotiniai gali būti šalinami iš globos įstaigos už sistemingą agresyvų elgesį darbuotojų ir gyventojų atžvilgiu, vidaus taisyklių pažeidinėjimą. Sprendimas apie globotinio pašalinimą priimamas pasiuntimo į stacionarines suaugusiųjų globos įstaigas komisijoje, jei dėl to balsuoja 2/3 komisijos narių.

 

V. GLOBOS NAMŲ VALDYMAS

 

25.     Globos namams metodinę paramą teikia Radviliškio rajono Socialinių paslaugų centras.

26.     Globos namams vadovauja direktorius, kurį konkurso tvarka, skiria Radviliškio rajono savivaldybės taryba.

27.     Globos namų direktoriaus kompetencija:

27.1organizuoja ir koordinuoja įstaigos veiklą;

27.2atsako už Lietuvos Respublikos įstatymų, Vyriausybės nutarimų, rajono Savivaldybės tarybos, administracijos direktoriaus įsakymų ir kitų teisės aktų vykdymą;

27.3užtikrina numatytų tikslų įgyvendinimą, uždavinių ir funkcijų vykdymą;

27.4skiria pareigoms ir atleidžia iš pareigų darbuotojus;

27.5atsako už finansinę, ūkinę ir administracinę įstaigos veiklą, biudžeto pajamų ir išlaidų projekto parengimą bei pateikimą savivaldybės finansų skyriui;

27.6tvirtina globos namų vidaus darbo reglamentą, įstaigos etatų sąrašą, vidaus darbo tvarkos taisykles, darbuotojų pareiginius nuostatus, nustato darbuotojų tarnybinių atlyginimų koeficientus ir darbo apmokėjimo sąlygas Lietuvos Respublikos įstatymų ir Vyriausybės nustatyta tvarka.

27.7leidžia įsakymus, skiria pavedimus savo kompetencijos klausimais, kontroliuoja jų vykdymą;

27.8nustato globos namų darbuotojų skatinimo sąlygas ir skiria drausmines nuobaudas;

27.9sudaro sutartis, išduoda įgaliojimus, atidaro bankuose atsiskaitomąsias sąskaitas;

27.10atsako už globos namų antspaudo naudojimą bei saugojimą;

27.11rūpinasi, kad racionaliai ir taupiai būtų naudojamos globos namams skirtos savivaldybės, valstybės biudžeto ir kitos lėšos, tinkamai saugomos materialinės vertybės;

27.12informuoja globos namų darbuotojus apie priimtus įstatymus, nutarimus, rajono Savivaldybės tarybos sprendimus, administracijos direktoriaus įsakymus ir kitus teisės aktus bei raštus, nurodymus, pasiūlymus, skatinimus, nuobaudas;

27.13globos namų darbuotojų pavadavimas įforminamas direktoriaus įsakymu;

27.154. globos namų darbuotojai atsako už jiems pavestų funkcijų vykdymą, savarankiškai planuoja savo darbą, pagal savo kompetenciją nagrinėja ir rengia atsakymus į gyventojų prašymus, paklausimus, skundus, vykdo kitas direktoriaus pavestas funkcijas;

27.15. globos namų darbuotojų kompetenciją, veiklos kryptis, teises ir pareigas nustato šie nuostatai ir pareiginės instrukcijos.

 

VI. GLOBOS NAMŲ DARBO ORGANIZAVIMAS

 

28.     Globos namų veiklai organizuoti sudaromi metiniai darbo planai, kurie prireikus, pildomi ir koreguojami.

29.     Rajono Savivaldybės tarybos sprendimus, administracijos direktoriaus įsakymus vykdyti ir kitus savo kompetencijos klausimus spręsti globos namų direktorius kviečia darbuotojų posėdžius ir pasitarimus.

29.1globos namų darbuotojų bendrieji pasitarimai vyksta vieną kartą per ketvirtį;

29.2globos namų tarnybų vadovų pasitarimai vyksta kiekvieną savaitę (pirmadienį);

29.3organizuojant darbuotojų posėdžius ir pasitarimus, sudaroma svarstomų klausimų darbotvarkė.

29.4rašytiniai prašymai, paklausimai, skundai privalo būti registruojami ir į juos atsakoma raštu, vadovaujantis Lietuvos Respublikos įstatymų ir Vyriausybės nustatyta tvarka ir terminais.

30.     Globos namų direktorius, tarnybų vadovai yra asmeniškai atsakingi už jų parengtų ir pateiktų svarstyti sprendimų, potvarkių bei kitų dokumentų ir raštų projektų teisingumą ar atitinkamų pasiūlymų pagrįstumą ir medžiagos tikslumą. Visi rengiami dokumentai turi būti pagrįsti įstatymais bei kitais teisės aktais.

 

VII. GLOBOS NAMŲ TEISĖS IR PAREIGOS

 

31.       Direktorius, vykdydamas globos namams pavestas funkcijas ir uždavinius turi teisę:

31.1.   gauti įstaigai reikalingą informaciją iš valstybinių įstaigų bei organizacijų, savivaldybės administracijos skyrių ir tarnybų;

31.2.    sudaryti sutartis, prisiimti įsipareigojimus;

31.3.    dalyvauti svarstant ar tvirtinant globos namų biudžetą;

31.4.    gauti lėšas už teikiamas socialines paslaugas .

31.5.    organizuoti seminarus, susitikimus bei kitas priemones socialinės paramos ir paslaugų teikimo klausimais;

31.6. jungtis į Lietuvos ir tarptautines socialinių darbuotojų asociacijas, dalyvauti jų veikloje.

32.  Globos namai savo veikloje privalo:

32.1.    vadovautis socialinių darbuotojų profesine etika bei vertybinėmis nuostatomis, apibrėžtomis Lietuvos socialinių darbuotojų Etikos kodekse;

32.2.    garantuoti informacijos, duomenų apie klientą konfidencialumą ir neteikti žiniasklaidai informacijos, dėl kurios gali būti pažeistos žmogaus teisės bei saugumas;

32.3. nuolat kelti specialistų kvalifikaciją ir atnaujinti žinias;

32.4.    tobulinti globos namų darbo metodiką.

 

VIII. GLOBOS NAMŲ FINANSAVIMAS

 

33.       Globos namai finansuojami iš rajono Savivaldybės biudžeto Rajono Savivaldybės tarybos sprendimu.

34.       Globos namai gali turėti nebiudžetinių lėšų:

34.1.    pajamų už teikiamas socialines paslaugas;

34.2.    lėšų, skirtų Lietuvos ir užsienio fondų, nevyriausybinių organizacijų socialinei paramai ir paslaugoms plėtoti;

34.3.    juridinių ir fizinių asmenų labdara ir parama bei kiti šaltiniai.

35.       Biudžetinės ir specialiųjų programų lėšos naudojamos tik pagal Radviliškio rajono savivaldybės tarybos patvirtintą sąmatą.

36.       Buhalterinės apskaitos, atskaitomybės sudarymo, finansavimo ir kitais finansinės veiklos klausimais globos namai pavaldūs rajono Savivaldybės administracijos finansų skyriui.

37.       Globos namų finansinės veiklos kontrolę vykdo rajono Savivaldybės kontrolieriaus tarnyba bei kitos kontrolės funkcijas vykdančios institucijos.

___________________________________

 


 

PATVIRTINTA

Radviliškio rajono savivaldybės

Tarybos 2005 m. vasario 10 d.

sprendimu Nr. T-433

 

POLEKĖLĖS GLOBOS NAMŲ NUOSTATAI

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Šie nuostatai nustato biudžetinės įstaigos Polekėlės globos namų (toliau – globos namų) tikslus, uždavinius, funkcijas ir pareigas, reglamentuoja jos struktūrą, valdymą, darbo organizavimą bei finansavimo tvarką.

2. Globos namai yra Radviliškio rajono stacionari, biudžetinė įstaiga, kurioje teikiamos stacionarinės socialinės paslaugos:

2.1. stacionarios paslaugos skirtos žmonėms, kuriems reikalinga nuolatinė globa ir slauga ir kurie dėl senatvės ar negalios negali savarankiškai gyventi savo namuose, o jų vaikai ar kiti artimieji dėl objektyvių priežasčių negali jų prižiūrėti.

3. Globos namų steigėjas yra Radviliškio rajono savivaldybės taryba, kuri tvirtina globos namų nuostatus.

4. Globos namų struktūrą, pareigybių sąrašus, etatus, tarnybinių atlyginimų koeficientus Lietuvos Respublikos įstatymų ir Vyriausybės nustatyta tvarka tvirtina globos namų direktorius.

5. Globos namai yra savarankiška biudžetinė įstaiga, turinti juridinio asmens teises, išlaidų sąmatą, antspaudą, atsiskaitomąsias sąskaitas banke, gali turėti simboliką.

6. Globos namai savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos įstatymais, poįstatyminiais aktais, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos įsakymais, rajono Savivaldybės tarybos sprendimais, administracijos direktoriaus įsakymais bei šiais nuostatais.

7. Globos namai reorganizuojami arba likviduojami steigėjo sprendimu Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

8. Globos namai savo santykius su juridiniais ir fiziniais asmenimis grindžia sutarčių ir susitarimų pagrindu.

9. Globos namų adresas: Mokyklos g. 6, Polekėlė, Tyrulių sen., Radviliškio raj..

 

II. GLOBOS NAMŲ TIKSLAS

 

10. Padėti seniems ir vienišiems, žmonėms su negalia patenkinti būtinus poreikius, saugoti ir ginti jų teises ir interesus, sudaryti kuo geresnes gyvenimo sąlygas, atkurti ir išugdyti sugebėjimus, kad jie patys galėtų pasirūpinti savimi, ir integruotis į bendruomenę.

 

III. GLOBOS NAMŲ UŽDAVINIAI IR FUNKCIJOS

 

11.  Tenkinti psichologines, socialines, kultūrines ir dvasines kiekvieno asmens reikmes.

12.  Sudaryti žmogaus orumą nežeminančias sąlygas, užtikrinti materialinį-buitinį aptarnavimą bei slaugą.

 

IV. GYVENIMO GLOBOS NAMUOSE TVARKA IR SĄLYGOS

 

13Asmenys į globos namus priimami gyventi nuolat arba laikinai.

14Siuntimas į globos namus išduodamas pagal Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos patvirtintą apgyvendinimo socialinės globos įstaigose tvarką. Siuntimus išduoda Radviliškio rajono Socialinių paslaugų centras.

15Globos namų administracija su kiekvienu globos namų gyventoju ar jiems atstovaujančiu asmeniu pasirašo sutartį, kurioje abi šalys susitaria dėl pagrindinių įsipareigojimų viena kitos atžvilgiu bei šių įsipareigojimų vykdymo laiko.

16Globos namų administracija pagal pageidavimą nurodytą sutarties su gyventoju priede, rūpinasi gyventojo laidotuvėmis.

17Globos namų gyventojai už išlaikymą moka rajono Savivaldybės tarybos sprendimu nustatyto dydžio mokestį. Rajono Savivaldybės taryba atskiru sprendimu gali atleisti nuo mokesčio už išlaikymą globos namuose.

18Globos namų gyventojai gali laikinai išvykti iš globos namų pagal galiojančią tvarką:

18.1. jeigu globos namų gyventojas išvyksta iš globos namų už nebūtą laiką su globos namais atsiskaito nustatyta tvarka kaip globos namų gyventojas.

19. Globos namų administracija vadovaujasi Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Sveikatos apsaugos ministerijos rekomenduojamomis mitybos, medikamentų, drabužių, inventoriaus ir kitų gyventojams teikiamų paslaugų normomis.

20Globos namų mitybos normą nustato rajono Savivaldybės taryba.

21Globos namuose negali būti apgyvendinti asmenys, turintys psichinę negalią.

22Globos namų gyventojų ar jų artimųjų prašymus perkelti į kitus globos namus, gyventojo išvykimo iš globos namų nuolat gyventi savarankiškai klausimus sprendžia Socialinių paslaugų centras.

23.  Išvykstančiam iš globos namų gyventojui savarankiškai gyventi, išduodami jo asmens dokumentai ir asmeninės vertybės saugotos globos namuose, taip pat sezonui pritaikyti rūbai.

24Globotiniai gali būti šalinami iš globos įstaigos už sistemingą agresyvų elgesį darbuotojų ir gyventojų atžvilgiu, vidaus taisyklių pažeidinėjimą. Sprendimas apie globotinio pašalinimą priimamas pasiuntimo į stacionarines suaugusiųjų globos įstaigas komisijoje, jei dėl to balsuoja 2/3 komisijos narių.

 

V. GLOBOS NAMŲ VALDYMAS

 

25.     Globos namams metodinę paramą teikia Radviliškio rajono Socialinių paslaugų centras.

26.     Globos namams vadovauja direktorius, kurį konkurso tvarka, skiria Radviliškio rajono savivaldybės taryba.

27.     Globos namų direktoriaus kompetencija:

27.1organizuoja ir koordinuoja įstaigos veiklą;

27.2atsako už Lietuvos Respublikos įstatymų, Vyriausybės nutarimų, rajono Savivaldybės tarybos, administracijos direktoriaus įsakymų ir kitų teisės aktų vykdymą;

27.3užtikrina numatytų tikslų įgyvendinimą uždavinių ir funkcijų vykdymą;

27.4.  skiria pareigoms ir atleidžia iš pareigų darbuotojus;

27.5atsako už finansinę, ūkinę ir administracinę įstaigos veiklą biudžeto pajamų ir išlaidų projekto parengimą bei pateikimą savivaldybės finansų skyriui;

27.6tvirtina globos namų vidaus darbo reglamentą įstaigos etatų sąrašą vidaus darbo tvarkos taisykles, darbuotojų pareiginius nuostatus, nustato darbuotojų tarnybinių atlyginimų koeficientus ir darbo apmokėjimo sąlygas Lietuvos Respublikos įstatymų ir Vyriausybės nustatyta tvarka.

27.7leidžia įsakymus, skiria pavedimus savo kompetencijos klausimais, kontroliuoja jų vykdymą;

27.8nustato globos namų darbuotojų skatinimo sąlygas ir skiria drausmines nuobaudas;

27.9sudaro sutartis, išduoda įgaliojimus, atidaro bankuose atsiskaitomąsias sąskaitas;

27.10atsako už globos namų antspaudo naudojimą bei saugojimą;

27.11rūpinasi, kad racionaliai ir taupiai būtų naudojamos globos namams skirtos savivaldybės, valstybės biudžeto ir kitos lėšos, tinkamai saugomos materialinės vertybės;

27.12. informuoja globos namų darbuotojus apie priimtus įstatymus, nutarimus, rajono Savivaldybės tarybos sprendimus, administracijos direktoriaus įsakymus ir kitus teisės aktus bei raštus, nurodymus, pasiūlymus, skatinimus, nuobaudas;

27.13. globos namų darbuotojų pavadavimas įforminamas direktoriaus įsakymu;

27.154. globos namų darbuotojai atsako už jiems pavestų funkcijų vykdymą, savarankiškai planuoja savo darbą, pagal savo kompetenciją nagrinėja ir rengia atsakymus į gyventojų prašymus, paklausimus, skundus, vykdo kitas direktoriaus pavestas funkcijas;

27.15. globos namų darbuotojų kompetenciją, veiklos kryptis, teises ir pareigas nustato šie nuostatai ir pareiginės instrukcijos.

 

VI. GLOBOS NAMŲ DARBO ORGANIZAVIMAS

 

28Globos namų veiklai organizuoti sudaromi metiniai darbo planai, kurie prireikus, pildomi ir koreguojami.

29Rajono Savivaldybės tarybos sprendimus, administracijos direktoriaus Įsakymus vykdyti ir kitus savo kompetencijos klausimus spręsti globos namų direktorius kviečia darbuotojų posėdžius ir pasitarimus:

29.1. globos namų darbuotojų bendrieji pasitarimai vyksta vieną kartą per ketvirtį,

29.2globos namų tarnybų vadovų pasitarimai vyksta kiekvieną savaitę (pirmadienį),

29.3organizuojant darbuotojų posėdžius ir pasitarimus, sudaroma svarstomų klausimų darbotvarkė.

29.4rašytiniai prašymai, paklausimai, skundai privalo būti registruojami ir į juos atsakoma raštu, vadovaujantis Lietuvos Respublikos įstatymų ir Vyriausybės nustatyta tvarka ir terminais.

30Globos namų direktorius, tarnybų vadovai yra asmeniškai atsakingi už jų parengtų ir pateiktų svarstyti sprendimų, potvarkių bei kitų dokumentų ir raštų projektų teisingumą ar atitinkamų pasiūlymų pagrįstumą ir medžiagos tikslumą. Visi rengiami dokumentai turi būti pagrįsti įstatymais bei kitais teisės aktais.

 

VII. GLOBOS NAMŲ TEISĖS IR PAREIGOS

 

31.   Direktorius, vykdydamas globos namams pavestas funkcijas ir uždavinius turi teisę:

31.1.   gauti įstaigai reikalingą informaciją iš valstybinių įstaigų bei organizacijų, savivaldybės administracijos skyrių ir tarnybų;

31.2.   sudaryti sutartis, prisiimti įsipareigojimus;

31.3.   dalyvauti svarstant ar tvirtinant globos namų biudžetą;

31.4.   gauti lėšas už teikiamas socialines paslaugas;

31.5.   organizuoti seminarus, susitikimus bei kitas priemones socialinės paramos ir paslaugų teikimo klausimais;

31.6.   jungtis į Lietuvos ir tarptautines socialinių darbuotojų asociacijas, dalyvauti jų veikloje.

32.   Globos namai savo veikloje privalo:

32.1.   vadovautis socialinių darbuotojų profesine etika bei vertybinėmis nuostatomis, apibrėžtomis Lietuvos socialinių darbuotojų Etikos kodekse;

32.2. garantuoti informacijos, duomenų apie klientą konfidencialumą ir neteikti žiniasklaidai informacijos, dėl kurios gali būti pažeistos žmogaus teisės bei saugumas;

32.3.   nuolat kelti specialistų kvalifikaciją ir atnaujinti žinias;

32.4.   tobulinti globos namų darbo metodiką.

 

VIII. GLOBOS NAMŲ FINANSAVIMAS

 

33Globos namai finansuojami iš rajono Savivaldybės biudžeto rajono Savivaldybės tarybos sprendimu.

34Globos namai gali turėti nebiudžetinių lėšų:

 

34.1.    pajamų už teikiamas socialines paslaugas;

34.2.    lėšų, skirtų Lietuvos ir užsienio fondų, nevyriausybinių organizacijų socialinei paramai ir paslaugoms plėtoti;

34.3.    juridinių ir fizinių asmenų labdara ir parama bei kiti šaltiniai.

35Biudžetinės ir specialiųjų programų lėšos naudojamos tik pagal Radviliškio rajono savivaldybės tarybos patvirtintą sąmatą.

36Buhalterinės apskaitos, atskaitomybės sudarymo, finansavimo ir kitais finansinės veiklos klausimais globos namai pavaldūs rajono Savivaldybės administracijos finansų skyriui.

37Globos namų finansinės veiklos kontrolę vykdo rajono Savivaldybės kontrolieriaus tarnyba bei kitos kontrolės funkcijas vykdančios institucijos.

___________________________________