RADVILIŠKIO RAJONO TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL GLOBOS NAMŲ ŠEDUVOJE STEIGIMO

 

1997 12 18 Nr. 63

Radviliškis

 

 

Vadovaudamasi vietos savivaldos įstatymo 15 str. 16 p., socialinių paslaugų įstatymo 6 str., Radviliškio rajono taryba nusprendžia:

1.    Įsteigti 50 vietų globos namus rajono slaugomiems seneliams ir invalidams Šeduvos mieste buvusios Šeduvos ligoninės patalpose, nuo 1998 metų sausio 1 d. kaip savarankišką socialinės paskirties biudžetinę įstaigą.

2.    Patvirtinti Šeduvos globos namų nuostatus. (Priedas).

 

 

 

Rajono meras                                                                                                               Vytautas Simelis

 


 

Radviliškio rajono tarybos

1997 m. gruodžio 18 d.

sprendimo Nr. 63

priedas

 

ŠEDUVOS GLOBOS NAMŲ NUOSTATAI

Bendroji dalis

 

1.    Šeduvos globos namai (toliau vadinama globos namai) yra biudžetinė stacionarinė socialinės globos įstaiga, skirta gyventi pensijinio amžiaus asmenims bei I ir II grupių invalidams, kuriems būtina priežiūra ir slauga.

2.    Globos namuose negali būti apgyvendinti 1 punkte nurodyti asmenys- psichikos invalidai.

3.    Globos namų veikla grindžiama Lietuvos Respublikos Konstitucija, įstatymais bei poįstatyminiais aktais ir šiais nuostatais.

4.    Globos namai steigiami tam tikslui pritaikytame pastate rajono Tarybos sprendimu.

5.    Globos namai yra savarankiškas rajono savivaldybės padalinys, turintis juridinio asmens teises, turintis savo antspaudą, sąskaitą banke, gali turėti savo simboliką.

6.    Šeduvos globos namai yra Radviliškio rajone, Šeduvoje, Vilniaus 4a.

7.    Globos namų gyventojai išlaikomi iš savivaldybės biudžeto lėšų; papildomai gautų labdaros (aukų), globos namų gyventojų mokesčių ir kitų teisėtai gautų lėšų.

 

Globos namų uždaviniai ir funkcijos

 

8.    Svarbiausieji globos namų uždaviniai- tenkinti psichologines, socialines, kultūrines ir dvasines kiekvieno jų gyventojų reikmes, sudaryti jiems tinkamas sąlygas, užtikrinti medicininį, materialinį ir buitinį aptarnavimą.

9.    Globos namai, vykdydami jiems pavestus uždavinius:

9.1. priima gyventi asmenis Socialinės paramos skyriaus siuntimu bei organizuoja jų socialinę reabilitaciją;

9.2. organizuoja globos namų gyventojų materialinį bei buitinį aptarnavimą, suteikia gyvenamąjį plotą ir reikiamą inventorių;

9.3. slaugo globos namų gyventojus, rūpinasi jų racionaliu, o prireikus ir specialiu maitinimu, atsižvelgdami į gyventojų sveikatos būklę ir medikų rekomendacijas;

9.4. kartu su gydymo ir profilaktikos įstaigomis dispanserizuoja globos namų gyventojus, organizuoja jiems medikų konsultacijas, prireikus juos hospitalizuoja;

9.5. laikosi sanitarinio bei higieninio ir priešepideminio režimo, nustatyta tvarka aprūpina gyventojus kompensacine technika.

10Globos namų gyventojų mitybos norma nustatoma rajono valdybos sprendimu, atsižvelgiant į Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijas.

 

Gyvenimo globos namuose tvarka ir sąlygos

 

11Asmenys priimami gyventi nuolat arba laikinai Socialinės paramos skyriaus siuntimu.

12Globos namų administracija su kiekvienu globotiniu ar jiems atstovaujančiu asmeniu pasirašo sutartį, kurioje abi šalys susitaria dėl pagrindinių įsipareigojimų viena kitos atžvilgiu.

13Globos namų gyventojai už išlaikymą moka rajono valdybos sprendimu nustatyto dydžio mokestį. Rajono valdyba atskiru sprendimu gali atleisti nuo mokesčio už išlaikymą globos namuose.

14Jeigu globos namų gyventojas neturi jokių pajamų ir neturi artimųjų, privalančių ir galinčių jį išlaikyti, visas jo gyvenimo globos namuose išlaidas dengia savivaldybė.

15Globos namų gyventojai gali laikinai išvykti pagal galiojančią tvarką.

16Globos namų gyventojų ar jų artimųjų prašymai perkelti į kitus globos namus sprendžiami globos namų administracijų susitarimu, informavus Socialinės paramos skyrių.

17Globos namų gyventojo išvykimo iš globos namų nuolat gyventi savarankiškai klausimą sprendžia globos namų administracija, atsižvelgdama į tai, ar asmuo galės išgyventi pranešusi Socialinės paramos skyriui.

18.   Išvykstančiam iš globos namų gyventojui gyventi savarankiškai išduodami jo asmens dokumentai ir asmeninės vertybės saugotos globos namuose, taip pat sezonui pritaikyti rūbai.

 

Vadovavimas globos namams

 

19Globos namų administracija yra globos namų direktorius, jo pavaduotojai ir struktūrinių padalinių vadovai.

20Globos namų direktorių, finansininką laimėjusius konkursą, kuris skelbiamas spaudoje, skiria pareigoms ir atleidžia rajono savivaldybės administratorius.

21Globos namų etatus tvirtina steigėjas. Atlyginimai darbuotojams nustatomi vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais.

22Globos namų administracija rūpinasi, kad:

22.1racionaliai ir taupiai būtų naudojamos globos namams išlaikyti skirtos lėšos, tinkamai saugojamos materialinės vertybės;

22.2globos namai būtų aprūpinami reikalingomis medžiagomis, inventoriumi, kuru, maisto medžiagomis, drabužiais ir avalyne ir visa tai būtų racionaliai naudojama;

22.3būtų rekonstruojami, remontuojami (ir kapitališkai) pastatai, įrengimai ir komunikacijos, prižiūrima teritorija;

22.4būtų laikomasi priešgaisrinės apsaugos taisyklių ir saugos darbe normų.

23Globos namų administracija tvarko globos namų gyventojų apskaitą ir medicininę dokumentaciją.

24Globos namų direktorius įstatymų nustatyta tvarka:

24.1priima ir atleidžia iš darbo darbuotojus;

24.2rūpinasi darbuotojų kvalifikacija bei profesionalumu;

24.3tobulina globos namų darbo metodiką;

24.4saugo ir gina globos namų gyventojų teises ir interesus.

 

Globos namų reorganizavimas ir likvidavimas

 

25Globos namai reorganizuojami ir likviduojami steigėjo sprendimu nustatyta tvarka.

26Globos namų turtas likvidavimo atveju lieka steigėjui.

27Globos namų reorganizavimo ar likvidavimo atveju steigėjas prisiima visišką atsakomybę už globos tęstinumą.

________________________