PALANGOS MIESTO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL SOCIALINIŲ PASLAUGŲ POREIKIO ASMENIUI (ŠEIMAI) NUSTATYMO, SOCIALINIŲ PASLAUGŲ SKYRIMO IR MOKĖJIMO UŽ SOCIALINES PASLAUGAS TVARKOS PATVIRTINIMO

 

2013 m. balandžio 4 d. Nr. T2-93

Palanga

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo (Žin., 1994, Nr. 55-1049; 2000, Nr. 91-2832; 2005, Nr. 57-1941) 6 straipsnio 12 punktu, 16 straipsnio 2 dalies 18 ir 37 punktais ir 4 dalimi, Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymo (Žin., 2006, Nr. 17-589) 9 straipsnio 1 dalimi, 26 straipsnio 5 dalimi, Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2006 m. birželio 14 d. nutarimo Nr. 583 (Žin., 2006, Nr. 68-2510) 1 punktu, 3 punktu, Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymo ir skyrimo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. balandžio 5 d. įsakymo Nr. A1-94 (Žin., 2006, Nr. 43-1571) 1.1 punktu, 5, 6 ir 65 punktais, Palangos miesto savivaldybės taryba nusprendžia:

1. Patvirtinti Socialinių paslaugų poreikio asmeniui (šeimai) nustatymo, socialinių paslaugų skyrimo ir mokėjimo už socialines paslaugas tvarką (pridedama).

2. Pripažinti netekusiais galios Palangos miesto savivaldybės tarybos:

2.1. 2006 m. spalio 6 d. sprendimo Nr. T2-221 „Dėl socialinių paslaugų poreikio asmeniui (šeimai) nustatymo, socialinių paslaugų skyrimo ir mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos patvirtinimo“ 1 punktą;

2.2. 2007 m. liepos 26 d. sprendimą Nr. T2-131 „Dėl socialinių paslaugų poreikio asmeniui (šeimai) nustatymo, socialinių paslaugų skyrimo ir mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos papildymo“;

2.3. 2008 m. sausio 31 d. sprendimą Nr. T2-11 „Dėl socialinių paslaugų poreikio asmeniui (šeimai) nustatymo, socialinių paslaugų skyrimo ir mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos pakeitimo“;

2.4. 2009 m. liepos 10 d. sprendimą Nr. T2-191 „Dėl tarybos 2006 m. spalio 6 d. sprendimo Nr. T2-221 pakeitimo“;

2.5. 2010 m. liepos 9 d. sprendimą Nr. T2-214 „Dėl tarybos 2006 m. spalio 6 d. sprendimo Nr. T2-221 pakeitimo“.

 

 

 

Meras                                                                                                                           Šarūnas Vaitkus


PATVIRTINTA

Palangos miesto savivaldybės tarybos

2013 m. balandžio 4 d. sprendimo Nr. T2-93

1 punktu

 

SOCIALINIŲ PASLAUGŲ POREIKIO ASMENIUI (ŠEIMAI) NUSTATYMO, SOCIALINIŲ PASLAUGŲ SKYRIMO IR MOKĖJIMO UŽ SOCIALINES PASLAUGAS TVARKA

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Socialinių paslaugų poreikio asmeniui (šeimai) nustatymo, socialinių paslaugų skyrimo ir mokėjimo už socialines paslaugas tvarka (toliau – Tvarka) reglamentuoja asmens (šeimos), socialinės rizikos vaiko ar likusio be tėvų globos vaiko socialinių paslaugų, vaiko su negalia socialinės globos poreikio nustatymą, socialinių paslaugų skyrimą ir nutraukimą, socialinių paslaugų teikimo sąlygas, paslaugos kainą ir mokėjimo dydžius, pagalbos pinigų mokėjimą, asmens (šeimos) finansinių galimybių mokėti už socialines paslaugas vertinimą.

2. Tvarka taikoma Palangos miesto savivaldybės (toliau – Savivaldybė) gyventojams, norintiems gauti socialines paslaugas, kurias finansuoja Savivaldybė iš savo biudžeto lėšų ar iš valstybės biudžeto specialių tikslinių dotacijų Savivaldybės biudžetui.

3. Savivaldybės biudžeto lėšomis finansuojamų biudžetinių įstaigų teikiamų socialinių paslaugų kainą nustato Savivaldybės taryba, atsižvelgdama į faktines socialinių paslaugų organizavimo išlaidas šiose įstaigose.

4. Administravimo procedūrų, susijusių su socialinių paslaugų poreikio nustatymu, socialinių paslaugų skyrimo ir teikimo organizavimu, tvarkų aprašus tvirtina Savivaldybės administracijos direktorius.

5. Šioje Tvarkoje vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatyme ir kituose teisės aktuose, reglamentuojančiuose socialinių paslaugų skyrimą ir teikimą, apibrėžtas sąvokas.

6. Tvarka parengta vadovaujantis Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymu, Socialinių paslaugų katalogu, Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymo ir skyrimo tvarkos aprašu, Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašu, Senyvo amžiaus asmens bei suaugusio asmens su negalia socialinės globos poreikio nustatymo metodika, Socialinės rizikos vaiko ar likusio be tėvų globos vaiko socialinės globos poreikio nustatymo metodika, Socialinės globos poreikio vaikui su negalia nustatymo metodika.

 

II. ASMENS (ŠEIMOS) SOCIALINIŲ PASLAUGŲ POREIKIO NUSTATYMAS, SOCIALINIŲ PASLAUGŲ SKYRIMAS, ASMENS (ŠEIMOS) FINANSINIŲ GALIMYBIŲ MOKĖTI UŽ SOCIALINES PASLAUGAS VERTINIMAS

 

7. Socialinių paslaugų poreikis asmeniui (šeimai) nustatomas, jei asmuo pageidauja gauti socialinės priežiūros ar socialinės globos paslaugas.

8. Savivaldybės gyventojų asmens (šeimos), socialinės rizikos vaiko ar likusio be tėvų globos vaiko socialinių paslaugų, vaiko su negalia socialinės globos poreikį, vadovaudamasis teisės aktais, nustato Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu paskirtas specialistas. Savivaldybės administracijos direktoriaus nustatytais atvejais, kai asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikiui nustatyti reikalingos kitų sričių specialistų išvados, Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu gali būti sudaroma specialistų komisija.

9. Socialinių paslaugų teikimo laikotarpiu asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį, pasikeitus aplinkybėms ar asmens sveikatos būklei, teisės aktų nustatyta tvarka nustato socialinių paslaugų įstaigų socialiniai darbuotojai.

10. Asmens, rengiamo paleisti iš laisvės atėmimo, kardomojo kalinimo vietos ar socialinės bei psichologinės reabilitacijos įstaigos, psichiatrijos ligoninės ar kito tipo stacionarios sveikatos priežiūros įstaigos ir pageidaujančio gauti socialines paslaugas, socialinių paslaugų poreikį nustato šios įstaigos socialiniai darbuotojai teisės aktų nustatyta tvarka.

11. Išskirtiniais atvejais, kai asmuo (šeima) patiria fizinį ar psichologinį smurtą ar kyla grėsmė jo fiziniam ar emociniam saugumui, Administracijos direktoriaus nustatyta tvarka gali būti priimtas sprendimas dėl socialinių paslaugų skyrimo ir teikimo, nenustačius socialinių paslaugų poreikio. Tokiu atveju socialinių paslaugų poreikis turi būti nustatytas suteikus (arba jau teikiant) socialines paslaugas.

12. Sprendimą dėl bendrųjų socialinių paslaugų skyrimo ir nutraukimo (išskyrus informavimą, konsultavimą, tarpininkavimą ir atstovavimą) priima Savivaldybės administracijos direktorius arba jo įgaliotas asmuo.

13. Sprendimą dėl socialinės globos ir socialinės priežiūros skyrimo, sustabdymo ir nutraukimo, specialisto, nustatančio asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį, teikimu, priima Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta komisija. Komisijos sudėtį ir jos veiklos nuostatus tvirtina Savivaldybės administracijos direktorius.

14. Asmuo į jo (teisėtų jo atstovų) pasirinktą globos įstaigą, kurios savininkas (dalininkas) nėra savivaldybė, tačiau jo globa finansuojama savivaldybės biudžeto lėšomis, gali būti siunčiamas:

14.1. kai Savivaldybės įsteigtose socialinių paslaugų įstaigose nėra laisvų vietų arba šios įstaigos skiriamų paslaugų neteikia;

14.2. kai asmens nurodytas pasirinkimo priežastis globos įstaigos, kurios savininkas (dalininkas) nėra savivaldybė, socialinės globos ir socialinės priežiūros paslaugas skirianti Komisija pripažįsta svarbiomis.

15. Išskirtiniais atvejais, kai dėl sveikatos būklės kyla grėsmė asmens fiziniam ar emociniam saugumui, nėra galimybės asmens patalpinti į sveikatos priežiūros įstaigą arba nėra juo galinčių pasirūpinti asmenų, jis be eilės – skubos tvarka gali būti siunčiamas socialinei globai:

15.1. į Palangos miesto globos namus viršijant įstaigai nustatytą paslaugų gavėjų normatyvą, bet ne daugiau kaip dviem asmenimis;

15.2. į valstybės socialinių paslaugų įstaigą, savininko nustatyta tvarka.

16. 15 punkte nurodytais atvejais sprendimą asmenį siųsti globai priima Savivaldybės administracijos direktorius socialinės globos ir socialinės priežiūros paslaugas skiriančios Komisijos teikimu.

17. Asmens (šeimos narių) finansines galimybes mokėti už socialines paslaugas, vadovaudamasis teisės aktais, įvertina ir apskaičiuoja Savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos skyrius Administracijos direktoriaus nustatyta tvarka.

18. Informacijai kaupti Savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos skyrius užveda Socialines paslaugas gaunančio asmens (šeimos) registracijos kortelę. Kortelės formą ir galiojimo terminą tvirtina Savivaldybės administracijos direktorius.

 

III. SOCIALINIŲ PASLAUGŲ TEIKIMO SĄLYGOS, PASLAUGOS KAINA IR MOKĖJIMO DYDŽIAI

 

19. Bendrosios socialinės paslaugos, teikimo sąlygos ir paslaugų kaina:

Eil.

Nr.

Paslaugos pavadinimas

Paslaugos teikimo sąlygos

Teikimo trukmė/dažnumas

Paslaugos kaina, teikėjas

1

2

3

4

5

19.1.

Informavimas

asmeniui (šeimai), kuriam reikia informacijos apie socialinę pagalbą

pagal poreikį

nemokamai teikia:

Socialinės rūpybos skyrius;

įvairių įstaigų (socialinių paslaugų, švietimo, sveikatos priežiūros ir kt.) socialiniai darbuotojai – įstaigos paslaugų gavėjams

19.2.

Konsultavimas

asmeniui (šeimai), iškilus probleminei situacijai ir esant asmens motyvacijai ieškoti problemos sprendimo būdų

pagal poreikį

nemokamai teikia:

Socialinės rūpybos skyrius;

įvairių įstaigų (socialinių paslaugų, švietimo, sveikatos priežiūros ir kt.) socialiniai darbuotojai – įstaigos paslaugų gavėjams

19.3.

Tarpininkavimas ir atstovavimas

asmeniui (šeimai), sprendžiant įvairias asmens (šeimos) socialines problemas

pagal poreikį

nemokamai teikia:

įvairių įstaigų (socialinių paslaugų, švietimo, sveikatos priežiūros ir kt.) socialiniai darbuotojai – įstaigos paslaugų gavėjams

19.4.

Maitinimo teikimas/sauso maisto davinių išdalinimas

asmeniui, gaunančiam socialinės globos paslaugas institucijoje;

asmeniui (šeimai), kuris yra remtinas dėl nepakankamų pajamų

nustatytas teisės aktais

maitinimo finansinis normatyvas socialinių paslaugų įstaigoms nustatytas teisės aktais; paslaugą teikia: socialinių paslaugų įstaigos,

nevyriausybinės organizacijos, vykdančios socialinius projektus

19.5.

Aprūpinimas būtiniausiais drabužiais ir avalyne

asmeniui, gaunančiam socialinės globos paslaugas institucijoje

pagal nustatytą poreikį ir nustatytą tvarką

finansinis normatyvas nustatytas teisės aktais; teikia socialinių paslaugų įstaigos

19.6.

Specialiojo transporto paslaugos teikimas

asmeniui (šeimai), kuris dėl negalios, ligos ar senatvės turi judėjimo problemų ir dėl to negali naudotis visuomeniniu ar individualiu transportu vykti į socialinių paslaugų, švietimo, gydymo, reabilitacijos įstaigas, techninės pagalbos neįgaliesiems centrus ir kitos būtinos pagalbos atvejais

pagal nustatytą poreikį

1 km – 0,60 Lt;

teikia Palangos miesto socialinių paslaugų tarnyba

19.7.

Aprūpinimas techninės pagalbos priemonėmis

asmeniui, kuriam nustatyti specialieji poreikiai nuolat ar laikinai naudoti techninės pagalbos priemones

pagal nustatytą poreikį

nemokamai teikia Palangos miesto socialinių paslaugų tarnyba

19.8.

Socialinė priežiūra socialinės rizikos šeimoms

asmeniui (šeimai), įrašytai į socialinės rizikos šeimų, turinčių vaikų, sąrašą

asmens gyvenamoje vietoje ne rečiau kaip 2 kartus per mėnesį

nemokamai teikia Palangos miesto socialinių paslaugų tarnyba

 

 

 

20. Socialinės priežiūros paslaugos, teikimo sąlygos ir paslaugų kaina:

Eil.

Nr.

Paslaugos pavadinimas

Paslaugos teikimo sąlygos

Teikimo trukmė/dažnumas

Paslaugos kaina, teikėjas

1

2

3

4

5

20.1.

Pagalba į namus

suaugusiam asmeniui su negalia ir jo šeimai, senyvo amžiaus asmeniui ir jo šeimai, vaikui su negalia ir jo šeimai, kitiems asmenims ir šeimoms (laikinai dėl ligos ar kitų priežasčių savarankiškumo netekusiems asmenims)

pagal nustatytą poreikį

iki 10 val. per savaitę

minimalus valandinis atlygis už pagalbos į namus teiktą 1 valandą;

teikėjas Palangos miesto socialinių paslaugų tarnyba

20.2.

Socialinių įgūdžių ugdymas ir palaikymas

asmeniui, neįgijusiam ar praradusiam socialinius įgūdžius:

socialinės rizikos vaikui ir jo šeimai,

vaikui su negalia ir jo šeimai,

suaugusiam asmeniui su negalia ir jo šeimai,

senyvo amžiaus asmeniui ir jo šeimai,

socialinės rizikos suaugusiam asmeniui ir jo šeimai,

socialinės rizikos šeimai, kitiems asmenims ir šeimoms

pagal nustatytą poreikį

nemokamai teikia:

Palangos miesto globos namai ir Palangos miesto socialinių paslaugų tarnyba – įstaigos paslaugų gavėjams;

nevyriausybinės organizacijos vykdančios socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems

bendruomenėje projektus – projektų veiklose dalyvaujantiems asmenims

 

 

21. Socialinės globos paslaugos, teikimo sąlygos ir paslaugų kaina:

Eil.

Nr.

Paslaugos pavadinimas

Paslaugos teikimo sąlygos

Teikimo trukmė/dažnumas

Paslaugos kaina (Lt), teikėjas

1

2

3

4

5

21.1.

Dienos socialinė globa

asmeniui, kuriam nustatytas dienos socialinės globos poreikis – vaikui su negalia, suaugusiam asmeniui su negalia, senyvo amžiaus asmeniui

nuo 3 val. per dieną, iki 5 dienų per savaitę institucijoje

1912,00 Lt per mėn., kai paslauga teikiama visą įstaigos darbo valandų per dieną skaičių arba už vieną dieną 22,98 Lt (bendroji socialinės globos lėšų dalis) + 8,44 Lt už vieną valandą (kintamoji socialinės globos lėšų dalis), kai paslauga teikiama trumpesnį negu nustatytą įstaigos darbo valandų skaičių per dieną;

teikėjas Palangos miesto socialinių paslaugų tarnyba

21.2.

Trumpalaikė socialinė globa

asmeniui, kuriam nustatytas trumpalaikės socialinės globos poreikis:

vaikui, laikinai likusiam be tėvų globos

iki vaikui pasibaigs laikinoji globa, bet ne ilgiau nei 12 mėn.

nemokamai teikia lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ Vaikų globos skyrius

socialinės rizikos vaikui

iki vaikas bus grąžintas į šeimą, bet ne ilgiau nei 6 mėn.

nemokamai teikia lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ Vaikų globos skyrius

vaikui su negalia

ne mažiau kaip 12 val. per parą iki 6 mėn. per metus arba iki 5 parų per savaitę neterminuotai

Lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ Vaikų globos skyriuje:

2310,0 Lt per mėn., kai paslauga teikiama ne mažiau kaip 12 val. per parą arba

už vieną dieną 25,04 Lt (bendroji socialinės globos lėšų dalis) + 2,12 Lt už vieną va-landą (kintamoji socialinės globos lėšų dalis), kai paslauga teikiama trumpiau kaip 12 val. per parą; kitose globos įstaigose – paslaugos pirkimo kaina

suaugusiam asmeniui su negalia, senyvo amžiaus asmeniui

ne mažiau kaip 12 val. per parą iki 6 mėn. per metus arba iki 5 parų per savaitę neterminuotai

Palangos globos namuose:

2055,0 Lt per mėn., kai paslauga teikiama ne mažiau kaip 12 val. per parą arba 27,69 Lt už vieną dieną (bendroji socialinės globos lėšų dalis) + 1,65 Lt už vieną valandą (kintamoji socialinės globos lėšų dalis), kai paslauga teikiama trumpiau kaip 12 val. per parą

21.3.

Ilgalaikė socialinė globa

asmeniui, kuriam nustatytas ilgalaikės socialinės globos poreikis:

be tėvų globos likusiam vaikui, kuriam nustatyta nuolatinė globa,

vaikui su negalia

neterminuotai

2310,0 Lt per mėn. vienam asmeniui lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“;

kitose globos įstaigose – paslaugos pirkimo kaina

suaugusiam asmeniui su negalia, senyvo amžiaus asmeniui

neterminuotai

2055,0 Lt per mėn. vienam asmeniui Palangos miesto globos namuose; kitose globos įstaigose – paslaugos pirkimo kaina

 

22. Asmens (šeimos) ir socialinių paslaugų teikėjo tarpusavio teisės ir pareigos dėl paslaugų teikimo ir asmens (šeimos) mokėjimo už socialines paslaugas dydžių ir tvarkos nustatomos rašytine sutartimi:

22.1. tarp asmens (šeimos) ir socialinių paslaugų įstaigos, kai paslaugas teikia socialinių paslaugų įstaiga, kurios savininkas (dalininkas) yra Savivaldybė;

22.2. tarp asmens (šeimos) ar jo teisėtų atstovų, socialinių paslaugų įstaigos ir savivaldybės administracijos, kai paslaugas teikia socialinių paslaugų įstaiga, kurios savininkas (dalininkas) nėra Savivaldybė.

23. Sutarties dėl socialinės globos paslaugų teikimo ir asmens (šeimos) mokėjimo už socialines paslaugas šalimi gali būti ir kitas suinteresuotas asmuo, kuris įsipareigoja mokėti už asmeniui teikiamą socialinės globos paslaugą.

24. Paslaugų kaina, nurodyta Tvarkos 19, 20, 21 punktų 5 skiltyje, naudojama skaičiuojant mokėjimo už paslaugas dydį asmeniui (šeimai). Paslaugos kaina keičiama pakitus faktinėms socialinių paslaugų organizavimo išlaidoms, bet ne dažniau kaip kartą per metus.

25. Mokėjimo už socialines paslaugas dydis asmeniui (šeimai) nustatomas individualiai, vadovaujantis teisės aktais, reglamentuojančiais mokėjimo tvarką, atsižvelgiant į asmens (šeimos narių) finansines galimybes mokėti už socialines paslaugas, asmeniui (šeimai) teikiamų socialinių paslaugų rūšį ir paslaugos kainą.

26. Už specialiojo transporto paslaugą moka:

26.1. vaikai su negalia, asmenys, pripažinti nedarbingais, senatvės pensijos amžių sukakę asmenys, kuriems nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis, ir juos lydintys asmenys (vienam asmeniui – vienas lydintysis), asmenys, sukakę 80 metų ir vyresni, asmenys, kuriems gydyti nuolat reikalinga hemodializė – 10 proc. paslaugos kainos;

26.2. asmenys, pripažinti iš dalies darbingais, senatvės pensijos amžių sukakę asmenys, kuriems nustatytas vidutinių specialių poreikių lygis, ir asmenys nuo 70 iki 80 metų – 40 proc. paslaugos kainos;

26.3. kiti asmenys, kurie dėl negalios, ligos ar senatvės turi judėjimo problemų ir dėl to negali naudotis visuomeniniu ar individualiu transportu – 80 proc. paslaugos kainos.

27. Išskirtiniais atvejais, kai dėl sveikatos būklės kyla grėsmė asmens fiziniam ar emociniam saugumui ir nėra galimybės patalpinti asmens į sveikatos priežiūros įstaigą arba nėra juo galinčių pasirūpinti asmenų, specialiojo transporto paslauga vežti į socialinės paslaugų įstaigą asmeniui skiriama ir teikiama nemokamai be asmens prašymo.

28. Mokėjimo dydis už trumpiau nei visą mėnesį teikiamą socialinę globą (skaičiuojant nuo kainos nustatytos mėnesiui) apskaičiuojamas proporcingai socialinių paslaugų įstaigos teikiamos socialinės globos trukmei – kainą, nustatytą mėnesiui, dalinant iš įstaigos tą mėnesį teikiamų socialinės globos dienų skaičiaus ir dauginant iš asmeniui socialinę globą teiktų dienų skaičiaus.

29. Jei ilgalaikės socialinės globos paslaugos asmeniui yra būtinos, tačiau dėl nepakankamų pajamų asmuo negali sumokėti visos ar dalies jam priklausančios mokėti kainos už paskirtas paslaugas, ir nėra kitų asmenų, galinčių mokėti už jį (paslaugų gavėjo suaugusių vaikų, kitų suinteresuotų asmenų), jis raštu kreipiasi į Savivaldybės administraciją dėl mokesčio sumažinimo arba atleidimo nuo jo. Savivaldybės administracija išnagrinėja prašymą ir, jei prašymas yra pagrįstas, rengia ir teikia Savivaldybės tarybai sprendimo projektą dėl asmens dalinio ar visiško atleidimo nuo mokėjimo už teikiamas socialines paslaugas. Asmuo nuo mokesčio už socialinės globos paslaugas gali būti atleidžiamas, jei jis Palangos miesto savivaldybėje gyvena ne trumpiau kaip 1 metus. Sprendimą dėl asmens dalinio ar visiško atleidimo nuo mokėjimo už teikiamas ilgalaikės socialinės globos paslaugas priima Savivaldybės taryba.

30. Socialinių paslaugų įstaigos vadovas atsako už teisingą paslaugų gavėjų mokesčio už gautas socialines paslaugas apskaičiavimą, gautų lėšų panaudojimą ir apskaitą.

31. Administracijos Socialinės rūpybos skyrius administruoja valstybės biudžeto lėšas, skirtas asmenų su sunkia negalia socialinei globai, jas perveda socialinių paslaugų įstaigoms Administracijos direktoriaus įsakymu nustatyta Socialinių paslaugų finansavimo ir atsiskaitymo už gautas lėšas tvarka.

 

IV. PAGALBOS PINIGŲ MOKĖJIMAS

 

32. Išskirtiniais atvejais, kai asmeniui (šeimai) yra nustatytas socialinių paslaugų poreikis, ir kai bendrąsias socialines paslaugas ir socialinę priežiūrą asmeniui (šeimai) yra veiksmingiau organizuoti pinigais, vaikus globojančiai šeimai arba asmeniui (šeimai) iš lėšų, skirtų socialinėms paslaugoms organizuoti ir teikti, gali būti mokama piniginė išmoka – pagalbos pinigai.

33. Pagalbos pinigų dydis apskaičiuojamas, įvertinus būtinų socialinių paslaugų asmeniui teikimo apimtį ir paslaugos kainą. Pagalbos pinigų dydis vienam asmeniui per mėnesį negali būti didesnis už 1 bazinės socialinės išmokos dydį.

34. Bendrųjų socialinių paslaugų ir socialinės priežiūros asmeniui (šeimai) būtinumą ir ar jas veiksmingiau organizuoti pinigais nustato socialinės globos ir socialinės priežiūros paslaugas skirianti Komisija, kuri teikia išvadą Administracijos Socialinės rūpybos skyriui. Administracijos Socialinės rūpybos skyrius, atsižvelgdamas į Socialinės globos ir socialinės priežiūros paslaugas skiriančios Komisijos išvadą, rengia Administracijos direktoriaus įsakymo projektą sprendimui dėl pagalbos pinigų mokėjimo priimti. Sprendimą mokėti pagalbos pinigus priima Administracijos direktorius. Pagalbos pinigai mokami, jų panaudojimas kontroliuojamas Administracijos direktoriaus nustatyta tvarka.

35. Pagalbos pinigai neskiriami, jeigu asmeniui nustatytas specialusis nuolatinės slaugos ar nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis ir jis gauna slaugos ar priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslinę kompensaciją.

36. Socialinės paslaugos gali būti keičiamos į pagalbos pinigus, kuriais asmuo (šeima) susimoka už pagalbą, savo pobūdžiu analogišką bendrosioms socialinėms paslaugoms ar socialinei priežiūrai, tik asmens (šeimos) sutikimu.

 

V. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

37. Savivaldybės administracija ir socialinių paslaugų įstaigos teisės aktų nustatyta tvarka užtikrina paslaugų gavėjų asmens duomenų konfidencialumą.

38. Lėšos, gautos už socialines paslaugas, įtraukiamos į apskaitą ir naudojamos vadovaujantis Lietuvos Respublikos įstatymais ir kitais teisės aktais.

39. Ginčai, susiję su socialinių paslaugų skyrimu ir teikimu, nagrinėjami teisės aktų nustatyta tvarka.