PAKRUOJO RAJONO SAVIVALDYBĖS
TARYBA
SPRENDIMAS
DĖL MOKINIŲ PAVĖŽĖJIMO ORGANIZAVIMO IR KELIONĖS IŠLAIDŲ KOMPENSAVIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO
2013 m. gruodžio 19 d. Nr. T-339
Pakruojis
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo (Žin., 1994, Nr. 55-1049; 2008, Nr. 113-4290) 6 straipsnio 7 punktu ir 16 straipsnio 2 dalies 36 punktu, Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo (Žin., 1991, Nr. 23-593; 2011, Nr. 38-1804; 2013, Nr. 114-5683) 36 straipsnio 1, 2 dalimis, Lietuvos Respublikos transporto lengvatų įstatymo (Žin., 2000, Nr. 32-890; 2013, Nr. 75-3782) 6 straipsnio 1 dalies 1 punktu, Pakruojo rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:
1. Patvirtinti Mokinių pavėžėjimo organizavimo ir kelionės išlaidų kompensavimo tvarkos aprašą (pridedama).
2. Pripažinti netekusiu galios Pakruojo rajono savivaldybės tarybos 2009 m. vasario 19 d. sprendimą Nr. T-35 „Dėl Važiavimo išlaidų kompensavimo mokiniams tvarkos“.
Šis sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.
PATVIRTINTA
Pakruojo rajono savivaldybės tarybos
2013 m. gruodžio 19 d. sprendimu Nr. T-339
MOKINIŲ PAVĖŽĖJIMO ORGANIZAVIMO IR KELIONĖS IŠLAIDŲ KOMPENSAVIMO TVARKOS APRAŠAS
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Mokinių pavėžėjimo organizavimo ir kelionės išlaidų kompensavimo tvarkos aprašas (toliau – Tvarkos aprašas) reglamentuoja:
1.1. Pakruojo rajono bendrojo ugdymo mokyklų mokinių, gyvenančių kaimuose ir miesteliuose toliau kaip trys kilometrai nuo mokyklos, važiavimą į mokyklą ir iš jos į namus, jų pavėžėjimo organizavimą ir mokinių kelionės išlaidų kompensavimą;
1.2. Pakruojo rajono neformaliojo ugdymo įstaigų (toliau – neformaliojo ugdymo įstaigos) mokinių pavėžėjimo į šias įstaigas organizavimą ir iš jų, mokinių kelionės išlaidų kompensavimą;
2. Mokiniai į artimiausią atitinkamą ugdymo programą vykdančią mokyklą mokinio pažymėjime nurodytu maršrutu pavėžėjami visuomeniniu transportu Lietuvos Respublikos transporto lengvatų įstatymo (toliau – Transporto lengvatų įstatymas) nustatyta tvarka, mokykliniais, geltonaisiais ar privačiais autobusais.
II. NAUDOJAMOS SĄVOKOS
3. Bendrojo ugdymo mokykla – mokykla, vykdanti priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio, vidurinio ar atitinkamo specialiojo ugdymo programas.
4. Neformaliojo ugdymo įstaiga – muzikos, sporto mokykla, jaunimo centras, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaiga.
5. Visuomeninis transportas – tai juridinis ar fizinis asmuo, nuosavybės, pasitikėjimo, nuomos, panaudos arba kitu teisėtu pagrindu valdantis transporto priemones, turintis licenciją keleiviams vežti ir leidimą aptarnauti atitinkamą maršrutą.
6. Vietinio (priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusai – tai autobusai, vežantys keleivius pagal savivaldybės administracijos patvirtintus tvarkaraščius nustatytais priemiestiniais reguliariais reisais rajono savivaldybės teritorijoje, kai aptarnaujamas maršrutas driekiasi ne daugiau kaip per dviejų gretimų rajonų savivaldybių teritorijas.
7. Tolimojo susisiekimo autobusai – tai autobusai, vežantys keleivius reguliariais reisais pagrindiniu šalies kelių tinklu (magistraliniais ir krašto keliais) tarp įvairių miestų Lietuvos Respublikos teritorijoje, t. y. kitų rajonų ir miestų autobusų parkams priklausantys autobusai.
8. Mokyklinis autobusas – skiriamaisiais ženklais paženklintas mokyklai priklausantis autobusas, skirtas vežti vaikus (mokinius) mokyklos aptarnaujamoje teritorijoje į mokyklą ir atgal, rajonines ir respublikines dalykines olimpiadas, konkursus, varžybas, mokyklinius ir valstybinius egzaminus, pažintines ekskursijas.
9. Geltonasis autobusas – geltonai dažytas, skiriamaisiais ženklais paženklintas mokyklai priklausantis autobusas, skirtas vežti vaikus (mokinius) mokyklos aptarnaujamoje teritorijoje į mokyklą ir atgal, rajonines ir respublikines dalykines olimpiadas, konkursus, varžybas, mokyklinius ir valstybinius egzaminus, pažintines ekskursijas.
10. Privačių vežėjų transportas – tai fizinių asmenų, turinčių licencijas vežti keleivius ir sudariusių su Savivaldybe ir mokykla mokinių vežiojimo sutartis, autobusai.
11. Mokinių pavėžėjimas – tai procesas, kurio metu mokiniai iš atitinkamos stotelės arba kitos sutartos laukimo vietos pavėžėjami į mokyklą ir parvežami atgal, taip pat pavėžėjami į mokyklinius ir valstybinius egzaminus, rajonines ir respublikines dalykines olimpiadas, konkursus, varžybas, pažintines ekskursijas.
13. Stotelė – tai nustatyto pavyzdžio sustojimo ženklais pažymėta vietinio ir tolimojo maršruto autobusų sustojimo vieta, specialiai įrengta kelių organizacijos, arba kita vieta, kurioje mokiniai gali būti saugiai įlaipinami ir išlaipinami.
15. Mokinio pažymėjimas – Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos patvirtintos formos mokinio pažymėjimas, išduotas konkrečiam mokiniui. Pažymėjime turi būti įklijuota mokinio nuotrauka, įrašytas važiavimo maršrutas, pažymėjimas patvirtintas išdavusios mokyklos antspaudu.
III. MOKINIŲ PAVĖŽĖJIMO ORGANIZAVIMAS
17. Pavėžėjimo priemonės:
18. Bendrojo ugdymo mokyklų mokiniai, gyvenantys kaimuose ir miesteliuose toliau kaip trys kilometrai nuo mokyklos, naudodamiesi Transporto lengvatų įstatyme numatytomis lengvatomis, pavežami visuomeniniu transportu mokinio pažymėjime nurodytu maršrutu, mokykliniais, geltonaisiais ar privačiais autobusais į bendrojo ugdymo mokyklą ir iš jos į namus mokyklos darbo dienomis, o gyvenantys šių mokyklų bendrabučiuose ir sekmadieniais.
19. Specialiosios mokyklos mokiniams transporto lengvatos taikomos, kai jie mokyklos darbo dienomis važiuoja į mokyklą ir grįžta į namus, o gyvenantiems mokyklos bendrabutyje – kai jie važiuoja ir sekmadienį.
20. Neformaliojo ugdymo įstaigų mokiniams transporto lengvatos taikomos, kai jie važiuoja į šias įstaigas ir iš jų į namus. Ši lengvata taikoma ir nedarbo dienomis.
21. Pavėžėjami mokiniai privalo turėti Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos (toliau – Švietimo ir mokslo ministerija) nustatytos formos mokyklos antspaudu patvirtintą mokinio pažymėjimą su mokinio nuotrauka, kuriame įrašytas važiuojamas maršrutas.
22. Švietimo įstaigos organizuoja pavėžėjimą kaimuose ir miesteliuose gyvenantiems bendrojo ugdymo mokyklų, priešmokyklinių ugdymo grupių ir 1–8 klasių mokiniams, važiuojantiems į artimiausią pagal aptarnavimo teritoriją savivaldybės teritorijoje esančią mokyklą, taip pat 9–12 klasių mokiniams, važiuojantiems į pagrindinę, vidurinę ir gimnaziją, bei mokiniams, turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių ir nepajėgiantiems patiems atvykti į bendrojo ugdymo mokyklą (negali savarankiškai vaikščioti, dėl didelių sutrikimų yra nesaugūs kelyje).
23. Švietimo įstaigų vadovai (arba jų įgalioti asmenys) iki rugsėjo 10 d. Pakruojo rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriui (toliau – Švietimo skyrius) pateikia pavežamų mokinių sąrašus (1 priedas) ir suvestines (2 ir 3 priedai), nurodydami, kurie mokiniai bus pavežami mokyklos, geltonuoju, privačiu, visuomeniniu transportu ar kitais pavėžėjimo būdais.
24. vietimo skyrius:
24.2. surenka mokyklinių ir geltonųjų autobusų (iš mokyklų, kurios juos turi) panaudojimo maršrutus, patvirtintus švietimo įstaigos vadovo įsakymu (3 priedas);
24.3. tarpininkauja įsigyjant Švietimo ir mokslo ministerijos nustatytos formos mokinio pažymėjimų blankus;
25. Švietimo įstaigų vadovai:
25.2. mokyklų, turinčių mokyklinius ir geltonuosius autobusus, vadovai numato optimalius ir užtikrinančius kuo efektyvesnį turimų transporto priemonių panaudojimą maršrutus, prireikus juos koreguoja;
25.3. parengia mokinių pavėžėjimo grafikus taip, kad mokinių kelionė nuo įlipimo į autobusą iki pamokų pradžios neužtruktų ilgiau kaip vieną valandą (mokinys per dieną kelionėje į mokyklą ir atgal neturi užtrukti ilgiau kaip 2 valandas);
IV. VAŽIAVIMO IŠLAIDŲ KOMPENSAVIMAS
26. Pakruojo rajono savivaldybė (toliau – savivaldybė) Transporto lengvatų įstatymo nustatyta tvarka kompensuoja visas važiavimo išlaidas kaimuose ir miesteliuose gyvenantiems bendrojo ugdymo mokyklų mokiniams, kurie savo lankomos mokyklos darbo dienomis iki 40 km atstumu važiavo į mokyklą ir atgal mokinio pažymėjime nurodytu maršrutu vietinio (priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais, tolimojo reguliaraus susisiekimo autobusais. Neformaliojo vaikų švietimo įstaigų mokiniams ši lengvata taikoma ir ne darbo dienomis.
27. Lėšas, skirtas pavėžėti savivaldybės teritorijoje esančių mokyklų mokinius į mokyklą ir atgal, administruoja švietimo įstaigos vadovas.
28. Ugdymo įstaigos, kurių mokiniai pavežami vežėjo autobusais, iki einamojo mėnesio 5 d. pristato Mokinių pavėžėjimo suderinimo aktą už praėjusio mėnesio pavėžėjimą (4 priedas).
29. Vežėjas reguliariai, bet ne vėliau kaip iki mėnesio 15 d. pateikia ugdymo įstaigai reikiamus atsiskaitymui dokumentus.
30. Atsiskaitymas vykdomas pagal vežėjo PVM sąskaitą faktūrą, lėšas skaičiuojant pagal Savivaldybės tarybos patvirtintus 1 km įkainius (tarifus) ir pagal sutartyje numatytus terminus.
31. Bendrojo ugdymo mokyklos atsiskaito už mokinių pavėžėjimą į mokyklą ir atgal vietinio (priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais pagal formulę:
Smėn. = KxTxDx0,9;
Smėn. – lėšų suma už mokinių pavėžėjimą;
K – ugdymo įstaigų sudarytose su vežėjais sutartyse patvirtinta kiekvieno autobuso maršruto visų mokinių nuvažiuotų kilometrų suma per dieną;
T – 1 km tarifas Lt;
D – dienų skaičius;
0,9 – ugdymo įstaigų vidutinio lankomumo koeficientas.
Nurodyta formulė taikoma pagal Bendrojo ugdymo mokyklų bendruosiuose ugdymo planuose patvirtintą einamųjų mokslo metų mokymosi dienų skaičių.
32. Neformaliojo ugdymo įstaigų mokiniai už važiavimą nurodytu maršrutu pristato autobuso bilietus ugdymo įstaigai. Ugdymo įstaiga atsiskaito lėšas pervesdama asmeniui į nurodytą banke sąskaitą. Išimtinais atvejais, patvirtintais ugdymo įstaigos vadovo įsakymu, tokia atsiskaitymo forma gali būti naudojama ir bendrojo ugdymo mokyklų mokiniams.
33. Mokiniams (priešmokyklinio ugdymo ir 1–8 klasių), kurie į mokyklą ir atgal autobusais vyksta ne iki artimiausios atitinkamą bendrojo ugdymo programą vykdančios mokyklos, už kelionę nekompensuojama. Šią nuostatą pradėti taikyti mokiniams, kurie yra naujai priimami mokytis į mokyklą 2013–2014 mokslo metais ir vėliau.
V. MOKINIŲ SAUGUMO IR POREIKIŲ TENKINIMAS
35. Jei reikia, švietimo įstaigos vadovas koreguoja pamokų pradžios laiką, kad mokiniai iš stotelės išvyktų ne anksčiau kaip 7 valandą.
37. Visų rūšių vežėjai, su kuriais švietimo įstaigos yra sudariusios sutartis dėl mokinių pavėžėjimo, besąlygiškai privalo:
37.1. užtikrinti saugias mokinių vežiojimo sąlygas:
37.1.2. užtikrinti, kad autobuse būtų vežama ne daugiau mokinių, nei leidžia transporto priemonės techninės charakteristikos;
37.2. palaikyti ryšius su švietimo įstaigų vadovais, už mokinių pavėžėjimą atsakingais Savivaldybės administracijos darbuotojais;
37.3. tinkamai reaguoti į pagrįstas mokinių, jų tėvų, švietimo įstaigų vadovų jiems pareikštas pastabas ir pasiūlymus, nedelsiant šalinti iškilusius mokinių pavėžėjimo trūkumus;
37.5. informuoti švietimo įstaigos vadovą dėl sugedusios transporto priemonės ir pavežti mokinius kita transporto priemone;
VI. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
38. Visų ugdymo įstaigų mokinių pavėžėjimo organizavimą kuruoja Švietimo skyriaus vedėjo paskirtas specialistas.
39. Ginčai tarp ugdymo įstaigų ir vežėjų dėl mokinių pavėžėjimo į mokyklą ir iš jos pagal sudarytas sutartis sprendžiami Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.
Pakruojo rajono savivaldybės tarybos
2013 m. gruodžio 19 d. sprendimo Nr. T-339
1 priedas
PAKRUOJO RAJONO ________________________________ MOKYKLOS 2014–2015 m. m.
PAVEŽAMŲ MOKINIŲ VARDINIS SĄRAŠAS
Eil. Nr. |
Mokinio vardas, pavardė |
Klasė |
Maršrutas |
Km |
Atvyksta į mokyklą |
Parvyksta iš mokyklos |
||||||||
MT |
G |
M |
KT |
PV |
MT |
G |
M |
KT |
PV |
|||||
1. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
MT – mokyklinis transportas
G – geltonasis autobusas
M – maršrutinis autobusas
PV – privatus transportas
KT – kita važiavimo priemonė
Pakruojo rajono savivaldybės tarybos
2013 m. gruodžio 19 d. sprendimo Nr. T-339
2 priedas
PAVĖŽĖJAMŲ MOKINIŲ LENTELĖ
|
|
Atvykimas |
Parvykimas |
1. |
Mokinių, gyvenančių toliau kaip 3 km nuo mokyklos |
|
|
2. |
Maršrutiniu transportu atvyksta |
|
|
3. |
Privačiu transportu (mokyklos, sudariusios sutartis su privačiais vežėjais) |
|
|
4. |
Mokyklų transportu |
|
|
5. |
Geltonaisiais autobusais |
|
|
6. |
Kitais vežiojimo būdais |
|
|
7. |
Bendras pavėžėjamų mokinių skaičius |
|
|
8. |
Iš jų ne iš artimiausios mokyklos |
|
|
9. |
Nepavėžėjamų mokinių, gyvenančių toliau nei 3 km |
|
|
PATVIRTINTA
_________________ ugdymo įstaigos vadovo
20___-___-____ įsakymu Nr. ____
Pakruojo rajono __________________ mokyklos Geltonojo / mokyklinio autobuso
važiavimo grafikas
Maršruto pavadinimai:
Išvyksta iš mok. |
Tarpinė stotelė |
Tarpinė stotelė |
Tarpinė stotelė |
Tarpinė stotelė |
Tarpinė stotelė |
Tarpinė stotelė |
Atvyksta į mokyklą |
|||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||||
Pradinė stotelė, laikas |
Atvyk. laikas |
Įlipo mok. |
Atvyk. laikas |
Įlipo mok. |
Atvyk. laikas |
Įlipo mok. |
Atvyk. laikas |
Įlipo mok. |
Atvyk. laikas |
Įlipo mok. |
Atvyk. laikas |
Įlipo mok. |
Atvyk. laikas |
Atvyko mokinių |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pakruojo rajono savivaldybės tarybos
2013 m. gruodžio 19 d. sprendimo Nr. T-339
4 priedas
Pakruojo rajono _____________________ mokyklos MOKINIŲ PAVĖŽĖJIMO paslaugų už 20___ m. _____________ mėnesį priedas prie suderinimo akto Nr. ___________
Pateikiama vežėjo už praėjusio mėnesio mokinių pavėžėjimą.
Eil. Nr. |
Mokinio vardas, pavardė |
Klasė |
Atstumas |
Maršrutas |
1 km kaina |
Atvykta kartų |
Parvykta kartų |
Suma Lt |
|
Atvyksta |
Grįžta |
||||||||
1. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|