Mherbas

MARIJAMPOLĖS SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL TARNYBINIŲ LENGVŲJŲ AUTOMOBILIŲ NAUDOJIMO IŠ MARIJAMPOLĖS SAVIVALDYBĖS BIUDŽETO IŠLAIKOMOSE BIUDŽETINĖSE ĮSTAIGOSE TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO

 

2010 m. kovo 15 d. Nr. 1-1165

Marijampolė

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo (Žin., 1994, Nr.55-1049; 2008, Nr.113-4290; Nr.137-5379; 2009, Nr.77-3165) 16 straipsnio 2 dalies 36 punktu ir 4 dalimi, Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1998-11-17 nutarimo Nr. 1341 „Dėl tarnybinių lengvųjų automobilių biudžetinėse įstaigose“ (Žin., 1998, Nr. 103-2838; 2009, Nr. 69-2796) 5.2 punktu, Pavyzdinėmis tarnybinių lengvųjų automobilių naudojimo biudžetinėse įstaigose taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2009-05-27 nutarimu Nr. 543 (Žin., 2009, Nr. 69-2794), Marijampolės savivaldybės taryba nusprendžia:

1. Patvirtinti Tarnybinių lengvųjų automobilių naudojimo iš Marijampolės savivaldybės biudžeto išlaikomose biudžetinėse įstaigose taisykles (pridedama).

2. Nustatyti:

2.1. iš savivaldybės biudžeto išlaikomoms biudžetinėms įstaigoms išlaidų tarnybiniams lengviesiems automobiliams išlaikyti, nuomotis arba nuomotis pagal veikos nuomos sutartį dydį – iki 1 procento asignavimų darbo užmokesčiui;

2.2. iš savivaldybės biudžeto išlaikomos įstaigos brangesnius kaip 60 tūkst. litų (be pridėtinės vertės mokesčio) lengvuosius automobilius, turinčius ne daugiau kaip 5 sėdimas vietas, ir kitus lengvuosius automobilius, brangesnius kaip 90 tūkst. litų (be pridėtinės vertės mokesčio), gali įsigyti, nuomotis arba nuomotis pagal veiklos nuomos sutartį tik gavę Savivaldybės tarybos leidimą. 3. Pripažinti netekusiu galios Marijampolės savivaldybės tarybos 2007-06-28 sprendimą Nr. 1-87 „Dėl Tarnybinių lengvųjų automobilių įsigijimo, nuomos ir naudojimo iš Marijampolės savivaldybės biudžeto išlaikomose biudžetinėse įstaigose taisyklių patvirtinimo“.

 

 

 

Savivaldybės mero pavaduotojas pavaduojantis savivaldybės merą                 Gintautas Stankevičius


 

PATVIRTINTA

Marijampolės savivaldybės tarybos

2010-03-15 sprendimu Nr. 1-1165

 

TARNYBINIŲ LENGVŲJŲ AUTOMOBILIŲ NAUDOJIMO IŠ MARIJAMPOLĖS SAVIVALDYBĖS BIUDŽETO IŠLAIKOMOSE BIUDŽETINĖSE ĮSTAIGOSE TAISYKLĖS

 

 

I.          BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Tarnybinių lengvųjų automobilių naudojimo iš Marijampolės savivaldybės biudžeto išlaikomose biudžetinėse įstaigose taisyklės (toliau - taisyklės) nustato tarnybinių lengvųjų automobilių naudojimo, saugojimo, žymėjimo, techninės priežiūros, remonto, naudojimo kontrolės, ridos ir degalų apskaitos, netarnybinių automobilių naudojimo tarnybos reikmėms tvarką ir darbuotojų atsakomybę už šių taisyklių pažeidimą.

2. Šios taisyklės privalomos visoms iš savivaldybės biudžeto išlaikomoms įstaigoms (toliau - įstaigos), valstybės tarnautojams ir darbuotojams, dirbantiems pagal darbo sutartis (toliau – darbuotojai).

3. Taisyklėse vartojamos sąvokos:

Tarnybinis lengvasis automobilis – iš Marijampolės savivaldybės biudžeto išlaikomai biudžetiniai įstaigai teisėtu pagrindu (nuosavybės teise, nuomos ar nuomos pagal veiklos nuomos sutartį) priklausantis lengvasis automobilis, kurį įstaigos darbuotojas naudoja tarnybos reikmėms.

Netarnybinis lengvasis automobilis – automobilis, kuris priklauso darbuotojui nuosavybės teise, pagal nuomos ar panaudos sutartį.

4. Tarnybinius lengvuosius automobilius bet kuriuo paros metu, taip pat poilsio ir švenčių dienomis gali naudoti darbuotojai tik tarnybos reikmėms.

 

II.        TARNYBINIŲ LENGVŲJŲ AUTOMOBILIŲ NAUDOJIMAS IR NAUDOJIMO KONTROLĖ

 

5. Tarnybiniais lengvaisiais automobiliais su vairuotoju tarnybos reikmėms gali naudotis kiekvienas įstaigos darbuotojas. Tarnybiniai lengvieji automobiliai vairuotojams ir darbuotojams, kurie gali naudotis tarnybiniu lengvuoju automobiliu ir be vairuotojo, skiriami įstaigos vadovo įsakymu, su kuriuo darbuotojai supažindinami pasirašytinai. Automobilio perdavimas įforminamas perdavimo aktu.

6. Tarnybiniais lengvaisiais automobiliais, kurie įstaigos vadovo potvarkiu arba įsakymu priskirti darbuotojams, įstaigos vadovas prireikus gali leisti pasinaudoti ir kitiems darbuotojams tarnybos reikmėms. Šiuo atveju automobilis perduodamas įstaigos vadovo nustatyta tvarka.

7. Tarnybinių lengvųjų automobilių ridos limitus įsakymu arba potvarkiu nustato įstaigos vadovas.

8. Lėšų poreikis automobilių degalams apskaičiuojamas pagal nustatytus ridos limitus, faktines automobilių degalų naudojimo bazines normas ir degalų rūšis.

9. Apie eismo įvykius, kuriuose dalyvavo tarnybiniai lengvieji automobiliai, nedelsiant pranešama darbuotojui, kuris įstaigos vadovo paskirtas kontroliuoti, kaip naudojami tarnybiniai lengvieji automobiliai (toliau vadinama – įstaigos vadovo paskirtas asmuo), o šis informuoja įstaigos vadovą.

10. Įstaigos vadovo paskirtas asmuo nuolat kontroliuoja, kaip naudojami tarnybiniai automobiliai (ar tvarkingi spidometrai, įrengta telemetrinė automobilio kontrolės įranga, ar degalų sunaudojimas atitinka nustatytąsias normas, o automobilių rida – nustatytąjį limitą ir panašiai) ir apie pažeidimus praneša įstaigos vadovui.

 

III.       TARNYBINIŲ LENGVŲJŲ AUTOMOBILIŲ SAUGOJIMAS

 

11. Tarnybiniai lengvieji automobiliai turi būti laikomi saugomoje aikštelėje arba kitoje saugioje vietoje (saugomoje teritorijoje, garaže ir panašiai).

12. Tarnybiniai lengvieji automobiliai po darbo, poilsio, švenčių dienomis, darbuotojų atostogų, ligos ar komandiruočių laikotarpiu laikomi įstaigos vadovo nustatytoje nuolatinėje laikymo vietoje, išskyrus tuos atvejus, kai į komandiruotę vykstama tarnybiniu lengvuoju automobiliu.

13. Tarnybiniame lengvajame automobilyje draudžiama palikti transporto priemonės registracijos liudijimą, draudimo liudijimą, radijo aparatą (jeigu jis išimamas). Paliekant automobilį, privaloma užrakinti vairą ir (jeigu išduoti tam tikri užraktai), įjungti apsaugos sistemą ir užrakinti automobilį.

 

IV.       RIDOS IR DEGALŲ APSKAITA

 

14. Automobilių ridos ir degalų sunaudojimo apskaita tvarkoma įstaigos vadovo nustatyta tvarka.

15. Degalų normų ir automobilių ridos limitų viršijimo išlaidas, nustačius pereikvojimo priežastis ir darbuotojo kaltę, padengia nustatytąsias degalų normas ir limitus viršiję darbuotojai.

16. Faktinė automobilio degalų naudojimo bazinė norma ir taikomas degalų naudojimo koeficientas (šaltuoju metų periodu, mieste, užmiestyje ir panašiai) nustatomi atlikus kontrolinį važiavimą.

 

V.        AUTOMOBILIŲ ŽYMĖJIMAS, TECHNINĖ PRIEŽIŪRA IR REMONTAS

 

17. Tarnybiniai lengvieji automobiliai žymimi įstaigos specialiu lipduku arba užrašu.

18. Žymimos tarnybinių lengvųjų automobilių šoninės durelės iš abiejų automobilio pusių. Didžiosios raidės turi būti ne mažesnės kaip 75 mm, mažosios - 50 mm ir ne mažiau kaip 4 mm pločio.

19. Už tarnybinių lengvųjų automobilių techninės būklės kontrolę atsakingas įstaigos vadovo paskirtas asmuo. Nuomojamų automobilių techninės priežiūros ir remonto organizavimo tvarka nustatoma automobilių nuomos sutartyje.

20. Už tarnybinių lengvųjų automobilių kasdienę ir periodinę techninę priežiūrą atsakingas tarnybinio lengvojo automobilio vairuotojas.

21. Tarnybinio lengvojo automobilio gedimai šalinami pagal automobilio techninio eksploatavimo taisykles. Darbuotojams, neturintiems reikiamo techninio pasirengimo, neleidžiama savarankiškai šalinti automobilio gedimų.

22. Tarnybinių lengvųjų automobilių draudimą ir privalomąją techninę apžiūrą teisės aktų nustatyta tvarka organizuoja įstaigos vadovo paskirtas asmuo.

 

VI.       NETARNYBINIŲ AUTOMOBILIŲ NAUDOJIMAS TARNYBOS REIKMĖMS

 

23. Darbuotojas, norintis naudoti netarnybinį automobilį tarnybos reikmėms, įstaigos vadovui pateikia prašymą leisti naudoti netarnybinį automobilį tarnybos reikmėms ir kompensuoti įsigijimo ir amortizacijos išlaidas.

24. Leidimas naudoti netarnybinį automobilį tarnybos reikmėms įforminimas įstaigos vadovo įsakymu arba potvarkiu.

25. Savivaldybės institucijų ir įstaigų valstybės tarnautojams ir darbuotojams, dirbantiems pagal darbo sutartis, už netarnybinio automobilio naudojimą tarnybos reikmėms gali būti mokama kompensacija degalų išlaidoms ir automobilio amortizacijai padengti – ne didesnė kaip 0,5 Statistikos departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės paskutinį kartą paskelbto šalies ūkio vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio dydžio.

26. Kompensacija, nurodyta 25 punkte, nemokama už laikotarpį, per kurį darbuotojai buvo išvykę į tarnybinę komandiruotę įstaigos transportu kartu su komisijos ar delegacijos nariais arba jiems apmokamos tarnybinės komandiruotės kelionės kitomis transporto priemonėmis išlaidos, įstatymų nustatyta tvarka suteiktų atostogų, nedarbingumo, papildomų poilsio dienų laikotarpiu, poilsio ir švenčių dienomis, išskyrus tuos atvejus, kai jie dirba pagal įstaigos vadovo patvirtintą grafiką arba vadovo įsakymą ar nurodymą dirbti viršvalandinį darbą.

27. Darbuotojai, gaunantys kompensaciją už netarnybinio automobilio naudojimą, negali naudotis tarnybiniu lengvuoju automobiliu, išskyrus tuos atvejus, kai valstybės tarnautojas vyksta tarnybiniu įstaigos transportu kartu su komisijos ar delegacijos nariais.

28. Darbuotojai, kuriems už netarnybinių automobilių naudojimą tarnybos reikmėms mokamos kompensacijos, netarnybiniais automobiliais darbo metu turi naudotis tik tarnybos reikmėms, vadovaudamiesi valstybės tarnautojų veiklos etikos principais.

 

VII.     DARBUOTOJŲ ATSAKOMYBĖ

 

29. Darbuotojai turi būti supažindinami su įstaigos tarnybinių lengvųjų automobilių naudojimo taisyklėmis.

30. Asmenys, pažeidę šių taisyklių reikalavimus, atsako teisės aktų nustatyta tvarka.

31. Kontroliuoti, kaip laikomasi šių taisyklių, pavedama įstaigų vadovams ar jų įgaliotiems asmenims.