JONIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA
SPRENDIMAS
DĖL NEĮGALIŲJŲ REIKALŲ KOMISIJOS PRIE JONIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS
TARYBOS SUDARYMO IR JOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO
2012 m. gegužės 31 d. Nr. T-95
Joniškis
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo (Žin., 1994, Nr. 55-1049; 2008, Nr. 113-4290) 15 straipsnio 4, 5 ir 6 dalimis, 16 straipsnio 2 dalies 6 punktu, Lietuvos Respublikos neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo (Žin., 1991, Nr. 36-969; 2004, Nr. 83-2983; 2005, Nr. 127-4534) 16 straipsnio 2 dalies 5 punktu, Joniškio rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Joniškio rajono savivaldybės tarybos 2011 m. gegužės 26 d. sprendimu Nr. T-81 (kartu su pakeitimais ir papildymais, padarytais Joniškio rajono savivaldybės tarybos 2011 m. rugpjūčio 25 d. sprendimu Nr. T-148 ir 2012 m. balandžio 26 d. sprendimu Nr. T-73), 172 ir 173 punktais ir atsižvelgdama į Joniškio rajono neįgaliųjų organizacijų, veikiančių neįgaliųjų socialinės integracijos srityje, 2011 m. birželio 9 d. prašymą, Joniškio rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:
1. Sudaryti šią Neįgaliųjų reikalų komisiją prie Joniškio rajono savivaldybės tarybos (toliau – komisija) tarybos įgaliojimų laikui:
Romualdas Franckaitis, Joniškio rajono savivaldybės tarybos narys;
Irenijus Giedraitis, Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Joniškio Viltis“ pirmininkas;
Eglė Damalakaitė, Joniškio rajono savivaldybės administracijos Sveikatos skyriaus vedėja;
Sandrutė Kairaitienė, Joniškio rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė;
Ingrida Mačiulienė, Joniškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėja;
Aušra Maskoliūnienė, Joniškio rajono sutrikusios psichikos žmonių globos bendrijos pirmininkė;
Raimonda Monstvilaitė, viešosios įstaigos Šiaulių kurčiųjų reabilitacijos centro Joniškio pirminės organizacijos pirmininkė;
Jolita Puidokienė, Joniškio rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja;
Ina Sakalauskienė, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Joniškio rajono filialo pirmininkė;
Marcijonas Urmonas, Joniškio rajono savivaldybės tarybos narys.
2. Patvirtinti Neįgaliųjų reikalų komisijos prie Joniškio rajono savivaldybės tarybos nuostatus (pridedama).
PATVIRTINTA
Joniškio rajono savivaldybės tarybos
2012 m. gegužės 31 d. sprendimu Nr. T-95
NEĮGALIŲJŲ REIKALŲ KOMISIJOS PRIE JONIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS
TARYBOS NUOSTATAI
I. Bendrosios nuostatos
1. Neįgaliųjų reikalų komisijos prie Joniškio rajono savivaldybės nuostatai reglamentuoja Neįgaliųjų reikalų komisijos prie Joniškio rajono savivaldybės (toliau – savivaldybė) tarybos (toliau – NRK) tikslus, teises, sudėtį, kompetenciją ir darbo organizavimą.
2. NRK savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Jungtinių Tautų neįgaliųjų teisių konvencija, Lietuvos Respublikos vietos savivaldos, Lietuvos Respublikos neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymais, Joniškio rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamentu, savivaldybės tarybos sprendimais, kitais teisės aktais ir šiais nuostatais.
3. NRK yra visuomeniniais pagrindais veikiantis kolegialus organas, turintis nuolatinės komisijos statusą, įsteigtas vadovaujantis Jungtinių Tautų neįgaliųjų teisių konvencija, Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymu, Lietuvos Respublikos neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymu.
4. NRK sudaroma savivaldybės tarybos kadencijos laikotarpiui. NRK narių kadencijų skaičius yra neribojamas.
II. nrk tikslai ir funkcijos
6. NRK tikslai:
6.1. bendradarbiaujant su savivaldybės institucijomis įgyvendinti neįgaliųjų socialinę integraciją visose srityse, numatytose Lietuvos Respublikos neįgaliųjų socialinės integracijos įstatyme ir kituose teisės aktuose;
6.2. atstovauti ir ginti neįgaliųjų teises bei teisėtus interesus, užtikrinti jų dalyvavimą sprendžiant savivaldybės neįgaliųjų socialinės integracijos klausimus;
6.3. stiprinti savivaldybės institucijų ir (ar) įstaigų ir neįgaliųjų organizacijų, veikiančių neįgaliųjų socialinės integracijos srityje, bendradarbiavimą;
7. NRK funkcijos:
7.1. rinkti ir analizuoti informaciją apie neįgaliųjų socialinės integracijos įgyvendinimą savivaldybės institucijose ir įstaigose, kitą informaciją, susijusią su neįgaliųjų gyvenimo kokybe, inicijuoti neįgaliųjų poreikių ir jų gyvenimo kokybės tyrimus;
7.2. teikti siūlymus ir rekomendacijas savivaldybės tarybai, jos komitetams ir (ar) komisijoms, savivaldybės administracijai ir kitoms institucijoms, susijusioms su neįgaliųjų socialinės integracijos įgyvendinimu, dėl neįgaliųjų socialinės integracijos politikos plėtros krypčių, socialinės integracijos programų turinio bei finansavimo dydžio ir tvarkos;
7.3. analizuoti užsienio valstybių patirtį sprendžiant neįgaliųjų socialinės integracijos klausimus ir teikti siūlymus ir rekomendacijas savivaldybės tarybai dėl bendradarbiavimo galimybių su užsienio šalių institucijomis;
7.4. vykdyti Jungtinių Tautų neįgaliųjų teisių konvencijos ir jos fakultatyvaus protokolo įgyvendinimo stebėseną, teikti savivaldybės tarybai pasiūlymus ir rekomendacijas dėl tinkamo šių teisės aktų nuostatų įgyvendinimo;
III. nrk teisės
8. NRK turi šias teises:
8.1. gauti iš savivaldybės institucijų ir įstaigų informaciją, kurios reikia NRK funkcijoms atlikti;
8.2. kviestis į NRK posėdžius savivaldybės tarybos narius, savivaldybės administracijos valstybės tarnautojus ir darbuotojus, dirbančius pagal darbo sutartį, specialistus (ekspertus), prašyti pateikti išvadas ir informaciją, susijusią su neįgaliųjų socialinės integracijos įgyvendinimu;
IV. nrk sudėtis ir darbo organizavimas
10. NRK sudaroma lygiateisės partnerystės pagrindu iš Joniškio rajono neįgaliųjų organizacijų, veikiančių neįgaliųjų socialinės integracijos srityje, ir savivaldybės atstovų.
12. Joniškio rajono neįgaliųjų organizacijos į NRK savo atstovus deleguoja vadovaudamosi koalicijos sudarymo memorandumo ir bendros veiklos sutarties nuostatomis, neviršydamos nustatytos 5 narių kvotos.
13. Savivaldybė į NRK deleguoja 5 savo atstovus: 3 atstovus, atsakingus už švietimo, socialinius ir sveikatos reikalus, iš savivaldybės administracijos ir du savivaldybės tarybos narius, už švietimo ir socialinius reikalus atsakingų savivaldybės tarybos komitetų pirmininkus.
15. NRK pirmininku išrinkus savivaldybės institucijos ar įstaigos atstovą, NRK pirmininko pavaduotoju turi būti išrinktas neįgaliųjų organizacijų atstovas ir atvirkščiai.
16. NRK nario įgaliojimai pasibaigia, jeigu:
17. Į NRK nario, kurio įgaliojimai baigėsi, vietą deleguojamas kitas asmuo ta pačia tvarka kaip ir asmuo, kurio įgaliojimai baigėsi.
18. NRK darbą organizuoja vadovaudamasi NRK darbo reglamentu, kurio projektą NRK parengia per pirmąjį, o patvirtina per antrąjį posėdį.
19. NRK darbo forma yra posėdžiai. Posėdžius šaukia ir jiems pirmininkauja NRK pirmininkas, jo nesant – pirmininko pavaduotojas.
21. NRK posėdžius techniškai aptarnauja ir posėdžius protokoluoja savivaldybės administracijos paskirtas darbuotojas, kuris nėra NRK narys.
22. NRK posėdžiai šaukiami ne rečiau kaip kartą per tris mėnesius, esant reikalui šaukiami neeiliniai posėdžiai.
23. NRK sprendimus priima posėdyje dalyvaujančių narių balsų dauguma, o balsams pasiskirsčius po lygiai lemia komisijos pirmininko (jo nesant – komisijos pirmininko pavaduotojo) balsas. Jeigu svarstant klausimus kuris nors komisijos narys (ar grupė) nesutinka su daugumos sprendimu, jis (ji) gali pateikti pirmininkui savo atskirą nuomonę. Šią nuomonę NRK privalo išnagrinėti ir priimti objektyvų sprendimą. Jei nepritariama atskirai nuomonei, turi būti nurodomos objektyvios priežastys.
V. Baigiamosios nuostatos