LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTRAS
ĮSAKYMAS
DĖL TEISINGUMO MINISTRO 2012 M. VASARIO 28 D. ĮSAKYMO NR. 1R-58 „DĖL KALĖJIMŲ DEPARTAMENTO PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTERIJOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2022 m. birželio 2 d. Nr. 1R-225
Vilnius
1. Pakeičiu Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos nuostatus, patvirtintus Lietuvos Respublikos teisingumo ministro 2012 m. vasario 28 d. įsakymu Nr. 1R-58 „Dėl Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos nuostatų patvirtinimo“:
1.1. Pakeičiu 1 punktą ir jį išdėstau taip:
1.2. Pakeičiu 7 punktą ir jį išdėstau taip:
„7. Kalėjimų departamento veiklos tikslai yra dalyvauti nacionalinės bausmių vykdymo politikos formavimo procese organizuojant, koordinuojant ir kontroliuojant tinkamą ir vienodą kardomosios priemonės – suėmimo, arešto ir laisvės atėmimo bausmių vykdymą Kalėjimų departamentui pavaldžiose įstaigose, nepažeidžiant asmens teisių ir laisvių.“
1.3. Pakeičiu 8.1 papunktį ir jį išdėstau taip:
1.5. Pakeičiu 8.3 papunktį ir jį išdėstau taip:
1.6. Pakeičiu 8.9 papunktį ir jį išdėstau taip:
1.7. Pakeičiu 8.16 papunktį ir jį išdėstau taip:
1.8. Pakeičiu 8.18 papunktį ir jį išdėstau taip:
„8.18. pagal kompetenciją rengia ir tvirtina Lietuvos Respublikos įstatymams, Vyriausybės nutarimams ir ministrų įsakymams įgyvendinti reikalingus teisės aktus, kitus kardomosios
priemonės – suėmimo, arešto ir laisvės atėmimo bausmių vykdymą reglamentuojančius teisės aktus, kontroliuoja, kaip jie vykdomi;“.
1.9. Pakeičiu 8.19 papunktį ir jį išdėstau taip:
1.10. Pakeičiu 8.22 papunktį ir jį išdėstau taip:
„8.22. padeda Kalėjimų departamentui pavaldžioms įstaigoms vykdyti bendrąsias funkcijas (išskyrus buhalterinės apskaitos ir personalo administravimo funkcijas, kurios atliekamos centralizuotai pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2018 m. vasario 7 d. nutarimą Nr. 126 „Dėl buhalterinės apskaitos tvarkymo ir personalo administravimo funkcijų atlikimo centralizuotai“), prižiūri ir kontroliuoja valstybės įmonės „Mūsų amatai“ personalo valdymą;“.
1.11. Pakeičiu 8.24 papunktį ir jį išdėstau taip:
„8.24. užmezga ir plėtoja ryšius su užsienio valstybių kardomosios priemonės – suėmimo, arešto ir laisvės atėmimo bausmių vykdymo sistemų institucijomis ir tarptautinėmis organizacijomis ir užtikrina tinkamą atstovavimą Lietuvos interesams tarptautinėse institucijose ir organizacijose kardomosios priemonės – suėmimo, arešto ir laisvės atėmimo bausmių vykdymo srityje;“.
1.12. Pakeičiu 8.25 papunktį ir jį išdėstau taip:
„8.25. rengia metinius Kalėjimų departamento veiklos planus, kardomosios priemonės – suėmimo, arešto ir laisvės atėmimo bausmių vykdymo valstybės kapitalo investicijų projektus, teikia informaciją Teisingumo ministerijai, rengiant ministerijos strateginio veiklos plano dalį, susijusią su kardomosios priemonės – suėmimo, arešto ir laisvės atėmimo bausmių vykdymu;“.
1.14. Pakeičiu 8.28 papunktį ir jį išdėstau taip:
1.15. Pakeičiu 8.29 papunktį ir jį išdėstau taip:
1.17. Pakeičiu 8.32 papunktį ir jį išdėstau taip:
1.18. Pakeičiu 8.33 papunktį ir jį išdėstau taip:
„8.33. rengia ir įgyvendina pažangos priemonių, Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir kitų paramos fondų finansuojamus projektus kardomosios priemonės – suėmimo, arešto ir laisvės atėmimo bausmių vykdymo srityje arba Teisingumo ministerijai teikia siūlymus dėl šių projektų rengimo ir įgyvendinimo;“.
1.19. Pakeičiu 11 punktą ir jį išdėstau taip:
„11. Kalėjimų departamento veikla organizuojama vadovaujantis teisingumo ministro tvirtinamu metiniu veiklos planu. Kalėjimų departamento metinis veiklos planas rengiamas vadovaujantis Strateginio valdymo metodika, patvirtinta Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2021 m. balandžio 28 d. nutarimu Nr. 292 „Dėl Lietuvos Respublikos strateginio valdymo įstatymo, Lietuvos Respublikos regioninės plėtros įstatymo 4 straipsnio 3 ir 5 dalių, 7 straipsnio 1 ir 4 dalių ir Lietuvos Respublikos biudžeto sandaros įstatymo 141 straipsnio 3 dalies įgyvendinimo“, ir skelbiamas įstaigos interneto svetainėje.“.