Lietuvos Respublikos Vyriausybė
nutarimas
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2001 M. SAUSIO 25 D. NUTARIMO NR. 86 „DĖL LIGOS IR MOTINYSTĖS SOCIALINIO DRAUDIMO IŠMOKŲ NUOSTATŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2022 m. kovo 30 d. Nr. 279
Vilnius
1. Pakeisti Ligos ir motinystės socialinio draudimo išmokų nuostatus, patvirtintus Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. sausio 25 d. nutarimu Nr. 86 „Dėl Ligos ir motinystės socialinio draudimo išmokų nuostatų patvirtinimo“:
1.1. Pakeisti 12 punktą ir jį išdėstyti taip:
„12. Jeigu asmuo yra dirbęs užsienio valstybėje ir Lietuvos Respublikoje įgijęs teisę gauti motinystės išmoką, jo vidutinis dienos kompensuojamasis uždarbis apskaičiuojamas paskutinių kalendorinių mėnesių, buvusių iki praeito kalendorinio mėnesio prieš teisės gauti motinystės išmoką atsiradimo mėnesį, kuriais, pasibaigus darbo užsienyje laikotarpiui, asmuo Lietuvoje dirbo ir gavo draudžiamųjų pajamų, nurodytų Įstatymo 3 straipsnio 2 dalyje, draudžiamąsias pajamas dalijant iš to paties laikotarpio darbo dienų pagal kalendorių skaičiaus (taikoma 5 dienų darbo savaitė). Taip apskaičiuotas vidutinis dienos kompensuojamasis uždarbis motinystės išmokos dydžiui nustatyti taikomas tik tuo atveju, jeigu jis yra didesnis už vidutinį dienos kompensuojamąjį uždarbį, apskaičiuotą Nuostatų 8 punkte nustatyta tvarka.“
1.3. Pakeisti 56 punktą ir jį išdėstyti taip:
„56. Jeigu asmuo, gaunantis (gavęs pirmaisiais vaiko auginimo metais) vaiko priežiūros išmoką, ar kitas iš tėvų (įtėvių), globėjų ar senelių, atitinkantis Įstatymo 22 straipsnio 1 dalies reikalavimus, kreipiasi dėl vaiko priežiūros išmokos už tą patį vaiką (tuos pačius vaikus), pasirinkta išmokos mokėjimo trukmė besikreipiančio asmens prašymu gali būti keičiama tik grąžinus permokėtą vaiko priežiūros išmokos sumą į Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetą (jei vaiko priežiūros išmoką gaunančiam (gavusiam pirmaisiais vaiko auginimo metais) asmeniui šios išmokos mokėjimo trukmė keičiama, permokėta suma įskaitoma į mokėtiną išmokos sumą).“
1.4. Papildyti 561 punktu:
„561. Jeigu teise gauti vaiko priežiūros išmoką jau yra pasinaudojęs vienas iš tėvų (įtėvių), globėjų ar senelių, atitinkančių Įstatymo 22 straipsnio 1 dalies reikalavimus, ir vaiko priežiūros išmoka jau yra išmokėta, vaiko priežiūros išmoka kitam iš tėvų (įtėvių), globėjų ar senelių, atitinkančių Įstatymo 22 straipsnio 1 dalies reikalavimus, už laikotarpį, už kurį vaiko priežiūros išmoka jau išmokėta, neskiriama.“