PRIEŠGAISRINĖS APSAUGOS IR GELBĖJIMO DEPARTAMENTO
PRIE VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS
DIREKTORIUS
ĮSAKYMAS
DĖL PRIEŠGAISRINĖS APSAUGOS IR GELBĖJIMO DEPARTAMENTO PRIE VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS DIREKTORIAUS 2017 M. GEGUŽĖS 10 D. ĮSAKYMO
NR. 1-123 „DĖL PRIEŠGAISRINĖS APSAUGOS IR GELBĖJIMO DEPARTAMENTO PRIE VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS DARBUOTOJŲ IR PAVALDŽIŲ ĮSTAIGŲ VADOVŲ, DIRBANČIŲ PAGAL DARBO SUTARTIS, DARBO APMOKĖJIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2021 m. vasario 15 d. Nr. 1-93
Vilnius
1. P a k e i č i u Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos darbuotojų ir pavaldžių įstaigų vadovų, dirbančių pagal darbo sutartis, darbo apmokėjimo tvarkos aprašą, patvirtintą Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktoriaus 2017 m. gegužės 10 d. įsakymu Nr. 1-123 „Dėl Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos darbuotojų ir pavaldžių įstaigų vadovų, dirbančių pagal darbo sutartis, darbo apmokėjimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, ir išdėstau jį nauja redakcija (pridedama).
2. N u s t a t a u, kad darbuotojams, kurių pareigybėms pareiginės algos pastovioji dalis šiuo įsakymu nustatyta mažesnė, palyginti su iki šio įsakymo įsigaliojimo buvusia darbuotojui nustatyta pareiginės algos pastoviąja dalimi, iki šio įsakymo įsigaliojimo nustatyta pareiginės algos pastovioji dalis mokama tol, kol jie eina tas pačias ar kitas analogiškas to paties lygio pareigas. Darbuotojams, kurių pareigybėms pareiginės algos pastovioji dalis šiuo įsakymu nustatyta didesnė, palyginti su iki šio įsakymo įsigaliojimo buvusia darbuotojui nustatyta pareiginės algos pastoviąja dalimi, nustatoma pareiginės algos pastovioji dalis pagal šiuo įsakymu patvirtinto Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos darbuotojų ir pavaldžių įstaigų vadovų, dirbančių pagal darbo sutartis, darbo apmokėjimo tvarkos aprašo 1–4 priedus.
PATVIRTINTA
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo
departamento prie Vidaus
reikalų ministerijos direktoriaus
2017 m. gegužės 10 d. įsakymu Nr. 1-123
(Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo
departamento prie Vidaus
reikalų ministerijos direktoriaus
2021 m. vasario 15 d. įsakymo Nr. 1-93
redakcija)
PRIEŠGAISRINĖS APSAUGOS IR GELBĖJIMO DEPARTAMENTO PRIE VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS DARBUOTOJŲ IR PAVALDŽIŲ ĮSTAIGŲ VADOVŲ, DIRBANČIŲ PAGAL DARBO SUTARTIS, DARBO APMOKĖJIMO TVARKOS APRAŠAS
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos darbuotojų ir pavaldžių įstaigų vadovų, dirbančių pagal darbo sutartis, darbo apmokėjimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos (toliau – departamentas) darbuotojų ir pavaldžių įstaigų vadovų, dirbančių pagal darbo sutartis (toliau – darbuotojai), pareiginės algos pastoviosios dalies nustatymo ir didinimo kriterijus, pareiginės algos kintamosios dalies nustatymą ir sąlygas, priemokų, premijų ir materialinių pašalpų mokėjimo tvarką ir sąlygas, mokėjimo už darbą poilsio ir švenčių dienomis, nakties bei viršvalandinį darbą ir budėjimą tvarką.
2. Darbuotojų darbo užmokesčio sudėtinės dalys yra nurodytos Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo ir komisijų narių atlygio už darbą įstatymo (toliau – Įstatymas) 5 straipsnio 1 dalyje.
II SKYRIUS
PAREIGINĖS ALGOS PASTOVIOSIOS DALIES NUSTATYMAS IR DIDINIMAS
4. Departamento darbuotojų pareiginės algos pastovioji dalis nustatoma atsižvelgiant į šiuos kriterijus:
4.2. veiklos sudėtingumą (darbas, susijęs su informacijos teikimu valstybės ir (ar) savivaldybės institucijoms, reikalingi papildomi įgūdžiai ir specialiosios žinios ar informacinių sistemų ir (ar) darbo vietų priežiūra);
4.4. atsakomybės lygį (aukštas atsakomybės lygis, t. y. darbuotojo veikla nuolat susijusi su dokumentų rengimu, aiškinimu ar išvadų teikimu, apskaitos tvarkymo arba atsiskaitymų kontrole, biudžeto vykdymu ir finansinių ataskaitų sudarymu, Europos Sąjungos struktūrinių fondų priemonių planavimu, administravimu, pažeidimų kontrole, informacinių sistemų priežiūra ir apsauga);
4.7. darbo funkcijų įvairovę (atliekama daugiau funkcijų, palyginti su kitais analogiškas funkcijas atliekančiais kvalifikuotais darbuotojais);
5. Departamento darbuotojų pareiginės algos pastovioji dalis nustatoma pagal Aprašo 1 arba 2 priedą, vadovaujantis Aprašo 4 punkte nustatytais kriterijais ir atsižvelgiant į pareigybės lygį ir profesinio darbo patirtį, kuri apskaičiuojama sumuojant laikotarpius, kai buvo dirbamas darbas, analogiškas pareigybės aprašyme nustatytam tam tikros profesijos ar specialybės darbui, arba vykdytos funkcijos, analogiškos pareigybės aprašyme nustatytoms funkcijoms.
6. Departamento darbuotojų, einančių struktūrinių padalinių vadovų pareigas, pareiginės algos pastovioji dalis nustatoma pagal Aprašo 3 priedą, vadovaujantis Aprašo 4 punkte nustatytais kriterijais ir atsižvelgiant į pareigybės lygį, profesinio darbo patirtį, kuri apskaičiuojama sumuojant laikotarpius, kai buvo dirbamas darbas, analogiškas pareigybės aprašyme nustatytam tam tikros profesijos ar specialybės darbui, arba vykdytos funkcijos, analogiškos pareigybės aprašyme nustatytoms funkcijoms, ir vadovaujamojo darbo patirtį, kuri apskaičiuojama sumuojant laikotarpius, kai buvo vadovaujama įmonėms, įstaigoms ir organizacijoms ir (ar) jų padaliniams.
7. Departamentui pavaldžių įstaigų vadovų pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientai nustatomi pagal Aprašo 4 priedą, vadovaujantis Aprašo 4 punkte nustatytais kriterijais ir atsižvelgiant į pareigybės lygį, vadovaujamojo darbo patirtį, kuri apskaičiuojama sumuojant laikotarpius, kai buvo vadovaujama įmonėms, įstaigoms ir organizacijoms ir (ar) jų padaliniams.
8. Kai departamente steigiama nauja pareigybė arba jei darbuotojui jau einant pareigas įvyksta struktūrinių ar organizacinių pokyčių, pakinta darbuotojo funkcijų pobūdis ar kvalifikacija arba atsiranda kitų aplinkybių, dėl kurių būtina iš naujo įvertinti darbuotojui nustatytiną pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientą, padalinio, kuriame steigiama nauja pareigybė, ar jau dirbančio darbuotojo tiesioginis vadovas, vadovaudamasis Aprašo 4 punktu, parengia motyvuotą pasiūlymą dėl pareiginės algos pastoviosios dalies koeficiento nustatymo (pakeitimo) (kartu su pasiūlymu pateikiama departamento Žmogiškųjų išteklių valdymo skyriaus parengta pažyma apie darbuotojo profesinio darbo patirtį (metais), kurią Žmogiškųjų išteklių valdymo skyrius parengia ir darbuotojo tiesioginiam vadovui pateikia likus ne mažiau kaip 30 kalendorinių dienų iki profesinio darbo patirties (metais) pasikeitimo), struktūrinių padalinių vadovams – ir apie vadovaujamąją patirtį (metais)) ir, šį pasiūlymą, suderintą su jo padalinį kuruojančiu departamento direktoriaus pavaduotoju, teikia departamento direktoriui ar departamento direktoriaus pagal kompetenciją įgaliotiems struktūrinių padalinių vadovams (toliau – įgalioti asmenys).
Departamento Žmogiškųjų išteklių valdymo skyrius rengia pažymą apie departamentui pavaldžių įstaigų vadovų vadovaujamąją patirtį ir teikia ją departamento direktoriui.
9. Kitose darbovietėse įgytą vadovaujamojo ir profesinio darbo patirtį įrodančius dokumentus darbuotojai turi pateikti departamento Žmogiškųjų išteklių valdymo skyriaus vedėjui, kuris pagal pateiktus dokumentus surašo išvadą dėl darbuotojų vadovaujamojo darbo patirties ir profesinio darbo patirties. Darbuotojams, nepateikusiems patirtį įrodančių dokumentų, nustatant pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientą, vertinama patirtis, įgyta departamente.
10. Departamente naujos pareigybės steigimo atveju pildomas Aprašo 1, 2 arba 3 priedas į jį įrašant naujai įsteigtos pareigybės pavadinimą ir nustatytą pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientą.
11. Departamento direktoriui ar jo įgaliotam asmeniui sutikus su darbuotojo tiesioginio vadovo siūlymu, darbuotojui, pretenduojančiam užimti naują pareigybę, ar jau dirbančiam, kurio pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientas keičiamas, pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientas nustatomas darbo sutartyje.
III SKYRIUS
PAREIGINĖS ALGOS KINTAMOSIOS DALIES NUSTATYMAS, MOKĖJIMO TVARKA IR SĄLYGOS
12. Darbuotojo pareiginės algos kintamoji dalis, bet ne didesnė kaip 20 procentų pareiginės algos pastoviosios dalies ir ne ilgiau kaip iki to darbuotojo kito kasmetinio veiklos vertinimo, tiesioginio vadovo siūlymu (tiesioginis vadovas parengia tarnybinį pranešimą) gali būti nustatyta priimant darbuotoją į darbą, pasibaigus bandomajam terminui, taip pat darbuotojui grįžus iš vaiko priežiūros atostogų, atsižvelgiant į darbuotojo profesinę kvalifikaciją ir jam keliamus uždavinius, darbuotojo turimą mokslinį laipsnį, mokslinę veiklą, dalyvavimą projektuose, kvalifikacijos kėlimo intensyvumą, stažuotes, užsienio kalbos mokėjimą, kuriems patvirtinti pateikiamos atitinkamos pažymos ir pažymėjimai ar sertifikatai. Pareiginės algos kintamoji dalis nustatoma procentais nuo pareiginės algos pastoviosios dalies.
13. Perkėlus departamento darbuotoją į kitas pareigas departamente, pareiginės algos kintamosios dalies procentinis dydis, nustatytas už praėjusių metų veiklos vertinimą, išlieka iki kito departamento darbuotojo kasmetinio veiklos vertinimo.
14. Darbuotojų pareiginės algos kintamosios dalies nustatymas priklauso nuo praėjusių metų veiklos vertinimo pagal darbuotojams nustatytas metines užduotis, pasiektus rezultatus ir jų vertinimo rodiklius bei gebėjimus atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas, išskyrus Aprašo 12 punkte nustatytą atvejį.
15. Darbuotojo tiesioginis vadovas, kartu su departamento darbuotojų atstovavimą įgyvendinančiais asmenimis įvertinęs darbuotojo praėjusių kalendorinių metų veiklą labai gerai, teikia vertinimo išvadą departamento direktoriui ar jo įgaliotam asmeniui su siūlymu nustatyti darbuotojo pareiginės algos kintamosios dalies dydį iki kito departamento darbuotojo kasmetinio veiklos vertinimo nuo 15 iki 40 procentų pareiginės algos pastoviosios dalies, atsižvelgdamas į darbuotojo gebėjimus atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas ir į tai, kokios svarbos ir apimties nustatytas metines veiklos užduotis darbuotojas įvykdė, kokia buvo šių užduočių atlikimo kokybė, kokius sutartus darbuotojui nustatytų užduočių ir siektinų rezultatų vertinimo rodiklius darbuotojas pasiekė, kokius ir kokiu dydžiu – viršijo.
16. Darbuotojo tiesioginis vadovas, kartu su departamento darbuotojų atstovavimą įgyvendinančiais asmenimis įvertinęs darbuotojo praėjusių kalendorinių metų veiklą gerai, teikia vertinimo išvadą departamento direktoriui ar jo įgaliotam asmeniui su siūlymu nustatyti darbuotojo pareiginės algos kintamosios dalies dydį iki kito departamento darbuotojo kasmetinio veiklos vertinimo nuo 5 iki 14 procentų pareiginės algos pastoviosios dalies, atsižvelgdamas į darbuotojo gebėjimus atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas ir į tai, kokios svarbos ir apimties nustatytas metines veiklos užduotis darbuotojas įvykdė, kokia buvo šių užduočių atlikimo kokybė, kokius sutartus darbuotojui nustatytų užduočių ir siektinų rezultatų vertinimo rodiklius darbuotojas pasiekė.
17. Darbuotojo tiesioginis vadovas, kartu su departamento darbuotojų atstovavimą įgyvendinančiais asmenimis įvertinęs darbuotojo praėjusių kalendorinių metų veiklą patenkinamai, teikia vertinimo išvadą departamento direktoriui ar jo įgaliotam asmeniui su siūlymu nenustatyti darbuotojui pareiginės algos kintamosios dalies dydžio iki kito departamento darbuotojo kasmetinio veiklos vertinimo.
18. Darbuotojo tiesioginis vadovas, kartu su departamento darbuotojų atstovavimą įgyvendinančiais asmenimis įvertinęs darbuotojo praėjusių kalendorinių metų veiklą nepatenkinamai, teikia vertinimo išvadą departamento direktoriui ar jo įgaliotam asmeniui su siūlymu nustatyti iki kito departamento darbuotojo kasmetinio veiklos vertinimo iki 0,5 mažesnį pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientą, tačiau ne mažesnį, negu Įstatymo 2–4 prieduose tai pareigybei pagal vadovaujamo darbo patirtį ir (ar) profesinę darbo patirtį nustatytas minimalus pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientas, ir gali sudaryti su darbuotoju rezultatų gerinimo planą, kurio vykdymas įvertinamas ne anksčiau kaip po 2 mėnesių. Rezultatų gerinimo planą įvertinus nepatenkinamai, su darbuotoju gali būti nutraukiama darbo sutartis pagal Lietuvos Respublikos darbo kodekso 57 straipsnio 1 dalies 2 punktą.
19. Departamento direktorius ar jo įgaliotas asmuo priima sprendimą pritarti, nepritarti ar pritarti iš dalies darbuotojo tiesioginio vadovo siūlymams dėl darbuotojo pareiginės algos kintamosios dalies nustatymo. Pareiginės algos kintamoji dalis nustatoma departamento direktoriaus ar jo įgalioto asmens įsakymu ne vėliau kaip po mėnesio nuo sprendimo priėmimo.
IV SKYRIUS
PRIEMOKŲ MOKĖJIMAS
20. Darbuotojams gali būti mokamos priemokos:
20.1. už papildomą darbo krūvį, kai yra padidėjęs darbų mastas, atliekant pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas, bet neviršijama nustatyta darbo laiko trukmė;
20.2. už papildomų funkcijų ar užduočių, nenustatytų pareigybės aprašyme ir suformuluotų raštu, vykdymą;
20.3. už pavadavimą, kai raštu pavedama laikinai atlikti kito darbuotojo pareigybei nustatytas funkcijas;
21. Darbuotojo tiesioginis vadovas, įvertinęs susidariusį papildomą darbuotojo darbo krūvį, teikdamas departamento direktoriui ar jo įgaliotam asmeniui tarnybinį pranešimą, suderintą su departamento Darbo užmokesčio apskaitos skyriaus vedėju, o kai darbuotoją į pareigas skiria departamento direktorius (kai nėra suteiktas direktoriaus įgaliojimas darbuotoją skirti į pareigas kitam įgaliotam asmeniui), – ir su departamento direktoriaus pavaduotoju, kuriam priskirtas šio padalinio kuravimas, siūlo nustatyti 20.1–20.3 papunkčiuose nustatytą priemoką, kuri gali siekti iki 30 procentų pareiginės algos pastoviosios dalies dydžio. Konkrečias papildomas užduotis ar papildomą krūvį, priemokos dydį ir mokėjimo laikotarpį, atsižvelgdamas į padidėjusį darbų mastą, siūlo darbuotojo tiesioginis vadovas. Priemokų ir pareiginės algos kintamosios dalies suma negali viršyti 60 procentų nustatytos pareiginės algos pastoviosios dalies dydžio. Priemokų dydžius ir mokėjimo terminus kontroliuoja tiesioginis darbuotojo vadovas.
22. Jeigu yra nukrypimų nuo normalių darbo sąlygų (faktiškai dirbtas laikas skaičiuojamas nuo išvykimo į įvykio vietą iki baigiamųjų darbų pabaigos), mokama Aprašo 20.4 papunktyje nustatyta priemoka, kuri apskaičiuojama taip: pareiginės algos pastovioji dalis dalijama iš to mėnesio nustatytų darbo valandų skaičiaus, dauginama iš darbo valandų, dirbtų nukrypstant nuo normalių darbo sąlygų (pvz., gesinant gaisrus ir pan.), ir dauginama iš 1 dydžio. Ši priemoka negali viršyti 20 procentų pareiginės algos pastoviosios dalies dydžio per mėnesį. Darbo valandas, už kurias mokamas Aprašo 20.4 papunktyje nurodyta priemoka, kontroliuoja darbuotojo tiesioginis vadovas.
23. Darbuotojui priemoka skiriama departamento direktoriaus ar jo įgalioto asmens įsakymu, įsakyme nurodant konkretų priemokos dydį ir mokėjimo terminą, tačiau ne ilgesnį kaip iki kalendorinių metų pabaigos, išskyrus priemokas, skiriamas iš Europos Sąjungos finansuojamų projektų.
24. Departamento Žmogiškųjų išteklių valdymo skyrius rengia įsakymo projektą dėl priemokos, nurodytos 20.1–20.3 papunkčiuose, skyrimo, kurį, prieš teikdamas pasirašyti departamento direktoriui ar jo įgaliotam asmeniui, teikia suderinti departamento Darbo užmokesčio apskaitos skyriaus vedėjui.
25. Departamento direktoriaus įsakymu Aprašo 20.1–20.3 papunkčiuose nurodytos priemokos gali būti didinamos, atsižvelgiant į Aprašo 21 punkte nustatytus reikalavimus, mažinamos ar panaikintos, jeigu pasikeičia (padidėja, sumažėja ar išnyksta) papildomas darbuotojo darbo krūvis arba pablogėja darbuotojo tiesioginio darbo rezultatai. Motyvuotą siūlymą dėl priemokos dydžio pakeitimo departamento direktoriui ar jo įgaliotam asmeniui teikia darbuotojų tiesioginiai vadovai.
V SKYRIUS
PREMIJŲ MOKĖJIMAS
26. Darbuotojo tiesioginio vadovo siūlymu darbuotojams gali būti skiriamos premijos:
26.3. įgijus teisę gauti socialinio draudimo senatvės pensiją ir darbuotojo iniciatyva nutraukus darbo sutartį.
28. Kiekvienu atveju, nurodytu Aprašo 26.1–26.3 papunkčiuose, premija gali būti skiriama ne daugiau kaip kartą per metus.
29. Darbuotojo tiesioginis vadovas, teikdamas departamento direktoriui ar jo įgaliotam asmeniui tarnybinį pranešimą, suderintą su departamento Darbo užmokesčio apskaitos skyriaus vedėju, o kai darbuotoją į pareigas skiria departamento direktorius (kai nėra suteiktas direktoriaus įgaliojimas darbuotoją skirti į pareigas kitam įgaliotam asmeniui), – ir su departamento direktoriaus pavaduotoju, kuriam priskirtas šio padalinio kuravimas, siūlo skirti premiją, kuri negali viršyti darbuotojui nustatytos pareiginės algos pastoviosios dalies dydžio. Premijų dydžius ir skyrimo dažnį kontroliuoja darbuotojo tiesioginis vadovas.
30. Darbuotojo tiesioginis vadovas, kartu su departamento darbuotojų atstovavimą įgyvendinančiais asmenimis įvertinęs darbuotojo veiklą labai gerai, kartu su Aprašo 15 punkte nurodytu siūlymu departamento direktoriui ar jį pavaduojančiam asmeniui gali teikti ir siūlymą skirti darbuotojui premiją.
VI SKYRIUS
MATERIALINIŲ PAŠALPŲ SKYRIMAS IR MOKĖJIMAS
32. Darbuotojams, kurių materialinė būklė tapo sunki dėl jų pačių ligos, šeimos narių (sutuoktinio, vaiko (įvaikio), motinos (įmotės), tėvo (įtėvio), brolio (įbrolio), sesers (įseserės), taip pat išlaikytinių, kurių globėju ar rūpintoju yra paskirtas darbuotojas, ligos ar mirties, stichinės nelaimės ar turto netekimo ir kitais kolektyvinėse sutartyse nustatytais atvejais gali būti skiriama iki 5 minimaliųjų mėnesinių algų dydžio materialinė pašalpa iš departamentui skirtų lėšų.
33. Darbuotojas motyvuotu prašymu, suderintu su savo tiesioginiu vadovu, departamento Darbo užmokesčio apskaitos skyriaus vedėju, kreipiasi į departamento direktorių ar jo įgaliotą asmenį dėl materialinės pašalpos skyrimo. Prašyme turi būti aiškiai nurodyta, kodėl reikalinga materialinė pašalpa, pateikiami tai patvirtinantys dokumentai (sveikatos priežiūros įstaigos pažyma apie sveikatos būklę, vaistų įsigijimą arba būtinų mokamų medicininių paslaugų apmokėjimą patvirtinantys dokumentai, šeimos nario mirties liudijimo kopija, pažyma apie stichinę nelaimę, vagystę ir pan.). Nedarbingumo pažymėjimas be sunkią materialinę padėtį ir (ar) netektį patvirtinančių dokumentų nėra pagrindas kreiptis dėl materialinės pašalpos skyrimo.
34. Mirus departamento darbuotojui, jo šeimos nariams išmokama iki 5 minimaliųjų mėnesinių algų dydžio materialinė pašalpa. Atsižvelgus į šeimos narių pateiktą departamento direktoriui ar jo įgaliotam asmeniui prašymą (ir prie jo pridėtą mirties faktą patvirtinantį dokumentą) skirti materialinę pašalpą, ji išmokama mirusiojo šeimos nariams (sutuoktiniui, vaikui (įvaikiui), motinai (įmotei), tėvui (įtėviui).
35. Materialinę pašalpą darbuotojams ar jų šeimos nariams, išskyrus įstaigos vadovą, įsakymu skiria departamento direktorius ar jo įgaliotas asmuo iš socialinei paramai skirtų lėšų.
VII SKYRIUS
MOKĖJIMAS UŽ DARBĄ POILSIO IR ŠVENČIŲ DIENOMIS, NAKTIES IR VIRŠVALANDINĮ DARBĄ, BUDĖJIMĄ
37. Už darbą poilsio ir švenčių dienomis, nakties ir viršvalandinį darbą, budėjimą darbuotojams mokama Įstatyme nustatyta tvarka.
38. Už darbą poilsio dieną, kuri nenustatyta pagal darbo (pamainos) grafiką, mokamas dvigubas darbuotojo darbo užmokestis.
41. Už viršvalandinį darbą mokamas pusantro darbuotojo darbo užmokesčio dydžio užmokestis. Už viršvalandinį darbą poilsio dieną, kuri nenustatyta pagal darbo (pamainos) grafiką, ar viršvalandinį darbą naktį mokamas dvigubas darbuotojo darbo užmokestis, o už viršvalandinį darbą švenčių dieną – dviejų su puse darbuotojo darbo užmokesčio dydžių užmokestis.
42. Departamento darbuotojo prašymu darbo poilsio ar švenčių dienomis laikas ar viršvalandinio darbo laikas, padaugintas iš šio Aprašo 38–41 punktuose nustatyto atitinkamo dydžio, gali būti pridedamas prie kasmetinių atostogų laiko, jeigu darbuotojas, baigęs darbą, nurodytą šio Aprašo 38–41 punktuose, per vieną darbo dieną parašo prašymą departamento direktoriui ar įgaliotam asmeniui dėl papildomo kasmetinių atostogų laiko.
43. Departamento darbuotojams, kurių pareigybės yra nurodytos Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos vadovaujančių valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, pareigybių sąraše, už darbą poilsio, švenčių dienomis, darbą naktį ir viršvalandinį darbą mokama kaip už darbą įprastiniu darbo laiko režimu, jei kolektyvinės sutartys nenustato kitaip.
VIII SKYRIUS
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS IR ĮGYVENDINIMAS
44. Priemokos, premijos ir pareiginės algos kintamoji dalis skiriamos neviršijant departamentui darbo užmokesčiui skirtų lėšų.
45. Išimtiniais atvejais, kai departamento direktorius nustato papildomą darbo krūvį departamento darbuotojams, tarnybinį pranešimą dėl priemokos skyrimo departamento teritorinio struktūrinio padalinio darbuotojams departamento direktoriui teikia departamento teritorinio struktūrinio padalinio vadovas, o tarnybinį pranešimą dėl priemokos skyrimo departamento struktūrinio padalinio darbuotojams departamento direktoriui teikia departamento direktoriaus pavaduotojas, kuriam priskirtas atitinkamo struktūrinio padalinio kuravimas.
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo
departamento prie Vidaus reikalų
ministerijos darbuotojų ir pavaldžių įstaigų
vadovų, dirbančių pagal darbo sutartis,
darbo apmokėjimo tvarkos aprašo
1 priedas
DARBUOTOJŲ, SU KURIAIS SUDARYTOS SUTARTYS DĖL MENTORYSTĖS, IR SPECIALISTŲ PAREIGINĖS ALGOS PASTOVIOSIOS DALIES KOEFICIENTŲ LENTELĖ
Eil. Nr. |
Pareigybės lygis / pavadinimas |
Pastoviosios dalies koeficientai (pareiginės algos baziniais dydžiais)
|
||||
profesinio darbo patirtis (metais) |
||||||
iki 2 |
nuo daugiau kaip 2 iki 5 |
nuo daugiau kaip 5 iki 10 |
nuo daugiau kaip 10 iki 20 |
daugiau kaip 20 |
||
|
A lygis |
5,0–8,4 |
5,1–9,4 |
5,2–10,5 |
5,3–11,6 |
|
1. |
A1 lygis |
|
|
|
|
|
1.1. |
Teisininkas |
7,8 (9,36*) |
8,3 (9,96*) |
8,8 (10,56*) |
9,3 (11,16*) |
9,8 (11,76*)
|
1.2. |
Psichologas |
7,8 (9,36*) |
8,3 (9,96*) |
8,8 (10,56*) |
9,3 (11,16*) |
9,8 (11,76*)
|
1.3. |
Vyriausiasis specialistas |
7,7 (9,24*) |
8,2 (9,84*) |
8,7 (10,44*) |
9,2 (11,04*) |
9,5 (11.64*) |
1.4. |
Personalo specialistas |
7,7 (9,24*) |
8,2 (9,84*) |
8,7 (10,44*) |
9,2 (11,04*) |
9,5 (11.64*) |
1.5. |
Kalbos tvarkytojas |
7,7 (9,24*) |
8,2 (9,84*) |
8,7 (10,44*) |
9,2 (11,04*) |
9,5 (11.64*) |
2. |
A2 lygis |
|
|
|
|
|
2.1. |
Vyriausiasis specialistas (pagal pareigybės aprašymą pavaduojantis vedėją) |
8,4 |
9,2 |
9,8 |
10,4 |
11,2 |
2.2. |
Kompiuterių sistemų administratorius |
8,2 |
9,0 |
9,6 |
10,2 |
10,8 |
2.3. |
Kompiuterijos inžinierius |
8,2 |
9,0 |
9,6 |
10,2 |
10,8 |
2.4. |
Informacinių technologijų sistemų administratorius |
8,2 |
9,0 |
9,6 |
10,2 |
10,8 |
2.5. |
Informacinių technologijų ir ryšių saugumo specialistas |
8,2 |
9,0 |
9,6 |
10,2 |
10,8 |
2.6. |
Vyriausiasis specialistas |
7,7 |
8,2 |
8,7 |
9,2 |
9,5 |
2.7. |
Personalo specialistas |
7,7 |
8,2 |
8,7 |
9,2 |
9,5 |
2.8. |
Buhalteris |
7,7 |
8,2 |
8,7 |
9,2 |
9,5 |
2.9. |
Projekto administratorius |
7,7 |
8,2 |
8,7 |
9,2 |
9,5 |
2.10. |
Pirkimo specialistas |
7,2 |
7,7 |
8,2 |
8,7 |
9,2 |
2.11. |
Kapelionas |
7,2 |
7,7 |
8,2 |
8,7 |
9,2 |
2.12. |
Administratorius |
6,7 |
7,3 |
8,0 |
8,5 |
9,0 |
2.13. |
Vyresnysis specialistas |
6,7 |
7,3 |
8,0 |
8,5 |
9,0 |
2.14. |
Specialistas |
6,3
|
6,9 |
7,6 |
8,3 |
9,0 |
3. |
B lygis |
4,6–8,1 |
4,7–8,2 |
4,8–8,4 |
4,9–8,9 |
|
3.1. |
Vyresnysis specialistas |
6,5 |
7,0 |
7,6 |
8,2 |
8,9 |
3.2. |
Personalo specialistas |
6,5 |
7,0 |
7,6 |
8,2 |
8,9 |
3.3. |
Finansų planuotojas |
6,5 |
7,0 |
7,6 |
8,2 |
8,9 |
3.4. |
Buhalteris |
6,5 |
7,0 |
7,6 |
8,2 |
8,9 |
3.5. |
Administratorius |
5,5 |
5,8 |
6,1 |
6,5 |
7,0 |
3.6. |
Specialistas |
5,5 |
5,8 |
6,1 |
6,5 |
7,0 |
3.7. |
Techninės informacijos paslaugų specialistas |
5,5 |
5,8 |
6,1 |
6,5 |
7,0 |
* Pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientas padidintas 20 procentų.
_______________________________
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo
departamento prie Vidaus reikalų
ministerijos darbuotojų ir pavaldžių įstaigų
vadovų, dirbančių pagal darbo sutartis,
darbo apmokėjimo tvarkos aprašo
2 priedas
KVALIFIKUOTŲ DARBUOTOJŲ PAREIGINĖS ALGOS
PASTOVIOSIOS DALIES KOEFICIENTŲ LENTELĖ
Eil. Nr. |
Pareigybės lygis / pavadinimas |
Pastoviosios dalies koeficientai (pareiginės algos baziniais dydžiais) |
||||
profesinio darbo patirtis (metais)
|
||||||
iki 2 |
nuo daugiau kaip 2 iki 5 |
nuo daugiau kaip 5 iki 10 |
nuo daugiau kaip 10 iki 20 |
daugiau kaip 20 |
||
|
C lygis |
4,2–5,9 |
4,3–6,0 |
4,4–6,2 |
4,5–7,8 |
|
1. |
Įrangos priežiūros specialistas |
5,7 |
6,0 |
6,3 |
7,4 |
7,8 |
2. |
Ryšininkas |
5,2 |
5,7 |
6,2
|
6,7 |
7,2 |
3. |
Komendantas |
5,2 |
5,5 |
5,8 |
6,2 |
6,6 |
4. |
Dokumentų tvarkytojas |
5,2 |
5,5 |
5,8 |
6,2 |
6,6 |
5. |
Vairuotojas |
4,8 |
5,2 |
5,7 |
6,2 |
6,7 |
6. |
Mechanikas |
4,8 |
5,2 |
5,7 |
6,2 |
6,7 |
7. |
Stalius |
4,8 |
5,2 |
5,7 |
6,2 |
6,7 |
8. |
Elektrikas |
4,8 |
5,2 |
5,7 |
6,2 |
6,7 |
9. |
Tekintojas |
4,8 |
5,2 |
5,7 |
6,2 |
6,7 |
10. |
Suvirintojas |
4,8 |
5,2 |
5,7 |
6,2 |
6,7 |
11. |
Jaunesnysis specialistas |
4,8 |
4,9 |
5,0 |
5,2 |
5,4 |
12. |
Sandėlininkas |
4,8 |
4,9 |
5,0 |
5,2 |
5,4 |
13. |
Dispečeris |
4,8 |
4,9 |
5,0 |
5,2 |
5,4 |
14. |
Skyrininkas |
4,8 |
4,9 |
5,0 |
5,2 |
5,4 |
15. |
Krautuvo operatorius |
4,7 |
4,9 |
5,0 |
5,2 |
5,4 |
16. |
Ugniagesys gelbėtojas |
4,4
|
4,5
|
4,7
|
4,8
|
5,0 |
______________________
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo
departamento prie Vidaus reikalų
ministerijos darbuotojų ir pavaldžių įstaigų
vadovų, dirbančių pagal darbo sutartis,
darbo apmokėjimo tvarkos aprašo
3 priedas
STRUKTŪRINIŲ PADALINIŲ VADOVŲ
PAREIGINĖS ALGOS PASTOVIOSIOS DALIES KOEFICIENTŲ LENTELĖ
Eil. Nr. |
Pareigybės lygis / pavadinimas |
Vadovaujamojo darbo patirtis (metais) |
Profesinio darbo patirtis (metais) |
|||
iki 5 |
nuo daugiau kaip 5 iki 10 |
nuo daugiau kaip 10 iki 20 |
daugiau kaip 20 |
|||
1. |
Valdybos viršininkas (A1 lygis) |
iki 5 |
10,3 (12,36*) |
10,7 (12,84*) |
11,6 (13,92*) |
12,0 (14,4*) |
nuo daugiau kaip 5 iki 10 |
10,4 (12,48*) |
10,8 (12,96*) |
11,7 (14,04*) |
12,1 (14,52*) |
||
daugiau kaip 10 |
10,5 (12,6*) |
11,0 (13,2*) |
12,0 (14,4*) |
12,2 (14,64*) |
||
2. |
Vedėjas (A2 lygis) |
iki 5 |
10,15 |
10,5 |
11,4 |
12,0 |
nuo daugiau kaip 5 iki 10 |
10,2 |
10,6 |
11,5 |
12,1 |
||
daugiau kaip 10 |
10,3 |
10,8 |
11,8 |
12,2 |
||
3. |
Vedėjo pavaduotojas (A2 lygis) |
iki 5 |
7,7 |
8,2 |
8,7 |
9,2 |
nuo daugiau kaip 5 iki 10 |
8,2 |
8,7 |
9,2 |
9,7 |
||
daugiau kaip 10 |
8,7 |
9,2 |
9,7 |
10,2 |
||
4. |
Padalinio vadovas (B lygis) |
iki 5 |
6,2 |
6,5 |
6,8 |
7,1 |
nuo daugiau kaip 5 iki 10 |
6,5 |
6,8 |
7,1 |
7,4 |
||
daugiau kaip 10 |
6,8 |
7,1 |
7,4 |
7,7 |
* Pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientas padidintas 20 procentų.
_____________________
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo
departamento prie Vidaus reikalų
ministerijos darbuotojų ir pavaldžių įstaigų
vadovų, dirbančių pagal darbo sutartis,
darbo apmokėjimo tvarkos aprašo
4 priedas
DEPARTAMENTUI PAVALDŽIŲ ĮSTAIGŲ VADOVŲ PAREIGINĖS ALGOS PASTOVIOSIOS DALIES KOEFICIENTŲ LENTELĖ
Įstaigos grupė |
Vadovaujamojo darbo patirtis (metais) |
Pastoviosios dalies koeficientas (pareiginės algos baziniais dydžiais), kai pareigybės lygis A1 |
III grupė (iki 50 pareigybių) |
vadovaujamojo darbo patirtis iki 5 metų |
10,7 (12,84*) |
vadovaujamojo darbo patirtis nuo daugiau kaip 5 iki 10 metų |
11,2 (13,44 *) |
|
vadovaujamojo darbo patirtis nuo daugiau kaip 10 metų |
12,2 (14,64*) |
* Pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientas padidintas 20 procentų.
____________________________________