Lietuvos Respublikos Vyriausybė
nutarimas
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2001 M. SPALIO 18 D. NUTARIMO NR. 1246 „DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS HIPOTEKOS REGISTRO REORGANIZAVIMO IR LIETUVOS RESPUBLIKOS HIPOTEKOS REGISTRO NUOSTATŲ PATVIRTINIMO“ pakeitimo
2019 m. liepos 17 d. Nr. 751
Vilnius
Pakeisti Lietuvos Respublikos hipotekos registro nuostatus, patvirtintus Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. spalio 18 d. nutarimu Nr. 1246 „Dėl Lietuvos Respublikos hipotekos registro reorganizavimo ir Lietuvos Respublikos hipotekos registro nuostatų patvirtinimo“:
1. Pakeisti 15.8 papunktį ir jį išdėstyti taip:
„15.8. sutartinės hipotekos (įkeitimo) sandorį, jo pakeitimą ar pabaigą patvirtinusio notaro biuro pavadinimas, notaro vardas ir pavardė, sutartinės hipotekos (įkeitimo) pakeitimą ar pabaigą patvirtinusio teismo pavadinimas, antstolio, surašiusio turto pardavimo skolininko pasiūlytam pirkėjui aktą ar turto pardavimo iš varžytynių aktą, ar neparduoto iš varžytynių turto perdavimo išieškotojui aktą arba Civilinio kodekso 4.197 straipsnio 7 dalyje nurodytu atveju pateikusio registrui pranešimą, kad sąlyginę hipoteką sudaręs asmuo netapo šio turto savininku, vardas ir pavardė;“.
2. Pakeisti 16.8 papunktį ir jį išdėstyti taip:
„16.8. priverstinę hipoteką (įkeitimą), jos (jo) pakeitimą nustatęs notaras, teismas, įstatymų įgaliotas pareigūnas ar institucija (pareigos, vardas ir pavardė, įstaigos (institucijos) pavadinimas) ir priverstinės hipotekos pabaigą nustatęs notaras, teismas, įstatymų įgaliotas pareigūnas ar institucija (pareigos, vardas ir pavardė, įstaigos (institucijos) pavadinimas), antstolis, surašęs turto pardavimo skolininko pasiūlytam pirkėjui aktą ar turto pardavimo iš varžytynių aktą, ar neparduoto iš varžytynių turto perdavimo išieškotojui aktą (vardas ir pavardė);“.
3. Pakeisti 21.4 papunktį ir jį išdėstyti taip:
„21.4. antstoliai, surašę turto pardavimo skolininko pasiūlytam pirkėjui aktą ar turto pardavimo iš varžytynių aktą, ar neparduoto iš varžytynių turto perdavimo išieškotojui aktą arba Civilinio kodekso 4.197 straipsnio 7 dalyje nurodytu atveju teikiantys pranešimą, kad sąlyginę hipoteką sudaręs asmuo netapo šio turto savininku;“.
4. Pakeisti 40 punktą ir jį išdėstyti taip:
„40. Antstolis, kreditoriaus prašymu priverstinai realizavęs hipoteka (įkeitimu) įkeistą turtą arba įkeistą turtą perdavęs hipotekos (įkeitimo) kreditoriui, ne vėliau kaip kitą darbo dieną nuo turto pardavimo skolininko pasiūlytam pirkėjui akto ar turto pardavimo iš varžytynių akto, ar neparduoto iš varžytynių turto perdavimo išieškotojui akto surašymo elektroniniu būdu registro tvarkytojui pateikia pranešimą apie hipotekos (įkeitimo) pakeitimą, kuriame turi būti nurodyti nuostatų 15.3, 15.8, 15.31, 16.3, 16.8, 16.22 papunkčiuose nustatyti duomenys ir nurodytas hipotekos (įkeitimo) objektas, kuriam baigta hipoteka (įkeitimas) jį priverstinai realizavus kreditoriaus prašymu arba perdavus hipotekos (įkeitimo) kreditoriui, arba pranešimą apie hipotekos (įkeitimo) pabaigą, kuriame turi būti nurodyti nuostatų 15.3, 15.8, 15.32, 16.3, 16.8, 16.23 papunkčiuose nustatyti duomenys, ir turto pardavimo skolininko pasiūlytam pirkėjui akto ar turto pardavimo iš varžytynių akto, ar neparduoto iš varžytynių turto perdavimo išieškotojui akto skaitmeninę kopiją. Pranešimas apie hipotekos (įkeitimo) pabaigą registrui teikiamas, jeigu kreditoriaus prašymu priverstinai realizavus hipoteka (įkeitimu) įkeistą turtą arba įkeistą turtą perdavus hipotekos (įkeitimo) kreditoriui iš registro turi būti išregistruota visa sutartinė hipoteka (įkeitimas), visas sutartinės hipotekos sandoris ar visa priverstinė hipoteka (įkeitimas).“
5. Papildyti 401 punktu:
„401. Antstolis, surašęs turto pardavimo skolininko pasiūlytam pirkėjui aktą ar turto pardavimo iš varžytynių aktą, ar neparduoto iš varžytynių turto perdavimo išieškotojui aktą, pagal kurį sąlyginę hipoteką sudaręs asmuo Civilinio proceso kodekso VI dalyje nustatyta tvarka tapo šia sąlygine hipoteka įkeisto nekilnojamojo daikto savininku ir sąlyginė hipoteka įsigaliojo, ne vėliau kaip kitą darbo dieną elektroniniu būdu registro tvarkytojui pateikia pranešimą apie sąlyginės hipotekos pakeitimą, kuriame turi būti nurodyti nuostatų 15.3, 15.8, 15.31 papunkčiuose nustatyti duomenys, ir turto pardavimo skolininko pasiūlytam pirkėjui akto ar turto pardavimo iš varžytynių akto, ar neparduoto iš varžytynių turto perdavimo išieškotojui akto skaitmeninę kopiją.“
6. Papildyti 402 punktu:
„402. Antstolis, nustatęs, kad asmuo, sudaręs sąlyginę hipoteką, siekdamas nuosavybės teise įsigyti nekilnojamąjį daiktą Civilinio proceso kodekso VI dalyje nustatyta tvarka, netapo šia sąlygine hipoteka įkeisto nekilnojamojo daikto savininku, ne vėliau kaip kitą darbo dieną elektroniniu būdu registro tvarkytojui pateikia pranešimą apie sąlyginės hipotekos pabaigą, kuriame turi būti nurodyti nuostatų 15.3, 15.8, 15.32 papunkčiuose nustatyti duomenys, ir elektroniniu parašu pasirašytą pranešimą arba skaitmeninę jo kopiją, kad sąlyginę hipoteką sudaręs asmuo netapo šio nekilnojamojo daikto savininku.“
7. Pakeisti 42 punktą ir jį išdėstyti taip:
„42. Hipoteka (įkeitimas) įregistruojama, duomenys pakeičiami, hipoteka (įkeitimas) išregistruojama, duomenys apie įkeitimo sutarčių, sudarytų iki 1998 m. balandžio 1 d., pakeitimus į registrą įrašomi, kai sumokamas Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyto dydžio atlyginimas, išskyrus Valstybės informacinių išteklių valdymo įstatymo nustatytus atvejus. Atlyginimo mokėjimo registro tvarkytojui tvarka nustatoma registro tvarkytojo tvirtinamose registro objektų registravimo ir duomenų teikimo taisyklėse. Pagal teismų pateiktus pranešimus priverstinė hipoteka (įkeitimas) įregistruojama, hipotekos (įkeitimo) pakeitimo duomenys įrašomi ar hipoteka (įkeitimas) išregistruojama iš registro, duomenys apie įkeitimo sutarčių, sudarytų iki 1998 m. balandžio 1 d., pakeitimus ir pabaigą į registrą įrašomi neatlygintinai. Pagal antstolių pateiktus nuostatų 401 ir 402 punktuose nurodytus pranešimus sąlyginė hipoteka pakeičiama arba išregistruojama iš registro neatlygintinai.“