LIETUVOS RESPUBLIKOS

VADOVYBĖS APSAUGOS TARNYBOS

DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL APDOVANOJIMO GARBĖS MEDALIU „AUKŠČIAUSIOSIOS TARYBOS APSAUGOS SKYRIUS“ TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2024 m. gegužės 29 d. Nr. V-420

Vilnius

 

 

Siekdamas pagerbti buvusius Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Apsaugos skyriaus darbuotojus už nuopelnus ir paramą Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Apsaugos skyriui:

1. Įsteigiu Garbės medalį „Aukščiausiosios Tarybos Apsaugos skyrius“.

2. Tvirtinu Apdovanojimo Garbės medaliu „Aukščiausiosios Tarybos Apsaugos skyrius“ tvarkos aprašą (pridedama).

 

 

 

Direktorius                                                                                      Rymantas Mockevičius

 

 

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos vadovybės apsaugos

tarnybos direktoriaus

2024 m. gegužės 29 d. įsakymu Nr. V-420

 

 

APDOVANOJIMO GARBĖS MEDALIU „AUKŠČIAUSIOSIOS TARYBOS APSAUGOS SKYRIUS“ TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Apdovanojimo Garbės medaliu „Aukščiausiosios Tarybos Apsaugos skyrius“ tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) reglamentuoja Garbės medalio „Aukščiausiosios Tarybos Apsaugos skyrius“ (toliau – Garbės medalis) paskirtį, bendruosius reikalavimus asmenims, kurie teikiami apdovanoti Garbės medaliu, teikimų apdovanoti Garbės medaliu svarstymo, Garbės medalio įteikimo tvarką.

2. Garbės medalio komplektą (Aprašo priedas) sudaro: medalis, ženklo pakaitalas – juostelė, ženklo pakaitalas – miniatiūra, medalio pažymėjimas.

3. Garbės medalis žalvarinis, sidabruotas, dydis: H44 x 40mm. Garbės medalyje įkomponuotas Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Apsaugos skyriaus (toliau – ATAS) ženklas: centre, raudona emale dengtame fone, – reljefiškai modeliuotas ženklas (kirvis), kuris yra stilizuota T raidė, iš ženklo kairės pusės, juoda emale dengtame fone, – A raidė, iš dešinės – S raidė, A ir S raidžių viršuje ir apačioje spinduliai. Garbės medalio viršuje virš ženklo – Gediminaičių stulpai. Sidabruota grandimi ir laikikliu Garbės medalis tvirtinamas prie 32 mm pločio ir 40 mm ilgio juostos. Juosta padalinta pusiau juodos (kairėje) ir raudonos (dešinėje) spalvų muaro su simetriškai išaustomis raudonomis (kairėje) ir juodomis (dešinėje) juostelėmis kraštuose, o juostos viduryje – šviesiai raudonos spalvos juostelė.

Juostelė – tokia pati kaip Garbės medalio juosta, tik 32 mm pločio ir 10 mm ilgio. Kitoje juostelės pusėje pritvirtintos dvi metalinės adatėlės su spyruokliniais laikikliais.

Garbės medalis kartu su juostele ir miniatiūra įdedamas į juodos odos dėžutę, ant kurios viršaus kongrevu spaustas ATAS ženklas. Dėžutės vidus – pilkas aksomas. Dėžutės ilgis ir plotis –100 mm.

4. Garbės medalis skiriamas Lietuvos Respublikos vadovybės apsaugos tarnybos (toliau –Tarnyba) direktoriaus įsakymu.

 

II SKYRIUS

TEIKIAMI APDOVANTI ASMENYS IR TEIKIMŲ APDOVANOTI GARBĖS MEDALIU SVARSTYMO TVARKA

 

5. Garbės medalis skiriamas už nuopelnus ir paramą Lietuvos Respublikos Aukščiausios Tarybos Apsaugos skyriui.

6. Apdovanoti Garbės medaliu gali būti teikiami asmenys, kurie tarnavo Lietuvos Respublikos Vadovybės apsaugos tarnyboje, įsteigtoje Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Prezidiumo 1990 m. balandžio 11 d. nutarimu Nr. I-132 „Dėl Lietuvos Respublikos vadovybės apsaugos tarnybos, jos struktūros, pagrindinių funkcijų ir nuostatų“ ir Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Apsaugos skyriuje, įsteigtame Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Prezidiumo 1990 m. birželio 8 d. nutarimu Nr. I-276 „Dėl Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Apsaugos skyriaus“, asmens sargybiniais, taip pat saugojo svarbius valstybinius objektus ir vykdė kitas specialias užduotis.

7. Asmenys, teikiami apdovanoti, turi būti nepriekaištingos reputacijos, kurią vertina Vadovybės apsaugos tarnybos Skatinimo ir apdovanojimo komisija (toliau – Komisija).

8. Siekiant nustatyti, ar nėra Aprašo 7 punkte nurodytų aplinkybių, apdovanoti Garbės medaliu teikiamus asmenis Tarnyba tikrina valstybės informacinėse sistemose ir registruose.

9. Antrą kartą tas pats asmuo Garbės medaliu neapdovanojamas.

10.Teisę teikti Tarnybos direktoriui apdovanoti Garbės medaliu turi Tarnybos struktūrinių padalinių vadovai bei visuomeninės organizacijos, kurios steigėjais ar nariais yra asmenys, nurodyti Aprašo 6 punkte, ir kurių tikslas yra sietinas su asmenų, dirbusių vadovybės apsaugos srityje, visuomeniniais ir socialiniais interesais.

11. Siūlymai apdovanoti asmenis Garbės medaliu (toliau – teikimai) teikiami ne vėliau kaip prieš 20 darbo dienų iki planuojamos apdovanojimo dienos. Esant objektyvių aplinkybių, dėl kurių teikimai negalėjo būti pateikti per numatytą terminą, jie gali būti teikiami vėliau.

12. Teikimuose nurodomas asmens vardas, pavardė, gimimo data, asmens nuopelnų aprašymas. Už teikiamų apdovanoti asmenų duomenų tikrumą atsako juos teikiantys asmenys.

13. Teikimus apdovanoti Garbės medaliu svarsto Komisija ir teikia Tarnybos direktoriui siūlymą dėl teikiamų apdovanoti Garbės medaliu asmenų. Komisijos posėdyje gali dalyvauti visuomeninės organizacijos, pateikusios teikimą dėl skatinimo, atstovai, kurie nėra Komisijos nariai.

14. Vadovybės apsaugos tarnybos direktorius Garbės medaliu gali apdovanoti taip pat ir be teikimo bei Komisijos siūlymo.

 

III SKYRIUS

GARBĖS MEDALIO ĮTEIKIMO TVARKA

 

15. Apdovanojamam asmeniui įteikiamas Garbės medalis, juostelė ir miniatiūra, Tarnybos direktoriaus pasirašytas Garbės medalio pažymėjimas.

16. Dėl Garbės medalio iškilmingo įteikimo Tarnybos direktorius kreipiasi į Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininką. Nesant galimybės, kad Garbės medalį įteiktų Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkas arba jo įgaliotas asmuo, Garbės medalį iškilmingai įteikia Vadovybės apsaugos tarnybos direktorius.

 

IV SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

17. Praradus Garbės medalio pažymėjimą, apdovanotojo asmens prašymu gali būti išduotas Garbės medalio pažymėjimo dublikatas.

18. Tarnybos direktorius įsakymą dėl apdovanojimo Garbės medaliu gali pripažinti netekusiu galios, jei apdovanotas asmuo savo veikla žemina apdovanotojo vardą arba atsisako apdovanojimo. Tokiu atveju apdovanotasis asmuo Garbės medalį, Garbės medalio juostelę, miniatiūrą ir Garbės medalio pažymėjimą privalo grąžinti Tarnybai.

19. Garbės medalių apskaitą tvarko, Tarnybos direktoriaus įsakymų dėl asmens apdovanojimo Garbės medaliu ir jų pripažinimo netekusiais galios projektus rengia Tarnybos Administravimo valdybos Personalo skyrius.

 

_________________________

 

 

Apdovanojimo Garbės medaliu

„Aukščiausiosios Tarybos apsaugos skyrius“

tvarkos aprašo priedas

 

 

garbės medalio „aukščiausiosios tarybos apsaugos skyrius“
ESKIZAS

 

 

 

 

__________________