NEĮGALUMO IR DARBINGUMO NUSTATYMO TARNYBOS

PRIE SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTERIJOS

DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL NEĮGALUMO IR DARBINGUMO NUSTATYMO TARNYBOS PRIE SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTERIJOS DIREKTORIAUS 2016 M. LAPKRIČIO 25 D. ĮSAKYMO NR. V-77 „DĖL NEĮGALUMO IR DARBINGUMO NUSTATYMO TARNYBOS PRIE SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTERIJOS TERITORINIŲ SKYRIŲ PRIIMAMŲ SPRENDIMŲ PERIODINĖS KONTROLĖS TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2023 m. vasario 15 d. Nr. V-9150

Vilnius

 

1. Pakeičiu Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos teritorinių skyrių priimamų sprendimų periodinės kontrolės tvarkos aprašą, patvirtintą Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus 2016 m. lapkričio 25 d. įsakymu Nr. V-77 „Dėl Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos teritorinių skyrių priimamų sprendimų periodinės kontrolės tvarkos aprašo patvirtinimo“, ir jį išdėstau nauja redakcija (pridedama).

2. Nustatau, kad šis įsakymas įsigalioja 2023 m. balandžio 3 d.

3. Įpareigoju Teisės ir personalo skyrių šį įsakymą pateikti Teisės aktų registrui.

 

 

 

 

Direktorė                                                                                                           Vytautė Polujanskienė

 

 

 

 

 

 

 

 

SUDERINTA

 

Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos

 

2023-01-31 raštu Nr. (20.2Mr-31) SD-481

 


 

PATVIRTINTA

Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus

2016 m. lapkričio 25 d. įsakymu Nr. V-77

(Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus

2023 m. vasario 15 d. įsakymo Nr. V-9 redakcija)

 

NEĮGALUMO IR DARBINGUMO NUSTATYMO TARNYBOS PRIE SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTERIJOS TERITORINIŲ SKYRIŲ PRIIMAMŲ SPRENDIMŲ PERIODINĖS KONTROLĖS TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos teritorinių skyrių priimamų sprendimų periodinės kontrolės tvarkos aprašas (toliau – Tvarkos aprašas) nustato Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Tarnyba) Sprendimų kontrolės skyriaus atliekamų Tarnybos teritorinių skyrių (toliau – teritoriniai skyriai) priimtų sprendimų dėl neįgalumo lygio, darbingumo lygio, specialiųjų poreikių ir specialiųjų poreikių lygio, profesinės reabilitacijos paslaugų poreikio nustatymo, neįgalių asmenų automobilių statymo kortelės išdavimo ir kitų sprendimų, nurodytų Lietuvos Respublikos neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo 18 straipsnyje (toliau – kiti sprendimai), patikrinimų tvarką.

2. Tvarkos aprašas parengtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymu, Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatymu, Darbingumo lygio nustatymo kriterijų aprašu ir Darbingumo lygio nustatymo tvarkos aprašu, patvirtintais Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2005 m. kovo 21 d. įsakymu Nr. A1-78/V-179 „Dėl Darbingumo lygio nustatymo kriterijų aprašo ir Darbingumo lygio nustatymo tvarkos aprašo patvirtinimo“, Specialiojo nuolatinės slaugos, specialiojo nuolatinės priežiūros (pagalbos), specialiojo lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikių nustatymo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2018 m. gruodžio 27 d. įsakymu Nr. A1-765/V-1530 Dėl Specialiojo nuolatinės slaugos, specialiojo nuolatinės priežiūros (pagalbos), specialiojo lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikių nustatymo tvarkos aprašo patvirtinimo“, Specialiųjų poreikių lygio nustatymo asmenims, sukakusiems senatvės pensijos amžių, tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2018 m. spalio 12 d. įsakymu Nr. A1-563 „Dėl Specialiųjų poreikių lygio nustatymo asmenims, sukakusiems senatvės pensijos amžių tvarkos aprašo patvirtinimo“, Neįgalumo lygio nustatymo kriterijų ir tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro, Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro ir Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2005 m. kovo 23 d. įsakymu Nr. V-188/Al-84/ISAK-487 „Dėl Neįgalumo lygio nustatymo kriterijų ir tvarkos aprašo patvirtinimo“, Neįgalių asmenų automobilių statymo kortelės išdavimo tvarkos aprašu, patvirtintu Tarnybos direktoriaus 2009 m. lapkričio 6 d. įsakymu Nr. V-127 „Dėl Neįgalių asmenų automobilių statymo kortelės išdavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos nuostatais, patvirtintais Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2010 m. birželio 18 d. įsakymu Nr. Al -242 „Dėl Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos nuostatų patvirtinimo“, Profesinės reabilitacijos paslaugų poreikio nustatymo kriterijų aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2004 m. gruodžio 31 d. įsakymu Nr. A1-302 „Dėl Profesinės reabilitacijos paslaugų poreikio nustatymo kriterijų aprašo ir Profesinės reabilitacijos paslaugų teikimo bei finansavimo taisyklių patvirtinimo“, ir kitais teisės aktais.

3. Periodinės kontrolės tikslas – patikrinti, ar teritorinių skyrių sprendimai dėl neįgalumo lygio, darbingumo lygio, specialiųjų poreikių ir jų lygio nustatymo, profesinės reabilitacijos paslaugų poreikio nustatymo, neįgalių asmenų automobilių statymo kortelės išdavimo ir kiti sprendimai (toliau kartu – sprendimai dėl negalios), kuriems nustatytos negalios terminas dar nėra pasibaigęs, yra pagrįsti ir teisėti.

4. Tvarkos apraše vartojamos sąvokos ir santrumpos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos šio Tvarkos aprašo 2 punkte nurodytuose teisės aktuose. Kitos šiame Tvarkos apraše vartojamos sąvokos:

4.1. byla – asmens negalios vertinimo dokumentų rinkinys;

4.2. neplaninis patikrinimas – neplanuotas, Tarnybos iniciatyva arba gautos informacijos, arba asmens ir (ar) pensiją ar išmoką mokančios institucijos skundo (prašymo) ar kito kompetentingo viešojo administravimo subjekto pavedimo pagrindu dėl paaiškėjusių svarbių sprendimui priimti aplinkybių atliekamas teritorinio skyriaus sprendimo dėl negalios atitikties teisės aktų reikalavimams patikrinimas;

4.3. planinis patikrinimas – planuotas, pagal Tvarkos apraše numatytus kriterijus Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos informacinės sistemos (toliau – NDNT IS) atsitiktiniu būdu atrinktų teritorinių skyrių sprendimų dėl neįgalumo lygio, darbingumo lygio, specialiųjų poreikių ir specialiųjų poreikių lygio atitikties teisės aktų reikalavimams patikrinimas.

5. Tarnybos teritorinių skyrių priimtų sprendimų kontrolę vykdo Sprendimų kontrolės skyrius.

 

II SKYRIUS

PLANINIO PATIKRINIMO TVARKA

 

6. Planiniam patikrinimui NDNT IS pagalba kiekvieno ketvirčio pirmo mėnesio 20 dieną atsitiktiniu būdu atrenkama 200 teritorinių skyrių sprendimų dėl neįgalumo lygio, darbingumo lygio, specialiųjų poreikių ir specialiųjų poreikių lygio (iš visų teritorinių skyrių praėjusį ketvirtį priimtų sprendimų) pagal patvirtintus rizikos kriterijus.

7. Kiekvieno metų ketvirčio pradžioje, iki pirmojo mėnesio 15 dienos, Sprendimų kontrolės skyrius, atsižvelgdamas į skundų ketvirčio nagrinėjimo duomenis, identifikuoja rizikingų vertinimų atrankos požymius ir parengia rizikos kriterijus, pagal kuriuos bus atliekamas planinis patikrinimas, ir teritorinių skyrių, kurie atrinkti planiniam patikrinimui, sąrašą ir pateikia tvirtinti Tarnybos direktoriui ar jo įgaliotam asmeniui.

8. Tvarkos aprašo 7 punkto nustatyta tvarka patvirtintas rizikos kriterijų ir teritorinių skyrių sąrašas skelbiamas NDNT IS skiltyje „Planinė kontrolė neatlikta“.

9. Sprendimų kontrolės skyriaus vedėjas ar kitas Tarnybos direktoriaus įgaliotas asmuo (toliau – įgaliotas asmuo) Sprendimų kontrolės skyriaus specialistams paveda atlikti atrinktų sprendimų atitikties teisės aktų reikalavimams patikrinimą, t. y. pradeda planinio patikrinimo procedūrą, atsižvelgdamas į darbuotojų darbo krūvį, patirtį, privačių interesų deklaracijos duomenis (interesų konfliktų rizikas). Vieną teritorinio skyriaus sprendimą tikrina ne mažiau kaip du specialistai. Atsižvelgiant į atitinkamos srities specialisto dalyvavimo poreikį, vieną sprendimą tikrinti gali būti paskirti trys ar daugiau specialistų.

10. Sprendimų kontrolės skyriaus specialistai planinį patikrinimą turi atlikti per 60 darbo dienų nuo sprendimų atrinkimo dienos. Esant objektyvioms aplinkybėms, planinio patikrinimo terminas Tarnybos direktoriaus ar jo įgalioto asmens sprendimu, priimtu atsižvelgiant į Sprendimų kontrolės skyriaus vedėjo tarnybinį pranešimą dėl termino pratęsimo, gali būti pratęsiamas iki bus gauti trūkstami duomenys ar kita informacija, kitais atvejais – ne ilgiau nei 30 darbo dienų.

11. Specialistai, atlikdami teritorinio skyriaus sprendimo patikrinimą, analizuoja byloje ir NDNT IS esančius dokumentus, vertina Elektroninėje sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinėje sistemoje (toliau – ESPBI IS) (įskaitant elektroninį receptą ir medicininius vaizdus) ir Valstybinės ligonių kasos NDNT IS posistemėje pateiktus duomenis apie asmeniui nustatytus sveikatos sutrikimus (ligų pagal Tarptautinio ligų klasifikatoriaus – 10 Australijos modifikacijos kodus), jų sunkumą, taikytą gydymą, atsižvelgiant į patvirtintas gydymo schemas, ir jo efektyvumą.

12. Specialistai, įvertinę Tvarkos aprašo 11 punkte numatytus duomenis ir nustatę neatitikimų tarp medicininiuose dokumentuose ir (ar) asmens veiklos ir gebėjimo dalyvauti klausimyne pateiktų duomenų ir (ar) atsižvelgę į tai, kad gauti medicininiai ar kiti dokumentai yra neišsamūs ar jų nepakanka, siūlo Sprendimų kontrolės skyriaus vedėjui ar įgaliotam asmeniui:

12.1. iškviesti asmenį į posėdį ar aplankyti jį namuose (ligoninėje, socialinės globos įstaigoje ar kitoje vietoje, kurioje asmuo gyvena nuolat) (toliau – gyvenamojoje vietoje);

12.2. kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą, kitas įstaigas ir institucijas dėl papildomos informacijos (asmens ambulatorinės kortelės kopijos, epikrizės, išrašų iš ligos istorijų, naujų konsultacijų išvadų ar kitų duomenų) pateikimo;

12.3. kreiptis į tretinio lygio asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančias įstaigas (toliau – tretinio lygio ASPPTĮ) dėl papildomo asmens sveikatos ištyrimo (diagnozių patikslinimo) ir

(ar) ekspertus ir kitus specialistus neįgalumo lygio, darbingumo lygio vertinimo ir specialiųjų poreikių nustatymo klausimais, vadovaujantis Kreipimosi į tretinio lygio asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančias įstaigas ir nepriklausomų ekspertų ir kitų specialistų pasitelkimo ir apmokėjimo už šias paslaugas tvarkos aprašu, patvirtintu Tarnybos direktoriaus 2019 m. gegužės 24 d. įsakymu Nr. V-43 „Dėl Kreipimosi į tretinio lygio asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančias įstaigas ir nepriklausomų ekspertų ir kitų specialistų pasitelkimo ir apmokėjimo už šias paslaugas tvarkos aprašo patvirtinimo“.

13. Sprendimų kontrolės skyriaus vedėjui ar įgaliotam asmeniui pritarus šio Tvarkos aprašo 12.1 papunktyje nurodytam pasiūlymui, organizuojamas specialistų, atliekančių patikrinimą, posėdis, į kurį raštu pakviečiamas atvykti asmuo arba jis aplankomas jo gyvenamojoje vietoje. Asmeniui dalyvaujant posėdyje, asmenį įspėjus ir gavus jo raštišką sutikimą (2 priedas), daromas posėdžio garso įrašas. Garso įrašai saugomi CD laikmenose kartu su posėdžių protokolais planinio patikrinimo byloje teisės aktų nustatyta tvarka.

14. Sprendimų kontrolės skyriaus vedėjui ar įgaliotam asmeniui pritarus šio Tvarkos aprašo 12.2 papunktyje nurodytam pasiūlymui, Sprendimų kontrolės skyrius raštu kreipiasi į asmens sveikatos priežiūros įstaigą, kitas įstaigas ir institucijas dėl papildomos informacijos (asmens ambulatorinės kortelės kopijos, epikrizės, išrašų iš ligos istorijų, naujų konsultacijų ar kitų duomenų) pateikimo, apie tai raštu informuoja asmenį, dėl kurio sprendimo atliekamas patikrinimas.

15. Sprendimų kontrolės skyriaus vedėjui ar įgaliotam asmeniui pritarus šio Tvarkos aprašo 12.3 papunktyje nurodytam pasiūlymui, Sprendimų kontrolės skyrius raštu kreipiasi į tretinio lygio ASPPTĮ dėl papildomo asmens sveikatos ištyrimo (diagnozių patikslinimo) ir ekspertus ir (ar) kitus specialistus neįgalumo lygio, darbingumo lygio vertinimo ir specialiųjų poreikių nustatymo klausimais Tarnybos direktoriaus nustatyta tvarka.

16. Specialistai, atlikę planinį patikrinimą, t. y. išanalizavę ir įvertinę Tvarkos aprašo 11 ir 13–15 punktuose numatytus duomenis, užpildo planinio patikrinimo lapą (1 priedas), kuriame pasiūlo Sprendimų kontrolės skyriaus vedėjui ar įgaliotam asmeniui:

16.1. patvirtinti, kad teritorinio skyriaus sprendimas yra pagrįstas ir teisėtas;

16.2. patvirtinti, kad teritorinio skyriaus sprendime yra netikslumų, rašymo apsirikimų ar aiškių aritmetinių klaidų (toliau – klaidos), kurios nedaro esminės įtakos sprendimo pagrįstumui ir teisėtumui;

16.3. patvirtinti, kad teritorinio skyriaus sprendimas galimai yra nepagrįstas ir atlikti pakartotinį asmens neįgalumo lygio, darbingumo lygio ir (ar) specialiųjų poreikių ir specialiųjų poreikių lygio vertinimą ir nustatymą.

17. Šio Tvarkos aprašo 12.1–12.3 papunkčiuose nurodyti pasiūlymai pateikiami Sprendimų kontrolės skyriaus vedėjui ar įgaliotam asmeniui, atitinkamai pateikiant kvietimo asmeniui ar kreipimosi į asmens sveikatos priežiūros įstaigą, kitas įstaigas ir (ar) institucijas ar kreipimosi į tretinio lygio ASPPTĮ ir (ar) ekspertus, ir (ar) kitus specialistus projektą. Apie tokio pasiūlymo pateikimą pažymima planinio patikrinimo lape.

18. Jeigu kartu su atrinktu patikrinti sprendimu dėl darbingumo ar neįgalumo lygio buvo priimtas sprendimas ir dėl specialiųjų poreikių ir (ar) specialiųjų poreikių lygio, patikrinamas ir šis sprendimas. Apie atliktą sprendimo dėl specialiųjų poreikių ir specialiųjų poreikių lygio patikrinimą pažymima planinio patikrinimo lape.

19. Sprendimų kontrolės skyriaus vedėjui ar įgaliotam asmeniui pritarus šio Tvarkos aprašo 16.1 papunktyje nurodytam pasiūlymui, specialistai, kuriems buvo pavesta patikrinti teritorinio skyriaus sprendimą, NDNT IS pažymi, kad vykdant planinį patikrinimą nustatyta, kad teritorinio skyriaus sprendimas yra pagrįstas ir teisėtas.

20. Sprendimų kontrolės skyriaus vedėjui ar įgaliotam asmeniui pritarus šio Tvarkos aprašo 16.2 papunktyje nurodytam pasiūlymui, specialistai, kuriems buvo pavesta patikrinti teritorinio skyriaus sprendimą, NDNT IS pažymi, kad vykdant planinį patikrinimą nustatyta teritorinio skyriaus sprendimo netikslumų ir (ar) klaidų, kurie neturi esminės įtakos sprendimo pagrįstumui ir teisėtumui, ir nurodo identifikuotus netikslumus ir (ar) klaidas.

21. Sprendimų kontrolės skyriaus vedėjui ar įgaliotam asmeniui pritarus šio Tvarkos aprašo 16.3 papunktyje nurodytam pasiūlymui, specialistai, kuriems buvo pavesta patikrinti teritorinio skyriaus sprendimą, planinio patikrinimo lape pateikia išvadą, kad, vykdant planinį patikrinimą, nustatyta, kad teritorinio skyriaus sprendimas galimai yra nepagrįstas ir tikslinga atlikti pakartotinį asmens neįgalumo lygio, darbingumo lygio ir (ar) specialiųjų poreikių ir specialiųjų poreikių lygio vertinimą ir nustatymą, t. y. planinio patikrinimo lape pažymi, kad reikia atlikti pakartotinį asmens neįgalumo lygio, darbingumo lygio ir (ar) specialiųjų poreikių ir specialiųjų poreikių lygio vertinimą, nurodant išsamius tokio pasiūlymo motyvus.

22. Sprendimų kontrolės skyriaus vedėjas ar įgaliotas asmuo, pritaręs Tvarkos aprašo 16.3 papunktyje nurodytam pasiūlymui, NDNT IS sukuria naują vertinimo aktą ir paveda atlikti pakartotinį asmens neįgalumo lygio, darbingumo lygio ir (ar) specialiųjų poreikių ir specialiųjų poreikių lygio vertinimą ir nustatymą, paskirdamas ne mažiau kaip du specialistus, Tvarkos aprašo 10 punkte numatytu atveju – tris ar daugiau specialistų.

23. Sprendimų kontrolės skyriaus vedėjas ar įgaliotas asmuo apie pradėtą pakartotinį asmens neįgalumo lygio, darbingumo lygio ir (ar) specialiųjų poreikių ir specialiųjų poreikių lygio vertinimo ir nustatymo procedūrą asmenį informuoja raštu.

24. Specialistai pradėtą asmens pakartotinio neįgalumo lygio, darbingumo lygio ir (ar) specialiųjų poreikių ir specialiųjų poreikių lygio vertinimo ir nustatymo procedūrą atlieka atitinkamų sprendimo teritoriniame skyriuje priėmimo metu galiojusių (ar galiojančių) negalios nustatymą reglamentuojančių teisės aktų nustatyta tvarka.

25. Sprendimų kontrolės skyriaus vedėjui ar įgaliotam asmeniui pritarus Tvarkos aprašo 19–21 punktuose numatytiems pasiūlymams, planinio patikrinimo procedūra užbaigiama, t. y. Sprendimų kontrolės skyriaus vedėjas ar įgaliotas asmuo NDNT IS atitinkamai pažymi: baigti kontrolę arba baigti vertinimą. Planinio patikrinimo pabaiga yra kontrolės lapo užpildymo data tuo atveju, kai patvirtinama, kad tikrinamas sprendimas yra pagrįstas ir teisėtas ar tikriname sprendime nustatyti netikslumai ir (ar) klaidos neturi esminės įtakos jo pagrįstumui ir teisėtumui, arba sprendimo priėmimo diena tuo atveju, kai yra atlikta pakartotinio neįgalumo lygio, darbingumo lygio ir (ar) specialiųjų poreikių ir specialiųjų poreikių lygio vertinimo ir nustatymo procedūra.

26. Specialistas, vadovaudamasis Tarnybos direktoriaus nustatyta tvarka, užbaigęs planinio patikrinimo procedūrą ir gavęs Sprendimų kontrolės skyriaus vedėjo ar įgalioto asmens pavedimą, per 15 darbo dienų Tarnybos direktoriui ar jo įgaliotam asmeniui ir tikrinto teritorinio skyriaus vedėjui pateikia planinio patikrinimo ataskaitą.

27. Sprendimų kontrolės skyrius, vykdydamas planinį patikrinimą, suformuoja planinio patikrinimo bylą. Į šią bylą yra įsegami patikrinimo eigą fiksuojantys dokumentai: atrinktų sprendimų sąrašas, asmens aplankymo jo gyvenamojoje vietoje protokolas, kontrolės ataskaita ir kiti dokumentai, susiję su planiniu patikrinimu.

 

III SKYRIUS

NEPLANINIO PATIKRINIMO TVARKA

 

28. Neplaninis teritorinių skyrių priimtų sprendimų patikrinimas dėl negalios atitikties teisės aktų reikalavimams atliekamas esant vienam ar keliems pagrindams:

28.1. Tarnybos iniciatyva, kai teritorinių skyrių sprendimai neplaniniam patikrinimui atrenkami ir tikrinami pagal pasirinktą objektą:

28.1.1. negalios terminų, priežasties nustatymą, atskirų diagnozių vertinimą, atitinkamų kriterijų taikymą, siuntimo į Tarnybą duomenų įvertinimą ir kita;

28.1.2. negalios nustatymo sprendimo priėmimo procese teisės aktuose nustatytų procedūrų laikymąsi, kai procedūriniai trūkumai neturi įtakos sprendimo dėl negalios pagrįstumui ir teisėtumui;

28.2. pagal gautą informaciją, asmens ir (ar) pensiją arba išmoką mokančios institucijos skundo (prašymo) ar kito kompetentingo viešojo administravimo subjekto pavedimo pagrindu, dėl paaiškėjusių svarbių sprendimui priimti aplinkybių.

29. Neplaninis patikrinimas pagal Tvarkos aprašo 28.1 ir 28.2 papunkčius pradedamas Tarnybos direktoriaus ar jo įgalioto asmens pavedimu atlikti neplaninį teritorinio skyriaus sprendimo dėl negalios patikrinimą.

30. Sprendimų kontrolės skyriaus vedėjas ar įgaliotas asmuo, gavęs Tarnybos direktoriaus ar jo įgalioto asmens pavedimą Tvarkos aprašo 28.1 papunkčio pagrindu, su Tarnybos Informacinių technologijų skyriaus specialistais iš NDNT IS pagal pasirinktą objektą atrenka teritorinių skyrių sprendimus patikrinti ir juos paskelbia NDNT IS skiltyje „Neplaninė kontrolė neatlikta“.

31. Sprendimų kontrolės skyriaus vedėjas ar įgaliotas asmuo, gavęs Tarnybos direktoriaus ar jo įgalioto asmens pavedimą Tvarkos aprašo 28.2 papunkčio pagrindu, su Tarnybos Informacinių technologijų skyriaus specialistais iš NDNT IS pagal šį pavedimą atrenka sprendimą ir paskelbia NDNT IS skiltyje „Neplaninė kontrolė neatlikta“.

32. Sprendimų kontrolės skyriaus specialistai neplaninį patikrinimą turi atlikti per 20 darbo dienų nuo Tarnybos direktoriaus ar jo įgalioto asmens pavedimo dienos. Esant objektyvioms aplinkybėms, neplaninio patikrinimo terminas Tarnybos direktoriaus ar jo įgalioto asmens sprendimu, atsižvelgiant į Sprendimų kontrolės skyriaus vedėjo tarnybinį pranešimą dėl termino pratęsimo, gali būti pratęstas iki bus gauti trūkstami duomenys ar kita informacija, kitais atvejais – ne ilgiau nei 30 darbo dienų.

33. Neplaninio patikrinimo procedūra atliekama Tvarkos aprašo 11–26 ir 28–32 punktuose nustatyta tvarka.

34. Specialistai, atlikę neplaninį patikrinimą, užpildo neplaninio patikrinimo lapą (3 priedas).

35. Sprendimų kontrolės skyrius neplaninio patikrinimo dokumentus, susijusius su neplaniniu patikrinimu, kaupia neplaninio patikrinimo byloje.

 

IV SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

36. Sprendimų kontrolės skyrius, vykdydamas kontrolę, turi teisę kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigas, į tretinio lygio ASPPTĮ ir (ar) nepriklausomus ekspertus ir kitus specialistus, turinčius atitinkamą pasirengimą ir galinčius pateikti išvadas, kitas įstaigas ir institucijas dėl asmens duomenų, susijusių su asmens negalios vertinimu, pateikimo.

37. Jei asmuo atsisako bendradarbiauti ir neteikia kontrolei atlikti reikiamos informacijos ir (ar) neatlieka papildomų sveikatos tyrimų, Tarnyba apie tai informuoja Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybą.

38. Kontrolės metu nustačius teritorinių skyrių priimtų sprendimų neatitikimų teisės aktų reikalavimams, vadovaujantis Tarnybos direktoriaus nustatyta tvarka, atliekami neatitikimų identifikavimo ir valdymo veiksmai.

39. Sprendimų kontrolės skyriaus sprendimas, priimtas atlikus pakartotinį vertinimą pagal kontrolės procedūrą, gali būti skundžiamas Ginčų komisijai prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos per 30 kalendorinių dienų nuo dokumentų įteikimo asmeniui dienos.

40. Už šio Tvarkos aprašo tinkamą taikymą, tobulinimą, keitimus ir peržiūrą atsako Sprendimų kontrolės skyriaus vedėjas.

41. Šis Tvarkos aprašas gali būti keičiamas ar papildomas pasikeitus įstatymams, kitiems teisės aktams ar Tarnybos darbo tvarkos organizavimui.

42. Įgyvendinant Tvarkos aprašo nuostatas, asmens duomenys tvarkomi vadovaujantis 2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB (Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas), Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymų ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių asmens duomenų tvarkymą, nustatytais reikalavimais.

______________

part_10eaaf475dd1456a81f06ed79d9f585d_end


 

Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos teritorinių skyrių priimamų sprendimų periodinės kontrolės tvarkos aprašo

1 priedas

 

NEĮGALUMO IR DARBINGUMO NUSTATYMO TARNYBOS

PRIE SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTERIJOS

SPRENDIMŲ KONTROLĖS SKYRIUS

 

PLANINIO PATIKRINIMO LAPAS

 

20__ m. ____________ ____ d. Nr. KL – _____

Vilnius

 

Asmuo, dėl kurio priimtas tikrinamas sprendimas:_______________________________________ .

                                                                                                (vardas, pavardė, asmens kodas)

Teritorinis skyrius, priėmęs tikrinamą sprendimą: _______ __________________teritorinis skyrius.

Tikrinamo sprendimo priėmimo data: 20___ -___-___.

Tikrinamas sprendimas dėl: □ neįgalumo lygio □ darbingumo lygio □ specialiųjų poreikių ir specialiųjų poreikių lygio.

Kontrolės pradžia: 20___-___-___.

 

Atlikus patikrinimą, nustatyta:

Tikrinimo požymio ypatybės

Taip

Ne

Pastabos

Vertinimo akte pažymėtos visos diagnozės, nurodytos siuntime į Tarnybą

 

 

 

Pagrįstai parinkti bazinio neįgalumo lygio nustatymo kriterijai

 

 

 

Pagrįstai parinkti bazinio funkcionavimo lygmens kriterijai

 

 

 

Pagrįstai nustatytas negalios nustatymo terminas (pradžios ir pabaigos data)

 

 

 

Pagrįstai parinkti asmens veiklos ir gebėjimo dalyvauti klausimyno kriterijai

 

 

 

Pagrįstai parinkti bazinio darbingumo lygio nustatymo kriterijai

 

 

 

Pagrįstai nustatyta darbingumo lygio priežastis (pildoma tikrinant darbingumo lygio nustatymo pagrįstumą)

 

 

 

 

Atlikus patikrinimą, nuspręsta:

 

Iškviesti asmenį į posėdį ar aplankyti jį gyvenamoje vietoje (nurodyti kvietimo ar aplankymo tikslą)

Data

 

Kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą, kitas įstaigas ir institucijas dėl papildomos informacijos (asmens ambulatorinės kortelės kopijos, epikrizių, išrašų iš ligos istorijos, naujų konsultacijų ar kt. duomenų) pateikimo (nurodyti kreipimosi tikslą)

Data

 

Kreiptis į tretinio lygio ASPPTĮ dėl papildomo asmens sveikatos ištyrimo (diagnozių patikslinimo) ir (ar) ekspertus ir kitus specialistus neįgalumo lygio, darbingumo lygio, profesinės reabilitacijos poreikio vertinimo ir specialiųjų poreikių nustatymo klausimais ir teikti asmeniui nurodymą atlikti tyrimą (nurodyti kreipimosi tikslą)

Data

 

Patvirtinti, kad teritorinio skyriaus priimtas sprendimas yra pagrįstas ir teisėtas (nurodyti motyvus)

Data

 

Patvirtinti, kad teritorinio skyriaus priimtame sprendime yra netikslumų, rašymo apsirikimų ar aiškių aritmetinių klaidų, kurios nedaro esminės įtakos sprendimo pagrįstumui ir teisėtumui (nurodyti netikslumus)

Data

 

Patvirtinti, kad teritorinio skyriaus priimtas sprendimas galimai yra nepagrįstas ir atlikti pakartotinį asmens neįgalumo lygio, darbingumo lygio ir (ar) specialiųjų poreikių ir specialiųjų poreikių lygio vertinimą ir nustatymą (nurodyti motyvus)

Data

 

Pastabos:

 

Atskiroji nuomonė:

 

 

Tikrinimą atlikę specialistai:

 

 

 

 

 

(pareigos)

 

(parašas)

 

(vardas, pavardė)

 

 

 

 

 

(pareigos)

 

(parašas)

 

(vardas, pavardė)

 

Pritarta:

 

 

 

 

 

(pareigos)

 

(parašas)

 

(vardas, pavardė)

 

______________

part_0481b208a971423c9902a6f5ec6e7dfd_end


 

Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos teritorinių skyrių priimamų sprendimų periodinės kontrolės tvarkos aprašo

2 priedas

 

(Sutikimo forma)

 

SUTIKIMAS

 

20    –      –

 

 

Aš,............................................................................................ , esu įspėtas (-a) ir sutinku, kad

                                               (vardas, pavardė, gimimo metai)

 

posėdžio metu būtų daromas garso įrašas.

 

 

 

 

 

 

 

(parašas)

 

(vardas, pavardė)

______________

part_e991b9b765d54821bcafdb94bf3ce028_end


 

Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos teritorinių skyrių priimamų sprendimų periodinės kontrolės tvarkos aprašo

3 priedas

 

NEĮGALUMO IR DARBINGUMO NUSTATYMO TARNYBOS

PRIE SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTERIJOS

SPRENDIMŲ KONTROLĖS SKYRIUS

 

NEPLANINIO PATIKRINIMO LAPAS

 

20__m. ____________ ____ d. Nr. KLN-_____

Vilnius

 

Asmuo, dėl kurio priimtas tikrinamas sprendimas: ______________________________________ .

                                                                                              (vardas, pavardė, asmens kodas)

Teritorinis skyrius, priėmęs tikrinamą sprendimą: __________________teritorinis skyrius.

Tikrinamo sprendimo priėmimo data: 20___-___-___.

Tikrinamas sprendimas dėl: □ neįgalumo lygio □ darbingumo lygio □ specialiųjų poreikių ir specialiųjų poreikių lygio □ kita.

Kontrolės pagrindas: _______________________________________________________ .

Kontrolės objektas: ________________________________________________________ .

Kontrolės pradžia: 20 ___-___-___.

 

Atlikus patikrinimą, nuspręsta:

 

Iškviesti asmenį į posėdį ar apžiūrėti jį namuose (ligoninėje, socialinės globos

įstaigoje, kurioje asmuo gyvena nuolat) (nurodyti kvietimo, apžiūros tikslą)

Data

 

Kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą, kitas įstaigas ir institucijas dėl papildomos informacijos (asmens ambulatorinės kortelės kopijos, epikrizės, išrašų iš ligos istorijos, naujų konsultacijų ar kt.) pateikimo (nurodyti kreipimosi tikslą)

Data

 

Kreiptis į tretinio lygio ASPPTĮ dėl papildomo asmens sveikatos ištyrimo (diagnozių patikslinimo) ir (ar) ekspertus ir kitus specialistus neįgalumo lygio, darbingumo lygio, profesinės reabilitacijos poreikio vertinimo ir specialiųjų poreikių nustatymo klausimais ir teikti asmeniui nurodymą atlikti tyrimą (nurodyti kreipimosi tikslą)

Data

 

Patvirtinti, kad teritorinio skyriaus priimtas sprendimas ar jo dalis dėl tikrinamo objekto yra pagrįstas ir teisėtas (nurodyti motyvus)

Data

 

Patvirtinti, kad teritorinio skyriaus priimtame sprendime arba jo dalyje dėl tikrinamo objekto yra netikslumų, rašymo apsirikimų ar aiškių aritmetinių klaidų, kurios nedaro esminės įtakos sprendimo pagrįstumui ir teisėtumui (nurodyti netikslumus)

Data

 

Patvirtinti, kad teritorinio skyriaus priimtas sprendimas ar jo dalis dėl tikrinamo objekto galimai yra nepagrįstas ir atlikti pakartotinį asmens neįgalumo lygio, darbingumo lygio ir (ar) specialiųjų poreikių ir specialiųjų poreikių lygio vertinimą ir nustatymą (nurodyti motyvus)

Data

 

Pastabos:

 

 

Atskiroji nuomonė:

 

Tikrinimą atlikę specialistai:

 

 

 

 

 

(pareigos)

 

(parašas)

 

(vardas, pavardė)

 

 

 

 

 

(pareigos)

 

(parašas)

 

(vardas, pavardė)

 

Pritarta:

 

 

 

 

 

(pareigos)

 

(parašas)

 

(vardas, pavardė)

______________

part_3ec0e0c69d884b4fa5c4ca6dbe334434_end