ŠVENČIONIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS
DIREKTORIUS
ĮSAKYMAS
DĖL ŠVENČIONIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS KOMISIJOS MEDŽIOJAMŲJŲ GYVŪNŲ PADARYTAI ŽALAI APSKAIČIUOTI SUDARYMO
2015 m. spalio 15 d. Nr. A-578
Švenčionys
1. S u d a r a u Švenčionių rajono savivaldybės komisiją medžiojamųjų gyvūnų padarytai žalai apskaičiuoti komisiją:
Komisijos pirmininkė – Rasa Čibirienė, Švenčionių rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vyriausioji specialistė.
Komisijos pirmininko pavaduotojas – Algirdas Jurkevičius, Švenčionių rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vyresnysis specialistas.
Komisijos sekretorius – Jonas Rimošaitis, Švenčionių rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas.
Komisijos nariai:
Vytautas Bunevičius, valstybės įmonės Švenčionėlių miškų urėdija medelyno meistras;
Aleksandras Kirdeika, Švenčionių rajono valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausiasis veterinarijos gydytojas inspektorius;
Kęstutis Panavas, Švenčionių rajono medžiotojų ir žvejų draugijos medžioklės žinovas.
2. T v i r t i n u Švenčionių rajono savivaldybės medžiojamųjų gyvūnų padarytai žalai apskaičiuoti komisijos nuostatus (pridedama).
3. Laikau netekusiu galios Švenčionių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2014 m. vasario 19 d. įsakymą Nr. A-127 „Dėl Švenčionių rajono savivaldybės medžiojamųjų gyvūnų padarytos žalos žemės ūkio pasėliams, ūkiniams gyvūnams ir miškui apskaičiavimo komisijos sudarymo“.
PATVIRTINTA
Švenčionių rajono savivaldybės
administracijos direktoriaus
2015 m. spalio 15 d. įsakymu Nr. A-578
ŠVENČIONIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS komisijos
MEDŽIOJAMŲJŲ GYVŪNŲ PADARYTai žalai apSKAIČIuoti
NUOSTATAI
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Švenčionių rajono savivaldybės komisijos medžiojamųjų gyvūnų padarytai žalai apskaičiuoti nuostatai (toliau – Nuostatai) nustato Švenčionių rajono savivaldybės komisijos medžiojamųjų gyvūnų padarytai žalai apskaičiuoti (toliau – Komisija) funkcijas, teises ir darbo organizavimo tvarką.
2. Komisija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos medžioklės įstatymu, Aplinkos ir Žemės ūkio ministerijų patvirtinta Medžiojamųjų gyvūnų padarytos žalos žemės ūkio pasėliams, ūkiniams gyvūnams ir miškui apskaičiavimo metodika, kitais teisės aktais bei šiais Nuostatais.
3. Komisijos darbas grindžiamas klausimų kolegialiu svarstymu, komisijos narių asmenine atsakomybe ir priimamų sprendimų teisėtumu ir nešališkumu.
4. Žemės, miško ir vandens telkinių sklypų, kuriuose nėra uždrausta medžioti, savininkai, valdytojai ir naudotojai kreipiasi į atitinkamą seniūniją su rašytiniu prašymu dėl žalos įvertinimo ir atlyginimo ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo medžiojamųjų gyvūnų padarytos žalos pastebėjimo, o ūkinių gyvūnų savininkai kreipiasi į atitinkamą seniūniją ar rajono savivaldybės administraciją – ne vėliau kaip kitą darbo dieną nuo plėšriųjų medžiojamųjų gyvūnų (vilkų) padarytos žalos gyvuliams pastebėjimo.
5. Seniūnijos seniūnas, gavęs žemės, miško ir vandens telkinių sklypo savininko, valdytojo ar naudotojo pranešimą apie medžiojamųjų gyvūnų padarytą žalą, tą pačią dieną apie tai praneša medžioklės plotų naudotojui ir per 7 dienas organizuoja žalos įvertinimą, išskyrus atvejus, kai dėl žalos pobūdžio jos dydį įmanoma nustatyti tik praėjus daugiau negu 7 dienoms.
II. KOMISIJOS FUNKCIJOS
6. Komisija:
6.1. nagrinėja žemės, miško sklypų savininkų, valdytojų ir naudotojų rašytinius prašymus dėl medžiojamųjų gyvūnų padarytos žalos žemės ūkio pasėliams ir miškui įvertinimo;
6.2. nagrinėja ūkinių gyvūnų savininkų rašytinius prašymus dėl plėšriųjų medžiojamųjų gyvūnų (vilkų) padarytos žalos gyvuliams įvertinimo;
6.3. nagrinėja vandens telkinių sklypų savininkų, valdytojų ir naudotojų rašytinius prašymus dėl medžiojamųjų gyvūnų padarytos žalos hidrotechnikos įrenginiams įvertinimo;
6.4. įvertina medžiojamųjų gyvūnų padarytą žalą žemės ūkio pasėliams, ūkiniams gyvūnams ir miškui bei apskaičiuoja padarytos žalos dydį;
7. Komisija, įvertindama medžiojamųjų gyvūnų padarytą žalą ir apskaičiuodama nuostolius, vadovaujasi Lietuvos Respublikos aplinkos ministro ir Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2013 m. spalio 1 d. įsakymu Nr. D1-723/3D-669 patvirtinta Medžiojamųjų gyvūnų padarytos žalos žemės ūkio pasėliams, ūkiniams gyvūnams ir miškui apskaičiavimo metodika.
III. KOMISIJOS TEISĖS
IV. KOMISIJOS DARBO ORGANIZAVIMAS
10. Komisijos posėdis turi būti sušauktas ne vėliau kaip per 7 (septynias) dienas nuo atitinkamo žemės, miško ar vandens telkinio savininko, valdytojo ar naudotojo prašymo gavimo seniūnijoje ar Švenčionių rajono savivaldybės administracijoje dienos, išskyrus atvejus, kai dėl žalos pobūdžio jos dydį įmanoma nustatyti tik praėjus daugiau negu 7 kalendorinėms dienoms (šiuo atveju laikotarpį, kada žala yra geriausiai matoma ir ją įmanoma įvertinti pasirenka Komisija).
11. Komisijos pirmininkas arba sekretorius praneša apie sušauktą Komisijos posėdį Komisijos nariams ir medžioklės plotų naudotojų atstovui ne vėliau kaip likus 1 (vienai) darbo dienai iki posėdžio.
12. Komisijos posėdžiai yra teisėti, jei juose dalyvauja ne mažiau kaip pusė Komisijos narių. Komisijos sprendimai priimami atviru balsavimu paprasta balsų dauguma. Balsams pasiskirsčius po lygiai, lemia Komisijos pirmininko balsas.
13. Pagal gautą ūkinių gyvūnų savininko ar žemės, miško, vandens telkinių savininko, valdytojo ar naudotojo prašymą Komisijos nariai vyksta į vietą apžiūrėti ir įvertinti žemės ūkio pasėlių, ūkinių gyvūnų, miško ar hidrotechnikos įrenginių būklę, kad priimti sprendimą, ar žemės ūkio pasėliai, ūkiniai gyvūnai, miškas ar hidrotechnikos įrenginiai nukentėjo ir kokio dydžio padaryta žala.
14. Kai medžiojamųjų gyvūnų žala padaryta žemės ūkio pasėliams, ūkiniams gyvūnams, miškui ar hidrotechnikos įrenginiams, Komisijos nariai apskaičiuoja padarytos žalos dydį ir surašo Aplinkos ir Žemės ūkio ministerijų patvirtintos formos Medžiojamųjų gyvūnų padarytos žalos apžiūros aktą. Aktą pasirašo medžiojamųjų gyvūnų padarytos žalos vertinimo vietoje dalyvavę komisijos nariai ir kiti dalyviai. Aktas surašomas 3 egzemplioriais, po vieną Komisijai, pareiškėjui ir medžioklės plotų naudotojui.
15. Kai medžiojamųjų gyvūnų žala padaryta miškui Komisijos darbe turi dalyvauti miškų urėdijos atstovas, o kai ūkiniams gyvūnams – valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovas.
16. Komisijos posėdžiai protokoluojami. Posėdžio protokolą pasirašo visi posėdyje dalyvavę Komisijos nariai. Protokolo kopija pateikiama pareiškėjui ir medžioklės plotų naudotojui.
18. Komisijos pirmininkas medžiojamųjų gyvūnų padarytos žalos aktus registruoja kompiuterinėje laikmenoje, nurodydamas eilės numerį ir datą, pareiškėjo žemės, miško ar vandens telkinio savininko, valdytojo ar naudotojo duomenis, seniūniją, kurioje medžiojamieji gyvūnai padarė žalą, pažeidimo vietą (žemės, miško ar vandens telkinio sklypo plotą ir adresą), pažeidimo objektą (žemės ūkio pasėliai, ūkiniai gyvūnai, miškas, hidrotechnikos įrenginiai) su trumpu aprašymu, medžioklės plotų naudotoją (medžiotojų klubo, būrelio, draugijos ar kitos organizacijos pavadinimas ir kodas) ir padarytos žalos dydį pinigine išraiška.
V. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
20. Medžioklės plotų naudotojai už laisvėje gyvenančių medžiojamųjų gyvūnų padarytą žalą turi atlyginti Komisijos pranešimuose nurodytiems žemės, miško ir vandens telkinių sklypų savininkams, valdytojams ar naudotojams ne vėliau kaip per vieną mėnesį nuo žalos dydžio apskaičiavimo dienos.