LIETUVOS RESPUBLIKOS ŽEMĖS ŪKIO MINISTRAS
ĮSAKYMAS
DĖL ŽEMĖS ŪKIO MINISTRO 2011 M. GRUODŽIO 27 D. ĮSAKYMO NR. 3D-941 „DĖL ŽEMĖS ŪKIO IR MAISTO PRODUKTŲ MAŽMENINIŲ KAINŲ BEI ŪKINIŲ GYVŪNŲ KAINŲ TYRIMO “ PAKEITIMO
2022 m. lapkričio 30 d. Nr. 3D-738
Vilnius
1. P a k e i č i u Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2011 m. gruodžio 27 d. įsakymą Nr. 3D-941 „Dėl žemės ūkio ir maisto produktų mažmeninių kainų bei ūkinių gyvūnų kainų tyrimo“:
1.1. Pakeičiu nurodytą įsakymą ir jį išdėstau nauja redakcija (Žemės ūkio ir maisto produktų mažmeninių kainų bei ūkinių gyvūnų kainų statistinio tyrimo taisyklės, Žemės ūkio ir maisto produktų mažmeninių kainų statistinio tyrimo prekybos tinklų parduotuvėse metodika, Žemės ūkio ir maisto produktų mažmeninių kainų statistinio tyrimo kaimo vietovių parduotuvėse metodika, Žemės ūkio ir maisto produktų mažmeninių kainų bei ūkinių gyvūnų kainų statistinio tyrimo turgavietėse metodika, Prekybos tinklų parduotuvėse parduodamų žemės ūkio ir maisto produktų kilmės statistinio tyrimo metodika nauja redakcija nedėstomos):
„LIETUVOS RESPUBLIKOS ŽEMĖS ŪKIO MINISTRAS
ĮSAKYMAS
DĖL ŽEMĖS ŪKIO IR MAISTO PRODUKTŲ MAŽMENINIŲ KAINŲ BEI ŪKINIŲ GYVŪNŲ KAINŲ STATISTINIO TYRIMO
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos žemės ūkio, maisto ūkio ir kaimo plėtros įstatymo 10 ir 12 straipsniais, Lietuvos Respublikos oficialiosios statistikos ir valstybės duomenų valdysenos įstatymu ir atsižvelgdamas į Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos informacinės sistemos nuostatus, patvirtintus Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2004 m. balandžio 8 d. įsakymu Nr. 3D-156 „Dėl Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos informacinės sistemos nuostatų patvirtinimo“,
1. Žemės ūkio ir maisto produktų mažmeninių kainų bei ūkinių gyvūnų kainų statistinio tyrimo taisykles;
2. Žemės ūkio ir maisto produktų mažmeninių kainų statistinio tyrimo prekybos tinklų parduotuvėse metodiką;
3. Žemės ūkio ir maisto produktų mažmeninių kainų statistinio tyrimo kaimo vietovių parduotuvėse metodiką;
4. Žemės ūkio ir maisto produktų mažmeninių kainų bei ūkinių gyvūnų kainų statistinio tyrimo turgavietėse metodiką;
1.2. Pakeičiu nurodytu įsakymu patvirtintas Žemės ūkio ir maisto produktų mažmeninių kainų bei ūkinių gyvūnų kainų statistinio tyrimo taisykles:
1.2.1. Pakeičiu 1 punktą ir jį išdėstau taip:
„1. Žemės ūkio ir maisto produktų mažmeninių kainų bei ūkinių gyvūnų kainų statistinio tyrimo taisyklės (toliau – taisyklės) parengtos vadovaujantis Lietuvos Respublikos žemės ūkio, maisto ūkio ir kaimo plėtros įstatymo 10 ir 12 straipsniais, Lietuvos Respublikos oficialiosios statistikos ir valstybės duomenų valdysenos įstatymu ir atsižvelgiant į Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos informacinės sistemos nuostatus, patvirtintus Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2004 m. balandžio 8 d. įsakymu Nr. 3D-156 „Dėl Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos informacinės sistemos nuostatų patvirtinimo“.“
1.2.2. Pakeičiu 4 punktą ir jį išdėstau taip:
„4. Taisyklėse vartojamos sąvokos ir sutrumpinimai:
4.2. Reprezentatyvusis žemės ūkio arba maisto produktas (toliau – reprezentatyvusis produktas) – kainų statistiniam tyrimui atrinktas žemės ūkio arba maisto produktas, kurio vertės arba vartojimo išlaidų jam įsigyti dalis bendrose išlaidose yra didelė, o kainų pokytis – artimas bendrajam produktų kainų pokyčiui. Reprezentatyviuosius produktus atrenka duomenų tvarkytojas ir jų sąrašus suderina su LŽŪMPRIS valdytoju ir Valstybės duomenų agentūra.
4.3. Reprezentatyviųjų maisto produktų krepšelis (toliau – maisto produktų krepšelis) – kainų statistiniam tyrimui atlikti ir statistinei informacijai skelbti atrinktų reprezentatyviųjų maisto produktų sąrašas, kurį sudaro ir su LŽŪMPRIS valdytoju ir Valstybės duomenų agentūra suderina statistinių duomenų tvarkytojas.
4.4. Statistinių duomenų tvarkytojas (toliau – duomenų tvarkytojas) – VĮ Žemės ūkio duomenų centras.
4.5. Tyrėjas – duomenų tvarkytojo darbuotojas, renkantis duomenis apie žemės ūkio ir maisto produktų mažmenines kainas prekybos tinklų parduotuvėse, kaimo vietovių parduotuvėse, turgavietėse, taip pat ūkinių gyvūnų kainas turgavietėse ir atliekantis žemės ūkio ir maisto produktų kilmės statistinį tyrimą.“
1.2.3. Pakeičiu 6.1 papunktį ir jį išdėstau taip:
„6.1. kiekvieną savaitę registruoja įprastinės gamybos, pagal nacionalinę žemės ūkio ir maisto produktų kokybės sistemą pagamintų ir ekologinės gamybos maisto produktų kainas 7 didžiųjų Lietuvos apskričių miestų (Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Marijampolės ir Alytaus) didžiųjų mažmeninės prekybos tinklų (UAB „Maxima LT“, UAB „Rimi Lietuva“, UAB „IKI Lietuva“, UAB „Norfos mažmena“, UAB „Lidl Lietuva“) (toliau – DPT) parduotuvėse, pagal atskiras prekių grupes (be nuolaidų, su nuolaidomis (akcines), DPT privačių prekių ženklų, kitų gamintojų prekių ženklų), vadovaudamasis žemės ūkio ministro įsakymu patvirtinta Žemės ūkio ir maisto produktų mažmeninių kainų statistinio tyrimo prekybos tinklų parduotuvėse metodika;“.
1.2.4. Pakeičiu 7.1.3 papunktį ir jį išdėstau taip:
„7.1.3. pasirinkti produktų rinkos segmentą ir atitinkamus jo elementus: žaliavos supirkimo (vidutinė kaina be PVM), gamintojo (vidutinė kaina be PVM), mažmenininko – DPT (vidutinė kaina su PVM, be nuolaidų, su nuolaidomis (akcinė)), pagal DPT (vadovaujantis Oficialiosios statistikos ir valstybės duomenų valdysenos įstatymo 15 straipsnio 3 dalies 1 punkto reikalavimu), DPT privačių prekių ženklų, kitų gamintojų prekės ženklų, mažmenininko – kaimo vietovės parduotuvės (vidutinė kaina su PVM), mažmenininko – stacionarios turgavietės (vidutinė kaina), mažmenininko – mobilios ūkininkų turgavietės (vidutinė kaina) ir atlikti šių elementų vidutinių kainų ir jų pokyčio analizę pasirinktu tiriamuoju laikotarpiu;“.
1.3. Pakeičiu nurodytu įsakymu patvirtintą Žemės ūkio ir maisto produktų mažmeninių kainų prekybos tinklų parduotuvėse statistinio tyrimo metodiką:
1.3.1. Pakeičiu 3 punktą ir jį išdėstau taip:
„3. Metodikoje vartojamos sąvokos ir sutrumpinimai:
3.3. Reprezentatyvioji prekybos tinklo parduotuvė – kainų tyrimui atrinkta vieno iš didžiųjų mažmeninės prekybos tinklų Lietuvoje (UAB „Maxima LT“, UAB „Rimi Lietuva“, UAB „IKI Lietuva“, UAB „Norfos mažmena“, UAB „Lidl Lietuva“) valdoma parduotuvė, kurioje vyksta savitarnos prekyba plataus asortimento maisto ir ne maisto produktais.
3.4. Reprezentatyviųjų maisto produktų krepšelis (toliau – maisto produktų krepšelis) – kainų tyrimui atlikti ir statistinei informacijai skelbti atrinktų reprezentatyviųjų maisto produktų sąrašas, kurį sudaro ir su LŽŪMPRIS valdytoju ir Valstybės duomenų agentūra suderina statistinių duomenų tvarkytojas.
3.5. Reprezentatyvusis žemės ūkio arba maisto produktas (toliau – reprezentatyvusis produktas) – kainų tyrimui atrinktas žemės ūkio arba maisto produktas, kurio vertės arba vartojimo išlaidų jam įsigyti dalis bendrose vartojimo išlaidose yra didelė, o kainų pokytis – artimas bendram produktų kainų pokyčiui. Reprezentatyviuosius produktus atrenka duomenų tvarkytojas ir jų sąrašus suderina su LŽŪMPRIS valdytoju ir Valstybės duomenų agentūra.
3.6. Statistinių duomenų tvarkytojas (toliau – duomenų tvarkytojas) – VĮ Žemės ūkio duomenų centras.
3.7. Tyrėjas – duomenų tvarkytojo darbuotojas, renkantis statistinius duomenis apie žemės ūkio ir maisto produktų mažmenines kainas prekybos tinklų parduotuvėse.
3.8. Vidutinė mažmeninė žemės ūkio arba maisto produkto kaina prekybos tinklų parduotuvėse (toliau – vidutinė produkto kaina) – vidutinė pasirinkto žemės ūkio arba maisto produkto kainos tam tikru laikotarpiu reikšmė, gaunama skaičiuojant reprezentatyviosiose prekybos tinklų parduotuvėse užregistruotų tų pačių arba panašių žemės ūkio arba maisto produktų vidutinių kainų svertinį vidurkį ir atsižvelgiant į tiriamojo miesto gyventojų skaičiaus lyginamąją dalį nuo bendrojo gyventojų skaičiaus Lietuvoje, kuri yra apskaičiuojama kiekvienų metų pradžioje vadovaujantis Valstybės duomenų agentūros duomenimis einamųjų metų sausio 1 d.“
1.3.2. Pakeičiu 5 punktą ir jį išdėstau taip:
1.3.3. Pakeičiu 9 punktą ir jį išdėstau taip:
1.3.4. Pakeičiu 15 punktą ir jį išdėstau taip:
1.3.5. Pakeičiu 17 punktą ir jį išdėstau taip:
„17. Atrenkant reprezentatyviuosius produktus siekiama, kad šie produktai kuo išsamiau reprezentuotų būtiniausių žemės ūkio ir maisto produktų kategorijas ir būtų galimybė minėtus produktus surasti visose tiriamose prekybos tinklų parduotuvėse. Duomenų tvarkytojas sudaro, derina su LŽŪMPRIS valdytoja ir Valstybės duomenų agentūra ir tvirtina produktų sąrašą su jų aprašymu, bendrą visoms atrinktoms apskritims ir visoms prekybos tinklų parduotuvėms (maisto produktų krepšelis (krepšelio aprašas) yra konfidencialus dokumentas).“
1.3.6. Pakeičiu 21 punktą ir jį išdėstau taip:
„21. Statistinių duomenų šaltinis – tyrimas. Tyrimą atlieka duomenų tvarkytojas, vadovaudamasis Taisyklėmis pagal duomenų tvarkytojo patvirtintą produktų sąrašą, suderintą su LŽŪMPRIS valdytoja ir Valstybės duomenų agentūra. Tyrimo metu tyrėjai registruoja mažmenines kainas Žemės ūkio ir maisto produktų mažmeninių kainų ir ūkinių gyvūnų kainų registravimo žurnale (Taisyklių 1 priedas).“
1.3.7. Pakeičiu 28 punktą ir jį išdėstau taip:
„28. Tyrimo statistinių duomenų kokybė užtikrinama vadovaujantis Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2004 m. balandžio 8 d. įsakymu Nr. 3D-156 „Dėl Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos informacinės sistemos nuostatų patvirtinimo“, duomenų tvarkytojo patvirtintais teisės aktais, reglamentuojančiai statistinių duomenų rinkimą, teikimą, saugą ir Taisyklėmis.“
1.3.8. Pakeičiu 33 punktą ir jį išdėstau taip:
„33. Duomenų tvarkytojas užtikrina tyrėjų registruojamų statistinių duomenų konfidencialumą ir vientisumą, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos teisės aktais, Lietuvos standartu LST ISO/IEC 27001, 2017 m. balandžio 20 d. Komisijos įgyvendinimo reglamentu (ES) Nr. 2017/1185, kuriuo nustatomos Europos Parlamento ir Tarybos reglamentų (ES) Nr. 1307/2013 ir (ES) Nr. 1308/2013 taikymo taisyklės dėl informacijos ir dokumentų teikimo Komisijai ir kuriuo iš dalies keičiami ir panaikinami keli Komisijos reglamentai, ir kitais duomenų tvarkytojo dokumentais, reglamentuojančiais informacijos konfidencialumą ir vientisumą.“
1.3.9. Pakeičiu 34 punktą ir jį išdėstau taip:
„34. Remiantis LŽŪMPRIS DB saugomais tyrimo statistiniais duomenimis, apskaičiuojamos tiriamųjų produktų vidutinės mažmeninės kainos taikant paprasto aritmetinio vidurkio formulę didžiosiose Lietuvos apskrityse bei svertinio aritmetinio vidurkio formulę prekybos tinklų parduotuvėse. Svoriai nustatomi pagal 7 didžiųjų Lietuvos apskričių gyventojų skaičių. Gyventojų skaičius kiekvienų einamųjų metų pradžioje yra peržiūrimas ir atnaujinamas remiantis Valstybės duomenų agentūros duomenimis.“
1.4. Pakeičiu nurodytu įsakymu patvirtintą Žemės ūkio ir maisto produktų mažmeninių kainų kaimo vietovių parduotuvėse statistinio tyrimo metodiką:
1.4.1. Pakeičiu 3.4 papunktį ir jį išdėstau taip:
„3.4. Reprezentatyvusis žemės ūkio arba maisto produktas (toliau – reprezentatyvusis produktas) – kainų tyrimui atrinktas žemės ūkio arba maisto produktas, kurio vertės arba vartojimo išlaidų jam įsigyti dalis bendrose išlaidose yra didelė, o kainų pokytis – artimas bendrajam produktų kainų pokyčiui. Reprezentatyviuosius produktus atrenka statistinių duomenų tvarkytojas ir jų sąrašą suderina su LŽŪMPRIS valdytoju ir Valstybės duomenų agentūra.“
1.4.2. Pakeičiu 3.5 papunktį ir jį išdėstau taip:
1.4.3. Pakeičiu 3.6 papunktį ir jį išdėstau taip:
1.4.4. Pakeičiu 5 punktą ir jį išdėstau taip:
1.4.5. Pakeičiu 7 punktą ir jį išdėstau taip:
„7. Tyrimo vietos vienetų aprėptis – ne mažiau kaip 3 iš žemės ūkio ministro įsakymu patvirtintų Žemės ūkio ir maisto produktų mažmeninių kainų bei ūkinių gyvūnų kainų statistinio tyrimo taisyklių (toliau – Taisyklės) 6 punkte nurodytų apskričių atrinktos mažmeninės kaimo vietovių maisto produktų parduotuvės, išskyrus didžiųjų mažmeninės prekybos tinklų UAB „Maxima LT“, UAB „Rimi Lietuva“, UAB „IKI Lietuva“, UAB „Norfos mažmena“, UAB „Lidl Lietuva“ parduotuves.“
1.4.6. Pakeičiu 9 punktą ir jį išdėstau taip:
1.4.7. Pakeičiu 17 punktą ir jį išdėstau taip:
„17. Atrenkant reprezentatyviuosius produktus siekiama, kad šie produktai kuo išsamiau reprezentuotų būtiniausius žemės ūkio ir maisto produktus, būtų randami visose tiriamose kaimo vietovių parduotuvėse. Duomenų tvarkytojas sudaro, derina su LŽŪMPRIS valdytoju ir Valstybės duomenų agentūra ir tvirtina reprezentatyviųjų žemės ūkio arba maisto produktų, tiriamų kaimo vietovių parduotuvėse, sąrašą (toliau – produktų sąrašas) su jų aprašymu, bendrą visoms apskritims ir visoms kaimo vietovių parduotuvėms.“
1.4.8. Pakeičiu 20 punktą ir jį išdėstau taip:
„20. Statistinių duomenų šaltinis – tyrimas. Tyrimą atlieka duomenų tvarkytojas pagal duomenų tvarkytojo patvirtintą reprezentatyviųjų produktų sąrašą, suderintą su LŽŪMPRIS valdytoju ir Valstybės duomenų agentūra. Tyrimo statistinius duomenis tyrėjai registruoja Žemės ūkio ir maisto produktų mažmeninių kainų ir ūkinių gyvūnų kainų registravimo žurnale (Taisyklių 1 priedas).“
1.4.9. Pakeičiu 26 punktą ir jį išdėstau taip:
„26. Tyrimo statistinių duomenų kokybė užtikrinama vadovaujantis Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2004 m. balandžio 8 d. įsakymu Nr. 3D-156 „Dėl Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos informacinės sistemos nuostatų patvirtinimo“, duomenų tvarkytojo patvirtintais teisės aktais, reglamentuojančiai statistinių duomenų rinkimą, teikimą, saugą ir Taisyklėmis.“
1.4.10. Pakeičiu 32 punktą ir jį išdėstau taip:
„32. Duomenų tvarkytojas užtikrina tyrėjų registruojamų statistinių duomenų konfidencialumą ir vientisumą, vadovaujantis Lietuvos Respublikos teisės aktais, Lietuvos standarto LST ISO/IEC 27001 2017 m. balandžio 20 d. Komisijos įgyvendinimo reglamentu (ES) Nr. 2017/1185, kuriuo nustatomos Europos Parlamento ir Tarybos reglamentų (ES) Nr. 1307/2013 ir (ES) Nr. 1308/2013 taikymo taisyklės dėl informacijos ir dokumentų teikimo Komisijai ir kuriuo iš dalies keičiami ir panaikinami keli Komisijos reglamentai, kitais duomenų tvarkytojo dokumentais, reglamentuojančiais informacijos konfidencialumą ir vientisumą.“
1.5. Pakeičiu nurodytu įsakymu patvirtintą Žemės ūkio ir maisto produktų mažmeninių kainų bei ūkinių gyvūnų kainų turgavietėse statistinio tyrimo metodiką:
1.5.1. Pakeičiu 3.5 papunktį ir jį išdėstau taip:
„3.5. Reprezentatyvusis žemės ūkio arba maisto produktas (toliau – reprezentatyvusis produktas) – kainų tyrimui atrinktas žemės ūkio arba maisto produktas, kurio vertės arba vartojimo išlaidų jam įsigyti dalis bendrose išlaidose yra didelė, o kainų pokytis – artimas bendrajam produktų kainų pokyčiui. Reprezentatyviuosius produktus atrenka duomenų tvarkytojas ir jų sąrašus suderina su LŽŪMPRIS valdytoju ir Valstybės duomenų agentūra.“
1.5.2. Pakeičiu 3.6 papunktį ir jį išdėstau taip:
1.5.3. Pakeičiu 3.7 papunktį ir jį išdėstau taip:
1.5.4. Pakeičiu 5 punktą ir jį išdėstau taip:
1.5.5. Pakeičiu 7 punktą ir jį išdėstau taip:
„7. Tyrimo vietos vienetų aprėptis – ne mažiau kaip po 1 ūkinių gyvūnų, 3 žemės ūkio ir (arba) maisto produktų bei 1 ūkininkų turgavietę (jei yra tyrimo metu veikianti turgavietė), esančias 6 punkte išvardytose apskrityse, kurių užimtumas ir apyvarta pagal Valstybės duomenų agentūros duomenis yra didžiausi.“
1.5.6. Pakeičiu 10 punktą ir jį išdėstau taip:
1.5.7. Pakeičiu 16 punktą ir jį išdėstau taip:
„16. Atrenkant reprezentatyviuosius ūkinius gyvūnus ir žemės ūkio produktus siekiama, kad jie kuo išsamiau reprezentuotų būtiniausius ūkinius gyvūnus bei žemės ūkio ir maisto produktus, būtų randami visose tiriamose turgavietėse. Duomenų tvarkytojas sudaro, derina su LŽŪMPRIS valdytoju ir Valstybės duomenų agentūra ir tvirtina reprezentatyviųjų ūkinių gyvūnų ir žemės ūkio produktų sąrašą (toliau – produktų sąrašas) su jų aprašymu, bendrą visoms apskritims ir visoms turgavietėms.“
1.5.8. Pakeičiu 19 punktą ir jį išdėstau taip:
„19. Statistinių duomenų šaltinis – tyrimas. Duomenų tvarkytojas tyrimą atlieka reprezentatyviosiose žemės ūkio ir maisto produktų turgavietėse ir reprezentatyviosiose ūkinių gyvūnų ir žemės ūkio produktų turgavietėse (toliau – reprezentatyviosios turgavietės) pagal duomenų tvarkytojo patvirtintą reprezentatyviųjų ūkinių gyvūnų ir žemės ūkio produktų su jų aprašymu sąrašą, bendrą visoms apskritims ir visoms turgavietėms, suderintą su LŽŪMPRIS valdytoju ir Valstybės duomenų agentūra. Tyrimo duomenis tyrėjai registruoja Žemės ūkio ir maisto produktų mažmeninių kainų ir ūkinių gyvūnų kainų registravimo žurnale (Taisyklių 1 priedas). Ūkinių gyvūnų ir žemės ūkio ir maisto produktų kainų, kuriomis žemės ūkio veiklos subjektas parduoda ūkinius gyvūnus (auginti), tyrimui gali būti naudojami ir kiti papildomi informacijos šaltiniai, pvz., specializuoti elektroniniai ir spausdintiniai leidiniai, interneto svetainės ir kiti šaltiniai.“
1.5.9. Pakeičiu 22 punktą ir jį išdėstau taip:
1.5.10. Pakeičiu 25 punktą ir jį išdėstau taip:
„25. Tyrimo statistinių duomenų kokybė užtikrinama vadovaujantis Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2004 m. balandžio 8 d. įsakymu Nr. 3D-156 „Dėl Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos informacinės sistemos nuostatų patvirtinimo“, duomenų tvarkytojo patvirtintais teisės aktais, reglamentuojančiai statistinių duomenų rinkimą, teikimą, saugą ir Taisyklėmis.“
1.5.11. Pakeičiu 31 punktą ir jį išdėstau taip:
„31. Duomenų tvarkytojas užtikrina tyrėjų registruojamų statistinių duomenų konfidencialumą ir vientisumą, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos teisės aktais, Lietuvos standartu LST ISO/IEC 27001, 2017 m. balandžio 20 d. Komisijos įgyvendinimo reglamentu (ES) Nr. 2017/1185, kuriuo nustatomos Europos Parlamento ir Tarybos reglamentų (ES) Nr. 1307/2013 ir (ES) Nr. 1308/2013 taikymo taisyklės dėl informacijos ir dokumentų teikimo Komisijai ir kuriuo iš dalies keičiami ir panaikinami keli Komisijos reglamentai, kitais duomenų tvarkytojo dokumentais, reglamentuojančiais informacijos konfidencialumą ir vientisumą.“
1.6. Pakeičiu nurodytu įsakymu patvirtintą Prekybos tinklų parduotuvėse parduodamų žemės ūkio ir maisto produktų kilmės statistinio tyrimo metodiką:
1.6.1. Pakeičiu 3.4 papunktį ir jį išdėstau taip:
„3.4. Reprezentatyvioji prekybos tinklo parduotuvė – kainų tyrimui atrinkta vieno iš didžiųjų mažmeninės prekybos tinklų Lietuvoje (UAB „Maxima LT“, UAB „Rimi Lietuva“, UAB „IKI Lietuva“, UAB „Norfos mažmena“, UAB „Lidl Lietuva“) valdoma parduotuvė, kurioje vyksta savitarnos prekyba plataus asortimento maisto ir ne maisto produktais.“
1.6.2. Pakeičiu 3.6 papunktį ir jį išdėstau taip:
1.6.3. Pakeičiu 3.7 papunktį ir jį išdėstau taip:
1.6.4. Pakeičiu 4 punktą ir jį išdėstau taip:
„4. Tyrimą reglamentuoja šie teisės aktai:
4.2. Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos informacinės sistemos nuostatai, patvirtinti Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2004 m. balandžio 8 d. įsakymu Nr. 3D-156 „Dėl Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos informacinės sistemos nuostatų patvirtinimo“;
4.3. Lietuvos Respublikos ūkio subjektų, perkančių–parduodančių žalią pieną ir prekiaujančių pieno gaminiais, nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo 4 straipsnis;
4.4. 2011 m. spalio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) Nr. 1169/2011 dėl informacijos apie maistą teikimo vartotojams, kuriuo iš dalies keičiami Europos Parlamento ir Tarybos reglamentai (EB) Nr. 1924/2006 ir (EB) Nr. 1925/2006 bei kuriuo panaikinami Komisijos direktyva 87/250/EEB, Tarybos direktyva 90/496/EEB, Komisijos direktyva 1999/10/EB, Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2000/13/EB, Komisijos direktyvos 2002/67/EB ir 2008/5/EB bei Komisijos reglamentas (EB) Nr. 608/2004 , su paskutiniais pakeitimais, padarytais 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (ES) Nr. 2015/2283, 9 ir 26 straipsniai, nustatantys bendruosius maisto produktų ženklinimo reikalavimus;
4.5. 2000 m. liepos 17 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (EB) Nr. 1760/2000, nustatantis galvijų identifikavimo bei registravimo sistemą, reglamentuojantis jautienos bei jos produktų ženklinimą ir panaikinantis Tarybos reglamentą (EB) Nr. 820/97, su paskutiniais pakeitimais, padarytais 2016 m. kovo 9 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (ES) Nr. 2016/429;
4.6. 2013 m. gruodžio 13 d. Komisijos įgyvendinimo reglamentas (ES) Nr. 1337/2013, kuriuo nustatomos Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) Nr. 1169/2011 taikymo taisyklės, susijusios su šviežios, atšaldytos ir užšaldytos kiaulienos, avienos, ožkienos ir paukštienos kilmės šalies arba kilmės vietos nuorodomis;
1.6.5. Pakeičiu 5.1 papunktį ir jį išdėstau taip:
1.6.6. Pakeičiu 7 punktą ir jį išdėstau taip:
1.6.7. Pakeičiu 17 punktą ir jį išdėstau taip:
„17. Statistinių duomenų rinkimą ir tvarkymą duomenų tvarkytojas organizuoja pagal duomenų tvarkytojo patvirtintą reprezentatyviųjų produktų grupių sąrašą (toliau – produktų grupių sąrašas), suderintą su LŽŪMPRIS valdytoju ir Valstybės duomenų agentūra. Tyrimo duomenis tyrėjai registruoja prekybos tinklų parduotuvėse parduodamų žemės ūkio ir maisto produktų kilmės tyrimo ataskaitoje (Taisyklių 2 priedas).“
1.6.8. Pakeičiu 21 punktą ir jį išdėstau taip:
„21. Tyrimo statistinių duomenų kokybė užtikrinama vadovaujantis Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2004 m. balandžio 8 d. įsakymu Nr. 3D-156 „Dėl Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos informacinės sistemos nuostatų patvirtinimo“, duomenų tvarkytojo patvirtintais teisės aktais, reglamentuojančiai statistinių duomenų rinkimą, teikimą, saugą ir Taisyklėmis.“
1.6.9. Pakeičiu 25 punktą ir jį išdėstau taip:
„25. Duomenų tvarkytojas užtikrina duomenų teikėjų teikiamų statistinių duomenų konfidencialumą ir vientisumą, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos teisės aktais, Lietuvos standartu LST ISO/IEC 27001, 2017 m. balandžio 20 d. Komisijos įgyvendinimo reglamentu (ES) Nr. 2017/1185, kuriuo nustatomos Europos Parlamento ir Tarybos reglamentų (ES) Nr. 1307/2013 ir (ES) Nr. 1308/2013 taikymo taisyklės dėl informacijos ir dokumentų teikimo Komisijai ir kuriuo iš dalies keičiami ir panaikinami keli Komisijos reglamentai, kitais duomenų tvarkytojo dokumentais, reglamentuojančiais informacijos konfidencialumą ir vientisumą.“
2. N u s t a t a u, kad:
2.1. šio įsakymo 1.1, 1.2.1, 1.2.4, 1.3.2–1.3.6, 1.3.9, 1.4.1, 1.4.4, 1.4.6–1.4.8, 1.5.1, 1.5.4–1.5.9, 1.6.5, 1.6.7 papunkčiai įsigalioja 2023 m. sausio 1 d.;