ŠIAULIŲ MIESTO SAVIVALDYBĖS TARYBA
SPRENDIMAS
DĖL AUKŠTOS PROFESINĖS KVALIFIKACIJOS SPECIALISTŲ PRITRAUKIMO (SKATINIMO) DIRBTI ŠIAULIŲ MIESTO SAVIVALDYBĖS TERITORIJOJE VEIKIANČIOSE ĮMONĖSE FINANSINĖS PARAMOS SKYRIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO
2020 m. rugsėjo 3 d. Nr. T-318
Šiauliai
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 6 straipsnio 16 punktu, 22 punktu, 38 punktu, įgyvendindama Šiaulių miesto savivaldybės tarybos 2017 m. liepos 4 d. sprendimą Nr. T-280 „Dėl Šiaulių miesto ekonominės plėtros ir investicijų pritraukimo strategijos patvirtinimo ir įgaliojimų suteikimo“, Šiaulių miesto savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:
Patvirtinti Aukštos profesinės kvalifikacijos specialistų pritraukimo (skatinimo) dirbti Šiaulių miesto savivaldybės teritorijoje veikiančiose įmonėse finansinės paramos skyrimo tvarkos aprašą (pridedama).
PATVIRTINTA
Šiaulių miesto savivaldybės tarybos
2020 m. rugsėjo 3 d. sprendimu Nr. T-318
AUKŠTOS PROFESINĖS KVALIFIKACIJOS SPECIALISTŲ PRITRAUKIMO (SKATINIMO) DIRBTI ŠIAULIŲ MIESTO SAVIVALDYBĖS TERITORIJOJE VEIKIANČIOSE ĮMONĖSE FINANSINĖS PARAMOS SKYRIMO TVARKOS APRAŠAS
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Aukštos profesinės kvalifikacijos specialistų pritraukimo (skatinimo) dirbti Šiaulių miesto savivaldybės teritorijoje veikiančiose įmonėse finansinės paramos skyrimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) reglamentuoja finansinės paramos skyrimo reikalavimus, subjektus, kuriems gali būti skiriama finansinė parama, atsakomybę už tinkamą finansinės paramos panaudojimą.
2. Finansinės paramos skyrimo tikslas – pritraukti ir paskatinti trūkstamų specialybių aukštos profesinės kvalifikacijos specialistus dirbti Šiaulių miesto savivaldybės teritorijoje veikiančiose įmonėse (toliau – įmonė).
3. Apraše vartojamos sąvokos:
3.1. aukštos profesinės kvalifikacijos specialistas (toliau – specialistas):
3.1.1. specialistas, įgijęs profesinio bakalauro arba bakalauro ar magistro aukštojo mokslo diplomą aukštosiose mokyklose ir (arba) turintis ne mažiau kaip penkerių metų profesinę patirtį, kuri yra būtina profesijai ar sektoriui, nurodytam darbo sutartyje;
3.2. bendroji nereikšminga (de minimis) pagalba (toliau – de minimis pagalba) – bendruoju subsidijos ekvivalentu išreiškiama nereikšminga (de minimis) pagalba, ne didesnė kaip 200 000,00 Eur vienam ūkio subjektui per trejus finansinius metus, kaip apibrėžta 2013 m. gruodžio 18 d. Komisijos reglamente (ES) Nr. 1407/2013 dėl Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 107 ir 108 straipsnių taikymo de minimis pagalbai (OL 2013 L 352, p.1) (toliau – Reglamentas (ES) Nr. 1407/2013). Visa parama, kuri yra teikiama pagal Aprašą, yra prilyginama de minimis pagalbai;
3.3. finansinė parama – iki 3 600 eurų išmoka, skirta specialistui būsto nuomos Šiaulių mieste ar Šiaulių rajone išlaidoms padengti;
3.4. įmonė – Šiaulių miesto savivaldybės teritorijoje veikianti įmonė ar įstaiga, kuriai reikalingas aukštos profesinės kvalifikacijos specialistas ir kuri pasirašo sutartį, nurodytą Aprašo 3.6 papunktyje;
3.5. komisija – Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta Finansinės paramos teikimo aukštos kvalifikacijos specialistams komisija (toliau – Komisija);
3.6. trišalė sutartis (toliau – Sutartis) – Sutartis, sudaryta tarp Šiaulių miesto savivaldybės administracijos (toliau – Savivaldybės administracija), specialisto ir įmonės;
3.7. trūkstamų profesijų sąrašas – sąrašas, patvirtintas Komisijos protokoliniu sprendimu, vadovaujantis Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministro 2019 m. rugpjūčio 30 d. įsakymu Nr. 4-491 „Dėl Profesijų, kurioms būtina aukšta profesinė kvalifikacija ir kurių darbuotojų trūksta Lietuvos Respublikoje, sąrašo patvirtinimo“ su visais vėlesniais jo pakeitimais, ir suderintas su Užimtumo tarnybos prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Šiaulių skyriumi, atnaujinamas ne rečiau kaip kartą per metus.
II SKYRIUS
SKATINIMO PRIEMONĖ IR JOS TAIKYMO TVARKA
5. Aprašo 3.3 papunktyje numatyta finansinė skatinimo priemonė gali būti skiriama specialistui 2 (dvejų) metų būsto nuomos išlaidoms padengti.
6. Finansine parama specialistas gali pasinaudoti tik įsipareigodamas dirbti įmonėje ne trumpiau kaip dvejus metus nuo darbo sutarties su įmone pasirašymo dienos (nėštumo ir gimdymo atostogų, atostogų vaikui prižiūrėti ir privalomos pradinės karo tarnybos laikotarpis neįskaičiuojamas).
III SKYRIUS
DOKUMENTŲ PATEIKIMO IR FINANSAVIMO TVARKA
9. Prašymą su visais jo priedais (1 priedas) dėl Aprašo 3.3 papunktyje nurodytos finansinės paramos skyrimo specialistas turi pateikti Savivaldybės administracijos direktoriui.
10. Prašymas gali būti pateiktas paštu, elektroniniu būdu, kai valstybės elektroninės valdžios sistemoje teikiama elektroninė paslauga, arba Savivaldybės administracijos priimamajame, Vasario 16-osios g. 62, Šiauliuose.
11. Specialisto prašymą nagrinėja ir sprendimą dėl finansinės paramos skyrimo ar neskyrimo priima Komisija protokoliniu sprendimu. Komisija turi teisę paprašyti specialisto pateikti kitus papildomus dokumentus, reikalingus jo prašymui išnagrinėti.
12. Komisija savo darbe vadovaujasi Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu patvirtintais Komisijos veiklos nuostatais ir Aprašu.
13. Savivaldybės administracijos Strateginės plėtros ir ekonomikos departamento Ekonomikos ir investicijų skyrius (toliau – Ekonomikos ir investicijų skyrius) rengia Sutarties, kurios forma tvirtinama Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu, projektą.
14. Apie priimtą sprendimą dėl finansinės paramos skyrimo ar neskyrimo specialistas informuojamas ne vėliau kaip per 5 (penkias) darbo dienas nuo sprendimo priėmimo dienos, elektroniniu būdu ar registruotu paštu prašyme nurodytu adresu išsiunčiant pranešimą.
15. Savivaldybės administracija ne vėliau kaip per 30 (trisdešimt) darbo dienų nuo Komisijos priimto sprendimo, kuriuo nuspręsta skirti finansinę paramą, su specialistu ir įmone pasirašo Sutartį dėl finansinės paramos skyrimo.
16. Sutartimi Savivaldybės administracija įsipareigoja skirti specialistui Aprašo 3.3 papunktyje numatytą finansinę paramą, t. y. iki 3 600 Eur, bet ne daugiau, nei numatyta 1 priede nurodytoje būsto nuomos sutartyje. Įmonė įsipareigoja suteikti specialistui darbo vietą. Specialistas įsipareigoja dirbti įmonėje Sutartyje nustatytą laiką, bet ne trumpiau kaip 2 (dvejus) metus.
17. Finansinė parama specialistui pervedama avansiniais mokėjimais, ne didesniais nei 900 Eur, kas 6 (šešis) mėnesius. Pirminis avansas išmokamas per 20 (dvidešimt) kalendorinių dienų po Sutarties pasirašymo dienos Sutartyje numatytomis sąlygomis. Vėlesni avansiniai mokėjimai išmokami, kai specialistas Ekonomikos ir investicijų skyriui pateikia Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu patvirtintą nustatytos formos ataskaitą apie pirminiu avansu gautos sumos tikslinį panaudojimą, nuomos apmokėjimą pagrindžiančius dokumentus ir Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu patvirtintą nustatytos formos prašymą.
IV SKYRIUS
ATSAKOMYBĖ
20. Specialistas, nutraukęs darbo sutartį per pirmuosius metus po Sutarties pasirašymo dienos, ne vėliau kaip per 10 dienų nuo darbo sutarties nutraukimo dienos privalo ne ginčo tvarka grąžinti iki darbo sutarties nutraukimo dienos gautas finansinės paramos lėšas į savivaldybės biudžetą. Specialistas, nutraukęs darbo sutartį praėjus daugiau nei vieneriems metams nuo Sutarties pasirašymo dienos, ne vėliau kaip per 10 dienų nuo darbo sutarties nutraukimo dienos privalo ne ginčo tvarka grąžinti už neišdirbtą laiką avansu išmokėtas lėšas.
21. Panaudotos ne pagal paskirtį arba pagal Aprašo 20 punktą negrąžintos išmokėtos finansinės paramos lėšos iš specialisto išieškomos teisės aktų nustatyta tvarka.
V SKYRIUS
DE MINIMIS PAGALBA
24. Pagal Reglamentą (ES) Nr. 1407/2013 maksimali de minimis pagalbos suma vienam ūkio subjektui per trejų mokestinių metų laikotarpį (per einamuosius ir dvejus ankstesnius mokestinius metus) gali siekti ne daugiau kaip 200 000,00 Eur, o įmonėms, vykdančioms krovinių vežimo keliais veiklą, – ne daugiau kaip 100 000,00 Eur. Maksimali teiktinos pagalbos suma gali būti skiriama vienam ūkio subjektui, kurį gali sudaryti ir keli ūkio subjektai. Jei dvi įmonės susijungia arba viena įgyja kitą, atsižvelgiama į ankstesnę de minimis pagalbą, suteiktą bet kuriai iš susijungiančių įmonių.
25. Kriterijai, kuriais remiantis yra nustatoma, ar ūkio subjektui teikiama parama gali būti laikoma valstybės pagalba:
25.2. teikiama parama palaiko tam tikrus ūkio subjektus arba tam tikrų prekių gamybą ir suteikia išskirtinę ekonominę naudą;
26. 2013 m. gruodžio 18 d. Komisijos reglamentas (ES) Nr. 1407/2013 netaikomas:
26.3. pagalbai įmonėms, veikiančioms žemės ūkio produktų perdirbimo ir prekybos sektoriuje, kai pagalbos dydis nustatomas pagal pirminių gamintojų įsigytų arba atitinkamų įmonių rinkai pateiktų produktų kainą arba kiekį;
26.4. pagalbai įmonėms, veikiančioms žemės ūkio produktų perdirbimo ir prekybos sektoriuje, kai pagalba priklauso nuo to, ar bus iš dalies arba visa perduota pirminiams gamintojams;
26.5. pagalbai su eksportu susijusiai veiklai (išskyrus dalyvavimą prekybos mugėse) trečiosiose šalyse arba valstybėse narėse;
VI SKYRIUS
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
27. Tai, kas nereglamentuota Apraše, sprendžiama taip, kaip numatyta Europos Sąjungos ir Lietuvos Respublikos teisės aktuose ar Savivaldybės tarybos priimtuose sprendimuose.
28. Aprašą tvirtina, keičia, papildo ar pripažįsta netekusiu galios Šiaulių miesto savivaldybės taryba.
29. Komisijos sprendimai dėl finansinės paramos skyrimo ar neskyrimo gali būti skundžiami Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.