HERBASmazas

JURBARKO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL TĖVŲ GLOBOS NETEKUSIŲ VAIKŲ SOCIALINĖS GLOBOS (RŪPYBOS) ŠEIMOJE ORGANIZAVIMO IR IŠMOKŲ UŽ VAIKŲ SOCIALINĘ GLOBĄ (RŪPYBĄ) ŠEIMOJE MOKĖJIMO JURBARKO RAJONO SAVIVALDYBĖJE TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2017 m. kovo 30 d. Nr. T2-48

Jurbarkas

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio 2 dalies 38 punktu, Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymo 13 straipsnio 2 dalimi, Perėjimo nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų neįgaliesiems ir likusiems be tėvų globos vaikams 2014–2020 metų veiksmų planu, patvirtintu Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2014 m. vasario 14 d. įsakymu Nr. A1-83 „Dėl Perėjimo nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų neįgaliesiems ir likusiems be tėvų globos vaikams 2014–2020 metų veiksmų plano patvirtinimo“, Jurbarko rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:

1. Patvirtinti Tėvų globos netekusių vaikų socialinės globos (rūpybos) šeimoje organizavimo ir išmokų už vaikų socialinę globą (rūpybą) šeimoje mokėjimo Jurbarko rajono savivaldybėje tvarkos aprašą (pridedama).

2. Nustatyti, kad šis sprendimas įsigalioja nuo 2017 m. balandžio 1 d.

3. Paskelbti šį sprendimą Teisės aktų registre ir Jurbarko rajono savivaldybės interneto svetainėje.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                  Skirmantas Mockevičius

 


 

PATVIRTINTA

Jurbarko rajono savivaldybės tarybos

2017 m. kovo 30 d. sprendimu Nr. T2-48

 

TĖVŲ GLOBOS NETEKUSIŲ VAIKŲ SOCIALINĖS GLOBOS (RŪPYBOS) ŠEIMOJE ORGANIZAVIMO IR IŠMOKŲ UŽ VAIKŲ SOCIALINĘ GLOBĄ (RŪPYBĄ) ŠEIMOJE MOKĖJIMO JURBARKO RAJONO SAVIVALDYBĖJE TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1.  Tėvų globos netekusių vaikų socialinės globos (rūpybos) šeimoje (toliau – socialinė globa) organizavimo ir išmokų už vaikų socialinę globą mokėjimo Jurbarko rajono savivaldybėje (toliau – Savivaldybėje) tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato tėvų globos netekusių vaikų socialinės globos šeimoje organizavimo principus, išmokų už vaikų socialinę globą skyrimą bei naudojimą, socialinių globėjų (rūpintojų) (toliau – socialinių globėjų) pareigas ir atsakomybę.

2Aprašas parengtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos civiliniu kodeksu, Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymu, Vaiko globos organizavimo nuostatais, patvirtintais Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. kovo 27 d. nutarimu Nr. 405 „Dėl Vaiko globos organizavimo nuostatų patvirtinimo“, Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2002 m. balandžio 18 d. įsakymu Nr. 56 „Dėl Vaiko laikinosios globos (rūpybos) nuostatų patvirtinimo“, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus 2011 m. birželio 22 d. įsakymu Nr. BV-16 „Dėl Globėjų (rūpintojų) ir įtėvių paieškos, rengimo atrankos, konsultavimo ir pagalbos jiems paslaugų teikimo rekomendacijų patvirtinimo“ ir kitais Lietuvos Respublikos teisės aktais.

3Šiame Apraše vartojamos sąvokos:

Vaikus globojanti (rūpinanti) šeima sutuoktiniai (ar vienas gyvenantis vyresnis kaip 21 metų asmuo), įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka prižiūrintys ar globojantys (besirūpinantys) nesusietus giminystės ryšiais likusius be tėvų globos vaikus, socialinės rizikos vaikus, vaikus su negalia, išskyrus, kai globa (rūpyba) nustatoma tėvų prašymu.

Socialinė globa šeimoje – šio Aprašo nustatyta tvarka organizuojama tėvų globos netekusių vaikų socialinė globa (rūpyba) šeimoje vykdant individualią veiklą.

Globėjas (rūpintojas) – įstatymų nustatyta tvarka paskirtas vaiko globėjas (rūpintojas), kuris tėvų globos netekusiems vaikams globą šeimoje organizuoja vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos civiliniu kodeksu, Lietuvos Respublikos įstatymais, kitais teisės aktais, reglamentuojančiais globos teikimą.

Socialinis globėjas (rūpintojas) (toliau – socialinis globėjas) – fizinis asmuo, atitinkantis visus Civiliniame kodekse globėjui (rūpintojui) taikomus reikalavimus ir išklausęs globėjų ir įtėvių mokymus, skirtus globėjams, teisės aktų nustatyta tvarka paskirtas tėvų globos netekusio vaiko, su kuriuo nėra susietas giminystės ryšys, globėjas (rūpintojas), kuris vaikui socialinę globą savo šeimoje organizuoja vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos civiliniu kodeksu, Lietuvos Respublikos įstatymais, kitais teisės aktais, reglamentuojančiais socialinės globos teikimą šeimoje ir individualios veiklos vykdymą.

Išmoka už socialinę  globą (rūpybą) šeimoje – tai mėnesinė piniginė išmoka globėjui, kurio deklaruota ir faktinė gyvenamoji vieta kartu su globotiniais yra Jurbarko rajono savivaldybėje.

Vienkartinė išmoka už socialinę globą (rūpybą) šeimoje – tai vienkartinė piniginė išmoka socialiniam globėjui, kuri mokama vaiko globos šeimoje teikimo pradžioje globojamo vaiko būtiniausiems poreikiams tenkinti.

Kitos šiame Apraše vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse ir Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatyme apibrėžtas sąvokas.

 

 

 

II SKYRIUS

SOCIALINĖS GLOBOS STEIGIMAS ŠEIMOJE

 

4Socialinė globa šeimoje organizuojama siekiant užtikrinti šeimos globojamų (rūpinamų) vaikų teisių ir įstatymų ginamų interesų įgyvendinimą ir apsaugą, suteikiant šiems vaikams tokias gyvenimo sąlygas, kokių reikia jų fizinei, protinei, dvasinei, dorovinei bei socialinei raidai, ir tokią šeimos aplinką, kokios reikia jų gerovei, kad tinkamai pasirengtų savarankiškai gyventi šeimoje ir visuomenėje.

5Socialinė globa šeimoje organizuojama bet kuriuo paros metu, kai šeima pradeda globoti (rūpintis) laikinai be tėvų globos likusius vaikus nuo gimimo iki 18 metų. Vaikų skaičius socialinio globėjo šeimoje su globojamais vaikais – ne daugiau kaip penki vaikai. Bendras vaikų skaičius gali būti didesnis, negu nurodyta, tais atvejais, kai broliai ir seserys neišskiriami, arba mažesnis, jeigu globojamas vaikas su negalia, esant VTAS siūlymui. Socialinė globa šeimoje organizuojama ne ilgiau kaip 12 mėnesių.

6.  Socialinis globėjas privalo:

6.1. atitikti Civiliniame kodekse vaiko fiziniam globėjui taikomus reikalavimus;

6.2. socialinę globą šeimoje įteisinti kaip individualią veiklą, kaip tai reglamentuota Lietuvos Respublikos įstatymuose ir kituose teisės aktuose, ir vykdyti visas su šia veikla susijusias pareigas ir mokestines prievoles.

7.  Fizinis asmuo, siekdamas tapti globėju (rūpintoju):

7.1. kreipiasi į Jurbarko savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyrių (toliau – VTAS) ir pateikia žemiau nurodytus dokumentus:

7.1.1.               rašytinį prašymą, kuriame nurodo savo vardą, pavardę, gimimo datą, gyvenamąją vietą, darbovietę, šeiminę ir materialinę padėtį, išlaikomų asmenų skaičių, šeimos sudėtį, socialinės globos (rūpybos) motyvus;

7.1.2.   asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ar jo kopiją;

7.1.3.   Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro nustatytos formos sveikatos pažymėjimą, kuris patvirtintų, kad fizinis asmuo neserga ligomis, kurių sąrašą teisės aktų nustatyta tvarka tvirtina Lietuvos Respublikos Vyriausybės įgaliota institucija;

7.1.4.   kartu gyvenančių, vyresnių kaip 16 metų, asmenų rašytinius sutikimus dėl to, kad fizinis asmuo taptų socialiniu globėju;

7.2. dalyvauja įžanginiuose globėjų (rūpintojų) ir įtėvių rengimo mokymuose (toliau – GIMK), gauna pažymėjimą ir teigiamą išvadą dėl pasirengimo globoti (rūpintis) vaikais.

8VTAS:

8.1. surenka duomenis apie asmens ir kartu gyvenančių asmenų teistumą ir padarytus administracinius teisės pažeidimus, patikrina šeimos gyvenimo sąlygas;

8.2. priima sprendimą dėl pradinio teigiamo asmens įvertinimo, persiunčia duomenis apie asmenį atestuotiems socialiniams darbuotojams – dėl globėjų / įtėvių mokymo organizavimo;

8.3. teikia išvadą Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriui (toliau – Skyrius) dėl fizinio asmens tinkamumo būti globėju (rūpintoju).

9Fizinis asmuo dėl socialinio globėjo statuso suteikimo kreipiasi Skyrių ir pateikia:

9.1. prašymą dėl socialinio globėjo statuso suteikimo;

9.2. asmens dokumentą;

9.3. individualios veiklos pažymą.

10.       Skyrius:

10.1.    surinktą informaciją teikia svarstyti Jurbarko savivaldybės socialinių paslaugų teikimo komisijai (toliau – Komisija);

10.2.    parengia Jurbarko savivaldybės administracijos (toliau – Savivaldybės administracija) direktoriaus įsakymo projektą dėl socialinio globėjo (rūpintojo) statuso suteikimo ir teikia jį pasirašyti.

11.       Vaiko socialiniu globėju asmuo paskiriamas Jurbarko rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu.

12Dėl socialinės globos šeimoje vaikui skyrimo šeimos gyvenamosios vietos seniūnijos socialinis darbuotojas darbui su socialinės rizikos šeimomis kreipiasi į Skyrių ir pateikia:

12.1.    prašymą-paraišką socialinėms paslaugoms forma SP-8;

12.2.    socialinių paslaugų poreikio vertinimą;

12.3.    socialinės rizikos vaiko socialinės globos poreikio vertinimą (forma patvirtinta Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymu).

13.  Skyriaus atsakingas specialistas prašymą-paraišką teikia svarstyti Socialinių paslaugų skyrimo komisijai.

14.  Sprendimas dėl socialinių paslaugų asmeniui (šeimai) skyrimo (forma SP-9) priimamas ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo prašymo pateikimo Socialinės paramos skyriuje dienos. Paslauga skiriama nuo vaiko apgyvendinimo socialinio globėjo šeimoje dienos. Socialinis globėjas apie priimtą sprendimą informuojamas raštu.

15.  Priėmus sprendimą Savivaldybės administracijos direktorius, socialinių paslaugų įstaiga, kurioje dirba atestuotas socialinis darbuotojas, (toliau – Įstaiga) ir socialinis globėjas pasirašo Tėvų globos netekusio vaiko laikinosios (trumpalaikės) socialinės globos (rūpybos) socialinio globėjo (rūpintojo) šeimoje teikimo sutartį (toliau – Sutartis).

16.  Dėl socialinės globos paslaugos vaikui socialinio globėjo (rūpintojo) šeimoje pratęsimo į Socialinės paramos skyrių kreipiasi seniūnijos socialinis darbuotojas darbui su socialinės rizikos šeimomis.

17.  Dėl socialinės globos paslaugos vaikui socialinio globėjo (rūpintojo) šeimoje nutraukimo į Socialinės paramos skyrių kreipiasi seniūnijos socialinis darbuotojas darbui su socialinės rizikos šeimomis arba socialinis globėjas, pateikdamas motyvuotą prašymą ir nurodydamas konkrečias priežastis.

 

III SKYRIUS

SOCIALINIO GLOBĖJO TEISĖS, PAREIGOS IR ATSAKOMYBĖ

 

18.  Socialinio globėjo teisės:

18.1gauti iš valstybės, savivaldybės ir kitų asmenų finansinę ir materialinę pagalbą socialinei globai užtikrinti;

18.2.  gauti teisės aktų nustatyta tvarka finansavimą už vaiko poreikius atitinkančios socialinės globos teikimą;

18.3gauti teisės aktų nustatyta tvarka iš valstybės ir savivaldybės institucijų ir įstaigų dokumentus ir informaciją, tiesiogiai susijusią su šeimoje globojamais vaikais;

18.4.  neatlygintinai gauti iš valstybės ir savivaldybės vaiko teisių apsaugos institucijų metodinę pagalbą vaiko globos, o iš Įstaigos – socialinės globos klausimais;

18.5.  gauti atokvėpio paslaugas globojamą vaiką paimant ir apgyvendinant VTAS sprendimu:

18.5.1. kito socialinio globėjo šeimoje;

18.5.2. nuolatinio globėjo šeimoje;

18.5.3. institucijoje;

18.6.  gauti bendrąsias socialines paslaugas teisės aktų nustatyta tvarka;

18.7teikti prašymą nutraukti socialinę globą vaikui jo šeimoje, kai:

18.7.1. socialiniam globėjui ar jo šeimai kyla reali grėsmė dėl vaiko/vaiko šeimos narių elgesio, kai:

18.7.1.1.   naudojamas fizinis ar psichologinis smurtas;

18.7.1.2.   elgiamasi neadekvačiai;

18.7.1.3.   kitais nenumatytais atvejais;

18.7.2. socialinis globėjas dėl pateisinamų priežasčių nebegali teikti vaikui laikinosios (trumpalaikės) globos;

18.8.  gauti 4 savaičių trukmės kasmetines atokvėpio atostogas, praėjus 11 mėnesių po Sutarties pasirašymo. Atostogų laiką ir trukmę (atostogų dalis) socialinis globėjas pasirenka savo nuožiūra. Apie pasirinktą atostogų laiką ir trukmę privalo VTAS informuoti raštu ne vėliau kaip likus 4 savaitėms iki atostogų pradžios, jeigu tuo metu šeimoje nėra laikinai globojamo vaiko/vaikų arba jeigu vaiko/vaikų globos pabaiga sutampa su atokvėpio atostogų pradžia.

19.  Socialinio globėjo pareigos:

19.1.  pradėti teikti vaiko socialinę globą šeimoje savo namuose bet kuriuo metu ir bet kuriuo paros laiku;

19.2įstatymų nustatyta tvarka rūpintis, auklėti, atstovauti šeimoje globojamiems vaikams ir ginti jų teises ir įstatymų saugomus interesus;

19.3.  užtikrinti šeimoje vaikų globos tinkamą įgyvendinimą, atitinkančią teisės aktų nustatytus reikalavimus;

19.4.  teisės aktų nustatyta tvarka tinkamai administruoti šeimoje globojamų (rūpinamų) vaikų turtą ir pajamas, siekti gauti tėvų priteistą išlaikymą;

19.5.  sudaryti sąlygas vaikui bendrauti su biologiniais tėvais ir kitais artimais giminaičiais VTAS nurodytoje vietoje, jeigu tai nekenkia vaiko interesams. Susitikimai turi būti planuojami iš anksto  ir suderinti su socialinio globėjo šeima;

19.6.  bendrauti su šeimoje globojamų vaikų tėvais ar artimaisiais giminaičiais;

19.7.  supažindinti šeimoje globojamus vaikus su jų teisėmis ir pareigomis, informuoti juos apie nuosavybės teise priklausantį turtą ir teikti vaikams kitą jų teisėtus interesus atitinkančią informaciją;

19.8.  skirti ypatingą dėmesį naujai atvykusiam vaikui ir padėti jam adaptuotis naujoje aplinkoje;

19.9organizuoti vaiko profilaktinį sveikatos patikrinimą per 2 savaites nuo laikino apgyvendinimo šeimoje dienos;

19.10.  esant poreikiui, organizuoti vaikui medicinines, socialines, ugdymo ir kitas paslaugas

19.11.  informuoti raštu Savivaldybės administraciją dėl Sutarties pakeitimų ar nutraukimo ne vėliau kaip prieš 3 mėnesius iki sutarties nutraukimo (pakeitimo);

19.12sudaryti sąlygas VTAS specialistams ir atestuotiems socialiniams darbuotojams lankytis šeimoje ir bendrauti su globojamais vaikais;

19.13Savivaldybės administracijai paprašius, teikti informaciją apie gautų lėšų vaiko poreikiams tenkinti panaudojimą.

20.  Socialinis globėjas Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka atsako už:

20.1.  vaikui padarytą žalą;

20.2.  globojamų vaikų padarytą žalą;

20.3.  savo pareigų nevykdymą ar netinkamą jų atlikimą;

20.4.  tinkamą gaunamų vaiko poreikiams tenkinti išmokų panaudojimą;

20.5kitus teisėtus prisiimtus įsipareigojimus.

 

IV SKYRIUS

SOCIALINĖS GLOBOS ŠEIMOJE FINANSAVIMAS

 

21.  Socialinė globa šeimoje finansuojama iš:

21.1.  Jurbarko rajono savivaldybės biudžeto lėšų vadovaujantis šiuo Aprašu ir Pagalbos pinigų šeimoms, globojančioms (rūpinančioms) be tėvų globos likusius vaikus, skyrimo ir panaudojimo Jurbarko rajono savivaldybėje tvarkos aprašu, patvirtintu Jurbarko rajono savivaldybės tarybos sprendimu;

21.2.  valstybės biudžeto lėšų vadovaujantis Lietuvos Respublikos išmokų vaikams įstatymu.

22.  Socialiniams globėjui skiriama 1 minimalios mėnesinės algos dydžio išmoka už socialinę globą šeimoje kas mėnesį už pirmą globojamą vaiką, vienu metu globojant daugiau vaikų – po 0,5 MMA už kiekvieną apgyvendintą vaiką (išskyrus socialinio globėjo atostogų laikotarpį). Išmoka mokama socialiniam globėjui už faktiškai suteiktas paslaugas. Ši išmoka skaičiuojama proporcingai dienų, kurias vaikas gyvena socialinio globėjo šeimoje, skaičiui. Išmoka mokama iš 21.1 punkte nurodytų lėšų, kurios įsiskaičiuoja į socialinio globėjo pajamas, ir naudojama globėjo individualios veiklos mokestinėms prievolėms vykdyti, asmeninėms reikmėms ir šeimos poreikiams tenkinti. Nuo šių lėšų sumokami teisės aktais nustatyti mokesčiai.

23.  Išmoka pervedama į asmeninę globėjo sąskaitą iki kiekvieno mėnesio 20 d. už praėjusį mėnesį. Išmokos pagal Lietuvos Respublikos išmokų vaikams įstatymą skiriamos nuo globos nustatymo šeimoje dienos. Išmokos už socialinę globą šeimoje mokėjimo pradžia nustatoma Savivaldybės administracijos direktoriui sudarius Socialinės globos šeimoje sutartį.

24.  Socialiniam globėjui, nuo vaiko apgyvendinimo teikiant socialinės globos paslaugą šeimoje, išmokama vienkartinė įsikūrimo pašalpa (išskyrus atvejį, kai socialinis globėjas teikia atokvėpio paslaugą), skirta vaiko gyvenimo sąlygoms pritaikyti ir būtiniausiems buities reikmenims įsigyti, siekiant tinkamai organizuoti socialinę globą šeimoje, už kiekvieną kuriamą globos vietą. Už pirmą kuriamą laikino apgyvendinimo ir laikinosios (trumpalaikės) globos vietą mokama vienkartinė 300,00 Eur dydžio įsikūrimo pašalpa. Vienu metu apgyvendinant du ir daugiau vaikų, už antrą ir daugiau kuriamų laikino apgyvendinimo ir laikinosios (trumpalaikės) globos vietas mokama po 150,00 Eur, išmokama per 3 darbo dienas nuo Sutarties pasirašymo (vaiko apgyvendinimo) dienos. Išmoka mokama iš 21.1 punkte nurodytų lėšų.

25.  Dėl 22 ir 24 punktuose nurodytų išmokų skyrimo socialinis globėjas kreipiasi į Socialinės paramos skyrių.

 

V SKYRIUS

IŠMOKŲ UŽ SOCIALINĘ GLOBĄ NAUDOJIMO KONTROLĖ

 

26.  Išmokų už socialinę globą naudojimą pagal paskirtį socialinio globėjo šeimoje prižiūri ir kontroliuoja VTAS Vaiko globos organizavimo nuostatuose nustatyta tvarka.

27.  VTAS darbuotojas, gavęs informacijos ar kilus abejonėms, kad išmokų už socialinę globą pinigai naudojami ne vaiko poreikiams tenkinti, aplanko socialinio globėjo šeimą, patikrina, ar užtikrinama vaiko gerovė, ir surašo globojamo (rūpinamo) ar prižiūrimo vaiko aplankymo aktą.

28.  VTAS darbuotojas turi teisę, atsitiktinės atrankos būdu pasirinkęs socialinio globėjo šeimą, aplankyti ją ir vietoje patikrinti, ar išmokos už socialinę globą yra naudojamos pagal paskirtį ir ar yra užtikrinama vaiko gerovė.

29.  VTAS darbuotojas, atlikdamas išmokų už socialinę globą naudojimo kontrolę, taiko socialinio globėjo šeimos grupinę ir individualią apklausą, interviu, stebėjimo, anketavimo ir kitus metodus.

30.  VTAS darbuotojas nustatęs, kad išmokos už socialinę globą yra naudojamos ne pagal paskirtį ir yra neužtikrinama vaiko gerovė, patikrinimo išvadas teikia svarstyti Socialinių paslaugų skyrimo komisijai.

 

VI SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

31Sutartį privalo pasirašyti ir socialinio globėjo sutuoktinis (bendrai gyvenantis asmuo). Sutartyje aptariamos išmokos už socialinę globą šeimoje, vienkartinės įsikūrimo pašalpos ir pagalbos pinigų mokėjimo sąlygos, Savivaldybės, Įstaigos ir socialinio globėjo įsipareigojimai ir teisės.

32Socialinis globėjas Sutartį su Savivaldybės administracijos direktoriumi dėl laikinosios globos teikimo sudaro savo veiklos pradžioje ir ji gali būti keičiama ar nutraukiama socialinio globėjo iniciatyva prieš tai įspėjus ne vėliau kaip prieš 1 mėnesį, jeigu šeimoje nėra laikinai globojamo (rūpinamo) vaiko, ir ne vėliau kaip prieš 3 mėnesius – jeigu šeimoje yra globojamas (rūpinamas) vaikas, išskyrus atvejus, kai laikinoji (trumpalaikė) vaiko globa šeimoje baigiasi anksčiau šio termino.

33.  Savivaldybės administracijos direktorius Sutartį gali nutraukti vienašališkai, iš anksto neįspėjęs socialinio globėjo, jeigu paaiškėja aplinkybės, dėl kurių tokie sprendimai būtini. Sutartis nutraukiama Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu. Apie Sutarties nutraukimą socialinis globėjas informuojamas motyvuotu raštu.

34.  Savivaldybės administracijos direktorius vienašališkai gali nutraukti Sutartį, kai socialinis globėjas:

34.1.    nevykdo šiame Apraše nustatytų reikalavimų ir Sutartyje numatytų įsipareigojimų;

34.2.    be pateisinamos priežasties atsisako teikti socialinę globą vaikui;

34.3.    kitais nenumatytais atvejais – Komisijos teikimu.

35.  Šeimoje globojamų (rūpinamų) vaikų turtas, nuosavybės teise priklausantis ar įgytas gyvenant šeimoje, yra šių vaikų nuosavybė. Šeimoje globojamų (rūpinamų) vaikų turtas turi būti atskirtas nuo šeimos turto ir administruojamas nemokamai. Šeimoje globojamų (rūpinamų) vaikų turto administratoriumi Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu ar teismo nutartimi gali būti paskirtas ir kitas asmuo. Globojamų (rūpinamų) vaikų turto klausimai sprendžiami teisės aktų nustatyta tvarka.

36Savivaldybės administracijos direktorius tvirtina žemiau nurodytas dokumentų formas:

36.1.    Prašymo formą „Dėl socialinio globėjo statuso suteikimo“;

36.2.    Tėvų globos netekusio vaiko laikinojo apgyvendinimo ir laikinosios (trumpalaikės) socialinės globos (rūpybos) socialinio globėjo (rūpintojo) šeimoje teikimo sutarties formą;

36.3.    Vienkartinės įsikūrimo pašalpos prašymo formą;

36.4.    Išmokos už socialinę globą šeimoje prašymo formą;

37Socialinę globą šeimoje prižiūri VTAS teisės aktų nustatyta tvarka. 

________________________________