Lietuvos Respublikos Vyriausybė

 

nutarimas

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2005 M. RUGSĖJO 13 D. NUTARIMO NR. 994 „DĖL AMBULATORINIAM GYDYMUI SKIRIAMŲ VAISTINIŲ PREPARATŲ IR MEDICINOS PAGALBOS PRIEMONIŲ, KURIŲ ĮSIGIJIMO IŠLAIDOS KOMPENSUOJAMOS IŠ PRIVALOMOJO SVEIKATOS DRAUDIMO FONDO BIUDŽETO LĖŠŲ, BAZINIŲ KAINŲ APSKAIČIAVIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2016 m. rugsėjo 28 d. Nr. 956

Vilnius

 

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Pakeisti Ambulatoriniam gydymui skiriamų vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių, kurių įsigijimo išlaidos kompensuojamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų, bazinių kainų apskaičiavimo tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2005 m. rugsėjo 13 d. nutarimu Nr. 994 „Dėl Ambulatoriniam gydymui skiriamų vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių, kurių įsigijimo išlaidos kompensuojamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų, bazinių kainų apskaičiavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“:

1.1. Papildyti nauju 2.2 papunkčiu:

2.2. Biologinis vaistinis preparatas – vaistinis preparatas, kurio veiklioji medžiaga yra biologinė medžiaga, pagaminta ar ekstrahuota iš biologinio šaltinio, kuriai apibūdinti ir kurios kokybei nustatyti svarbūs ir fizikiniai, cheminiai, biologiniai tyrimai, ir gamybos procesas bei jo kontrolė.“

1.2. Buvusius 2.2–2.11 papunkčius laikyti atitinkamai 2.3–2.12 papunkčiais.

1.3. Pakeisti 5.1 papunktį ir jį išdėstyti taip:

5.1. Kiekvieno pavadinimo tos pačios grupės konkretaus nacionalinio vaistinio preparato pakuotės identifikavimo kodo (toliau – NPAKID) kompensuojamojo vaistinio preparato mažmeninės kainos dalis (M) jo bazinei kainai apskaičiuoti nustatoma pagal formulę:

M = C – (A/(0,69056 x A+10)).

Insulino preparatams taikoma formulė M = С.

Šiose formulėse:

A – didžiausia mažmeninė kompensuojamojo vaistinio preparato kaina, atėmus PVM;

C = (0,95 x GESvid) + didmeninės prekybos antkainis + mažmeninės prekybos antkainis, jeigu GLT > 0,95 x GESvid; jeigu GLT ≤ 0,95 x GESvid arba Lietuvos Respublikos gamintojo vaistinis preparatas parduodamas tik Lietuvos Respublikoje, C = A.

Skaičiuojant vardinių vaistinių preparatų bazinę kainą C = A.

GLT – vaistinio preparato gamintojo Lietuvos Respublikoje deklaruojama kaina.

GESvid – to paties bendrinio pavadinimo vaistinių preparatų referencinėse valstybėse deklaruojamų mažiausių kainų vidurkis (neįskaitant PVM ar analogiško toje valstybėje taikomo mokesčio). Jeigu toks vaistinis preparatas įregistruotas ir (ar) parduodamas ne visose referencinėse valstybėse, jo GESvid yra tik referencinėse valstybėse, kuriose jis įregistruotas ir (ar) parduodamas, deklaruojamų to paties bendrinio pavadinimo vaistinių preparatų mažiausių kainų vidurkis. Jeigu vaistinis preparatas neįregistruotas ir neparduodamas nė vienoje referencinėje valstybėje, jo GESvid laikoma vaistinio preparato gamintojo valstybėje deklaruojama kaina. Biologinio vaistinio preparato ar panašaus į referencinį biologinio vaistinio preparato (toliau – panašus biologinis vaistinis preparatas) GESvid yra vaistinio preparato gamintojo deklaruojamų referencinėse valstybėse to paties bendrinio pavadinimo to paties gamintojo vaistinių preparatų kainų vidurkis. Jeigu biologinis ar panašus biologinis vaistinis preparatas įregistruotas ir (ar) parduodamas ne visose referencinėse valstybėse, jo GESvid yra tik referencinėse valstybėse, kuriose jis įregistruotas ir (ar) parduodamas, gamintojo deklaruojamų to paties bendrinio pavadinimo to paties gamintojo vaistinių preparatų kainų vidurkis. Jeigu referencinėje valstybėje (arba vaistinio preparato gamintojo valstybėje) parduodamo vaistinio preparato pakuotės dozuočių kiekis neatitinka Lietuvos Respublikai tiekiamo vaistinio preparato pakuotės dozuočių kiekio, šio vaistinio preparato pakuotės gamintojo kaina, deklaruojama toje valstybėje, perskaičiuojama pagal artimiausio dozuočių kiekio ir santykinai pigesnės pakuotės kainą.“

1.4. Pakeisti 13 punktą ir jį išdėstyti taip:

13. Jeigu įrašant vaistinius preparatus į Kompensuojamųjų vaistinių preparatų kainyną vaistinių preparatų grupė, kurią sudarė tarpusavyje keičiami vaistiniai preparatai, papildoma pirmą kartą, įrašomo generinio vaistinio preparato gamintojo deklaruojamos kainos dalis, tenkanti sutartiniam veikliosios medžiagos kiekiui, turi būti ne didesnė kaip 70 procentų, o panašaus biologinio vaistinio preparato – ne didesnė kaip 85 procentai pigiausio tos grupės to paties bendrinio pavadinimo vaistinio preparato gamintojo deklaruojamos kainos dalies, tenkančios sutartiniam veikliosios medžiagos kiekiui. Kitus du kartus papildant šią grupę naujo gamintojo vaistiniais preparatais, įrašomų generinių vaistinių preparatų gamintojų deklaruojamos kainos dalis, tenkanti sutartiniam veikliosios medžiagos kiekiui, turi būti ne didesnė kaip 90 procentų, o panašių biologinių vaistinių preparatų – ne didesnė kaip 95 procentai pigiausio tos grupės to paties bendrinio pavadinimo vaistinio preparato gamintojo deklaruojamos kainos dalies, tenkančios sutartiniam veikliosios medžiagos kiekiui, ir neviršyti 95 procentų GESvid. Pildant šią grupę ketvirtą ir kitus kartus, į ją įrašomų generinių ar panašių biologinių vaistinių preparatų gamintojų deklaruojamos kainos dalis, tenkanti sutartiniam veikliosios medžiagos kiekiui, turi neviršyti 95 procentų GESvid ir būti ne didesnė nei pigiausio tos grupės to paties bendrinio pavadinimo vaistinio preparato gamintojo deklaruojamos kainos dalis, tenkanti sutartiniam veikliosios medžiagos kiekiui.“

2. Šis nutarimas įsigalioja 2016 m. lapkričio 1 dieną.

 

 

Ministras Pirmininkas                                                                      Algirdas Butkevičius

 

 

Krašto apsaugos ministras, pavaduojantis

sveikatos apsaugos ministrą                                                            Juozas Olekas