ŠVENČIONIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA
SPRENDIMAS
DĖL VIENKARTINĖS FINANSINĖS PARAMOS (GYDYMOSI TIKSLAMS) SKYRIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO
2016 m. gruodžio 29 d. Nr. T-251
Švenčionys
1. Patvirtinti Vienkartinės finansinės paramos (gydymosi tikslams) skyrimo tvarkos aprašą (pridedama).
2. Pripažinti netekusiu galios Švenčionių rajono savivaldybės tarybos 2015 m. balandžio 2 d. sprendimo Nr. T-24 „Dėl vienkartinės finansinės paramos (gydymosi tikslams) skyrimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ 1 punktą.
PATVIRTINTA
Švenčionių rajono savivaldybės tarybos
2016 m. gruodžio 29 d. sprendimu Nr. T-251
VIENKARTINĖS FINANSINĖS PARAMOS (GYDYMOSI TIKSLAMS) SKYRIMO
TVARKOS APRAŠAS
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Vienkartinės finansinės paramos (gydymosi tikslams) skyrimo tvarkos aprašas (toliau – Tvarkos aprašas) nustato vienkartinės finansinės paramos (gydymosi tikslams) (toliau – vienkartinė finansinė parama) skyrimo kriterijus, prašymų pateikimo, nagrinėjimo ir skyrimo tvarką.
2. Šiuo Tvarkos aprašu vadovaujasi rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrius (toliau – Socialinės paramos skyrius), rajono savivaldybės administracijos Buhalterinės apskaitos skyrius (toliau – Buhalterinės apskaitos skyrius), rajono savivaldybės administracijos seniūnijos (toliau – Seniūnija) ir Vienkartinei finansinei paramai gydymosi tikslams nagrinėti komisija (toliau – Komisija).
4. Vienkartinė finansinė parama skiriama tik nuolatiniams Lietuvos Respublikos gyventojams, deklaravusiems gyvenamąją vietą rajono savivaldybėje arba įtrauktiems į rajono savivaldybės gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą.
5. Vienkartinė finansinė parama mokama iš rajono savivaldybės biudžete Socialinės paramos ir sveikatos apsaugos programos priemonėje numatytų lėšų biudžetiniams metams.
6. Šiame Tvarkos apraše vartojamos sąvokos:
Valstybės remiamos pajamos (toliau – VRP) – nustatyta tvarka Vyriausybės patvirtintas valstybės remiamų pajamų dydis.
Bendrai gyvenantys asmenys – sutuoktiniai ir jų vaikai (įvaikiai) iki 18 metų; susituokęs asmuo, su kuriuo teismo sprendimu dėl sutuoktinių gyvenimo skyrium yra likę gyventi jų nepilnamečiai vaikai (įvaikiai), arba vienas iš tėvų ir jo vaikai (įvaikiai) iki 18 metų; neįregistravę santuokos ir bendrą ūkį tvarkantys pilnamečiai ar veiksniais pripažinti nepilnamečiai vyras ir moteris ir jų vaikai (įvaikiai) iki 18 metų. Į bendrai gyvenančių asmenų sudėtį taip pat įskaitomi dirbantys (taip pat savarankiškai dirbantys), jeigu per mėnesį jų gaunamos pajamos yra mažesnės kaip 1 VRP dydis, arba nedirbantys (taip pat savarankiškai nedirbantys) nesusituokę ir savo vaikų (įvaikių) neauginantys pilnamečiai vaikai (įvaikiai) iki 24 metų, kurie mokosi pagal bendrojo ugdymo programą ar pagal formaliojo profesinio mokymo programą arba studijuoja aukštojoje mokykloje (studentai), įskaitant akademinių atostogų dėl ligos ar nėštumo laikotarpį, taip pat pilnamečiai vaikai (įvaikiai) nuo bendrojo ugdymo programos baigimo dienos iki tų pačių metų rugsėjo 1 dienos.
Vienas gyvenantis asmuo – vienas gyvenantis vyresnis kaip 18 metų asmuo arba veiksniu pripažintas nepilnametis, kuris yra nesusituokęs (įskaitant santuoką nutraukusius asmenis), taip pat susituokęs, tačiau teismo sprendimu gyvenantis skyrium, neturintis vaikų (įvaikių) arba jų turintis, tačiau teismo sprendimu dėl sutuoktinių gyvenimo skyrium ar dėl santuokos nutraukimo vaikai (įvaikiai) yra likę gyventi su kitu sutuoktiniu.
II SKYRIUS
VIENKARTINĖS FINANSINĖS PARAMOS SKYRIMO KRITERIJAI
7. Vienkartinė finansinė parama asmeniui ar bendrai gyvenantiems asmenims skiriama gydymosi išlaidoms, t. y. vaistų ir kitų medicinos priemonių įsigijimui, gydymo ir medicininės reabilitacijos paslaugoms, transporto išlaidoms vykimui į gydymo įstaigas iš dalies kompensuoti:
7.3. asmeniui, kurio susirgimas įtrauktas į LR Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintą sunkių ligų sąrašą, kai bendrai gyvenančio asmens ar vieno gyvenančio asmens pajamos per mėnesį ne didesnės kaip 4 VRP;
7.4. asmenims, išvardintiems 7.1.-7.3. papunkčiuose, kai turimo turto vertė neviršija 200 VRP dydžių tenkančių kiekvienam bendrai gyvenančiam asmeniui ar vienam gyvenančiam asmeniui;
7.5. išimties atvejais (kai vienas gyvenantis asmuo neturi jokių pajamų, o turimo turto vertė viršija nustatytą dydį ar kai dėl bendrai gyvenančio asmens laikino įdarbinimo bendrai gyvenančio asmens pajamos per mėnesį viršija nustatytą dydį), Komisijos siūlymu gali būti skiriama vienkartinė finansinė parama gydymosi tikslams.
8. Vienkartinė finansinė parama asmeniui ar bendrai gyvenantiems asmenims skiriama vieną kartą per kalendorinius metus, išskyrus 7.3. papunktyje išvardintiems asmenims, kuriems vienkartinė finansinė parama gali būti skiriama pagal poreikį, bet ne daugiau kaip keturis kartus per kalendorinius metus.
9. Į bendrai gyvenančių asmenų (vieno gyvenančio asmens) pajamas įskaitomos visų bendrai gyvenančių asmenų (vieno gyvenančio asmens) faktiškai gaunamos pajamos, nurodytos LR piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo 17 straipsnyje, už tris paskutinius mėnesius iki prašymo vienkartinei finansinei paramai gauti pateikimo mėnesio.
III SKYRIUS
PRAŠYMŲ DĖL VIENKARTINĖS FINANSINĖS PARAMOS SKYRIMO, PATEIKIMAS IR NAGRINĖJIMAS
11. Bendrai gyvenantis asmuo (vienas gyvenantis asmuo), pageidaujantis gauti vienkartinę finansinę paramą (toliau – Pareiškėjas), pateikia laisvos formos prašymą tiesiogiai arba paštu Socialinės paramos skyriui arba gyvenamosios vietos Seniūnijai, kuri Pareiškėjo prašymą persiunčia Socialinės paramos skyriui.
12. Prie prašymo skirti vienkartinę finansinę paramą, Pareiškėjas turi pateikti šiuos dokumentus:
12.2. dokumentą (ligos istorijos išrašas, epikrizė, medicininė pažyma ir kt.) iš gydymo įstaigos, kuris išduota ne vėliau kaip prieš tris mėnesius iki kreipimosi;
12.3. pažymą (as) iš mokymosi įstaigos, kai yra vyresnių nei 18 metų besimokančių ar studijuojančių nuolatines studijas, vaikų;
12.4. pažymą (-as) apie asmens (šeimos nario) trijų paskutinių mėnesių iki prašymo pateikimo dienos gaunamas pajamas (išskyrus pažymą apie gaunamas socialines išmokas);
12.5. tuo atveju, kai Pareiškėjas kreipiasi dėl kompensacinės technikos ar protezavimo išlaidų kompensavimo, dokumentus, patvirtinančius turėtas išlaidas gydymo bei medicininės reabilitacijos tikslams (sąskaitą-faktūrą ar kasos orderius, ar kasos čekius, patvirtintus įmonės spaudu);
12.6. rašytinį sutikimą dėl informacijos rinkimo iš kitų institucijų, susijusią su vienkartinės finansinės paramos skyrimu;
13. Socialinės paramos skyriaus atsakingas darbuotojas (toliau – atsakingas darbuotojas), gavęs prašymą ir Pareiškėjo rašytinį sutikimą dėl informacijos rinkimo iš kitų institucijų, prie Pareiškėjo prašymo prideda šiuos dokumentus:
13.2. išrašą iš Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenų bazės apie Pareiškėjo (jo šeimos narių) gaunamas pajamas;
13.3. pažymą iš socialinės paramos apskaitos sistemos „Parama“ apie gaunamas socialines išmokas (jei Pareiškėjui (jo šeimos nariams) paskirtos);
13.4. išrašą iš Nacionalinės mokėjimo agentūros duomenų bazės apie Pareiškėjo (jo šeimos narių) gaunamas išmokas ir turimą turtą;
14. Jei nustatoma, kad Pareiškėjas nepateikė visų reikalingų dokumentų arba dokumentuose pateikta informacija yra nepakankama, atsakingas darbuotojas raštu kreipiasi į Pareiškėją, nurodant, kokius trūkstamus dokumentus ar informaciją ir iki kada Pareiškėjas privalo pateikti Socialinės paramos skyriui.
15. Atsakingas darbuotojas gavęs prašymą dėl vienkartinės finansinės paramos skyrimo, kreipiasi į Pareiškėjo gyvenamosios vietos Seniūniją dėl Pareiškėjo socialinės padėties įvertinimo ir išvados apie vienkartinės finansinės paramos tikslingumą, pateikimo.
16. Seniūnijos specialistai įvertinę Pareiškėjo socialinę padėtį, surašo buities tyrimo aktą, kuriame nurodo Pareiškėjo socialinį statusą, šeimos sudėtį, gyvenimo sąlygas bei kitą reikalingą informaciją vienkartinei finansinei paramai skirti bei išvadą apie vienkartinės finansinės paramos tikslingumą. Buities tyrimo akto kopiją pateikia Socialinės paramos skyriui.
IV SKYRIUS
VIENKARTINĖS FINANSINĖS PARAMOS SKYRIMAS IR MOKĖJIMAS
17. Atsakingas darbuotojas Pareiškėjo pateiktus dokumentus vienkartinei finansinei paramai gauti pateikia rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudarytai Komisijai, kuri susipažinusi su pateiktais dokumentais, teikia siūlymus rajono savivaldybės administracijos direktoriui dėl vienkartinės finansinės paramos skyrimo ar neskyrimo bei lėšų gydymosi išlaidoms kompensuoti dydžio nustatymo.
18. Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymų dėl vienkartinės finansinės paramos skyrimo, projektus rengia ir teikia juos derinti atsakingas darbuotojas.
19. Vienkartinė finansinė parama gali būti skiriama:
19.1. iki 1 VRP – kai Pareiškėjo susirgimas neįtrauktas į LR Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintą sunkių ligų sąrašą;
20. Atsakingas darbuotojas apie rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu skirtą ar neskirtą vienkartinę finansinę paramą, Pareiškėją informuoja raštu ne vėliau kaip per 5 darbo dienas. Tuo atveju, jei vienkartinė finansinė parama neskiriama, raštu nurodoma neskyrimo priežastis.
21. Buhalterinės apskaitos skyrius vienkartinę finansinę paramą Pareiškėjui išmoka pervesdamas lėšas į paramos gavėjo nurodytą asmeninę sąskaitą banke.
22. Išskirtinais atvejais, kai Pareiškėjas neturi asmeninės sąskaitos banke ir dėl esamų sveikatos problemų negali kreiptis į banką dėl sąskaitos atidarymo, skirta vienkartinė finansinė parama gali būti išmokama pašto skyriuje pagal pareiškėjo gyvenamąją vietą.
23. Tuo atveju, jei Seniūnijos pateiktame buities tyrimo akte nurodoma, kad Asmuo dėl netinkamo gyvenimo būdo gali vienkartinę finansinę paramą panaudoti ne pagal paskirtį, vienkartinė finansinė parama išmokama įgaliotam asmeniui, paskirtam teisės aktais nustatyta tvarka.
V SKYRIUS
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
25. Pareiškėjas yra atsakingas už pateiktos informacijos teisingumą ir skirtos vienkartinės finansinės paramos panaudojimo tikslingumą.
26. Pareiškėjui gyvenamojoje vietoje nesudarius galimybių Seniūnijos specialistui patikrinti gyvenimo sąlygų ir surašyti buities ir gyvenimo sąlygų patikrinimo akto, vienkartinė finansinė parama neskiriama.
27. Pareiškėjui netikslingai panaudojus skirtą vienkartinę finansinę paramą ir nesutikus jos grąžinti, ji išieškoma teisės aktų nustatyta tvarka.